FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Inžinerija- Plamenobacač

Go down 
2 posters
AutorPoruka
Sarin91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2020-02-10

Inžinerija- Plamenobacač Empty
KomentarNaslov komentara: Inžinerija- Plamenobacač   Inžinerija- Plamenobacač Icon_minitime10.02.20 20:23

Pozdrav!

Zanima me da li itko zna išta o upotrebi vatrenih oružja u JNA?

Je netko radio s njima, ima li netko slike?

Hvala na informacijama!! Very Happy
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Inžinerija- Plamenobacač Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inžinerija- Plamenobacač   Inžinerija- Plamenobacač Icon_minitime10.02.20 20:59

Katera orožja misliš?
Na vrh Go down
Sarin91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2020-02-10

Inžinerija- Plamenobacač Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inžinerija- Plamenobacač   Inžinerija- Plamenobacač Icon_minitime11.02.20 18:05

LPB - 50/57 in M2-2
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Inžinerija- Plamenobacač Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inžinerija- Plamenobacač   Inžinerija- Plamenobacač Icon_minitime12.02.20 10:30

Malo bo takšnih, ki ti bodo vedeli povedati kaj več o LPB-50/57. Gre za specialno orožje, če je to sploh orožje, ki ga ni bilo veliko v uporabi JLA. Moram priznati, da ko sem bil pred mnogimi leti v šoli v Nišu, ga sploh niso omenjali. Niti ne vem, če ga je sploh katera enota JLA imela v svoji uporabi. Sem pa slišal, da so ga uporabljali med vojno na ozemlju bivše Jugoslavije. 

Kaj pa misliš pod M2-2? Je to težki mitraljez Browning M-2? Walther PPQ M2 (9x19)?
Na vrh Go down
Sarin91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2020-02-10

Inžinerija- Plamenobacač Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inžinerija- Plamenobacač   Inžinerija- Plamenobacač Icon_minitime12.02.20 17:22

Zdravo

Nekje sem zasledil da je bla tudi verzija M2-2 (ni bilo slike), sklepam da mogoče M2 ameriški plamenometalec, mogoče pa je bila tudi referenca na Browning ali Walter. Nisem našel dosti informacij na to temo. Sem pa dobil en priročnik za LPB_50/57, zato me zanima če je kdo delal z nim.
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Inžinerija- Plamenobacač Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inžinerija- Plamenobacač   Inžinerija- Plamenobacač Icon_minitime12.02.20 18:02

Sarin91 (citat):
Zdravo

 Sem pa dobil en priročnik za LPB_50/57, zato me zanima če je kdo delal z nim.

Če je kdo delal s tem metalcem plamena, bi to lahko bil aktivni oficir JLA, bolj verjetno pod oficir, naborniki tega "orožja" niso dobili. Sam se ne igraj s tem, jeklenko lahko raznese, posebej še, če je zadeva stara, potem pa se boš sam in vsi okoli tebe, močno opekel. Dobesedno in preneseno. Novejši metalci plamena so sicer posodobljeni, nimajo jeklenke, pa ti te očitno ne zanimajo. Te se da namreč tudi kupiti. Idi samo na dark web.
Na vrh Go down
Sarin91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2020-02-10

Inžinerija- Plamenobacač Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inžinerija- Plamenobacač   Inžinerija- Plamenobacač Icon_minitime12.02.20 20:42

Bolj me zanima gradivo, slike in podobno,... Mogoče kakšna zgodba ali anekdota  Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content





Inžinerija- Plamenobacač Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inžinerija- Plamenobacač   Inžinerija- Plamenobacač Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Inžinerija- Plamenobacač
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Kopnena vojska-
Idi na: