FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Share

IZ KOMŠILUKA

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24335
REPUTACIJA : 657
ČLAN OD: : 2012-10-30

IZ KOMŠILUKA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime22.07.19 14:19

@Vojnik Graničar (citat):
Slušaj i mi bivši JNA graničari smo krenuli od početka.
Neka znanja i iskustva smo dobijali od klase koja je bila prije nas u karauli.
Nešto smo naučili i od komandira karaule.
A nešto i na vlastitim iskustvima kako dobrim tako i lošim.
Naj gore je početi.

Samo je omjer nelegalnih prelazaka onda i sad barem 1:1000.

Ovdje se ocjenjuje, procjenjuje, u odnosu na prikaze prvenstveno tehnologijom koju vi niste imali, nekad se intervenira, nekad ne odmah, mora biti odgovoran zapovjednik i cijeli sustav koji ne bi trpio nikakve zahebancije i nonšalantnost koje su bile prisutne u JNA.
Teško je i uspoređivati, ali sam uvjeren da bi u današnjoj situaciji ondašnji sustav na granici pukao.
Također, roditelji bi radili pritisak gdje su im djeca i da ih nisu zato poslali u vojsku.

Velika je i razlika jer granice nisu iste, ali evo uzmimo današnje granice uz ondašnji sustav?
Vrlo je vjerojatno i da bi JNA reagirala odmah grubom oružanom silom, što bi možda bilo efikasno, a tako danas ne može.

Za onaj segment koji također želim reći je i donekle primjer Raduša '72 gdje se vidjelo da sustav, što god rekli, ne funkcionira, pa se krenulo s formiranjem specijalaca.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Major
Major
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 5656
REPUTACIJA : 253
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 49
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime22.07.19 14:43

@Max Blitz (citat):

Samo je omjer nelegalnih prelazaka onda i sad barem 1:1000.

Ovdje se ocjenjuje, procjenjuje, u odnosu na prikaze prvenstveno tehnologijom koju vi niste imali, nekad se intervenira, nekad ne odmah, mora biti odgovoran zapovjednik i cijeli sustav koji ne bi trpio nikakve zahebancije i nonšalantnost koje su bile prisutne u JNA.
Teško je i uspoređivati, ali sam uvjeren da bi u današnjoj situaciji ondašnji sustav na granici pukao.
Također, roditelji bi radili pritisak gdje su im djeca i da ih nisu zato poslali u vojsku.

Velika je i razlika jer granice nisu iste, ali evo uzmimo današnje granice uz ondašnji sustav?
Vrlo je vjerojatno i da bi JNA reagirala odmah grubom oružanom silom, što bi bilo efikasno, a to danas ne može.

Graničari su uvijek imali u pozadini jedinicu koja je uvijek bila spremna za intervenciju tj. ispomoć graničarima.
Tako je moja karaula u Mariboru imala isto jednicu koja je bila spremna intervenirati ukoliko bi nam trebala pomoć.
Osim njim nama su u karaulu dolazili i JNA izviđači.
Naj kasnije JNA nije bio problem vojsku iz kasarni poslati na granicu.
Vrlo lako bi se granica "začepila".
Jer vojska po kasarnama pa skoro ništa pametno i ne radi.
Bar bi na granici mogli "zaraditi" svoj kruh kojeg im država daje.
Sustav bi ostao čitav.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime22.07.19 14:52

Eh, stigli smo na teren obrane granice oružanom silom kako se i danas može, ali ne smije.
Ne smije prema ovima.
Ne bi se JNA zamarala s ljudskim pravima i svemu današnjem.
U stvari su usporedbe nemoguće.
A onaj koji danas žali za JNA u smislu kako bi ona zaštitila granice, ne misli i kako bi tetošila migrante.

Na vrh Go down
zokika
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 602
REPUTACIJA : 24
ČLAN OD: : 2013-10-10
DOB : 62
M(j)esto SG - SLO

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime22.07.19 18:17

Max Blitz upravo tako. Tada su preko granice došli i to duboko u tadašnjo državo. I šta je JNA uradila na granici??  Malo.
Prešli su granicu blizu gde sam živeo i poznajem kako se radilo na granici.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Major
Major
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime22.07.19 19:45

@zokika (citat):
Max Blitz upravo tako.
Tada su preko granice došli i to duboko u tadašnjo državo.
I šta je JNA uradila na granici??
Malo.
Prešli su granicu blizu gde sam živeo i poznajem kako se radilo na granici.
Da čujem, kako se radilo, poduči nas neznalice. Very Happy
Na vrh Go down
zokika
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 602
REPUTACIJA : 24
ČLAN OD: : 2013-10-10
DOB : 62
M(j)esto SG - SLO

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime22.07.19 20:25

Malo pretraži forum. Jednom sam ti več pisao o tome... U ostalom i o toj 'akciji' - Raduša '72.
Kakve god povlastice ste imali graničari, granice niste zatvorili, da nebi neko mogao da prođe, ni van ni unutra.
A koliko vremena si živeo na granici? 15 meseci vojnog roka minus obuka je koliko?
A ja skoro 40 godina uz granicu... Još sad na 'dohvat ruke' od granice, koja doduše ne postoji više takva kao nekad
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Član foruma od prvog dana SP
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 7480
REPUTACIJA : 173
ČLAN OD: : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime22.07.19 21:35

Da, pomenuti dogadjaj baš zorno svjedoči spremnost nesposobne JNA.

Tko je ta što dolazi iz pustinje, naslonjena na dragoga svoga? (Pjesma nad pjesmama 8,5)
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forumbo.net
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime22.07.19 21:46

Primjenjeni fašizam:

Hrvatska se pretvorila u zemlju koja otvoreno mrzi migrante

Kako se Hrvatska u samo četiri godine od zemlje koja je migrante dočekala ljudski i poštivajući njihova prava pretvorila u zemlju koja ih premlaćuje, tjera i tretira gore od podivljalih životinja?

https://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-se-pretvorila-u-zemlju-koja-otvoreno-mrzi-migrante/2102955.aspx

Tko je ta što dolazi iz pustinje, naslonjena na dragoga svoga? (Pjesma nad pjesmama 8,5)
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime22.07.19 22:09

@VBČ (citat):

https://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-se-pretvorila-u-zemlju-koja-otvoreno-mrzi-migrante/2102955.aspx

Mogao sam i mislit, autor teksta je Gordan Duhaček, rođen u Sarajevu, inače deklarirani homoseksualac, aktivan na gay sceni.
Osobno mu ne fali ništa, niti ga tko dira, ima sve slobode koje u rodonom gradu ne bi mogao ni zamisliti, jedan od onih priključenih na proračun i donacije te pljuje u zdjelu iz koje jede i grize ruku koja ga hrani.
Ima kod njega tamo jedan dobar izraz, mislim da je fukara.

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8248
REPUTACIJA : 126
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 57
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime22.07.19 22:56

@Max Blitz (citat):

Fukara je u izvornom smislu - sirotinja, ali sada je to pogrdan izraz za čovjeka "slabog" karaktera...

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime22.07.19 23:02

@Max Blitz (citat):

Mogao sam i mislit, autor teksta je Gordan Duhaček, rođen u Sarajevu, inače deklarirani homoseksualac, aktivan na gay sceni.
Osobno mu ne fali ništa, niti ga tko dira, ima sve slobode koje u rodonom gradu ne bi mogao ni zamisliti, jedan od onih priključenih na proračun i donacije te pljuje u zdjelu iz koje jede i grize ruku koja ga hrani.

On pljuje na povampirenu ksenofobiju, fašizam i nacizam - kojih ni ti nisi slobodan, a grize ruku bestijalizma.

Kad su nacisti oduzeli neka prava Židovima, Nijemci su rekli: pa dobro - ne mora pravo biti isto za svakoga,
a Židovi nisu baš ljudi kao mi. Kad su ih trpali u koncentracijske logore, opet su rekli - pa dobro da ih izoliraju,
a malo rada i discipline nije nikom naštetilo. I tako, kad pravo prestane biti isto za sve, i kad odredjene skupine se nadju van prava,
tad procvjeta bestijalizam.

Poučena tim iskustvom Njemačka je u ustav ugradila vječne i nepromjenjive članke o ljudskim pravima, koji nikad i nipošto ne mogu
biti izmjenjeni, ne mogu biti oduzeti bilo komu, i koji vrijede za sve LJUDE.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime23.07.19 0:26

Od svih zemalja na tom putu i lancu baš si nas našao na zub.
Čista posla nisu, rekli smo tisuću puta da prva pomoć i okrepa u šire dogovorenom tranzitu nije problem. Ti ljudi tu ponajprije ne žele ostajati. Manje od 1% bi tražilo/traži pro forme azil da dobiju malo na vremenu dok ne skupe snage za dalje. Odnosno 80% svih podnositelja azila nestane u postupku dok čekaju na rješenja nadležnih tijela, što je jasna zloupotreba tog instituta.
Poznate su i obaveze prema EU, a kako se postupa nisu automnomne odluke već prema uputama.
Tzv. 'hot spot' nije moguć ni kad bismo pristali, bježali bi, ne mogu se podići ograđeni logori s osmatračnicama, a ni to ih ne bi zadržalo. Što misliš da ih Turci lijepim riječima zadržavaju? Tamo može bit svega, jer nije pod reflektorima.
Ovdje nema puno slobodnih (državnih) kuća i stanova jer su po tradiciji u privatnom vlasništvu, a hoteli, isto mahom privatni, su za turiste. Što ostaje? Livade, poljane i parkovi.
Točno je da zbog rijeke kojoj nema kraja popusti empatija, baš kako je dobrodošlica naglo splasnula npr. u Velikoj Kladuši, pa je i njima puna kapa.
Trebali su biti neki punktovi na obalama Sirije i/ili Libije kojima bi se brodovima europskih zemalja privremeno evakuirali žene, djeca i nemoćni, a ne da je ovako!
I tu bi svi uskočili.

Btw, malo sam i sumnjao u tvoje namjere, želje, afinitete prema nama u Hrvatskoj i samoj Hrvatskoj kao državi, ali moram zaključiti da su loše i nedobronamjerne.
Neprijatelja nam fala bogu ne manjka, k'o da ne znam što se sve iz komšiluka drobi. Čini mi se da sanjam i da nije istina kad vidim tko je tamo ili je još uvijek u politici. Zona sumraka.
Osobno sam bio iz građanske obitelji u kojoj nije bilo iseljenika, gastarbajtera ni disidenata po bilo kojoj osnovi.
Nikada me nisu osobito impresionirali, a nerijetko bi mi se nametnulo da im kratko poručim - 'Ne okreći se, sine.' Ima i ona 'Putuj igumane.'
Više kasniji događaji, čim kasniji još više, liječe me od svake zaostale nostalgije za onim prošlim.
I ovaj forum je tome doprinio na čelu konkretno s tobom.
Prepostavljam, odnosno mislim da znam koji je tvoj osnovni problem, al' hebi ga, tvoj je, ja takvog nemam, žao mi je.
Ovi većinom naručeni pamfleti koje prenosiš su samo dokaz u kakvoj demokraciji živimo.

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime23.07.19 19:16

@Max Blitz (citat):

Btw, malo sam i sumnjao u tvoje namjere, želje, afinitete prema nama u Hrvatskoj i samoj Hrvatskoj kao državi, ali moram zaključiti da su loše i nedobronamjerne.
Neprijatelja nam fala bogu ne manjka, k'o da ne znam što se sve iz komšiluka drobi. Čini mi se da sanjam i da nije istina kad vidim tko je tamo ili je još uvijek u politici. Zona sumraka.

Jedan mali nacist mene naziva mrziteljem (Hrvatske).

ljeto

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime23.07.19 23:41

E, momci, spuštamo loptu, OK?

Koliko vidim, nekima sa istočnog zapada  smetaju ovi sa zapadnog istoka skoro koliko onima sa srednjeg zapada smetaju ovi sa istočnog zapada, a tek ovi sa srednjeg istoka izazivaju ksenofobiju, dok su ovima sa srenjeg zapada i jedni i drugi isti q...

Vojnik Graničar
Major
Major
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime24.07.19 18:05

@PORUCNIK (citat):
E, momci, spuštamo loptu, OK?
Pucaju njih dvojica ćorcima.
Nema tu rata. Very Happy
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Major
Major
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime24.07.19 18:13

@VBČ (citat):

Ne možeš ljudima koji vole svoju zemlju, običaje, vjeru i svoj način života nametnuti strance koji to ne poštuju.
Prvo i osnovno ulaze ilegalno a onda pametuju o zakonima i pravima.
To neka rade u zemlji iz koje su došli, nama takvi ne trebaju.
Na vrh Go down
Sloba1
Poručnik
Poručnik
Sloba1

Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2634
REPUTACIJA : 89
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 56
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime24.07.19 19:39

U Srbiji ne nameću svoju volju. Tu i tamo iskoči neki incident sa smrtnim ishodom ali to se međusobno ubijaju. Nisam čuo da nameću svoju volju većinskom srpskom stanovništvu.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Major
Major
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime24.07.19 19:46

@Sloba1 (citat):
U Srbiji ne nameću svoju volju.
Tu i tamo iskoči neki incident sa smrtnim ishodom ali to se međusobno ubijaju.
Nisam čuo da nameću svoju volju većinskom srpskom stanovništvu.
Ali provode svoju volju. Very Happy
Na vrh Go down
arcibald01
Podporučnik
Podporučnik
arcibald01

JM10 JM
BROJ POSTOVA: : 1504
REPUTACIJA : 60
ČLAN OD: : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime24.07.19 19:53

@Vojnik Graničar (citat):
@VBČ (citat):

Ne možeš ljudima koji vole svoju zemlju, običaje, vjeru i svoj način života nametnuti strance koji to ne poštuju.
Prvo i osnovno ulaze ilegalno a onda pametuju o zakonima i pravima.
To neka rade u zemlji iz koje su došli, nama takvi ne trebaju.
Pri nas je bilo kar nekaj incidentov. Da omenim samo dva: trije, verjetno štirje migranti so na polju napadli kmeta, ga zvezali, vrgli v njegov avto in potem še avto ukradli in se z njim odpeljali proti Italiji in drugi primer ko je migrant od voznika taxija zahteval, da ga pelje  v Ljubljano. Ker migrant ni imel denarja ga voznik ni hotel voziti, pa ga je migrant porezal z nožem. Potem pa še napadel policista, policist ga je umiril šele s strelom v nogo. Ko so zadevo obravnavali v našem parlamentu je eden od poslancev izjavil, da bi, če bi bil on policist, streljal v glavo. Pa so poslanca napadli  vsi po vrsti, da širi sovražni govor, ki je zelo nevaren. Pa naj razume kdo hoče.  Nič ni narobe če migrant z nožem poškoduje voznika, napade policista, vse pa je narobe ko nekdo reče, da bi ga ustrelil v glavo.
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime24.07.19 21:09

Zvjerska zlostavljanja Izbjeglica i migranata od strane hrvatske policije.
U razotrkrivanju ovih postupaka protivnim međunarodnim konvencijama i europskim normama ljudskih prava najglasnija švicarska televizija.

IZ KOMŠILUKA - Page 8 899b7ce9-1922-499f-9f64-53af1a24de14-slika

https://www.index.hr/vijesti/clanak/migranti-na-svicarskoj-televiziji-hrvatska-policija-nas-tuce-drvenim-motkama/2103579.aspx

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime03.08.19 12:55

Žena ne zna šutit, pa džaba ti je...

Na vrh Go down
arcibald01
Podporučnik
Podporučnik
arcibald01

JM10 JM
BROJ POSTOVA: : 1504
REPUTACIJA : 60
ČLAN OD: : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime03.08.19 15:15

@zokika (citat):
Malo pretraži forum. Jednom sam ti več pisao o tome... U ostalom i o toj 'akciji' - Raduša '72.
Kakve god povlastice ste imali graničari, granice niste zatvorili, da nebi neko mogao da prođe, ni van ni unutra.
A koliko vremena si živeo na granici? 15 meseci vojnog roka minus obuka je koliko?
A ja skoro 40 godina uz granicu... Još sad na 'dohvat ruke' od granice, koja doduše ne postoji više takva kao nekad
Malo pozno odgovarjam na temo Raduša, sem pač spregledal.

Veš Zokika, imel sem priložnost videti mnogo kasneje, ko je že bila akcija davno končana, analizo akcije. Tu ni nič samo črno belo, dobri diverzanti in slaba JLA, z graničarji na čelu. Akcija je bila od samega začetka do konca (tu se ni končalo tako kot so predvidevali, torej JLA in ostali le niso bili tako slabi) zelo dobro načrtovana. Da rečem do minute natančno. Diverzanti so imeli neverjetno točne obveščevalne podatke (tu je res, da denar naredi vse, malo pa še nacionalizem in najbolj zaupni podatki so na voljo).  In prestop meje diverzantov takrat in migrantov sedaj seveda ni mogoče primerjati, tudi zaradi drugačnih meril, ki so veljala takrat in meril, ki veljajo sedaj. Imel sem priložnost se pogovarjati s takrat še majorjem, ob razpadu SFRJ pa polkovnikom, ki sedaj živi (ali pa je morda že pokojni) v Pirotu. Bil je eden od komandantov akcije proti diverzantom. Omenil mi je samo eno napako JLA, ki je žal stala življenje oficirja vojne policije, drugače pa je bila sama akcija diverzantov že od samega začetka obsojena na neuspeh. Kar so kmalu uvideli tudi sami diverzanti.

Če upoštevaš dvoje, obveščevalne podatke in dejstvo, da nobena meja (niti Severne Koreje) ni nepropustno zaprta, je bilo mogoče, da so diverzanti prestopili mejo. Pa še nekaj je pomembno, Jugoslovanske obveščevalne službe so bile zelo dobro obveščene kaj se pripravlja. Med diverzanti na pripravah so imeli nekaj svojih ljudi. Vedele so, da bodo diverzanti prišli v SFRJ in celo to kdaj bodo prišli in celo to, da na meji z Avstrijo (lahko bi tudi na meji z Italijo, pa pustimo sedaj to). Zakaj niso reagirali prej pa prepuščam domišljiji  vsakega, ki to bere.

Zokika, v 60 letih je bilo ogromno prebegov iz Jugoslavije v tujino. Kaj misliš koliko prebegov je uspelo, ker so tako hoteli in načrtovali v Jugoslaviji? Sedaj govorim bolj na pamet, vendar ocenjujem, da najmanj 15 %. tako, da uspešni prebegi ali ilegalni vstopi v Jugoslavijo le niso vedno zaradi "nesposobnih" graničarjev. "Slučajno" so pač bili graničarji na drugem kraju. Seveda po ukazu nadrejenih.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime05.08.19 13:32

@arcibald01 (citat):

Zakaj niso reagirali prej pa prepuščam domišljiji  vsakega, ki to bere.
Da su ih pohvatali na granici, teroristi bi shvatili da imaju krticu i život bi mu bio ugrožen, a poslije toga bi bilo teško infiltrirati novog čovjeka.
Morali su ući u Jugoslaviju i javiti se bazi.
Problem je što su njihovi tragovi izgubljeni u Sloveniji, nakon otmice kamiona.

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime06.11.19 18:28

Baka psuje naveliko clown

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: IZ KOMŠILUKA   IZ KOMŠILUKA - Page 8 Icon_minitime

Na vrh Go down

IZ KOMŠILUKA
Na vrh 
Stranica 8/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8