FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kičevo 6/86-6/87

Go down 
AutorPoruka
Demšar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2021-12-21
M(j)esto Ajdovščina

Kičevo 6/86-6/87 Empty
KomentarNaslov komentara: Kičevo 6/86-6/87   Kičevo 6/86-6/87 Icon_minitime21.12.21 20:49

Pozdrav svima
Kao što je gore napisano, to je vreme mog vojnog  roka VP 5380 4A1. Na obuci bio je moj šef stari vodnik 1 klase Valentič Enes, a njegov šef kapetan 1 klase Slobodan Nešković. Nikad neču zaboravit mog 'martovskog šefa-mlađeg vodnika PETEH ARĐEA', kad je on viknuo ustaj vojsko, čulo se do restorana.  Very Happy   Izpred njega bio je gazda Petrović Goran-Jocika. Iz tog nastavnog voda sječam se Potić Zorana, kasnije postao i vođa 5 voda, onih koji smo postali instruktori i tu preživjeli cjelu godinu. Onda Lukić Ivica, Ranđelovič Jovan, Brumen Janez, Skledar Peter, Jurlinka Marinoa postao je naš čato. Nisam sto po sto, koji su vod vodili, a po imenima bili su tu Kustura Dragan, Misita Milan, Lokas Milenko, i mislim Selak ili Seljak Dragan. Lokas i Misita prvi vod, a za ona dva nisam siguran. Od oficira zastavnik prve klase Ljupčo Veličkov, mislim, da 2 vod, vodnik Stevič Slađan mislim da 3 vod, a šef 5. voda bio je stariji vodnik Vuk Zlatko. Znam, da fali 4. vod, ali bilo je to davno.... Posle obuke pristao sam kao razvodnik inštruktor u 5. vodu. Sječam se:Škvarč Tomo, Antonič Dušan, Dodič Milan komandir odelenja, Podergajs Milko,  Radilović ili Radulović Tonči, Benković Stjepan, Turk Boris, Cvitanović Miroslav komandir odelenja, Pantina Remzi komandir odelenja, Šveba Mladen, Ovčjak Edo, Sedminek Radivoj, njega sam nasledio u servisnoj stanici, kod majstor Mileta Ristevski, a električar je bio Jane Kitanovski. Tu smo pravili servise kamiona, menjali gume...... Onda u 5. vodu Vukšinič Boris, Dominković Franjo, Halilović Sead zvani Fata, Zelič Roman, Vrpka Darko, Ostrouška Robert, Zafred Valter Omerinović Samir komandir odelenja septembarac, Govekar Matjaž, Pilipović ili Filipović Zdravko, Bočkor Darko , a čato kod majora bio je Vavtar Boris. Izvinjavam se svima koje sam zaboravio, možda se kasnije sjetim još koga. Ako se debata proširi potražit ču i koju fotku.......
Na vrh Go down
 
Kičevo 6/86-6/87
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Kičevo 90/91
» Kicevo 78/79
» Kičevo 88/89 VP 5812
» Kičevo 1983.
» Kičevo 1987.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: