FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)

Go down 
+17
Max Blitz
terrra
bogdan Mrdja
duci64
daskaldoncev
Mikula 67
Mladjo
PORUCNIK
milutins
mureZE
ZAGORAC
Andrej Javornik
humka83
Kuhar-Debar.
Prke
ercov54
Lala Basaid
21 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime06.07.16 23:10

Prke (citat):
Druze ercov , citam svako slovo tvojih komentara, cak i vise puta svaku rec. Zbog TEBE vredi da nastavim pricu, ne ljuti se sto ti ne uzvracam na komentare, to cu uraditi tek kad me nesto direkno pitas, jer moram sa pricom ici dalje... Vec se primice novi avgust i po svemu sudeci ce Prke i MAX opet ispod Krcina.... Max se zaljubio u nas rejon . Pise mi iz Nemacke da jedva ceka da opet idemo.. Samo nek bog da zdravlja...
A SAD ....
Preko puta kafane "Jugoslavija" ..... 
Evo poste ...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Puno puta rekoh da imati ovakvog coveka u svojoj blizini velika blagodet i sreca,jer retko se sad moze sresti covek ovakvog shvatanja i ljudskih vrednosti!
Ali momak rastao u zdravoj sredini,vaspitavan po ljudskim merilima,zato takav i jeste,i nece se promeniti,jer takav je formiran i izmena tu nema,na radost svih onih koji imaju tu srecu da kontaktiraju sa njim!
Imaobih jos puno toga reci za naseg Prketa,ali nek jos neko kaze koju rec osim mene i naseg kuhara,a takvih ima,jer ima ovde momaka koji ziveli snjim odredjen deo svog zivota na Bitusi,ali znam u napred da od toga nema nista,jer vec rekoh,retki su ljudi poput Prketa,koji svoju radost deli sa svima ostalima,a mi ostali mislimo da tako mora,jer vreme svoje ucinilo,postali smo zajedljivi oholi drski i bezobrazni,jer mi sasvim kontra od Prketa formirali svoje licnosti,i tu promene nema Evil or Very Mad

A sad da posvetim paznju vec puno puta pominjanoj posti!
I bio sam potpuno u pravu za lokaciju iste,jer tu se primala i slata pisma nasima.
Verovatno svi pamtimo osecanje kad dobijemo pismo od nasih drugara devojcica,bar tako bilo u moje vreme,jer tad osim pisane reci,drugih kontakata nije bilo ostvarivo!

Na prvoj slici,sa desne strane iza ove vece kuce iliti vec,bejase tad nekakav tekstilni pogon preduzeca iz Skudrinja,koje se bavilo tkanjem stolnjaka nastolnjaka i ostalih potrepstina!
Pravo napred  iznad krivine bejase stanica milicije!Moguce kad vec posta nije menjala lokaciju,da i milicajci na svom pocetnom odredistu scratch

koliko mene secanje sluzi,ti rece prijatelju da imas podatke o SPASU,jer taj sad vec covek,a tad bio momak u punom smislu te reci,bejase veliki prijatelj sa KK Paunovicem,tako da svakodnevno izlazio gore sa nekim njegovim kombijem i radio neke reli trke sam sa sobom oko one velike stene negde pored vaseg igralista!
Puno toga jos ima u ovoj senilnoj glavi,ali zahvaljujuci forumu i Prketu,puno toga se podgreva i izlazi na povrsinu!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime06.07.16 23:23

Kuhar-Debar. (citat):
Da upravo posta iz koje sam mnoga pisma i razglednice poslao svojima,a mislim da sam jednu cak i prikazao mozda u trecem dijelu Bituse,kako sjecanja naviru ali ne toliko kao kod naseg Ercova on bogami kao da je imao dnevnik i svaki dan pisao jer sjeca se i najsitniji detalja ja sam zaprepasten i izuzetno pocascen sa njegovim komentarima ,zato je moj mali doprinos koji dajem ovde  je zaista mizeran u poredjenju sa Prketom i Ercovom.
Prijatelju kuharu,zasto sebe i svoj doprinos omalovazavas?
I tvoja uloga i doprinos ovoj nasoj prici je vredna,jer sto kaze neka izreka,dali narodna iliti vec-zajedno smo jaci-
Moguce da bi bio recitiji kad bi imao ovde sagovornika iz tvoje klase,ali treba se nadati da dodje neko tvoj,ali sta vredi i sto nas Prke ima gro svojih iz klase kad isti pevaju sasvim neku drugu pesmu od nase pesme,tvoje moje i Prketove!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime09.07.16 20:24

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Da upravo posta iz koje sam mnoga pisma i razglednice poslao svojima,a mislim da sam jednu cak i prikazao mozda u trecem dijelu Bituse,kako sjecanja naviru ali ne toliko kao kod naseg Ercova on bogami kao da je imao dnevnik i svaki dan pisao jer sjeca se i najsitniji detalja ja sam zaprepasten i izuzetno pocascen sa njegovim komentarima ,zato je moj mali doprinos koji dajem ovde  je zaista mizeran u poredjenju sa Prketom i Ercovom.
Prijatelju kuharu,zasto sebe i svoj doprinos omalovazavas?
I tvoja uloga i doprinos ovoj nasoj prici je vredna,jer sto kaze neka izreka,dali narodna iliti vec-zajedno smo jaci-
Moguce da bi bio recitiji kad bi imao ovde sagovornika iz tvoje klase,ali treba se nadati da dodje neko tvoj,ali sta vredi i sto nas Prke ima gro svojih iz klase kad isti pevaju sasvim neku drugu pesmu od nase pesme,tvoje moje i Prketove!
Naravno zajedno smo jaci i to je stvar koja me drzi da se i dalje druzimo zajedno i ozivljavamo price od Prketa i tebe a mozda dodje vreme da i ja pocnem pricati neke svoje price i dogodovstine sa Bituse,a mnogo bi naravno bilo lakse da kao sto kazes da dodje netko od klase da pa da malo podgreje sjecanja ali o tom potom,mada u to tesko vjerujem jer ih tesko nalazim i na drustvenim mrezama a kamoli ovde na forumu i na nasoj Bituse.Ali nema veze dok je naseg Prketa i tebe ova prica ce da zivi i prozivi jos mnoga vremena a ja cu se truditi da budem tu da ne odlutam Cool
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime10.07.16 18:49

Blizio se polako kraj prvog dana. Sunce je zadnjim zracima obasjalo obronke Bistre kad smo ja i MAX krenuli opet ka karauli da tamo provedemo noc....

[You must be registered and logged in to see this image.]...
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime12.07.16 17:57

Prke (citat):
Blizio se polako kraj prvog dana. Sunce je zadnjim zracima obasjalo obronke Bistre kad smo ja i MAX krenuli opet ka karauli da tamo provedemo noc....

[You must be registered and logged in to see this image.]...
Zaista jedan divan prikaz zalaska sunca sto je po meni jedna od najljepsih cari prirode u cjelini.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime14.07.16 0:11

Kuhar-Debar. (citat):
Prke (citat):
Blizio se polako kraj prvog dana. Sunce je zadnjim zracima obasjalo obronke Bistre kad smo ja i MAX krenuli opet ka karauli da tamo provedemo noc....

[You must be registered and logged in to see this image.]...
Zaista jedan divan prikaz zalaska sunca sto je po meni jedna od najljepsih cari prirode u cjelini.

Slike jesu ocaravajuce kao i svaka druga naseg Prketa!
Ali da malo analiziramo samu sliku!
Na prvoj slici videse vrhovi Bistre obaslani zalazecim suncem!
Primecujese da slikana iz Rostuse,jer ugao snimanja sve govori,dok sam pogled od nase karaule govori da uz statisticku gresku,ne bas,ali prilicno na istoj nv.
Neko od velikih zagovornika tacnosti odreagovace sa pravim podacima oko NV Bistre i karaule.Mogaobih i ja to da nadjem,ali zasto da se ja zamaram ,kad ovde ima drugih koji prate tok price na Bitusi!
Ali konstatacija Prketa da se vraca da provede noc na karauli,mnogo vise govori,izaziva ponos zbog njega samog,a veliki zal kod mene sto i ja nisam imao tu cast da prespavam posle toliko godina kod nase karaule,a prespavaobih,doduse ukoliko od uzbudjenja san i dodje,u dvoristu kraj samog zide karaule,ili u svojoj bivsoj spavaoni,bez ikakve opreme,vec samo na podu iste! cheers
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime14.07.16 17:12

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Prke (citat):
Blizio se polako kraj prvog dana. Sunce je zadnjim zracima obasjalo obronke Bistre kad smo ja i MAX krenuli opet ka karauli da tamo provedemo noc....

[You must be registered and logged in to see this image.]...
Zaista jedan divan prikaz zalaska sunca sto je po meni jedna od najljepsih cari prirode u cjelini.

Slike jesu ocaravajuce kao i svaka druga naseg Prketa!
Ali da malo analiziramo samu sliku!
Na prvoj slici videse vrhovi Bistre obaslani zalazecim suncem!
Primecujese da slikana iz Rostuse,jer ugao snimanja sve govori,dok sam pogled od nase karaule govori da uz statisticku gresku,ne bas,ali prilicno na istoj nv.
Neko od velikih zagovornika tacnosti odreagovace sa pravim podacima oko NV Bistre i karaule.Mogaobih i ja to da nadjem,ali zasto da se ja zamaram ,kad ovde ima drugih koji prate tok price na Bitusi!
Ali konstatacija Prketa da se vraca da provede noc na karauli,mnogo vise govori,izaziva ponos zbog njega samog,a veliki zal kod mene sto i ja nisam imao tu cast da prespavam posle toliko godina kod nase karaule,a prespavaobih,doduse ukoliko od uzbudjenja san i dodje,u dvoristu kraj samog zide karaule,ili u svojoj bivsoj spavaoni,bez ikakve opreme,vec samo na podu iste! cheers

Znam da bi to uradio druze, i puno granicara koji su ovde proveli deo svog zivota bi to uradili. U ime svih vas, ja sam proveo tu noc u krugu karaule.

Evo kako nas je docekala karaula kad smo se vratili. Evo i Bistre i poslednje zrake sunca na njenim obroncima..

[You must be registered and logged in to see this image.]
 

A evo i nase lepotice u smiraj dana , sa zalаskom sunca ...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime15.07.16 22:59

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nas prijatelj Prke ovo slikao od ugla karaule,a sudeci prema slici ja bio debelo u krivu tvrdeci da uz statisticku gresku,karaula i Bistra na istoj NM.Ocekivao da kontrola zapazi moju gresku,ali izgleda i kontrola nije svemoguca,i njoj nesto promaklo Rolling Eyes 
Secamse,a tad se i prvi put sreo sa pojavom lavina u periodu kad sneg pocinjao da se otapa.
tad se ogromne kolicine snega uz veliku buku i krseci sve pred sobom valjale niz Bistru prema podnozju planine!
Ispred se vide obrisi nove crkve koja se gradi na mestu naseg odbojkaskog igralista.
Verovatno to isto igraliste bilo u funkciji i kod naredne generacije?
To bi mogao da potvrdi momak koji se pojavljiva u Prketovoj grupi -KARAULA BITUSE-,ali nikako da ga dovucemo ovde,kao da sacuvaj boze ujedamo,ili pre ce biti,nedostatak hrabrosti suocitise sa necim novim nacinom komunikacije! Wink scratch
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime15.07.16 23:05

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sto kaze nas Prke-nasa lepotica-
Malo u dubini srca i duse nelagodno sto nasa karaula gubi svoj osnovni izgled i namenu,ali trebamo biti zadovoljni sto nije porusena,poput mnogih vojnih objekata iz vremena bivse nam drzave!
U svakom slucaju postoje izvorni snimci u prvom delu teme,tako da sve ostaje za istoriju!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime17.07.16 20:48

Moram da malo pozurim jer evo novog avgusta za dve nedelje... A novi avgust , nova iznenadjenja...

A imam jos dosta materijala z a objavljivane...
Zadrzacu se malo na vece koje smo ja i MAX proveli kod karaule. Evo najpre dzip sa 
kojim smo dosli dovde. naravno tu je i MAX koji ce u narednim slikama biti neizbezan dekor ...
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pripremili smo ZURKU za stolom koji su napravili majstori koji rade na crkvi... Naravno u ovo doba oni vec nisu bili tu, a nisu spavali tu noc ni u karauli iako smo (kao sto znate) videli krevete u prostorijama karule. 
...
Karaula je sada bila zakljucana....
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime17.07.16 22:59

Prke (citat):
Moram da malo pozurim jer evo novog avgusta za dve nedelje... A novi avgust , nova iznenadjenja...

A imam jos dosta materijala z a objavljivane...
E vec ovo mi se nikako ne dopada!
Cemu i kuda zuriti,jer kad vec ja kao vremesan nikuda ne zurim,zasto ti prijatelju zuris scratch
Materijal jeste sjajan,a i takodje ti ga sjajno donosis,i bila bi grexota nesto u zurbi preskociti!
A novi materijal sa ovogodisnje posete nasim krajevima,bice pokazat kada na njega dodje red!

Jer ovo je jedinstvena prilika za nas koji nismo imali tu srecu da ponovo odemo tamo,da vidimo polako opusteno sve detalje sa predivnih tvojih slika!
I zato druze moj,opusteno polagano dozirano donosi ono sto ti i MAX videli,i nama ostalima,ali izgleda druze osim mene i kuhara ovde niko ne svraca,a siguran sam da i ovi tvoji dolaze ovde,ali teski su to ljudi,bas teski,a vec govorih par puta o njima i njihovim karakerima,tako da svako ponovno pricanje iste pice biva suvisno!
I opet po ko zna koji put,a obzirom za ovo sto uradio za nas ostale,nikad nije suvisno reci cisto iskreno od srca-HVALA PRKE-
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime17.07.16 23:16

[You must be registered and logged in to see this image.]

Neznam druze dali ti neko rekao da imas smisla i dara za fotografiju,ali definitivno imas talenta za stvaranje izvrsnih fotografija!

Akcenat na dzipu i MAXU,a u zadnjem delu slike i nas Golem Krcin!
Vec negde ranije rekoh da nisam bio svestan,tj taj detalj nisam pamtio,a ko sve i da zapamti,jer u gustom rasporedu duznosti i obaveza,i nije se imalo vremena gledati i zapaziti da se Krcin mogao videti od karaule?

Ostala mi jaka velika uspomena da sam imao tu cast da se popenjem na vrh do ostatka crkvice!
Tad se nije smelo ni milimetar povrediti granica,tako da morali paziti da kojim slucajem ne povredimo komsijinu drzavu!
Doduse jednom prilikom obilaska reona,a bejase gusta magla,jednog trenutka shvatilismo da uveliko zasli u teritoriju RPSH,i uz veliku dozu treme i straha da ne budemo otkriveni,vratilise na nasu teritoriju!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime19.07.16 23:25

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prelepa slika duge u Bitusi!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime20.07.16 15:13

Slike kojima komentar nije potreban...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime20.07.16 19:58

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sto kaze nas Prke-nasa lepotica-
Malo u dubini srca i duse nelagodno sto nasa karaula gubi svoj osnovni izgled i namenu,ali trebamo biti zadovoljni sto nije porusena,poput mnogih vojnih objekata iz vremena bivse nam drzave!
U svakom slucaju postoje izvorni snimci u prvom delu teme,tako da sve ostaje za istoriju!
Da slozio bih se prijatelju sa tobom mala nelagoda mozda vise nostalgija,ali opet kada znamo da postoji i postojace jos mnogo vremena u bilo km obliku to me raduje i ohrabruje da nece biti sve zaboravljeno i baceno u zaborav kao mnoge druge karaule i vojni objekti iz bivse nam drzave Sad
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime20.07.16 20:01

Prke (citat):
Moram da malo pozurim jer evo novog avgusta za dve nedelje... A novi avgust , nova iznenadjenja...

A imam jos dosta materijala z a objavljivane...
Zadrzacu se malo na vece koje smo ja i MAX proveli kod karaule. Evo najpre dzip sa 
kojim smo dosli dovde. naravno tu je i MAX koji ce u narednim slikama biti neizbezan dekor ...
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pripremili smo ZURKU za stolom koji su napravili majstori koji rade na crkvi... Naravno u ovo doba oni vec nisu bili tu, a nisu spavali tu noc ni u karauli iako smo (kao sto znate) videli krevete u prostorijama karule. 
...
Karaula je sada bila zakljucana....
Veoma dobro auto imate prijatelju a ja samo mogu da zamisljam kako bi se bilo lijepo prosetati sa tim starim putevima kraj karaule jer na zalost osim u jednom momentu ja dalje nisam isao.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime20.07.16 20:04

ercov54 (citat):
Prke (citat):
Moram da malo pozurim jer evo novog avgusta za dve nedelje... A novi avgust , nova iznenadjenja...

A imam jos dosta materijala z a objavljivane...
E vec ovo mi se nikako ne dopada!
Cemu i kuda zuriti,jer kad vec ja kao vremesan nikuda ne zurim,zasto ti prijatelju zuris scratch
Materijal jeste sjajan,a i takodje ti ga sjajno donosis,i bila bi grexota nesto u zurbi preskociti!
A novi materijal sa ovogodisnje posete nasim krajevima,bice pokazat kada na njega dodje red!

Jer ovo je jedinstvena prilika za nas koji nismo imali tu srecu da ponovo odemo tamo,da vidimo polako opusteno sve detalje sa predivnih tvojih slika!
I zato druze moj,opusteno polagano dozirano donosi ono sto ti i MAX videli,i nama ostalima,ali izgleda druze osim mene i kuhara ovde niko ne svraca,a siguran sam da i ovi tvoji dolaze ovde,ali teski su to ljudi,bas teski,a vec govorih par puta o njima i njihovim karakerima,tako da svako ponovno pricanje iste pice biva suvisno!
I opet po ko zna koji put,a obzirom za ovo sto uradio za nas ostale,nikad nije suvisno reci cisto iskreno od srca-HVALA PRKE-
I ja bih se slozio sa Kapetanom nema zurbe imamo vremena za sve i svaku sliku i detalj a ako bude novog materijala ima naravno i novih dana,i na kraju bas zasluzuje veliko hvala nas PRKE salutiranje
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime20.07.16 20:06

Prke (citat):
Slike kojima komentar nije potreban...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ja necu komentarisati nego cu samo reci svaka cast.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime21.07.16 23:16

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nije da nije potreban komentar,svaka tvoja slika izaziva analizu i komentar!
Najpre da pogledamo opskrbljenost sa icem i picem za zurku,ovo ice kod nas se zove hrana,a pice univerzalno ime Laughing 
Cenim da ovo u kesi paradajiz,a nesto nevidim jos bilo sta.Doduse i treba malo da se oslobodite teske kaloricne hrane,jer ionako nebiste mogli izdrzati pesacenje do reona,ukoliko se najeli neke jako teske hrane Evil or Very Mad 
Od pica cenim da nekakav sokic,sto tako i treba,jer ionako zabranjena reklama za alkohol Rolling Eyes

A sto se tice karaule,e vec ovo odradili,prvi donji prozor od magacina ishrane,a drugi ispod kuhinje od magacina tehnicke robe,manevarske municije,tromblonske skolske mine,protiv tenkovske mine i ostala tehnicka pomagala!
Tri nova prozora iznad su na bivsij trpezariji,a sasvim gore sa balkona moja i Prketova spavaona,i za divno cudo imali isti krevet.Koja slucajnost affraid
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime21.07.16 23:29

[You must be registered and logged in to see this image.]

I ovde ima neka zapazanja.necemo dirati MAXA,pustimo coveka da ga nebih ogovarao,jer i njemu trebamo biti zahvalni sto prozivljavamo sve ponovo uz Prketove slike,kao da bili tamo!
Bilismo svedoci da svaka generacija posle mene imala neke svoje ideje u sredjivanju eksterijera oko karaule!
Bejase kod momka koji sluzio par godina posle mene nekakve dve imitacije granicnih kamenova odmah na ulazu u krug.dok toga u kasnijim Prketovim slikama toga nije bilo!
A ovde se da primetiti da se tkr vratilo u prvobitni izgled,osim sto sad ima betonska podloga ispred,a tad bejase camo zemljana povrsina,i na tom delu radila se jutarnja smotra,a neka temeljnija uz pregled opreme i naoruzanja,radilase na terenu igralista,a na mestu sadasnje gradjevine crkve!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime21.07.16 23:58

[You must be registered and logged in to see this image.]

Rostuse(naselba alovci),Velebrdo,Trebiste...
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.07.16 15:30

prke (citat):

[You must be registered and logged in to see this image.]
Eh sto ti je iskustvo. Prke, na sljedećim fotografijama ti i tvoj drug, od kašike i viljuške, sigurno pravite krevete za spavanje. lol!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime30.07.16 23:26

[You must be registered and logged in to see this image.]



Sabajle presetuvaat samo postarite i decata a mladite treba da se naspijat.......
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime31.07.16 20:12

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]



Sabajle presetuvaat samo postarite i decata a mladite treba da se naspijat.......
Dosta prelijepi auta na slici a i mjesto je so ubavo.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime31.07.16 23:18

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]



Sabajle presetuvaat samo postarite i decata a mladite treba da se naspijat.......
Negde u zoni ovog belog i crvenog auta,trebalabi da bude i mesara,bar tad je bila!
Tu uzimali sveze meso za ishranu momaka na karauli,a i kerovi imali svoju porciju svezeg mesa koje trebalo da ima i mali deo koske u parcetu!
Na meniju uvek imali,kuvan krompir sa dodatkom hleba i dobro parce mesa,mislim za kerove,a citam u kasnijim vasim vremenima imali u podrumskim prostorijama opremljen deo u kome se spremala hrana za kerove.
Bilobi zanimljivo znati sta se tad spremalo za kerove kad bila potrebna veca angazovanost kerovodaca oko kerova?
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime04.08.16 8:20

ercov54 (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]



Sabajle presetuvaat samo postarite i decata a mladite treba da se naspijat.......
Negde u zoni ovog belog i crvenog auta,trebalabi da bude i mesara,bar tad je bila!
Tu uzimali sveze meso za ishranu momaka na karauli,a i kerovi imali svoju porciju svezeg mesa koje trebalo da ima i mali deo koske u parcetu!
Na meniju uvek imali,kuvan krompir sa dodatkom hleba i dobro parce mesa,mislim za kerove,a citam u kasnijim vasim vremenima imali u podrumskim prostorijama opremljen deo u kome se spremala hrana za kerove.
Bilobi zanimljivo znati sta se tad spremalo za kerove kad bila potrebna veca angazovanost kerovodaca oko kerova?

U moje vreme je kerovodac bio Aleksndar Bogojevic. Mozda bi mogao da napise stogod o ishrani pasa. Znam da mi je pricao detalje o tome kako je isao sa Donom na obuku za kerovodju...
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime04.08.16 10:13

Prke secam se u vezi kerova na mojoj Karauli NIKOLIC KOD DOJRANSKOG JEZ.da su kerovi u letnjem periodu posto su bile velike vrucine i mi Granicari nismo isli na reon od 10.00 do 16.00 jedina duznost osmatraci i straza u krugu Karaule kod nas na Dojranskom pravcu KEROVI su jeli kolko se secam 1 jaje Narezak i hleb bas smo pitali st.vod.zasto jedu narezak rekao je da moraju posto je jako suv vazduh sigurno kerovodje znaju a u jesen i zimu su dobijali konzerve za pse i secam se da je moja klasa isao sa psom KONDOROM 10 dana na do obuku u GEVGELIJU negde u Septemru sa svake Karaule sa Grckog i Bugarskog pravca po 1 pas.Poz
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime04.08.16 18:00

ercov54 (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]



Sabajle presetuvaat samo postarite i decata a mladite treba da se naspijat.......
Negde u zoni ovog belog i crvenog auta,trebalabi da bude i mesara,bar tad je bila!
Tu uzimali sveze meso za ishranu momaka na karauli,a i kerovi imali svoju porciju svezeg mesa koje trebalo da ima i mali deo koske u parcetu!
Na meniju uvek imali,kuvan krompir sa dodatkom hleba i dobro parce mesa,mislim za kerove,a citam u kasnijim vasim vremenima imali u podrumskim prostorijama opremljen deo u kome se spremala hrana za kerove.
Bilobi zanimljivo znati sta se tad spremalo za kerove kad bila potrebna veca angazovanost kerovodaca oko kerova?
Koliko se sjecam kuhari nisu imali udjela u tome sta i koliko kerovi jedu,bar je tako bilo u moje vreme.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime04.08.16 20:02

Kuhar-Debar i na moju karaulu kuvar nije imao obavezu za kerove kada smo stigli na karaulu 15 maja 1987 posle 10 dana je desetar moja klasa zaduzio magacine sa hranom bilo ih je 3 i sve sto je dnevno davao kuvaru pisaoje u svesku.Tako da je on i izdavao i hranu za pse kerovodjama takodje i mesni narezak koji su kerovi dobijali je morao pisati kuvana jela sto se ne pojede kerovima se nije davalo vec se davalo svinjama imali smo 2 komada.Pozdrav Granicarima sa ALBANSKE granice od Granicara sa GRCKE granice.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime04.08.16 23:01

Very Happy Laughing Wink Kako kerovi probudise moje momke Rolling Eyes 
Vidim prijatelji da u to neko vase vreme kerovi dobijali i nekakve konzerve nareske Exclamation 
bejahu ti vasi psu veliki gurmani u odnosu na ove iz mog vremena!
Ovi "moji"dobijahu vec pricah,kuvan krompir bez ikakvih zacina,osim dodatka svezeg hleba u tu smesu od krompira,i obavezno ovece parce svezeg mesa sa koskom,verovatno zarad trenaze zuba iliti vec,to znaju kerovodci!
A to da kuhari nisu bili obavezni da spremaju za kerove verovatno tako bejase i u moje vreme,samo sto tad kuvar bejase iz Valjeva,doduse culuse par puta,ali coveku nikako da docaram koji ja to bejah iz tog vremena,a i kerovodac Matic Miodrag takodje iz Valjeva,pa iz tih nekih komsijskih razloga Milovan kuvao i krompir za potrebe kerova!
A taj tvoj kerovodac prijatelju Prke,tesko da da pojasnjenje.Sudeci po nekim fotkama,taj se sad brcka po nekim slanim vodama ako me zapazanje ne vara,u svakom slucaju u nekoj vodi kvasi ..... Rolling Eyes
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime05.08.16 18:41

ercov54 neznam kada si sluzio i kako je bilo u tvoje vreme ali su svi kerovi sa 10 Karaula koje je bila STRUMICA komanda verovatno jeli istu hranu jer je st.vod.naredio da kerovi jedu isti narezak sto se daje vojsci nebi smeo desetar da daje bez njegovog naredjenja a narezak su jeli zbog velike toplote jer je vazduh suv verovatno zbog sluzi u nosu to kerovodje bolje znaju i kerovi su se vodili samo nocu u patrolu od 22.00 danju nisu isli u patrole.Poz
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime06.08.16 23:03

Lala Basaid (citat):
ercov54 neznam kada si sluzio i kako je bilo u tvoje vreme ali su svi kerovi sa 10 Karaula koje je bila STRUMICA komanda verovatno jeli istu hranu jer je st.vod.naredio da kerovi jedu isti narezak sto se daje vojsci nebi smeo desetar da daje bez njegovog naredjenja a narezak su jeli zbog velike toplote jer je vazduh suv verovatno zbog sluzi u nosu to kerovodje bolje znaju i kerovi su se vodili samo nocu u patrolu od 22.00 danju nisu isli u patrole.Poz
Doticni ovdasnji sluzio davnih 73/74 godine,a uopste nije sporno oko hrane za pse.Svako vreme ima svoja pravila,ali zanimljiva organizacija da psi tokom dana ne idu u patrolu,a nocu idu zbog visokih temperatura!
Kod nas nikako i nije bila visoka temperatura jer ionako sam reon bio na planini tako da nije se osecala visoka temperatura,cak stavise i u sred leta ima jedna dolina u kojoj se sneg zadrzavao i tokom leta,a to ovi moji sa Bituse znaju,negde u zoni ka Krcinu na terenu gde se ostro lomi granicna linija,sto nas Prke zna i moze da skine sa mape!
A mi nikad i nismo imali nocne patrole,samo po dnevnom svetlu,a nocu nikad,sto takav slucaj nije bio u kasnijim generacijama!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime07.08.16 19:41

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vancho Dimovski‎Karaula BITUŠE

21 h близу Berovo, Berovo Municipality, Republic of Macedonia  ·

 

Granicar Rasko Ciki Luzajic 1983 god... Na nasem rejonu..










Ercov  A granicni stub je?
Свиђа ми се · Одговори · 1 · 19 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Rasko Ciki Luzajic POzdrav za celu ekipu
Не свиђа ми се · Одговори · 2 · 7 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ercov  Nemoze proci samo sa pozdravom,vec odgoviri gde slikan i kraj kog granicnog stuba?
Свиђа ми се · Одговори · 1 · 7 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Rasko Ciki Luzajic Ufff,za tu informaciju,covek bistre glave Vanco,dace ti pravi odgovor,znam samo da je ispod granicnog kamena odmoriste i cesma.
Не свиђа ми се · Одговори · 2 · 6 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ercov  Zadovoljan i sa bilo kakvim odgovorom prijatelju!a razrada ove teme ide na forum!
Свиђа ми се · Одговори · 1 · 6 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Rasko Ciki Luzajic Ha pozdrav,odoh na posao.
Не свиђа ми се · Одговори · 2 · 6 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ercov  Sretno druze!



Iz prilozene slike i razgovora u vezi iste dase primetiti da cuveni Luzajic nezna gde se nalazi granicni stub kraj koga se slikao?
Dao je nekakav podatak koji se gore da procitati,ali to nikako nemoze biti tako,jer nigde u zoni granicne linije nije bilo cesme a ni odmorista kraj iste!
Znase sirina granicnog pojasa u koji osim granicara niko nije imao pristup,a imati odmoriste malo nelogicno,jer garant da se odmoriste nije pravilo za potrebe granicara!
Sto logicno razmisljanje dovodi do zakljucka da Luzajic debelo pobrkao secanja.
Ostaje samo da pokusa Prke razresiti,ali i tu tanka prica!
Doduse ima jedan momak ovde koji sigurno to zna,a sad dali on zeli da to podeli sa nama,e to vec sasvim druga zagonetka Twisted Evil Rolling Eyes
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime11.08.16 23:55

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime12.08.16 18:24

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Vancho Dimovski‎Karaula BITUŠE

21 h близу Berovo, Berovo Municipality, Republic of Macedonia  ·

 

Granicar Rasko Ciki Luzajic 1983 god... Na nasem rejonu..










Ercov  A granicni stub je?
Свиђа ми се · Одговори · 1 · 19 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Rasko Ciki Luzajic POzdrav za celu ekipu
Не свиђа ми се · Одговори · 2 · 7 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ercov  Nemoze proci samo sa pozdravom,vec odgoviri gde slikan i kraj kog granicnog stuba?
Свиђа ми се · Одговори · 1 · 7 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Rasko Ciki Luzajic Ufff,za tu informaciju,covek bistre glave Vanco,dace ti pravi odgovor,znam samo da je ispod granicnog kamena odmoriste i cesma.
Не свиђа ми се · Одговори · 2 · 6 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ercov  Zadovoljan i sa bilo kakvim odgovorom prijatelju!a razrada ove teme ide na forum!
Свиђа ми се · Одговори · 1 · 6 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Rasko Ciki Luzajic Ha pozdrav,odoh na posao.
Не свиђа ми се · Одговори · 2 · 6 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ercov  Sretno druze!



Iz prilozene slike i razgovora u vezi iste dase primetiti da cuveni Luzajic nezna gde se nalazi granicni stub kraj koga se slikao?
Dao je nekakav podatak koji se gore da procitati,ali to nikako nemoze biti tako,jer nigde u zoni granicne linije nije bilo cesme a ni odmorista kraj iste!
Znase sirina granicnog pojasa u koji osim granicara niko nije imao pristup,a imati odmoriste malo nelogicno,jer garant da se odmoriste nije pravilo za potrebe granicara!
Sto logicno razmisljanje dovodi do zakljucka da Luzajic debelo pobrkao secanja.
Ostaje samo da pokusa Prke razresiti,ali i tu tanka prica!
Doduse ima jedan momak ovde koji sigurno to zna,a sad dali on zeli da to podeli sa nama,e to vec sasvim druga zagonetka Twisted Evil Rolling Eyes
Mnogo lijepo sto se Luzajic konacno javio i malo ozivio ovu temu e sad nadam se da to nije bio jedini put pa ga nebude vise,valjda nece nadam se.Osoba koju nas Ercov pominje da bi trebala znati vjerovatno pocinje sa Z samo moj guess.Slika je inace predivna sa maherom iz onih dana na njoj.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime12.08.16 18:30

ercov54 (citat):
Lala Basaid (citat):
ercov54 neznam kada si sluzio i kako je bilo u tvoje vreme ali su svi kerovi sa 10 Karaula koje je bila STRUMICA komanda verovatno jeli istu hranu jer je st.vod.naredio da kerovi jedu isti narezak sto se daje vojsci nebi smeo desetar da daje bez njegovog naredjenja a narezak su jeli zbog velike toplote jer je vazduh suv verovatno zbog sluzi u nosu to kerovodje bolje znaju i kerovi su se vodili samo nocu u patrolu od 22.00 danju nisu isli u patrole.Poz
Doticni ovdasnji sluzio davnih 73/74 godine,a uopste nije sporno oko hrane za pse.Svako vreme ima svoja pravila,ali zanimljiva organizacija da psi tokom dana ne idu u patrolu,a nocu idu zbog visokih temperatura!
Kod nas nikako i nije bila visoka temperatura jer ionako sam reon bio na planini tako da nije se osecala visoka temperatura,cak stavise i u sred leta ima jedna dolina u kojoj se sneg zadrzavao i tokom leta,a to ovi moji sa Bituse znaju,negde u zoni ka Krcinu na terenu gde se ostro lomi granicna linija,sto nas Prke zna i moze da skine sa mape!
A mi nikad i nismo imali nocne patrole,samo po dnevnom svetlu,a nocu nikad,sto takav slucaj nije bio u kasnijim generacijama!
Lala po nasem kapetanu i prica dobila naziv on je tvorac i temeljni zacetnik svega ovog sto se ispricalo vec sada u 5 dijelu a nadam se da necemo stati bar do 10 dijela,boze zdravlja svima nama.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime13.08.16 22:55

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Vancho Dimovski‎Karaula BITUŠE

21 h близу Berovo, Berovo Municipality, Republic of Macedonia  ·

 

Granicar Rasko Ciki Luzajic 1983 god... Na nasem rejonu..










Ercov  A granicni stub je?
Свиђа ми се · Одговори · 1 · 19 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Rasko Ciki Luzajic POzdrav za celu ekipu
Не свиђа ми се · Одговори · 2 · 7 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ercov  Nemoze proci samo sa pozdravom,vec odgoviri gde slikan i kraj kog granicnog stuba?
Свиђа ми се · Одговори · 1 · 7 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Rasko Ciki Luzajic Ufff,za tu informaciju,covek bistre glave Vanco,dace ti pravi odgovor,znam samo da je ispod granicnog kamena odmoriste i cesma.
Не свиђа ми се · Одговори · 2 · 6 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ercov  Zadovoljan i sa bilo kakvim odgovorom prijatelju!a razrada ove teme ide na forum!
Свиђа ми се · Одговори · 1 · 6 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Rasko Ciki Luzajic Ha pozdrav,odoh na posao.
Не свиђа ми се · Одговори · 2 · 6 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ercov  Sretno druze!



Iz prilozene slike i razgovora u vezi iste dase primetiti da cuveni Luzajic nezna gde se nalazi granicni stub kraj koga se slikao?
Dao je nekakav podatak koji se gore da procitati,ali to nikako nemoze biti tako,jer nigde u zoni granicne linije nije bilo cesme a ni odmorista kraj iste!
Znase sirina granicnog pojasa u koji osim granicara niko nije imao pristup,a imati odmoriste malo nelogicno,jer garant da se odmoriste nije pravilo za potrebe granicara!
Sto logicno razmisljanje dovodi do zakljucka da Luzajic debelo pobrkao secanja.
Ostaje samo da pokusa Prke razresiti,ali i tu tanka prica!
Doduse ima jedan momak ovde koji sigurno to zna,a sad dali on zeli da to podeli sa nama,e to vec sasvim druga zagonetka Twisted Evil Rolling Eyes
Mnogo lijepo sto se Luzajic konacno javio i malo ozivio ovu temu e sad nadam se da to nije bio jedini put pa ga nebude vise,valjda nece nadam se.Osoba koju nas Ercov pominje da bi trebala znati vjerovatno pocinje sa Z samo moj guess.Slika je inace predivna sa maherom iz onih dana na njoj.
Very Happy Laughing E moj prijatelju,nije Luzajic toliko dobar koliko se tebi dojmilo,njega navatali jedva na fb,ali lik bas pretrpan sa poslom,bar on tako kaze,pa jedva svrati i na fb,a vec ovde nemoguca misija Evil or Very Mad
A to sto tebe asocira na Z,velikog poznavaoca odseka Debar,vreme svoje pokaze.Jer ukoliko se oglasi,znaci da mislili na pravog,a ukoliko bude ignorisao,znacice da i on nema pojma Rolling Eyes Wink
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime14.08.16 21:28

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Vancho Dimovski‎Karaula BITUŠE

21 h близу Berovo, Berovo Municipality, Republic of Macedonia  ·

 

Granicar Rasko Ciki Luzajic 1983 god... Na nasem rejonu..










Ercov  A granicni stub je?
Свиђа ми се · Одговори · 1 · 19 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Rasko Ciki Luzajic POzdrav za celu ekipu
Не свиђа ми се · Одговори · 2 · 7 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ercov  Nemoze proci samo sa pozdravom,vec odgoviri gde slikan i kraj kog granicnog stuba?
Свиђа ми се · Одговори · 1 · 7 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Rasko Ciki Luzajic Ufff,za tu informaciju,covek bistre glave Vanco,dace ti pravi odgovor,znam samo da je ispod granicnog kamena odmoriste i cesma.
Не свиђа ми се · Одговори · 2 · 6 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ercov  Zadovoljan i sa bilo kakvim odgovorom prijatelju!a razrada ove teme ide na forum!
Свиђа ми се · Одговори · 1 · 6 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Rasko Ciki Luzajic Ha pozdrav,odoh na posao.
Не свиђа ми се · Одговори · 2 · 6 h

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ercov  Sretno druze!



Iz prilozene slike i razgovora u vezi iste dase primetiti da cuveni Luzajic nezna gde se nalazi granicni stub kraj koga se slikao?
Dao je nekakav podatak koji se gore da procitati,ali to nikako nemoze biti tako,jer nigde u zoni granicne linije nije bilo cesme a ni odmorista kraj iste!
Znase sirina granicnog pojasa u koji osim granicara niko nije imao pristup,a imati odmoriste malo nelogicno,jer garant da se odmoriste nije pravilo za potrebe granicara!
Sto logicno razmisljanje dovodi do zakljucka da Luzajic debelo pobrkao secanja.
Ostaje samo da pokusa Prke razresiti,ali i tu tanka prica!
Doduse ima jedan momak ovde koji sigurno to zna,a sad dali on zeli da to podeli sa nama,e to vec sasvim druga zagonetka Twisted Evil Rolling Eyes
Mnogo lijepo sto se Luzajic konacno javio i malo ozivio ovu temu e sad nadam se da to nije bio jedini put pa ga nebude vise,valjda nece nadam se.Osoba koju nas Ercov pominje da bi trebala znati vjerovatno pocinje sa Z samo moj guess.Slika je inace predivna sa maherom iz onih dana na njoj.
Very Happy Laughing E moj prijatelju,nije Luzajic toliko dobar koliko se tebi dojmilo,njega navatali jedva na fb,ali lik bas pretrpan sa poslom,bar on tako kaze,pa jedva svrati i na fb,a vec ovde nemoguca misija Evil or Very Mad
A to sto tebe asocira na Z,velikog poznavaoca odseka Debar,vreme svoje pokaze.Jer ukoliko se oglasi,znaci da mislili na pravog,a ukoliko bude ignorisao,znacice da i on nema pojma Rolling Eyes Wink
Ne shvatam da ljudi mogu toliko biti zauzeti ja prije mislim da je to kad nemas dovoljno volje da se druzis i da ozivljavas stara sjecanja bar moje misljenje ali eto nema veze koliko sam vec puta rekao nismo svi isti,a sto se tice osobe Z mislim da ce se ona javiti i pojasniti neke stvari ali o tom potom sacekajmo pa onda prosudimo prijatelju moj Smile
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime14.08.16 22:35

Kuhar-Debar. (citat):
Ne shvatam da ljudi mogu toliko biti zauzeti ja prije mislim da je to kad nemas dovoljno volje da se druzis i da ozivljavas stara sjecanja bar moje misljenje ali eto nema veze koliko sam vec puta rekao nismo svi isti,a sto se tice osobe Z mislim da ce se ona javiti i pojasniti neke stvari ali o tom potom sacekajmo pa onda prosudimo prijatelju moj [You must be registered and logged in to see this image.]
O prvom slucaju imamo potpuno isto misljenje,a to vec bezbroj puta i rekao.
Nismo svi isti,i imamo sasvim razlicita misljenja i osecanja po ovim nasim pitanjima,a verovatno tako i po svim ostalim dogadjajima!
A za drugo misljenje,zeleobih da budes u pravu scratch
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime17.08.16 8:41

Vidim raspricali ste se o slici sa Luzjicem i granicnim kamenom. Vec sam nekoliko puta rekao da se ni ja ne mogu setiti broja nekog granicnog kamena , kao i o mestopolozaju istih. Sta ces, onda smo bili mladi, ludi, nismo pamtili ovakve (vazne) stvari i to se negde zaturilo u mozgu. Na FB u sam napravio (kao sto znate) grupu "karaula Bituse" [You must be registered and logged in to see this link.]   i posto je FB laksi i popularniji tamo se vec nakupilo dosta granicara iz svih generacija karaule Bituse. 
TEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEESKO da ih ovde dovedemo i pored mog i ercovog nastojanja, provokacije, molbe, nudjenje pomoci, ... i sta li jos ne, DOLAZAK NA OVAJ FORUM njima se cini kao NESTO STRASNO KOMPLIKOVANO, cak oni koji su pokusali da se registruju ZAGLAVE negde oko e-mail adrese.. Eto imam ideju da postavim SLIKAMA nacin REGISTACIJE na FORUM   - E onda bi mozda svi mi saznali od onih krsnih granicara- GDE JE KAMEN kraj kojeg se slikao LUzajic..[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime17.08.16 11:33

E-8 u blizini vrha Dešat i "Suve bare".
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime17.08.16 23:08

Prke (citat):
Vidim raspricali ste se o slici sa Luzjicem i granicnim kamenom. Vec sam nekoliko puta rekao da se ni ja ne mogu setiti broja nekog granicnog kamena , kao i o mestopolozaju istih. Sta ces, onda smo bili mladi, ludi, nismo pamtili ovakve (vazne) stvari i to se negde zaturilo u mozgu. Na FB u sam napravio (kao sto znate) grupu "karaula Bituse" [You must be registered and logged in to see this link.]   i posto je FB laksi i popularniji tamo se vec nakupilo dosta granicara iz svih generacija karaule Bituse. 
TEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEESKO da ih ovde dovedemo i pored mog i ercovog nastojanja, provokacije, molbe, nudjenje pomoci, ... i sta li jos ne, DOLAZAK NA OVAJ FORUM njima se cini kao NESTO STRASNO KOMPLIKOVANO, cak oni koji su pokusali da se registruju ZAGLAVE negde oko e-mail adrese.. Eto imam ideju da postavim SLIKAMA nacin REGISTACIJE na FORUM   - E onda bi mozda svi mi saznali od onih krsnih granicara- GDE JE K
Potpuno druze saglasan sa tobom oko provokacije molbe i sitnih uvreda nebili ih priveli ovde,ali nebih da ogovaram moke,ipak dobro se druzimo na fb,ali iz prilozenih prica i sam si mogao zakljuciti da nijedan od njih ne barata sa realnim podacima.
Sve to u nekakvim naznakama secanjima,ali sve tanko i bledo!
Jer da nije tanko i bledo,bar bi se Luzajic secao gde i kad se sliknuo,a on prebaciva tebi tu odgovornost,a i vec rekoh sam opis okoline predmetnog stuba nikako ne odgovara stvarnom stanju,sto bi znacilo da kod ne samo njega,vec i ostalih doslo do prekida memorije.
Doduse onaj koji dosao odmah posle mene i dobro se snalazi sa podacima,ali covek ima nekakvih licnih problema i obaveza pa nemoze da dodje ovde,samim tim jer se seca kerova i imena istih,i par puta rekao dosta tacne podatke oko Bituse!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime17.08.16 23:28

ZAGORAC GENERAL ARMIJE Načelnik (citat):

E-8 u blizini vrha Dešat i "Suve bare".
H V A L A cheers
E sad pitanje dali moj drug kuhar mislio na ovog momka koji dao podatak,a ja znam na koga sam mislio
No sad da ne ulazimo u detalje,ali opet hvala Zagorac na pojasnjenju.
E sad da ne budem naporan i dosadan da mi pojasnjava neke blize podatke,bilobi bezobrazno sa moje strane,ali ceneci naveden podatak,a sam broj stuba bar meni puno ne govori,ali malo zbunjen lokacijom,bar na koju ja mislim!
Jer ukoliko stub a ovo nije pomocni granicni kamen,vec granicni stub,a njih je bilo bar na nasem reonu,bar koliko mene secanje sluzi tri komada!
Jedan a na koga ja mislim da na slici bio u reonu letnje karaule,na samoj granici zone odgovornosti sa Zirovnicom.
Vec govorih da bas nikad nisam izlazio gore,a pretezno isao na ovaj reon,jer vodja patrole nije nalazio za potrebno peti se gore,ali zbunjuje "suva bara"jer opet kazem po secanju u tom delu bejahu neki vodotokovi,tako da nije realno ukoliko ima vode,zvati oblast 'suva bara'
Za ova ostala dva stuba trebalobi da budu u delu do Krcina.
Jedan se nalazi garant,a mislim da Prke taj predeo skinuo sa mape,na sredini od letnje karaule do Krcina,na onom delu gde se granicna linija ostro lomi u dubinu komsija!
Ovo moja secanja,sto neznaci da sam u krivu,ali ukoliko gresim,trebalobi zarad istine napraviti reviziju recenog!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime18.08.16 8:07

Noc u krugu nase karaule. 18-19 avgust 2015. Glavne uloge Prke i MAX.[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime19.08.16 21:21

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sta reci,osim zavidimti sto imao i iskoristio sansu da jos jednom budes u krugu nase karaule,pre nego ona promeni svoj licni opis!
Mogu da cenim tvoje osecanje svih onih trenutaka koje proveo gore,a pogotovu u ovim nastupajucim satima kad ostali gore da spavate!
Neznam kako bi se ja licno ponasao da bio gore,ali verovatno ukoliko bih zadremao,spavaobih na vratima karaule.Jer zeleobih bar tih sati da bar u secanju vratim davno proslo najbolje vreme!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime19.08.16 21:30

[You must be registered and logged in to see this image.]

Odavno znam,a i kroz zivot utvrdio misljenje,da iskrenijih dobrodusnijih ljudi nema sa ovih nasih bivsih prostora od Makedonaca i Bosanaca!
Za ove prve,sam cin Prketov sve govori,a sta reci i za MAXA,isto to,samo jos i vece zrtvovanje zarad svog druga Prketa!
Vec negde na nekoj drugoj drustvenoj mrezi rekoh,da MAX pre verovatno i nije znao,ili nije registrovao u svom zivotu,da uopste postoji Golem krcin,ali prateci svog druga puno toga otkrio i saznao!
Svaka cast i hvala momci!

A za ove druge Bosance,e to je neka posebna prica koja pricana u nekim kasnijim ludim vremenima!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime22.08.16 23:11

[You must be registered and logged in to see this image.]

Goce Ilkovski



 

Село Битуше,
планина Дешат со врв Крчин.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime23.08.16 22:55

Najpre nam plan bio da prespavamo negde u selo....
Onda nam plan bio da prespavamo u dzipu u selo ...
Onda smo otisli do karaule, potegli rakiju i prespavali u dzipu u krugu karaule...
Odatle sam se javio preko skajpa Aleksandru Bogojevicu... 
Mrkli mrak, 
nije bilo struje, majstori otisli , karaula zakljucana ...
A mi na improvizovanom stolu ljustimo sljivu uz salatu i cevapcice koje smo kupili u Rostuse...
Nebo..
Milijarde zvezda,
Krcin na fonu.
Ceka nas ...
Sutra je dan kad idemo gore...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime24.08.16 23:32

Prke (citat):
Najpre nam plan bio da prespavamo negde u selo....
Onda nam plan bio da prespavamo u dzipu u selo ...
Onda smo otisli do karaule, potegli rakiju i prespavali u dzipu u krugu karaule...
Odatle sam se javio preko skajpa Aleksandru Bogojevicu... 
Mrkli mrak, 
nije bilo struje, majstori otisli , karaula zakljucana ...
A mi na improvizovanom stolu ljustimo sljivu uz salatu i cevapcice koje smo kupili u Rostuse...
Nebo..
Milijarde zvezda,
Krcin na fonu.
Ceka nas ...
Sutra je dan kad idemo gore...
Kako si slikovito opisao tadasnje trenutno stanje!
Mogu predpostaviti licno razmisljanje u prostoru u kojem nekad davno bio sa drugovima,a tada sam u divljini sa MAXOM!
A osecase zelja za sutrasnjim danom,a to tako jako receno,Nebo..
Milijarde zvezda,
Krcin na fonu.
Ceka nas ...
Sutra je dan kad idemo gore...
Ove reci puno toga kazu,i navode na razmisjanje!
Divimse druze tebi najpre,a kao sto rekoh,da nije bilo tebe MAXU nikad i nebi palo na pamet da dodje na zadnju tacku svoje drzave!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime25.08.16 8:58

ercov54 (citat):
Prke (citat):
Najpre nam plan bio da prespavamo negde u selo....
Onda nam plan bio da prespavamo u dzipu u selo ...
Onda smo otisli do karaule, potegli rakiju i prespavali u dzipu u krugu karaule...
Odatle sam se javio preko skajpa Aleksandru Bogojevicu... 
Mrkli mrak, 
nije bilo struje, majstori otisli , karaula zakljucana ...
A mi na improvizovanom stolu ljustimo sljivu uz salatu i cevapcice koje smo kupili u Rostuse...
Nebo..
Milijarde zvezda,
Krcin na fonu.
Ceka nas ...
Sutra je dan kad idemo gore...
Kako si slikovito opisao tadasnje trenutno stanje!
Mogu predpostaviti licno razmisljanje u prostoru u kojem nekad davno bio sa drugovima,a tada sam u divljini sa MAXOM!
A osecase zelja za sutrasnjim danom,a to tako jako receno,Nebo..
Milijarde zvezda,
Krcin na fonu.
Ceka nas ...
Sutra je dan kad idemo gore...
Ove reci puno toga kazu,i navode na razmisjanje!
Divimse druze tebi najpre,a kao sto rekoh,da nije bilo tebe MAXU nikad i nebi palo na pamet da dodje na zadnju tacku svoje drzave!

Hvala na lepim recima dragi moj ercov... Osecaj koji sam te noci imao nemoguce je zaboraviti za ceo zivot. 
U krugu karaule gde je deo svoje mladosti ostavio gotovo decak Prke, na isti taj prostor, iste te staze , gledajuci iste te zvezde sa drugovima koji su danas biseri rasuti po celom svetu... 

Daljinu i vreme ...
Te noci sam uspeo da ih pobedim...
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 6 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
Na vrh 
Stranica 6/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next
 Similar topics
-
»  Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: