FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Share | 

zirovnica

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
alenx
Gušter
Gušter

Broj komentara : 21
REPUTACIJA : 0
Član od : 2016-06-20

KomentarNaslov komentara: ja i vihor   06.03.17 12:53

@alenx (citat):
Na vrh Go down
alenx
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: ja i vihor   06.03.17 12:55

@alenx (citat):
Na vrh Go down
alenx
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: ja i kicos   06.03.17 12:56

@alenx (citat):
Na vrh Go down
Rango
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
REPUTACIJA : 1
Član od : 2017-02-09

KomentarNaslov komentara: Re: zirovnica    06.03.17 13:04

Sad sam tek skuzio da si stavio vise slika ispod, Na poslu sam pa gledam na brzinu. Vihora imam isto na slikama ako je isti pas koga smo mi ostavili pocetkom 87 godine. Prodjose godine burazeru, jako brzo!!! Na onim stepenicama u ulazsku na karaulu me jedan slovenac promasio za 20 cm kad mu je puska opalila slucajno, a metak se zabio desno iznad vrata spavaonice. Prosao je kroz staklo iznad prvih vrata i zabio se u zid dakle iznad spavaonice...puka sreca jer sam na ulasku u karaulu slucajno zastao.
Na vrh Go down
Rango
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: zirovnica    06.03.17 13:05

Nego kakve vi uniforme imate? Bez titovke kao da ste planinari iz slovenije?
Na vrh Go down
alenx
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: predivno   06.03.17 13:12

Na vrh Go down
alenx
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: pogled na zirovnicu   06.03.17 13:14

Na vrh Go down
alenx
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: zirovnica    06.03.17 13:15

Na vrh Go down
alenx
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: zirovnica    06.03.17 13:16

Na vrh Go down
alenx
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: zirovnica    06.03.17 13:39

da imali smo kackete sta vi niste imali takve?
Na vrh Go down
Rango
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: zirovnica    06.03.17 13:51

Ne, mi obicne titovke!
Na vrh Go down
alenx
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: zirovnica    06.03.17 14:56

jeste sta jebavali dole?
Na vrh Go down
Rango
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: zirovnica    06.03.17 15:39

Slabo
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3825
REPUTACIJA : 294
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: zirovnica    15.09.17 21:44

Sta reci a ne izraziti veliku zahvalnost i odusevljenje za Nirfata Mahmica,jer je uspeo da pronadje mog druga granicara sa Zirovnice od pre 44 godine Kobal Marina!
Bilismo zajedno na obuci u Smederevskoj Palanci,a kao svi dobri momci,vredni reprezentacije dobili Debar za prekomandu!
Tu nas razdvojili,ja na Bitusu,a Marino Zirovnica!
Iako nam reoni bili jedan do drugog,nikad se nismo sreli na reonu,a doduse par puta se culu fonom,a tad bejase induktoski vrh tehnike!
E nikad ne reci nikad,jer vec rekoh zahvaljujuci gore pomenutom,stupiosam u kontakt sa mojim Marinom!

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: zirovnica    27.09.17 22:29

Uz ove momke iz predhodnih fotki KOBAL MARINA I ovog sadasnjeg SUSAKOVIC PETRA PERA,trebaobih i ja stati,ali ja sam sa BITUSE,a momci sa ZIROVNICE!
Ipak nas trojicu vezu zajednicke uspomene iz bitisanja u JNA!
Sa Kobal Marinom bejah na obuci u Smederevskoj Palanci,a u Debru nas razdvojili,mene na Bitusu,a njega na Zirovnicu,a Susakovic Petra Peru sreo na Bitusi,ali bejase to izuzetan momak koji svojim znanjem za odrzavanje karaula pokrivao obe karaule!
Elem zarad njih dvojice uz izuzetnu pomoc ZAFKET VEAPI momka iz tih krajeva koji ljubazno na moju molbu uslika par fotki krajeva iz Zirovnice kojima moji drugari i jos mnogih generacija isli,i normalno i par slika bivse karaule koja je sad u funkciji kao policijska stanica!

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: zirovnica    11.01.18 6:48

@Rango (citat):
@alenxx (citat):
ima li tko da je bio u zirovnici karaula silvester vujnovic?
Postovanje, ja sam dakle proveo 9 mjeseci na karauli Silvester Vujinovic u klasi 86/87. Obuka je bila u Bitoli a posle dakle prekomada u Debar i istog dana u Zirovnicu.
Imane starijeg vodnika komandira karaule se vise ne sjecam ali bio je makedonac. Selo je bilo ok i imalo je kao sto je neko rekao samo jednu kafanu koja je od alkohola imala samo crno vino tako da smo mi pili vino u kombinaciji sa colom to jeste bambus. Litre i litre. Karaula je zaista bila vecinom od kamena a imala je kosarkasko igraliste sa njene desne strane. Jako ljepe uspomene imam na to vjeme. Stanovnici sela su takozvani makednoski muslimani koji su pricali posebnim akcentom ali koji se brzo ucio tako da sam mogao posle par mjeseci sve da razumijem. Granica je od karaule bila ako se dobro sjecam oko 7 km i nalazila se na visini od preko 2000metara. Imali smo jednog psa u penziji i jednog aktivnog reksa, takodje mazgu. Snadbjevanje karaule je u to vrjeme bilo ocajno. Hrana nam nije dolazila na vrjeme pa smo brali gljive po planinama da bi smo imali nesto uz pasulj. Od stanovnika nismo nikada dobili nista osim sto su nam svaki dan zatvarali vodu. Od cobana po planinama koji su imali pravo da se krecu granicnim pojasem dobijali smo mljeko i sir. Moglo se ici u Debar po volji ako je trebalo ljekaru ili po nesto drugo busom koji je stajao u podnoziju sela, oko 40 km do Debra udaljenosti. U selu je bila jedna poslasticarna gdje smo ja i slovenac Gabrijel Grah pojeli u vidu krempita sve nase pare svakog mjeseca, poslasticar je zamalo napravio novu kucu koliko smo krempita potamanili u tih 9 mjeseci. Uslovi za zivot su bili pa skoro ocjani, slaba hrana, losa higijena ali nam nije nedostajalo entuzijazma. Jednom prilikom je u zirovnicu negdje u augustu zalutao bus za folklorom iz novog sada pun prelijepih djevojaka. Kad su vidjeli gdje su dosli sjeli su u bus i zbrisali brze nego sto su dosli a mi smo trcali za njma bezglavo vristeci da ostanu barem 10 minuta...dzaba nisu stali. Nisam imao priliku da stupim u
kontakt sa saborcima posle demobilizacije. Otisao sam pukom srecom u inostrantvo 89 godine i malo se vracam u bivsu Yugu. Ako ima neko ko je bio u mojoj generaciji neka se javi ja se sjecam jos sledecih faca: Marijan Kulis - Split - nadimak: Strvina , Goran Stevanovic - Nis- Gedza , Aleksic Milos - Pancevo ili Sabac - Aleksa , Sarac Milos - Zemun - Zemunac , Safranko Branko - Hrvtaska - Smrdo , Avdic Almir - Brcko - Tockas, Smolja Zaim - Pristina - Rucak, Hadzovic Cena - Pristina - Brko, Garbrijel Grah - Slovenija - Pasulj  Ako se neko od njih prepozna javite se ako boga znate!!! Pozdrav

Ukoliko si i dalje u ovoj prici,mogu da ti pokusam pronaci ove momke iz Srbije,bar brojeve fona!!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: zirovnica    

Na vrh Go down

zirovnica
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Karaula 'Žirovnica' 90/91