FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Titov Veles

Go down 
+50
Vozač 7036
Voyager62
VBČ
Crveni Marko
DS-SAT
alenx
gregor1963
Matjaž T.V.
fofnudl
PORUCNIK
zorangre
Zlatnik
titovveles
muzičar 82/83
Veles 83
Dejan-Obrenovac
Januarac 90
pirana
DEJAN DESETAR
dobojbosna
Lala madjar
maj/90/91
slo
bogdan Mrdja
Jure Č.
liman kaba
milos 89/90
zemunac 71
Prke
januar88
mrmima
Lala Basaid
Marduk
Djore
sasar
Pero™
jože iz ljubljane
gorandamnjanovic
GRANIČAR DOJRAN
dpuric
žarko iz rijeke
kloso
ZAGORAC
aleksa961
Max Blitz
missar
barun
Gringo
Kaplar M
radoslav
54 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
Lala madjar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-02-26

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime03.03.16 14:25

[You must be registered and logged in to see this image.]
kapija!
Na vrh Go down
Lala madjar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-02-26

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime03.03.16 14:35

[You must be registered and logged in to see this image.]
pruga,vide se i pešadijske prepreke poligon,i mislim tamo dalje to je paviljon moje čete..tu negde je bio i stari avion...kasarna alekso demjanovski bauman veles.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime03.03.16 14:53

DEJAN DESETAR (citat):
BIO SAM U MAJSKA KLASA 89/90 U TITOM VELESU POSLE U OHRID JAVITE SE DEJAN
Dejan tvoje klase ja nisam poznao a u POČ su bili septembarci 89/90 des. Udović iz T. Užice i voj. Orez drugih se ne sječam.Neki momci isto te klase tetovirali su si na rame 4asa svi isti tatuje. U zgradi 8 u prvome spratu bio je verovatno raketni kabinet.LP
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime03.03.16 20:32

Lala madjar to je paviljon br.2 a AVION je bio od mog paviljona br.3 gore levo prema pruzi.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime03.03.16 21:47

Avio je još tamo a imam neki osječaj da je zgrada 1 bila prazna barem posle naše obuke.LP
Na vrh Go down
Lala madjar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-02-26

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime03.03.16 23:50

maj/90/91 (citat):
Avio je još tamo a imam neki osječaj da je zgrada 1 bila prazna barem posle naše obuke.LP
Tako je druže,i ja mislim da u paviljonu broj 1.nije bilo vojske 91godine..to su možda neke novine za one koji su služili ranije..da li se sećaš doktorice koja je radila u stacionaru,zvala se tanja,i zbog nje smo uvek bili bolesna
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime04.03.16 13:02

Lala madjar moguce je da u paviljon 1 nije bilo u vase vreme vojske ali 1987 ja mislim da je u njemu bila pozadina i mislim nemogu da se setim da sam se u njemu zaduzio svu opremu kad sam stigao Januara 1987. Svi paviljoni su bili puni vojske u moje vreme.
Na vrh Go down
Lala madjar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-02-26

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime04.03.16 17:12

Lala Basaid (citat):
Lala madjar moguce je da u paviljon 1 nije bilo u vase vreme vojske ali 1987 ja mislim da je u njemu bila pozadina i mislim nemogu da se setim da sam se u njemu zaduzio svu opremu kad sam stigao Januara 1987. Svi paviljoni su bili puni vojske u moje vreme.
verujem da je bilo tako zemo,mada i kad sam ja stigao bilo je vojske..bili su drugovi iz svih republika,i baš zato mislim da sam služio poslednju klasu PRAVE JNA.jer u septembru koji je zaista poslednja klasa nisu stigli regruti iz republika koje su već proglasile nezavisnost(bez da ulazim u politiku,smatram da svaka ptica treba svome jatu da ide)a nama ostaje samo da se sećamo lepih dana i drugarstva,a i velikog životnog iskustva i stvari koje smo tamo naučili.nažalost ove nove generacije to neće proživeti..
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime04.03.16 17:30

Lalo iz NS upravu si nama ostaje samo da se secamo u kasarnu dok sam bio ima jer sam bio i na strazi i i kerovodja na Otavici.Ali jako veliko secanje je svima nama koji smo otisli na GRANICE patrole danju,nocu pod municijom non,stop veliki dozivljaji 8 meseci i dobrog zivota hrane na volju kupanje svaki dan ali je bilo lepo i danas kad se setim.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime04.03.16 18:01

Septembarci 89/90 su imali obuku do januara90 ti januarci su imali obuku do maja (kada dođe naša klasa znači MAJ90/91mi imamo obuku do septembra 90 kad dođu septembarci i oni su zadnja klasa u našoj  jedinici ili se samo ne sječam da bi došli vojniki marta u našo jedinico.Verovatno je zbog toga bilo manje vojske.LP
Na vrh Go down
Lala madjar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-02-26

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime04.03.16 19:02

Lala Basaid (citat):
Lalo iz NS upravu si nama ostaje samo da se secamo u kasarnu dok sam bio ima jer sam bio i na strazi i i kerovodja na Otavici.Ali jako veliko secanje je svima nama koji smo otisli na GRANICE patrole danju,nocu pod municijom non,stop veliki dozivljaji 8 meseci i dobrog zivota hrane na volju kupanje svaki dan ali je bilo lepo i danas kad se setim.
ja sam bio nekih 6 meseci u velesu i to su ta lepa sećanja,ostalog se sećam ali nerado...ukupno sa produženjem sam služio PETNAEST MESECI.moji roditelji nisu znali posle našeg odlaska iz makedonije o meni ništa do maja 92..kada sam uspeo da se javim,kući nism bio nikako.ja bih imao mnogo toga da pričam ali ovo nije mesto za tu vrstu priče,mislim da je ovaj forum dobro osmišljen i da treba samo da se družimo i pronalazimo stare drugove iz vremena do početka nesretnih dogadjaja u bivšoj zajedničkoj državi...ipak bio bi veliki greh kada nebi spomenuo i OSAM drugova i kapetana iz kumanovske brigade kojoj smo mi pripali u septembru 92.koji više nisu sa nama,a služili su kao i mi po garnizonima u makedoniji.NEKA IM JE VEČNA SLAVA.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime04.03.16 19:27

Ovaj forum jeste da se druzimo i da se ponovo nadjemo nazalost od moje klase nema nikog na Granici sto sam bio sa mojom klasom niko se nejavlja ima otvorena stranica KARAULA NIKOLIC DOJRANSKO JEZERO bilo nas je iz svih republika ali steta bar da se neko javi.Lalo madjar ja imam brata u Futogu njegov sin drzi privatnu mesaru prodaje na ribljoj pijaci zove se mesara DULE.
Na vrh Go down
Lala madjar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-02-26

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime04.03.16 20:33

Lala Basaid (citat):
Ovaj forum jeste da se druzimo i da se ponovo nadjemo nazalost od moje klase nema nikog na Granici sto sam bio sa mojom klasom niko se nejavlja ima otvorena stranica KARAULA NIKOLIC DOJRANSKO JEZERO bilo nas je iz svih republika ali steta bar da se neko javi.Lalo madjar ja imam brata u Futogu njegov sin drzi privatnu mesaru prodaje na ribljoj pijaci zove se mesara DULE.
MISLIM DA ZNAM TU MESARU,MADA NA RIBLJOJ IMA DOSTA MESARA...u veterniku sam radio sedam godina,sada radim po terenu indjija,stara pazova,batajnica...
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime04.03.16 20:53

Nemogu da znam Vezisti su bili u paviljon 4 u moje vreme su duzili PAPOVKE neznam dali su oni dolazili u VELES po zavrsetku obuke verovatno kao i itedanti,tenkisti,vozaci,i ostali i dali smo samo mi pesadija to jest GRANICARI stizali svaka 4 meseca posto je VELES bio centar za obuku GRANICARA.Lalo madjar dali ti znas vise od mene posto si bio celo vreme u VELES.
Na vrh Go down
gorandamnjanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2013-09-14
M(j)esto AR

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime06.03.16 21:03

poz svima.evo da se ija malo ukljucim. pritvor je bijo pored strazare.nisam imo tu priliku znam kad sam bijo na strazi.kapija je ostala ista samo sto je sportski teren nesto zarasto mi smo kosili travu.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime06.03.16 21:26

Gorane u kojoj zgradi koji sprat je bila minobacačka baterija. LP
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime06.03.16 22:19

maj/90/91 mislim da su 1987 kada sam ja bio bili u paviljon 4 mozda gresim jer su tu bili i vezisti a vezista je bilo od prilike 1 vod jer u hangar br.3 gde smo mi mitralesci davali pozarstvo bili su minobacači.Ja sam bio Mitraljezac u Velesu duzio sam M53 ali sam bio i na srazi na Otavici jer nisandzije i pomocnici nisu davali straze dobro sam gadjao pa onda moras razduzi Mitraljez zaduzi AP i tako do odlaska iz Velesa.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime07.03.16 5:59

Za vreme moje obuke POČ je bio u prizemlju zgrade 4 prvi sprat minob.bat. ili možda oba dva sprata? LP
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime07.03.16 12:50

maj/90/91 znaci bio sam u pravu da su bili u paviljon 4 samo neznam dali su imali obuku u Velesu ili su dolazili u prekomandu i ostali do kraja. Mislo sam na Veziste,POČ,Minob.bat.
Na vrh Go down
gorandamnjanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2013-09-14
M(j)esto AR

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime07.03.16 20:11

poz maj mino bacacka je u 4 paviljonu 120m drugi sprat a 82treci sprat. ja sam bijo u tom paviljonu ceo vojni rok .vezista minobacacke 120m. kod kapetana vasiljkovic drgan i stari vodnik sobak slavko.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime07.03.16 21:57

pirana klaso gde si javise Januar 1987 da se malo prisetimo nasih dana
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime07.03.16 22:24

gorandamnjanovic (citat):
poz maj mino bacacka je u 4 paviljonu 120m drugi sprat a 82treci sprat. ja sam bijo u tom paviljonu ceo vojni rok .vezista minobacacke 120m. kod kapetana vasiljkovic drgan i stari vodnik sobak slavko.
Gorane kad si se ti skino sam ja došao ali se možda sječaš koga iz POČ (septembaraca ili januaraca)Kapetan vasiljković je i posle bio komamdir minobacača a šobak je posle bio kodnas a neznam kakvo funkcijo je imao (pomočnik zastavniku čali esad?)LP
Na vrh Go down
pirana
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-02-25

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime07.03.16 23:21

ZAGORAC (citat):
pirana (citat):
salutiranje
pozdrav prijatelji,i ja sam bio klasa januar 87 do maja,a onda debar,bio sam u ceti kod vampule stevana u pov,komandir voda borko simoski....javite se ko je bio tad da se cujemo....pozdrav....

Granični vod ili neka karaula?
otisao u granicni vod kao desetar protuoklopnog voda...
Na vrh Go down
pirana
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-02-25

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime07.03.16 23:26

Lala Basaid (citat):
pirana (citat):
salutiranje
pozdrav prijatelji,i ja sam bio klasa januar 87 do maja,a onda debar,bio sam u ceti kod vampule stevana u pov,komandir voda borko simoski....javite se ko je bio tad da se cujemo....pozdrav....
Pozdrav klaso i ja sam Januar 1987 3 cet.komandir por.MARKO ANGELOVSKI posla komanda STRUMICA karaula na DOJRANSKOM JEZERU Grcka granica i ja sam 15 maja 1987 otisao na granicu eto bili smo paviljon do paviljona pisi cujemo se poz
jbg druze ja se slabo secam velesa ko da nikad nisam ni bio tamo,valjda u ovo blentavo vreme covek i nemisli o nekim dogadjajima....
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime08.03.16 11:48

pirana iz mog sela je bio sa tobom u ceti vidjamo se svaki dan kod Vanpule Stevana i on je otisao na DEBAR nasa klasa Januar 1987 kako ti se zvala KARAULA.Pozdrav pisi
Na vrh Go down
gorandamnjanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2013-09-14
M(j)esto AR

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime08.03.16 18:49

maj ja sam se skinuo 18 maja 1989g nas 4smo se skinuli zadnji iz te klase.od januaraca se samo secam admira iz sarajeva bijo je dobar lik.a zastavnika se ne secam.poz
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime08.03.16 23:06

pirana klaso posto nemozes da se setis nista iz Velesa evo da te pitam dali se secas kada smo isli na rucak kada smo stojali u kolonu da su se vrtile samo dve pesme posto su pustali muziku a to su od VESNE ZMIJANAC NEKUNITE CRNE OCI i BELO DUGME AJMO CURICE AJMO DECACI.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime09.03.16 5:59

Posle moje obuke je radio u razglasu jedan Broz iz naše klase neznam kako mu ime. LP
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime09.03.16 17:17

maj/90/91 nama su samo te dve pesme pustali na razglas kada idemo na rucak kao da nije bilo drugih a i nisam mogao da docekam da odem na Granicu jer sam znao kakav je tamo zivot hrana kupanje krivine raporti od prilike svaki 3 dan sam bio na raport kopanje rupe za kaznu pisacu ti.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime09.03.16 21:05

Za vreme moje obuke se puštala muzika ne toliko poznata slovencima a posle je broz puštao nama više poznato muziko Prljavo, Srebrna, Fosili,Valjak,P.Orkestar itd. Tako da sam za vreme obuke upoznao nekoliko narodnjaka a se sada srečam samo Dragane Mirković LP
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime09.03.16 21:21

maj/90/91 samnom je celi vojni rok bio slovenac bio mi je pomocnik na mitraljezu M53 nosio je postolje i zajedno smo bili na Karauli i naso sam ga na FB bili nerazdvojni i nece da se javi iz LITIJE je verovatno znas gde je zao mi je drugovi smo bili.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime10.03.16 6:07

Ja sam u kontaktu sa trojicom klasiča koji smo bili zajedno do kraja vojske jedan je tu blizu mene jedan je u srbiji i jedan u kanadi.Na FB sam pokušao još pri jednom iz pazove a ima poslednjo objavo na FB pre tri godine.  LP
Na vrh Go down
pirana
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-02-25

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime10.03.16 18:45

Lala Basaid (citat):
pirana iz mog sela je bio sa tobom u ceti vidjamo se svaki dan kod Vanpule Stevana i on je otisao na DEBAR nasa klasa Januar 1987 kako ti se zvala KARAULA.Pozdrav pisi
ja sam bio granicni vod u debru vp 6052a ko je taj sto je bio sa mnom u ceti?
Na vrh Go down
pirana
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-02-25

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime10.03.16 18:45

Lala Basaid (citat):
pirana klaso posto nemozes da se setis nista iz Velesa evo da te pitam dali se secas kada smo isli na rucak kada smo stojali u kolonu da su se vrtile samo dve pesme posto su pustali muziku a to su od VESNE ZMIJANAC NEKUNITE CRNE OCI i BELO DUGME AJMO CURICE AJMO DECACI.
mislim da se secam dugmeta...
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime10.03.16 19:15

pirana recicu ti ali moram prvo pitati njega ajde da ti pomognem brat od tetke mu je bio Kapetan u artileriji.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime11.03.16 20:19

Evo Protiv oklopne čete klasa Maj 90/91 sa nama desetar januarac Zoran mislim da iz Kragujevca prezime zaboravio, vodio nas je na čiščenje kruga do drvljenika gde smo preko ograde kupovali sladoled dobar momak.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime11.03.16 20:30

maj/90/91 lepa fotografija evj sto stoji od levo na desno 3 odakle je dali se secas nesto mi je poznat.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime11.03.16 22:07

Tikvica iz vojvodine mi se čini. LP
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime11.03.16 22:41

maj/90/91 dali ste ga tako zvali  i dali je iz okoline KIKINDE dali se secas prezimena ili mu je Tikvica prezime poz
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime11.03.16 22:58

Kikinda je sigurno .A ime i prezime mota se mi nešto kao da je prezime tikvica ili je možda ime Ivica čini mi se da je znao madžarski.lp
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime12.03.16 18:42

maj/90/91 vidim da mi je poznat vidjam ga kada idem na posao.Kazi mi dali si ostao do kraja u Velesu i dali je dolazilo jos vojske.
Na vrh Go down
Lala madjar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-02-26

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime12.03.16 21:07

maj/90/91 (citat):
Posle moje obuke je radio u razglasu jedan Broz iz naše klase neznam kako mu ime. LP
ja se sećam broza što je bio na razglasu,čini mi se ali nisam sto posto siguran da se zvao tomislav...lik je bio u pravom smislu reči džomba!...a sećaš li se onog pederčine što je dobijao batine svaki dan..mislim da je bio septembarac
Na vrh Go down
Lala madjar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-02-26

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime12.03.16 21:12

maj/90/91 (citat):
Evo Protiv oklopne čete klasa Maj 90/91 sa nama desetar januarac Zoran mislim da iz Kragujevca prezime zaboravio, vodio nas je na čiščenje kruga do drvljenika gde smo preko ograde kupovali sladoled dobar momak.
[You must be registered and logged in to see this image.]
ko je oficir u pozadini sa rukom na grudima,poznat mi je?
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime12.03.16 22:05

Lala Basaid (citat):
maj/90/91 vidim da mi je poznat vidjam ga kada idem na posao.Kazi mi dali si ostao do kraja u Velesu i dali je dolazilo jos vojske.
Pozdrav onaj drug je posle obuke otišao na granicu ako imaš kakve šanse ga kontaktiraj ili da dođe na forum,  ja sam bio do kraja u velesu posle mene ostali su tamo seprembarci i kako sada čujem i međuklasa mart.Ja sam se skidao u ponedeljak 29.4.1991 jer me Borko nije pustio u petak. Pri odlazu na kapiji me zaustavi podporučnik Srđan Spasić i kaže hočeš da odeš da se ne pozdravimo kafeđija dve kafi. Popijemo kafu i idem na železničku stanicu.LP
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime12.03.16 22:13

Lala madjar (citat):
maj/90/91 (citat):
Posle moje obuke je radio u razglasu jedan Broz iz naše klase neznam kako mu ime. LP
ja se sećam broza što je bio na razglasu,čini mi se ali nisam sto posto siguran da se zvao tomislav...lik je bio u pravom smislu reči džomba!...a sećaš li se onog pederčine što je dobijao batine svaki dan..mislim da je bio septembarac
Da Broz je komandantu kasarne rekao " ko ja iz porodice Broz da idem na granicu "i komandant ga stavi u razglas.Za pederčino ništa neznam iz koje čete je bio? Sliko septembaraca iz POČ ču staviti sutra. LP


maj/90/91: komentar modifikovan dana: 13.03.16 10:36; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime12.03.16 22:35

Lala madjar (citat):
maj/90/91 (citat):
Evo Protiv oklopne čete klasa Maj 90/91 sa nama desetar januarac Zoran mislim da iz Kragujevca prezime zaboravio, vodio nas je na čiščenje kruga do drvljenika gde smo preko ograde kupovali sladoled dobar momak.
[You must be registered and logged in to see this image.]
ko je oficir u pozadini sa rukom na grudima,poznat mi je?
Za oficira neznam STOJE; 1Lakota(pazova)2Bebić(teslić)3(kikinda)4,5,neznam 6imam osječaj da (Beograd)7,8,neznam9 Zoran (kragujevac)ČEPE1,2neznam3mislim da Jovanović(Valjevo)4Panić(kula ili Ruma)5mislim da bosanac ali žao mi je drugo se ne sječam vrlo dobar momak 6 Mišel zajedno došli isto veče znam samo da je iz srbije 6 Hozjan slovenac
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime13.03.16 11:03

maj/90/91 dobro je vama su dozvolili da se slikate u kasarni mi ni u snu nismo smeli sta je bilo tajno da se nesto krije neznam a na Granici je dolazio iz Dojrana fotograf i slikaj se gde hoces a u kasarni nismo smeli.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime13.03.16 14:36

Ove grupne fotografije su nas slikali po dužnosti ali imamo mi nekoliko sličica napravljenim privat fotografom vlastnika Đaje Burgije hvala mu.LP
Na vrh Go down
Lala madjar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-02-26

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime13.03.16 14:57

maj/90/91 (citat):
Ove grupne fotografije su nas slikali po dužnosti ali imamo mi nekoliko sličica napravljenim privat fotografom vlastnika Đaje Burgije hvala mu.LP
jel imaš septembarce na sliku,možda nekoga prepoznam?..i da te pitam za desetara slovenca iz prve čete da li si ga znao,bio je tvoja klasa.takodje i oficira slovenca bio je visok čovek nosio je tamne naočare nesećam se imena...desetar se zvao zoran mislim iz maribora nisam siguran.i da li ste kupovali vino preko ograde,išao je neki stari prugom i prodavao nam belo vino dosta dobro...izvini na ovoliko pitanja odjednom,sećanja se vraćaju na mah..
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-04
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime13.03.16 19:14

Lala madjar desetar slovenac verovatno sam ga poznao,oficir visoki neznam mu ni ime razgovaram sa njim pita odakle si kažem Slovenija Murska Sobota on meni po slovensko" po dialektu sem mislil da si nekje iz Bosne " i kaže da je iz Maribora.Prijatelja nisam odabirao po nacionalnosti puno nas je bilo na okupu iz cele Jugoslavije. Iz naše klase i čete je bio i vozač sa kojim sam se znao več prije vojske jer je bio iz susjednog sela.Dvojica starijih januaraca (jedan živi isto blizu mene na forumu pod SLO) radili su na strelištu i vodili su se v našoj jedinici bili su također slovenci.Na sliki je još jedan slovenac koji je otišao prie zkletve a se za sigurno ne sječam koji je zato nisam ni pisao.
Na vrh Go down
Sponsored content





Titov Veles - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 5 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Titov Veles
Na vrh 
Stranica 5/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Mir-no! Generacija 1982/83, oktobar! Titov Veles
» Titov Veles Januar '86
» Titov Veles 89/90 VP 5912/8
» TITOV VELES 5912/1 GODINA 1970, KOMANDA STANA
» Titov Veles 87/88 RVPVO vod veze ,Zoran,Mance,Splićo,Špehar id komandir Đokić Dragiša

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: