FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Share

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
Janko Vujica
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 2
REPUTACIJA : 0
ČLAN OD: : 2013-01-30

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime30.01.13 21:36

I ja se spremam samo je pitanje kada?
Na vrh Go down
spale
Gušter
Gušter

ČLAN OD: : 2013-02-22

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime22.02.13 22:49

Halo Vujice! Jasam bio Septembarska klasa 86/87 takodje kod Jeftic Dragise, inace on je bio moj komandir voda. Ako si se 85 skinuo verovatno ti ime Borivoje Orovic nesto govori, on iz pesadije kao porucnik preuzeo Cetu izvidjaca zajedno sa Dragisom.Pred kraj mog vojnog roka 1987, Borivoje postaje kapetan a Dragisa nege u letu 87 dobija cin porucnika. Negde 92 Dragisa dolazi u Pancevu i u bosni biva tesko ranjen,na svu srecu prezivljava ranjavanje i sluzbu zavrsava u Beogradu kao ppukovnik. Mogu ti reci da je Dragisa zaista nejbolji covek koga sam ikada upoznao inace preko tadasnjeg komadira cete Borivoje Orovica pronasao sam Jeftu( inace kako smo ga zvali) i pre tri dana pricali smo preko Skyp. Verovatno se secas nekih iz martovske klase 85. Verovatno posle tebe komandir prvog voda bio je neki iz bileca Glusac, zatim desetari neki zaga iz okoline Mostara, Paunovic Srescko iz Kraljeva, jedan od Vozaca bio je Jovanovic Dragan. Mislim da u tvoje doba komandir cete bio je kapetan Zajko, ako te i on interesuje, zajko sada zivi na novom zelandu i kazu da je postao veliki srbomrzac.Vujice za sad toliko, puno pozdrava tebi i svima koji posecuju ovaj forum. Takodje pozivam nek se jave svi koji su sluzili u Izvidjacima od marta 86 preko septembra 86 pa sve do septembra 87. Cao

Na vrh Go down
Rambo
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 5
REPUTACIJA : -1
ČLAN OD: : 2011-12-07
M(j)esto Kosovo,Mitrovica

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime04.03.13 16:37

Zdravo Spale Ja sam takodze bio vojnik kod Jefte pa bi te zamoleo ako imash neki njegov broj za kontakt jer stvarno bioje dusa od coveka.
Molimte ako moze posaljimi na PM.
Pozdrav Rambo.
Na vrh Go down
Rambo
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 5
REPUTACIJA : -1
ČLAN OD: : 2011-12-07
M(j)esto Kosovo,Mitrovica

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime04.03.13 18:01

Pozdrav svima. Ja sam jedan od onih koji su sluzili u izvidjackoj ceti avgustovska klasa 84/85 god u radarskoj odelenji kod Jevtica.
Na vrh Go down
izvidjac87/88
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-03-28

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime02.04.13 15:32

pozdrav svima

ako ima neko ko je bio u vojsci u maslinama 87/88 VP 6330/2 izvidjaci kod kapetana orovica por.jevtica i vod.knezevica neka se javi.desetar manojlo.
Na vrh Go down
izvidjac87/88
Gušter
Gušter

ČLAN OD: : 2013-03-28

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime02.04.13 15:35

pozdrav svima

ako ima neko ko je bio u vojsci u maslinama 87/88 VP 6330/2 izvidjaci kod kapetana orovica por.jevtica i vod.knezevica neka se javi.desetar manojlo.
Na vrh Go down
spale
Gušter
Gušter

ČLAN OD: : 2013-02-22

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime02.04.13 22:34

Moje postovanje Manojlo!
ja sam takodje bio u Izvidjacima 86/87 tacno kada je Orovic dobio cin Kapetana, a Jeftic cin porucnika. Bio sam drugi vod i skinu sam se 16 Septembra 87. Ako si bio martovska klasa tada se sigurno poznajemo. Moja E-Mail Zoran.spasic@gmx.at
Javi se.

Sa postovanjem Spasic Zoran iz ilandze kod Panceva.
Na vrh Go down
Ivan Vojinovic-Vosa-
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-04-14

KomentarNaslov komentara: masline,ceta veze 86/87   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime14.04.13 15:29

Moje postovanje svima na forumu.
I ja sam sluzio u maslinama,u ceti veze,ves teleprinterista,kod vodnika Gonjanin Murata,samno su bili Goran Ivic iz Krusevca i Fatmir Neziri iz Podujeva.Secam se i Cankovic Dragana iz Bg desetara.Djafica,Petrovic Nikole nasa klasa koji su kasnije postali desetari. U ceti veze je bio i vojinik Ristivojevic Zikan mislim iz Koceljeva,ima li iko na ovom forumu iz te klase i da li
neko moze pomoci u vezi ovog vojnika Ristivojevica,hteo bih da ga nadjem bili smo bas ok.cuo sam da me trazio kasnije ali bez uspesno kao i ja njega sada.Naravno voleo bih kontakt sa bilo kim iz te klase.POZDRAV forumasima.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
dpuric

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3393
REPUTACIJA : 563
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 53
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime14.04.13 15:32

Ivan Vojinovic-Vosa- dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
Zoki 09
Gušter
Gušter

ČLAN OD: : 2013-07-15

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime15.07.13 21:15

Hallo svima koji su sluzili 89-90 septembar treca pesadiska ceta kod legendarnog kapetana mustafa barakovic .koga se secam dordevic sasa atanasov vojislav ilevski ljube aleksandar abramovic babic miroslav stetic igor nikitovic zeljko andric milos djuric milan ilic boban jaganjac fikret simic goran todorevic borko cerkes mato plavsic zoran alarin sero zulic ermin iles josip pozdrav zoki gruja
Na vrh Go down
Zoki 09
Gušter
Gušter

ČLAN OD: : 2013-07-15

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime15.07.13 21:34

89-90 pesadia mustafa brakovic treca ceta
Na vrh Go down
stefanov
Gušter
Gušter

REPUTACIJA : 1
ČLAN OD: : 2013-10-10

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime10.10.13 22:27

pozdrav,ovde Dragan Stefanov Izvidjac 6330/2 Masline septembar 88/89 pozdravValentinu ,secam se svih iz cete i svega
Na vrh Go down
Franja
Gušter
Gušter

ČLAN OD: : 2013-09-21
DOB : 49
M(j)esto Vrsac

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime12.10.13 23:23

Bio sam tenkista u Maslinama septembar 89-90, komandir voda Vrapcenjak Branko, legenda koja hoda, komandir cete Vulin Nemanja. Nezaboravno vreme u drustvu sa VidovicFranjom,Vidakovic Darkom,Efendic Bahrijom,Zaloznik Janezom. Mozda ce neko slucajno nabasati na ovaj forum,kao i ja, pa da nekako dodjemo u kontakt.
Na vrh Go down
Daruvarčanin
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 13
REPUTACIJA : 2
ČLAN OD: : 2013-10-14

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime14.10.13 21:46

Ja sam bio u PVO-u 1989/1990. Zanima me zna li netko što je bilo s tadašnjim kapetanom Žarkom Miškovićem? Je li on u mirovini?

--------

Peta proleterska (crnogorska) pešadijska brigada, čije tradicije nastavlja 5.mtbr, formirana je Odlukom Vrhovnog štaba NOVJ od 10.juna 1942.godine  u s.Smrječno u Pivskoj župi od 3 udarna bataljona iz Nikšićkog sreza i jednog udarnog bataljona iz danilovgradskog i podgoričkog sreza. U brigadi je bilo i nekoliko boraca iz Boke. Brigada je tada brojela oko 1100 starešina i vojnika. Za prvog komandanta brigade postavljen je Sava Kovačević – proslavljeni legendarni komandant iz NOB-a, a za komesara Radomir Babić.

Prvi ratni zadatak 5.proleterske brigade bio je povezivanje sa jedinicama na prostoru Prozor – Gornji Vakuf – Travnik – Bugojno i zaštita 175 teških ranjenika centralne bolnice i 220 dece uz marš od 200 km. Svoj ratni put ova proslavljena brigada veže za sve značajnije bitke NOB-e: Neretvu, Sutjesku, Sremski front... U toku trogodišnjih borbi i pređenih 24,000 km Peta brigada je izgubila 1360 boraca. Ova slavna jedinica dala je 56 Narodnih heroja a odlikovana je Ordenom narodnog heroja, Ordenom narodnog oslobođenja i ordenom bratstva i jedinstva I reda, a povodom 30-togodišnjice pobede nad fašizmom (1975.godine) brigada je odlikovana Ordenom narodne armije sa lovorovim vencem.

Obeležavajući 10.jun – Dan jednice Komandant brigade puk Žarko Mišković, u prisustvu starešina 2.A na čelu sa NŠ 2.A general-majorom Miladinović Milomirom, starešina k-de PK, komandanata jedinica iz kasarne «Masline», rezervnih starešina 5.mtbr i sredstava jevnog informisanja, podsetio je na slavni put 5.mtbr u proteklih 59 godina i naglasio: Osnovni zadatak brigade u miru je jačanje borbene gotovosti jedinica i profesionalno izvršavanje svakog joj postavljenog zadatka; 5.mtbr kao sastavni deo VJ i odbrambenog sistema zemlje obavlja redovne planske zadatke obuke vojnika i starešina za odbranu suvereniteta, teritorije, nazavisnosi i ustavnog poretka SRJ. Jedinice 5.mtbr trenutno izvršavaju odgovorne zadatke u KZB, u Preševskoj dolini, na Čakoru, u okolini Rožaja, u Beranama, Andrijevici i Plavu, na Lovćenu i u Kumboru. Zadaci koji se postavljaju pred 5.mtbr izvršavaju se uz punu odgovornost, stručnu osposobljenost i spremnost pripadnika jedinice da izvrše svaki zadatak u miru i ratu.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24335
REPUTACIJA : 657
ČLAN OD: : 2012-10-30

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime14.10.13 22:21

@Daruvarčanin (citat):
Obeležavajući 10.jun – Dan jednice Komandant brigade puk Žarko Mišković, u prisustvu starešina 2.A na čelu sa NŠ 2.A general-majorom Miladinović Milomirom, starešina k-de PK, komandanata jedinica iz kasarne «Masline», rezervnih starešina 5.mtbr i sredstava jevnog informisanja, podsetio je na slavni put 5.mtbr u proteklih 59 godina i naglasio: Osnovni zadatak brigade u miru je jačanje borbene gotovosti jedinica i profesionalno izvršavanje svakog joj postavljenog zadatka; 5.mtbr kao sastavni deo VJ i odbrambenog sistema zemlje obavlja redovne planske zadatke obuke vojnika i starešina za odbranu suvereniteta, teritorije, nazavisnosi i ustavnog poretka SRJ. Jedinice 5.mtbr trenutno izvršavaju odgovorne zadatke u KZB, u Preševskoj dolini, na Čakoru, u okolini Rožaja, u Beranama, Andrijevici i Plavu, na Lovćenu i u Kumboru. Zadaci koji se postavljaju pred 5.mtbr izvršavaju se uz punu odgovornost, stručnu osposobljenost i spremnost pripadnika jedinice da izvrše svaki zadatak u miru i ratu.

Daruvarčanin, dobrodošao na forum!
Za početak, ipak malo prouči pravila ovog foruma! Very Happy 

Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2013-11-07
DOB : 47
M(j)esto metkovic

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime07.11.13 17:28

Pozdrav svima.
Bio sam 91.na odsluzenju u Maslinama,martovska klasa,v.p.8897 PVO.
Zapovjednik je bio kap.Krsmanović.
Ako netko ima da je bio u to vrijeme,bilo bi mi drago...
Na vrh Go down
Daruvarčanin
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime10.11.13 23:06

Kada sam se skinuo u 9. mjesecu 1990. godine, Dragoljub Krsmanović bio je još poručnik! Inače, bio je oficir koji se pridržavao pravila službe i nikada nije popuštao. Toliko je bio uživljen u komandiranje da je na terenu, kada je igrala nogometna reprezentacija, nesvjestan počeo naređivati nogometašima koji su igrali očajno. Zna li itko što je bilo poslije s Krsmanovićem koji je bio podrijetlom iz BiH? Također me zanima što je bilo s njegovim nadređenim i mojim komandirom Salihom Redžajem! Rubčiću, je li Salih bio aktivan u tvoje doba?

Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter

M(j)esto metkovic

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime11.11.13 12:35

Da,bio je porucnik i jedno vrijeme dok sam ja bio ali je unaprijeđen u kapetana tijekom ljeta 1991. Doduse,bio je dosta ozbiljan i zanesen u poslu...Saliha ne poznajem,odnosno nisam nikada cuo za njega.
Kazi mi,molim te,da li si ti bio baterija 40 mm,odnosno koji vod?
Na vrh Go down
Daruvarčanin
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime11.11.13 14:26

Upravo sam doznao da je Krsmanović vojsku napustio krajem devedesetih u činu majora i da je sada uspješni poduzetnik u Podgorici.

Salih je negdje na Kosovu, a Mišković je umirovljen kao pukovnik.

To su tri oficira koja uvijek pamtim kada se prisjećam JNA i tadašnjega Titograda u kojemu sam proveo cijelu godinu.

P. S.

Sada sam našao i vojnu knjižicu u kojoj piše VP 8897/4.

Pri dolasku, 18. 9. 1989. godine, potpisao ju je Dragoljub Krsmanović.

A na odlasku , 17. 9. 1990. godine, Salih Redžaj.

Daruvarčanin: komentar modifikovan dana: 11.11.13 14:57; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter

M(j)esto metkovic

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime11.11.13 14:57

Ok,jel ti netko sa foruma dao informacije ili...ako je volio bi malo popricati s nekim tko poznaje Krsmanovica. Znas li da je cijela kasarna sada napuštena,bar sam tako cuo.
Na vrh Go down
pripadnik ARJ PVO
Gušter
Gušter

ČLAN OD: : 2013-11-12

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime12.11.13 16:17

pozdrav svim vojnicima i starijesinama koji su sluzili vojsku ili radili u ARJ PVO, kasarna "Marsal Tito" Masline u Podgorici.
Krsmanovic.salutiranje 
Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter

M(j)esto metkovic

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime12.11.13 17:06

Lijep pozdrav zapovijedniče,desetar Tihomir Rubčić,1991.god....
Na vrh Go down
pripadnik ARJ PVO
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime12.11.13 18:05

Pozdrav Rubcicu,imena se sjecam a lika iskreno ne.Davno je bilo zaboravilo se!
Na vrh Go down
pripadnik ARJ PVO
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime12.11.13 18:08

Pozdrav Rubcicu.Tvoje ime mi je ostalo u sjecanju,cini mi se da si bio desetar i naravno dobar vojnik
Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter

M(j)esto metkovic

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime12.11.13 19:09

Izuzetno sam cijenio Vaše ljudske osobine i odnos prema drugim vojnicima i oficirima....
Podsjetio bih Vas samo da sam bio u ljeto i jesen 91.zapovjednik 3.voda baterije 40 mm u nedostatku aktivnih oficira,inače sam iz Metkovića,republika Hrvatska. U svakom slučaju ponosam sam na vrijeme provedeno u JNA od 3.-11.mjeseca 1991.
Nadam se da sam Vam osvježio pamćenje.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...
Na vrh 
Stranica 4/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next