FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Titov Veles

Go down 
+50
Vozač 7036
Voyager62
VBČ
Crveni Marko
DS-SAT
alenx
gregor1963
Matjaž T.V.
fofnudl
PORUCNIK
zorangre
Zlatnik
titovveles
muzičar 82/83
Veles 83
Dejan-Obrenovac
Januarac 90
pirana
DEJAN DESETAR
dobojbosna
Lala madjar
maj/90/91
slo
bogdan Mrdja
Jure Č.
liman kaba
milos 89/90
zemunac 71
Prke
januar88
mrmima
Lala Basaid
Marduk
Djore
sasar
Pero™
jože iz ljubljane
gorandamnjanovic
GRANIČAR DOJRAN
dpuric
žarko iz rijeke
kloso
ZAGORAC
aleksa961
Max Blitz
missar
barun
Gringo
Kaplar M
radoslav
54 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime21.03.16 11:42

maj neznam zasto se nosila ta stara gvozdjurija i postolje od 22kg kad je vec 84 mitraljez vec postojo daleko laksi i mitraljez i postolje lak i za obuku i ljude ovako sa punom opremom rapom,rap za mitraljez M53 je 5kg kad te natovori sa mitraljezom M53 50kg na ledja pa mars a tek kako je bilo postoljasu strasno.
Na vrh Go down
Januarac 90
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-03-21

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime21.03.16 18:11

Pozdrav svima. 


Da se i ja pridruzim Januarska 90  5912/10 minobacacki vod 82 mm.


Lica, koja su mi ostala u sječanju:


Komandir voda: Kapetan Vasiljkovič Dragan
Pomočnik voda: Zastavnik Vele Lekovski (nešto tome slično) a' prije bio je famozno lice Slavko Šobak, koji mislim, da je kasnije otišo u POČ - kao pomočnik poručniku Faruku.


Komandant bataljona Atanas Atanasovski, a najviša' ličnost u kasarni tada je bilo Sokol Mitre (v) ski.


Proveo u Velesu' svu obuku' kao desetar.  
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime21.03.16 18:46

Lala Basaid (citat):
maj neznam zasto se nosila ta stara gvozdjurija i postolje od 22kg kad je vec 84 mitraljez vec postojo daleko laksi i mitraljez i postolje lak i za obuku i ljude ovako sa punom opremom rapom,rap za mitraljez M53 je 5kg kad te natovori sa mitraljezom M53 50kg na ledja pa mars a tek kako je bilo postoljasu strasno.

M53 je težak 12,5 kilograma
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime21.03.16 18:54

Pozdrav januarac90 na forumu ima član SLO koji je bio u POČ i posle obuke radio na strelištu. Dali se sječaš u kojoj zgradi je bila minobacačka baterija LP
Na vrh Go down
Januarac 90
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-03-21

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime21.03.16 19:24

svakako se sječam - to je bila zgrada broj 5, u podu' bila je POČ sa Farukom a sprat više bila je baterija 82 in 120 mm, a iznad nas - mislim, da su bili i neki iz komande stana (al' u to nisam baš siguran).
Sad nekih klinca' iz POČ baš se i ne sječam, možda pokoje lice, koji mi svane svake neke noči  Wink al' više toga - uspomene se vršu' na minobacačko bateriju..

Pozdrav iz Slovenije...
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime21.03.16 20:40

ZAGORAC (citat):
Lala Basaid (citat):
maj neznam zasto se nosila ta stara gvozdjurija i postolje od 22kg kad je vec 84 mitraljez vec postojo daleko laksi i mitraljez i postolje lak i za obuku i ljude ovako sa punom opremom rapom,rap za mitraljez M53 je 5kg kad te natovori sa mitraljezom M53 50kg na ledja pa mars a tek kako je bilo postoljasu strasno.

M53 je težak 12,5 kilograma
ZAGORAC znam da je tezak 12,5 4 meseca sam ga nosio jedino rap nismo nosili na obuku i van kasarne a posto smo imali pokretno logorovanje 15 dana onda smo nosili sve kada smo na logorovanju pesacili do odredjenog mesta gde cemo se ulogoriti onda su postolja isla u kamion.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime21.03.16 21:16

Lala Basaid (citat):
ZAGORAC znam da je tezak 12,5 4 meseca sam ga nosio jedino rap nismo nosili na obuku i van kasarne a posto smo imali pokretno logorovanje 15 dana onda smo nosili sve kada smo na logorovanju pesacili do odredjenog mesta gde cemo se ulogoriti onda su postolja isla u kamion.

RAP za M53 je sadržavao pribor za popravak zatvarača,rezervni zatvarač i azbestnu rukavicu.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime21.03.16 21:27

ZAGORAC (citat):
Lala Basaid (citat):
ZAGORAC znam da je tezak 12,5 4 meseca sam ga nosio jedino rap nismo nosili na obuku i van kasarne a posto smo imali pokretno logorovanje 15 dana onda smo nosili sve kada smo na logorovanju pesacili do odredjenog mesta gde cemo se ulogoriti onda su postolja isla u kamion.

RAP za M53 je sadržavao pribor za popravak zatvarača,rezervni zatvarač i azbestnu rukavicu.
I pribor za ciscenje, ali kad se cistilo oruzije nisam ga uzimao krpe ulje i kanap smo ja i donosioc znas staje donosioc municije i koji je nosio rezervne cevi B,C a A je bila u mitraljez bio je iz Zajecara svaki drugi dan se i danas cujemo u kontaktu smo svaki dan tako da nisam iznosio rap.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime21.03.16 21:35

Da,pribor za čišćenje nisam spomenuo.
Azbestna rukavica je služila da se zamijeni pregrijana cijev,ako je došlo do kvara zatvarača,stavio se rezervni a prvom prilikom se zamijenjeni zatvarač  popravio(uvijek je bio problem zub izvlakača).
Postoljaš je nosio postolje,donosioc dvije kutije sa streljivom i dvije rezervne cijevi.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime21.03.16 22:04

Da i rezerni zatvarac je bio ali nisam imao prilike da dodje do kvara a donosioc je uglavnom na obuci nosio 1 kutiju i 1 cev jer nisu tolko obracali paznju.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime21.03.16 22:06

ZAGORAC da te pitam dali je blizu tvoje Karaule bila Karaula BANJISTE.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime21.03.16 22:12

Moja karaula je bila "devetka",posljednja karaula 31.G.O.Debar, "osmica" je bila Džepište a južno od moje je bila karaula Lakavica koja je pripadala 32.G.O. Ohrid.
Dlje prema sjeveru su bile karaule KOnjarevo,Banjište itd....
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime22.03.16 7:18

Januarac prezimena januaraca iz POČ Kosalec. Ličen. Škripec. Marić. desetar sa grupne slike maj 90/91 Zoran.motajo se mi još imena ali nebi voleo da pogrešim.Bio je još januarac Marolt koji nas je tetovirao ali neznam tačno iz koje jedinice je bio.Lp
Na vrh Go down
Januarac 90
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-03-21

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime22.03.16 11:23

[You must be registered and logged in to see this link.]

dobro, nisam baš siguran ali desetar Zoran - nešto mi je poznan napram drugima ali to ti kažem tek tako, pošto sam na kursu za desetare preživio samo nekoliko dana onda smo imali usred toga Krivovlak, tako da ne znam baš tačno jel' je to - to.
A sad Marolt - e ovoga znam malo krupniji dečko ali bili smo nerazdvojni, tu je bio in Veligovšek Srečko, koji je bio šoferđija'. Koliko mi uspomena služe sa Maroltom smo se posvađali' nešto i ne znam baš, da smo se razdvojili kao drugovi...(al' strašno mi je toga žao, majke mi). Dobro, a Marolt (Janez ili tako nešto) bio je pravi tattoo boy - još danas imam usred ruke napravljenog škorpijona i to mi je največa uspomena na tog dečka'...
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime22.03.16 11:47

Desetar Zoran je rom nikad nas nije nešto terao ,znao nas je  voditi do ograde gde smo si kupili sladoled i naravno za njega jednog. Kada mu je bilo za pivo mogli smo kupiti i pivo.Od Marolta i Veligivška imam adrese (imam jih od više sovojnika) Škripec je isto bio vozač kao dežurni vozač komandanta. Marić Tomialav je iz Mostara zvali smo ga ispijčutora uvek je imao na pola zatvorene oči.Bili su i  Brzin i Šmajdek samo se više ne sječam ni u kojoj jedinici su bili ni kako su izgledali trebao bi vidjeti kakvo fotografiju. Lp
Na vrh Go down
Januarac 90
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-03-21

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime22.03.16 12:30

Tako je, onda smo bili mi u isto vrijeme tamo. Brzin Grega bio je septembarac in moj desetar. Marič je bio, koliko se sečam iz Travnika - da, tako mali crn uvijek pričao ko TV, a bio je ljudina svetska'. Sve to su bili klinci iz voda baterije. Tu su još bili desetari Abdić Sead, Begovič, Zdravkovič, Jevremović, Nikolić i još toga.
Ako mi sretneš' Marolta i Srečka - mejke mi - pozdravi jih  Wink
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime22.03.16 12:39

ZAGORAC verovatno smo imali iste obuke mi koji smo isli na Granicu 1987 posto sam duzio M53 mitraljez za 4 meseca sam ispucao mozda 180 metaka bojevih i 3 manevarska koje smo dobili jedinacno da ispalimo prvi put kada smo isli na JAVORSKI PUT. Vecinom pesacenje Javorski put,Orizare i zaboravio sam kako se zove tamo smo kopali rovove imali nocne vezbe kad se izadje iz Kasarne levo prolazili smo pored CIGLANE neznam zaboravio sam.Nastava u ucionici kasarni neke vezbe i naj glavnije MITRALJEZ na ledja i van kasarne.Zadnji 60 metaka sam ispucao na kraj obuke nosili su nas na Štipsko streljiste na cetno gadjanje baco Bombu i put GRANICA naj lepsa do kraja.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime22.03.16 18:55

maj/90/91 (citat):
Januarac prezimena januaraca iz POČ Kosalec. Ličen. Škripec. Marić. desetar sa grupne slike maj 90/91 Zoran.motajo se mi još imena ali nebi voleo da pogrešim.Bio je još januarac Marolt koji nas je tetovirao ali neznam tačno iz koje jedinice je bio.Lp

Gabrijel Kosalec?
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime22.03.16 19:01

Lala Basaid (citat):
ZAGORAC verovatno smo imali iste obuke mi koji smo isli na Granicu 1987 posto sam duzio M53 mitraljez za 4 meseca sam ispucao mozda 180 metaka bojevih i 3 manevarska koje smo dobili jedinacno da ispalimo prvi put kada smo isli na JAVORSKI PUT. Vecinom pesacenje Javorski put,Orizare i zaboravio sam kako se zove tamo smo kopali rovove imali nocne vezbe kad se izadje iz Kasarne levo prolazili smo pored CIGLANE neznam zaboravio sam.Nastava u ucionici kasarni neke vezbe i naj glavnije MITRALJEZ na ledja i van kasarne.Zadnji 60 metaka sam ispucao na kraj obuke nosili su nas na Štipsko streljiste na cetno gadjanje baco Bombu i put GRANICA naj lepsa do kraja.

Dio obuke iz nastave gađanja vršio se u krugu kasarne iza paviljona gdje je bila POČ i ostali, blizu one makete aviona "UTVA 2".
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime22.03.16 20:37

Januarac 90 (citat):
Tako je, onda smo bili mi u isto vrijeme tamo. Brzin Grega bio je septembarac in moj desetar. Marič je bio, koliko se sečam iz Travnika - da, tako mali crn uvijek pričao ko TV, a bio je ljudina svetska'. Sve to su bili klinci iz voda baterije. Tu su još bili desetari Abdić Sead, Begovič, Zdravkovič, Jevremović, Nikolić i još toga.
Ako mi sretneš' Marolta i Srečka - mejke mi - pozdravi jih  Wink
Žao mi je imam z nekim momcima kontakta ali to nisu Marolt(Moravče SLO) i Veligovšek(Šempeter SLO) imam i adreso od Pečnik, Fister, Veselič  imam i nekoliko naše klase ali žao nema nikog na forumuLP
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime22.03.16 20:40

ZAGORAC (citat):
maj/90/91 (citat):
Januarac prezimena januaraca iz POČ Kosalec. Ličen. Škripec. Marić. desetar sa grupne slike maj 90/91 Zoran.motajo se mi još imena ali nebi voleo da pogrešim.Bio je još januarac Marolt koji nas je tetovirao ali neznam tačno iz koje jedinice je bio.Lp

Gabrijel Kosalec?
Ne ovaj Kosalec je Roman. A što se tiče puškomitraljeza mislim da za moje vreme več i pešadija nije dužila šaraca več nove puškomitraljeze.LP
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime22.03.16 20:50

ZAGORAC (citat):
Lala Basaid (citat):
ZAGORAC verovatno smo imali iste obuke mi koji smo isli na Granicu 1987 posto sam duzio M53 mitraljez za 4 meseca sam ispucao mozda 180 metaka bojevih i 3 manevarska koje smo dobili jedinacno da ispalimo prvi put kada smo isli na JAVORSKI PUT. Vecinom pesacenje Javorski put,Orizare i zaboravio sam kako se zove tamo smo kopali rovove imali nocne vezbe kad se izadje iz Kasarne levo prolazili smo pored CIGLANE neznam zaboravio sam.Nastava u ucionici kasarni neke vezbe i naj glavnije MITRALJEZ na ledja i van kasarne.Zadnji 60 metaka sam ispucao na kraj obuke nosili su nas na Štipsko streljiste na cetno gadjanje baco Bombu i put GRANICA naj lepsa do kraja.

Dio obuke iz nastave gađanja vršio se u krugu kasarne iza paviljona gdje je bila POČ i ostali, blizu one makete aviona "UTVA 2".
Da zaboravio sam i da smo u krugu kasarne vezbali gadjanje u pravu si nisi mi odgovorio na sto sam te pitao kako se zove gde smo kopali rovove prolazilo se pored ciglane dali je bila ciglana ili nesto drugo nemogu da se setim.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime22.03.16 21:29

Lala Basaid (citat):
ZAGORAC (citat):
Lala Basaid (citat):
ZAGORAC verovatno smo imali iste obuke mi koji smo isli na Granicu 1987 posto sam duzio M53 mitraljez za 4 meseca sam ispucao mozda 180 metaka bojevih i 3 manevarska koje smo dobili jedinacno da ispalimo prvi put kada smo isli na JAVORSKI PUT. Vecinom pesacenje Javorski put,Orizare i zaboravio sam kako se zove tamo smo kopali rovove imali nocne vezbe kad se izadje iz Kasarne levo prolazili smo pored CIGLANE neznam zaboravio sam.Nastava u ucionici kasarni neke vezbe i naj glavnije MITRALJEZ na ledja i van kasarne.Zadnji 60 metaka sam ispucao na kraj obuke nosili su nas na Štipsko streljiste na cetno gadjanje baco Bombu i put GRANICA naj lepsa do kraja.

Dio obuke iz nastave gađanja vršio se u krugu kasarne iza paviljona gdje je bila POČ i ostali, blizu one makete aviona "UTVA 2".
Da zaboravio sam i da smo u krugu kasarne vezbali gadjanje u pravu si nisi mi odgovorio na sto sam te pitao kako se zove gde smo kopali rovove prolazilo se pored ciglane dali je bila ciglana ili nesto drugo nemogu da se setim.

Ciglane se ne sjećam, bila je tvornica koksa blizu Javorskoga puta.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime22.03.16 21:39

Da pronasao sam islismo na Rastani,i kod donjih Orizara.Rastani je verovatno planina gde smo uvezbavali rasciscavanje terena a na donjim Orizarima smo kopali rovove i imali smo jednom nocnu vezbu.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime22.03.16 21:42

Prošlo je puno godina i sjećanja blijede, ja sam Veles napustio 25.lipnja 1982.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime22.03.16 21:49

I ja sam bio samo 4 meseca od Januara 17 do 15 Maja 1987.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime22.03.16 21:53

Ja ipak malo duže, od 08.siječnja do 25.lipnja 1982.
Na vrh Go down
Januarac 90
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-03-21

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime22.03.16 23:12

maj/90/91 (citat):
Januarac 90 (citat):
Tako je, onda smo bili mi u isto vrijeme tamo. Brzin Grega bio je septembarac in moj desetar. Marič je bio, koliko se sečam iz Travnika - da, tako mali crn uvijek pričao ko TV, a bio je ljudina svetska'. Sve to su bili klinci iz voda baterije. Tu su još bili desetari Abdić Sead, Begovič, Zdravkovič, Jevremović, Nikolić i još toga.
Ako mi sretneš' Marolta i Srečka - mejke mi - pozdravi jih  Wink
Žao mi je imam z nekim momcima kontakta ali to nisu Marolt(Moravče SLO) i Veligovšek(Šempeter SLO) imam i adreso od Pečnik, Fister, Veselič  imam i nekoliko naše klase ali žao nema nikog na forumuLP
 Pa dobro, takva su ti vremena'....ali sad, kad sam malo bolje pogledao ovu sliku desetar Zoran (Zoki) nešto više postaje realan i sad se nekako i sečam nekih stvari, koje smo imali zajedno za vrijeme obuke. Pno puta smo se sreli izpred paviliona, kad smo mi več čekali tamo na postrojavanja a POČ je uvijek razlijetio se tamo sa beztrzajcima'  Wink I onaj mali Hozjan mi nekako beše' baš poznato lice i siguran sam, da smo puno puta proveli tamo pored pavilijona. Za to vrijeme kad smo završili obuku mi januarci i kad smo čekali klasu Maj - više toga smo odlazili sa Šobakom na fudbal (iako nije imao pojma od pojma - uvijek bio je stari vodnik najviše glasan) i košarku. Pa i posle toga u prolječe toga se igralo puno. Neki put išli smo sa njim i na neko armija takmičenje u fudbalu (Vranje) - uff, ludnica svetska'....
Pa, da mi je sad znati - đe' sve su završili ti klinci...pored svega sranja' koji se kasnije dogodilo - nadam se, da je sa svima sve najbolje....
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime23.03.16 6:06

I ja se nadam da je sa svina sve uredu.Hozjan je posle desetar na onoj fotografiji sa septembarcima i na ostalim fotografijama majske klase.Lp Hozjan
Na vrh Go down
Januarac 90
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-03-21

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime23.03.16 19:17

maj/90/91 (citat):
I ja se nadam da je sa svina sve uredu.Hozjan je posle desetar na onoj fotografiji sa septembarcima i na ostalim fotografijama majske klase.Lp Hozjan
pa da, evo sad se mi vratilo i to u pamčenje - setio sam se, puno toga bio si zajedno i sa Srečkom ako se ne varam, a koliko me služi to - znam, da kod nas u bateriji nisu išli na kurs za desetare ali su kasnije svejedno dobili činove. Ako se možda sečaš' bio je tu neki Gvozden - tvoja klasa...on je bio kasnije u mom vodu, pa možda i Kurtović iz Bosne, pa neki Splitčanin, pa da od Slovenaca još Bračko Andrej, pa Pinter iz Škofja Loke, Mušič, sve to su bili majska klasa. Novih septembaraca se i ne sečam baš dobro. Imam neke fotografije i kad stignem - staviču jih gore....Lp, Fister  Wink
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime23.03.16 20:19

Kada sam prije nekoliko mjeseci pomislio na jla mislio sam da se sječam svega a sada kad sam došao na forum vidim da sam veči dio zaboravio zato bi bilo dobro da se stavi što više fotografija.LP
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime23.03.16 20:51

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime23.03.16 21:04

Sječam se da smo hodali pored kasarne mimo svinjaka okolo ciglane onda po jarugi (put gde se moglo hodati samo pješice i sa magarcima u rupi isa obe strane drveče koje je raslo iznad glave i stvaralo ljepo hladovino tamo smo mogli skinuti kape)dalje se hodalo po makedamu uzbrdo a neznam do kamo znam samo da kada smo več hodali van puta i došli na vrh brda videlo se selo Raštani.Kazali smo da idemo iza ciglane.Ne sječam se onoga groblja.LP
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime23.03.16 21:21

maj90/91 da van kasarne prema svinjcu dalje pored ciglane se islo prema rastanima nemogu da se setim dali smo tamo kopali rovove i jednom smo izvodili nocnu vezbu ili blizu donji Orizara neznam kakvu ste vi imali obuku i sta ste vi vezbali tamo.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime23.03.16 21:49

Najviše smo vežbali u raketnom kabinetu na trenažerima za maljutko a nekoliko možda 2puta u obuki 1 na kursu za desetara to je bilo posle večere na brdu smo  u tami pričali o stvarima kako daleko se noču vide i čuju naprimer pucnjava paljenje cigare i pušenje itd.Hodali smo do gde sam nacrtao vjerovatno na kraju crte desno tamo su i prije nas kopali zaklone mi smo samo na istom mestu malo 10do 20 centimetra da se vidi kako mora da bude rov za maljutko.Posle obuke sam kao desetar bio više puta tamo jer nas je Borko voleo slati gore (on i podporučnik jovanovski su ostajali u kasarni )LP
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime23.03.16 21:52

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime23.03.16 21:54

Da se malo prisjetite terena.Ja i septembarac Janković LP
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime24.03.16 8:52

Izgleda poznato,mislim da sam tamo ispred onog drveća aktivirao dinamit davne 1982.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime24.03.16 11:11

ZAGORAC nemogu da se setim dali je to na JAVORSKOM PUTU maj/90/91 sigurno zna gde je slikano.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime24.03.16 13:17

Prvo mi morate objasnit gde je javorski put jer se ja ovoga izraza ne sječam. Dinamit mislim da smo palili negde desno od kasarne ako gledaš prema severu hodali smo pored avto odpada .Pošto sam bio jedini desetar u celoj četi kada su ae januarci skinuli me je borko više puta naterao da vodim vojsku znači celo četo iza ciglane.Ponekad me i ,Čalia poslao tamo sa raketašima samo da se rešimo borka.Znači tamo gde sam nacrtao mislim da na kraju crte desno uz brdo.Lp
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime24.03.16 18:28

maj/90/91 Javorski put je kad se izadje iz kasarne izlazilo se na kapiji iza hangara ide se nemogu da se setim desno neznam koliko pa levo i onda pravo van grada tamo smo palili prvi put dinamit i izvodili vezbe jednom smo i tamo imali nocnu vezbu znam da je desetar se kretao i pucao to je bilo nesto ORJENTACIJA nocu.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime24.03.16 19:14

Mi smo isto tamo negde imali nočnu vežbu povlačenje na drugi položaj.Negde tamo je bila željeznička pruga.Lp
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime24.03.16 19:43

Da maj prolazilo se pored pruge ili prelazilo davno je to bilo gde ste se slikali.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime24.03.16 20:00

Mi smo se slikali prema Raštanima tamo smo išli po ono jarugi posle još malo po putu i tamo negde je nastala ona snimka.Zna možda ko čemo je služila železnica pored kasarne kada se je malo prema orezarima završila.I tamo gde se hodalo pored nje nije bilo baš prometa.Malo sam sada tražio po googlemap i pronašao i avto odpad pored kojeg smo onda skrenili levo do dinamita se mi čini.LP
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime24.03.16 21:51

maj/90/91 neznam cemu je sluzila zeljeznica i gde je dalje isla znam samo da su prolazili i teretni vozovi i putnicki mozda neko zna.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime25.03.16 12:10

Sada se sječam da je pruga išla i pored strelišta u orezarima tako da verovatno tamo iza drvljenika nije bio kraj več tunel.Iz čoška kasarne se vidjelo kao da završi u zgradama.Lp
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime29.03.16 20:57

[You must be registered and logged in to see this image.]
MAJ
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime29.03.16 21:54

dobra slika
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime06.04.16 22:06

[You must be registered and logged in to see this image.]
Iza zgrade broj 5 LP
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime06.04.16 22:09

Žao mi je što nemam fotografije stola i klupe u sjeni drveča na brežuljku iza zgrade broj 4 gde smo proživjeli obuku. LP
Na vrh Go down
Sponsored content





Titov Veles - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 7 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Titov Veles
Na vrh 
Stranica 6/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Mir-no! Generacija 1982/83, oktobar! Titov Veles
» Titov Veles Januar '86
» Titov Veles 89/90 VP 5912/8
» TITOV VELES 5912/1 GODINA 1970, KOMANDA STANA
» Titov Veles 87/88 RVPVO vod veze ,Zoran,Mance,Splićo,Špehar id komandir Đokić Dragiša

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: