FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Share | 

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
Vojnik Graničar
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 4617
REPUTACIJA : 200
Član od : 2011-09-05
Dob : 48
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   02.08.18 9:33

@Prke (citat):
Najtezi i najstmniji deo etape penjanja ...
Negde sam cak cetvoronoske isao zbog strmnine..
Odavde je najtezi prilaz ka vrhu Velikog Krcina.
Pogledajte...[/size]

Jeste li se ikada susretali sa Albanski vojnicima na vrhu planine ili na putu do vrha planine ili su to oni gospodski sve to prepuštali vama JNA graničarima.!?

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ercov54
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3812
REPUTACIJA : 293
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   05.08.18 6:49

Za moje vreme 73/74  godine,bilo je par susreta na samoj granicnoj liniji sa komsijama!
Postujuci pravila predvidjena za takve slucajeve,samo vojnicki pozdrav,bez ikakvih drugih kontakata!
Bejahu to tad momci jako lose obuceni,sa starom uniformom i kineskim puskama,jer tad bejahu sasvim zatvoreni za bilo koga drugog,osim sa Kinom!
Prenosiose podatak od ranijih generacija da bilo slucajeva da se menjale cigarete prilikom susreta!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 4617
REPUTACIJA : 200
Član od : 2011-09-05
Dob : 48
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   05.08.18 9:16

@ercov54 (citat):
Za moje vreme 73/74  godine,bilo je par susreta na samoj granicnoj liniji sa komsijama!
Postujuci pravila predvidjena za takve slucajeve,samo vojnicki pozdrav,bez ikakvih drugih kontakata!
Bejahu to tad momci jako lose obuceni,sa starom uniformom i kineskim puskama,jer tad bejahu sasvim zatvoreni za bilo koga drugog,osim sa Kinom!
Prenosiose podatak od ranijih generacija da bilo slucajeva da se menjale cigarete prilikom susreta!

Erciov54, ma zanima me da li su ti susreti bili baš na vrhu ove planine kako je vi zovete Veliki Krcin ili je to bilo negdje u podnožju.
Jer penjati se svaki dan na te visine, sumnjam da su to radili. Shocked
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1408
REPUTACIJA : 62
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   07.08.18 18:26

@ercov54 (citat):
Kuhar prijatelju nas,meni jako zao sto nisi imao priliku izaci na reon i videti sve ove divne predele kojima mi svakodnevno prolazili,ali mladsi momak,vremena ima da i tu zelju sebi ispunis narednih godina,a garant nas Prke i MAX nikad nece propustiti da svake godine u avgustu obidju i cuvaju nase uspomene!
Upravo tako dok se zivo i sansa postoji,a nada umire zadnja.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1408
REPUTACIJA : 62
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   07.08.18 18:32

@PORUCNIK (citat):
Strpljivo čekamo cheers
Nekaze se dzaba strpljen spasen. Smile
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3812
REPUTACIJA : 293
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   09.08.18 1:31

@Vojnik Graničar (citat):
@ercov54 (citat):

Erciov54, ma zanima me da li su ti susreti bili baš na vrhu ove planine kako je vi zovete Veliki Krcin ili je to bilo negdje u podnožju.
Jer penjati se svaki dan na te visine, sumnjam da su to radili. Shocked
Vojnice Granicaru!
Samo jednom imadoh srecu popetise na Golem Krcin,i vise nikad,jer izricito bejase zabranjeno petise na vrh!
Sama patrolna staza bejase u podnozju vrha!
A komsije sa druge strane granicne linije sretali na pristupacnijem delu granice!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   

Na vrh Go down

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
Na vrh 
Stranica 7/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)