FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 4 juli. crni puk

Go down 
4 posters
AutorPoruka
željko bugojno
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-02-03

4 juli. crni puk Empty
KomentarNaslov komentara: 4 juli. crni puk   4 juli. crni puk Icon_minitime03.02.18 18:00

VP 1552/11. Klasa mart 90/91. Prvi mb. Sjećam se gotovo svega. Od oficira do vojnika i kasarne. Komandant bataljuna kap.1 kl. Svetzoar Kosorić Čiča. Legenda kap. Perica Janković. Por . Zoran Dodeski. Vodnik p.kl. Hamdija Turan . Vod. Zoran Tešić. P.por. Stipe Bartulović. Kap Vlatko Hurak. Jel ima neko.
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

4 juli. crni puk Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 4 juli. crni puk   4 juli. crni puk Icon_minitime03.02.18 19:06

Hurak je bio do avgusta 85 u Dugom Selu. Ima fejs i odgovara na poruke
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6150
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

4 juli. crni puk Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 4 juli. crni puk   4 juli. crni puk Icon_minitime03.02.18 19:58

A, što naziv crnu puk. U čemu je poenta naziva ?
Na vrh Go down
željko bugojno
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-02-03

4 juli. crni puk Empty
KomentarNaslov komentara: voždovac   4 juli. crni puk Icon_minitime03.02.18 20:43

Zašto crni puk. Iskreno nemam pojma. Jednostavno su nas tako zvali. Iz ostalih kasarni po Beogradu. Ja imam i lijepih i drugih uspomena.
Na vrh Go down
željko bugojno
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-02-03

4 juli. crni puk Empty
KomentarNaslov komentara: 4 julicrni puk   4 juli. crni puk Icon_minitime03.02.18 21:21

U zgradi do nas su bili tenkisti. Zapovjednik je bio por. Mile Jelić kom voda kap. Tomislav Dasović i kom voda por. Zoran Tomić.
Na vrh Go down
Lapi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2013-08-07

4 juli. crni puk Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 4 juli. crni puk   4 juli. crni puk Icon_minitime09.02.18 13:39

željko bugojno (citat):
Zašto crni puk. Iskreno nemam pojma. Jednostavno su nas tako zvali. Iz ostalih kasarni po Beogradu. Ja imam i lijepih i drugih uspomena.


Evo zašto:

''Crni puk'' s Voždovca (deo Beograda) nije bio nikakav kazneni da bi se zato zvao ''Crni puk''. Pošto su  Gardijska brigada, davali počast živima, puk s Voždovca je odavao posmrtne počasti kod sahrane visokih funkcionera. Ostade im nadimak ''crni puk''
Na vrh Go down
željko bugojno
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-02-03

4 juli. crni puk Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 4 juli. crni puk   4 juli. crni puk Icon_minitime09.02.18 16:54

Ja sam odrapio 12 mjeseci u 4 juli. Komadant kasarne kad sam stigao je bio puk Slobodan Kovačević zamjenio ga je puk Milorad Bačić. Nisam siguran za prezime ali sam ga vidio na tv kako prima plave kacige u Vukovaru. Zapovjednik pozadine je bio p.puk Mirko Šegrt a bezbjednjak major Stojko Dragutin. Bio sam u bvp 9.3 91 ispred skupštine a kasnije ispred zgrade rtv begrad.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6150
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

4 juli. crni puk Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 4 juli. crni puk   4 juli. crni puk Icon_minitime09.02.18 22:39

Lapi (citat):
željko bugojno (citat):
Zašto crni puk. Iskreno nemam pojma. Jednostavno su nas tako zvali. Iz ostalih kasarni po Beogradu. Ja imam i lijepih i drugih uspomena.


Evo zašto:

''Crni puk'' s Voždovca (deo Beograda) nije bio nikakav kazneni da bi se zato zvao ''Crni puk''. Pošto su  Gardijska brigada, davali počast živima, puk s Voždovca je odavao posmrtne počasti kod sahrane visokih funkcionera. Ostade im nadimak ''crni puk''
Hvala. Sada mi je jasno otkud naziv.
Na vrh Go down
Sponsored content





4 juli. crni puk Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 4 juli. crni puk   4 juli. crni puk Icon_minitime

Na vrh Go down
 
4 juli. crni puk
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Sinj - Tadija Anušić 1990/91
» Crni bombarder - Seks, droga, nasilje i strah (originalna verzija)
» VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd
» VP 8674 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd
» Beograd(Kasarna 4.juli) Vozdovac VP. 8556- artiljerija

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: