FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Share | 

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
Vojnik Graničar
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 4815
REPUTACIJA : 227
Član od : 2011-09-05
Dob : 48
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   02.08.18 9:33

@Prke (citat):
Najtezi i najstmniji deo etape penjanja ...
Negde sam cak cetvoronoske isao zbog strmnine..
Odavde je najtezi prilaz ka vrhu Velikog Krcina.
Pogledajte...[/size]

Jeste li se ikada susretali sa Albanski vojnicima na vrhu planine ili na putu do vrha planine ili su to oni gospodski sve to prepuštali vama JNA graničarima.!?

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ercov54
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3836
REPUTACIJA : 295
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   05.08.18 6:49

Za moje vreme 73/74  godine,bilo je par susreta na samoj granicnoj liniji sa komsijama!
Postujuci pravila predvidjena za takve slucajeve,samo vojnicki pozdrav,bez ikakvih drugih kontakata!
Bejahu to tad momci jako lose obuceni,sa starom uniformom i kineskim puskama,jer tad bejahu sasvim zatvoreni za bilo koga drugog,osim sa Kinom!
Prenosiose podatak od ranijih generacija da bilo slucajeva da se menjale cigarete prilikom susreta!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4815
REPUTACIJA : 227
Član od : 2011-09-05
Dob : 48
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   05.08.18 9:16

@ercov54 (citat):
Za moje vreme 73/74  godine,bilo je par susreta na samoj granicnoj liniji sa komsijama!
Postujuci pravila predvidjena za takve slucajeve,samo vojnicki pozdrav,bez ikakvih drugih kontakata!
Bejahu to tad momci jako lose obuceni,sa starom uniformom i kineskim puskama,jer tad bejahu sasvim zatvoreni za bilo koga drugog,osim sa Kinom!
Prenosiose podatak od ranijih generacija da bilo slucajeva da se menjale cigarete prilikom susreta!

Erciov54, ma zanima me da li su ti susreti bili baš na vrhu ove planine kako je vi zovete Veliki Krcin ili je to bilo negdje u podnožju.
Jer penjati se svaki dan na te visine, sumnjam da su to radili. Shocked
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1414
REPUTACIJA : 63
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   07.08.18 18:26

@ercov54 (citat):
Kuhar prijatelju nas,meni jako zao sto nisi imao priliku izaci na reon i videti sve ove divne predele kojima mi svakodnevno prolazili,ali mladsi momak,vremena ima da i tu zelju sebi ispunis narednih godina,a garant nas Prke i MAX nikad nece propustiti da svake godine u avgustu obidju i cuvaju nase uspomene!
Upravo tako dok se zivo i sansa postoji,a nada umire zadnja.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1414
REPUTACIJA : 63
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   07.08.18 18:32

@PORUCNIK (citat):
Strpljivo čekamo cheers
Nekaze se dzaba strpljen spasen. Smile
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   09.08.18 1:31

@Vojnik Graničar (citat):
@ercov54 (citat):

Erciov54, ma zanima me da li su ti susreti bili baš na vrhu ove planine kako je vi zovete Veliki Krcin ili je to bilo negdje u podnožju.
Jer penjati se svaki dan na te visine, sumnjam da su to radili. Shocked
Vojnice Granicaru!
Samo jednom imadoh srecu popetise na Golem Krcin,i vise nikad,jer izricito bejase zabranjeno petise na vrh!
Sama patrolna staza bejase u podnozju vrha!
A komsije sa druge strane granicne linije sretali na pristupacnijem delu granice!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 993
REPUTACIJA : 105
Član od : 2014-11-26
Dob : 54
M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   22.08.18 10:29

Jos uvek stoji drvo sa mojim potpisom, ka Krcinu na patrolnoj stazi.Potpisao sam se daleke 1983 .. Ovo su taze slike 18.08.2018 zahvaljujuci mojim drugovima .... ,  ZIVELIII !!!

Na vrh Go down
Lala Basaid
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 390
REPUTACIJA : 7
Član od : 2014-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   22.08.18 21:12

Pozdrav za Prketa i njegovog druga. Lala
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   30.08.18 1:18

"Moje"drvo,sa mojim potpisom i da ga bilo,odavno nebi bilo u stanju ovakvom poput Prketovih,verovatno u produktu sagorevanja pepela ili truljenja!42 godine ipak veliki period za opstanak ne samo drveta!
A i daljesam u tehnickom problemu,i manjka moja prica!
Valda nekad budem operativan!
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

Broj komentara : 7314
REPUTACIJA : 106
Član od : 2014-08-01
Dob : 56
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   30.08.18 2:38

@ercov54 (citat):
"Moje"drvo,sa mojim potpisom i da ga bilo,odavno nebi bilo u stanju ovakvom poput Prketovih,verovatno u produktu sagorevanja pepela ili truljenja!42 godine ipak veliki period za opstanak ne samo drveta!
A i daljesam u tehnickom problemu,i manjka moja prica!
Valda nekad budem operativan!
Strpljivo čekamo da mašinerija proradi salutiranje

ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   31.08.18 1:43

Uz pozdrav za moje drage prijatelje da probam nesto opet raditi!Nadamse da tehnika nece zatajiti,ali i tehnika poput mene vremesna stara,i shodno tome,nikad se u nju nemozes uzdati Evil or Very Mad

Elem kad krenuh u ovu pricu,a na osnovu secanja,puno vremena proveo trazeci sliku stana KK iz mog vremena Miroslava Paunovica,ne zarad radoznalosti,vec da upotpunim i obogatim pricu,jer i za tu lokaciju vezume uspomene!
Kao sto vec puno puta rekoh,imalismo srecu da budemo granicari sa najboljim drugovima,u najboljem selu,sa najboljim mestanima!
Iako puno vremena proslo,iako se promenilo puno generacija,sto granicara sto mestana,ali i u ovim sadasnjim mladim narastajima ostala ljubav prema onom nasem vremenu!
Valda misleci da bi nas ta slika radovala momak se odvazi i posla puno slika sa raznom tematikom,i izmedju ostalih i zeljenu sliku stana KK!
Veliko hvala Spaju Ilkovskom na poklonjenim slikama!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   31.08.18 1:51

Sadasnje stanje nase karaule!
Doduse iako promenila svoju namenu,za nas uvek ostaje nasa karaula!

A ovo je stanje iz naseg vremena,iz vremena koje ostalo duboko u secanju,bar meni,kao dobar period mog zivota,a da nije bilo dobro,nebi ni mene bilo ovde!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Broj komentara : 23215
REPUTACIJA : 632
Član od : 2012-10-30
Dob : 50
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   31.08.18 2:00

Planina je - Krčin.
Vrh je Golem ili Veliki Krčin.

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   31.08.18 6:40

@Max Blitz (citat):

Planina je - Krčin.
Vrh je Golem ili Veliki Krčin.

Zvanicnio ime planine je Golem Krcin!
A o i dali ima nekakav drugi naziv za sami vrh,nisam u toku,ali u pricama samih mestana ne pojavljujese nikakav drugi podatak!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Broj komentara : 23215
REPUTACIJA : 632
Član od : 2012-10-30
Dob : 50
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   31.08.18 14:20

@ercov54 (citat):

Tako je, to je ime na makedonskom jeziku, ali vam u pisanjima fali kvačica na č, pa može unijeti zabunu, kako je mislim Graničaru. (I meni je.)

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   01.09.18 0:58

@Max Blitz (citat):
@ercov54 (citat):

Tako je, to je ime na makedonskom jeziku, ali vam u pisanjima fali kvačica na č, pa može unijeti zabunu, kako je mislim Graničaru. (I meni je.)

Fali meni puno stosta Max,a kvacicu mozemo i zanemariti,koje doduse nema u ponudi na ovoj tastaturi sa kojom radim Rolling Eyes
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   01.09.18 2:05

Pre 44 godine zadnji put imao znacku granicara u ruci!
Zahvaljujuci momcima iz neke druge price sa fb,dobiosam je opet za uspomenu i dugo secanje!
.
Na vrh Go down
Mikula 67
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1454
REPUTACIJA : 529
Član od : 2013-12-22
Dob : 51
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   01.09.18 10:13

@ercov54 (citat):
Zahvaljujuci momcima iz neke druge price sa fb,dobiosam je opet za uspomenu i dugo secanje!
.

cheers  još samo da se organizuje ekskurzija do Bituše i misija je kompletna...

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   02.09.18 2:20

@Mikula 67 (citat):
@ercov54 (citat):
.

cheers  još samo da se organizuje ekskurzija do Bituše i misija je kompletna...
A vec Prke dva puta bio na nasim terenima,mada ima iskrenih poziva od mestana da im se pridruzim u obilasku nasih predela koje u avgustu praktikuju za vreme praznika,zelja postoji,ali..........
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   03.09.18 23:03

Karaula iz pravca kojim svako jutro KK Paunovic dolazio iz stana,a granicari cekali postojeni ispred karaule zarad pozdrava i smotre!
Hvala Biljani na divnoj slici!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   03.09.18 23:10

"Branova"cesma,kraj same karaule,doduse u ovom stanju i izdanju uradjena u kasnijem periodu posle mene,a tad bejase jak izvor iz koga donosili vodu u momentima kad iste nestajalo u karauli!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   03.09.18 23:18

I kojabi to prica bila o Bitusi,a ne posvetiti paznju zastitnom licu iste velikom Rastku Luzajicu!
Momak iz kasnije generacije,ali vec sam neke detalje primecivao i ranije,i uporedjivao sa detaljima iz mog vremena!
Malo neobicno da KK tolerisao npr granicara sa neurednom kosom,tj nepodsisanom po vojnickim pravilima!
Neznam kako to bilo u Prketovo vreme organizovano,ali u moje,dolazio momak sa makazama i priborom iz komande Debar i redovno odrzavao urednost glava granicara!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   03.09.18 23:33

Zaim Omerovic,dostavi svoju sliku sa drugovima slikana na jednom od dva balkona na karauli,a sudeci po rastinju,bice da balkon sa prilazne strane karaule!
Verovatno momci to slikali svojerucno,jer nama nije bilo dozvoljeno da bilo gde budemo slikani,osim na mestima gde komandir odredi,a to normalno van karaule!
Tad bilo organizovano slikanje sa slikarom iz Rostuse!
Dodje lik,i pocne serijsko slikanje! Rolling Eyes
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   07.09.18 10:24

@ercov54 (citat):

I kojabi to prica bila o Bitusi,a ne posvetiti paznju zastitnom licu iste velikom Rastku Luzajicu!
Momak iz kasnije generacije,ali vec sam neke detalje primecivao i ranije,i uporedjivao sa detaljima iz mog vremena!
Malo neobicno da KK tolerisao npr granicara sa neurednom kosom,tj nepodsisanom po vojnickim pravilima!
Neznam kako to bilo u Prketovo vreme organizovano,ali u moje,dolazio momak sa makazama i priborom iz komande Debar i redovno odrzavao urednost glava granicara!

Da tako je bilo i u nase vreme... Rasko i ja smo klasici ..Zajedno smo dosli iz Bitole.. A brica dolazio na karaulu i sisao sve po PS u... Rasko je mozda bio otsutan kad je Brico bio (verovatno)  afro afro afro
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   07.09.18 10:29

19.08.2017
Kad smo dosli do vrha VELIKOG KRCINA , zapalili smo svece u crkvu na vrhu koju  na taj dan tradicionalno posecuju i mestani . Nastavljam pricu ... Idemo ka rejonu...

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   

Na vrh Go down

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
Na vrh 
Stranica 7/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next