FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ilirska Bistrica 1984 LARD ARJ PVO

Go down 
2 posters
AutorPoruka
Aprilac 1984
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-07-09
M(j)esto Ljubljana

Ilirska Bistrica 1984 LARD ARJ PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Ilirska Bistrica 1984 LARD ARJ PVO   Ilirska Bistrica 1984 LARD ARJ PVO Icon_minitimeThu Jul 09, 2015 10:33 am

Poštovana generacijo 1984 iz Ilirske Bistrice,
Slovenac sam iz Ljubljane. U donju kasarnu Trnovo sam došao 6. aprila 1984 godine,
Druga baterija, četvrto odeljenje. Poručnik (kasnije kapetan) je bio Senad Selman, a njegov pomočnik stariji vodnik Dragan Nikolič-Nidžo.  Prvu bateriju je vodio kapetan Stanković, stariji vodnik prve klase Josifović-Joske. Treću bateriju je vodio mislim da podporučnik Mutrezani-Murta. Bio je zajeban za vojsku. Iz Žagreba je došao neki kapetan prve klase, na mjesto komandanta. Mislim da se zvao Tomislav Kaličanin. Bio je oštar za vojsku, stvarno zajeban, Posle nekoliko mjeseci je otišao drugdje, a dobili smo ljudinu kapetana Srejića-Sreju. Stvarno prijatelj vojske.
   Sa mnom su bili generacija Mirko Rosulnik, Dragan Kneževič, Milorad Miljkovič, Čaflješi Ruždi, Ljutfi Guri, Čaljkušič Ilija, Mladen Bandič (oboje Spliće), Ristič Šukrija, mali Bob Rock, negdje iz Podravine, ne sječam se prezimena, Lošonci Geza, mali Nikolič, mislim da je bio iz Lošinja i zvali smo ga "cigo", Ljubiša (ne sječam se prezimena)
Ako se netko javi, bit ću presrećan, da s njime kontaktiram posle ovog 25 godišnjeg sranja. Pitanje, dali su svi koje znam još živi. Ako me se netko sječa, bio sem i ćato. Pozdrav generaciji APRIL 1984 Ilirska Bistrica V.P. 7640 / 14b
Na vrh Go down
Caca
Gušter
Gušter
Caca


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-01-10
DOB : 59
M(j)esto Nemacka

Ilirska Bistrica 1984 LARD ARJ PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica 1984 LARD ARJ PVO   Ilirska Bistrica 1984 LARD ARJ PVO Icon_minitimeSat Jan 27, 2018 1:54 pm

Zdravo prijatelju,
Iako nismo generacija,hteo sam da ti odgovorim ,pošto mora da smo se viđali.
Ja sam bio isto dole u drugoj bateriji na obuci kod Nikolića i Selmana.
Inače ja sam oktobarac 83' i posle obuke ja sam prebačen u tehničku službu.
Trebo bi da me se sećaš a kazaću ti i zašto.
Ja sam radio u kupatilo u gornjoj kasarni tu ste svi dolazili na kupanje inače svi su me poznavali po
imenu CACA,a tvoji desetari i razvodnici su moja generacija (nemogu da se setim više imena ali imam negde zapisano).Negde oktobra 1984 ja sam se vratio u donji kasarnu nazad, kod kapetana Fikret Cure
u tehničku službu.Imam postavljene slike na ovom forumu pa nađi i pogledaj.
Ime mi je Nikolić Radivoj-CACA a poreklom sam iz Vojvodine. Pozdra prijatelju i javi se
Na vrh Go down
 
Ilirska Bistrica 1984 LARD ARJ PVO
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Ilirska Bistrica 1988/89 LARD
» ILIRSKA BISTRICA 87/88 TENKISTI
» ilirska bistrica 89/90 haubice 105 mm
» Ilirska Bistrica 88/89 tenkisti
» Ilirska Bistrica - izviđači

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: