FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Bijeljina 90/91

Go down 
+10
berno
pedja 70
missar
Leopard
Rosso4344
radiorelejac
Keito
purger
mgalic2
devetar_cokulić
14 posters
AutorPoruka
berno
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-03-09
DOB : 55

Bijeljina 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina 90/91   Bijeljina 90/91 - Page 2 Icon_minitime09.03.13 22:10

Pozdrav svima na Forumu!! Bio sam decembarska klasa 88g. u Bijeljini VP 2917/14 Samostalni telefonsko linijski vod,,komandir je bio kapetan Scuk Ramiz a njegov zamjenik vodnik Milanovic Milan u vodu je bio jos jedan podoficir po cinu stariji vodnik kojeg sam vidio samo par puta jer je u to vrijeme bio na lijecenju od alkohola! Komandant btaljona je bio kapetan prve klase Predrag Rajic a komandant garnizona-kasarne pukovnik Vojislav Babic. Kapetana scuka i vodnika milanovica pamtim samo po dobrome,,kapetan Rajic je bio kako bi se reklo oficir od glave do pete ,,ambiciozan predan karijeri,,dosta stog a istovremeno i razuman.tu U bataljonu su bile jos tri cete /11/12/13.. Onaj ko je bio radio-relejnoj ceti/12 sigurno je zapamtio jednog od najstrozijh oficira,kapetan Kuralic Dzemal .Oficir bezbjednosti je bio kapetan prve klase Mladan Karan , jako strog,,pravi psiholog,,o njegovoj karijeri sam saznao kasnije od pa do! posto nisam bio regrutovan za vezistu poslije 2 mjesesca i 22 presao u pozadinu a tamo kako bi se reklo kao na odmoru! Komandir kapetan prve klase vladimir Jovic, Neko kratko vrijeme sam proveo u tehnickom vodu tj. u tehnickoj radionici (popravljao induktorske telefone) komandir voda je bio porucnik Galovic Darko ,,rado se sjetim zastavnika Grguric Josipa i vodnika Fazon Zatka ! kasnije sam presao u intedantski vod kod po meni najboljeg zastavnika Marinkovic Jovana i zastavnika Savic Nedje. Cijeli vojni rok sam proveo u Bijeljini. Nakon 22g tj. 2011 sam otisao u Bijeljinu i moram priznati da sam se jedva snasao da nadjem kasarnu,teren oko kasarne se uveliko promjenio. Ulaz (gdje je bila prijavnica) nepostoji,,sad je glavni ulaz tamo gdje bio ulaz za motorna vozila,,gdje je bio teren za sportske aktivnosti izgradjena crkva a ko se sjeca gdje je bila stolarska radionica sada je zgrada granicne policije! Kasarnu sada koristi profesionalna vojska, Mene su pustili da udjem i bilo mi je drago da ponovo razgledam puno toga po kasarni i prisjetim se nekih trenutaka koje sigurno imamo svi koji smo tamo bili. Bilo bi mi drago da se javi neko iz moje generacije ili bilo ko ko je bio tamo priblizno generaciji 87..88.89..90 pozdrav svima

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Bijeljina 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina 90/91    Bijeljina 90/91 - Page 2 Icon_minitime09.03.13 23:10

berno, dobro došao na forum. Ja sam služio u Bijeljini januarska 1979g. VP 2917/13. Drago mi je da si na forumu, mada nismo
ista generacija.Kasarna nam je bila ista, više nego dovoljno za druženje.. Laughing .Stariji vodnik I kl. Jovan Marinković , je u to vreme
bio zadužen za naš vod. Za njega mogu reći samo jedno, najbolji čovek ,koga sam ikada upoznao. Puno mi je pomogao i
zahvalan sam mu na svemu. Znači, Marinković je ostao u kasarni posle mene i postao zastavnik. Pamtim i Savića, iako on nije bio
nama nadređen. Isto sam ostao čitav rok u Bijeljini, nisam otišao u prekomandu.Shvatio sam da je nekadašnji KPS, sada glavni ulaz.
Kažeš da su te pustili u kasarnu, pa to je fenomenalno. Eto mene u maju u Bijeljini da posetim kasarnu, nakon toliko godina.. Drago
mi je da si na forumu, da se družimo i prisećamo tog, ne uvek lakog ali ipak lepog vremena.
pozdrav cheers
Na vrh Go down
berno
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-03-09
DOB : 55

Bijeljina 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina 90/91   Bijeljina 90/91 - Page 2 Icon_minitime10.03.13 10:36

Zdravo missar! Meni je takodje drago da sam nasao ovaj Forum,,nadam se da cu na ovoj nacin i pronaci neke ljude koje sam tamo upoznao a isto tako i dopisivati se s onima koji su sluzili vojni rok u istoj kasarni!! Ti i ja smo imali istog komandira o kojem obojica imamo visoko misljenje. Puno sam razgovarao sa zastavnikom Marinkovicem ,,pricao mi je odakle je rodom ,,znao sam gdje stanuje (blizu kasarne ,nedaleko od prijavnice,,ta zgrada vise nije tamo) U istoj je stanovao i zastavnik Savic ,,on mi je bio komandir magacionog odjeljenja,,jako dobar covjek,,volio je popiti tj. nije se odvajao od flase.bio je dosta uticajan,, svi magacini su bili pod njegovom kontrolom. Prvo sto mi je rekao bilo je to ako neko udje u magacin bez obzira na njegov cin mora da pljesce rukama i zvizduce,,ako plesce rukama nemoze nista uzeti ,ako zvizduce nemoze nista pojesti! Brzo sam se uvjerio sta mi je ustvari htio reci,,vec tada neke stvari su djelovale kao rastimovani orkestar! Imao sam dobar odnos sa civilnim licima koji su radili u kasarni mozda su neki bili u vrijeme kada si ti bio tamo ,,alic ,,zvali smo ga Aljo u intedanskom servisu je radio ,,Davidovic Dragan,,Savo Trifkovic i jos neki. Nadam se da ce ti poci za rukom ako odes tamo da te puste unutra ,,meni je uspjelo najvise zahvaljujuci granicnoj policiji ,,prvo sam se obratio njima !! Lijep pozdrav ,,ako imas nekih pitanja ili bilo ko drugi rado cu odgovoriti ono sto znam ,,

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Bijeljina 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina 90/91   Bijeljina 90/91 - Page 2 Icon_minitime11.03.13 14:05

berno (citat):
Nadam se da ce ti poci za rukom ako odes tamo da te puste unutra ,,meni je uspjelo najvise zahvaljujuci granicnoj policiji ,,prvo sam se obratio njima !! Lijep pozdrav ,,ako imas nekih pitanja ili bilo ko drugi rado cu odgovoriti ono sto znam ,,

Računam na tvoje "iskustvo", koje će mi , nadam se pomoći da nakon toliko godina, prošetam kasarnom... Very Happy
Čemu služe drugovi , nego da pomognu kad treba..... zar ne?  Laughing
cheers
Na vrh Go down
Gligor
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2013-03-13
DOB : 110

Bijeljina 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina 90/91   Bijeljina 90/91 - Page 2 Icon_minitime13.03.13 21:42

Bijeljina 87/88, radiorelejac, komandir voda st. vodnik Gojko Vukajlovic, kapetan Branko Koprivica. Ramiz Cuk je bio kapetan prve klase, ljudina. Pozdrav svima, s nekima ovdje sam bio tamo u isto vrijeme.
Na vrh Go down
gušter85
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2015-06-23
DOB : 63
M(j)esto Zagreb

Bijeljina 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina 90/91   Bijeljina 90/91 - Page 2 Icon_minitime23.06.15 19:01

Gligor (citat):
Bijeljina 87/88, radiorelejac, komandir voda st. vodnik Gojko Vukajlovic, kapetan Branko Koprivica. Ramiz Cuk je bio kapetan prve klase, ljudina. Pozdrav svima, s nekima ovdje sam bio tamo u isto vrijeme.

pozdrav svima na forumu, ja sam služio JNA 1985 u Bijeljini, radio relejac, komandir voda mi je bio st. vodnik Gojko Vukajlović, a u to vrijeme komandir drugog voda u rr četi je bio (tada poručnik)  Branko Koprivica ....zaboravio sam kako nam se zvao kapetan (bio je iz Crne gore možda Petković ??)koliko se sjećam M. Karan u to vrijeme nije bio" bezbednjak", nego je bio komandir čete sa činom kapetana...komandant garnizona je bio pukovnik Dušan Vukajlović,

a bezbednjak je bio ako se ne varam major Đilas?
Na vrh Go down
gušter85
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2015-06-23
DOB : 63
M(j)esto Zagreb

Bijeljina 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina 90/91   Bijeljina 90/91 - Page 2 Icon_minitime23.06.15 19:26

gušter85 (citat):
Citat :
 
mi gušteri smo "niža klasa " od đombi, koji su imali poseban status, a to su oni koji nisu išli u prekomande, npr. na čuke kao mi radio relejci, nego su imali raspored u raznim službama u garnizonu..i  mi gušteri smo ih morali uvažavati...

tako kada sam jednom bio pomoćnik dežurnog..znači sa požarnim sam na hodniku od pola noći do 5,30 kada je bilo ustajanje i onda dođem na jednu ideju...kada je preko zvučnika sviralo ustajanje đombe su se obično onako frajerski izležavali u krevetu ..dogovorim se sa ovim vojnikom na hodniku i on onako strogim glasom kaže: "vojniče, jesu li svi ustali ?" "jesu druže kapetane "...he, he možete zamisliti kakav je lom nastao u spavaonici kada su naglavačke skakali , a poslije sam se jedva izvukao ,...

..jedan od kanala nabave pića bio je prolaz kroz žicu lijevo od sportskih terena, tamo je bila nekakva mala trgovina u blizini , a pili smo npr. preko vikenda u kabinetima za nastavu
Na vrh Go down
BN28081984
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2018-04-30
DOB : 62
M(j)esto Beograd

Bijeljina 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav   Bijeljina 90/91 - Page 2 Icon_minitime07.05.18 13:34

Pozdrav svim bivšim pripadnicima JNA i posebno pripadnicima 317. puka veze, gde sam bio starešina u vreme kada ste bili na odluženju vojnog roka.

ivo72 voli ovaj upis

Na vrh Go down
krempi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-11-05

Bijeljina 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina 90/91   Bijeljina 90/91 - Page 2 Icon_minitime24.05.18 10:35

kako cujem porucnik branko koprivica je poginuo u ratu.inace sam sluzio decembar 85.vp2917/12 prva zgrada prvi sprat.
Na vrh Go down
BN28081984
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2018-04-30
DOB : 62
M(j)esto Beograd

Bijeljina 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Branko Koprivica   Bijeljina 90/91 - Page 2 Icon_minitime24.05.18 11:52

krempi (citat):
kako cujem porucnik branko koprivica je poginuo u ratu.inace sam sluzio decembar 85.vp2917/12 prva zgrada prvi sprat.
Veliki pozdrav i nadam se da nosiš lepe uspomene iz Bijeljine. 
Na žalost Branko Koprivica je poginuo negde pred kraj rata u BiH.
Na vrh Go down
Sponsored content





Bijeljina 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bijeljina 90/91   Bijeljina 90/91 - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Bijeljina 90/91
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Bijeljina 1979/80 g.
» Bijeljina VP
» Bijeljina 2917/19
» Halilovic Izet Bijeljina St.Vodnik I klase (1985)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR BOSNA I HERCEGOVINA-
Idi na: