FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 nošenje činova admirala JRM

Go down 
2 posters
AutorPoruka
uniforma
Gušter
Gušter
uniforma


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-08-02

nošenje činova admirala JRM Empty
KomentarNaslov komentara: nošenje činova admirala JRM   nošenje činova admirala JRM Icon_minitime02.08.17 21:56

Možda tko zna kako nose činove na naramenicama admirali JRM. Zanima me sa koje strane ide konopac od vrha sidra prema dnu i koji je čin na ljevoj i koji na desnoj strani. Koja pravila to uređuju?
Na vrh Go down
uniforma
Gušter
Gušter
uniforma


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-08-02

nošenje činova admirala JRM Empty
KomentarNaslov komentara: Re: nošenje činova admirala JRM   nošenje činova admirala JRM Icon_minitime09.08.17 13:53

Zaista stvarno nitko ne znaje u kojim pravilima je tačno definirano koji čin admirala je na ljevoj a koji na desnoj strani uniforme??

Molim vas za pomoč! Hvala
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

nošenje činova admirala JRM Empty
KomentarNaslov komentara: Re: nošenje činova admirala JRM   nošenje činova admirala JRM Icon_minitime09.08.17 14:58

uniforma (citat):
Zaista stvarno nitko ne znaje u kojim pravilima je tačno definirano koji čin admirala je na ljevoj a koji na desnoj strani uniforme??

Mislim da na epoleti na lijevom ramenu konopac sidra ide na lijevu stranu. Je li na desnom obratno ne znam. Nisam obraćao pažnju, na slikama admirala koje su dostupne nije jasno vidljivo.
Ne znam i da je gdje to bilo u pravilima.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ima i obratni položaj konopca. Vidi se i da vijenac nije identičan, a ni sidro. Mijenjelo se to godinama, a nije bio ni uvijek isti prozvođač.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
uniforma
Gušter
Gušter
uniforma


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-08-02

nošenje činova admirala JRM Empty
KomentarNaslov komentara: Re: nošenje činova admirala JRM   nošenje činova admirala JRM Icon_minitime10.08.17 13:28

Hvala na odgovoru. Znam, da postoje različite epolete, jedna je pravljena za na ljevu a druga za na desnu stranu. Problem je samo o tome, jer niko nezna reči kako je išao konopac na sidru, ili najprije gore pa posljije dole ili obrnutu. Imam ja epolete ali ne znam kako pravilno, da jih stavim na uniforme.
LP
Na vrh Go down
Sponsored content





nošenje činova admirala JRM Empty
KomentarNaslov komentara: Re: nošenje činova admirala JRM   nošenje činova admirala JRM Icon_minitime

Na vrh Go down
 
nošenje činova admirala JRM
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Ratna mornarica-
Idi na: