FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Titov Veles

Go down 
+50
Vozač 7036
Voyager62
VBČ
Crveni Marko
DS-SAT
alenx
gregor1963
Matjaž T.V.
fofnudl
PORUCNIK
zorangre
Zlatnik
titovveles
muzičar 82/83
Veles 83
Dejan-Obrenovac
Januarac 90
pirana
DEJAN DESETAR
dobojbosna
Lala madjar
maj/90/91
slo
bogdan Mrdja
Jure Č.
liman kaba
milos 89/90
zemunac 71
Prke
januar88
mrmima
Lala Basaid
Marduk
Djore
sasar
Pero™
jože iz ljubljane
gorandamnjanovic
GRANIČAR DOJRAN
dpuric
žarko iz rijeke
kloso
ZAGORAC
aleksa961
Max Blitz
missar
barun
Gringo
Kaplar M
radoslav
54 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeFri Feb 06, 2015 2:12 am

ZAGORAC (citat):
Mislim da je prije bila autobusna stanica, pa servis.

Nije , najpre je bila servis....  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Na vrh Go down
liman kaba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2014-12-25

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeFri Feb 06, 2015 8:17 am

ZAGORAC (citat):
Komandant 1.mb,212.mtb je u moje vrijeme bio kap.I. klase Milan Živković.(ovo sa Angelovskim ću preseliti u temu Titov Veles jer tamo pripada)
Slažem se druže generale salutiranje
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeWed Apr 08, 2015 5:19 am

Barune hoces da stavim slike tvojih desetara kada si bio na obuci to jest moje klase NOVICICA I JAZBECA, Lala
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeWed Apr 08, 2015 6:48 am

Lala Basaid (citat):
Barune hoces da stavim slike tvojih desetara kada si bio na obuci to jest moje klase NOVICICA I JAZBECA, Lala

Jazbec iz Pregrade?
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeThu Apr 09, 2015 5:34 am

Zagorac nerazumem te u vezi  jazbeca
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeThu Apr 09, 2015 7:20 am

Lala Basaid (citat):
Zagorac nerazumem te u vezi  jazbeca

Od kud je Jazbec?
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeThu Apr 09, 2015 8:32 am

Zagorac neznam zaboravio sam oni su ostali kao desetari a ja na karaulu poslali su mi fotografiju na karauli i eto sacuo sam je na zalost jedan je pogino u saobracajnoj nesreci bili smo 3 ceta kod por,MARKA A.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeFri Apr 10, 2015 1:08 am

Postavi sliku možda ga ja prepoznam,prezime mi je poznato sa nogometnih terena.
Na vrh Go down
Jure Č.
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-04-17
M(j)esto Split

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeFri Apr 17, 2015 11:10 pm

Pozdrav svima! Ja sam bio 1969/70, Februarska klasa. Titov Veles VP 5912/11. U 5. paviljonu, drugi bataljon, druga četa, treći vod, RB odjeljenje. Komandir bataljona Praščević Dobrašin, komandir čete, Knežević Simeon, komandir voda Jakimovski Todor. Tad su u vojarni bila još mala stabla, jer se sve izgradilo 1964. A na zanimanjima svaki dan smo pješačili na Orizare gornje, jer smo bili pješadija. Sjeća li se itko brda poviše gdje je pisalo Živio Tito?
Ima li itko iz tih dana? Vidim da su svi dosta mlađa generacija.
Na vrh Go down
barun
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2012-11-21

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeSat Apr 18, 2015 10:27 pm

Poz.Lala! Ako ti se da postavi vise slika naravno i od desetara.Jazbec je Slovenac,samo neznam iz kojeg je mjesta u Sloveniji.Bio je isto Januarac.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Barune evo moje klase JANUARCI 1987 a tvoji desetari kad si stigao VELES levo JAZBEC sredina NOVICIC BRANISLAV desno CORDAS PETER on je bio vozac iz mog sela je.   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeSun Apr 19, 2015 7:26 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeMon Apr 27, 2015 10:26 pm

Barune od moje klase jos je ostao ČAČIĆ dali ga se secas nije bio u mom vodu ali uvek se grebao za cigare i dali je ostao ZABAC tako su ga zvali
Na vrh Go down
radoslav
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2009-05-13
DOB : 52
M(j)esto Beograd&Barajevo

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeThu Apr 30, 2015 7:58 am

Da napomenem da sam posle obuke radio u Domu JNA(eh tu je zivot bio)...ja,Poprasic Miodrag,Vozila Dalibor,Skendzic Slobodan,Dzinic Mujo i Ivica Milakovic....mala ekipa ali odabrana....dozvola za grad nam nije trebala imali smo izlazak slobodan...sve u svemu nije lose bilo
Na vrh Go down
barun
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2012-11-21

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeFri May 01, 2015 12:04 am

Poz Lala.. Od Januaraca smo zatekli jednog decka iz Lapova,mislim da je bio ograniceno sposoban pa nije isao na granicu.Jednog decka negdje iz Bosne, radio je u "Dzuboksu" u kuhinji samarao tanjure.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeFri May 01, 2015 2:37 am

Barune dali si vidijo sliku dali ih se secas
Na vrh Go down
barun
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2012-11-21

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeThu May 07, 2015 9:47 am

Da kako ne... Mada je proslo dosta vremena sjecam se svih trojice.Ja imam par slika sa terena mozda ih postavim ali posto je cijelo odjeljenje na slici, mislim da nije u redu da postavim slike bez odobrenja drugih prijatelja sa slika koje posjedujem.
Na vrh Go down
radoslav
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2009-05-13
DOB : 52
M(j)esto Beograd&Barajevo

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeWed May 27, 2015 6:23 am

jel ima nekoga od klase 90/91?
Na vrh Go down
bogdan Mrdja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 53
ČLAN OD: : 2015-04-21
DOB : 60
M(j)esto Aleksandrovo,Banat,Vojvodina

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeWed May 27, 2015 9:35 am

pozdrav za januar 83 druga četa ako ima koga neka se javi
Na vrh Go down
slo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-11-20

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeFri Nov 20, 2015 7:57 am

radoslav (citat):
jel ima nekoga od klase 90/91?
Ima, januar 90, POČ, nišandžija bestrzajnog topa kod poručnika Faruka,
prezime zaboravio
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-03
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 04, 2016 8:25 am

radoslav (citat):
jel ima nekoga od klase 90/91?
Pozdrav svima na forumu služio sam celi vojni rok u velesu POČ tako, da bi mogao poznati barem vas koji ste služili v proti oklopnoj četi.
sječam se:  Septrmbar (89/90)Udovič desetar ,  Januar(90/91)Marić,Škripec,Marolt,Kosalec,Ličen,Zoran(neznam prezime desetar)   MAJ (90/91)
Horvat,Bebić,Mitev,Zenel,Memišahović,Tikvica,Grabar,Jurjević,Vivoda,Hozjan   Septembar(90/91)Horčička,Novak,Ređepi,Angelija,Glišić
Bilo nas je puno više onima koje sam zaboravio se izvinjavam i pozivam na pomoč da se sjetim
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-03
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeFri Feb 05, 2016 9:40 am

Duki (citat):
Pa eto, i ja sam u principu bio klasa 90./91. - P(rotiv)O(klopna) C(eta), iako samo prva tri meseca 90., da bi me potom prekomandovali za Stip (vojna policija). No u svakom slucaju, pozdrav i s moje strane pomenutoj generaciji.  Wink
Duki znači da smo 90 dana preživjeli v isti jedinici.Napiši koji vod si bio i čega ili koga se sječaš. LP
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeFri Feb 05, 2016 9:45 am

ZAGORAC (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]


Druge uniforme i zastava, bina kakva je i bila.

U tom crvenom paviljonu je 82" bila POČ.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-03
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeFri Feb 05, 2016 10:00 am

slo (citat):
radoslav (citat):
jel ima nekoga od klase 90/91?
Ima, januar 90, POČ, nišandžija bestrzajnog topa kod poručnika Faruka,
prezime zaboravio
Pozdravljeni SLO bio si v POČ samo za vreme obuke ili cjeli vojni rok. Napiši kako je bilo ime i prezime podporučniku komandiru BST voda.Komandir raketnog voda bio je zastavnik ČALIA ESAD njegov pomočnik stari vodnik SLAVKO ŠOBAK LP
Na vrh Go down
slo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-11-20

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeSat Feb 06, 2016 4:30 am

Pozdravljeni,bio sam cjeli vojni rok u Velesu. Obuka od jan. do maj, u POČ posle obuke su me
prebacili za neko vreme u komandu stana, iz komande stana na kraju mislim da poslednji mesec dana
u paviljonu mislim da pešadije. Ali sam samo nočio tamo,ostalo vreme smo ja i Ličen radili na strelištu
u Orizari. Podporučnik ili poručnik više se ne sječam čina - Faruk ,za vrjeme obuke.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-03
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeSat Feb 06, 2016 10:57 am

Znači ti si Kosalec?
Na vrh Go down
slo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-11-20

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 07, 2016 12:00 am

Pa da,a ti si?
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-03
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 07, 2016 6:32 am

Pa Hozjan z Hotize
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-03
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 21, 2016 6:27 am

zemunac 71 (citat):
Pozdrav bivšim pripadnicima JNA.Služio sam u T.Velesu 89/90 Septembarska klasa.Po dolasku raspoređen u pozadinski bataljon ČTO pod komandom kapetana Bursaća zatim prebačen na pešadijsku obuku u prvu četu komandir Samis Ništović.Posle obuke i 60 dana izdvojene straže na Otavici vraćen u ČTO gde sam ostao do kraja služenja vojnog roka.
Tvoj klasič u POČ bio je desetar Udović Iz T. Užica i čini mi se neki Orez koji je na krivulaku gađao maljutkom LP
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 21, 2016 9:33 pm

slo (citat):
Pozdravljeni,bio sam cjeli vojni rok u Velesu. Obuka od jan. do maj, u POČ posle obuke su me
prebacili za neko vreme u komandu stana, iz komande stana na kraju mislim da poslednji mesec dana
u paviljonu mislim da pešadije. Ali sam samo nočio tamo,ostalo vreme smo ja i Ličen radili na strelištu
u Orizari. Podporučnik ili poručnik više se ne sječam čina - Faruk ,za vrjeme obuke.

Kojih oficira se sjećaš iz komande, posebno me zanima načelnik veze?
Na vrh Go down
Lala madjar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-02-26

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeFri Feb 26, 2016 5:53 am

pozdrav drugari! služio sam u velesu skoro zadnju klasu jna.mart 91.kažem skoro jer je u septembru 91.(a to je stvarno zadnja klasa)došlo vrlo malo vojnika iz nažalost poznatih razloga.u velesu sam bio šest meseci,ali u kasarni sve skupa možda tri meseca,ostalo straža na otovici i teren u delčevu mesec dana,onda krivolak i na kraju prokleti rat.bio sam prva četa prvi vod k-dir.čete ništović samir totalno opaljen lik ali ok.nemalo sam se iznenadio kada sam ga video na tv.ni manje ni više nego MINISTAR bio doduše kantonalni u BIH.bio sam prvi vod k-dir poručnik spasić i oni su i dalje ostali posle našeg odlaska.sa mnom su otišli poručnik borko simoski i z treće čete dobar lik isto i jedan zastavnik kojem je žena radila u vešeraju nažalost mislim da je on poginuo.inače najjači utisak je straža na otovici kada smo prevrnuli viljuškar.ja sm bio razvodnik i krenemo ja i k-dir straže na stražarsko mesto 3A.ko  je bio na otovici sigurno ga pamti,krenemo nazad i viljuškar se prevrne ja uspeo da iskočim a on na sreću nije se povredio..mislili smo da smo najebali,inače ti viljuškari su služili za utovar sanduka i koječega što je bilo u tim magacinima i palili su na ekser...nismo mogli da ga mrdnemo svo ulje iscurilo i morali smo reći zastavniku kad su doneli hranu sa pincom,sreća bio dobar lik ..zakačili smo ga za pinc i jedva nekako...nije nas prijavio ali smo ribali onu fleku tri dana peskom i svačim.desetar damir nije hteo da me udostoji nikakvog komentara kada sam pre par meseci našao ga na fejsbuku i podsetio na ovaj dogadjaj,inače on je bio taj viljuškarista..meni su to sve lepe uspomene ostale,nekima očigledno ne.i na kraju voleo bih da mi se javi neko iz moje MARTOVSKE klase jer nikog do sada nisam uspeo da nadjem...
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeFri Feb 26, 2016 6:19 am

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeFri Feb 26, 2016 7:10 am

Lala madjar i ja sam bio u Velesu ali 1987 Januarac posla karaula ja sam lala iz Basaida bio sam u 3 cet.kod por.Marka Angelovskog borka poznajem I JA SAM BIO NA OTAVICI 7 dana ko strazar i u martu 18 dana kao vodic pasa menjali isli su na redovno 3A strazarsko mesto znam gde je kad sam ja bio sto se tice kerova bilo je 6 sarplaninca dosta stari i 2 nemacka ovcara ali tamo je bila banja.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeFri Feb 26, 2016 7:56 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Otavica, Lala madjar, označi stražarska mjesta.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeFri Feb 26, 2016 8:51 am

ZAGORAC strazarska mesta su sigurno ostala ista verovatno se nisu menjali brojevi ni 1A,2A,3A strazarsko mesto 2A je bilo naj dalje i kad dolazi dezurni oficir to je bilo oko 21c do 21.30 posle kad se zakljuca kapija a i non stop je bila zakljucana strazara nigde svi u strazari samo si pripravan i pored stazara u dnevnu zapovest je isla i patrola sa kerovodjom jer su bila njih 2 kerovodja gore na otavici ja kada sam bio bili su iz moje 3 cete majska klasa kada su zavrsili obuku 8 meseci gore do skidanja.Oznacio bih ja ali neznam kako.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeFri Feb 26, 2016 8:59 am

Ja sam na Otavici bio 82" 5x po sedam dana,onda nije bilo službenih pasa,barem do svibnja 82" kad sam bio posljednji put.
Svaki puta sam bio "noćni dodatak". Stražarska služba sa Otavice je davala stražu i kod jednog skladišta koje je bilo uz Vardar,uz cestu pored koje je bila i željeznička pruga.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeFri Feb 26, 2016 9:22 am

Neznam gde je to strazarko mesto i gde se nalazilo samo znam nemogu da se setim koja je ceta davala strazu 1 ili2 na JAVORSKOM PUTU.
Na vrh Go down
dobojbosna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-02-27

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav za PVO iz 87 Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeSat Feb 27, 2016 3:28 am

Titov Veles PVO vod veze Poručnik Đokić .nezaboravni dani
Na vrh Go down
dobojbosna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-02-27

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeSat Feb 27, 2016 3:31 am

Kičevo,Titov Veles,Štip 87 PVO ,poručnik Đokić ljudina!  i Kapetan Čolović gad od čovjeka.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeSat Feb 27, 2016 5:59 am

dobojbosna i ja sam bio u Veles od Januara do Maja 1987 kada si ti bio. A na karauli sam imao tvog zemljaka iz Doboja.kolko si bio u Velesu.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-03
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 28, 2016 5:24 am

Lala madjar (citat):
pozdrav drugari! služio sam u velesu skoro zadnju klasu jna.mart 91.kažem skoro jer je u septembru 91.(a to je stvarno zadnja klasa)došlo vrlo malo vojnika iz nažalost poznatih razloga.u velesu sam bio šest meseci,ali u kasarni sve skupa možda tri meseca,ostalo straža na otovici i teren u delčevu mesec dana,onda krivolak i na kraju prokleti rat.bio sam prva četa prvi vod k-dir.čete ništović samir totalno opaljen lik ali ok.nemalo sam se iznenadio kada sam ga video na tv.ni manje ni više nego MINISTAR bio doduše kantonalni u BIH.bio sam prvi vod k-dir poručnik spasić i oni su i dalje ostali posle našeg odlaska.sa mnom su otišli poručnik borko simoski i z treće čete dobar lik isto i jedan zastavnik kojem je žena radila u vešeraju nažalost mislim da je on poginuo.inače najjači utisak je straža na otovici kada smo prevrnuli viljuškar.ja sm bio razvodnik i krenemo ja i k-dir straže na stražarsko mesto 3A.ko  je bio na otovici sigurno ga pamti,krenemo nazad i viljuškar se prevrne ja uspeo da iskočim a on na sreću nije se povredio..mislili smo da smo najebali,inače ti viljuškari su služili za utovar sanduka i koječega što je bilo u tim magacinima i palili su na ekser...nismo mogli da ga mrdnemo svo ulje iscurilo i morali smo reći zastavniku kad su doneli hranu sa pincom,sreća bio dobar lik ..zakačili smo ga za pinc i jedva nekako...nije nas prijavio ali smo ribali onu fleku tri dana peskom i svačim.desetar damir nije hteo da me udostoji nikakvog komentara kada sam pre par meseci našao ga na fejsbuku i podsetio na ovaj dogadjaj,inače on je bio taj viljuškarista..meni su to sve lepe uspomene ostale,nekima očigledno ne.i na kraju voleo bih da mi se javi neko iz moje MARTOVSKE klase jer nikog do sada nisam uspeo da nadjem...
Pozdrav Lala madjar znaći u velesu smo bili istovremeno do maja 91 Za vreme mojeg služenja su bili u protioklopnoj četi oficiri koja imena sam zaboravio nadam se, da mi ti možeš pomoći da se sjetim.  Za vreme obuke:Komandir čete poručnik Faruk (neznam ime) Komandir raketnog voda zastavnik Čalia Esad njegov pomočnik Starijivodnik Šobak Slavko Komandir BST voda koji mi je bio i komandir na kurzu za desetara (ćini mi se da je bio podporučnik Spasić( neznam ime)) Posle obuke Kmandir čete Poručnik Simoski Borko u raketnom vodu ostala su ista imena a vod bestrzajnih topova preuzeo je podporučnik (čini mi se Jovanovski ili nešto slično ime isto zaboravio) U kasarni je bio i oficir kojeg smo zvali Marko bezbedjak Za vreme obuke smo imali komando bataljona u Titovom velesu VP 5912/11 posle su nas prebacili pod komandu u štip i imali smo VP7036/se ne sječam.Neki veliki oficir je bio Sokol Mitrovski sječam se i imena Vrabac. Molim sve za pomoč pri uspomenama.LjepPozdrav
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 28, 2016 6:00 am

maj/90/91/ simoski borka znam zajeban oficir a MARKO bezbednjak se prezivao ANGELOVSKI meni je bio komandir 3 cete 1987 cuo sam da je u to vreme postao BEZBEDNJAK jer znam po jednim kapetanu koji je radio u Veles dolazi u moje selo.
Na vrh Go down
maj/90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 69
ČLAN OD: : 2016-02-03
M(j)esto Lendava

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 28, 2016 8:39 am

Lala Basaid imaš pravo Borko je stvarno bio opasan ali imao je i svoje ljubljenike, koji ja sigurno nisam bio.Kada je došao u POČ je sa sobom iz pešadijske čete doveo blizance (zaboravio imena i prezime) koji su mu bili rođaki ili jih je samo voleo igrali su kitaru to je bilo dobro.Komandir minobacačke baterije je bio kapetan poslije prve klase (možda Atanas Atanasovski) Pomogni ako se još čega sjetiš. LP
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 28, 2016 9:02 am

Borko me je prvi put ispracao na strazi na OTAVICI posle zakletve posto smo prvo gadjanje svi pucali iz AP jer sam ja duzio M53 a malo je ispunilo gadjanje pa sam morao na strazu razduzi M53 zaduzi AP Borko je bio dezurni oficir razbio nas meni nije bio nista jer je bio meni se cini u 2 ceti. A Atanas Atanasovski dali je u ono vreme 1987 bio u 1 ceti sigurno ce se neko javiti.Ja neznam gde je bio POČ vezisti su bili paviljon do nas i duzili su PAPOVKE znam i za izvidjace jer ja sam bio do 15 MAJA pa na karaulu.
Na vrh Go down
Lala madjar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-02-26

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 28, 2016 2:40 pm

Pozdrav maj 91/92..poručnika faruka znam,ali nija se nesećam imena,potporučnik spasić srdjan koji ti je vio na kursu je meni bio kom.voda u prvoj četi..iz tvoje protivoklopne čete se nesećam baš puno,što se tiče ostalih oficira,atanas je bio komandant bataljona čini mi se,a ćulibrk mile mislim da smoga zvali vrabac ke bio kom.garnizona.mislim da se sećam i pporučnika jovanovskog.zatim poručnik rac darko druga četa,i neki duran ili tako nešto...ipak je prošlo dosta godina i sećanja blede polako.pokušaću da se prisetim još.pozdrav
Na vrh Go down
Lala madjar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-02-26

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 28, 2016 3:03 pm

Lala bašaid.pozdrav zemo na otovici je bila banj to si u pravu,ja sam kasnije postao komandir straže,ali pred naš odlazak iz velesa postavili su oficira da bude komandir..počela sranja u državi i jbg.imali smo i nekoliko zajebacija sa tamošnjim mup.om,dolazili nam na kapiju u pola noći.od pasa je ostalo samodva ili tri šarplaninca tada,jedan se zvao arsi,ali bili su već dosta matori..ja ga povedem sa mnom i onda on spava a ja ga čuvam..umesto da je obrnuto haha.najbolje je bilo na osmatračnici bili su i oni interfoni pa kad zagrmi odjednom a ti taman zakunjaš na stražarskim kućicama.sećam se i onih bundi za stražu..nažalost nismo otali do kraja tamo.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeMon Feb 29, 2016 12:47 am

Lala madjar odakle si.Sto se tice osmatracnice prvo strazarsko mesto mi je bilo osmatracnica kako smo stigli na otavicu stvari sam samo stavio u hodnik i odma me odveli gore. A interfoni kada prolazi voz razbi strazaru morali su da iskljuce a i moje vreme su šarplaninci bili dosta stari i bilo je 2 nemacka ovcara.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeMon Feb 29, 2016 1:16 am

Lala Basaid (citat):
maj/90/91/ simoski borka znam zajeban oficir a MARKO bezbednjak se prezivao ANGELOVSKI meni je bio komandir 3 cete 1987 cuo sam da je u to vreme postao BEZBEDNJAK jer znam po jednim kapetanu koji je radio u Veles dolazi u moje selo.

Malo čudno za Marka Angelovskog, sa njim i pripadnicima 2.mtč su se bavili "bezbednjaci" poslije povratka sa Krivolaka početkom lipnja 82"
i on da bude "bezbednjak"  scratch
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeMon Feb 29, 2016 2:23 am

ZAGORAC neznam kako je bilo 1982 ali znam da je 90 ih postao Bezbednjak po KAPETANU koji je bio MARKOV komsija u Velesu kod kojeg sam odlazio ko god sam isao u grad i prosle godine jedan vozac iz Velesa pokvario mu se kamion u moje selo on je radio u Kasarni kao civilni vozac i 1987 kada sam ja bio sve je oficire znao MARKO JE PRI KRAJU BIO BEZBEDNJAK Ilija Najdovaki por.bio u mojoj 3 cet.komandir 3 voda u aprilu otisao u Izvidjace mu je i sada komsija eto po cemu znam za MARKA ANG.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeMon Feb 29, 2016 2:26 am

Ne tvrdim ja da nije bilo tako, samo mi je čudno u odnosu na događanja 82".
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitimeMon Feb 29, 2016 2:39 am

ZAGORAC dali znas sta je bilo na JAVORSKOM PUTU tamo se isto davala straza dali iz 1 ili 2 cet.znam da iz moje 3 cet.se islo samo na OTAVICU a i na JAVORSKOM PUTU smo prvi put palili dinamit pre nego sto smo isli na gadjanje.
Na vrh Go down
Sponsored content





Titov Veles - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Titov Veles   Titov Veles - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Titov Veles
Na vrh 
Stranica 3/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Mir-no! Generacija 1982/83, oktobar! Titov Veles
» Titov Veles Januar '86
» Titov Veles 89/90 VP 5912/8
» TITOV VELES 5912/1 GODINA 1970, KOMANDA STANA
» Titov Veles 87/88 RVPVO vod veze ,Zoran,Mance,Splićo,Špehar id komandir Đokić Dragiša

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: