FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 SVE KARAULE BIVSE SFRJ

Go down 
+38
IgorK
Arif Abazi
baks76
privorac
Škipetar
barbican
RudiFridrih
Tramvaj
Mujak
FranićD
aronija
Vojnik Graničar
Rade58
alexandar
MojBlaf87
eci
PORUCNIK
perito
Bart
buce
Tibor Nagy
Die_Nadel
voja64
acopaco
Todor967
Bojan Stražar
wolff
SveJug
Kemo Specijalac
zastavnik
Zeko
humka83
mureZE
Lala Basaid
Kuhar-Debar.
milutins
ZAGORAC
REJON
42 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
aronija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 88
ČLAN OD: : 2017-02-12
DOB : 70
M(j)esto Čapljina

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime05.05.18 19:55

aronija (citat):
Ima li koga 1973/74. karaula Stanko Paunović-Studena voda Timočka krajina G.O. Zaječar.
Na vrh Go down
aronija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 88
ČLAN OD: : 2017-02-12
DOB : 70
M(j)esto Čapljina

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime05.05.18 19:55

Karaule g.o.Zaječar 1.krčun-aladinac2.novo korito3.vratarnica4.avramica5.vrška čuka6.halovo 7.gradskovo 8.m.jasenovac9.braćevac10.rajac-stanko paunović11.mokranje12.kobišnica-bukovče.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime15.08.18 8:17

[You must be registered and logged in to see this image.]

Svim pripadnicima Graničnih jedinica JNA , sretan 15.08.2018 dan graničara JNA.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Rade58
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2019-08-03

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime05.10.19 20:43

aronija (citat):
Karaule g.o.Zaječar 1.krčun-aladinac2.novo korito3.vratarnica4.avramica5.vrška čuka6.halovo 7.gradskovo 8.m.jasenovac9.braćevac10.rajac-stanko paunović11.mokranje12.kobišnica-bukovče.
kobišnica i bukovče tosu sela ane karaule pri selu bukovče i kobišnice se nalazila karaula vera radosavljević na tromeđi rumunije i bugraske ušće timoka u dunav,i nema karaule na mokranju na mokranju je granični prelaz,tada je tako bilo 1978,oprosti ali je tada tako bilo hvala rade. salutiranje
Na vrh Go down
Rade58
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2019-08-03

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime05.10.19 20:47

dragi drugovi gdebi ja mogo dobiti značku kraničara plaćam pošteno rade.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime06.10.19 10:35

Rade58 (citat):
dragi drugovi gdebi ja mogo dobiti značku kraničara plaćam pošteno rade.
Ako ti je stalo do toga, izmislit će mo i to.! Very Happy
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
aronija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 88
ČLAN OD: : 2017-02-12
DOB : 70
M(j)esto Čapljina

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime06.10.19 18:24

Rade58 (citat):
aronija (citat):
Karaule g.o.Zaječar 1.krčun-aladinac2.novo korito3.vratarnica4.avramica5.vrška čuka6.halovo 7.gradskovo 8.m.jasenovac9.braćevac10.rajac-stanko paunović11.mokranje12.kobišnica-bukovče.
kobišnica i bukovče tosu sela ane karaule pri selu bukovče i kobišnice se nalazila karaula vera radosavljević na tromeđi rumunije i bugraske ušće timoka u dunav,i nema karaule na mokranju na mokranju je granični prelaz,tada je tako bilo 1978,oprosti ali je tada tako bilo hvala rade. salutiranje
Tako je na karauli Vera Radosavljević na kojoj sam bio 7.dana kao gost  bila je susjedna karaula Stanko Paunović prema Zaječaru prelaz  mokranje nije bio.Sva sela sam obiša pješke,Bukovče ,Kobišnica ,Veljkovo ,Rogljevo,Kovilovo,Zlokuće i Rajac bio sam na tromeđi na dunavu-bugarska -rumunija -srbija -Bio sam u Negotinu ,sve za vrjeme služenja vojnog roka na karuli Stanko Paunović kod sela Rajac-Kovilovo -1973/74.Kući otišao 1.4.1974.
Na vrh Go down
Rade58
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2019-08-03

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime06.10.19 20:12

Vojnik Graničar (citat):
Rade58 (citat):
dragi drugovi gdebi ja mogo dobiti značku kraničara plaćam pošteno rade.
Ako ti je stalo do toga, izmislit će mo i to.! Very Happy
dragi kolega ajde izmisli i to pami javi hvala rade. stražar
Na vrh Go down
FranićD
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2018-02-06
M(j)esto Kula

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime21.10.19 0:19

Da dam i ja svoj doprinos da se napravi spisak SFRJ karaula...dakle ja sam sluzio '88 na karauli Boro Vukmirovic (posle dve godine par stotina metara dalje je napravljena karaula Kosare)...dakle reon nam se protezao od Granicnog Kamena C 2 do Granicnog Kamena C4...prilicno sam ubedjen da je moja susedna karaula Morina isla od Granicnog kamena C 4 do Granicnog Kamena C 6...za ostale oznake karaula neznam ...raspored imena karaula koje su pripadale Djakovici a nisam siguran dali je to 27 GO neka me neko ispravi su sledece od gore sa nadmorske visine 1869 ka Djakovici dole : General Pavle Ilic - Djeravica - Boro Vukmirovic - Morina - Deva - Bratstvo - Goden - Cafa Prusit - Grcin
Na vrh Go down
aronija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 88
ČLAN OD: : 2017-02-12
DOB : 70
M(j)esto Čapljina

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime15.12.19 18:00

aronija (citat):
Rade58 (citat):
aronija (citat):
Karaule g.o.Zaječar 1.krčun-aladinac2.novo korito3.vratarnica4.avramica5.vrška čuka6.halovo 7.gradskovo 8.m.jasenovac9.braćevac10.rajac-stanko paunović11.mokranje12.kobišnica-bukovče.
kobišnica i bukovče tosu sela ane karaule pri selu bukovče i kobišnice se nalazila karaula vera radosavljević na tromeđi rumunije i bugraske ušće timoka u dunav,i nema karaule na mokranju na mokranju je granični prelaz,tada je tako bilo 1978,oprosti ali je tada tako bilo hvala rade. salutiranje
Tako je na karauli Vera Radosavljević na kojoj sam bio 7.dana kao gost  bila je susjedna karaula Stanko Paunović prema Zaječaru prelaz  mokranje nije bio.Sva sela sam obiša pješke,Bukovče ,Kobišnica ,Veljkovo ,Rogljevo,Kovilovo,Zlokuće i Rajac bio sam na tromeđi na dunavu-bugarska -rumunija -srbija -Bio sam u Negotinu ,sve za vrjeme služenja vojnog roka na karuli Stanko Paunović kod sela Rajac-Kovilovo -1973/74.Kući otišao 1.4.1974.
           Gdje ste sada graničari stari...
Na vrh Go down
Mujak
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2019-12-16

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime16.12.19 10:59

Imali netko da je služio na karauli Ljuba Nešić 89
Na vrh Go down
aronija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 88
ČLAN OD: : 2017-02-12
DOB : 70
M(j)esto Čapljina

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime31.12.19 17:53

Kemo Specijalac (citat):
Granicni odsek Zajecar, prema dosadasnjim informacijama:

Braćevac
Sokolar (Ljuba Nešić, Mali Jasenovac)
Gradskovo (Branko Perić)
Bezdanica (Halovo)
RTB Bor (Vrška čuka, kod graničnog prelaza)
Zatvornicka Poljana (ili Zatvornica)
Timok(Ramadan Aguši)
Kadibogaz(Dusan Petrovic-Sane)
Rasovati kamen (napuštena)
Aldinac(Slobodan Penezic Krcun)
Stanko Paunović -Rajac-Kovilovo... Vera Radosavljević-Kobišnica-Bukovče...
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime17.02.20 13:27

Šara letna Restelicka pod komandom Prizrena, 1977.god.
Foto - Rade Vasilov


[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness

Vojnik Graničar, Treborr1 and vojowr vole ovaj upis

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime17.02.20 14:03

Gledajući kopita ovog konja (bar ova prednja), mislim da ga nisu baš održavali!?
Mada se u konje baš ne razumijem ali čini mi se da su malkoooo izrasla previše. Suspect
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Tramvaj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2020-11-30

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime30.11.20 8:55

REJON (citat):
Pozdrav Zagorac i milutins..
Video sam ja da imaju razne teme vezane za karaule u podforumima, ali hteo sam da napravimo neku specifikaciju, odnosno spiskove svih granicnih odseka i pripadajucih karaula. 
U tom smislu sam otvorio ovu temu gde bi se ukljucili i ljudi sa drugih prostora sa svojim dragocenim podacima koji bi nam posluzili za kompletiranje informacija.
Interesuje me npr.odakle da pocnemo..koji bi prvi granicni odsek naveli?? Iz kog pravca su krenule slovno-brojcane oznake?? Koliko je koji gr.odsek imao karaula i njihova imena??
Ja sam inace sluzio na dve karaule 32.Ohridskog odseka Sveti Naum(Vasko Karangeleski) i Labunista. Tu su bile oznake gr.kamenova E i F, a brojevi su bili od F1-F6. 
Meni je to vrlo zanimljivo i zeleo bih da napravimo arhivu svih tih podataka vezane za granicnu sluzbu.
Nadam se da ste me razumeli i ocekujem Vasu pomoc.
Veliki pozdrav.
Pa evo, da ne ode sve u zaborav. Čitam ovaj forum i vidim, da je ipak bolje dati neke podatke nakon više godina službe u 66. graničnom bataljonu Maribor. Nisam pratio promene komandnog kadra nakon odlaska sa granice.

66. granični bataljon - Granični odsek Maribor V.P. 5457. Komandant podpukovnik Zdravko Cverlin (pre njega više godina potpukovnik Života Rendulić)
    
karaula 15 - Gornja Radgona, zastavnik Spase Petruševski
karaula 16 - "Jože Kerenčič" Zgornje Konjišče, zastavnik Jožef Rotar
karaula 17 - Sladki Vrh,
karaula 18 – Ceršak, zastavnik I. kl. Radoje Spasković a kasnije vodnik Božo Crljić
karaula 19 – Šentilj, zastavnik I. kl. Rade Vojnović
karaula 20 – Špičnik, poručnik Milutin Radenković "Mišo", kasnije vodnik I kl. Mersim Suljkanović
karaula 21 - "Jožica flander" Gaj nad Mariborom, st. vodnik I. kl. Rangelov Vasilije
karaula 22 - "Nikola Hečimović" Veliki Boč, st. vodnik Jadranko Rudec, kasnije vodnik Kolunđija
karaula 23 - "Đuro Đaković" Duh na Ostrem Vrhu, por. Javornik Konrad a kasnije vodnik I. klase Marko Kovačič
karaula 24 – Kapla, Zgornja Kapla, zastavnik Ivo Škrinjarić
karaula 25 - "Alfonz Šarh-Iztok" Brezni Vrh, zastavnik Stanko Boroja
karaula 26 – Kapunar, poručnik Javornik Konrad, kasnije Deleut Mensud
karaula 27 – Brezovnik, ne sečam se više posle poručnika Pulka

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
Tramvaj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2020-11-30

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime30.11.20 9:07

Tramvaj (citat):
REJON (citat):
Pozdrav Zagorac i milutins..
Video sam ja da imaju razne teme vezane za karaule u podforumima, ali hteo sam da napravimo neku specifikaciju, odnosno spiskove svih granicnih odseka i pripadajucih karaula. 
U tom smislu sam otvorio ovu temu gde bi se ukljucili i ljudi sa drugih prostora sa svojim dragocenim podacima koji bi nam posluzili za kompletiranje informacija.
Interesuje me npr.odakle da pocnemo..koji bi prvi granicni odsek naveli?? Iz kog pravca su krenule slovno-brojcane oznake?? Koliko je koji gr.odsek imao karaula i njihova imena??
Ja sam inace sluzio na dve karaule 32.Ohridskog odseka Sveti Naum(Vasko Karangeleski) i Labunista. Tu su bile oznake gr.kamenova E i F, a brojevi su bili od F1-F6. 
Meni je to vrlo zanimljivo i zeleo bih da napravimo arhivu svih tih podataka vezane za granicnu sluzbu.
Nadam se da ste me razumeli i ocekujem Vasu pomoc.
Veliki pozdrav.
Pa evo, da ne ode sve u zaborav. Čitam ovaj forum i vidim, da je ipak bolje dati neke podatke nakon više godina službe u 66. graničnom bataljonu Maribor. Nisam pratio promene komandnog kadra nakon odlaska sa granice.

66. granični bataljon - Granični odsek Maribor V.P. 5457. Komandant podpukovnik Zdravko Cverlin (pre njega više godina potpukovnik Života Renduli
    
karaula 15 - Gornja Radgona, zastavnik Spase Petruševski
karaula 16 - "Jože Kerenčič" Zgornje Konjišče, zastavnik Jožef Rotar
karaula 17 - Sladki Vrh,
karaula 18 – Ceršak, zastavnik I. kl. Radoje Spasković a kasnije vodnik Božo Crljić
karaula 19 – Šentilj, zastavnik I. kl. Rade Vojnović
karaula 20 – Špičnik, poručnik Milutin Radenković "Mišo", kasnije vodnik I kl. Mersim Suljkanović
karaula 21 - "Jožica flander" Gaj nad Mariborom, st. vodnik I. kl. Rangelov Vasilije
karaula 22 - "Nikola Hečimović" Veliki Boč, st. vodnik Jadranko Rudec, kasnije vodnik Kolunđija
karaula 23 - "Đuro Đaković" Duh na Ostrem Vrhu, por. Javornik Konrad a kasnije vodnik I. klase Marko Kovačič
karaula 24 – Kapla, Zgornja Kapla, zastavnik Ivo Škrinjarić
karaula 25 - "Alfonz Šarh-Iztok" Brezni Vrh, zastavnik Stanko Boroja
karaula 26 – Kapunar, poručnik Javornik Konrad, kasnije Deleut Mensud
karaula 27 – Brezovnik, ne sečam se više posle poručnika Pulka
Pomočnik komandanta za MPV: kapetan Radoslav Živadinović
Oficir bezbednosti: kapetan Bojan Porok
Komandir graničnog voda zastavnik Milenko Sladojević
Referent opštih poslova zastavnik Boško Jovanović
Referent intendantske službe, st. vodnik Blagoje Borovčanin 
Referent tehn. službe, zast. Ivan Cvetko
Referent veze: zastavnik Radoslav Perhoč

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
Tramvaj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2020-11-30

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime30.11.20 9:12

Na stranici na kojoj piše, da je slika karaule Duh na ostrem Vrhu  je pogreškom prikazana slika karaule "Nikola Hećimović" (sada CSOD Škorpijon) a ne slika karaule "Đuro Đaković" Stara karaula "Đuro Đaković" se je nalazila izvan naselja Duh na Ostrem Vrhu a nova je izgrađena preko puta groblja od bivše zgrade stambene zgrade sa stanovima komandira karaule NH i ĐĐ negde oko 1985. godine. Staru montažnu zgradu su porušili a sa novom upravlja opština Selnica ob Dravi.
Na vrh Go down
RudiFridrih
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2020-12-01

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime05.12.20 20:35

aronija (citat):
Ima li koga 1973/74. karaula Stanko Paunović-Studena voda Timočka krajina G.O. Zaječar.
Ja sam bio na ovoj karauli 1987 godine. Takođe i ja tražim generciju. Ima li koga.

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
Tramvaj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2020-11-30

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime22.02.21 13:29

Popravak:
Namesto karaula 24 – Kapla, Zgornja Kapla, zastavnik Ivo Škrinjarić

pravilno je karaula 24 – "Dušan Kveder-Tomaž", Zgornja Kapla, zastavnik Ivo Škrinjarić

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
barbican
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 43
ČLAN OD: : 2017-07-01

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime22.02.21 14:19

Koji primitivan i zaosto narod bio (i ostao). Samo pogledaj kopita te jadne zivotinje i koja je to muka bila, to bi bilo isto ko da covjek ima broj cipela 45 a ti ga tjeras da nosi 42 a ovaj seljober jos jase i mase kalasnjikovom ko oni iz doba Panca Vile.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime23.02.21 14:21

PORUCNIK (citat):
Šara letna Restelicka pod komandom Prizrena, 1977.god.
Foto - Rade Vasilov

[You must be registered and logged in to see this image.]

barbican (citat):
Koji primitivan i zaosto narod bio (i ostao).
Samo pogledaj kopita te jadne zivotinje i koja je to muka bila, to bi bilo isto ko da covjek ima broj cipela 45 a ti ga tjeras da nosi 42 a ovaj seljober jos jase i mase kalasnjikovom ko oni iz doba Panca Vile.
I ja sam primjetio ta velika neodržavana konjska kopita.
Međutim postavlja se pitanje da li su graničari u toj karauli imali oruđe sa kojima bi ta kopita dovela u red tj. na neku normalnu veličinu.
Da li je to propust JNA veterinara.
Da li je to propust komandira karaule koji nije angažira odgovornu osobu da ta kopita skrati.
Naj kasnije ne znam da li je ovaj konj privatno vlasništvo a vojska ga samo iskoristila da ga zajaše i da se slika.
Puno je tu sad pitanja.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime23.02.21 14:38

Biće da dugo konj nije hodao na duže staze i da je nepotkovan, inace bi mu potkivač odrezao "višak".

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime23.02.21 14:41

PORUCNIK (citat):
Biće da dugo konj nije hodao na duže staze i da je nepotkovan, inace bi mu potkivač odrezao "višak".
Ja prvi to ne bi znao uraditi. Very Happy
Osim toga već sam komentirao da je pitanje je li karaula imala na raspolaganju alat za uređivanja kopita konja.!?

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime23.02.21 15:23

Vojnik Graničar (citat):
PORUCNIK (citat):
Biće da dugo konj nije hodao na duže staze i da je nepotkovan, inace bi mu potkivač odrezao "višak".
Ja prvi to ne bi znao uraditi.  Very Happy
Osim toga već sam komentirao da je pitanje je li karaula imala na raspolaganju alat za uređivanja kopita konja.!?
Nije to teško za nekog ko ima iskustva, ako je konj miran.
Za potkivanje treba čekić, klinci, kliješta i ploče ili potkovice. Za uređivanje kopita može se koristiti oštar nož, mislim da bi mogao neki za filetiranje.
Naravno, treba iskustvo da se ne povrijedi životinja, da se klinac ne zabode u živo tkivo...
Siguran sam da je taj pribor imao svaki konjovodac u vojsci i da je obučen za taj posao.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness


PORUCNIK: komentar modifikovan dana: 24.02.21 9:05; prepravljeno ukupno 1 puta

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
barbican
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 43
ČLAN OD: : 2017-07-01

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime23.02.21 15:32

[You must be registered and logged in to see this link.]

I ja sam primjetio ta velika neodržavana konjska kopita.
Međutim postavlja se pitanje da li su graničari u toj karauli imali oruđe sa kojima bi ta kopita dovela u red tj. na neku normalnu veličinu.
Da li je to propust JNA veterinara.
Da li je to propust komandira karaule koji nije angažira odgovornu osobu da ta kopita skrati.
Naj kasnije ne znam da li je ovaj konj privatno vlasništvo a vojska ga samo iskoristila da ga zajaše i da se slika.
Puno je tu sad pitanja.



Mozda grijesim ali meni po opremi izgleda vojni konj jer cisto sumnjam da bi neko u tim krajevima na takvom pasivnom dijelu zemlje imao takvu (skupu) opremu a tako kriminalno zapustenog konja.
Ovo je vise nebriga JNA veterinarske sluzbe i samog komandira karaule. Ja ustvari vise krivim veterinarsku sluzbu jer su oni u evidenciji imali, ili barem morali imati gdje se nalaze konji, kad su potkovani, kad su pregledani  i godisnje ih barem jednom obilaziti i bez poziva komandira karaule koji u biti nije morao znati o "odrzavanju" konja.


Po tom jadnom konju se vidi i samo stanje bivse JNA. 
U biti nista cudno u "drzavi" i narodu koji i dan danas na psu ima lanac od 10 kila i a pas na -10 spava u blatu ispred kuce.

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
Škipetar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-04-02

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime02.04.21 22:59

pozdrav graničarima                                                                                                                               Mozda bih mogao da pomognem mojim komentarom na sliku sa konjem,sticajem okolnosti sam bio,boravio,itd. bas tamo gde je slikana ta slika,ne tih godina,po uniformi predpostavljam,ta tzv.  letnja karaula "Šara" u vreme mog boravka tamo,je bila potpuno devastirana˙(to je inače bilo mirno doba u nasoj istoriji),takodje bila je tu i konjušnica(štala),ta karaula,osim zidova nije posedovala ništa(navodno,kad je moja grupa tu došla,rečeno nam je da nije korištena dugi niz godina,tako da je malobrojno lokalno stanovništvo odnelo,počupalo sve što je moglo da se odnese).Jedino šta nije odneto i netaknuto je ostalo ime TITO preko jednog celog brda.Takodje sticajem okolnosti sam boravio na karaulama sa konjima,gde nisam bas puno obracao paznju na kopita konja,mada sam video da su svi besprekorno odrzavani,takodje znam da nije mogla,a niti imala svaka karaula veterinara,koliko znam da su pozivani po potrebi itd.Za odrzavanje konja,životinja,itd. bili su zaduzeni vojnici naravno,pa i stoga je postojala mogucnost,mada minimalna da konj bude zapušten u kratkom vremenskom periodu.Takodje bas u tom rejonu(karaule "Šara") sam po prvi put u zivotu video i doziveo krdo(predpostavljam da nisu svi bili divlji,a mozda ni jedan)konja koje je proslo potokom,u nocnim uslovima,gde sam ja imao noćni dvogled,videvši okačenog,nisam siguran ni danas vuk,kojot,pas,na vratu jednog od konja predvodnika,Tako da sam uveren da je osim vojnih konja,tu bilo takodje konja od civilnog stanovništa,ali takodje i odbeglih konja,mozda iz Albanije,Makedonije,tako da je sasvim slika moguća sa onakvim kopitama,u slučaju da je vojska tad(neko na karauli) uhvatio odbeglog konja,itd.pa je i slika tako nastala.Nadam se da sam bio koristan sa ovim informacijama,takodje sam morao da postujem ovo,ne u odbranu nekoga,ili nečega,nego iz čiste dobre namere da pomognem ako mogu,ne narušavajući ničiji mir i spokoj. pozdrav

dpuric, goran9030, Treborr1 and vojowr vole ovaj upis

Na vrh Go down
privorac
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 154
ČLAN OD: : 2017-02-16
DOB : 70
M(j)esto Čapljina BiH

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime14.09.21 11:38

aronija (citat):
Karaule g.o.Zaječar 1.krčun-aladinac2.novo korito3.vratarnica4.avramica5.vrška čuka6.halovo 7.gradskovo 8.m.jasenovac9.braćevac10.rajac-stanko paunović11.mokranje12.kobišnica-bukovče.
 Javite se graničari moji.12.09.2021.
Na vrh Go down
baks76
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-11-16

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime16.11.21 13:44

Granični prelaz Sitnica iznad Kruševica tromeđa Crna Gora,BiH,Hrvatska generacija 95/96 septembarac,glavni i odgovorni Dragović Vojislav,potporučnik Željko Vujinović od tada mu se gubi trag ako neko zna šta je sa njim neka napiše,Veselinovic zaboravio ime mislim da je pokojni,Kovačević zaboravio ime,Blago kuvar na Sitnici 😊,pre toga 3 meseca na Kameno iznad Herceg Novog,pre toga Mavrijan,Valdanos,Dobra voda,kasarna Pero Ćetković u Baru,Kumbor mesec dana,Radovče polje,Debeli Brijeg straža i patrola  itd itd,ko se prepozna neka napise svoja iskustva,cujem da se Kumbor dosta izmenio od 1996 godine da je kasarna porusena i da su na tom mestu sagradjeni eksluzivni hoteli da se prosto ne moze prepoznati onaj stari Kumbor.U Baru tada Kapetan Denković Marjan i poručnik Mifto Bećirović 3 meseca nam dušu pojedoše na kamenom!Pozdrav za sve

baks76 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Arif Abazi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2022-09-09

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime09.09.22 17:12

Karaula Podravska Moslavina 1989

SveJug voli ovaj upis

Na vrh Go down
privorac
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 154
ČLAN OD: : 2017-02-16
DOB : 70
M(j)esto Čapljina BiH

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime15.10.22 14:44

aronija (citat):
Ima li koga 1973/74. karaula Stanko Paunović-Studena voda Timočka krajina G.O. Zaječar.
15.10.2022.              -12.01.2023 bit će 50.godin od odlaska u vojsku .Pozdrav graničari stari.

SveJug voli ovaj upis

Na vrh Go down
privorac
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 154
ČLAN OD: : 2017-02-16
DOB : 70
M(j)esto Čapljina BiH

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime25.10.22 20:41

Rade58 (citat):
aronija (citat):
Karaule g.o.Zaječar 1.krčun-aladinac2.novo korito3.vratarnica4.avramica5.vrška čuka6.halovo 7.gradskovo 8.m.jasenovac9.braćevac10.rajac-stanko paunović11.mokranje12.kobišnica-bukovče.
kobišnica i bukovče tosu sela ane karaule pri selu bukovče i kobišnice se nalazila karaula vera radosavljević na tromeđi rumunije i bugraske ušće timoka u dunav,i nema karaule na mokranju na mokranju je granični prelaz,tada je tako bilo 1978,oprosti ali je tada tako bilo hvala rade. salutiranje
Rade u moje vrijeme 1973-74 tako je i bila je karaula Vera Radosavljević  Kobišnica ali prelaza nije bilo jadino pješaci vikendom na Mokranje prelazu.
Na vrh Go down
IgorK
Razvodnik
Razvodnik
IgorK


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 201
ČLAN OD: : 2016-02-15

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime25.10.22 21:09

Evo, jedan na FB traži graničara Čuruviju 


=AZVILZ6ilXtPOKn0qToZdC_YcQtzLV1oaznD991CyvJVPn0UsbVW_-kCKFbwFFKiW8Pbcw5RZGpQgF-6UM333KZEIDI4r2FNiZLr3x6ICfmL2ulYG4FUu0K90lek161KHhn7c9MR6lDz2HFoxlqQlzsj&__tn__=-UC%2CP-R]Janez Majhenič


=AZVILZ6ilXtPOKn0qToZdC_YcQtzLV1oaznD991CyvJVPn0UsbVW_-kCKFbwFFKiW8Pbcw5RZGpQgF-6UM333KZEIDI4r2FNiZLr3x6ICfmL2ulYG4FUu0K90lek161KHhn7c9MR6lDz2HFoxlqQlzsj&__tn__=%2CO%2CP-R]11. oktober ob 09:45  · 



Iščem osebo iz Novega Beograda - Srbija . Pred mnogimi leti ( 1969 ) je bil vojak na Sladkem vrhu , vendar sem po vojni v Sloveniji z njim izgubil stik . Piše se : Čuruvija Đuro ,vsi smo ga klicali (Dugi) in je bil zelo prijeten fant ter družaben z vsemi na Sladkem vrhu. Pred vojno je bil zaposlen na Ljubljanski banki v Beogradu in je imel tudi kontakte z tovarno Paloma . Morda se še ga kdo spomni , naj me obvesti , bil bi mu zelo hvaležen ! (Dugi ! javi se mi , če me morda zaslediš na Facebook . ) Pa lep dan želim vsem !

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
Bojke Smederevo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2022-12-04

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime05.12.22 9:25

Pozdrav svima. Nov sam na forumu koji je super, hteo bi da saznam da li ima mojih klasića na forumu 1990 /1991god. Prizren- Restilica

vladimir and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime06.12.22 8:22

Pozdrav u Smederevo. 
Nadam se da ćeš pronaći nekoga iz svoje klase, a možda i nekoga tko je bio u tvojoj jedinici prije tebe i sjeća se istih mjesta i starješina. 
Slobodno se uključi i u druge teme po svom izboru. 
salutiranje

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
privorac
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 154
ČLAN OD: : 2017-02-16
DOB : 70
M(j)esto Čapljina BiH

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime26.12.22 10:36

aronija (citat):
aronija (citat):
Ima li koga 1973/74. karaula Stanko Paunović-Studena voda Timočka krajina G.O. Zaječar.
12.01.1973-2023.50.godina od odlaska na služenje vojnog roka.

vladimir voli ovaj upis

Na vrh Go down
privorac
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 154
ČLAN OD: : 2017-02-16
DOB : 70
M(j)esto Čapljina BiH

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime02.04.23 19:36

aronija (citat):
aronija (citat):
Ima li koga 1973/74. karaula Stanko Paunović-Studena voda Timočka krajina G.O. Zaječar.
Na današnji dan 01.04.1974.odslužio vojni rok prije 49.godina.

vladimir voli ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6171
ČLAN OD: : 2011-01-25

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime02.04.23 21:20

IgorK (citat):
Evo, jedan na FB traži graničara Čuruviju 


=AZVILZ6ilXtPOKn0qToZdC_YcQtzLV1oaznD991CyvJVPn0UsbVW_-kCKFbwFFKiW8Pbcw5RZGpQgF-6UM333KZEIDI4r2FNiZLr3x6ICfmL2ulYG4FUu0K90lek161KHhn7c9MR6lDz2HFoxlqQlzsj&__tn__=-UC%2CP-R]Janez Majhenič


=AZVILZ6ilXtPOKn0qToZdC_YcQtzLV1oaznD991CyvJVPn0UsbVW_-kCKFbwFFKiW8Pbcw5RZGpQgF-6UM333KZEIDI4r2FNiZLr3x6ICfmL2ulYG4FUu0K90lek161KHhn7c9MR6lDz2HFoxlqQlzsj&__tn__=%2CO%2CP-R]11. oktober ob 09:45  · 



Iščem osebo iz Novega Beograda - Srbija . Pred mnogimi leti ( 1969 ) je bil vojak na Sladkem vrhu , vendar sem po vojni v Sloveniji z njim izgubil stik . Piše se : Čuruvija Đuro ,vsi smo ga klicali (Dugi) in je bil zelo prijeten fant ter družaben z vsemi na Sladkem vrhu. Pred vojno je bil zaposlen na Ljubljanski banki v Beogradu in je imel tudi kontakte z tovarno Paloma . Morda se še ga kdo spomni , naj me obvesti , bil bi mu zelo hvaležen ! (Dugi ! javi se mi , če me morda zaslediš na Facebook . ) Pa lep dan želim vsem !
 Sladki vrh to je negde kod Maribora prema austriskoj granici?
Na vrh Go down
Gargamel
Gušter
Gušter
Gargamel


BROJ POSTOVA: : 81
ČLAN OD: : 2012-11-19

SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime07.01.24 15:31

Bojke Smederevo (citat):
Pozdrav svima. Nov sam na forumu koji je super, hteo bi da saznam da li ima mojih klasića na forumu 1990 /1991god. Prizren- Restilica

Ima cheers
Na vrh Go down
Sponsored content





SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
SVE KARAULE BIVSE SFRJ
Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Karaula Nikolić Dojransko jezero
» Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor
» Izbor najbolje pjesme Evrovizije bivše YU
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Najbolji pjevač ili pjevačica bivše Yuge u narodnoj muzici.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Караула-
Idi na: