FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Bundeswehr

Go down 
+4
goran9030
pera84
Sloba1
VBČ
8 posters
AutorPoruka
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13122
ČLAN OD: : 2009-05-01

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime09.12.22 20:10

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prema Global Firepoweru Njemačka je 16. na ljestvici najjače vojske svijeta.
U Njemačkoj je ukupno 184.000 aktivnih vojnika i 15.000 rezervista.
Oprema zračnih snaga uključuje 134 lovca/presretača, 75 jurišnih zrakoplova i 55 jurišnih helikoptera.
Osim toga, Njemačka ima 266 borbenih tenkova i 9217 oklopnih vozila.

_________________
Bit će ovo sve dobro!

Sloba1 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime09.12.22 21:08

Ovo je značajan potencijal.
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime09.12.22 22:33

Da imaju potencijal, imaju...




[You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime10.12.22 0:29

Ja bih se odmah predao.

_________________
In medias (t)res...

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime10.12.22 0:41

goran9030 (citat):
Ja bih se odmah predao.
Ja bih se, ipak, malo borio Rolling Eyes

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime10.12.22 7:02

nemci su uvek bili nemci.tehnicki najopremnjenija armija.
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime10.12.22 9:43

PORUCNIK (citat):
goran9030 (citat):
Ja bih se odmah predao.
Ja bih se, ipak, malo borio Rolling Eyes
To je već veliki problem za tebe. Moraš barem dva kruga oko plasta. 
Ja se ne moram boriti. Čim me vidi, zna da nisam laka roba. Naprotiv...

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime10.12.22 11:46

goran9030 (citat):
PORUCNIK (citat):
goran9030 (citat):
Ja bih se odmah predao.
Ja bih se, ipak, malo borio Rolling Eyes
To je već veliki problem za tebe. Moraš barem dva kruga oko plasta. 
Ja se ne moram boriti. Čim me vidi, zna da nisam laka roba. Naprotiv...
nemoj bas tako po nasoj generaciji. nismo jos za bacanje

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13122
ČLAN OD: : 2009-05-01

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime10.12.22 11:57

vladimir (citat):
nemci su uvek bili nemci.tehnicki najopremnjenija armija.

Ne može s Amerima nitko povući konopca u tehničkim stvarima.

_________________
Bit će ovo sve dobro!

Dario voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime10.12.22 14:27

vladimir (citat):
goran9030 (citat):


To je već veliki problem za tebe. Moraš barem dva kruga oko plasta. 
Ja se ne moram boriti. Čim me vidi, zna da nisam laka roba. Naprotiv...
nemoj bas tako po nasoj generaciji. nismo jos za bacanje
Nisam ja ni rekao da smo mi za bacanje. Ja sam samo ustvrdio da definitivno nisam laka roba, i za to imam svjedoke. 

Znaš onaj štos sa dvije kokoške i pijetlom koji ih juri oko plasta sijena?
Kaže jedna - ja više ne mogu. Stat ću, pa neka me siluje...
A druga će - ja ću još dva kruga, da ne pomisli da sam laka roba. 

Uglavnom, preteška sam roba da bih mogao puno kružiti oko plasta, pa bih ja odmah stao. Naravno, ako je u pitanju onakva potjera sa slike...

_________________
In medias (t)res...

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13122
ČLAN OD: : 2009-05-01

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime10.12.22 14:35

100 milijardi za Vojsku


Od 100 milijardi eura posebnoga fonda koje će Njemačka izdvojit za Bundeswehr značajan dio novca korist će se za kupnju velikih uređaja - koji su posebno navedeni u poslovnom planu posebnog fonda. S 33,4 milijarde eura nabave u području ratnog zrakoplovstva bit će najveća rashodovna stavka u sljedećih nekoliko godina. Drugi projekti uključuju razvoj i kupnju Eurofightera ECR i kupnju F-35 kao nasljednika Tornada. Prema gospodarskom planu, “Zemlja” kopneno obrambeno područje dobit će 16,6 milijardi eura, a morsko područje 8,8 milijardi eura. Za nabave u području "liderstva i digitalizacije" može se koristiti 20,8 milijardi eura.

_________________
Bit će ovo sve dobro!

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime10.12.22 19:17

VBČ (citat):
100 milijardi za Vojsku


Od 100 milijardi eura posebnoga fonda koje će Njemačka izdvojit za Bundeswehr značajan dio novca korist će se za kupnju velikih uređaja - koji su posebno navedeni u poslovnom planu posebnog fonda. S 33,4 milijarde eura nabave u području ratnog zrakoplovstva bit će najveća rashodovna stavka u sljedećih nekoliko godina. Drugi projekti uključuju razvoj i kupnju Eurofightera ECR i kupnju F-35 kao nasljednika Tornada. Prema gospodarskom planu, “Zemlja” kopneno obrambeno područje dobit će 16,6 milijardi eura, a morsko područje 8,8 milijardi eura. Za nabave u području "liderstva i digitalizacije" može se koristiti 20,8 milijardi eura.
samo da nadju gde ce da kupe titanijum. topovske cevi,tenkovske cevi, masa delova za avio industriju proizvode se od titanijuma proizvedenog u Rusiji.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13122
ČLAN OD: : 2009-05-01

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime10.12.22 19:33

Konstruirao sam neke velike dijelove od titanija, i znam da ga nije bilo problema naći. Je li se u međuvremenu nešto promijenilo ne znam. Ipak postoje alternative. Ni titanij nije toliko magičan koliko su ga razvikali.

_________________
Bit će ovo sve dobro!
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime10.12.22 20:04

VBČ (citat):
Konstruirao sam neke velike dijelove od titanija, i znam da ga nije bilo problema naći. Je li se u međuvremenu nešto promijenilo ne znam. Ipak postoje alternative. Ni titanij nije toliko magičan koliko su ga razvikali.
Za sada rusija nije zabranila izvoz titanijuma ali ni to nije iskljuceno
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13122
ČLAN OD: : 2009-05-01

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime10.12.22 20:12

Doduše i tad se titanij morao plaćat prije isporuke. To je bio jedini metal koji nisi mogao platit računom nakon isporuke.

_________________
Bit će ovo sve dobro!
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13122
ČLAN OD: : 2009-05-01

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime14.12.22 17:55

Njemački parlament odobrio 10 milijardi eura za kupnju američkih aviona F-35.

_________________
Bit će ovo sve dobro!
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime14.12.22 18:02

VBČ (citat):
Njemački parlament odobrio 10 milijardi eura za kupnju američkih aviona F-35.
Bacene pare. bolje da su kupli Eurofighter Typhoon. dva japanska f-35 nisu mogla da presretnu ruski bombarder tu-160 star 30 godina. sta bi tek radili sa su-35c. na strnu sto je jedan zavrsio u Japanskom moru
Na vrh Go down
Stanko1
Podporučnik
Podporučnik
Stanko1


JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1880
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 74
M(j)esto Zagreb

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime22.12.22 19:28

Kada je tema već načeta neka bude i dosoljena:
 
Malo opširniji zapis o Bundeswehru

Bundeswehr je oružana sila Savezne Republike Njemačke koja se sastoji od kopnene vojske (Heer), ratne mornarice (Deutsche Marine) i ratnog zrakoplovstva (Luftwaffe). Vrhovni zapovjednik u vrijeme mira je ministar obrane (Bundesminister der Verteidigung), u vrijeme rata predsjednik vlade odnosno kancelar (Bundeskanzler), a efektivni zapovjednik je glavni inspektor oružanih snaga (Generalinspekteur der Bundeswehr). Krajem veljače/februara 2022. godine ukupan broj pripadnika Bundeswehra iznosio je 183.638 aktivnih vojnih osoba i 81.318 civilnih osoba, po čemu je njemačka oružana sila 30. po jačini u svijetu i druga u Europskoj uniji iza Francuske. Također Bundeswehr raspolaže s oko 30.000 rezervista.
Na vrhuncu Hladnog rata, osamdesetih godina, Bundeswehr je brojao 495.000 vojnika, 12 kopnenih divizija, 7.000 oklopnih vozila, 1.000 aviona, 24 podmornice, 40 raketnih čamaca i nekoliko razarača. U to vrijeme njemačke oružane snage bile su najjače u Europi iza vojnog kontingenta USA. Raspadom Varšavskog pakta Bundeswehr je značajno smanjen iako je u njega uklopljena i bivša istočnonjemačka Volksarmee.
 
Današnji Generalinspekteur der Bundeswehr general Eberhard Zorn:
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Kopnena vojska (Heer)
 
Ukupan broj pripadnika kopnene vojske u siječnju/januaru 2022. godine iznosio je 62.766. U sastavu kopnene vojske su tri divizije - 1. oklopna divizija (1. Panzerdivision) sa sjedištem u Oldenburgu, 10. oklopna divizija (10. Panzerdivision) sa sjedištem u Veitshöchheimu i Ddivizija za brze intervencije (Division Schnelle Kräfte) sa sjedištem u Stadtallendorfu. Uz to su pojedine manje njemačke jedinice pridodane vojskama drugih zemalja članica NATO.
Udarnu snagu kopnene vojske čini 266 tenkova Leopard 2, a do 2025. planira se povećati broj na 328. Najbrojnije borbeno vozilo pješadije je Marder (382), koje postupno zamjenjuje novo vozilo Puma (350 uz još 229 naručenih). Uz to kopnena vojska raspolaže s preko 400 oklopnih vozila na kotačima Boxer, 900 Fuchs i 630 Dingo, 400 lakih oklopnih vozila na gusjenicama Wiesel 1 i 2 te 347 oklopnih vozila Bv206S. Tome valja dodati razna specijalizirana i neborbena vozila.
 
Tenk Leopard 2A7:
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Borbeno vozilo pješadije Puma:
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Oklopni transporter Boxer u varijanti za medicinski prijevoz:
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Oklopni transporter Dingo:
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Od artiljerijskih oružja najbrojnija je samohodna haubica Panzerhaubitze PzH 2000 (108 primjeraka). Uz to kopnena vojska raspolaže s 36 primjeraka višecjevnih raketnih bacača M270 MLRS te minobacačima kalibra 120 mm.
 
Panzerhaubitze PzH 2000:
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Kopnena vojska raspolaže i vlastitim zračnim snagama, u čijem sastavu su jurišni helikopteri Eurocopter Tiger (51 primjerak), transportni helikopteri NH 90 (82), trenažni helikopteri Airbus H135 (19 primjeraka), helikopteri za spašavanje H145M ( 8 primjeraka) i veći broj bespilotnih letjelica.
 
Jurišni helikopter Eurocopter Tiger:
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Transportni helikopter NH 90:
[You must be registered and logged in to see this image.]


Stanko1: komentar modifikovan dana: 22.12.22 19:37; prepravljeno ukupno 2 puta

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Stanko1
Podporučnik
Podporučnik
Stanko1


JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1880
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 74
M(j)esto Zagreb

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime22.12.22 19:30

Ratna mornarica (Deutsche Marine)
 
U vrijeme Hladnog rata ratna mornarica tadašnje Zapadne Njemačke imala je prvenstveni zadatak blokade pomorskih prolaza iz Baltičkog mora u Sjeverno more, protuminske i protudesantne borbe. Danas je osposobljena za izlazak na oceane i djelovanja u sklopu NATO-a na bilo kojem potencijalnom ratištu. U ožujku/martu 2021. godine njemačka ratna mornarica brojala je 16.390 ljudi, 65 brodova i 56 letjelica.
Udarnu snagu Deutsche Marine danas čine 6 napadajnih podmornica U-Boot-Klasse 212 A, 4 fregate klase Baden-Württemberg, 3 fregate klase Sachsen, 4 fregate klase Brandenburg i 5 korveta klase Braunschweig (uz još 5 u gradnji). Za protuminsku borbu ratna mornarica raspolaže s 12 lovaca mina klasa Ensdorf i Frankentahl. Logističku potporu za operacije na oceanima pružaju tri broda klase Berlin, a uz to se koristi 6 logističkih/matičnih brodova klase Elbe.
 
Podmornica U-34 U-Boot-Klasse 212 A:
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Fregata Baden-Württemberg istoimene klase:
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Korveta Ludwigshafen am Rhein klase Braunschweig:
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Logistički brod Bonn klase Berlin:
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Njemačka ratna mornarica ima i vlastito mornaričko zrakoplovstvo (Marinefliegerkommando). U floti se nalazi 8 aviona za protupodmorničku borbu i daleka izviđanja Lockheed P3C Orion (koji će biti zamijenjeni avionima Boeing P-8 Poseidon, naručeno 5 primjeraka), 22 helikoptera Westland Sea King, 14 helikoptera NH90 Sea Lion (plus 4 naručena) i 21 helikopter Westland Sea Lynx (koji će biti zamijenjeni helikopterima NH90 Sea Tiger, naručen 31 primjerak).
 
Lockheed P3C Orion:
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Ratno zrakoplovstvo (Luftwaffe)
 
Ratno zrakoplovstvo broji 27.620 ljudi i 465 letjelica (2020.). Od borbenih aviona raspolaže sa 141 primjerkom višenamjenskog lovca Eurofighter Typhoon (uz još 36 naručenih) i 105 primjeraka jurišniih aviona Panavia Tornado. Također je naručeno 35 primjeraka višenamjenskog lovca Lockheed Martin F-35 Lightning II. Od transportnih aviona najbrojniji je Airbus A400M (38 primjeraka uz još 15 naručenih), a još se koriste Airbus A319, A321, A340 i A350, Bombardier Global 5000 i 6000 te Lockheed Martin C-130J Super Hercules. Od helikoptera su najbrojniji Sikorsky CH-53G (66 primjeraka), a koriste se i Eurocopter EC145 (15 primjeraka) te Eurocopter AS532 Cougar (3).
 
Eurofighter Typhoon:
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Panavia Tornado:
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Transportni avion Airbus A400M:
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Helikopter Sikorsky CH-53G:
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Unatoč značajnom smanjenju brojnog stanja u odnosu na razdoblje Hladnog rata Bundeswehr je i dalje respektabilna vojna sila, a veliko povećanje izdataka za oružane snage daje nagovijestiti da će u budućnosti biti dodatno ojačane i modernizirane.

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Dario
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1616
ČLAN OD: : 2022-02-27

Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime08.02.23 0:28

VBČ (citat):
vladimir (citat):
nemci su uvek bili nemci.tehnicki najopremnjenija armija.

Ne može s Amerima nitko povući konopca u tehničkim stvarima.

Pričao sam davno sa jednim Nijemcem, bio u ratu, star kao kornjača tad bio. Kaže, kad su Rusi 1948 opkolili Berlin Zapad je organizirao zračni most za opskrbu milijunskog grada što do tada nitko još nije izveo. Naravno, nije samo slanje aviona nego logističko umijeće. Kaže taj Nijemac, radio na organizaciji tih istovara kod Amerikanaca, sve u minutu organizirano, nigdje ne zapinje. Za Wehrmacht je rekao kako je sve bilo organizirano ali kaže Amerikanci su ipak bili bez premca. Tada stotine aviona letjelo i to bez radarske kontrole leta, kompjutora itd. I tako skoro godinu dana, svaki dan

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





Bundeswehr Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bundeswehr   Bundeswehr Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Bundeswehr
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Strane Vojske-
Idi na: