FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91

Go down 
+50
Sada Petrović
Mervan septembar.90
desantis
PORUCNIK
POV-Maribor 90`
VP8164
Erikson
srdjans1
jozl52
komanda stana
pucflek
puc(f)lek
puclek
mishko
Mandrake
Maljutka-1
vozacdejan
cviko
B Bogdanovic
septembar88/89
Plavi67
SašaNiš
arcibald01
Gugi 90
MB/82mm
valjevac
samir
dovecer
lacoš
zvone
DraganJovanovic
cile079
Max Blitz
combevet
pedja71
dekiks
PAJA
dpuric
Dragan Ciroki
vladimir
SDO
Beztrzajac
šepa
dixi
mario fazan
alexandar
Kemo Specijalac
Vojnik Graničar
mgalic2
Sime0000
54 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeWed 21 Jan 2015 - 22:20

valjevac (citat):
Nego,zboravih da pitam a videh da se javio ovde neki MUZICAR iz moje klase septembar 90/91.Pa ako mu nije tesko nek napise nesto o sebi i sta je svirao kako bi mogli da se prepoznamo.

nisam naisao na druge muzicare iz kadetnice osim mene Smile ako ti nije tesko nadji post gde je pisao...

ja sam sluzio 87/88, vojni orkestar 8164, kadetnica.
Na vrh Go down
valjevac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2015-01-21
DOB : 52
M(j)esto Valjevo

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeThu 22 Jan 2015 - 0:42

E,zdravo zivo Kemo,hvala sto si se javio,izgleda da sam omasio u klasi.To si ipak bio ti,al svejedno mi je drago da se neko ipak javio,to znaci da ovo radi.Koji instrument sviras,odale si,bavis li se jos muzikom?Ja ne sviram od `94,kad sam shvatio koliko malo znam /ja sam prestao.Salim se,naisla je era ritam masina,matrica i slicnih sra..a,pa sam odustao od muziciranja.Pozdrav iz Valjeva
Na vrh Go down
valjevac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2015-01-21
DOB : 52
M(j)esto Valjevo

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeThu 22 Jan 2015 - 13:06

pozdrav svima,a pitanje za DIXI-a,secas li se Nerac Bogdana iz Futoga?
Na vrh Go down
samir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-12-18

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeFri 23 Jan 2015 - 8:25

Pozdrava Valjevac do kada si boravio u kadetnici? Ja sam dosao pred kraj avgusta 91 i bio sam mislim do oktobra kad se vojska iselila za tvoje Valjevo. Samnom u restoranu je bio jedan tvoj zemljak iz Jagodine imena se ne mogu sjetit al zvali smo ga buco, bio je krupan i plav momčina.
Na vrh Go down
valjevac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2015-01-21
DOB : 52
M(j)esto Valjevo

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeFri 23 Jan 2015 - 9:23

Zdravo Samire,ja sam u kadetnici bio do dvadeset i nekog avgusta,ne secam se tacno datuma.Sa prvim konvojem koji je krenuo iz kadetnice otisao sam i ja.Ne secam se tog Jagodinca.
Na vrh Go down
samir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-12-18

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeTue 10 Feb 2015 - 13:19

E ti si otišao a mi smo došli i ostali do kraja jer je jedna grupa otišla prije našeg dolaska. Mi smo trebali vozom preko Hrvatske al nije nam dozvoljeno pa smo iz Kopra za Bar brodom a iz Bara za Valjevo vozom.
Na vrh Go down
dovecer
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-10-17

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeWed 18 Feb 2015 - 0:14

valjevac (citat):
Nego,zboravih da pitam a videh da se javio ovde neki MUZICAR iz moje klase septembar 90/91.Pa ako mu nije tesko nek napise nesto o sebi i sta je svirao kako bi mogli da se prepoznamo.
Sećam se jednog harmonikaša iz Valjeva. Čak mislim iz Petnice... I nisi bio ni malo loš! Viđao sam te i u Valjevu.
Ja sam ponekad svirao u klubu gitaru ono kratko vreme koliko sam proveo u kasarni. Sećam se još jednog gitariste. Mislim da je bio iz Požarevca. Sećam se i vojnika Riječanina koji je u kasarnu doneo svoje elektronske bubnjeve. Na žalost ne sećam se imena...
Na vrh Go down
MB/82mm
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-02-22
DOB : 53
M(j)esto Vlasotince

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeSun 22 Feb 2015 - 21:32

Pozdrav svima.Ja sam sluzio u KADETNICI 89/90,  u  minobacackoj bateriji 82mm,zamenik komandira baterije bio je stariji vodnik SAVO KOVACEVIC. A komandant  1 mot. bat. bio je kapetan MILAN SAKOTIC.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeSun 22 Feb 2015 - 23:16

Pozdrav MB/82mm.

Mesovita minobacacka baterija, do marta 88 u kasarni Slava Klavora, marta 88 preseljena u Kadetnicu, zajedno sa celim prvim bataljonom.

Komandir baterije ti je verovatno bio kapetan Arsic.

U kom delu Kadetnice su bile smestene vase prostorije?
Na vrh Go down
MB/82mm
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-02-22
DOB : 53
M(j)esto Vlasotince

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeSun 8 Mar 2015 - 15:08

Bili smo smesteni u staroj zgradi na trecem spratu tu je bio 1 mot.bat.pesadije. amenik komandira minobacacke baterije bio je stariji vodnik SAVO  KOVACEVIC. A komandant mot.bat. bio je kapetan 1klase MILAN SAKOTIC. vojničina
Na vrh Go down
Gugi 90
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2015-03-17
M(j)esto Zajecar

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeTue 17 Mar 2015 - 8:52

Zdravo svima!!! Ja sam sluzio u kadetnici mart 90/91 druga ceta pesadija kap. Kujundzic Kosta por. Radic Radovan kom bataljona Sakotic Milan, tu sam bio 4 meseca a ostalih 8 na prijavnici. Citajuci predhodne komentare u to vreme kom. kasarne je bio pot. puk. Tripkovic a ne pot. puk. Lukic. Odmah do prijavnice dezurstva kasarne su davali oficiri i podoficiri iz svih ceta tako da su mi ostali mnogi u secanju.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeTue 17 Mar 2015 - 14:41

Pozdrav clanu Gugi 90...napokon jos jedan ovde iz Zajecara koji je sluzio u Mariboru Smile

Kapetan Kosta je 87/88 bio porucnik, takodje komandir II cete (rb i bst), sa komandirima vodova Bujagicem i Krnjakom. Tvoj porucnik je dosao kasnije, jer mi je nepoznat.

Informaciju za komandanta kasarne sam imao samo sa potpisa one slike, gde Lukic predaje raport generalu Viloticu; tako da je tvoja informacija sa lica mesta verodostojnija.

Je li i u tvoje vreme kapetan Porok bio nadlezan za vojnike na prijavnici?
Na vrh Go down
Gugi 90
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2015-03-17
M(j)esto Zajecar

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeTue 17 Mar 2015 - 19:24

Iz Zajecara je bilo nas petorica, dvojica u oklopnom bataljonu, ja i jos jedan u pesadiji i jedan u ceti veze kod kap. Petrovic Vladete. Za nas vojnike na prijavnici nadlezan je bio bezbednjak major Nikolic Mile. Stariji vodnik Bujagic Momo je bio cetni staresina. Prva pesadijska ceta k dir kap. I klase Sibalic Vojislav, druge cete Kosta, k dir prvog voda por. Radic Radovan, drugog voda por. Subasic Zeljko a treceg voda p por. Sikirica Emir, Bujagic je bio legenda cete, ne po visini nego po dobroti. Za one koji se secaju martovske klase da ih podsetim da smo imali jedan tragican dogadjaj u ceti, nesrecno nastradalog vojnika Stevanovic Svjetlana iz Zavidovica.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeTue 17 Mar 2015 - 20:57

U mojoj klasi (septembar 87) iz Zajecara su poslali samo nas dvojicu nesrecnika...mene, i jos jednog momka u laku artiljeriju...posle nas je u martu dosao jedan momak iz Salasa, i jos jedan Zajecarac u maju.

Bilo je zanimljivo putovati na odsustvo; kad je bilo vremena i para, do Beograda avionom za 45 minuta, a onda 6.5 sati motornim vozom preko Majdanpeka i Kuceva do ZA...Smile

Pola oficira koje si naveo mi je poznato, pola ne...za samo dve godine toliko izmena...

Vojislav Sibalic je bio moj komandir cete 87/88; Momo Bujagic je bio tada vodnik Ikl,  komandir voda kod Koste Kujundzica, cesto je isao na zabave na kojima smo mi iz orkestra svirali, bilo kao pratilac kombija, ili svojom voljom.

Kosta je poznat po recima " Vojnice, nemoj ti meni palamudit' " ...
Na vrh Go down
Gugi 90
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2015-03-17
M(j)esto Zajecar

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeTue 17 Mar 2015 - 21:19

Od svih oficira meni najdrazi je bio nacelnik izvidjaca major Blagojevic Dragan iz Zlota kod Bora i kap. Petrovic Vladeta sa kurirom vojnikom Miljevic Mikicom iz Grlista.Miljevicu sunce ti jebem nikad ti neces uspostaviti vezu.Najveci autoritet je imao por Bulatovic a njegova supruga je bila lekar u stacionaru imena se nesecam.Najvise smo davali strazu na izdvojenom objektu Hoce.Najcesce smo izlazili u piceriji Astorija i u kafanama ispod mosta pored Drave.
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeWed 18 Mar 2015 - 14:27

Gugi 90 (citat):
Najvise smo davali strazu na izdvojenom objektu Hoce.
 Danes je na tem mestu Botanični vrt Univerze v Mariboru, Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeWed 18 Mar 2015 - 14:36

Citat :
Najcesce smo izlazili u piceriji Astorija
In takšna je Astorija danes

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeWed 18 Mar 2015 - 14:47

Gugi 90 (citat):
Najcesce smo izlaziliu kafanama ispod mosta pored Drave.

In takšen je ta del mesta danes
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeWed 18 Mar 2015 - 15:38

Gugi 90 (citat):
Za one koji se secaju martovske klase da ih podsetim da smo imali jedan tragican dogadjaj u ceti, nesrecno nastradalog vojnika Stevanovic Svjetlana iz Zavidovica.

Da nije taj nesrecni slucaj u vezi sa ovim postom clana Dixi:

[You must be registered and logged in to see this link.]

dixi (citat):
U JNA je osim keadje dolazilo je i do stradanja vojnika. tokom nastave imali smo tri primjera sa slikama od ocevida.
1slucaj Kadetnica pad vojnika sa stepenista. Vojnik se vratio iz grada u pijanom stanju i sa treceg sprata pao preko ograde do prizemlja na mjestu mrtav.
Na vrh Go down
Gugi 90
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2015-03-17
M(j)esto Zajecar

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeThu 19 Mar 2015 - 20:11

Da,,slucaj prvi to je bio vojnik iz moje cete negde septembra meseca devedesete.Hvala arcibald na postavljenim slikama.Nisam najbolje razumeo botanicki vrt je gde je bio objekat Hoce.Davao sam strazu suprotno od kapije a tamo u blizini je bila farma svinja,jedne noci su svinje pobegle i stvorile su takav huk u sumi da mi nismo znali sta nas je snaslo.JEDINI nedostatak u kasarni je bio taj sto na toliko vojnika bila samo dva telefona.Ako vas nesto zanima slobodno pitajte.
Na vrh Go down
MB/82mm
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-02-22
DOB : 53
M(j)esto Vlasotince

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeWed 25 Mar 2015 - 10:55

Hvala Arcibaldu na lepim slikama.Sluzio sam 89/90 i mi smo izlazil u astoriu i ispod mosta a takodje u MKC -(mladiskunski kulturni centar ) i ako je bilo zabranjeno za vojnike  zbog stalne tuce. pozdrav
Na vrh Go down
SašaNiš
Gušter
Gušter
SašaNiš


BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-05-16
DOB : 53
M(j)esto Niš

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeSat 16 May 2015 - 22:39

Saša Petrović, vp 8164/3, drugi vod , septembar 89/90. Ima li koga ovde iz tog perioda, osim vodnika iz Kruševca?
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeSun 17 May 2015 - 4:29

SašaNiš, dobrodosao na Forum JNA.

Pod vp 8164/3 se verovatno vodila ceta veze? Nova zgrada prvi sprat, zajedno sa izvidjacima?
Na vrh Go down
SašaNiš
Gušter
Gušter
SašaNiš


BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-05-16
DOB : 53
M(j)esto Niš

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeSun 17 May 2015 - 19:00

Kemo Specijalac (citat):
SašaNiš, dobrodosao na Forum JNA.

Pod  vp 8164/3 se verovatno vodila ceta veze? Nova zgrada prvi sprat, zajedno sa izvidjacima?


Da, četa veze. Kao da je juče bilo. Mogao bih zatvorenih očiju da obiđem ceo kompleks kmasarne da je ostao u celini.
Na vrh Go down
Plavi67
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-05-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeTue 19 May 2015 - 15:56

V.P.8164/70-4   Maribor ,Inžinjerijska četa,k-dir čete por.Horvat Bogdan,k-dir 2.voda legendarni st.vod.1 kl Prešovar Stjepan,vod.Stajić Trajan,staža Đurić iz Banja Luke...kdant 195.Inž.bat. Bašica Tomislav, za.kdanta bataljona Kap. Ančevski Kruno,"legendarni " desetar Slavko Radovanović , vodnik Fazlić Refik (2.Pion.četa) i prava legenda por.Čudić Mićo.
Na vrh Go down
septembar88/89
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-06-08

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeMon 8 Jun 2015 - 12:03

dekiks (citat):
Pozz za sve iz Krusevca,Radio sam kao vodnik 1.klase u Kadetnici od februara 1989 do juna 1991,do preseljenja.Bio sam u ceti veze,zajedno samnom bili su porucnici Adnan Gasi i Cvetkov Aco,moj klasic Dragan Jeremic,zastavnici Urosevic i Blagoja,kapetan komandir cete veze je bio, uff stao mi mozak sada jojj....
Pored nas su bili izvidjaci sa Bulatovicem.
Ja sam sluzio vezu septembar 88/89 kapetan je bio Vladeta Petrović k-dir I voda Adnan Gaši ,k-dir II voda Aco Cvetkov a tebe se ne sjećam znam da sam kad sam bio na združeno taktićna vježba Pivka februar 1989 došao meni se ćini vodnik plave kose i koji je donio kasetu od Bajage pa smo to slušali
Na vrh Go down
septembar88/89
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-06-08

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeMon 8 Jun 2015 - 12:25

SašaNiš (citat):
Saša Petrović, vp 8164/3, drugi vod , septembar 89/90. Ima li koga ovde iz tog perioda, osim vodnika iz Kruševca?
Ja sam klasa koju ste vi zamjenili septembar 88/89
Na vrh Go down
septembar88/89
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-06-08

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeMon 8 Jun 2015 - 12:29

Kemo Specijalac (citat):
Gugi 90 (citat):
Za one koji se secaju martovske klase da ih podsetim da smo imali jedan tragican dogadjaj u ceti, nesrecno nastradalog vojnika Stevanovic Svjetlana iz Zavidovica.

Da nije taj nesrecni slucaj u vezi sa ovim postom clana Dixi:

[You must be registered and logged in to see this link.]

dixi (citat):
U JNA je osim keadje dolazilo je i do stradanja vojnika. tokom nastave imali smo tri primjera sa slikama od ocevida.
1slucaj Kadetnica pad vojnika sa stepenista. Vojnik se vratio iz grada u pijanom stanju i sa treceg sprata pao preko ograde do prizemlja na mjestu mrtav.
Zar nije bio makedonac to se desilo na stražarskom mjestu kod garaža prema Radavanju
Na vrh Go down
septembar88/89
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-06-08

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeMon 8 Jun 2015 - 13:00

Gugi 90 (citat):
Od svih oficira meni najdrazi je bio nacelnik izvidjaca major Blagojevic Dragan iz Zlota kod Bora i kap. Petrovic Vladeta sa kurirom vojnikom Miljevic Mikicom iz Grlista.Miljevicu sunce ti jebem nikad ti neces uspostaviti vezu.Najveci autoritet je imao por Bulatovic a njegova supruga je bila lekar u stacionaru imena se nesecam.Najvise smo davali strazu na izdvojenom objektu Hoce.Najcesce smo izlazili u piceriji Astorija i u kafanama ispod mosta pored Drave.
Bulatovica žena se zvala Suzana za kojom su svi oficiri letali a pogotavo poručnik Aco Cvetkov
Na vrh Go down
SašaNiš
Gušter
Gušter
SašaNiš


BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-05-16
DOB : 53
M(j)esto Niš

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeMon 8 Jun 2015 - 14:21

septembar88/89 (citat):
Gugi 90 (citat):
Od svih oficira meni najdrazi je bio nacelnik izvidjaca major Blagojevic Dragan iz Zlota kod Bora i kap. Petrovic Vladeta sa kurirom vojnikom Miljevic Mikicom iz Grlista.Miljevicu sunce ti jebem nikad ti neces uspostaviti vezu.Najveci autoritet je imao por Bulatovic a njegova supruga je bila lekar u stacionaru imena se nesecam.Najvise smo davali strazu na izdvojenom objektu Hoce.Najcesce smo izlazili u piceriji Astorija i u kafanama ispod mosta pored Drave.
Bulatovica žena se zvala Suzana za kojom su svi oficiri letali a pogotavo poručnik Aco Cvetkov


 Zove se još uvek ali ne Suzana već Vukica. I nije mu žena već 7 ili 8 godina. U Nišu su još uvek. Bulatovića možete često na vestima da vidite, direktor je Jugoistoka Niš, ogranka EPSa i visoki funkcioner SNSa.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeTue 9 Jun 2015 - 1:20

septembar88/89 (citat):
Kemo Specijalac (citat):
Gugi 90 (citat):
Za one koji se secaju martovske klase da ih podsetim da smo imali jedan tragican dogadjaj u ceti, nesrecno nastradalog vojnika Stevanovic Svjetlana iz Zavidovica.

Da nije taj nesrecni slucaj u vezi sa ovim postom clana Dixi:

[You must be registered and logged in to see this link.]

dixi (citat):
U JNA je osim keadje dolazilo je i do stradanja vojnika. tokom nastave imali smo tri primjera sa slikama od ocevida.
1slucaj Kadetnica pad vojnika sa stepenista. Vojnik se vratio iz grada u pijanom stanju i sa treceg sprata pao preko ograde do prizemlja na mjestu mrtav.
Zar nije bio makedonac to se desilo na stražarskom mjestu kod garaža prema Radavanju

Gorespomenuti dogadjaj se po recima clana Gugi 90 odigrao septembra 90te.

Dogadjaj koji si ti spomenuo je bio u vreme tvog sluzenja vojnog roka?
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeMon 17 Aug 2015 - 19:19

Naidjoh na dva video klipa gde se neki civili voze Kadetnicom i snimaju voznju...





ulaze sa strane KPS-a ; nikada nisam tu prolazio, pa mi je totalno nepoznato

jedino sta sam prepoznao u oba snimka je trpezarija, straza, nova zgrada...

ps. ne obracajte paznju na razgovor (mada mislim da nista ruzno nisu rekli) ...
Na vrh Go down
B Bogdanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2015-08-29

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeSat 29 Aug 2015 - 13:08

Cao, pozdrav svima koji su služi u kadetnici. Ja sam služio Sep 89/90 pešadija 2ga ceta, 2gi vod. Stariji vodnik "Bujaga" i kapetan "Bibita". Komandir 1vog voda, Radic Radovan je bio "fazan" takodje jel je tek došao sa akademije. Nažalost poznat mi je slucaj što je spomenut jel i ako sam završio rok javljeno mi je jel sam ostao u kontkaktu. Dali iko zna koja je bila svrha 2gog voda 2ge cete? Mi smo na svakoj smotri bili odvojeni i inspekcija oruzija je bila drugacija. Imao sam 2 informacije. 1 da smo mi bili naduzni da ostanemo zadnji u slucaju evakuacije i da "onesposobimo" sve sto je ostalo. 2 anti teroristicki vod. Funkcija mi nikad nije bila cista. Pozdrav svima
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeSat 29 Aug 2015 - 13:46

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeSat 29 Aug 2015 - 14:03

B Bogdanovic (citat):
Cao, pozdrav svima koji su služi u kadetnici. Ja sam služio Sep 89/90 pešadija 2ga ceta, 2gi vod. Stariji vodnik "Bujaga" i kapetan "Bibita".

B Bogdanovic, dobro dosao na forum jos jedanput Smile ...

Momu Bujagica znam odlicno, ali ko je kapetan Bibita? U moje vreme, 2 god pre tebe, komandir II cete bio je porucnik Kosta Kujundzic. Komandiri vodova : st. vodnik Krnjak Danijel, vodnik I kl Bujagic Momo.

U II ceti se vrsila obuka za RB i BST.
Na vrh Go down
B Bogdanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2015-08-29

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeSat 29 Aug 2015 - 15:27

Pozdrav Kemo i hvala. Kosta Kujundjic je imao nadimak "Bibita" jel je uvek na vezbama svercovao alkohol u plasticnoj boci "Bibite". Inace je bio kapetan 89/90. Dali je tacna prica da je on bio pravnik ali je bio šro pa se aktivirao? Molim te potseti me šta je RB i BST
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeSat 29 Aug 2015 - 16:24

Citat :
Kosta Kujundjic je imao nadimak "Bibita" jel je uvek na vezbama svercovao alkohol u plasticnoj boci "Bibite". Inace je bio kapetan 89/90. Dali je tacna prica da je on bio pravnik ali je bio šro pa se aktivirao? Molim te potseti me šta je RB i BST

Tako sam i ja cuo - da se aktivirao posle SRO; tako da nije napredovao kao akademci.
A da se pilo - pilo se...
Ja sam bio na obuci u I ceti (kod kapetana Sibalica), tako da detalje o II ceti znam samo u prolazu...do marta 88 ceo prvi bataljon je bio u kasarni Slava Klavora, svaka ceta na jednom spratu. U martu 88 preseljenje u Kadetnicu.
"Vojnice, nemoj ti meni palamudit' " je bila cesta uzrecica porucnika Koste.

RB - rucni bacac; BST - bestrzajni top.

Radi obuke, 3 pesadijske cete prvog bataljona 8164/10 su organizovane tako sto su se u drugoj ceti obucavali RB i BST, u III mitraljesci, u I obicni strelci; ubrzo po dolasku su iz I cete otisli u otkomandu na obuku vojnici navedenih VESova, da bi se posle obuke 5 meseci i 22 dana vratili
Na vrh Go down
B Bogdanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2015-08-29

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeSat 29 Aug 2015 - 17:56

Cao Kemo. Da to nemoj meni palamudit mu je bila cuvena, isto kao Sakoticeva "sta je ovo, majku mu" i delenja 7 dana pritvora. Ja koliko se secam (davno je bilo) bestrzajce su prebacili u 1vu cetu. Mi smo imali mitraljesca u 1vom vodu, dok su moj (2gi) od 2ge cete uvek držalu sa strane cak smo nekoliko puta imali drugacije vežbe. Pazi 24 godine prošlo te možda grešim ali me zanima dali se hoš neko seca tog podatka. Meni je ves bio 11101 koliko se secam, to je strelac
Na vrh Go down
B Bogdanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2015-08-29

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeSat 29 Aug 2015 - 17:58

Inace ja sam bio vezista u vodu pa sam provalio kako morzeovom azbukom da kucamo poziv iz sakoticeve kancelarije. Zvali smo kuci ko ludi posle 10pm
Na vrh Go down
B Bogdanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2015-08-29

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeSat 29 Aug 2015 - 18:06

Inace sam svih 12 meseci bio u ceti.
Na vrh Go down
cviko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-03-17

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeMon 31 Aug 2015 - 21:13

SašaNiš (citat):
Saša Petrović, vp 8164/3, drugi vod , septembar 89/90. Ima li koga ovde iz tog perioda, osim vodnika iz Kruševca?

[You must be registered and logged in to see this image.]


alexandar: komentar modifikovan dana: Tue 1 Sep 2015 - 22:48; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeWed 16 Sep 2015 - 0:29

Vojnici pomazu u pripremi skijaske staze na Pohorju 1970ih godina...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
vozacdejan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-04-19

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeWed 23 Sep 2015 - 20:39

pozdrav svima na forumu ,ja sam klasa 09/87  do 09/88 ,bio sam i u melju i klavori i kadetnici. veci deo vojnog roka sam bio vozac i kurir  tada komandanta bataljona Milana Sakotica, za koga moram da obavestim sve clanove foruma da je sakotic poginuo na ratistu u bosni i to u zadnjim danima rata. verujem da kao i vecinu ljudi na ovom forumr vezu lepe uspomene na te dane provedene u vojsci i razne zgode i nezgode...pozdrav svim mojim klasicima...
Na vrh Go down
Maljutka-1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-03-15

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeMon 12 Oct 2015 - 15:10

Ja sam bio u kadetnici 1980 godine od osmog do jedanastog  mjeseca u protivoklopnom divizionu u raketnoj bateriji maljutka, a druga baterija je bila sastavljena iz američkih samohodnih topova. Služio sam kao stažista. Ima li kog na forumu iz tog razdoblja.
Na vrh Go down
Mandrake
Gušter
Gušter
Mandrake


BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-11-02

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeTue 3 Nov 2015 - 20:10

Maljutka-1 (citat):
Ja sam bio u kadetnici 1980 godine od osmog do jedanastog  mjeseca u protivoklopnom divizionu u raketnoj bateriji maljutka, a druga baterija je bila sastavljena iz američkih samohodnih topova. Služio sam kao stažista. Ima li kog na forumu iz tog razdoblja.

Ima nas! Septembarska 1980.

Ceta tehnickog odrzavanja, odeljenje veze. U odeljenju nas je bilo 6 - 7, dakle vecina nas je na slici dole

Komandir CTO je bio porucnik Miklavc, a komandir odeljenja zastavnik I klase Djuro Salapura. Imali smo i 'civilnog' majstora Danila (ne secam se prezimena).

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeTue 3 Nov 2015 - 20:24

Mandrake (citat):

Ima nas!
Septembarska 1980.
Ceta tehnickog odrzavanja, odeljenje veze.
U odeljenju nas je bilo 6 - 7, dakle vecina nas je na slici dole
Komandir CTO je bio porucnik Miklavc, a komandir odeljenja zastavnik I klase Djuro Salapura.
Imali smo i 'civilnog' majstora Danila (ne secam se prezimena).

Mandrake.
Dobro došao na stranice F.B.P.N. JNA.
Eto ja sam u tvojoj kasarni "Franc Rozman Stane" bio 1988 godine.
Privi put sam došao iz kasarne "Tone Tomšič" samo na polaganje svečane obaveze.
I još nekoliko puta smo dolazili gledati filmove u kino dvorani.! bounce
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
desantis
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-12-20

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: vp 8164/20-4   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeSun 20 Dec 2015 - 3:13

Došao u Maribor 19.09.1990.god.,zaduženje u kadetnici,a onda u Melje-VP 8164/20-4.Prvi zapovjednik čete je bio poručnik Imamović,kasnije Zdenko Miloš..Nakon 2 mjeseca idemo u kadetnicu,a onda u ožujku 1991.god.smo bili na Slunjskom poligonu..vlakom do mjesta Plaški a onda pješice do poligona..25.06. 1991.god.odlazimo iz kadetnice kamionom u Mursku Sobotu,tu nam je slijedećeg dana poginuo vojnik s kojim sam bio dosta dobar i koji je bio u POV-u(protuoklopnom vodu) zvao se Boris Bilač..prilikom bombardiranja kasarne od strane aviona JNA kako bi onesposobili oružje TO Slovenije koje se je nalazilo u kasarnoj u Murskoj Soboti...mi smo završili svoj put...gdje? U nekom jarku(u nas u Dalmaciji kažemo jendeku) blizu Gederovaca ili Radgone?? Ima li itko da se javi...
Na vrh Go down
mishko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-12-29

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeTue 29 Dec 2015 - 20:16

SašaNiš (citat):
septembar88/89 (citat):
Gugi 90 (citat):
Od svih oficira meni najdrazi je bio nacelnik izvidjaca major Blagojevic Dragan iz Zlota kod Bora i kap. Petrovic Vladeta sa kurirom vojnikom Miljevic Mikicom iz Grlista.Miljevicu sunce ti jebem nikad ti neces uspostaviti vezu.Najveci autoritet je imao por Bulatovic a njegova supruga je bila lekar u stacionaru imena se nesecam.Najvise smo davali strazu na izdvojenom objektu Hoce.Najcesce smo izlazili u piceriji Astorija i u kafanama ispod mosta pored Drave.
Bulatovica žena se zvala Suzana za kojom su svi oficiri letali a pogotavo poručnik Aco Cvetkov


 Zove se još uvek ali ne Suzana već Vukica. I nije mu žena već 7 ili 8 godina. U Nišu su još uvek. Bulatovića možete često na vestima da vidite, direktor je Jugoistoka Niš, ogranka EPSa i visoki funkcioner SNSa.
Heh, moj komandir voda, septembar 89/90.....
Uvek se sepurio na zakletvama sa maskirnom uniformom, muvao mame i sestre i gledao da sto vise zabusava  Very Happy
I uvek se vracao pokunjen sa raporta od Vukice  Very Happy
I kad setim da su porucnika Velickovica tada zvali Facko, a kapetana Blagojevica  Cipa Capa, a koji je kao pravi obavestajac znao sve o svakom vojniku.....
I kada su nas je jos 89-te maltretirala VP iz Meljina, jer smo mi tada testirali sarene uniforme ( pa su nas zvali pokretno zbunje ) pa te puste 5 minuta pre isteka vremena za povratak u kasarnu....
A o Astoriji ne treba trositi reci.... Smile
Na vrh Go down
B Bogdanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2015-08-29

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: @Gugu90   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeSat 9 Jan 2016 - 12:24

Cao svima a narocito gugiju jel izgleda da smo bili u istom vodu. Gugi ja sam bio od Sep '89 do Sep '90, Brankslav Bogdanovic a svi su me zvali Bogdan. Dali me se secas? Imali jos nekog iz iste "generacije"
Na vrh Go down
Gugi 90
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2015-03-17
M(j)esto Zajecar

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitimeSun 17 Jan 2016 - 21:00

Zdravo Bogdane, naravno da te se secam, na forumu nema nikog, barem ja nisam naisao na nekog poznatog, da li se secas desetara Milosavljevica iz Bg tvog klasica
Na vrh Go down
Sponsored content





MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91
Na vrh 
Stranica 2/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» kadetnica Maribor 1969 - 1971
» Maribor, kasarna Slava Klavora 88/89
» Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: