FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Bitola 4519/17

Go down 
4 posters
AutorPoruka
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Bitola 4519/17  Empty
KomentarNaslov komentara: Bitola 4519/17    Bitola 4519/17  Icon_minitime16.10.17 14:55

Pokusacu otvaranjem nove teme da prikupim sve vas koji ste sluzili U Bitoli u pesadiskoj ceti /17 , gde sam sluzio od 06.10.1982 do 07.03.1983. Najpre video koji sam snimio kad sam letos po prvi put posetio moju bivsu kasarnu posle toliko dugo vremena. Verujte mi kad sam video moju spavaonu suze su mi bile u grlo...Tu je i vojnicki klub gde sam docekao novu 1983, spavaone mog treceg i drugog i prvog voda, kancelarija oficira, kupatila.... Drzite se..
Na vrh Go down
Vojnik vozač
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 85
ČLAN OD: : 2014-05-01
M(j)esto Lukavac

Bitola 4519/17  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bitola 4519/17    Bitola 4519/17  Icon_minitime16.10.17 20:31

Dobar video ali šteta što niste snimili cijelu bivšu kasarnu. Nije vam ni daleko da ponovo odete do Bitole,  150 km i imali ste sreće, služili ste vojni rok nedaleko od kuće.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Bitola 4519/17  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bitola 4519/17    Bitola 4519/17  Icon_minitime17.10.17 8:52

Vojnik vozač (citat):
Dobar video ali šteta što niste snimili cijelu bivšu kasarnu. Nije vam ni daleko da ponovo odete do Bitole,  150 km i imali ste sreće, služili ste vojni rok nedaleko od kuće.

Nije bas toliko bilo "nedaleko"jer da budem iskren , neki iz Slovenije su vise puta bili kuci nego ja... Tako da ne znam koja je to sreca jer sam bio vojnik kao i svi ostali u celoj Jugi. Bilo je tih godina neko pravilo da pojedine generacije - koji su "imali srece" sluze u svojim republikama... Veruj mi ja sam zeleo da sluzim u Sloveniju ili na moru jer je Juga bila Juga ali biti godinu dana negde gde kasnije verovatno neces biti ni u prolazu je nesto sto je bas dobro.A vojnik je vojnik... Ni u jednom trenutku mog sluzenja JNA nisam osetio neku "povlasticu" ili neku prednost sto sam sluzio u MK...
Imam snimke od kazsarne.. Koliko sam mogao da snimim. Vec sam ih objavljivao u grupi na FB u "Pronadji drugove iz bivse JNA"ciji sam ja osnivac... Svakako sam racunao da ihobjavim  i ovde... Temu koju sam otvorio ovde je zbog prikupljanja drugova iz moje cete, ali radujem se svima koji ce ovde komentarisati i komunicirati.. Pozdrav druze moj sunny sunny sunny sunny
Na vrh Go down
Vojnik vozač
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 85
ČLAN OD: : 2014-05-01
M(j)esto Lukavac

Bitola 4519/17  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bitola 4519/17    Bitola 4519/17  Icon_minitime17.10.17 18:43

Prke (citat):

"Pronadji drugove iz bivse JNA"ciji sam ja osnivac...             E vidiš ja znam tko ste vi, zbog vaše blokade ja ne mogu ni da vidim taj forum a to nije lijepo od drugova......
Vojnik vozač (citat):
Dobar video ali šteta što niste snimili cijelu bivšu kasarnu. Nije vam ni daleko da ponovo odete do Bitole,  150 km i imali ste sreće, služili ste vojni rok nedaleko od kuće.

Nije bas toliko bilo "nedaleko"jer da budem iskren , neki iz Slovenije su vise puta bili kuci nego ja... Tako da ne znam koja je to sreca jer sam bio vojnik kao i svi ostali u celoj Jugi. Bilo je tih godina neko pravilo da pojedine generacije - koji su "imali srece" sluze u svojim republikama... Veruj mi ja sam zeleo da sluzim u Sloveniju ili na moru jer je Juga bila Juga ali biti godinu dana negde gde kasnije verovatno neces biti ni u prolazu je nesto sto je bas dobro.A vojnik je vojnik... Ni u jednom trenutku mog sluzenja JNA nisam osetio neku "povlasticu" ili neku prednost sto sam sluzio u MK...
Imam snimke od kazsarne.. Koliko sam mogao da snimim. Vec sam ih objavljivao u grupi na FB u "Pronadji drugove iz bivse JNA"ciji sam ja osnivac... Svakako sam racunao da ihobjavim  i ovde... Temu koju sam otvorio ovde je zbog prikupljanja drugova iz moje cete, ali radujem se svima koji ce ovde komentarisati i komunicirati.. Pozdrav druze moj sunny sunny sunny sunny
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Bitola 4519/17  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bitola 4519/17    Bitola 4519/17  Icon_minitime18.10.17 10:43

Vojnik vozač (citat):
Prke (citat):

"Pronadji drugove iz bivse JNA"ciji sam ja osnivac...             E vidiš ja znam tko ste vi, zbog vaše blokade ja ne mogu ni da vidim taj forum a to nije lijepo od drugova......
Vojnik vozač (citat):
Dobar video ali šteta što niste snimili cijelu bivšu kasarnu. Nije vam ni daleko da ponovo odete do Bitole,  150 km i imali ste sreće, služili ste vojni rok nedaleko od kuće.

Nije bas toliko bilo "nedaleko"jer da budem iskren , neki iz Slovenije su vise puta bili kuci nego ja... Tako da ne znam koja je to sreca jer sam bio vojnik kao i svi ostali u celoj Jugi. Bilo je tih godina neko pravilo da pojedine generacije - koji su "imali srece" sluze u svojim republikama... Veruj mi ja sam zeleo da sluzim u Sloveniju ili na moru jer je Juga bila Juga ali biti godinu dana negde gde kasnije verovatno neces biti ni u prolazu je nesto sto je bas dobro.A vojnik je vojnik... Ni u jednom trenutku mog sluzenja JNA nisam osetio neku "povlasticu" ili neku prednost sto sam sluzio u MK...
Imam snimke od kazsarne.. Koliko sam mogao da snimim. Vec sam ih objavljivao u grupi na FB u "Pronadji drugove iz bivse JNA"ciji sam ja osnivac... Svakako sam racunao da ihobjavim  i ovde... Temu koju sam otvorio ovde je zbog prikupljanja drugova iz moje cete, ali radujem se svima koji ce ovde komentarisati i komunicirati.. Pozdrav druze moj sunny sunny sunny sunny
Posaljite mi poruku u inbox na FB u. Da znam o cemu je rec - zbog cega ste blokirani u grupi...
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1573
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Bitola 4519/17  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bitola 4519/17    Bitola 4519/17  Icon_minitime23.10.17 14:49

Prke (citat):
Pokusacu otvaranjem nove teme da prikupim sve vas koji ste sluzili U Bitoli u pesadiskoj ceti /17 , gde sam sluzio od 06.10.1982 do 07.03.1983. Najpre video koji sam snimio kad sam letos po prvi put posetio moju bivsu kasarnu posle toliko dugo vremena. Verujte mi kad sam video moju spavaonu suze su mi bile u grlo...Tu je i vojnicki klub gde sam docekao novu 1983, spavaone mog treceg i drugog i prvog voda, kancelarija oficira, kupatila.... Drzite se..
Da..tamo smo bili u ovoj zgradi.Ne vidim na zidu preko puta spavaona prvog i drugog voda slike  revolucionara koje je  bio napravio  Albanac sa  svršenom akademijom,  Faton(dobro je svirao mandolinu) se zvao  a bili su tu   (Lenjin i ekipa)?Ima dosta  simbolike u ovom odličnom  video uredku.Prke hvala!


gerard ford: komentar modifikovan dana: 28.10.17 12:35; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1573
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Bitola 4519/17  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bitola 4519/17    Bitola 4519/17  Icon_minitime23.10.17 15:00

Prke (citat):
Vojnik vozač (citat):
Dobar video ali šteta što niste snimili cijelu bivšu kasarnu. Nije vam ni daleko da ponovo odete do Bitole,  150 km i imali ste sreće, služili ste vojni rok nedaleko od kuće.

Nije bas toliko bilo "nedaleko"jer da budem iskren , neki iz Slovenije su vise puta bili kuci nego ja... Tako da ne znam koja je to sreca jer sam bio vojnik kao i svi ostali u celoj Jugi. Bilo je tih godina neko pravilo da pojedine generacije - koji su "imali srece" sluze u svojim republikama... Veruj mi ja sam zeleo da sluzim u Sloveniju ili na moru jer je Juga bila Juga ali biti godinu dana negde gde kasnije verovatno neces biti ni u prolazu je nesto sto je bas dobro.A vojnik je vojnik... Ni u jednom trenutku mog sluzenja JNA nisam osetio neku "povlasticu" ili neku prednost sto sam sluzio u MK...
Imam snimke od kazsarne.. Koliko sam mogao da snimim. Vec sam ih objavljivao u grupi na FB u "Pronadji drugove iz bivse JNA"ciji sam ja osnivac... Svakako sam racunao da ihobjavim  i ovde... Temu koju sam otvorio ovde je zbog prikupljanja drugova iz moje cete, ali radujem se svima koji ce ovde komentarisati i komunicirati.. Pozdrav druze moj sunny sunny sunny sunny
Rijetko tko je uspio otići doma za vrijeme obuke i uglavnom se išlo zbog smrtnog slučaja u obitelji ali su išli oni u blizini do Beograda naj dalje .Neki su uspjeli dobiti sedam dana na lažni telegram o nekoj teškoj bolesti članova obitelji,ali i to se provijeravalo.Znam da ih ima koje je   kapetan uhvatio  u  lažnome pokušaju ali nisu snosili sankcije.
Na vrh Go down
rubikon
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-11-14

Bitola 4519/17  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bitola 4519/17    Bitola 4519/17  Icon_minitime14.11.17 22:45

Prke (citat):
Pokusacu otvaranjem nove teme da prikupim sve vas koji ste sluzili U Bitoli u pesadiskoj ceti /17 , gde sam sluzio od 06.10.1982 do 07.03.1983. Najpre video koji sam snimio kad sam letos po prvi put posetio moju bivsu kasarnu posle toliko dugo vremena. Verujte mi kad sam video moju spavaonu suze su mi bile u grlo...Tu je i vojnicki klub gde sam docekao novu 1983, spavaone mog treceg i drugog i prvog voda, kancelarija oficira, kupatila.... Drzite se..
U bitoli sam bio 82 kapetan mehmeti muhamet
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1573
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Bitola 4519/17  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bitola 4519/17    Bitola 4519/17  Icon_minitime11.01.18 13:42

Crni visoki?
Na vrh Go down
Sponsored content





Bitola 4519/17  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bitola 4519/17    Bitola 4519/17  Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Bitola 4519/17
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Bitola VP 4519
» BITOLA 4519/18 APRILSKA '82
» 1980 OKTOBARSKA 4519/21 i /28 BITOLA
» Bitolj 1983.
» Bitola septembar 1987.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: