FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015

Go down 
+22
Magla
šegula
Rille62
Saša 2015
Matori_85
Ute Gurović
Levajac
stole doboj
ozren
Max Blitz
v.p. 2015
splićo
dpuric
đole
SveJug
Smučar
lacoš
Diverzant
sloiztok
nikman
mgalic2
k2neno
26 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
k2neno
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2011-03-19
DOB : 53
M(j)esto Zagreb

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime20.03.11 18:17

Pancevo VP 2015 gen 89/90 DoDGSOSSFRJ
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime20.03.11 18:41

K2neno, dobro nam došao!
Na vrh Go down
k2neno
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2011-03-19
DOB : 53
M(j)esto Zagreb

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime20.03.11 20:17

stvarno tesla tko se sjetio da napravi forum....pozdrav!
Na vrh Go down
nikman
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2011-08-23
DOB : 65

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime27.11.12 8:43

Diverzantski odred GŠ, 1984/1985???

šegula and Dan vole ovaj upis

Na vrh Go down
sloiztok
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-01-05

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime06.01.13 11:38

zdravo
bio sam u prekomandi u pančevu od 20.06 1982 pa do 15.02 1983.kasarna je bila pored aviopiste.bilo sam u diverdzantskoj jedinici.komandir nam je bio kap.Lukić.kad udario strojevi korak,bio pravi zemljotres.pa ako je bio neko od vas tad tamo,molim da se javi da malo popričamo

Rille62 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Diverzant
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-01-15

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime15.01.13 11:13

Pančevo, 87/88, VP 2015, diverzanti - odred za zaštitu generalštaba. Služio 12 mes. u istoj kasarni.
Prijatne uspomene, preživljavanje, Deliblatska pješčara, vežbe kod Morave, letenje sa helikopterom... !!!
Ima li neko slike iz tog vremena?
Tražim kasarnu na GoogleEarth, ali nije više ista...


Diverzant: komentar modifikovan dana: 15.01.13 11:35; prepravljeno ukupno 1 puta

Rille62 voli ovaj upis

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime15.01.13 11:16

Pozdrav diverzantu,da nisi vršio neku obuku u Zg?ha,ha

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Diverzant
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-01-15

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime15.01.13 11:48

Ne!
Bilo je i tad istih komentara... tad smo učili srpsko-hrvatski....
Rodom sam Slovenac... pa mi je zbog toga ABECEDA bliža od AZBUKE ! ha,ha...
A nekad smo znali čak i ćirilicu...
Pozdrav svima
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime15.01.13 11:56

Radio sam kao civil u Pančevu u jednoj kasarni,neznam Vp,ali uglavnom bila je pozadina je su imali vešeraj.Jedan moj prijatelj oficir također je bio tamo na obuci,nisam siguran da ste pohađali istu obuku.

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Diverzant
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-01-15

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime17.01.13 13:08

Našaje kasarna bila je jako specifična...
U jednoj zgradi nas je bilo cca 90 (3 voda) diverzanta, u susednim zgradama bili su izviđači.
Bilo je i nekoliko pozadinaca (kuvari, vešeraj, šoferi), bila je tu i ambulanta sa stacionarom i zubaricom, pozadi kasarne (još u krugu žice) bila je asfaltna staza, šumarak i poligon za specialne vežbe (lokomotiva, jarak za vodu, zid cca 5m, električki dalekovod.).. a imali smo još jednu specifiku: u krugu kasarne su se motali neki crnci, za koje se pričalo da imaju samo 6 mes. obuke i da odlaze u JAR...
Takođe je naša obuka bila 12 mes, - skijanje, preživljavanje, explozivi, Deliblato, Zapadna Morava...
Pozdrav

Magla and Rille62 vole ovaj upis

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime17.01.13 13:18

Ako su bili pozadinci iz vešeraja onda je to kasarna u kojoj sam radio.Šteta negdje sam zagubio
knjigu evidencija u kojoj su bili zapisani svi brojevi vojnih pošta i gradova.Pančevo mi je ostalo po sječanju zbog jednog zastavnika,mnogo dobar čovjek,koji je donosio specijalitete od divljih svinja
koje je lovio po delibatskoj pješčari,posebno čvarci.

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Smučar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-03-01

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime01.03.13 23:01

Drugovi vojnici, zdravo !

Novembar 1984, VP 2015, 2. vod.
Ima li tu još nekog iz našeg odreda, iz generacije april/ novembar 1984 ?

Zdravo !

Dan voli ovaj upis

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime01.03.13 23:11

Pozdrav Smucar i dobro nam dosao. Prosetaj se forumom i nacices sigurno nesto sto ti odgovara i sa cime nam mozes doprineti.
Ako pogledaj moz nik mozda ces prepoznati grad cheers
Naime rodom sam iz Pancevackog kraja. Very Happy
Na vrh Go down
đole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-06-17

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime17.06.13 21:16

Klasa Decembar 1989-1990 V.P.2022 Pančevo
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime17.06.13 21:49

[You must be registered and logged in to see this link.], dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime18.06.13 6:56

[You must be registered and logged in to see this link.] dobro nam dosao, reci nam dali si sluzio u Stevicu ili na aerodrom. Rodom sam iz tog kraja  pa zato te pitam Smile
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime24.09.13 18:03

lacoš (citat):
Radio sam kao civil u Pančevu u jednoj kasarni,neznam Vp,ali uglavnom bila je pozadina je su imali vešeraj.Jedan moj prijatelj oficir također je bio tamo na obuci,nisam siguran da ste pohađali istu obuku.

lacos stara kuko Smile  , sad vidim, slucajno, da si i ti pomalo Pancevac cheers . Nekako mi je to promaklo, znaci imas uspomene iz mog kraja. Very Happy  Ajde malo vise, detaljnije o tome.Smile
Na vrh Go down
splićo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2013-09-20
M(j)esto split

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime25.09.13 21:21

lacoš je najvjerojatnije bio u vojarni takozvana tenkovska kojase nalazila pokraj hipodroma.nediljon bi na hipodromu bio i pazar od igle do lokomotive. inače taje kasarna imala i vojni pritvor . nalazijase u sklopu stražare desno na ulazu u kasarnu. malo dalje livo bioje i stacionar . ostalisumi u sječanju i komarci ko helikopteri . navečer ih je bilo miljarda ubi bože. kasarna 5000 bilaje i obučni centar za neke crnce ,vojnu policiju i divrezante. nalazilase preko puta moje kasarne (aerodrom) jeli još postoji hotel sloboda ili slavija mislin dase tako nekako zvao. bioje u centru grada . a hotel tamiš na ulazu u grad kod doma jna.ma nije moguče da nitko od moje klase ovo neprati.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime26.09.13 8:52

splićo, ovako redosledom: Smile 
- Takozvana tenkovska se zvala Stevica Jovanovic i nalazi se na Bavaniskom putu, do hipodroma kao sto si ti napisao. Oni imaju svoju Facebook stranicu sa tim imenom. Tu se nekada nalazio "stari" buvljak. Danas je preseljen do zeljeznicke stanice "aerodrom" i mogu ti reci da je jedan od najveci u Srbiji. Kaze se da u Pancevo ima oko 5000 Kineza, nema sta nema kod njih. Evo i slika, plan toga:

[You must be registered and logged in to see this image.]



- Hotel Sloboda postoji, i dalje je jedna od finijih restorana u sklopu sa letnjom bastom. Isto tako Hotel Tamis takodjer, doduse dosta zanemarena i propala.

- Slavija? scratch  Mislis na restoran Slavina? Ona do autobuske stanice? Danas kako znam zove se drugacije, makar da ce medju nama uvek ostati "Slavina". Very Happy

Da, posta o kome si pisao u tvo raniji post. Neznam utvoje vreme dali je bila nova posta do autobuske stanice? Evo i jedna slika i o tome. Zaokruzio sam hotel Tamis i autobuski stanicu i restoran Slavina:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime26.09.13 20:32

Da se malo uključim kad ste me već spomenuli.Dolazio sam svake godine bar dvaput radit u kasarnu kao civil.Samnom je uvijek dolazio kolega koji je tu služio prije,mislim 76-77 god.i bio si dobar sa zastavnikom pozadincem.Zastavnik je bio lovac i svaki dan nas častio raznoraznim delicijama od divljaći.Bili smo tu 2-3 dana,spavali u hotelu Dunav,mislim da se tako zvao.Svaku večer je bila živa  muzika,dobra hrana,banatski rizling se pio.Da kao što kažete bio je veliki buvljak,moglo se nabavit sve ali samo istočna roba,večinom Poljska i Ruska.Odličan buvljak bio je i u Smederevu a najveći u Subotici.
Na vrh Go down
splićo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2013-09-20
M(j)esto split

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime26.09.13 22:00

sve jug veliki pozdrav. je nova pošta u moje vrime 1986/87 je postojala . znači buvljak je sada negdje kod naselja kotež.jati isto koji put odem na gogle eart pa malo bacim oko na pančevo.evo da sada bacišme u pančevo sigurnose nebih izgubio. inače kao sportaš imaosam dozvolu za izlazak van kasarne na stadion dinama gdjesam na šljunčanoj atletskoj stazi vježbao sa tomašnjim atletičarima. imaosam kolegu iz reprenzetacije jugoslavije (juniorska) iz pančeva . zvaose saša ali prezimena se nemogu sjetit dame ubiješ.dobar momak bioje dobar srednjoprugaš. ta slavina bi trebala biti akose nevaran na zelenoj piaci.vidiš siječamse čak daje autobus br 2 vozio od želj, stanice do centra.evo jase raspriča ,a štače ostat za drugi put.ajde stojmi dobro pase čujemo.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime27.09.13 7:28

lacoš (citat):
Da se malo uključim kad ste me već spomenuli.Dolazio sam svake godine bar dvaput radit u kasarnu kao civil.Samnom je uvijek dolazio kolega koji je tu služio prije,mislim 76-77 god.i bio si dobar sa zastavnikom pozadincem.Zastavnik je bio lovac i svaki dan nas častio raznoraznim delicijama od divljaći.Bili smo tu 2-3 dana,spavali u hotelu Dunav,mislim da se tako zvao.Svaku večer je bila živa  muzika,dobra hrana,banatski rizling se pio.Da kao što kažete bio je veliki buvljak,moglo se nabavit sve ali samo istočna roba,večinom Poljska i Ruska.Odličan buvljak bio je i u Smederevu a najveći u Subotici.

lacos, Drago mi je da imas lepe uspomene iz mog kraja. Very Happy  cheers 

Za hotel Dunav neznam ali hotel Tamis da. Zaokruzio sam na gornjoj sliki. Koje godine si odlazio tamo i scime si se bavio?  Kako svacam odlazio si tamo kao neki specijalni majstor. king
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime27.09.13 7:32

splićo (citat):
sve jug veliki pozdrav. je nova pošta u moje vrime 1986/87 je postojala . znači buvljak je sada negdje kod naselja kotež.jati isto koji put odem na gogle eart pa malo bacim oko na pančevo.evo da sada bacišme u pančevo sigurnose nebih izgubio. inače kao sportaš imaosam dozvolu za izlazak van kasarne na stadion dinama gdjesam na šljunčanoj atletskoj stazi vježbao sa tomašnjim atletičarima. imaosam kolegu iz reprenzetacije jugoslavije (juniorska) iz pančeva . zvaose saša ali prezimena se nemogu sjetit dame ubiješ.dobar momak bioje dobar srednjoprugaš. ta slavina bi trebala biti akose nevaran na zelenoj piaci.vidiš siječamse čak daje autobus br 2 vozio od želj, stanice do centra.evo jase raspriča ,a štače ostat za drugi put.ajde stojmi dobro pase čujemo.

evo adrsa od novine Panceva. Mozda ces naci nesto interesantno sto ce te podsetiti na stara vremena. Izlazi jedanput nedeljno.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime27.09.13 10:08

SveJug (citat):
lacos, Drago mi je da imas lepe uspomene iz mog kraja. Very Happy  cheers 

Za hotel Dunav neznam ali hotel Tamis da. Zaokruzio sam na gornjoj sliki. Koje godine si odlazio tamo i scime si se bavio?  Kako svacam odlazio si tamo kao neki specijalni majstor. king

Može biti da je bio i Tamiš.zaboravio sam,sve mi se pomiješalo od imena hotela i mjesta,starosti ,puno je vremena prošlo.Što se tiče posla znaš i sam da je voska uvijek trebala biti čista a to je bio moj posao.Sa time se bavim još i sad,znači velikim vešerajima.Zato sam i prošao gotovo sve kasarne u EX YU.Počeo sam to radit od 1983 god.Osim toga radio sam i sa strojevima u tekstilno industriji a tvornica je bilo skoro u svakom selu tako da sam i po tom pitanju prokrstario zemlju kako se kaže od Vardara pa do Triglava a bio nešto i vani.

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime27.09.13 12:45

Izlaz od 09.15 Smile , precizan cata Very Happy 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
v.p. 2015
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-10-06

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime06.10.13 14:23

evo još jedan pripadnik V.P 2015 diverzantski odred GŠ,baš me interesira šta je sa mojim oficirima ,tada su bili poručnik risto perišič ,vodnik Nikolić,pukovnik kadrija muminovič,poručnik Milovanović..javite se suborci..generacija 84,naravno aprilska najbolja Smile
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime06.10.13 21:33

v.p.2015, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime18.10.13 18:13

U Pancevo nije samo "MISTIČNA I MISTERIOZNA" V.P. 5000 Pančevo, vec je puno njima poznata kao tenkovska i evo jedan tenk sto je postavljeno izpred kasarne.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime21.10.13 23:34

[You must be registered and logged in to see this image.]

Našao sam ovo na FB, ako vam što pomaže.
Je li ovdje i čuvena VP 5000?

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime22.10.13 7:48

Max Blitz (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Našao sam ovo na FB, ako vam što pomaže.
Je li ovdje i čuvena VP 5000?

Da i cudi me da i danas nosi ime Stevica Jovanovic (inace je danas moderno da se sve iz vremena SFRJ prekrsti). Ne samo kasarna vec i i srednja skola. scratch

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime29.10.13 11:32

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
ozren
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-07-22

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime22.07.14 21:53

Dali ima neko da je sluzio pred sami rat 90. 91 i 92 kod kapetana Vukovića, vezisti, sjećam se Jurišević Davora, pravi jaran, Dragan Mladenović iz Vranja, završili smo u istočnoj Slavoniji i tamo naj..... kao žuti...bili momci niko nije imao pojma šta se dešava.... ako ima neko da je služio u to vrijeme da se javi....al sam kapetana Vukovića derao u basketu, bio gospodin čovjek...pa zastavnik Ličar...spasio me zatvora od 60 dana, pa zastavnik Obradović ...ako iko išta zna od tih ljudi neka napiše...veliki pozdrav.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime23.07.14 8:33

ozren (citat):
Dali ima neko da je sluzio pred sami rat 90. 91 i 92 kod kapetana Vukovića, vezisti, sjećam se Jurišević Davora, pravi jaran, Dragan Mladenović iz Vranja, završili smo u istočnoj Slavoniji i tamo naj..... kao žuti...bili momci niko nije imao pojma šta se dešava.... ako ima neko da je služio u to vrijeme da se javi....al sam kapetana Vukovića derao u basketu, bio gospodin čovjek...pa zastavnik Ličar...spasio me zatvora od 60 dana, pa zastavnik Obradović ...ako iko išta zna od tih ljudi neka napiše...veliki pozdrav.
Pozdrav ozren,dobrodošao na forum.
Forum se bavi vremenom do 18.7 1991g(određeno pravilom foruma),pa molim te izbjegavaj pisati o vremenu nakon toga datuma,odnosno služenju u vojsci nakon toga datuma.

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
ozren
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-07-22

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime23.07.14 14:16

Joj, ja se izvinjavam nece se ponoviti, hvala na upozorenju...tačno tako poslije tog datuma ništa nije bitno...još jednom se izvinjavam ....veliki pozdrav.....
Na vrh Go down
stole doboj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-05-24

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime24.05.15 9:37

Pozdrav za sve bivše pripadnike VP 2015
Klasa mart 1989-1990
Na vrh Go down
Levajac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-07-19

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime20.07.15 1:26

nikman (citat):
Diverzantski odred GŠ, 1984/1985???
Mora da te znam...bio sam tamo. Prezime je pravo.
Na vrh Go down
Levajac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-07-19

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Nije ista   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime20.07.15 1:30

Diverzant (citat):
Pančevo, 87/88, VP 2015, diverzanti - odred za zaštitu generalštaba. Služio 12 mes. u istoj kasarni.
Prijatne uspomene, preživljavanje, Deliblatska pješčara, vežbe kod Morave, letenje sa helikopterom... !!!
Ima li neko slike iz tog vremena?
Tražim kasarnu na GoogleEarth, ali nije više ista...
oštećena je u bombardovanju...
Na vrh Go down
Levajac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-07-19

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Eh   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime20.07.15 1:34

Diverzant (citat):
Našaje kasarna bila je jako specifična...
U jednoj zgradi nas je bilo cca 90 (3 voda) diverzanta, u susednim zgradama bili su izviđači.
Bilo je i nekoliko pozadinaca (kuvari, vešeraj, šoferi), bila je tu i ambulanta sa stacionarom i zubaricom, pozadi kasarne (još u krugu žice) bila je asfaltna staza, šumarak i poligon za specialne vežbe (lokomotiva, jarak za vodu, zid cca 5m, električki dalekovod.).. a imali smo još jednu specifiku: u krugu kasarne su se motali neki crnci, za koje se pričalo da imaju samo 6 mes. obuke i da odlaze u JAR...
Takođe je naša obuka bila 12 mes, - skijanje, preživljavanje, explozivi, Deliblato, Zapadna Morava...
Pozdrav
To je to doba...snajperska gađanja u Đakovu - Nabrđu... puško mitraljez na ulazu u odred... kad uđeš prvo vidiš cevku. Matori brkati džudista... Crnci su pušili cigare 57. Bili su oduševljeni. Prva tura se vratila u Afriku ali su ih oborili pri sletanju pa su poslali novi kontigent.
Na vrh Go down
Levajac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-07-19

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Taj sam   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime20.07.15 1:39

Smučar (citat):
Drugovi vojnici, zdravo !

Novembar 1984, VP 2015, 2. vod.
Ima li tu još nekog iz našeg odreda, iz generacije april/ novembar 1984 ?

Zdravo !
Smučar... bilo je smučara. Delnice? Raono na Koroškem? Recimo...

Dan voli ovaj upis

Na vrh Go down
Levajac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-07-19

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Kadrija   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime20.07.15 1:52

v.p. 2015 (citat):
evo još jedan pripadnik V.P 2015 diverzantski odred GŠ,baš me interesira šta je sa mojim oficirima ,tada su bili poručnik risto perišič ,vodnik Nikolić,pukovnik kadrija muminovič,poručnik Milovanović..javite se suborci..generacija 84,naravno aprilska najbolja Smile
Video sam ga pre 5-6 godina kod frizera na šišanju ništa se nije promenio...
Na vrh Go down
Levajac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-07-19

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Jeste   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime20.07.15 1:55

Max Blitz (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Našao sam ovo na FB, ako vam što pomaže.
Je li ovdje i čuvena VP 5000?

To je baš
Na vrh Go down
Ute Gurović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-07-29
M(j)esto SLO-Brežice

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime29.07.15 22:39

Aprilska klasa 1980,baš kad je umro drug Tito - v. p.2875/20b Pančevo.Komandir čete kapetan I.klase Boško Dukić.Komandir voda podporučnik  Nikolov Dobre.
Na vrh Go down
Ute Gurović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-07-29
M(j)esto SLO-Brežice

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime06.08.15 22:04

Ute Gurović (citat):
Aprilska klasa 1980,baš kad je umro drug Tito - v. p.2875/20b Pančevo.Kasarna Stevica Jovanović,na desnoj strani ceste prema Kovinu.Komandir čete kapetan I.klase Boško Dukić.Komandir voda podporučnik  Nikolov Dobre.
Na vrh Go down
Matori_85
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-01-25
M(j)esto Toronto

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime25.01.16 22:05

k2neno (citat):
Pancevo VP 2015 gen 89/90 DoDGSOSSFRJ
Pozdrav! Ja sam bio u Pancevu,raketas, Stevica Jovanovis kasarna, Decembar 85 do Decembra 86, Raketni divizion, komandant major Tomic, komandant raketne baterije porucnik Dervisic Bajro.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime03.03.16 7:40

Mozda je moglo i pod temu kosarka, ali je ipak igrano u kasarni Stevica Jovanovic Pancevo.

U ekipi kasarne Pancevo nastupili su Kicanovic,Dalipagic,Kerkez,Radocaj.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Saša 2015
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-01-09

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime09.01.17 11:14

sloiztok (citat):
zdravo
bio sam u prekomandi u pančevu od 20.06 1982 pa do 15.02 1983.kasarna je bila pored aviopiste.bilo sam u diverdzantskoj jedinici.komandir nam je bio kap.Lukić.kad udario strojevi korak,bio pravi zemljotres.pa ako je bio neko od vas tad tamo,molim da se javi da malo popričamo
Pozdrav za SVE.....ja sam tamo boravio od oktobra.81 do decembra 82.......a kap. Lukić je bio u VP 2022 (Diverzanti I Armije- Beogradska vojna oblast), mislim da je iz Garde premešten u VP 2022.....
Na vrh Go down
Rille62
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-01-08
M(j)esto Sarajevo

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime08.01.21 13:30

Isti slučaj oktobarska 82 kod Kapetana L klase Branislav Lukić 2 vod Diverzantski odred 1 armije
Na vrh Go down
Rille62
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-01-08
M(j)esto Sarajevo

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Sloiztok   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime11.01.21 9:32

Bio sam ja od oktobra 82 do 83 čitav vojni rok u vodu kod poručnik Markanović.
Na vrh Go down
šegula
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-01-21

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime21.01.21 22:46

nikman (citat):
Diverzantski odred GŠ, 1984/1985???
Pozdrav iz Slovenije-Ptuj. Generacija nov.1984 - 1985 kod kap. Lukiča, diverzanti.Po obuki sam radio u kantini, spavao u sobi sa Draganom iz Crne gore.
Na vrh Go down
šegula
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-01-21

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime21.01.21 23:18

Matori_85 (citat):
k2neno (citat):
Pancevo VP 2015 gen 89/90 DoDGSOSSFRJ
Pozdrav! Ja sam bio u Pancevu,raketas, Stevica Jovanovis kasarna, Decembar 85 do Decembra 86, Raketni divizion, komandant major Tomic, komandant raketne baterije porucnik Dervisic Bajro.
Pozdrav. Ja sam posle obuke-diverzant, radio u kuhinji prvo na đuboksu a posle na izdavanju hrane. Dosta sam trčao na poligonu, gdje je slovenac Emil radio vježbe na drogu, jedna generacija pred nama.
lp
Na vrh Go down
Sponsored content





Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Pančevo 4310/5 i /7 klasa 90/91
» Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106
» "MISTIČNA I MISTERIOZNA" V.P. 5000 Pančevo
» Kasarna u Baru septembar 1986.
» Nikšić VP 6523 izviđači

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP VOJVODINA-
Idi na: