FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji

Go down 
+99
bubimyr
Милорад Вукајловић
Darkog1970
Siniša Lolić
jale67
dragac4009il.
PORUCNIK
milašin
FranićD
Vilim
Barcic
mureZE
zokic1968
jani
nikola28
panteraSLO
šolly69
Delija 2
iskrenović
Said Alic
NebojsaB
kanazir1
amansio
krešimir-zg
acaFaca
drtesha
buraz
operator
Martinez
lacoš
LUPE44
ijo
miro81
slavonski brod
Peđoni69
pantera
ari gorozup
brzivod
Stanko1
Lojze
Gringo
Crni66
ćata 8365
oxygen
Chava
Vojnik Graničar
Mafija
Milovan
BYMESIC
SveJug
East&West
Bejzic
Alchajmer Demo
vargas
DejanDjergovic
Pero™
ZAGORAC
dinosaurus
besko
prsti
Bartimeus
raso
Shando
STAŽOBB
SemirG
janez123
marmih
dpuric
KOJOT
jimbriggs
Caki951
Stazio
missar
bvp
slaviček
stuvit
elchip
KAM
vesel2
alexandar
exBuco
Patrick
djurminas
harilo
memberX
Alen
miroslav
jancrom
apache
Zlaja71
goce karatosev
purger
frabrne
Bojan70
mgalic2
budopv
Rodic Zeljko
misha
mad-max
103 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime15.02.15 9:22

ijo (citat):
U kasarni Milan Zečar u Uroševcu 1982. godine kada sam ja bio na odsluženju vojnog roka, kao vodnik stažista, bio je stacioniran 52. TAD, VP 2033 sastava:
Komandna baterija,
1.2. i 3. baterija,
Pozadina.

TAD je u svom sastavu imao topove 122 mm, mislim oznake M32/38, vjerojatno iz ratne reparacije od Njemačke jer se negdje na zatvaračima vidio njemački orao.

Vojska je većim dijelom pristigla iz Klane kod Rijeke i Črnomelja iz Slovenije.

Topove su vukli gusjeničari Ruske proizvodnje mislim oznake ATR 90.

Za komandanta je došao KIK Mihajlo Lešić, a zamjenik je bio KIK Sekulić (ne sjećam se imena)
Ijo kad sam ja stigao 6.10 81 taj je Sekulić bio komandant kasarne.
Kao što Lupe kaže topovi su bili Ruski i kako su nama rekli da su neki sudjelovanju u napadu na Berlin.
Što se traktora tiće,mislim da su bili Češki.Možda griješim jer nisam bio baš direktni artiljerac več vezista.
Zanimljivo je i to da je vojsku iz Črnomelja dopratio jedan naš član foruma,ali o tome neka prozbori on ako želi Wink

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
LUPE44
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
LUPE44


BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-12-02
DOB : 54
M(j)esto Futog Okolina Novog sada

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime16.02.15 3:35

Voleo bi da taj član prozbori o tim topovima. Inače ti topovi su 1996 zabetonirani u okolini prizrena.
Na vrh Go down
Martinez
Gušter
Gušter
Martinez


BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-10-14
DOB : 57
M(j)esto Šentjur

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime18.02.15 15:06

Pozdrav svima.Mož neko ko je bio u Prizrenu maj 1985 majska klasa druga četa treči vod a poslije ,karaula Miodrag Stojanovič Koritnik,komandir Lazarevič zvani lazo,luda karaula.
Na vrh Go down
operator
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-05-10
M(j)esto SG (SLO)

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime14.05.15 20:02

Pozdrav svima na forumu.
Odlučio sam, da vidim ima li koga iz moje generacije septembar 1989/1990. Došao sam u Prizren V.P. 4445/7-5 iz prekomande iz Varaždina. Nakon 14 dana otišli smo u Đakovicu za mesec dana kao interventni vod. U Prizrenu mi je bio kapetan Radakovič Miroslav, a vodnik mi je bio vodnik I. klase Siniša Dukič. Ako se ko prepozna, da je bio tamo neka se javi. Lep pozdrav svima. Smile
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime14.05.15 20:57

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime16.05.15 20:33

Operator, lijepi pozdrav i dobro nam došao na forum priključi se na temu o Prizrenu!! Very Happy bounce
Na vrh Go down
buraz
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-07-01
DOB : 55
M(j)esto Pirot

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime02.07.15 8:29

slavonski brod (citat):
dinosaurus (citat):
vargas (citat):
Dinosaurus ako ideš na temuPrizren445/6-3 pješadija 87/88 vidječeš da i član foruma Zero 07 piše da je Pečenković bio podpukovnik i komandant kasarne. U toj temi zadnji post je tvoj.

Vargas video sam to ali sam se setio da smo imali u četi i Himzu pa mi nije jasno da li je on toliko napredovao.
Meni je bio pukovnik Ojdanić


Tako je kolega Dinosaurus nama ja komadant kasarne bio pukovnik Dragoljub Ojdanić.
Pozdrav svima na forumu. Nov sam, i vidno uzbudjen da ovako nešto postoji , od želje da nadjem prijatelje iz vojske.
Prizren, septembar 87/88 , 4445/8 treća pešadijska četa ('beži s puta ide treća ljuta') poručnik Arsovski . Komandir pešadijskog bataljona nam je bio Cvijić , a komandir kasarne Ojdanić . Bili smo u starom paviljonu (koji je sada vidim srušen, uz moju veliku žalost-zgrada je bija fantastična),  da bi s proleća prešli u novi. Treći vod , treće čete , pomoćnik nišandžije PM. Bilo je ludo i nezaboravno. Ako ima nekog neka se javi  Basketball
Na vrh Go down
drtesha
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-11-07

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: 82783   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime07.11.15 18:39

Pozdrav
oktobarska klasa 82/83 Titova Mitrovica, 1 pješadijska četa, drugi vod,
Ima l inekoga iz toge perioda..
pozdrav
Dragan iz Tuzle
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime07.11.15 19:03

drtesha (citat):
Pozdrav
oktobarska klasa 82/83 Titova Mitrovica, 1 pješadijska četa, drugi vod,
Ima l inekoga iz toge perioda..
pozdrav
Dragan iz Tuzle

Lijepi pozdrav!!
Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter
memberX


BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2012-02-15
DOB : 54

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime21.02.16 2:47

Bejzic (citat):
Stranica je odlićna novi sam... Very Happy
Imali neko da je bio klasa Septembar 86/87 1 četa Komandir Hajduković Dragan Komandir voda Ognjanović Nebojša
Meni je Hajduković bio komandir čete, septembar 88/89.
Na vrh Go down
acaFaca
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-04-10
DOB : 55
M(j)esto Beograd - Subotica

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime10.04.16 18:44

Pozdrav svima,
Aleksandar iz Beograda.
Služio kao ćata u Titovoj Mitrovici, HAD, VP 8365/84, od maja 1988. do 1989., komandir kap. Jevtić.

[You must be registered and logged in to see this image.]


alexandar: komentar modifikovan dana: 10.04.16 22:55; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime10.04.16 19:06

[You must be registered and logged in to see this link.]. dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
krešimir-zg
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-04-11

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime11.04.16 22:11

Dobra Vam večer Smile

Prvo sam služio u Nišu kasarna Filip Kljajić a pa prekomanda Mitrovica Meto Bajraktari od 3/1987 do 12/1987. Služio sam u pozadini četa tehničkog održavanja a radio sam u komandi na održavanju telefonske centrale. Major mi je bio Tamaš Mađar legenda od tipa, ženskaroš žešći Smile Kapetan mi je Pavlović Zdravko, vodnik mi je bio mislim Petrić a civilni majstor na odražavanju centrale je bio Stevanović Milisav. Što se Čabarkape tiće, hmmmmmm Sad Pavlović Zdravko - Pajo je bio jako ok čovijek. Sječam se čato je bio Srečko Rodić iz Dervente, uvlakač žešči Sad Vjerovali ili ne najljepša godina dana u mojem životu je bila Mitrovica. Telefon na stolu, zovem koga hoću kada hoču. Ostali vojnici su mogli birati ili red kod pošte pa čekaj ili mito kod mene pa zovi badava :-) Na telefonskoj centrali je bio jedan ormar sa ladicama u kojem je bio alat. Pošto je meni krenuo posao sa telefoniranjem ja sam sav alat pospremio u transportne vreče i sve ladice napunio kremipanima, sokovima, mesnim narescima i sl. Isto tako ladice su se punile iz rezervnog vojnoj skladišta jer je sa menom služio ne sječam se imena ali se sječam nadimka vojnik zvali smo ga Mokri. On i ja smo bacili opaki biznis tako da je s vremenom krenula i prodaja. Taman se zalaufalo kako treba kad Mokrog ulovili da fali pun k robe Sad I naravno jadničak sve propjevao ali je bio mudar i radio je popis kada je tko od oficira šta uzimao i nosio kući tako da se sve zataškalo. Na žalost malo se imena i prezimena sječam. Od vojnika se sječam Podunavac Siniše moja klasa iz BG, Damira Wolfa iz Iloka, zatim Bolarić Brune-Zagija iz Zagreba, Stevanović Milisava civilno lice u vojnoj službi, kapetana Pavlović Zdravka, Majora Tamaša, ako netko zna nešto o njima rado bih znao gdje su i kako su. U kratko u mojem služenju vojnog roka bilo je svega čak i zatvora Šem,i i ja zaglavili dolje u stražari a dežurni oficir je bio neka pijandura vodnik. sutra dan kad je došao k sebi pita nas šta samo napravili mi kažemo pojma nemamo, a muke jadničak imao šta da napiše zašto smo u buksi hahahaha A ništa pustio nas je oko 12 sati. Zatim tenkisti doveli kurvu u tenk jer su tenkovi stajali pored komande. PA kad je major tenkista skužio drocu u tenku ma ludnica je bila. Sječam se da je u Mitovici bila lokalna kurvica neka zvala se Sanija. ta kad je spazila vojnika samo je dizala čašicu konjaka u zrak i nazdravljala. Svašta je bilo 

Pozdrav svim forumašima Smile
Na vrh Go down
Milovan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-02-04
DOB : 68
M(j)esto Djakovica

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Đakovica VP 4445/54 1981/82   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime28.05.16 12:56

Đakovica VP 4445/54 1981/8


[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
amansio
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-08-10

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime10.08.16 21:13

pozz svima 
T.Mitrovica
klasa januar88/89
2 četa 1.vod
Na vrh Go down
kanazir1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-11-04
DOB : 53
M(j)esto zadar

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: jasm bijo maj 1989 -1990, pesadija kod mihajlovica, druga ceta, drugi vod, to skladiste sto spominjes da se ne secas zvalose BAIR, pozdrav za sve koji su sluzili u titovoj mitrovici   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime05.11.16 19:38

frabrne (citat):
Rodic Zeljko (citat):
Tadasnja Titova Mitrovica kasarna Meto Barjaktari,nalazio se haubicki divizion,tenkovska ceta,pesadija, itd.Svega toga sada nema.Nekad bese.
 
ja sam bio septembarac 88/89 i u mitrovici nije bilo tenkovske cete. bile su tri pjesadijske cete, had, mmbb , veza i pozadina a kasnije je iz pristine prebacena jedna ceta vojne policije te jedna ceta tenkova iz nisa . kasarna meto barjaktari u mitrovici je zajedno s kasarnom u peci ratomir mihajlovic- cuk sacinjavala 125 motoriziranu brigadu, u peci je bila smjestena tenkovska ceta t-34, izvidjaci, i nesto pjesadije. pod kasarnu su jos pripadala skladista u svinjarama i sipovu te radio relejni centar mokra gora,  dok je skladiste "stara stanica" i jos jedno cijeg se imena trenutno nemogu sjetiti (nalazilo se s desne strane kada se islo prema svinjarama) kao i remontni centar bile samostalne jedinice.

Na vrh Go down
NebojsaB
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2016-10-26
DOB : 55
M(j)esto Doboj

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime06.11.16 13:26

Ја сам служио у Љубљани 89. У марту су покупили десетаре и старе војнике, задужили их новим униформама и одвезли на аеродром. После су нам писали да су на КиМ, да су стално на терену под шаторима. Био је један десетар Дрпљанин, који није био на списку, али се добровољно пријавио. Он је највише кукао у писмима класићима.
Na vrh Go down
Said Alic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-11-07

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime07.11.16 21:02

acaFaca (citat):
Pozdrav svima,
Aleksandar iz Beograda.
Služio kao ćata u Titovoj Mitrovici, HAD, VP 8365/84, od maja 1988. do 1989., komandir kap. Jevtić.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pozdrav bio sam sa vama nisam na slici Svirao sam u orkestru
Na vrh Go down
iskrenović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2016-11-08
DOB : 55
M(j)esto Niš

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime08.11.16 19:54

Lojze (citat):
Pozdrav iz Slovenije Very Happy
Generacija maj `87, kasarna Miladin Popović u Peći, 3.pešadijska, kom. poručnik Sava Stanković - zajebano opasan model, komandant, kako se sječam bio je major Strunjaš. Ova prezimena - mislim, da su koliko toliko tačna.  
Nakon toga prekomanda u Prizren, karaula 25 maj.
Zdravo druže. Ja sam septembarac 87-88. Da Stanković je bio komandant 3 čete a ja sam bio u Prvoj , kod Blagoja Kovačevića. Imali smo obuku na Karagaču koja je bila više nego strašna, kasnije sam bio na granici na Morini i sadašnjim Košarama.  komandant u peći je bio Đorđe Strunjaš.
Na vrh Go down
iskrenović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2016-11-08
DOB : 55
M(j)esto Niš

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime08.11.16 20:01

Ima li kog iz generacije 87 i 88 ko je služio u Peći i na karaulama
Na vrh Go down
Lojze
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2014-08-31

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime25.11.16 17:23

iskrenović (citat):
Ima li kog iz generacije 87 i 88 ko je služio u Peći i na karaulama

Ima Very Happy  još uvijek ....
Na vrh Go down
Delija 2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-11-25

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime25.11.16 22:47

Imal neko sept.86 pesadija jan.87 prekomanda u Pec
Na vrh Go down
šolly69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-12-06

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime06.12.16 10:11

Svi pozdravljeni. Služio sam vojnički rok u Titovi Mitrovici - sept.88-89 - pešadija 3.četa - 1.Vod (por. Ibrahimi Ramadan - por.Mehmedić Hikmet-Hikac).
Bio sam tamo cjelu godinu kao desetar. Ako ima ko, koji je bio tamo neka se javi. Slike sljede.
Još jedan pozdrav svima !!
Na vrh Go down
panteraSLO
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-12-09

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime09.12.16 14:39

goce karatosev (citat):
Radoslav Krstic zauzeo mesto komandanta kasarne a Ninoslav Krstic otisao u Generalstab u Beograd>
 Goce jeli si ti bio možda kurir u pozadini  pozdrav
Na vrh Go down
nikola28
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-02-06

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav .Ja sam isto dosao iz Nisa u Mitrovicu iste godine i radio sam na odrzavanju tehnickih uredjaja u radioni sa civilnim licem    Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime08.02.17 17:18

krešimir-zg (citat):
Dobra Vam večer Smile

Prvo sam služio u Nišu kasarna Filip Kljajić a pa prekomanda Mitrovica Meto Bajraktari od 3/1987 do 12/1987. Služio sam u pozadini četa tehničkog održavanja a radio sam u komandi na održavanju telefonske centrale. Major mi je bio Tamaš Mađar legenda od tipa, ženskaroš žešći Smile Kapetan mi je Pavlović Zdravko, vodnik mi je bio mislim Petrić a civilni majstor na odražavanju centrale je bio Stevanović Milisav. Što se Čabarkape tiće, hmmmmmm Sad Pavlović Zdravko - Pajo je bio jako ok čovijek. Sječam se čato je bio Srečko Rodić iz Dervente, uvlakač žešči Sad Vjerovali ili ne najljepša godina dana u mojem životu je bila Mitrovica. Telefon na stolu, zovem koga hoću kada hoču. Ostali vojnici su mogli birati ili red kod pošte pa čekaj ili mito kod mene pa zovi badava :-) Na telefonskoj centrali je bio jedan ormar sa ladicama u kojem je bio alat. Pošto je meni krenuo posao sa telefoniranjem ja sam sav alat pospremio u transportne vreče i sve ladice napunio kremipanima, sokovima, mesnim narescima i sl. Isto tako ladice su se punile iz rezervnog vojnoj skladišta jer je sa menom služio ne sječam se imena ali se sječam nadimka vojnik zvali smo ga Mokri. On i ja smo bacili opaki biznis tako da je s vremenom krenula i prodaja. Taman se zalaufalo kako treba kad Mokrog ulovili da fali pun k robe Sad I naravno jadničak sve propjevao ali je bio mudar i radio je popis kada je tko od oficira šta uzimao i nosio kući tako da se sve zataškalo. Na žalost malo se imena i prezimena sječam. Od vojnika se sječam Podunavac Siniše moja klasa iz BG, Damira Wolfa iz Iloka, zatim Bolarić Brune-Zagija iz Zagreba, Stevanović Milisava civilno lice u vojnoj službi, kapetana Pavlović Zdravka, Majora Tamaša, ako netko zna nešto o njima rado bih znao gdje su i kako su. U kratko u mojem služenju vojnog roka bilo je svega čak i zatvora Šem,i i ja zaglavili dolje u stražari a dežurni oficir je bio neka pijandura vodnik. sutra dan kad je došao k sebi pita nas šta samo napravili mi kažemo pojma nemamo, a muke jadničak imao šta da napiše zašto smo u buksi hahahaha A ništa pustio nas je oko 12 sati. Zatim tenkisti doveli kurvu u tenk jer su tenkovi stajali pored komande. PA kad je major tenkista skužio drocu u tenku ma ludnica je bila. Sječam se da je u Mitovici bila lokalna kurvica neka zvala se Sanija. ta kad je spazila vojnika samo je dizala čašicu konjaka u zrak i nazdravljala. Svašta je bilo 

Pozdrav svim forumašima Smile
Na vrh Go down
nikola28
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-02-06

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime08.02.17 17:22

nikola28 (citat):
krešimir-zg (citat):
Dobra Vam večer Smile

Prvo sam služio u Nišu kasarna Filip Kljajić a pa prekomanda Mitrovica Meto Bajraktari od 3/1987 do 12/1987. Služio sam u pozadini četa tehničkog održavanja a radio sam u komandi na održavanju telefonske centrale. Major mi je bio Tamaš Mađar legenda od tipa, ženskaroš žešći Smile Kapetan mi je Pavlović Zdravko, vodnik mi je bio mislim Petrić a civilni majstor na odražavanju centrale je bio Stevanović Milisav. Što se Čabarkape tiće, hmmmmmm Sad Pavlović Zdravko - Pajo je bio jako ok čovijek. Sječam se čato je bio Srečko Rodić iz Dervente, uvlakač žešči Sad Vjerovali ili ne najljepša godina dana u mojem životu je bila Mitrovica. Telefon na stolu, zovem koga hoću kada hoču. Ostali vojnici su mogli birati ili red kod pošte pa čekaj ili mito kod mene pa zovi badava :-) Na telefonskoj centrali je bio jedan ormar sa ladicama u kojem je bio alat. Pošto je meni krenuo posao sa telefoniranjem ja sam sav alat pospremio u transportne vreče i sve ladice napunio kremipanima, sokovima, mesnim narescima i sl. Isto tako ladice su se punile iz rezervnog vojnoj skladišta jer je sa menom služio ne sječam se imena ali se sječam nadimka vojnik zvali smo ga Mokri. On i ja smo bacili opaki biznis tako da je s vremenom krenula i prodaja. Taman se zalaufalo kako treba kad Mokrog ulovili da fali pun k robe Sad I naravno jadničak sve propjevao ali je bio mudar i radio je popis kada je tko od oficira šta uzimao i nosio kući tako da se sve zataškalo. Na žalost malo se imena i prezimena sječam. Od vojnika se sječam Podunavac Siniše moja klasa iz BG, Damira Wolfa iz Iloka, zatim Bolarić Brune-Zagija iz Zagreba, Stevanović Milisava civilno lice u vojnoj službi, kapetana Pavlović Zdravka, Majora Tamaša, ako netko zna nešto o njima rado bih znao gdje su i kako su. U kratko u mojem služenju vojnog roka bilo je svega čak i zatvora Šem,i i ja zaglavili dolje u stražari a dežurni oficir je bio neka pijandura vodnik. sutra dan kad je došao k sebi pita nas šta samo napravili mi kažemo pojma nemamo, a muke jadničak imao šta da napiše zašto smo u buksi hahahaha A ništa pustio nas je oko 12 sati. Zatim tenkisti doveli kurvu u tenk jer su tenkovi stajali pored komande. PA kad je major tenkista skužio drocu u tenku ma ludnica je bila. Sječam se da je u Mitovici bila lokalna kurvica neka zvala se Sanija. ta kad je spazila vojnika samo je dizala čašicu konjaka u zrak i nazdravljala. Svašta je bilo 

Pozdrav svim forumašima Smile
Posto sam i ja iz Dervente nepoznam nikakvog Srecka Rodica znam da je jedan Grlic moj zemljak radio na centrali a a i mi se vjerojatno poznajemo al godine cine svoje ,pozdrav
Na vrh Go down
nikola28
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-02-06

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime08.02.17 17:23

n
Na vrh Go down
jani
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-03-27

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Djakovica 1986/87   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime27.03.17 21:21

Djakovica 1986/1987 septembarci
Armijska vlast?
Ojdanić
Brigada
Basrak
Bataljon
Jovanović
3. četa
Vojin Jondić (kasnjije GŠ RS)
1. vod
Zlatko Odak 
mitaljesko odeljenje
Izet Đerahović desetar in pritvor
Janoš Verli
Pero Topalović
Jani Novak
Esad Crnjani
Saša Antić
najbolja brigada, najbolji bataljon, najbolji vod, najbolje oddeljenje...
Na vrh Go down
zokic1968
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-04-22

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime22.04.17 0:30

iskrenović (citat):
Ima li kog iz generacije 87 i 88 ko je služio u Peći i na karaulama
Ima ,januarac 87,prekomanda karaula nemogu da se sjetim imena karaule scratch bila je tromeđa sa albanijom i crnom gorom.
Na vrh Go down
Lojze
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2014-08-31

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime03.05.17 0:00

zokic1968 (citat):
iskrenović (citat):
Ima li kog iz generacije 87 i 88 ko je služio u Peći i na karaulama
Ima ,januarac 87,prekomanda karaula nemogu da se sjetim imena karaule scratch  bila je tromeđa sa albanijom i crnom gorom.

Peč maj 87, 3.pešadijska, od sep. 87 do maja 88 karaula 25.maj Prizren.
Lp
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime07.05.17 13:40

Lojze (citat):
zokic1968 (citat):
iskrenović (citat):
Ima li kog iz generacije 87 i 88 ko je služio u Peći i na karaulama
Ima ,januarac 87,prekomanda karaula nemogu da se sjetim imena karaule scratch  bila je tromeđa sa albanijom i crnom gorom.

Peč maj 87, 3.pešadijska, od sep. 87 do maja 88 karaula 25.maj Prizren.
Lp
septembar 89 Prizren, pa karaula 25. Maj, Lojze ti si prvi kojeg sam sreo sa te karaule. Još ako imaš koju sliku eh...
Na vrh Go down
Barcic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2016-11-14

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime21.05.17 1:55

pozdrav svima kosovskim vojnicima u JNA koji su bili u kasarnoj Boro i Ramiz sadiku VP 4445/10 pjesadija,,ja sam bio u POC-u nisandzija na BsT 82mm kod kapetana Sunjog Janos ja mislim daje bio madjar,,pa poslije je dosao porucnik Sofic Nihad iz Bijeljine (Bosna) je bio,oktobarska klasa 81/82 imali ikoga zivoga neka se javi ja sam prezivio rat U mojoj domovini Bosni i Hercegovini od 92-96,,mozda su neki moji drugovi iz JNA u to vrijeme i bili u Bosni,,lijep pozdrav i neka se bilo ko javi od te generacije 1981/82
Na vrh Go down
Vilim
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-05-21

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime21.05.17 18:32

Karaula grcin 83-84 ima li tko iz tog vremena
Na vrh Go down
krešimir-zg
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-04-11

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime26.06.17 18:36

purger (citat):
Drago mi je da ova tema ide jednim normalnim tokom kažem to zato jer se bavi vremenom pravog postojanja JNA i moram priznat da me podatak "zabranjenih kafana" baš iznenadio još kad se takav podatak ili naredba upisivala u vojnu knjižicu nosi u sebi ono "nešto".
Mislite li da je u pitanju skidanje odgovornosti JNA?
Zemo, ja sam prvo došao u Niš 12/86 i nakon zakletve smo mogli izaći u grad ali već tada sam imao u vojnoj knjižici u koje kavane u Nišu ne smije vojska ići, tako da za Mitrovicu to nije nimalo čudno, makar kad sam ja služio u Mitrovici u vojnoj knjižici nije bilo nikakvih zabrana
Na vrh Go down
panteraSLO
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-12-09

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime16.01.18 15:27

frabrne (citat):
hvala na dobrodoslici, zaboravio sam napomenuti da sam uz redovno sluzenje vojnog roka u mitrovici bio i dva puta po mjesec dana na ispomoci u peci.  na obuci sam bio u trecoj ceti komandir cete porucnik ibrahimi ramadan koji je sada u austriji, a nakon obuke presao sam u pozadinski bataljon , ceta tehnickog odrzavanja komandir kapetan galjak vasilije.
  fabrne  pa mi se moramo znati;?
Na vrh Go down
krešimir-zg
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-04-11

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime18.01.18 19:14

nikola28 (citat):
Posto sam i ja iz Dervente nepoznam nikakvog Srecka Rodica znam da je jedan Grlic moj zemljak radio na centrali a a i mi se vjerojatno poznajemo al godine cine svoje ,pozdrav
Hvala na komentaru a ujedno si me i podsjetio da bio je Grlić na centrali i Podunavac Siniša.
Na vrh Go down
jimbriggs
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2012-12-07

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime20.01.18 21:14

šolly69 (citat):
Svi pozdravljeni. Služio sam vojnički rok u Titovi Mitrovici - sept.88-89 - pešadija 3.četa - 1.Vod (por. Ibrahimi Ramadan - por.Mehmedić Hikmet-Hikac).
Bio sam tamo cjelu godinu kao desetar. Ako ima ko, koji je bio tamo neka se javi. Slike sljede.
Još jedan pozdrav svima !!
Ja sam bio desetar u trecoj ceti sept.88/89 ceo vojni rok, 3. vod. Ne samo da se verovatno znamo, nego smo proveli i puno vremena zajedno. Gledajuci tvoj nick... solly... mislim da znam kako se zoves, al' to je za PM. Bili smo i na Svinjarama zajedno par puta kao razvodnici straze i super nam je bilo. Bar je meni tako ostalo u secanju. Jesi li procitao ceo thread? Ima jos dvojica ovde koji su bili sa nama, i sigurno se znamo svi, frabrne i memberX. Ja sam iz Beograda.
Na vrh Go down
jimbriggs
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2012-12-07

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime20.01.18 22:46

acaFaca (citat):
Pozdrav svima,
Aleksandar iz Beograda.
Služio kao ćata u Titovoj Mitrovici, HAD, VP 8365/84, od maja 1988. do 1989., komandir kap. Jevtić.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Da nisi mozda ti ovaj ispod kapetana pa malo udesno? Jer ako jesi, mi smo bili super drugovi, obojica smo iz Bgd. a videli smo se i jednom u gradu malo posle vojske, negde u tvom kraju na Dorcolu.
Na vrh Go down
FranićD
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2018-02-06
M(j)esto Kula

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime09.02.18 0:49

Pozdrav svima...ja sam septembra 87 dosao u Pec kasarna Miladin Popovic bio u prvoj ceti...posle tri meseca obuke prekomanda na kratku obuku u Djakovicu odakle su me posle krace obuke prebacili na karaulu Boro Vukmirovic gde mi je staresina bio porucnik Hot Hanefija i tu sam sluzio da kraja vojnog roka to jest do septembra 88
Na vrh Go down
milašin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2018-02-11

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Sanitet Mitrovica na Kosovu   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime11.02.18 9:17

Ja sam bio klasa maj 86, bio prvo u pješadiji 3 mjeseca, druga ceta, komandir kapetan Plavsic Gavrilo Plavi, sjecam se jos i porucnika Gvozdic Zorana itd, a poslije presao u sanitet , bio pomocnik doktorki stomatologu, bili tamo oficiri Petkovic Aleksandar i Rakicevic mislim Rajko, doktori, i bio neki zastavnik bolnicar Kastrati Hazir... Ima li neko da se sjeca tog vremena?
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime11.02.18 11:46

Dobro došao na forum, milašin!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
milašin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2018-02-11

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime11.02.18 12:00

Bolje Vas nasao...
Na vrh Go down
dragac4009il.
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2018-02-13

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime17.02.18 23:09

Pozdrav svima! Ja sam Dragan Milošević iz Bačke Palanke. Služio sam 82/83 u Đakovici, tada VP 7238, 26-ti granični odsek. Bio sam vozač komandanta (majora) Džafera Jeine. Kasnije ga je zamenio kap.prve klase Vučićević Živomir. U komandi su još bili i kap.prve klase Nović Zvonko,  kapetan Ćeranić Miomir, kap. Tmava Hasan, vodnik Stipančević, Zdjelarić, st.vodnik Zoran Milošević. U to vreme, komandant kasarne u Đakovici bio je major Bojović. Maltene sam svakodnevno vozio komandante (Džafera, posle Vučićevića) sa fijatovom kampanjolom u obilazak karaula: terbeši, goden, grčin,b.vukmirović, na đeravicu,...
Na vrh Go down
Mafija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-02-11

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime26.03.18 21:37

milašin (citat):
Ja sam bio klasa maj 86, bio prvo u pješadiji 3 mjeseca, druga ceta, komandir kapetan Plavsic Gavrilo Plavi, sjecam se jos i porucnika Gvozdic Zorana itd, a poslije presao u sanitet , bio pomocnik doktorki stomatologu, bili tamo oficiri Petkovic Aleksandar i Rakicevic mislim Rajko, doktori, i bio neki zastavnik bolnicar Kastrati Hazir... Ima li neko da se sjeca tog vremena?
Znam sve te ljude.
Septembarac 1986. i ostao u pozadini do kraja /1987.
Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter
memberX


BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2012-02-15
DOB : 54

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime25.11.18 2:20

jimbriggs (citat):
šolly69 (citat):
Svi pozdravljeni. Služio sam vojnički rok u Titovi Mitrovici - sept.88-89 - pešadija 3.četa - 1.Vod (por. Ibrahimi Ramadan - por.Mehmedić Hikmet-Hikac).
Bio sam tamo cjelu godinu kao desetar. Ako ima ko, koji je bio tamo neka se javi. Slike sljede.
Još jedan pozdrav svima !!
Ja sam bio desetar u trecoj ceti sept.88/89 ceo vojni rok, 3. vod. Ne samo da se verovatno znamo, nego smo proveli i puno vremena zajedno. Gledajuci tvoj nick... solly... mislim da znam kako se zoves, al' to je za PM. Bili smo i na Svinjarama zajedno par puta kao razvodnici straze i super nam je bilo. Bar je meni tako ostalo u secanju. Jesi li procitao ceo thread? Ima jos dvojica ovde koji su bili sa nama, i sigurno se znamo svi, frabrne i memberX. Ja sam iz Beograda.

Iskren da budem ja se slabo sećam svega, a ono čega se i sećam nije bilo preterano prijatno, šteta kad sam otišao na Bair na pojačanje straže, su nam bacili kasete na tavan, pa sam i slike izgubio, karticu dobrovoljnog davaoca krv, svašta nešto. Nemam ni jednu fotografiju sa terena ili iz kasarne, sve je to nekako izgubljeno.
Na vrh Go down
jale67
Gušter
Gušter
jale67


BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2018-12-02
DOB : 56
M(j)esto Sarajevo

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime18.01.19 8:32

Septembar 86 kapetan Plavšić vodnik Tanasić sad sam zaboravio koja ceta sta kako samnom je bio ml.vodnik iz Zavidovica bio je jedan zvali ga Šemsa samo njene pjesme pjevao bio je bokser Lazic bio je iz splita slišković bio je sukarno iz Beograda ostalih se nesjecam ja sam pjevao na priredbama i igrao sam folklor znam da smo isli i u Peć na neko armisko takmicenje sta li vec 87 otisao u prekomandu Bosilegrad.Ako neko ima od mojih klasica da su bili samnom volio bih da se cujemo ili ako ima koja slika ja nemam nista (prokleti rat)
Na vrh Go down
Siniša Lolić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2019-12-25

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime25.12.19 18:31

Ima li netko iz VP 4454 Đakovica, klase od 9.mj.81- 5.mj.82?
Na vrh Go down
Darkog1970
Gušter
Gušter
Darkog1970


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2020-02-29
DOB : 53
M(j)esto Novi Marof, Hrvatska

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime29.02.20 17:11

Pozdrav grupi, iako je dosta postova starijih od 5 i više godina, nadam se da još ima onih koji prate ovaj forum.
I ja sam bio septembarac 88./89. u tadašnjoj Titovoj Mitrovici, ostao punih godinu dana bez prekomande. Bio sam u protutenkovskoj četi, u najmanjem vodu "raketaša" kojem sam nakon dobivenog čina mlađeg vodnika bio zapovjednik umjesto starijeg vodnika (Ne sjećam se imena) koji je bio najveća "krivina" i nikad ga nije bilo. U našoj protutenkovskoj četi bio je vod bestrzajnih topova. Zapovjednik čete je bio poručnik Dejan Orović, zapovjednik bestrzajcima potporučnik Bačević Mirko tek stigao iz škole za oficire. Imena vojnika kojih se sjećam Vuzem Aleš (Slo), Miladin Vuković (BiH), Mile Mitrović (BiH), Zoran Šterjov (Mk), Peđa (CG, ne sjećam se prezimena - čini mi se da je na forumu Peđoni69 - javi se), Meša Šefik (BiH), Ivan Pavlović - čato (Srb) možda se sjetim još nekog.
Javite se, eto nakon više od 30 godina uspomene su izblijedile, ali su drage i lijepe jer su za cijeli život. Pozdrav i ostalim članovima foruma, naravno
Darko

memberX voli ovaj upis

Na vrh Go down
Милорад Вукајловић
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2020-06-05
M(j)esto šekovići

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime05.06.20 12:50

jancrom (citat):
Zdravo,
 
bio sam u Peći od januara 1984 do februara 1985 - pešadinac, nišanđija na M53, 3. četa, mislim, da je kapetan bio Milan Nedić... zna li ko nešto o njemu?
 
Puno pozdrava iz Slovenije!
 
Jani

zdravo jani za početak da ti kažem da se znamo . bili smo u istom vodu, a ja sam kasnije kod Milana bio kratko ćata

jancrom voli ovaj upis

Na vrh Go down
bubimyr
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-03-24

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime24.03.21 3:56

Maj/86, 8365/46, 3.četa 3.vod, vodio nas poručnik Branislav Mihajlović,
mladost ludost, davno bilo, životno iskustvo.....eto prošlo 35 godina.....
Na vrh Go down
Sponsored content





Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji - Page 5 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji
Na vrh 
Stranica 4/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Johnny B. Štulić na kosovu-1990
» Okrepljenje za sve koji su služili vojni rok na Kosovu
» Planinske jedinice u JNA
» Oklopno mehanizovane jedinice
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: