FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)

Go down 
+35
ibanu-san
slavonski brod
MikiJovanovic
mureZE
maďionićar
MojBlaf87
moj blaf
Kaladon
PORUCNIK
posavljak
bozidar plavljanin
Miki969
Budvanin
Barcic
cosmo
Jasminko
Dača74
2016-09-07
Dule 021
strahinja
Prke
alexandar
milutins
mikipa
pera84
dzeba
brkanovac
zemunica
Lojze
Max Blitz
vargas
sarentica
ercov54
ZAGORAC
dinosaurus
39 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 18  Next
AutorPoruka
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime04.07.16 15:24

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kad je ona fotografija izazvala komentare, moram i ovu postaviti i odmah ide objašnjenje.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime04.07.16 15:35

Naime, ovdje se radi fotografskoj radnji smještenoj u mjestu Dragaš. O enterijeru ove radnje je bilo riječi nešto ranije i to kada je fotografiju komentarisao kolega koji je u istoj bio godinu ili dvije prije mene. Zaključak je bio da za svaku generaciju postavi nešto novo od "kičeraja" a samo su podne pločice bile dugovječne.

Ovo gdje smo nas trojica je obično služilo za fotografisanje vjenčanja lol! , a tapeta je trebala da napravi poseban ugođaj, jer se ovdje (Dragaš) radi o planinskom pejzažu. Stolica nije stalni rekvizit pri fotografisanju a sam je naknadno donio i koristio pri ovoj foto- sesiji. Pozavidio bi nam i Lupino na našoj kreativnosti (a mi njemu na izboru osoba).
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime04.07.16 15:47

vargas (citat):
Prke, taj ne traži nas Prizrence nego naše susjede iz Đakovice, ali sve jedno, bio je graničar. Oko komentara o slici, momci imaju štucne koje su dosezale do koljena, a na nogavicama hlača je bio remenac koji se stegnuo oko noge tako da štucne u pravilu nisu padale van hlača. U zimskom periodu nazuvali su se iznad štucni i "tozluci", koji su bili iz sličnog plastificiranog materijala kao kamionske cerade ali malo tanje. Ljeti su po rejonu nosili tozluke zbog opasnosti od ugriza poskoka. Na nogama imaju gojzerice "Tolminke" rađene u Borovu, smeđe boje koje smo mazali nekakvom blijedo-žutom mašću protiv propuštanja vode, lijevi momak na uprtaču ima gajku za nož, tako da je i moguće da su se slikali za vrijeme dužnosti.

drug vargas je objasnio sve što se tiče uniformi, samo jedna napomena da su i hlače dosezale do ispod koljena gdje je bio remen koji se stezao tako da su štucen bile uvučene ispod hlača i stegnute ovim remenom. 

Inače, ovo je redovan službeni odlazak u naselje odakle si slao i primao poštu i jedino mjesto s telefonom odakle si se mogao javiti kući. Od karaule je bilo udaljeno 12 kilometara brdskog terena tako da čizme i nisu mogle biti baš spremne za fotografisanje. Uniforma koju nosimo je jedina koju imamo jer po dolasku na karaulu smo odmah razduženi od svega što nam je bilo viška a drugovima manjka.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime04.07.16 21:45

mureZE (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kad je ona fotografija izazvala komentare, moram i ovu postaviti i odmah ide objašnjenje.
Levi momak sa iskrenim osmehom nesto mi poznat!
Da to nije momak sa jedne slike od ranije kad tek dosao na karaulu!?
E tad tog osmeha nije bilo,vec sasvim turobna zalosna kukavna faca!
Ali bas te vase stucne iliti cokule iliti zamena cizama bas bodu oci ne ociscene! Rolling Eyes
A pitah vec u nekom ranijem postu,ali niko ne nadje za shodno da odgovori,a ticese ovih dokolenica i bermude pantalona.
Dali ovu opremu koristili samo granicari,iliti i ostala vojske.Vec rekoh da posle JNA imao jako isuvise vojnih manevara vezbi i ostalih dogadjanja,ali nisam se nikad sretao sa takvom opremom!
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime04.07.16 22:28

Ovakvu uniformu su osim graničara nosile i planinske jedinice JNA, imaš u temi kopnena vojska cijelu podtemu o planinskim jedinicama. Na moju veliku žalost nas graničare u Prizrenu su jednostavno preobukli u obične uniforme, od graničarskog kompleta nam je ostala samo kapa šilterica, bluza i đemper s patent zatvaračem. Nije bio problem nositi običnu pješadijsku uniformu, ali u planinskoj si bio nešto posebno, te kratke hlače i štucne s gojzericama su imale neku svoju draž, bilo je to ono, nešto. Ja kad sam išao na odsustvo, doma sam nosio i pelerinu, u Zagrebu na željezničkom kolodvoru sam čuo komentar starijih gospođa kao "gledaj domobrana". Može oko tebe biti koliko hoćeš vojske u uniformi, ali onaj osječaj da si drugačiji, to je vrijedilo svaku kapljicu znoja prolivenu po Paštrku, Koritniku,Šari..dugi put do Kosova i Prizrena.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime05.07.16 0:07

Pa zar je postojala karaula RAMIZ SADIKU i na rejonu Djakovice ?
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime05.07.16 22:04

ercov (citat):


Ali bas te vase stucne iliti cokule iliti zamena cizama bas bodu oci ne ociscene! Rolling Eyes
Tako ti je to kad odu "oni neki",popusti PS, osim toga sitnice puno govore.....
Na vrh Go down
strahinja
Gušter
Gušter
strahinja


BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2016-07-05
DOB : 50
M(j)esto Vršac

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime06.07.16 13:33

Pozdrav svima, mada nisam služio u JNA već u VJ (sep. 92/93) ceo vojni rok sam proveo u Prizrenu. Bio sam u izvidjačkoj četi i davali samo pojačano obezbedjenje državne granice zajedno sa graničarima (ako se dobro sećam 55. granični bataljon), tako da sam se nagledao tih štucni i cokula baš dosta. Inače, đon tih cokula je napred i nazad napravljen u obliku pravougaonika da bi moglo da se kače skije na njih.
Preko 4 meseca sam proveo na karaulama Gorožup, Vrbnica i Stojanović, voleo bih da proćaskam i o tome sa nekim ko je bio tamo.
Naravno, nadam se da nisam otišao u off-topic i da mi admin neće zameriti zbog mog posta.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime06.07.16 20:39

strahinja (citat):
Pozdrav svima, mada nisam služio u JNA već u VJ (sep. 92/93) ceo vojni rok sam proveo u Prizrenu. Bio sam u izvidjačkoj četi i davali samo pojačano obezbedjenje državne granice zajedno sa graničarima (ako se dobro sećam 55. granični bataljon), tako da sam se nagledao tih štucni i cokula baš dosta. Inače, đon tih cokula je napred i nazad napravljen u obliku pravougaonika da bi moglo da se kače skije na njih.
Preko 4 meseca sam proveo na karaulama Gorožup, Vrbnica i Stojanović, voleo bih da proćaskam i o tome sa nekim ko je bio tamo.
Naravno, nadam se da nisam otišao u off-topic i da mi admin neće zameriti zbog mog posta.

Kolega izviđaču lijepi pozdrav od kolege koji je služio vojni rok u izviđačkoj četi. Samo te lijepo molim da napišeš imena svojih starješina ili zapovjednika. Znam samo da je pokojni stariji vodnik Savo Erdeljan ostao u izviđačkoj a što se dogodilo s kapetanom Vojinovićem i ostalima to ne znam.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime06.07.16 22:32

strahinja (citat):
Pozdrav svima, mada nisam služio u JNA već u VJ (sep. 92/93) ceo vojni rok sam proveo u Prizrenu. Bio sam u izvidjačkoj četi i davali samo pojačano obezbedjenje državne granice zajedno sa graničarima (ako se dobro sećam 55. granični bataljon), tako da sam se nagledao tih štucni i cokula baš dosta. Inače, đon tih cokula je napred i nazad napravljen u obliku pravougaonika da bi moglo da se kače skije na njih.
Preko 4 meseca sam proveo na karaulama Gorožup, Vrbnica i Stojanović, voleo bih da proćaskam i o tome sa nekim ko je bio tamo.
Naravno, nadam se da nisam otišao u off-topic i da mi admin neće zameriti zbog mog posta.
Podrav mladom Strahinji sto osetio potrebu da se oglasi,sto bi znacilo da momak prati zbivanja u i oko Prizrena!
Bilobi dobro da nesto od svojih slika postavis ovde,a neko od sagovornika siguro vec ovde ima,ili dodje,a iz prilozenog da se videti da imas puno toga reci,jer dosta toga imas iza sebe,Gorozyp,Vrbnica Stojanovic!
Dase primetiti da dobro proucio pravilo sluzbe,da ne kazem foruma,a sta drugo i ocekivati od mladog perspektivnog momka! salutiranje
Na vrh Go down
strahinja
Gušter
Gušter
strahinja


BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2016-07-05
DOB : 50
M(j)esto Vršac

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime06.07.16 23:34

slavonski brod (citat):
strahinja (citat):
Pozdrav svima, mada nisam služio u JNA već u VJ (sep. 92/93) ceo vojni rok sam proveo u Prizrenu. Bio sam u izvidjačkoj četi i davali samo pojačano obezbedjenje državne granice zajedno sa graničarima (ako se dobro sećam 55. granični bataljon), tako da sam se nagledao tih štucni i cokula baš dosta. Inače, đon tih cokula je napred i nazad napravljen u obliku pravougaonika da bi moglo da se kače skije na njih.
Preko 4 meseca sam proveo na karaulama Gorožup, Vrbnica i Stojanović, voleo bih da proćaskam i o tome sa nekim ko je bio tamo.
Naravno, nadam se da nisam otišao u off-topic i da mi admin neće zameriti zbog mog posta.

Kolega izviđaču lijepi pozdrav od kolege koji je služio vojni rok u izviđačkoj četi. Samo te lijepo molim da napišeš imena svojih starješina ili zapovjednika. Znam samo da je pokojni stariji vodnik Savo Erdeljan ostao u izviđačkoj a što se dogodilo s kapetanom Vojinovićem i ostalima to ne znam.
Te 92/93 k-dir IČ je bio poručnik Becić (smešan, mršav, sa malim Čarli Čaplin brčićima - ali veoma sposoban, nosilac crnog pojasa u karateu ili džudou), k-dir 1. voda je bio por. Radonjičkić Stevo (BRDM-ovi), k-dir 2. voda por. Šmanja Vlado (moj vod) i k-dir 3. voda vodnik Ilijevski (ako se dobro sećam). Sećam se starijeg vodnika Erdeljana, bio je četni starešina.
Komadant kasarne i ujedno i 549. mtbr je bio pukovnik Kuzmanović (nizak, opasan tenkista).

Nisam zatekao kapetana Vojinovića, mada mi je to prezime poznato, čini mi se da je bio k-dir čete u graničnom bataljonu.
Na vrh Go down
strahinja
Gušter
Gušter
strahinja


BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2016-07-05
DOB : 50
M(j)esto Vršac

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime06.07.16 23:53

ercov54 (citat):
strahinja (citat):
Pozdrav svima, mada nisam služio u JNA već u VJ (sep. 92/93) ceo vojni rok sam proveo u Prizrenu. Bio sam u izvidjačkoj četi i davali samo pojačano obezbedjenje državne granice zajedno sa graničarima (ako se dobro sećam 55. granični bataljon), tako da sam se nagledao tih štucni i cokula baš dosta. Inače, đon tih cokula je napred i nazad napravljen u obliku pravougaonika da bi moglo da se kače skije na njih.
Preko 4 meseca sam proveo na karaulama Gorožup, Vrbnica i Stojanović, voleo bih da proćaskam i o tome sa nekim ko je bio tamo.
Naravno, nadam se da nisam otišao u off-topic i da mi admin neće zameriti zbog mog posta.
Podrav mladom Strahinji sto osetio potrebu da se oglasi,sto bi znacilo da momak prati zbivanja u i oko Prizrena!
Bilobi dobro da nesto od svojih slika postavis ovde,a neko od sagovornika siguro vec ovde ima,ili dodje,a iz prilozenog da se videti da imas puno toga reci,jer dosta toga imas iza sebe,Gorozyp,Vrbnica Stojanovic!
Dase primetiti da dobro proucio pravilo sluzbe,da ne kazem foruma,a sta drugo i ocekivati od mladog perspektivnog momka! salutiranje
Pozdrav i tebi ercov  salutiranje

Mlad sam i perspektivan kao rosa u podne (bar što se tiče godina)  Very Happy

Inače, moj put do izviđača je bio više nego zanimljiv  Very Happy
Regrutovan sam u Bataljon veze gardijske brigade Topčider - Beograd, i posle 10 dana prekomandovan u Prizren kao jedan od mnogobrojnih (nije tada bilo dovoljno popune sa područja Kosova i Južne Srbije). U Prizrenu me pošalju u Četu veze koja je bila smeštena u starom paviljonu sa HAD-om (videh da je ta zgrada srušena u bombardovanju  Sad Evil or Very Mad) Posle obuke prekomanda u izviđače a sa njima i na granicu i na Golo Jaje  Laughing, i svuda. Nije kome je nuđeno, nego kome je suđeno.  Razz Obuka ceo rok, ali ne žalim ni sekunda, ipak su to izviđači i Prizren.

Seća li se neko Landovice, mi tamo bili na terenu 2 najhladnija zimska meseca?
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime07.07.16 17:19

Pozdrav svima,dobrodošlicu želim novom članu Strahinji.Javljam se i ja nakon prozivke Druga Slavonskog i Ercova.Pratio sam pisanje povremeno i mnogo mi je žao što Dinosaurus nije sa nama,nekako mi prazno bez njega.Administratore molim ako je ikako moguće da ga vrate.Prijatelj Ercov se nekako najviše zabrinuo da neće Prizren da ode u zaborav,moram da priznam da sam i ja u jednom trenutku tako pomislio ali prevario sam se na sreću.Živi Prizren i naša kasarna,zasija posebno kada se javi neko novi i sa pričom malo podgreje atmosferu u već uspavanoj kasarni.Vargas je primetio odavno da smo se uspavali i da se mnogo citiramo a malo toga novog kažemo.Mnogo toga smo ispričali mi stari,zato od novih forumaša poput druga Strahinje očekujemo da čujemo njegove doživljaje iz kasarne,Prizrena,granice.....Veliki pozdrav  salutiranje
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime07.07.16 18:00

strahinja (citat):
slavonski brod (citat):
strahinja (citat):
Pozdrav svima, mada nisam služio u JNA već u VJ (sep. 92/93) ceo vojni rok sam proveo u Prizrenu. Bio sam u izvidjačkoj četi i davali samo pojačano obezbedjenje državne granice zajedno sa graničarima (ako se dobro sećam 55. granični bataljon), tako da sam se nagledao tih štucni i cokula baš dosta. Inače, đon tih cokula je napred i nazad napravljen u obliku pravougaonika da bi moglo da se kače skije na njih.
Preko 4 meseca sam proveo na karaulama Gorožup, Vrbnica i Stojanović, voleo bih da proćaskam i o tome sa nekim ko je bio tamo.
Naravno, nadam se da nisam otišao u off-topic i da mi admin neće zameriti zbog mog posta.

Kolega izviđaču lijepi pozdrav od kolege koji je služio vojni rok u izviđačkoj četi. Samo te lijepo molim da napišeš imena svojih starješina ili zapovjednika. Znam samo da je pokojni stariji vodnik Savo Erdeljan ostao u izviđačkoj a što se dogodilo s kapetanom Vojinovićem i ostalima to ne znam.
Te 92/93 k-dir IČ je bio poručnik Becić (smešan, mršav, sa malim Čarli Čaplin brčićima - ali veoma sposoban, nosilac crnog pojasa u karateu ili džudou), k-dir 1. voda je bio por. Radonjičkić Stevo (BRDM-ovi), k-dir 2. voda por. Šmanja Vlado (moj vod) i k-dir 3. voda vodnik Ilijevski (ako se dobro sećam). Sećam se starijeg vodnika Erdeljana, bio je četni starešina.
Komadant kasarne i ujedno i 549. mtbr je bio pukovnik Kuzmanović (nizak, opasan tenkista).

Nisam zatekao kapetana Vojinovića, mada mi je to prezime poznato, čini mi se da je bio k-dir čete u graničnom bataljonu.
Kolega niti jedan tvoj starješina nije bio u moje vrijeme jedino samo Erdeljan je ostao. U III vodu RIV bio je kapetan Himzo Merdan i stariji vodnik Svetozar Kotur a tko vam je bio starješina za bezbijednost. Mi smo imali nezaboravnog kapetana Salibašića a pred samo odsluženje stigao je Vojinović za k-dira čete a što se tiče majstora borilačkih vještina bilo nas je dosta od boksača, džudista, karatista i td. Lijepo je što si se javio sada raspali po svojim sjećanjima i imaš li koju fotku pa je objavi to bi bilo lijepo od tebe.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime07.07.16 18:03

Djida (citat):
Pozdrav svima,dobrodošlicu želim novom članu Strahinji.Javljam se i ja nakon prozivke Druga Slavonskog i Ercova.Pratio sam pisanje povremeno i mnogo mi je žao što Dinosaurus nije sa nama,nekako mi prazno bez njega.Administratore molim ako je ikako moguće da ga vrate.Prijatelj Ercov se nekako najviše zabrinuo da neće Prizren da ode u zaborav,moram da priznam da sam i ja u jednom trenutku tako pomislio ali prevario sam se na sreću.Živi Prizren i naša kasarna,zasija posebno kada se javi neko novi i sa pričom malo podgreje atmosferu u već uspavanoj kasarni.Vargas je primetio odavno da smo se uspavali i da se mnogo citiramo a malo toga novog kažemo.Mnogo toga smo ispričali mi stari,zato od novih forumaša poput druga Strahinje očekujemo da čujemo njegove doživljaje iz kasarne,Prizrena,granice.....Veliki pozdrav  salutiranje
 Kolega Djida i ja molim administraciju za povratak kolege i brata Dinosaurusa a tebi želim uspješan povratak među nas Prizrence. cheers
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime07.07.16 22:23

slavonski brod (citat):
Djida (citat):
Pozdrav svima,dobrodošlicu želim novom članu Strahinji.Javljam se i ja nakon prozivke Druga Slavonskog i Ercova.Pratio sam pisanje povremeno i mnogo mi je žao što Dinosaurus nije sa nama,nekako mi prazno bez njega.Administratore molim ako je ikako moguće da ga vrate.Prijatelj Ercov se nekako najviše zabrinuo da neće Prizren da ode u zaborav,moram da priznam da sam i ja u jednom trenutku tako pomislio ali prevario sam se na sreću.Živi Prizren i naša kasarna,zasija posebno kada se javi neko novi i sa pričom malo podgreje atmosferu u već uspavanoj kasarni.Vargas je primetio odavno da smo se uspavali i da se mnogo citiramo a malo toga novog kažemo.Mnogo toga smo ispričali mi stari,zato od novih forumaša poput druga Strahinje očekujemo da čujemo njegove doživljaje iz kasarne,Prizrena,granice.....Veliki pozdrav  salutiranje
 Kolega Djida i ja molim administraciju za povratak kolege i brata Dinosaurusa a tebi želim uspješan povratak među nas Prizrence. cheers
Jako mi drago sto vidjesmo Djidu da bar znamo da je ok!
Odavno ja pricam da bez vas dvojice Prizren nije kao sto je bio,niti moze biti ono sto treba da bude bez vas dvojice!
A primeceno sta Vargas rekao sto u potpunosti tacno,ali dragi moji prijatelji,ko treba da vodi pricu,vi ucesnici zbivanja u i oko Prizrena,ili neko sasvim treci koji nezna ni geografski gde je Prizren scratch
malo sam grub tezak,ali istina je takva kakva jeste!
A dragi moji prijatelji,na pogresnom mestu apelujete za povratak Dinosaurusa!
Mozda primetili da bilo pokusaja tu temu postaviti,ali dobili instrukcije za redosled dogadjanja!
Svi predlozi i nejasnoce mogu i treba da se rade putem PP nekom od momaka iz uprave!
Da krenemo od verovatnoce da se dobije neka saglasnost od momaka da se Dinosaurus vrati,ali za kompletnu pricu treba ucesce i druge strane!
Druga strana tj DINOSAURUS ukoliko uopste i zeli da se vrati,treba da povuce odredjene poteze,a znajuci njega kao jako pametnog momka,koji zna sta i kako treba,tako da sasvim suvisno pricati o nasim zeljama i molbama,ukoliko on nece da povuce poteze koje umesto njega niko drugi nemoze povuci!
Ukoliko on smogne snage da povuce prvi potez,siguran sam da nece imati nerazumevanje u upravi,jer verovatno i oni videli da njegovim odlaskom,ne samo Prizren,vec i jos puno drugih tema izgubilo na svojoj svezini i raznovrsnosti salutiranje

Zato dragi prijatelju Dinosauruse,jer znam da i ti ovo pratis,skupi snagu i odluci se vratiti ovde gde i poceo pricati pricu,a ima jos puno toga da se prica,a bez tebe bude malo bljutavo kiselo!
Na vrh Go down
strahinja
Gušter
Gušter
strahinja


BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2016-07-05
DOB : 50
M(j)esto Vršac

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime08.07.16 8:42

slavonski brod (citat):


Kolega niti jedan tvoj starješina nije bio u moje vrijeme jedino samo Erdeljan je ostao. U III vodu RIV bio je kapetan Himzo Merdan i stariji vodnik Svetozar Kotur a tko vam je bio starješina za bezbijednost. Mi smo imali nezaboravnog kapetana Salibašića a pred samo odsluženje stigao je Vojinović za k-dira čete a što se tiče majstora borilačkih vještina bilo nas je dosta od boksača, džudista, karatista i td. Lijepo je što si se javio sada raspali po svojim sjećanjima i imaš li koju fotku pa je objavi to bi bilo lijepo od tebe.
Nikoga od njih nisam zatekao, napisah u prethodnom postu koje su starešine bile u vreme mog boravka tamo.

Najveći fazon od svega je da ja nisam hteo ni da čujem za izviđače ili tamo neke spec. jedinice, vazno mi je bilo da budem bliže kući (kao i svima u početku) a veza (radio teleprinterista) mi se činilo dovoljno izazovno i zanimljivo. Tako sam regrutovan i otišao u Gardu, bataljon veze.

Ali ne lezi vraže, opisah kako sam se našao u Prizrenu i IČ. Činilo mi se da je to na kraj sveta, leteli smo transportnim avionima sa Batajnice na Prištinski aerodrom pa onda autobusima do Prizrena.

E sad, momci koji su tu već bili tj. regrutovani za izviđače izgledali su kao odvaljeni od stene, skoro svako oko 2 metra, mogli su, što se kaže, da volu rep isčupaju. Kad se postrojimo za jutarnju smotru, ja na kraju vrste sa mojih 185  Laughing i 62 kg  Razz. I pored svega, ja na leđima nosim i RUP-12  pale. Jednom, pri "napadu" na Golo jaje, na početku obuke, ja lipšem i padnem iscrpljen na ledja ... ne mogu da ustanem, ne mogu da se okrenem, kao kornjača. K-dir zapenio od besa i dranja "babe jedne, ni za k... niste". Jasno se sećam, kolega gušter, Muzikravić Dušan (i dan danas se sećam imena i prezimena) vaterpolista, kolos od preko 2 metra, uzima moju rupovku, ranac, rap, masku, pušku, stavlja sve to na sebe a mene za opasač podigao i nosi kao džak.  affraid I sa svim tim teretom izađe na Golo jaje.  Very Happy Tada videh šta znači prijateljstvo, u pravom smislu te reči.

To mi je bio podstrek da ne budem poslednji, da ne budem nekom na teretu. Došao sam u vojsku sa 62 kg a otišao za godinu dana sa 82 kg, bez trunke sala, sami mišići, sa kondicijom maratonca i snagom vola.  vojničina

Eto ... zapričah se i ja, oprostite ako sam nekog smorio.  Smile
Na vrh Go down
strahinja
Gušter
Gušter
strahinja


BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2016-07-05
DOB : 50
M(j)esto Vršac

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime08.07.16 8:56

Djida (citat):
Pozdrav svima,dobrodošlicu želim novom članu Strahinji.Javljam se i ja nakon prozivke Druga Slavonskog i Ercova.Pratio sam pisanje povremeno i mnogo mi je žao što Dinosaurus nije sa nama,nekako mi prazno bez njega.Administratore molim ako je ikako moguće da ga vrate.Prijatelj Ercov se nekako najviše zabrinuo da neće Prizren da ode u zaborav,moram da priznam da sam i ja u jednom trenutku tako pomislio ali prevario sam se na sreću.Živi Prizren i naša kasarna,zasija posebno kada se javi neko novi i sa pričom malo podgreje atmosferu u već uspavanoj kasarni.Vargas je primetio odavno da smo se uspavali i da se mnogo citiramo a malo toga novog kažemo.Mnogo toga smo ispričali mi stari,zato od novih forumaša poput druga Strahinje očekujemo da čujemo njegove doživljaje iz kasarne,Prizrena,granice.....Veliki pozdrav  salutiranje
Imam neke slike ali je to negde zatureno u roditeljskoj kući, moraću dobro da se potrudim da ih nađem, skeniram i zakačim ovde.
Na vrh Go down
strahinja
Gušter
Gušter
strahinja


BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2016-07-05
DOB : 50
M(j)esto Vršac

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime08.07.16 8:57

U poslednje vreme učestalo sanjam kasarnu u Prizrenu, naravno, kako je nekad bila. Šta mi se to događa, dešava li se to i vama?
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime08.07.16 12:00

zelim dobrodošlicu drugu strahinji i sretan povratak drugu Djidi.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime08.07.16 12:53

[You must be registered and logged in to see this image.]

jedna fotografija za sretan boravak na ovoj temi
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime08.07.16 12:54

[You must be registered and logged in to see this image.]

a sada jedna sa lokacije zbog koje smo ovdje, mada se razlikuje od one koje se mi sjećamo
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime08.07.16 12:56

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jedna poznata građevina u kasarni čija je namjena donekle ostala ista i poslije nas.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime08.07.16 18:36

strahinja (citat):
U poslednje vreme učestalo sanjam kasarnu u Prizrenu, naravno, kako je nekad bila. Šta mi se to događa, dešava li se to i vama?

E izviđaču moj samo da pronađeš nekoga od generacije još više ćeš je sanjati!! Very Happy
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime08.07.16 23:55

Hvala Mure Druže PRIZRENSKI na lepim rečima.Uvek se ja vraćam u Prizren i našu kasarnu priznajem to,pomoću ovog foruma možemo za sve pare da se vratimo u našu mladost,u naše drugarstvo koje nije znalo za prepreke i koje ni dan danas ne zna..........dobri ljudi nisu i nikad neće da priznaju nijednu granicu.Živeo ti prijatelju moj Very Happy
Na vrh Go down
strahinja
Gušter
Gušter
strahinja


BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2016-07-05
DOB : 50
M(j)esto Vršac

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime12.07.16 12:54

slavonski brod (citat):
strahinja (citat):
U poslednje vreme učestalo sanjam kasarnu u Prizrenu, naravno, kako je nekad bila. Šta mi se to događa, dešava li se to i vama?

E izviđaču moj samo da pronađeš nekoga od generacije još više ćeš je sanjati!! Very Happy
Pa kapiram da je ovo JNA forum i da teško može biti neko od moje generacije, ali nema veze, samo podsećanje na kasarnu i Prizren je osvežavajuće posle toliko godina. 

Off topic : zna li neko kako da stupim u kontakt sa  mojim klasićima, neki forum, neka grupa itd.?
Na vrh Go down
strahinja
Gušter
Gušter
strahinja


BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2016-07-05
DOB : 50
M(j)esto Vršac

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime12.07.16 12:56

mureZE (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jedna poznata građevina u kasarni čija je namjena donekle ostala ista i poslije nas.
Ne mogu baš sa sigurnošću da tvrdim ali ovo nije zgrada gde su nekad bili izviđači, inžinjerija itd?
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime12.07.16 19:07

strahinja (citat):
slavonski brod (citat):
strahinja (citat):
U poslednje vreme učestalo sanjam kasarnu u Prizrenu, naravno, kako je nekad bila. Šta mi se to događa, dešava li se to i vama?

E izviđaču moj samo da pronađeš nekoga od generacije još više ćeš je sanjati!! Very Happy
Pa kapiram da je ovo JNA forum i da teško može biti neko od moje generacije, ali nema veze, samo podsećanje na kasarnu i Prizren je osvežavajuće posle toliko godina. 

Off topic : zna li neko kako da stupim u kontakt sa  mojim klasićima, neki forum, neka grupa itd.?

Pokušaj preko fejsa imaš link tražim drugove iz JNA. Nema veze pronašao si nas i sada raspali po svojim sjećanjima u kasarni Ramiz Sadiku, Ne znam da li je kasarna promjenila ime ili je ostalo isto Very Happy
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime12.07.16 19:10

strahinja (citat):
mureZE (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jedna poznata građevina u kasarni čija je namjena donekle ostala ista i poslije nas.
Ne mogu baš sa sigurnošću da tvrdim ali ovo nije zgrada gde su nekad bili izviđači, inžinjerija itd?
Što se tiče ovoga objekta to nije bilo u moje vrijeme o tome ćeš dobiti bolje informacije od kolega koji su opisivali kasarnu u njihovo vrijeme te o novo izgrađenim zgradama ili objektima.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime17.07.16 17:26

Drugovi, kolege i prijatelji Prizrenci pripadnici 549. brigade sretan vam današnji dan naše nezaboravne kasarne Ramiz Sadiku Very Happy
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime18.07.16 12:04

druze slavonski, prosvjetli me, kakav dan kasarne. u ovo vrijeme sam boravio na karauli tako da mi nije poznato sta se desavalo u Prizrenu. znam da je 15.08. dan graničara.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime18.07.16 12:06

Djida (citat):
Hvala Mure Druže PRIZRENSKI na lepim rečima.Uvek se ja vraćam u Prizren i našu kasarnu priznajem to,pomoću ovog foruma možemo za sve pare da se vratimo u našu mladost,u naše drugarstvo koje nije znalo za prepreke i koje ni dan danas ne zna..........dobri ljudi nisu i nikad neće da priznaju nijednu granicu.Živeo ti prijatelju moj Very Happy

sve si rekao druze Djida. imam samo dodati tačku poslije smajlija. affraid
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime18.07.16 15:02

mureZE (citat):
druze slavonski, prosvjetli me, kakav dan kasarne. u ovo vrijeme sam boravio na karauli tako da mi nije poznato sta se desavalo u Prizrenu. znam da je 15.08. dan graničara.
 Druže mureZE 17.07. je bio dan kasarne i 549 brigade koliko mi je ostalo u sjećanju a posebno su bili dani jedinica u sastavu JNA. Znam da smo poslije dana brigade išli na ljetnu obuku na Batlavsko jezero u periodu od 26.07 do 10.08.87. Very Happy
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 48
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: ramiz sadiku    Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime25.07.16 13:24

Evo i mene posle duze pauze da se pridruzim mojim PRIZRENCIMA i da se zahvalim clanovima foruma na odrzavanju.                                    Jos jednom veliki pozdrav sa najtoplijeg dela JUGA SRBIJE.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime26.07.16 15:22

[You must be registered and logged in to see this image.]

evo onda Miki da se rashladiš  lol!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime06.08.16 13:20

Nakon nekoga izvjesnoga vremena da izvršim prijavak u kasarnu. Vidim da novih i starih korisnika nema izgleda da smo se mi stari korisnici ispucali s temama a novi korisnici prate naš forum bez prijave kao skriveni korisnici tako da ćemo se povremeno javiti i održavati našu kasarnu. Lijepi i srdačan drugarski pozdrav za sve korisnike kasarne Ramiz Sadiku!! Very Happy
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime08.08.16 19:16

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime08.08.16 19:16

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime08.08.16 19:17

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime08.08.16 19:18

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime08.08.16 19:19

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime08.08.16 19:22

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.08.16 0:15

Pozdrav za Prizrence.Pratim ja dogadjanja u i oko Prizrena i ocekujem odgovor od Slavonskog na davno postavljeno pitanje,a to je bilo pitanje u vezi brata scratch
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.08.16 18:00

ercov54 (citat):
Pozdrav za Prizrence.Pratim ja dogadjanja u i oko Prizrena i ocekujem odgovor od Slavonskog na davno postavljeno pitanje,a to je bilo pitanje u vezi brata scratch

Pozdrav za kolegu s karaule Bituše drago mi je što si i dalje aktivan a što se tiče brata Dinosaurusa samo smo razmijenili par poruka. Imam velikih obveza sa suprugom jer je imala operaciju i sada slijedi još jedna pa sam na relaciji Slavonski Brod - Zagreb. Malo sam uhvatio vremena pa objavio par fotografija možda će netko od mojih kolega razbuditi pa on preuzeti ulogu dežurnoga. Kada budem pričao sa bratom o povratku na vrijeme ćete biti informirani. Lijepi i srdačan pozdrav Very Happy
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime18.08.16 22:41

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
sarentica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 81
ČLAN OD: : 2013-12-25
DOB : 54
M(j)esto Bugojno

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime18.08.16 22:57

Jedna od mojih najomiljenijih destinacija za vrijeme službe u Prizrenu.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime19.08.16 20:06

Pa gdje si druze Djida, nema te citavu vjecnost. Pozdrav za sve Prizrence.
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 48
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: ramiz sadiku   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime30.08.16 21:17

Pozdrav za dule 021 dobro je kad si se setio dase javis ujedno pitanje dali je ziv BORA KUZMANOVIC bio mi kom.kasarne pozdrav za sve prizrence .
Na vrh Go down
Dule 021
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2014-03-06

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime31.08.16 18:51

Pa kad sam vec video one ujakove plakete i ostalo rekoh ajd da slikam al nesto ne vidim ovde sad te slike.
Nisam u prici  sa ujakom spominjao Prizren ali znam samo da je od te ekipe 1991-1992 umro zastavnik Bosnic a za ostale bih morao da proverim pa i za Boru Kuzmanovica.
Nesto  mi se kroz glavu  provlaci informacija da je negde u blizini Beograda i da je ziv.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime31.08.16 21:16

Dule 021 (citat):
Pa kad sam vec video one ujakove plakete i ostalo rekoh ajd da slikam al nesto ne vidim ovde sad te slike.
Nisam u prici  sa ujakom spominjao Prizren ali znam samo da je od te ekipe 1991-1992 umro zastavnik Bosnic a za ostale bih morao da proverim pa i za Boru Kuzmanovica.
Nesto  mi se kroz glavu  provlaci informacija da je negde u blizini Beograda i da je ziv.
A da,nema slika jer stvari stoje ovako!
Tisi mlad momak i nisi u toku,a ja vec u godinama i ako bio u toku,sad zaboravio Rolling Eyes
Verovatno,a bice da je tako,da postavljanjem tih slika prekrseno jedno od pravila foruma,a momci te slike i pricu oko njih skinuli,i tu vise pogovora nema Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Sponsored content





Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme) - Page 10 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
Na vrh 
Stranica 10/18Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 18  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: