FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Koprivnica, 1983/84, vezisti

Go down 
+4
Peter K.
peca sarajevo
dpuric
ajta
8 posters
AutorPoruka
ajta
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-01-08
DOB : 59
M(j)esto Kocani

Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: Koprivnica, 1983/84, vezisti   Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitimeFri Jan 08, 2016 9:10 pm

Proslo je vise od 30 godina i likovi i imena polako blede, svih koji su te vec davne oktobarske klase 1983 bili u ceti veze 3790/52 u Koprivnici. Prakticno zaboravio sam 90 otsto imena, ali likova mojih vojnickih drugara iz Bosne, Slovenije, Hrvatske i diljem bivse Juge se jos dobro sjecam.

Inace, radi podsecanja, kapetan cete je bio Jocic Slavoljub, a iznad njega major koga smo zvali Kugla (mi vojnici smo se salili da je bilo lakse preskociti ga, nego zaobici), bio je tamo i komandir voda Vuk Brajkovic i jos jedan potporucnik kome sam zaboravio ime, kao i zastavnik prve klase cije ime mi je takodje nestalo u vrtlogu vremena koje je proslo.

Bio sam telefonista i posle obuke do kraja vojnog roka radio na centrali koja se nalazila u drvenu baraku komande kasarne, nadomak glavnog ulaza s desne strane.

Ne znam koliko vas je ostalo i dali se sjecate nakon tri decenije i svih vrtloga koji su zadesili nasu bivsu drzavu, ali ako se neko seti tih godina voleo bih da napise par reci.

Pozdravlja vas Makedonac... (gore desno)

[You must be registered and logged in to see this image.]

rspehar and Franc veza vole ovaj upis

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koprivnica, 1983/84, vezisti   Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitimeSat Jan 09, 2016 4:31 am

[You must be registered and logged in to see this link.],dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
peca sarajevo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-01-25

Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koprivnica, 1983/84, vezisti   Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitimeWed Jan 25, 2017 3:41 pm

evo slucajno naletih na ovaj forum,ma sjajna stvar...sjetiti se izuzetnog perioda zivota,zivim u ceskoj,ovdje vojska nije obavezna,tako da moja djeca i neznaju sta su propustili u zivotu,ali mislim da je JNA bila specificna i da je se svi sjecamo i da imamo sjajne uspomene...ja sam klasa avgust 85-septembar 86 u koprivnici,pjesadija..puno mi je imena ispalo iz glave,ali najvise se sjecam tad majora ili podpukovnika Ivana Jurica,mislim da je bio komadant bataljona,pa ako neko nesto o njemu zna kako je zavrsio,molio bih da napise...a naravno ako se neko nadje iz tog perioda ,naravno da se javi..puno pozdrava svima

rspehar voli ovaj upis

Na vrh Go down
Peter K.
Gušter
Gušter
Peter K.


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-03-13
DOB : 58
M(j)esto Kranj

Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koprivnica, 1983/84, vezisti   Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitimeMon Mar 13, 2017 1:41 pm

Pozdrav,
Skušal bom pisati v nekadašnjem skupnem jeziku to je bil srbohrvatski, kojega nema više tako kot ne JNA.. Biče in kojih slovenskih reći ...razumet čemo se
Na vrh Go down
Peter K.
Gušter
Gušter
Peter K.


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-03-13
DOB : 58
M(j)esto Kranj

Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koprivnica, 1983/84, vezisti   Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitimeMon Mar 13, 2017 1:46 pm

Pa napisao sam pola stranice a ništa nije objavljeno .????
Bio sam u četi veze od 4.10.1984 pa do 11.9 1985, zato sigurno poznajem koje iste vojnike kao Makedonac. Tada kad sam došao kao vozač iz Slavonske Požege, je u četiri još bilo nekoliko tvoje generacije, baš ste se skidali...sutra ću napisati više reći o svemu tome....

rspehar and Franc veza vole ovaj upis

Na vrh Go down
Peter K.
Gušter
Gušter
Peter K.


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-03-13
DOB : 58
M(j)esto Kranj

Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: Za Makedonca    Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitimeTue Mar 14, 2017 5:09 am

Pozdrav, stara kuka...
Evo, da još idemo malo kroz naš mladost provedeno služenju narodu...
Znači, može biti da smo se za dan dva sreli u četi veze 4.10.1984, ako se nisi več skidao. Nekako se sjecam smo još dvojice oktobrca u četiri, to sta bila Dabica Milojke iz Užica i Saliji Fatimir-Faca iz Čakovca??. Potem so bili u četi još januarci (Pisar Nikola, Nedič Srečko, Sakic Željko, Gaši Rešad, Djokovič Zvone
,Mišanovic Mladen). Jedva da se jih sjećam, a imam zabeležena ova imena..
Najviše je bilo v ceti aprilaca , med drugimi Čorak Nikola, Opacic Đuro, Pehlic Omer, pa moj zemljak legenda Balanč Marjan..možda poznaješ još koga...

Što se tiče oficira je bio poručnik Orlić, pa zastavnik Vuk, pa neki naduvani vodnik bosanac Koblar...
Eto toliko za sada...
I lep pozdrav iz sončnega Kranja..
Peter

Franc veza voli ovaj upis

Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koprivnica, 1983/84, vezisti   Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitimeWed Mar 15, 2017 5:56 am

Pozdrav Peter K.
u kojoj četi i u kom vodu si bio u Slavonskoj požegi ?
Gledajući sliku učinio si mi se poznatim, jer i ja sam avgustovska klasa 1984-e, prvi vod druge čete tj.vp6223/6A ostao za instruktora a kasnije otišao u prekomandu u Karlovac. U šestici je koliko se sećam iz Kranja bio Kristančić Boris, bio je ćata i aprilska '84-a, a u Karlovcu je iz Kranja bio Istok Krevs (aprilska '84) i činimi se Gašpar Marko (avgustovska '84).
Na vrh Go down
Peter K.
Gušter
Gušter
Peter K.


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-03-13
DOB : 58
M(j)esto Kranj

Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koprivnica, 1983/84, vezisti   Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitimeWed Mar 15, 2017 9:15 am

Pozdrav gene,
Evo tražim svugdje u kući za uspomenama iz tog vremena...našao sam samo svoju adresu tj VP 6223/5C, koja četa, koji vodi nemam više pojma. I pronašao sem zajedničku sliku cele ćete- probacu jo priložiti, pa možda još koga upoznajemo zajedno. Iz ćete imam zabeležena neka imena zemljaka (Božič Mirota, Pečarič Igorja in Šuster Dejana), na sliki zakletve imam napisana imena Todorović, Anevski, Fiolic,Granic, Lešina, Spasojević, Pantelić, Strareski, Pajaziti, Ranković, Lubura Bedekovčina, .....više podataka nemam. U Požego sam došao zajedno zemljakom Verbič Avguština, koji je ostao kao instruktor u Požegi.
A u prekomando sam otišao zajedno sa Salčinović Seminom. Sa njim sam bio zajedno do kraja u Koprivnici u istoj četi.
Toliko za sada, a ko se kdo prepoznaje samo slike neka se javi.
Tako to ide....
I još jedna jako pametna:
"Na kraju će biti sve dobro. Bako još uvijek nije dobro, onda to još uvijek nije kraj"!
Na vrh Go down
Peter K.
Gušter
Gušter
Peter K.


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-03-13
DOB : 58
M(j)esto Kranj

Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koprivnica, 1983/84, vezisti   Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitimeWed Mar 15, 2017 9:34 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koprivnica, 1983/84, vezisti   Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitimeWed Mar 15, 2017 10:08 am

Peter K. (citat):
Pozdrav gene,
Evo tražim svugdje u kući za uspomenama iz tog vremena...našao sam samo svoju adresu tj VP 6223/5C,  koja četa,  koji vodi nemam više pojma. I pronašao sem zajedničku sliku cele ćete- probacu jo priložiti,  pa možda još  koga upoznajemo zajedno.  Iz ćete imam zabeležena   neka imena  zemljaka (Božič Mirota, Pečarič Igorja  in Šuster  Dejana), na sliki zakletve imam napisana imena  Todorović,  Anevski,  Fiolic,Granic, Lešina,  Spasojević, Pantelić, Strareski, Pajaziti, Ranković, Lubura Bedekovčina, .....više podataka nemam. U Požego sam došao zajedno zemljakom  Verbič Avguština,  koji je ostao  kao instruktor u Požegi.  
A u prekomando sam otišao zajedno sa Salčinović  Seminom. Sa njim sam bio zajedno do kraja u Koprivnici u istoj četi.
Toliko za sada, a ko se kdo prepoznaje samo slike neka se javi.
Tako to ide....
I još jedna jako pametna:
"Na kraju će biti sve dobro. Bako još  uvijek nije dobro,  onda  to još uvijek nije kraj"!
Bio si treći vod I-e čete, II-og ANB(auto nastavni bataljon), ulazili smo na istom ulazu vi ste iz petice bili na prvom spratu a mi iz šestice na drugom spratu iste zgrade. Tvoj zemljak Verbič Auguštin je bio u šestici bili smo zajedno na obuci a kasnije i u instruktorskom vodu ( na temu Slavonska požega sam postavio sliku instruktorskog voda i tamo možeš videti Verbiča, a moje ime je Mile Rančić i iz Pirota sam).
Na obuci ili kursu za instruktore ostalo je nas 20 iz šestice i 20 iz petice i bili smo u istom vodu mesec dana koliko je trajao kurs, a obuku je vodio vaš komandir čete kapetan (imena se ne mogu setiti). Od imena koja si naveo mislim da sam bio sam  sa Fiolić (Miljenko) iz Kutine i Granić(Milorad) iz Zvornika.
Na vrh Go down
Peter K.
Gušter
Gušter
Peter K.


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-03-13
DOB : 58
M(j)esto Kranj

Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koprivnica, 1983/84, vezisti   Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitimeThu Mar 16, 2017 8:50 am

Smile
Pozdrav Miller, 
Hvala za sve podatke i sjećanja..sigurno:sreli smo se i mi..kao i puno drugih momaka iz generacije avgust 84 u Požegi! Znači  sve je bilo istina, jer kad danas o tome pričam sinovima,  me samo debelo gledaju
Na vrh Go down
Peter K.
Gušter
Gušter
Peter K.


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-03-13
DOB : 58
M(j)esto Kranj

Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koprivnica, 1983/84, vezisti   Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitimeThu Mar 16, 2017 1:10 pm

(opet nestalo besedilo-to cijena kad pišeš preko tablice, android..).

Hteo sam spomenuti na star a dobar  film" Nasvidenje v naslednji vojni " (režiser je bio Živojin Pavlović), u kojem  na kraju o ratu stari  partizan može pričati o ratu jedino sa starim Nemcem koji se je za vreme rata borio protiv partizana. Eto to je to...o našim danima u Požegi, o služenju  narodu,  danima v JNA možemo  pričati oni koji smo to prozivljeli.

Avguštin je bio dobar momak, sada je dobar otac, muž i gazda,  kot kuće goji čak i ribe...

Mile sve dobro i hvala  za deljenje spominov. Ako još se čega sjećaš, samo piši...
Lep pozdrav iz SLO,
Peter
Na vrh Go down
Zeljko M Boskovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-07-10

Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: Januarska klasa 1984 tehnicka sluzba pesadijska obuka.   Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitimeMon Jul 10, 2017 6:11 pm

Koliko mogu da se setim, moj vodnik je bio Zec a Porucnik je bio Borovcanin. Pored mene bili su I Prasko Mujo iz Bosne, Kemal ???? isto iz bosne, Danijel rukometas iz Osijeka mislim i Davor iz okoline Zagreba...toliko mogu da se setim...ipak je proslo 33 godine. Secam se straze na onom brdu sa municijom iz 2. svetskog rata i straze na poligonu gde smo isli da vezbamo pucanje...
Na vrh Go down
Dušan84/85
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-09-03

Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koprivnica, 1983/84, vezisti   Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitimeSun Sep 03, 2017 1:21 pm

Zdravo Peter K.
Evo, še par imen iz aprilske ,84: Valter Legović, Dušan Mesarec, Dušan Draksler, Franc Terglav...
Marjan Balanč živi tam nekje blizu tebe...Šenčur mislim...
Makedonca se spomnim. Tudi jaz sem bil potem telefonist v centrali komande kasarne

Franc veza voli ovaj upis

Na vrh Go down
scupic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2018-08-27

Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: koprivnica oktobarska 83/84   Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitimeMon Aug 27, 2018 6:28 pm

Dragi moj Makedonac, slucajno sam naleteo na ovaj forum i red je da odgovorim. I ja sam svoj vojni rok proveo na istoj gore opisanoj centrali i bez obzira na proteklo vreme jos se secam nekih imena... npr kapetan prve klase Vasilije Bozovic, ili zastavnik Starcevic ili stariji vodnik Kostic ili komandant kasarne Todor Kosanovic... Da vidimo da li ces se ti mene setiti? Da li je na slici kraj tebe Dalmatinac Sime? Ja verujem da bi i danas znao da radim na toj centrali....
Na vrh Go down
scupic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2018-08-27

Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koprivnica, 1983/84, vezisti   Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitimeSat Oct 20, 2018 1:08 pm

Samo da se popravim. Naravno da ne mogu da te se setim posto sam ja u istoj ceti veze i na istoj centrali bio 82/83 i skunuo se pre nego si ti dosao. A na slici pored tebe nije Sime vec Carli
Na vrh Go down
ajta
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-01-08
DOB : 59
M(j)esto Kocani

Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koprivnica, 1983/84, vezisti   Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitimeThu Jan 30, 2020 4:29 pm

scupic (citat):
Samo da se popravim. Naravno da ne mogu da te se setim posto sam ja u istoj ceti veze i na istoj centrali bio 82/83 i skunuo se pre nego si ti dosao. A na slici pored tebe  nije Sime vec Carli
E, kad si sad pomenuo Šime, mislim da sam se setio njega, da je bio Dalmatinac, iz Makarske, a onaj nas desetar Vladeta iz Mrčajevci (zaboravih mu prezime) stalno ga je zezao "Gde si Šime, dalmatinski magarac". Uvek je Sime bio mrzovoljan, a uvece pre spavanja stalno je vikao "GASI SVIĆU!".

 Cim si bio na centrali, valjda se secas jednog Hrvata, malo punijeg i starijeg (misliim da je bio oko 27 godina) koji je isto tako radio tamo, on me obucio za rad na centrali, mislim da mu je otac bio neka "faca" u Poljoprivrednoj banci - Zagreb (nazalost i njemu sam zaboravio ime i prezime).

Na slici, pored mene u sredini gore je Menon Vrevic iz Peci na Kosovu, bio je moja oktobarska klasa 1983 godine. Dole, ispred mene je Kujtim Sahatciu (Kosovo), pored njega u sredini kleci momak iz Šabac, a s leve strane je Sead Alatic iz Bosne. Gore levo stoji momak iz Rakovice (kako li se zvao?), radio sa mnom na centrali.

Kazes da bi opet znao da radis na centrali?! Pa, naravno. Koliko li samo noci sam proveo na dezurstvu, pazio na ona mala svetla na tabli da se neko ne upali, a ujutro rano zvao karaule, kao provera veze. Uvece, cesto je znala da se javi neka devojka Vlatka iz Koprivnice... Nikad je nisam upoznao licno, mada je provocirala sve nas, redom... Smile  Onaj Hrvat, koga sam malopres pomenuo, stalno je govorio da je siguran da ne bih volio da je upoznam, da ne bi pokvario moje fantazije zbog nhjenog izgleda, ali imala je zavodljiv glas.  UUH, cini se da sam malo izasao van teme Smile

_________________
"Aj`mo, vojsko, pozuri polako, nemoj da zaostajes ti tamo na pocetku kolone" - kap. Slavlojub Jocic


ajta: komentar modifikovan dana: Thu Jan 30, 2020 4:50 pm; prepravljeno ukupno 2 puta

Franc veza voli ovaj upis

Na vrh Go down
ajta
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-01-08
DOB : 59
M(j)esto Kocani

Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koprivnica, 1983/84, vezisti   Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitimeThu Jan 30, 2020 4:46 pm

Peter K. (citat):
Pozdrav,  stara kuka...
Evo, da još idemo malo kroz naš mladost  provedeno  služenju narodu...
Znači,  može  biti da smo se za dan dva sreli u četi veze  4.10.1984, ako se nisi več skidao.  Nekako se sjecam smo još dvojice oktobrca  u četiri,  to sta bila Dabica Milojke iz Užica  i Saliji Fatimir-Faca  iz Čakovca??. Potem so bili  u četi još januarci  (Pisar Nikola, Nedič  Srečko, Sakic Željko, Gaši Rešad,  Djokovič Zvone
,Mišanovic Mladen). Jedva da se jih sjećam,  a imam zabeležena ova imena..
Najviše  je bilo v ceti aprilaca , med drugimi Čorak  Nikola, Opacic Đuro, Pehlic Omer,  pa moj zemljak legenda Balanč Marjan..možda poznaješ još koga...

Što se tiče  oficira je bio poručnik Orlić,  pa zastavnik Vuk, pa neki naduvani vodnik bosanac Koblar...
Eto toliko za sada...
I lep pozdrav iz sončnega Kranja..
Peter

Uh, Peter, valjda smo se zatekli malo, jer ja sam se skinuo pocetkom novembra 1984... Sada,kada si pomenuo ova imena, vratio si mi sjecanje da je potporucnik bio bas taj Orlic... Inace ova imena vojnika kao Nikola Corak, Sakic Zeljko i jos neka mi izgledaju skroz poznato (jer sam ih cuo ranije - pre vise od tri decenije, jao majko!).... Dali se sjecas kako se zvao onaj debeli major KUGLA?

_________________
"Aj`mo, vojsko, pozuri polako, nemoj da zaostajes ti tamo na pocetku kolone" - kap. Slavlojub Jocic
Na vrh Go down
scupic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2018-08-27

Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: re: Sime, Dusko, Vlatka   Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitimeThu Jan 30, 2020 6:41 pm

Drago mi je da smo nasli zajednicke teme iako se nismo poklopili vremenski ali posto nam se secanja poklapaju kao da jesmo. Sto se tice Simeta ne znam da li pricamo o istom coveku posto je on bio moja klasa, jedina mogucnost je da je on sluzio 15 meseci pa da si ga imao prilike upoznati. Ali to nije ni vazno posto cu ti reci nesto o drugim pomenutim osobama. Tvoj Hrvat je Dusko Radinovic, moj u to vreme odlican prijatelj posto smo izgubili kontakt, dobar covek, za oca si u pravu, imao sam prilike da ga posetim i upoznam, sve najbolje o njima mogu da kazem. Dusko je inace bio drzavni reprezentativac u bridzu a verovatno i najbolji igrac pokera koga sam ja upoznao mada ja nisam pokeras.  A sto se Vlatke tice, ona je bila jedna jako fina i slatka devojka, izuzetno prijatna, srednjoskolka. Izasao sam sa njom par puta, a proveo nebrojeno sati s njom na telefonu, i o njoj ti mogu reci sve najbolje. Meni draga osoba. A jos cu ti reci da vise ne zivi u Koprivnici.  Secam se ja jos mnogih stvari ali dosta za danas. Pozdrav Stojan
Na vrh Go down
Sponsored content





Koprivnica, 1983/84, vezisti Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koprivnica, 1983/84, vezisti   Koprivnica, 1983/84, vezisti Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Koprivnica, 1983/84, vezisti
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Petrinja 1983.
» Vezisti u JNA
» KUMBOR 1986./1987.
» Bravo vezisti!
» Svilajnac 1988/89

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: