FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.

Go down 
+46
dpuric
Lala Basaid
semsudin
East&West
more6
PORUCNIK
Kuhar-Debar.
brinio
viki693
lacoš
kloso
oficir s ruzom
avijacijaMKD
SveJug
ZAGORAC
pukovnik
Max Blitz
BUCKO
andrej.1984
Mostarac
euphoria
pixi
borut70
Safet pekar
alexandar
sasa selic-kruscic
jelen pivo
Gringo
Kurke
Jegulja
Kimov Zoran
kurir boca
purger
runba
saban
tadotovic
cibalia
ivanovic era puh
Matrix
panon
malena
Jugosloven
sego
mgalic2
miha
kukulje
50 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next
AutorPoruka
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeThu Apr 28, 2011 10:34 pm

ne verujem, ovaj momak je ziveo u Zagrebu,a imao je kuca mislim da je Novi Vinodol ili tako nesto slicno. Covek se bavio kinologijom. Tog Dabca sam i ja nasao na netu,ali mi se nekako ne uklapa,mislim da je ovo neka starija osoba. Ma ja sam u dilemi da se taj covek nije negde odselio iz Hrvatske, jer na onoj adresi koju mi je dao sada zivi neko drugi,bar tako pise na netu.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeWed May 04, 2011 10:45 pm

miha (citat):
e da secam se tog potporucnika Kamcova,mada sam ja bio ubedjen da je on bio zastavnik.Ja nisam imao kontakta za snjim ali se jako dobro secam tog lika. Bio je tu i neki vodnik Blagojevic, pa pukovnik Gojko Momcilovic.Neznam da li se secas tog mrsavog matorog lika,bio je ko flis papir.
Sabic Moris je bio u pekarskom vodu,koliko se ja secam, on je septembarac, mislim da je negde sa primorja ali nezanm tacnu lokaciju.
Moze li neko da mii proveri nesto vezano za Dabca, mnogo bi mi znacilo da dodjem do bilo kakve informacije.

Da sjećam ha,ha zvali smo ga "Jezdimir Uskoković" stvarno je bio mršav da mu je uniforma stajala kao plahta na metli.
Sabić Moris je iz Sinja živ je i zdrav,da bio je septembarac.
Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeSun May 08, 2011 11:12 am

bio sam klasa semptembar 91,kasarna djorce petrov ,vod ,,pvs,,(pekarski vod smrti,hahaha).ovim putem pozdravljam sve koji sluzili u to vreme,nekih imena se i secam,bar sto se tice pekara.djole(raska),atlija(biograd),dzejmen(stip),mitreski(---),nurkovic(rozaje)...,to je klasa koju sam zatekao .pre mene u pekarima vozac je bio basic.92-e smo presli u leskovac ,kasarna ,,juzni logor,,.pa ko se seca nek se javlja.pozdrav svima
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeSun May 08, 2011 11:18 am

tu je takodje bio i Bekavac Hrvoje, Vucko Mate, Hrustanovic Edin,
Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeSun May 08, 2011 11:25 am

da,porucnik,kamcev,zastavnik ilco,pukovnik momcilovic.kod kursadzija porucnik mikanovic(zvali su ga cinimise mika beton).
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeSun May 08, 2011 9:59 pm

tako je to je ta ekipa, svi ti likovi su bili i tih 90-ih kada sam ja dosao u Skoplje.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeMon May 09, 2011 12:13 am

ivanovic era puh (citat):
bio sam klasa semptembar 91,kasarna djorce petrov ,vod ,,pvs,,(pekarski vod smrti,hahaha).ovim putem pozdravljam sve koji sluzili u to vreme,nekih imena se i secam,bar sto se tice pekara.djole(raska),atlija(biograd),dzejmen(stip),mitreski(---),nurkovic(rozaje)...,to je klasa koju sam zatekao .pre mene u pekarima vozac je bio basic.92-e smo presli u leskovac ,kasarna ,,juzni logor,,.pa ko se seca nek se javlja.pozdrav svima


Pozdav prijatelju,drago mi je da si svratio u prošlost-sad si i mene podsjetio na neke ljude kojima sam zaboravio imena ali se sad sjećam a najviše mi je ostao u sjećanju Nurković Atif,najstariji čovjek koji je tada došao u kasarnu sa 26 godina i sedam mjeseci,nekako sam ga spasio da ostane u našem vodu a on onako crn izgledao je kao da je oficir,davao sam mu poštede na početku dok je bio gušter jer mu je kičma bila nikakva,da bio sam mu desetar i zadnji put smo se vidili u onoj kafani u koju smo išli preko žice koju su držali ona dobra žena i kćer,nikako da se sjetim imena ali tu smo se zadnji put napili ja,on i Zastavnik Ilčo i do zore.Sa Djejmenom sam se i potukao zbog Nurkovića ali na kraju je sve dobro završilo a Bašić ne znam dali misliš na onog visokog sa bijelim pramenom u onoj crnoj kosi-zvao se Alen,Ivanoviću ako se sjetiš još koga napiši
Pozz
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeMon May 09, 2011 12:18 am

miha (citat):
tu je takodje bio i Bekavac Hrvoje, Vucko Mate, Hrustanovic Edin,

Da miha Edvin i Hrvoje a Vučko Mate je bio smješan lik,Edvin dobričina i jbga svi.....

Nego dali se itko sjeća onih famoznih "Berbera" sad me Ivanović malo sa imenom Bašića vozaća povezao sa "Berberom" Alenom Bašićem iz Gračanice koji je prije dvije godine došao kod mene sa familijom pih ali smo se zgazili drunken

Miha čini mi se da bi se trebao sječati Zorana Ercega iz Ključa,bio je vozač a tako je i izgledao Wink
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeMon May 09, 2011 7:24 am

hvalla ljudi, eto sve sam ih se setio. Ima jedna slika koju sam postavio na kojoj je i Nurkovic. Ma i Basis se secam, a o pekarima, to je bila skroz luda ekipa. Tii ljudi su skoro svi bili vezisti, tacnije imali su nekoga pri vojsci pa m je pekarski vod bio privilegija. Momci su bili ludi, i skroz okej. Vucko Mate je bio u mojoj ceti, onako nedefinisan lik, a Edina bih iskreno voleo da vidim i cujem. Jos jedna molba u vezi Dabca, imali ko bilo kakvu informaciju. Pozdrav
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeMon May 09, 2011 6:59 pm

miha (citat):
hvalla ljudi, eto sve sam ih se setio. Ima jedna slika koju sam postavio na kojoj je i Nurkovic. Ma i Basis se secam, a o pekarima, to je bila skroz luda ekipa. Tii ljudi su skoro svi bili vezisti, tacnije imali su nekoga pri vojsci pa m je pekarski vod bio privilegija. Momci su bili ludi, i skroz okej. Vucko Mate je bio u mojoj ceti, onako nedefinisan lik, a Edina bih iskreno voleo da vidim i cujem. Jos jedna molba u  vezi Dabca, imali ko bilo kakvu informaciju. Pozdrav

 
miha jedino te tu moram ispraviti a druge nisam ni pitao kako su došli a svatko od nas pa i ja još na regrutaciji na pitanje koja bi jedinica volio biti mislim da su svi pisali Auto-jedinica ali to je već bilo za prave "veziste" jer ja nisam došao preko veze niti sam koga imao uopče da je bio dobar s nekim pri vojsci a čak mi nitko nije bio ni na zakletvi jer sam ionako bio u pripizdini a došao sam (već napisah u drugoj temi) baš u Skoplje zbog mog uživanja u dobrom civilnom životu i odbijanja poziva '89 godine za Ljubljanu i drugi put za Banja Luku (ne iz političkih razloga)ali ionako mi nije žao i usput javi porukom ili mi ostavi svoj broj telefona ili moba. prije nego kreneš u Skoplje.Ako me sječanje ne vara Vučko Mate je bio malo udaren u glavu pa je vječito nešto radio,čistio čučavce to jest odštopavao ih jer je imao neki film u glavi i što bi mu rekli to je radio i mislim da se ranije skinuo zbog tih nazovimo vrijednih djela dobio je neku nagradu i otpušten je ranije,nadam se uskoro slikama ali bih ih najradije stavio u temu o našoj kasarni jer ipak smo u njoj proveli te dane a ako netko i otvori forum kao i ja prvi put odmah sam otvorio Makedoniju i iza toga kasarna gjorče petrov a da smo bili ludi i okej mislim da smo svi skupa bili takvi.Pozdrav

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeMon May 09, 2011 8:49 pm

Vjerujem da ovaj naš forum prati i određen broj ljudi iz Makedonije,tj. Skopja, te me malo "čudi" hladnokrvnost prema onome što mi ovdje pišemo, pogotovo tema kao što su naša kasarna, grad Skopje, Makedonija...
Mislim da nitko od nas nije ništa napisao, a da nije bilo izraženo u superlativima, od samog grada, pa i kasarne.
Napominjem još jednom da su i sami ljudi bili izrazito gostoljubivi prema nama i to se nikada ne zaboravlja, pogotovo kad znaš koliko si kilometara bio udaljen od svoga doma.
Ipak, siguran sam da imamo podršku od samih ljudi koji su možda i bili dolje kad i mi, prolazeći pored njih u grad, na stražarsko mjesto, u dućan, po cigarete u obližnju trafiku kad je kod nas nestalo...
Ma sigurno će se netko javiti, ja bih sigurno.
Pozz from Zg.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeMon May 09, 2011 10:29 pm

sego (citat):
Vjerujem da ovaj naš forum prati i određen broj ljudi iz Makedonije,tj. Skopja, te me malo "čudi" hladnokrvnost prema onome što mi ovdje pišemo, pogotovo tema kao što su naša kasarna, grad Skopje, Makedonija...
Mislim da nitko od nas nije ništa napisao, a da nije bilo izraženo u superlativima, od samog grada, pa i kasarne.
Napominjem još jednom da su i sami ljudi bili izrazito gostoljubivi prema nama i to se nikada ne zaboravlja, pogotovo kad znaš koliko si kilometara bio udaljen od svoga doma.
Ipak, siguran sam da imamo podršku od samih ljudi koji su možda i bili dolje kad i mi, prolazeći pored njih u grad, na stražarsko mjesto, u dućan, po cigarete u obližnju trafiku kad je kod nas nestalo...
Ma sigurno će se netko javiti, ja bih sigurno.
Pozz from Zg.

sego mislim da hoće i sam si jednom rekao naići će netko,danas sam se čuo sa prijateljima iz Makedonije rekao im za forum-neki su znali ali uvijek je največa kočnica Facebook jer svi nekog traže preko njega a meni je to već nekako teško razvodnjeno kao najgora bevanda,Skopjlanci i ostali Makedonci će vrlo brzo doći na forum jer i oni su služili vojsku po cijeloj bivšoj državi pa će i oni podijeliti neku novost s nama,pomalo što se mene tiče meni je ovo kao što je Purger negdje napisao kao mali kafić u koji obavezno svratim na kavu..

Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeWed May 11, 2011 8:31 am

ok u Skoplje bi trebao da idem 18 juna, ali cu da ti potvrdim par dana pred odlazak. Inace moj komentar za pekarski vod se odnosio na cinjenicu da su ti momci bili skroz otkaceni a nisu se goovo nikoga plasili. Secate li seone situacije kada su iz zezanja van kasarne otavarli kola, pa su ih nekako nahvatali. Tu naravno nastupa bezbednjak onaj mrsavi ako ga se secate, i svi su mislili tu ce sada haos da ispadne a ono nista, malo price itd. Na takve stvari sam mislio. Pa bio je jedan lik onako mali koji je svaki put na pistti bacao pusku na beton, pa onda podizanje zastave posto je oborio vetar i tome sluicno. M ameni su oni bili skroz okej, ali sam misljenja da su imali nekoga ko ima je cuvao ledja. Ja sam eto sasvim slucajno prcku u lice rekao da je prcko i sutra sam vec trebao u prekomandu (spasao me Fabijan Maros).

Sto se tice Vucko Matea tu si potpuno u pravu. Takvog lika do tada jos nisam upoznao. Ali sta da se radi ima nas razlicitih.

Dajte ljudi neku sliku, jos uvek nemam predstavu skim sam na forumu
pozdrav

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeWed May 11, 2011 4:01 pm

miha (citat):
ok u Skoplje bi trebao da idem 18 juna, ali cu da ti potvrdim par dana pred odlazak.  Inace moj komentar za pekarski vod se odnosio na cinjenicu da su ti momci bili skroz otkaceni a nisu se goovo nikoga plasili. Secate li seone situacije kada su iz zezanja van kasarne otavarli kola, pa su ih nekako nahvatali. Tu naravno nastupa bezbednjak onaj mrsavi ako ga se secate, i svi su mislili tu ce sada haos da ispadne a ono nista, malo price itd. Na takve stvari sam mislio. Pa bio je jedan lik onako mali koji je svaki put na pistti bacao pusku na beton, pa onda podizanje zastave posto je oborio vetar i tome sluicno. M ameni su oni bili skroz okej, ali sam misljenja da su imali nekoga ko ima je cuvao ledja. Ja sam eto sasvim slucajno prcku  u lice rekao da je prcko i sutra sam vec trebao u prekomandu (spasao me Fabijan Maros).

Sto se tice Vucko Matea tu si potpuno u pravu. Takvog lika do tada jos nisam upoznao. Ali sta da se radi ima nas razlicitih.

Dajte ljudi neku sliku, jos uvek nemam predstavu skim sam na forumu
pozdrav
 
Miha, slike su ti na ovom drugom postu "kasarna G.Petrov, postavio ti ih je Matrix i još očekujemo tvoju reakciju na nekoliko naših pitanja!
Pozz

Na vrh Go down
cibalia
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 54
M(j)esto Regensburg/Vinkovci

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Imena   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeWed May 11, 2011 5:17 pm

Miha jeli znas kako su ti se Desetari zvali?
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeThu May 12, 2011 12:29 am

to je to, video sam slike i skoro sve ljude sa ovih fotograsfija znam. Svaka cast druze za ovu poslednju gde je i Voloder, Miloš je tu, ova dva momka sa leve strane Volodera se jako dobro secam, kao i ove dvojice sa desne strane. Ma svi su mi ljudi poznati, jedino im se nesecam imena, ali su mi u glavi. IPak sam ja bio u kod Prcka u kuvarima pa smo se skoro vidjali samo na pisti, na smotri i tome slicno. E necete da verujete da mi je u glavi onaj matori sto je trcao po pisti i slikao nas, pa tako imamo ove fotke.

Ja sam imao tu srecu (nesrecu) da dodjem medju prvima septemra 90-ih. Cinimi se da je par nas doslo tog 15-og septembra u kasarnu i mislim da je bio petak ili subota. Neoyete da yamislite kakva je to tortura bila od desetara martovaca. Uzas. Tu je bilo dosta desetara, bio je neki Jovanović, Marjanovič, Blagojević, Tomić, ćini mi se Erceg, itd. Ti su mi ljudi sada u glavi, mozda se još nekoga setrim. Ma šta znam osim tih prvih dana vojske sve ostalo je bilo tu i tamo ok. Posle obuke i rasturanja po kasarnama svela se prica na odredjeni broj ljudi. Mislim da je Miloš bio samnom na obuci i da je posle prebačen u pekarski vod.

Ja se iskreno malo ljudi secam koji su bili iz Makedonije. Bio je neki momak Nikolovski njega se secam, a ostalih ne. Kasnije su diolazili momci u neke druge klase ali oni budu i posle u prekomandu pa je malo vremena bilo z aneki bliži kontakt.

Vreme koje sam proveo u Skoplju je bilo više nego ok. Ja sam eto hteo da strudiram u Skoplju, čak sam i sve papire spremio, ali je posle cele priče to ipak bilo nerealno. MNogo sam se vezao za Skoplje, bilo mi je stvarno ok u tom gradu, počev od ljudi, grada, ma svega. Bilo mi je jako teško kada sam pre par godina došao u Skioplje i naravno do kasarne. U ti 15 minuta mi se sve vartilo u glavi. Ma jako čudan osećaj, neznam kako da ga opišem.

Nešto sam ipak propustio, čim Vam nisam odgovorio na pitanja. Daj mi molim te ta pitanja još jednom da se ne vraćam u nazad.

Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeThu May 12, 2011 7:52 pm

imam ja nekih slika ,pokusacu da ih izbunarim i u nedelju ako budem imao vremena da ih ubacim.meni je skoplje ostalo u extra secanju.secam se da me je ovaj desetar iz biograda stalno slao preko zice da mu kupujem pice.hahahah.neznam kako vi ali ja sa mojim nekim klasicima imam neki kontakt.pre par godina sam naleteo na djordjevica,desetar je bio cinimi se,iz raske je.sa caletom iz nisa (on je sa kursa) redovno se cujem,u kontaktu sam i sa kurirom pukovnika(pokojnog)momcilovica,boca zoran iz kljajiceva kod sombora.mitreski branko(razvodnik) je cinimise na ohridu ima neki biznis sa kozama.neznam dali se matrix seca da je pekarska ceta jedno jutro radila sklekove uz zastavu,nemogu da se setim kako se zvao kapetan koji nas je sa utokom isterao napolje,hahahah
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeThu May 12, 2011 9:26 pm

ivanovic era puh (citat):
imam ja nekih slika ,pokusacu da ih izbunarim i u nedelju ako budem imao vremena da ih ubacim.meni je skoplje ostalo u extra secanju.secam se da me je ovaj desetar iz biograda stalno slao preko zice da mu kupujem pice.hahahah.neznam kako vi ali ja sa mojim nekim klasicima imam neki kontakt.pre par godina sam naleteo na djordjevica,desetar je bio cinimi se,iz raske je.sa caletom iz nisa (on je sa kursa) redovno se cujem,u kontaktu sam i sa kurirom pukovnika(pokojnog)momcilovica,boca zoran iz kljajiceva kod sombora.mitreski branko(razvodnik) je cinimise na ohridu ima neki biznis sa kozama.neznam dali se matrix seca da je pekarska ceta jedno jutro radila sklekove uz zastavu,nemogu da se setim kako se zvao kapetan koji nas je sa utokom isterao napolje,hahahah


Pa da slao sam i tebe i druge a što da radimo,sječaš se svi nikakvi i udri po onome što prvo dođe pod ruku bila piva ili brlja ali u to vrijeme smo već tukli brlju,Đorđevića se isto sjećam a kurira od pok.pukovnika "Jezdimira Uskokovića se sjećam jer je bio isto kod mene pa sam ga ostavio za ćatu a kako je bio stvarno pismen(tipkao je po onoj mašini ko formula) a odmah iza toga je na preporuku poslan kod Momčilovića,Mitreskog također a te sklekove smo radili zbog toga jer se u trećoj spavaonici koja je onda korištena kao neka vrsta polumagacina spavalo kad god se stiglo e tad nas je uhvatio kapetan koji je tek došao Sladojević imena se ne sjećam ali prezime pamtim jer se tako prezivao i Splićo koji je bio desetar na kursu haha koja komedija sklekove uz dizanje zastave,bravo Ivanoviću vidi se kako si napredovao uz ovakvog desetara Wink
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeThu May 12, 2011 9:29 pm

cibalia (citat):
Miha jeli znas kako su ti se Desetari zvali?

Samo reci koji te period zanima neke smo već nabrojali - radi mi mozak kao Rolex Arrow
Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeThu May 12, 2011 9:30 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeThu May 12, 2011 9:31 pm

neka mi neko objasni kako se ovde dodaju slike Smile
Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeThu May 12, 2011 9:35 pm

bravo sladojevic,ti si se u to vreme skidao ,cinimi se u novembru,znam i da si bio u velikoj dilemi.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeThu May 12, 2011 9:45 pm

ivanovic era puh (citat):
neka mi neko objasni kako se ovde dodaju slike Smile
 
ma samo stavljaj moderatori će to urediti kad se vrate sa večere a Nurkovića i Džejmena već prepoznajem Laughing
da bilo mi je jebeno i još jedanput ponavljam da nije bilo Makedonaca jer je to stvarno genijalno fenomenalan narod tko zna kako bih se uopće vratio kući ali o tome ću otvoriti jednu "nepolitičnu temu" kad me uhvati pozitivna inspiracija.
Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeThu May 12, 2011 11:13 pm

haha.u svakom slucaju dragomije da je sve proslo ok.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeTue May 17, 2011 10:03 pm

ivanovic era puh (citat):
neka mi neko objasni kako se ovde dodaju slike Smile


Sunce ti ja sam svoje slikao ponovo sa aparatom jer me kopirka zaje*avala pa ih prebacio i to još preko imagebam a ovaj način(to ti malena najbolje objasni) je još lakši,slabo je vojska djelovala na tebe a još nisi ni druge stavio,pih da se vratim u ono vrijeme u našu kasarnu letio bi kao fazan zbog ovog  lol!
Na vrh Go down
tadotovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-05-24
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeTue May 24, 2011 12:38 pm

mgalic2 (citat):
Miha, dobro nam došao!

Čini se da se je nakon mog odlaska situacija promijenila? Meni je komandir čete bio Maros Fabijan!
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeWed May 25, 2011 7:07 am

maros Fabijam je bio komandir prvog voda, a Prcko je bio komandir cete. Inace je ceta 3615/3 bila ustvari ceta Marosova ali je 90-tih tu cetiu preuzeo Prcko. Ja nemam informaciju da je posle septembra 91 ceta opet pripala Marosu
Na vrh Go down
tadotovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-05-24
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeWed May 25, 2011 3:09 pm

miha (citat):
maros Fabijam je bio komandir prvog voda,  a Prcko je bio komandir cete. Inace je ceta 3615/3 bila ustvari ceta Marosova ali je 90-tih tu cetiu preuzeo Prcko.  Ja nemam informaciju da je posle septembra 91 ceta opet pripala Marosu
 
Ja sam mislio na 1989. godinu. Ja sam bio martovska klasa i komandir mi je bio Maros Fabijan. Inače on kasnije bio časnik HVO-a, zapovjednik jedne bojne u Travničkoj brigadi i umirovljen je u činu satnika. Danas živi u Novom Travniku i direktor je jedne firme (auto dijelovi, benzinska....)

Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeThu May 26, 2011 12:22 am

pa da ja sam 9o u septembru dosao u Skopje i tada je Prcko bio kmandir cete. Inace ja sam bio kod Marosa u ceti i ostavio je utisak pravog oficira, za razliku recimo od Prcka i ostalih. Uz to je bio jako korektan prema nama.
Na vrh Go down
tadotovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-05-24
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeThu May 26, 2011 10:15 am

Zanima me zna li netko gdje je danas poručnik Mate Gulin? On je koliko se sjećam Hrvat. Ja sam osobno očekivao da ću ga sresti u HV, ali nije bio. Pretraživao sam malo internet, ali nema zapisa o njemu. Za mene osobno on je bio dobar.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 135
ČLAN OD: : 2011-02-25

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeThu May 26, 2011 2:55 pm

imam informaciju da je ostao u Skoplju pri makedonskoj vojsci.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeThu May 26, 2011 4:32 pm

Tadotovic, dvije poruke s istim pitanjem kao ovdje su izbrisane, nema potrebe isto pitanje postavljati na više mjesta.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeTue May 31, 2011 1:09 am

Maros Fabijan je bio prema meni Kelvinova nula ili je glumio kada je zamijenio Volodera ali čin mlađeg vodnika mi nije htio dati iako me nije bilo briga nego se moralo dva desetara promaknuti u čin mlađeg vodnika,prijatelj s kojim sam i danas u kontaktu je dobio a mene je otkantao i još jedna stvar koja me već duže vremena muči (mgalicu2 nemoj ovo brisati). Kad sam ja otišao znam da su ostali i Maros i Gulin i Voloder ne znam otkud podatci da je Maros u Travniku nastavio karijeru u već ludim godinama a Voloder nestao ili ubijen u Mostaru,treba ako želimo znati gdje su završili nekadašnji oficiri to potkrijepiti činjenicama ( već sam pisao da većina sa Željave želi ostati i dočekati starost van medija ) a za jednog koji je nestao iz naše kasarne i Prcko je ludio zbog njega je bio Čićak koji je nastavio karijeru i kojeg sam kasnije vidio i poslao u tri pi*ke materine jer kad smo jednom pokušali "otići" pucao je u zrak i vraćeni smo nazad ali sve je ipak zataškano,zato mislim da bi bilo fer prema svim tim ljudima pokazati jedan respekt vidjeti i iznijeti činjenice gdje su a bezveze nabadati nema potrebe jer većina njih je prošla je*en put kao i dosta nas pa neki čak koji su bili itekako vrhunski kadar završili su na lopati jer se nisu htjeli dati guziti kao većina - toliko.
Na vrh Go down
tadotovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-05-24
M(j)esto Zagreb

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeMon Jun 06, 2011 10:37 am

Matrix (citat):
Maros Fabijan je bio prema meni Kelvinova nula ili je glumio kada je zamijenio Volodera ali čin mlađeg vodnika mi nije htio dati iako me nije bilo briga nego se moralo dva desetara promaknuti u čin mlađeg vodnika,prijatelj s kojim sam i danas u kontaktu je dobio a mene je otkantao i još jedna stvar koja me već duže vremena muči (mgalicu2 nemoj ovo brisati). Kad sam ja otišao znam da su ostali i Maros i Gulin i Voloder ne znam otkud podatci da je Maros u Travniku nastavio karijeru u već ludim godinama a Voloder nestao ili ubijen u Mostaru,treba ako želimo znati gdje su završili nekadašnji oficiri to potkrijepiti činjenicama ( već sam pisao da većina sa Željave želi ostati i dočekati starost van medija ) a za jednog koji je nestao iz naše kasarne i Prcko je ludio zbog njega je bio Čićak koji je nastavio karijeru i kojeg sam kasnije vidio i poslao u tri pi*ke materine jer kad smo jednom pokušali "otići" pucao je u zrak i vraćeni smo nazad ali sve je ipak zataškano,zato mislim da bi bilo fer prema svim tim ljudima pokazati jedan respekt vidjeti i iznijeti činjenice gdje su a bezveze nabadati nema potrebe jer većina njih je prošla je*en put kao i dosta nas pa neki čak koji su bili itekako vrhunski kadar završili su na lopati jer se nisu htjeli dati guziti kao većina - toliko.
 
Maros Fabijan je danas kao što sam napisao direktor jedne privatne tvrtke autodijelovima, benzinska, plin....živi u Novom Travniku. Izvor podatka sam ja osobno. Ja sam također umirovljeni časnik HV i u to vrijeme sam bio na određenim dužnostima u GS HVO-a u Grudama. Moj je kolega bio zamjenik zapovjednika brigade "Eugen Kvaternik" OZ srednja Bosna i zna ga osobno iz tog vremena.  Maros je danas umirovljeni časnik HVO-a i sreo sam njegovo ime na nekim dokumentima najranije 1993. godine Operativne zone srednja Bosna. Za mene je to bila interesantna situacija jer sam bio natporučnik tada kao i on. Znam da nije imao baš sreće u HVO-u jer bivše JNA oficire voljeli nisu. Nisam sto posto siguran da li je bio u brigadi "Stjepan Tomašević" - Novi Travnik ili brigadi Frankopan. U mirovinu je otišao u činu satnika, a zapovijedao je rangom bojne.
 
evidencijski broj
1300. Maros Fabijan (1961), dužnost zapovjednika, satnik, B
Kazalo
A – pravo po osnovu odličja
B – pravo po osnovu obavljanja zapovjedne dužnosti, od ranga bojne i više
C – general-brigadir
Bez pojašnjenja – osobe aktivni pripadnici OS BiH i državni službenici i namještenici MO BiH, ratni vojni invalidi, aktivni pripadnici OS BiH koji su svrstani u II. kategoriju ograničeno-radno sposobnih i aktivni pripadnici OS BiH, ženskog spola, koji se zbog racionalizacije i smanjenja brojnog stanja otpuštaju se iz vojne službe ili državne službe u sklopu reforme obrane.

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeMon Jun 06, 2011 2:19 pm

Tadotoviću podatke mi pošalji na p.p. jer se ovako gubi smisao svega.
Pozz


Matrix: komentar modifikovan dana: Mon Jun 06, 2011 2:25 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeMon Jun 06, 2011 2:20 pm

tadotovic (citat):
Matrix (citat):
Maros Fabijan je bio prema meni Kelvinova nula ili je glumio kada je zamijenio Volodera ali čin mlađeg vodnika mi nije htio dati iako me nije bilo briga nego se moralo dva desetara promaknuti u čin mlađeg vodnika,prijatelj s kojim sam i danas u kontaktu je dobio a mene je otkantao i još jedna stvar koja me već duže vremena muči (mgalicu2 nemoj ovo brisati). Kad sam ja otišao znam da su ostali i Maros i Gulin i Voloder ne znam otkud podatci da je Maros u Travniku nastavio karijeru u već ludim godinama a Voloder nestao ili ubijen u Mostaru,treba ako želimo znati gdje su završili nekadašnji oficiri to potkrijepiti činjenicama ( već sam pisao da većina sa Željave želi ostati i dočekati starost van medija ) a za jednog koji je nestao iz naše kasarne i Prcko je ludio zbog njega je bio Čićak koji je nastavio karijeru i kojeg sam kasnije vidio i poslao u tri pi*ke materine jer kad smo jednom pokušali "otići" pucao je u zrak i vraćeni smo nazad ali sve je ipak zataškano,zato mislim da bi bilo fer prema svim tim ljudima pokazati jedan respekt vidjeti i iznijeti činjenice gdje su a bezveze nabadati nema potrebe jer većina njih je prošla je*en put kao i dosta nas pa neki čak koji su bili itekako vrhunski kadar završili su na lopati jer se nisu htjeli dati guziti kao većina - toliko.

Maros Fabijan je danas kao što sam napisao direktor jedne privatne tvrtke autodijelovima, benzinska, plin....živi u Novom Travniku. Izvor podatka sam ja osobno. Ja sam također umirovljeni časnik HV i u to vrijeme sam bio na određenim dužnostima u GS HVO-a u Grudama. Moj je kolega bio zamjenik zapovjednika brigade "Eugen Kvaternik" OZ srednja Bosna i zna ga osobno iz tog vremena.  Maros je danas umirovljeni časnik HVO-a i sreo sam njegovo ime na nekim dokumentima najranije 1993. godine Operativne zone srednja Bosna. Za mene je to bila interesantna situacija jer sam bio natporučnik tada kao i on. Znam da nije imao baš sreće u HVO-u jer bivše JNA oficire voljeli nisu. Nisam sto posto siguran da li je bio u brigadi "Stjepan Tomašević" - Novi Travnik ili brigadi Frankopan. U mirovinu je otišao u činu satnika, a zapovijedao je rangom bojne.

evidencijski broj
1300. Maros Fabijan (1961), dužnost zapovjednika, satnik, B
Kazalo
A – pravo po osnovu odličja
B – pravo po osnovu obavljanja zapovjedne dužnosti, od ranga bojne i više
C – general-brigadir
Bez pojašnjenja – osobe aktivni pripadnici OS BiH i državni službenici i namještenici MO BiH, ratni vojni invalidi, aktivni pripadnici OS BiH koji su svrstani u II. kategoriju ograničeno-radno sposobnih i aktivni pripadnici OS BiH, ženskog spola, koji se zbog racionalizacije i smanjenja brojnog stanja otpuštaju se iz vojne službe ili državne službe u sklopu reforme obrane.

I ja i mislim da je to nevažno jer su pravila foruma ipak pravila.
 
Mislim da je ovo nebitno jer idemo van okvira forumskih pravila i o tome možemo na p.p. drago mi je da su živi i zdravi oni koji se nisu okrvavili ma na kojoj strani završili. Cool

Mgaliću i Purgeru uredite malo ovo stanje.

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeMon Jun 06, 2011 3:53 pm

Tadotovic, držite se teme i pravila ovoga foruma, lijepo molim. Matrix, citirajte poruke kako treba. Svoje komentare ne dodajite u ono što citirate. Hvala svima.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeTue Jun 07, 2011 1:59 am

mgalic2 (citat):
Tadotovic, držite se teme i pravila ovoga foruma, lijepo molim. Matrix, citirajte poruke kako treba. Svoje komentare ne dodajite u ono što citirate. Hvala svima.

Nisam mogao brisati-ne znam zašto ne mogu ni sad ali što se mene tiče moje obriši jer ono što sam mislio još u prvom postu u objašnjenju o današnjem životu bivših oficira moglo se odmah shvatiti da nastavak vojne karijere tu ne ulazi jer dolazimo do kompromitirajućih nesuglasica ničim izazvanim.
Hvala.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeTue Jun 07, 2011 6:37 am

Vidiš da se može citirati kako treba. Wink
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeThu Jun 16, 2011 10:14 am

miha (citat):
naravno da se svega secam, ja sam na toj ekonimiji bio dosta puta. nakon povlacenja vojske iz Skopja ta ekonimija je predata drazavi i tu su napravljene zgrade.
Eto podesetimena Grubora, ja se iskreno dosta ljudi secam al sam eto imanazaboravio.
Ja idem u Skopje 18 juna, pa cu ti se javiti.
U kom si vodu bio,
seca te li se kad je na ekonomiji nadjena ne


saban: komentar modifikovan dana: Thu Jul 21, 2011 2:49 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeThu Jun 16, 2011 11:05 am

Bravo Šabane znači ti si bio jedan od posljednjih mohikanaca u Djordje Petrov....
Na ekonomiji je isto ostao jedan desetar Bogojević malo pogrbljen,višlji a vidiš u toj kampanjoli sam se ja navozao sa zastavnikom Velkov Ilčom ali po kafanama dok je Puch bio za pukovnika Momčilovića pa sad ne znam što je bilo sa Puchom jer je bio nov a kampanjola je po meni obišla svijet (po kilometraži) Pozdrav i ako se još nečeg sjetiš napiši a ni koja fotografija nebi bila loša ako ih imaš Very Happy
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeThu Jun 16, 2011 11:41 am

Matrix (citat):
Bravo Šabane znači ti si bio jedan od posljednjih mohikanaca u Djordje Petrov....
Na ekonomiji je isto ostao jedan desetar Bogojević malo pogrbljen,višlji a vidiš u toj kampanjoli sam se ja navozao sa zastavnikom Velkov Ilčom ali po kafanama dok je Puch bio za pukovnika Momčilovića pa sad ne znam što je bilo sa Puchom jer je bio nov a kampanjola je po meni obišla svijet (po kilometraži) Pozdrav i ako se još nečeg sjetiš napiši a ni koja fotografija nebi bila loša ako ih imaš  Very Happy
secate se momci kad


saban: komentar modifikovan dana: Thu Jul 21, 2011 2:43 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeThu Jun 16, 2011 7:37 pm

Sabane ja se dobro sjecam kada je iz Bihaca dosla velika kolicina robe i to se je danima i danima razvrstavalo na pisti, mi koji smo tada bili gusteri na obuci puno smo dana tu proveli, sjecam se nalazili smo robu koja nam odgovara i druge stvarcice i to smo nekako krijuci uzimali za sebe. To je odprilike bilo avgust ili septembar 1991 g.
Na vrh Go down
runba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2011-06-17

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeFri Jun 17, 2011 5:52 pm

3218/6 Inžinjerija pontonirska. Septembar '87.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeFri Jun 17, 2011 9:36 pm

Runba, dobro nam došao.
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeFri Jun 17, 2011 10:49 pm

runba (citat):
3218/6 Inžinjerija pontonirska. Septembar '87.

Drugar dobro dosao natrag u kasarnu,ja sam bio mart 87 ABHO izvidjac,pa u to vreme smo zajedno setali pistom,kasarnom.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeFri Jun 17, 2011 11:18 pm

Runba pozdrav cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeSat Jun 18, 2011 5:10 pm

Matrix (citat):
Bravo Šabane znači ti si bio jedan od posljednjih mohikanaca u Djordje Petrov....
Na ekonomiji je isto ostao jedan desetar Bogojević malo pogrbljen,višlji a vidiš u toj kampanjoli sam se ja navozao sa zastavnikom Velkov Ilčom ali po kafanama dok je Puch bio za pukovnika Momčilovića pa sad ne znam što je bilo sa Puchom jer je bio nov a kampanjola je po meni obišla svijet (po kilometraži) Pozdrav i ako se još nečeg sjetiš napiši a ni koja fotografija nebi bila loša ako ih imaš  Very Happy

posle 20 godina

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 5:10 pm

saban (citat):
Matrix (citat):
miha (citat):
e da secam se tog potporucnika Kamcova,mada sam ja bio ubedjen da je on bio zastavnik.Ja nisam imao kontakta za snjim ali se jako dobro secam tog lika. Bio je tu i neki vodnik Blagojevic, pa pukovnik Gojko Momcilovic.Neznam da li se secas tog mrsavog matorog lika,bio je ko flis papir. Sabic Moris je bio u pekarskom vodu,koliko se ja secam, on je septembarac, mislim da je negde sa primorja ali nezanm tacnu lokaciju.
Moze li neko da mii proveri nesto vezano za Dabca, mnogo bi mi znacilo da dodjem do bilo kakve informacije.
Da sjećam ha,ha zvali smo ga "Jezdimir Uskoković" stvarno je bio mršav da mu je uniforma stajala kao plahta na metli.
Sabić Moris je iz Sinja živ je i zdrav,da bio je septembarac.
secam se da je tacno iz splita bio ja mislim da se zvao mario sladojevic septembarac 1990 mladji vodnik u mojoj ceti
 
Već sam napisao za Šabić Morisa a Sladojević Mario je bio moja klasa - novembarac '90 iz Splita i da ostao je na kursu kod Mike dok nije otišao - danas radi gdje je i prije radio u hotelu "Lav" u Splitu a Sabane bio je još jedan Kapetan istog prezimena samo ne znam gdje je završio - zbog njega smo radili one sklekove na dizanju zastave što je već Ivanović napisao,Pozz.

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 5:17 pm

kukulje (citat):
Sabane ja se dobro sjecam kada je iz Bihaca dosla velika kolicina robe i to se je danima i danima razvrstavalo na pisti, mi koji smo tada bili gusteri na obuci puno smo dana tu proveli, sjecam se nalazili smo robu koja nam odgovara i druge stvarcice i to smo nekako krijuci uzimali za sebe. To je odprilike bilo avgust ili septembar 1991 g.

.....slabo se sjećam jer sam danima bio pijan kao letva u magacinu gdje su ležale nove uniforme koje je (da nije bilo onog što je bilo) trebala zadužiti septembarska klasa '89 godine.......
kukulje to je bio onaj mjesec kad je prikazano na tv-u kako junska klasa dobija po sebi od jakih slovenskih trupa
lol!
Na vrh Go down
Sponsored content





GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
Na vrh 
Stranica 2/20Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» GJORČE PETROV SKOPLJE VP 3615 klasa septembar 1991.
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
»  GJORČE PETROV SKOPJE VP 1228/6 ABHO dekontaminatori klasa 86/87
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje, klasa 1969 februarska

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: