FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 kapetan Varga Dr Ferenc

Go down 
3 posters
AutorPoruka
R.S.
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2018-01-03
DOB : 59
M(j)esto Novi Travnik

kapetan Varga Dr Ferenc Empty
KomentarNaslov komentara: kapetan Varga Dr Ferenc   kapetan Varga Dr Ferenc Icon_minitime11.02.18 8:31

Ne znam ko se seća vojnog lekara,kapetana po činu FERENCA VARGE,divnog čoveka,koga su zvali "vojnička majka",kao vojni lekar radio je i u vreme moga služenja 1983/84 i poručnik NIKICA Drinković,inače iz Osijeka.U ambulanti u crvenoj kasarni je recepte popunjavao Ivan Gudelj,fudbaler Hajduka iz Splita,nosilac značke primeran vojnik.Ako je trebalo da se ide na rentgen snimanjeišlo se za Sarajevo u vojnu ,bolnicu,ja sam išao da snimam paranazalne sinuse,međutim ispostavilo se da je sa sinusima sve u redu,nego da treba da nosim naočare,i od tada  do dana današnjeg ih nosim.U vojnoj bolnici su za ono vreme imali dioptron aparat koji bio poslednja reč tehnike za ono vreme!
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

kapetan Varga Dr Ferenc Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kapetan Varga Dr Ferenc   kapetan Varga Dr Ferenc Icon_minitime30.06.18 21:21

Čitam objavu i malo čuđenje kako se niko ne javi iz toga doba služenja. Moguće da ima neko da je tamo služio ali ili nije video ili nije član foruma. Meni je bilo zanimljivo za pročitati ali ne mogu dalje ništa pomoći u vidljivosti objave.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

kapetan Varga Dr Ferenc Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kapetan Varga Dr Ferenc   kapetan Varga Dr Ferenc Icon_minitime25.01.22 9:13

R.S. (citat):
Ne znam ko se seća vojnog lekara,kapetana po činu FERENCA VARGE,divnog čoveka,koga su zvali "vojnička majka",kao vojni lekar radio je i u vreme moga služenja 1983/84 i poručnik NIKICA Drinković,inače iz Osijeka.U ambulanti u crvenoj kasarni je recepte popunjavao Ivan Gudelj,fudbaler Hajduka iz Splita,nosilac značke primeran vojnik.Ako je trebalo da se ide na rentgen snimanjeišlo se za Sarajevo u vojnu ,bolnicu,

Prijatelju, za vreme mog sluzenja 1979-80 ambulanta je bila u Tvrdju. Tu smo isli na lekarske preglede, kako mi iz Crvene kasarne, tako i iz Bele kasarne. Tu su zbrinuti i oni sa postedama. A na ozbiljnije lekarske preglede ili na snimanje, islo se u Zagreb, na Sarlatu.

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Sponsored content





kapetan Varga Dr Ferenc Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kapetan Varga Dr Ferenc   kapetan Varga Dr Ferenc Icon_minitime

Na vrh Go down
 
kapetan Varga Dr Ferenc
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...
» Split - Dračevac 1990/91
» Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
» Banja Luka 'Kozara' VP 5401/2 kapetan Željko Strukar sept. 1985.
» Bitola VP 4519

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: