FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna Gjorče Petrov Skopje

Go down 
+92
Yugoslavia forever
Igor vovko
Alex PP Serbia
Oskar Vrkic
tobra
migal1ko
MikiNS
Goran65
veljko
Zayron
čilezenica
babic borislav
goba
Mario86_87
slikarB
vandi
galic
Srdjan Radovanov
pepi72
botrs5
Kuhar-Debar.
lacoš
pontonir i pionir
kiza
MasterYoda
tojaga
Max Blitz
korizma
VitiumOriginis
popo
more6
pionirac44
inzinjerac pionir
Đinks
Jani J. Belcl
koke
ducati
blecky
izvidjac-septembarac
kloso
stanislavk
zareta
VBČ
dpuric
oficir s ruzom
rasapn
Dušan Fric
sine-valter
Stazio
superh
Boske
SekiCet
missar
Leteci Cilim
Goran67
saban
Aleks Prijepolje
Andor
Maskony
Mostarac
taneas
Bogo69
brinio
euphoria
SvetislavSavić
Kurke
coper
sasa selic-kruscic
jelen pivo
Slaviša Makso
Jegulja
Kaplar M
Gringo
Omiš
alexandar
rijecan
rsgjanez
kurir boca
runba
ivanovic era puh
pera84
cibalia
malena
Matrix
Slobodan
kukulje
inzenjerac
Marduk
panon
purger
mgalic2
sego
96 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next
AutorPoruka
slikarB
Džomba
Džomba
slikarB


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2016-04-03

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime03.04.16 1:00

saban (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
da se malo podsetimo , a i ja sam neke stvari zaboravio
1 strazara
2 paviljon pionirskog bataljona.Zanima me da li je jos koja jedinica bila u njemu
3 u tom paviljonu su bile zene,nesecam se vise dal je jos ko bio
4 paviljon maskiraca
5 komanda
6 posta i komanda pozadinskog bataljona
7 vojnicki klub
8 kuhinja
9 komanda 3615 i kurs
10 paviljon bataljona utvrdjivanja i nesecam se da li je jos ko bio
11 paviljon pozadinskog bataljona i putno mosnog cini mi se
12 paviljon kuvara i pekara
 slučajno videh, naiđoše mi sečanja pa neodoleh da dopunim. 
- U paviljonu 3 na prvom spratu su bili pontoniri, pontonska četa ( bar 1986 godine) a na drugom spratu minerska četa???? ili mostna četa ???? mislim....A u istom paviljonu, ali ulaz otpozadi, su bili vezisti i taj prostor, od tog ulaza je zauzimao celo prizemlje tog paviljona.Pre njih su tu, pričali nam, bile žene vojnici, te taj deo paviljona nije imao klasicne vojničke kasete več plakare, kreveti nisu bili na sprat kao naši i jedino su oni imali toplu vodu u paviljonu.
-Preko puta paviljona 3, u paviljonu 2 u prizemlju je bila učionica pontonira, a pored nje još jedna učionica ( možda pionira ??? ). Jeste u tom paviljonu je bila pionirska četa a da li još neka ne sećam se.
-Ovaj sivi jedva primetan sivi krov u zelenilu izmedju 8 i 4 a naspram 7, koji stoji gotovo vertikalno u odnosu na stazu ispred 8 je bila kantina gde se kuovala hrana, sendviči, pljeskavice, čokolade, mleko...a desno od ulaza u kantinu je bila trafika sa sapunima, brionima...ogledalcima.....
-Preko puta 1 stražare ali i prijavnice, ovaj mali crveni četvorovodni krov je bio pritvor.

Kupatilo mislim da se na ovom reljefu ne vidi.Mislim da je bilo skroz udesno na kraju staze, pre njega berbernica i servis za zamenu uniforme, a mislim da je preko puta kupatila bila ambulanta.

Pozdrav svima.
Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba
slikarB


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2016-04-03

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime03.04.16 1:07

stanislavk (citat):
Paviljon Pod brojem tri 1985/86 : Prizemlje ženski odjeli - (bili prazni jer se odustalo od žena u jna)
prvi kat - pontonirci
drugi kat- mašinska inžinjerija
jeste, sad ce sečam, malopre požurih sa pisanjem na temu reljefa.na drugom spratu iznad pontonira je bila mašinska četa.
Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba
slikarB


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2016-04-03

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime03.04.16 1:31

Matrix (citat):
saban (citat):
u kojoj jedinici je Magdic bio staresina?Secas li se imena i prezimena Gibsa

Ne mogu se trenutno sjetiti imena i prezimena Gipsa  scratch  ali mislim da ga je kolega Zoran Boca već imenovao a Magdić je dugo bio u Inženjeriji-Pionirci,Pontonjerci pa ABHO pa ponovno nazad,ne znam zašto ali su ga vozali iako je bio bar koliko ja znam dobar oficir/časnik i čovjek..
Kad sam septembra 1986 došao u kasarnu, Magdić je bio kod nas pontonira ali nekako vrlo kratko.Siguran sam u to, imam ga na slici kad potpisujemo zakletvu, sečam se tačno kad sam potpisao, rukovao se samnom i rekao mi " slikar, da bude još više slika" posle je mislim bio kod pionira, mada mi nije jasno jer često je kao starešina svračao kod nas, oko saveta za pripremu Nove godine, pa i na prolečnom terenu mada nam nije bio jedan od direktno pretpostavljenih ubrzo posle zakletve . Nije mi jasno ni sa ove vremenske distance. I svakako potvrđujem da je bio vrlo pravičan.Strog ali istinoljubiv i dobrodušan.
Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba
slikarB


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2016-04-03

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime03.04.16 1:35

A kasarna se zvala Kuzman Josifovski Pitu u moje vreme, a ceo taj deo Skopja Gjorče Petrov.A posebno pozdravljam Ranka Miljatovića, tada poručnika , koji mi je bio komandir čete, a koga sam sreo ponovo posle 13 godina i eto opet pogubili kontakt.Dobar čovek je to, svako dobro mu želim.

 Na pamet mi sada pristiže 1001 sečanje na te dane, likove...1001 anegdota, zgode i nezgode, ali nema smisla da se sada u startu raspisujem, nadovezujem po ovim stranicama na sve strane...nastavak drugi put.

 Još jednom pozdrav mojim savremenicima iz kasarne, i svima ostalima na ovoj temi, forumu.
Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba
slikarB


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2016-04-03

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime03.04.16 21:36

runba (citat):
3218/6 Inžinjerija pontonirska. Septembar '87.
zdravo KOLEGA po četi, pa ti si došao kad sam ja otišao.Ja došao septembra 86, skinuo se septembra 87. Vidim da je tvoj post davno postavljen, možda nisi više aktivan na ovom sajtu, ipak mi je drago što sam pročitao slova jednog pontonira. Ko zna, možda si več stigao u četu dok sam ja još tamo bio ?

 A evo anegdote u vezi dolaska mladih vojnika. Ja več uveliko brojim zadnje dane--, ma kakve dane-par dana svega, u sate ih mogu prebrojati, narede mi da na vojničkom čaršavu napišem DOBRO DOŠLI DRUGOVI MLADI VOJNICI i da se zakači na onoj tabli visoko iznad ulazne kapije u kasanu. E baš me mrzelo više da se bavim četkama, iako pre toga maksimalno hvaljen po pogledu kreativnosti, ideja, e sad več tako reči jednom nogom kuću, đomba brate-e baš me mrzelo. Drugar koji je došao da mi pomogne je našao rešenje kako da olako završimo posao. Iskopao on negde u vojničkom klubu transparent ispisan lepo crvenom bojom na vojničkom lepo porubljenom čaršafu, ali tu piše DOBRO DOŠLI DRUGOVI I DRUGARICE MLADI VOJNICI. I eto ideje-makazama presečemo onaj deo gde piše drugarice,, uzmemo drugi vojnički čaršaf ne vodeči mnogo računa o tome što nije onako snežno beo kao ovaj na  transparentu ( i naš je bio beo, ali onako malo prljavo bele game) , prišijemo naše parče umesto odsečenog " drugarice" onim smb koncem na grubo kako to vojnik ume da šije, tek da se prispoji da se ne opara, merdevinama zakačimo nad kapijom i eto završen posao. Ali zlo i naopako- zvaše me sutradan na raport  Sad. " Druže vojniče !!!! Našta liči ono nad kapijom!!!! Izgledao kao ciganski šator onako zakrpljeno !!!!! Zar tako da dočekamo mlade drugove!!!!!....itd...itd.....Izribaše me i toliko beše.

 Te mladi druže, ako mene nisi zatekao u četi kad si stigao, moj zakrpljeni natpis dobrodošlice si sigurno zatekao, te eto izvinjavam ti se zbog " zakrpe" , ali i sam si bio vojnik, razumečeš verujem.

Ako čitaš ovo pozdravljam te-veruj mi nekako sam se zaista obradovao čitajući tvoj post te ti od srca želim svako dobro u životu neznani mlađi druže iz čete čitao ti ovo ili ne.
Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba
slikarB


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2016-04-03

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime04.04.16 20:56

purger (citat):
Jel to bila Šemsa Suljaković?
lol!
Bila je tad jako popularna,koje je to bilo ispiranje mozga sa muzikom  lol!
 e pa purger i sego, da ste bili moji klasići 86/87, pamtili bi ste jedno nezaboravno veče  Very Happy .

Jeste da je Šemsa bila u jeku popularnosti, još od dana ispračaja mojih drugova iz generacije u vojsku bila je nezaobilazna  " za vecelje". I ti " zvuci" su se širili sa razglasa po kasrni kad sam i ja bio u Gjorče.A bogami ni " Magazin" nije zaostajao, doduše sasvim drugojačiji stil, zvuk, ali što je mnogo, mnogo je, dosadi-red Šemsa pa red Magazin ...napemet su mislim i vrapci na grani znali reči....Pošto sam konstantno bio u slikarskom klubu u podrumu vojničkog kluba, momku iz" razglasa" došla poseta , pa dečko dobio prenočište te me zamolio da ga menjam oko puštanja muzike, trube....Objasni on meni kako i šta oko tehnike ( gramofon i kasetofon)  Very Happy i ode on.Puštao ja sve po redu od ustajanja, ....postrojavanja...i stiže povečerje.Šta sada da pustim ??? Preturam po kutiji da LP pločama....ma dal da im dam opet Magazin, ...Šemsu....ma i meni dosadilo to.I na DNU DNA kutije nađem LP OPERSKE ARIJE DUBRAVKE ZUBOVIĆ. Na omotu sečam se lepa plavokosa operska diva i definitivno odaberem to za povečerje. VERUJTE!!!! izvadih LP iz kartonskog omota, a samu ploču jedva odvojih od one unutrašnje najlon kese-ploča SIGURNO nikada nije ni bila vađena iz omota od kako je stigla u kasarnu. VERUJTE!!!! ploču sam jedva udenu kroz onu rupicu na sredini na šiljak gde se stavljaju ploče na gramofon-ploča DEFINITIVNO nikada nije ni stavljana n agramofon od kad je stigla u kasarnu. Skinuh ja tako džanu LP ploči i kroz kasarnu se kroz noč razlegoše operske arije. Da stvar bude još zanimljivija to i nisu bile neke komercijalnije arije tipa Travijata, Toska....koje prijaju i onome ko nije ljubitelj opere. I tako pustih neko vreme da ploča odsvir aponeku ariju- ne da bih drugovima iz kasarne ja prodavao neku finoću, več ćisto za promenu a malo bogme i iz zezanja  Smile . Pustih neko vreme pa pomislih ajd da menjam-ubuće neko sutra dečka sa razglasa misleći da im on to servira....I dobro što to uradih, " odsvira" i truba svoje za laku noč, dođem i j au svoju spavaonu i čujem kako par momaka iz spavaone komentariše "...ma šta nam onaj  nenormalni iz razglasa to pustio nočas...ma kakva je TO muzika..."  Very Happy .

  Ispričah sutradan dečku kog sam menjao šta sam uradio.iskidao se momak od smeha i odmah tražio da mu pokažem gde nađoh TU ploču, da vidi da li ima još neka.  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba
slikarB


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2016-04-03

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime04.04.16 20:57

uh baš se raspisah...ali VI ste krivi, povratiste mi sečanje  Very Happy .Nadam se da moja pisanja neče ostati na nivou monologa, pontoniri, vojnici-gde ste?
Na vrh Go down
Mario86_87
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-04-26
M(j)esto Berlin

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime26.04.16 22:18

evo da se i ja predstavim...nakon 30 g. generacija sam septembar 86, pionirska inzinjerija, vodnik Zoran Premovic i kapetan Velja Stojkovic. bili smo poznati po tomu sto smo se stalno valjali u blatu i kopali rupe.
neke asocijacije: resenka keksi, kupus kaljavi iz konzerve, krivolak, zubar koji mi je izvadio skoro pa zdravi zub, jutarnje trcanje s gas maskom, sta me pitas kako zivim i i sta radim ja, ej otkad sam se rodio i sl. a sto do tada u zivotu nisam cuo. dzombe su nas docekale s uzrecicom "gujo, zeleno ces srati"..valjda asocijacija na zderanje spinata, stagod Smile bilo bi zgodno da se netko javi..bilo je tamo dragih ljudi iz vojvodine, s mora, iz slovenije, makedonije i iz beograda, da sad sve ne spominjem. kanim doskora skociti do skopja i vidjeti na sto to sve skupa lici i testirati da li ce me preplaviti nostalgija. pozdrav.
Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba
slikarB


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2016-04-03

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime26.04.16 23:04

Mario86_87 (citat):
evo da se i ja predstavim...nakon 30 g. generacija sam septembar 86, pionirska inzinjerija, vodnik Zoran Premovic i kapetan Velja Stojkovic. bili smo poznati po tomu sto smo se stalno valjali u blatu i kopali rupe.
neke asocijacije: resenka keksi, kupus kaljavi iz konzerve, krivolak, zubar koji mi je izvadio skoro pa zdravi zub, jutarnje trcanje s gas maskom, sta me pitas kako zivim i i sta radim ja, ej otkad sam se rodio i sl. a sto do tada u zivotu nisam cuo. dzombe su nas docekale s uzrecicom "gujo, zeleno ces srati"..valjda asocijacija na zderanje spinata, stagod Smile bilo bi zgodno da se netko javi..bilo je tamo dragih ljudi iz vojvodine, s mora, iz slovenije, makedonije i iz beograda, da sad sve ne spominjem. kanim doskora skociti do skopja i vidjeti na sto to sve skupa lici i testirati da li ce me preplaviti nostalgija. pozdrav.

 zdravo, i ja sam generacija 86, ali pontonirska inžinjerija. Vi ste bili u paviljonu preko puta našeg. E sad podseti me molim te, u prizemlju su bile naša i vaša učionica a preko puta kancelarije. A spavaone na prvom i drugom spratu su bile obe vaše , ili je tu bila još neka četa ? Mislim da je u tvojoj četi bio Pušica Aleksandar iz BG mislim, i još par momaka koji su povremeno silazili do slikarskog kluba , znaš ono u slitu crtanje JNA tematike, pravljenje zidnih novina ....rezanje slova od stiropora....jel su oni bili sa tobom u četi ili toj drugoj ( ako je bilo još neke) u vašem paviljonu ????

 a pored podsečanja na neke od tadašnjih " specijaliteta" hrane, verovatno se sečaš i onih KREMIPANA-e njih smo voleli  Wink

 Jel poručnik Magdić bio starešina kod vas? To te pitam jer siguran sam da je prvih dana do posle zakletve bio kod nas pontonira, a posle prešo u neku drugu četu, njega su spominjali i drugi ovde na forumu baš u tom stilu u kojoj je četi bio i zašto prešao u drugu.

_________________
"....za godine koje bježe, 
     za mladosti blistav čas,
     mostova nas bezbroj veže,
     pruženih između nas....
 ... Ostaju nam uvek druže,
     ove ceste ovi puti,
     al drugarstvo duže, duže

     od života....." 
Na vrh Go down
Mario86_87
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-04-26
M(j)esto Berlin

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime26.04.16 23:22

slikarB (citat):
Mario86_87 (citat):
evo da se i ja predstavim...nakon 30 g. generacija sam septembar 86, pionirska inzinjerija, vodnik Zoran Premovic i kapetan Velja Stojkovic. bili smo poznati po tomu sto smo se stalno valjali u blatu i kopali rupe.
neke asocijacije: resenka keksi, kupus kaljavi iz konzerve, krivolak, zubar koji mi je izvadio skoro pa zdravi zub, jutarnje trcanje s gas maskom, sta me pitas kako zivim i i sta radim ja, ej otkad sam se rodio i sl. a sto do tada u zivotu nisam cuo. dzombe su nas docekale s uzrecicom "gujo, zeleno ces srati"..valjda asocijacija na zderanje spinata, stagod Smile bilo bi zgodno da se netko javi..bilo je tamo dragih ljudi iz vojvodine, s mora, iz slovenije, makedonije i iz beograda, da sad sve ne spominjem. kanim doskora skociti do skopja i vidjeti na sto to sve skupa lici i testirati da li ce me preplaviti nostalgija. pozdrav.

 zdravo, i ja sam generacija 86, ali pontonirska inžinjerija. Vi ste bili u paviljonu preko puta našeg. E sad podseti me molim te, u prizemlju su bile naša i vaša učionica a preko puta kancelarije. A spavaone na prvom i drugom spratu su bile obe vaše , ili je tu bila još neka četa ? Mislim da je u tvojoj četi bio Pušica Aleksandar iz BG mislim, i još par momaka koji su povremeno silazili do slikarskog kluba , znaš ono u slitu crtanje JNA tematike, pravljenje zidnih novina ....rezanje slova od stiropora....jel su oni bili sa tobom u četi ili toj drugoj ( ako je bilo još neke) u vašem paviljonu ????

 a pored podsečanja na neke od tadašnjih " specijaliteta" hrane, verovatno se sečaš i onih KREMIPANA-e njih smo voleli  Wink

 Jel poručnik Magdić bio starešina kod vas? To te pitam jer siguran sam da je prvih dana do posle zakletve bio kod nas pontonira, a posle prešo u neku drugu četu, njega su spominjali i drugi ovde na forumu baš u tom stilu u kojoj je četi bio i zašto prešao u drugu.
da, pusica alex. je bio sa mnom u ceti. njega sam pronasao i na netu i vec smo si prepricali zivote. a sto se tice rasporeda ucionica, ja ti se toga ne sjecam, kao ni magdica. kremipan? toblerone bez kakaa, ali s puno secera Razz inace nisam bio te srece, da se bavim umjetnickim radom (vise s ciscenjem bazena s trulim kupusom), osim sto sam zadnjih mjesec dana smio biti "bibliotekar". spas.
Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba
slikarB


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2016-04-03

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime27.04.16 0:06

Mario86_87 (citat):

da, pusica alex. je bio sa mnom u ceti. njega sam pronasao i na netu i vec smo si prepricali zivote. a sto se tice rasporeda ucionica, ja ti se toga ne sjecam, kao ni magdica. kremipan? toblerone bez kakaa, ali s puno secera Razz inace nisam bio te srece, da se bavim umjetnickim radom (vise s ciscenjem bazena s trulim kupusom), osim sto sam zadnjih mjesec dana smio biti "bibliotekar". spas.

  hvala na odgovoru drugar i pozdravi Pušicu od mene ( slikar iz pontonirske čete iz Niša ) ako me se uopšte seća ( nije bilo prilike da se tada nešto družimo tek smo se ponekada sretali oko crtanja za čete u klubu) a zapamtio sam ga po karakterističnom prezimenu.

 Da to su BAŠ ti kremipani  Very Happy

 Ma gde li je onda prešao Magdić ????? Ubeđen sam da je ostao NEGDE ??? tu u NEKOJ ???? od četa inžinjerije .A jel samo vaša četa bila u paviljonu ????

 A što se tiče " slikarske" umetnosti lično sam zavideo muzičarima. Kad kog je neko takmičenje četa, priredba....naredba mi stigne skoro uvek NARAVNO  od danas za sutra za izradu " vizuelnih efekata" slika, zidnih novina, panoa....te sam puno puta BUKVALNO morao po celu noč mazati one boje...rezati papire, stiropore...smišljati simboličnu dekoraciju....( eto sad mi to vrati u sečanje te ču pisati u delu za sečanja i anegdote drugi put Smile )Dok su uglavnom svi muzičari uglavnom znali sve popularne pesme, uvežbaju ritam za sat vremena, uhodaju se pa posle su slobodni. Jeste da me zahvaljujući slikanju " mimoišli" bazeni sa kupusom i tome slično, i da sam često bio u gradu zbog napavke boja...papira...Ali muka beše sve pripremiti potrebno " za slikarsku umetnost"  Smile, realizovati i osušiti premaze podloge na platnu i boje u roku od jednog dana i jedne noći.

  A možda te se sećam i iz biblioteke, bila je levo od ulaza u klub. Svraćao ja i uspevao da proberem po neku knjigu za čitanje. A kako se zvaše onaj major što je bio glavni za vojnički klub ? Onako crnokos malog rasta on nas i grupno ko guštere vodio u arheološki muzej u Skpoju na Kale, mislim da je bio makedonac.

_________________
"....za godine koje bježe, 
     za mladosti blistav čas,
     mostova nas bezbroj veže,
     pruženih između nas....
 ... Ostaju nam uvek druže,
     ove ceste ovi puti,
     al drugarstvo duže, duže

     od života....." 
Na vrh Go down
Mario86_87
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-04-26
M(j)esto Berlin

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime27.04.16 0:28

Citat :


  hvala na odgovoru drugar i pozdravi Pušicu od mene ( slikar iz pontonirske čete iz Niša ) ako me se uopšte seća ( nije bilo prilike da se tada nešto družimo tek smo se ponekada sretali oko crtanja za čete u klubu) a zapamtio sam ga po karakterističnom prezimenu.

 Da to su BAŠ ti kremipani  Very Happy

 Ma gde li je onda prešao Magdić ????? Ubeđen sam da je ostao NEGDE ??? tu u NEKOJ ???? od četa inžinjerije .A jel samo vaša četa bila u paviljonu ????

 A što se tiče " slikarske" umetnosti lično sam zavideo muzičarima. Kad kog je neko takmičenje četa, priredba....naredba mi stigne skoro uvek NARAVNO  od danas za sutra za izradu " vizuelnih efekata" slika, zidnih novina, panoa....te sam puno puta BUKVALNO morao po celu noč mazati one boje...rezati papire, stiropore...smišljati simboličnu dekoraciju....( eto sad mi to vrati u sečanje te ču pisati u delu za sečanja i anegdote drugi put Smile )Dok su uglavnom svi muzičari uglavnom znali sve popularne pesme, uvežbaju ritam za sat vremena, uhodaju se pa posle su slobodni. Jeste da me zahvaljujući slikanju " mimoišli" bazeni sa kupusom i tome slično, i da sam često bio u gradu zbog napavke boja...papira...Ali muka beše sve pripremiti potrebno " za slikarsku umetnost"  Smile, realizovati i osušiti premaze podloge na platnu i boje u roku od jednog dana i jedne noći.

  A možda te se sećam i iz biblioteke, bila je levo od ulaza u klub. Svraćao ja i uspevao da proberem po neku knjigu za čitanje. A kako se zvaše onaj major što je bio glavni za vojnički klub ? Onako crnokos malog rasta on nas i grupno ko guštere vodio u arheološki muzej u Skpoju na Kale, mislim da je bio makedonac.
Žarko Petruševski, sef vojnickog kluba. malen, ali glasan. meni je najjaca prica bila, kad su me poslali na prokletije da pustam filmove tipa kurir jovica & sl. granicarima, koji nisu vidjeli civilizaciju 100g i  koji su ocekivali bo derek i golotinju, a ja dosao s revolucionarnim partizanskim filmovima. na kraju (nakon par dana) su u kasarni zaboravili gdje sam ja, tako da sam morao svuda okolo telefonirati i moliti da me iz brda vrate u grad. sto se i dogodilo..s projektorom su me strpali u kamionsku prikolicu, pa ajde po serpentinama, ko vreca krumpira. 
Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba
slikarB


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2016-04-03

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime27.04.16 0:59

Mario86_87 (citat):

Žarko Petruševski, sef vojnickog kluba. malen, ali glasan. meni je najjaca prica bila, kad su me poslali na prokletije da pustam filmove tipa kurir jovica & sl. granicarima, koji nisu vidjeli civilizaciju 100g i  koji su ocekivali bo derek i golotinju, a ja dosao s revolucionarnim partizanskim filmovima. na kraju (nakon par dana) su u kasarni zaboravili gdje sam ja, tako da sam morao svuda okolo telefonirati i moliti da me iz brda vrate u grad. sto se i dogodilo..s projektorom su me strpali u kamionsku prikolicu, pa ajde po serpentinama, ko vreca krumpira. 
 hahahahaa nasmeja me BAŠ sa Bo Derek i projektorom Very Happy Very Happy Very Happy .
Daaaaa Petruševski, HVALA TI, tačno tako-mali ali glasan ( malo piskav) .E u njegovoj sam kancelariji jednom prespavao.Još kao gušteru mi dali slikarski klub ali desetar mi bio jedan momak iz Slovenije, STVARNO sasvik OK lik, ali njegova shvatanja o redu i disciplini su bila takva da mooooram i na sva postrojavanja ..i na TV dnevnik pa u slobodno vreme da slikam, čak i kad bi me strarešine oslobodile svega toga osim obuke.Znao je taj desetar i doručak svoj da prekine da bi stigao na pistu na vreme. E tako jednom priligom povodom neke priredbe , godišnjice??? ili beše takmičenja ???? ja sam pored SVIH obaveza jedno nedelju dana u slobodno vreme slika....crtao pa i do 03:00 ujutru -a u 05: 00 i sam znaš TUTURUTU TUUUUU i USTAJ VOJSKO !!!! I kad sve završih jednog petka, a petkom bilo kupanje u kasarni, rekoh u sebi idem još na TV dnevnik pa u krevet-NEĆU ni na večeru, to m en emogu naterati da na silu večeram nego u KREVET....Kad u sred TV dnevnika uđe u učionicu naš vodnik i poče meni..." znaš sutr aje..." ZNAAAAM !!! odgovorih mu, sve sam pripremio, završio.....Ali on-e treba još za kviz da se ispišu pitanja, napravi tabela za upisivanje poena......JA U ŠOKU!!!!! 
-Pa ne mogu više, nedelju dana samo crtam,pišem neispavan sam !!!!
vodnik meni-ŠTA !!! odbijaš naređenje druže vojniće!!!!! Uzmi nekog da ti pomaže, idite u majorovu kancelariju,mora biti gotovo!!!!

 I pođu samnom dva momka da mi pomognu, jedan iz Makedonije, drugi sa Kosova, dade nam major Petruševski kancelariju i ode. Ali mi zaboravili lenjire iz naše učionice. rekoh drugarima " e nek neko ide da donese lenjire , ja MORAM malo da odspavam 5 min, kad stignu lenjiri budite me ". I legnem ja na one fotelje kod Petruševskog i zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz......Bude me drugari " ajde Nišlija ustaj" .....ja skočih " A doneli ste lenjire..." A oni se smeju " MA AJDE USTAJ IDEMO DA SE BRIJEMO PA NA POSTROJAVANJE .

 CELU NOĆ ONI PISALI PITANJA, ŠPARTALI TABELE ZA KVIZ, PRAVILI KOVERTE ZA PITANJA-I NISU HTELI DA ME BUDE-pustili me da se malo naspavam !!!!!! E to se pamti celog života. Momci se zovu Velkov Milord i Žerka Kastriot.Pojma nemam gde su sada, šta je sa njima? Nadam se da su dobro, zdravo i puno ih pozdravljam ovom prilikom.

_________________
"....za godine koje bježe, 
     za mladosti blistav čas,
     mostova nas bezbroj veže,
     pruženih između nas....
 ... Ostaju nam uvek druže,
     ove ceste ovi puti,
     al drugarstvo duže, duže

     od života....." 


slikarB: komentar modifikovan dana: 27.04.16 1:15; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba
slikarB


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2016-04-03

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime27.04.16 1:12

a kasnije kao džomba zalego ja na podu slikarskog kluba i crtkam nešto sav raspojasan.Upade Petruševski, i meni ZAPANJENO podviknu " Majčin sine!!! šta radiš to na podu ".Ja skočih, zategoh malo opasač, pokupih košulju i kažem mu " Pa crtam druže majore".
-Pa zar pored 5 klupa, i 3 štafelaja TI NA PODU  DA CRTAŠ-čudi se major
-Tako sam navikao, tako sam ja i kući ( i stvarno tako i dan danas ponekada, zavalim se odmaram tako i crtkam)  ,
i onda na moje iznenađenje major Petruševski reče-Pa dobo, onda crtaj, svaki umetnik je imao neki hir, ti onda ako moraš leži na podu i crtaj-okrete se , zatvori vrata i ode major.  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
"....za godine koje bježe, 
     za mladosti blistav čas,
     mostova nas bezbroj veže,
     pruženih između nas....
 ... Ostaju nam uvek druže,
     ove ceste ovi puti,
     al drugarstvo duže, duže

     od života....." 
Na vrh Go down
goba
Gušter
Gušter
goba


BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-01-02
M(j)esto LJ

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime11.07.16 13:25

Drugovi bivši pripadnici nekadašnje JNA, zdravo.

Ja sam prije 33 godina i neki dan oprostio od majke, sestre, djevojke, psa, prijatelja.
Bilo je vruće a vlak prepun ljudi i stvari. Nema mjesta za sve. Gasterbajterji, domaći i strani, interrail bekpekeri.
LJ-Zagreb-Beograd nekako ide, onda sporo preko južne Srbije, Niš, Mitrovica i
na kraju Skopje sa futurističkom stanicom. Posle 30 sati na jednoj nozi, bio sam s*eban do kraja a to je bio tek početak...
sunny

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
babic borislav
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2015-12-19

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime15.08.16 16:38

Ja sam izgleda najstariji na temi (oktobar 81.)
Po onoj slici sa pocetka stranice, boravio sam u paviljonu 2,  V.P.5218/3c - linijas VZ12K. Komandir cete kap. Mircic, komandir voda vodnik 1.kl. Curcic (ej, jebo te luk...).
Ima li jos neko medju zivima iz ovog perioda (rani pleistocen !) ?
Na vrh Go down
čilezenica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2016-03-11

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime15.08.16 22:16

Pozdrav evo ja sam živ ja sam bio april 82 sve to isto što si i ti bio neznam sječašli se vodnika Banda Dragan je isto bio.
A meni desetar je bio vjerovatno tvoj klasič Sukara Milan iz Donjeg Vakufa BiH pa smo mi se preselili u  kasarnu Maršal Tito a nakon obuke ja sam dobio prekomandu u Vojnu Bolnicu zahvaljujuči mom zemljaku Sukari ovim putem ga pozdravljam ako je živ i zdrav.
Na vrh Go down
babic borislav
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2015-12-19

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime18.08.16 21:33

Pozdravljam te cilezenica, drago mi je da si se javio. Naravno da se sjecam Bande Dragana kao i Sukare. Ja sam taman otisao u prekomandu (karaula Sveti Naum - Ohrid) kada si ti stigao. Je li i tebi Crcic bio komandir voda ili neko drugi ?
Na vrh Go down
čilezenica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2016-03-11

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime19.08.16 17:32

Pozdrav i za tebe babić borislav ja se sječam Sukare i Vojko je bio desetar bio i činimi se Dragan iz Beograda nosio je naočare a poručnik je bio Varga Oto ali je on brzo napustio nije mogao izdržati.
A kapetan Mirčić Staniša stalno bio po bolovanju i onaj kapetan ludi iz ABHO kada je dežurni sve proganja po kasarni pa za ručak kada je postrojavanje nesmiješ da mrdnešć
Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime02.09.16 22:11

Za sve drugove i naše starješine omiljena od našeg desetara Matrixa  cheers


                 
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime02.10.16 3:26

ivanovic era puh (citat):
Za sve drugove i naše starješine omiljena od našeg desetara Matrixa  cheers


                 


Sretan ti rođendan Gorane,bili ste jednom dobri vojnici i večina vas je ostala ista.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Zayron
Gušter
Gušter
Zayron


BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2016-09-20
DOB : 60
M(j)esto Czech Republic

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime03.12.16 10:37

Pozdravljam sve iz Kasarne Djorče Petrov, naročito pionire iz 3218/3 martovske klase 86/87. Bili tamo kapetan I kl. Velja Stojković, stariji vodnik Zoran Premović, oba poslije pogimuli kod Vukovara kako sam saznao, i zastavnik Redžić valjda, nisam siguran da li se tako zvao, bio već pred penziju. Desetar mi je bio iz mog mjesta, vrlo fin momak, staže su takodjer bile ok. Rado se sjetim tih dana, s nikim nisu bili neki veći sporovi, problemi ili svadje, nikakvo šikanranje i sl. kao negdje drugdje što se to dešavalo, sve to bili razumni i zreli momci koji su gledali da odsluže u miru šta imaju a bez suvišnih problema, Neki su bili već stariji oženjeni momci i imali djecu, ti koji su došli 4 godine odgodjeno. A bilo je lijepog druženja, zafrkancije itd. Na ništa se ne mogu požaliti ni na hranu ni na šta drugo. ostalo mi to do danas u dobrom sjećanju.
Na vrh Go down
veljko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-11-23
M(j)esto Banja Luka & Dordrecht Holland

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime10.12.16 21:06

panon (citat):
sine-valter (citat):
ali kako se zvali onaj oficir šta često je znao biti dežurni kasarne imao neki nadimak kao neki njemački oficir iz 2 svijeskog rata , bio je jako strog ?!

da nije kapetan  ABHO cete dekontaminatora , ona ceta u prizemlju  ABHO paviljona.....a da ga nisu zvali Kriger ?
Tako je, to je bio moj kom.cete .Zvao se Macuzic Dobrivoje a ja sam sluzio cijeli vojni rok kod njega. Ja sam bio dec.83 1228/5.
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime23.12.16 13:56

sego (citat):
Pozdrav svima iz Zg., bio sam u JNA 1986/87. U Skopje sam došao u 9. mjesecu, te i ostao cijelo vrijeme sve do skidanja u ljeto 1987. Molio bih sve koji su tada bili kuhari, 3615/2, u prvom paviljonu do razglasa, da se jave.
Mislim da je kapetan bio Predrag Rajković, a zastavnik neki podeblji makedonac.Čak je bio i vodnik prve klase pa skoro maloljetni dečko sa Krka...zaboravio sam mu ime.
Za sada toliko.
 
Pozzz.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
čilezenica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2016-03-11

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime23.12.16 21:18

Pozdrav za sabana možešli nam pomoč da identifikujemo koje su ovo stariješine sa slike koju si postavio.
Na vrh Go down
veljko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-11-23
M(j)esto Banja Luka & Dordrecht Holland

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime23.12.16 21:53

Imali ko 1228/5 dec.83....Pozdrav...
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime24.12.16 8:28

saban (citat):
sego (citat):
Pozdrav svima iz Zg., bio sam u JNA 1986/87. U Skopje sam došao u 9. mjesecu, te i ostao cijelo vrijeme sve do skidanja u ljeto 1987. Molio bih sve koji su tada bili kuhari, 3615/2, u prvom paviljonu do razglasa, da se jave.
Mislim da je kapetan bio Predrag Rajković, a zastavnik neki podeblji makedonac.Čak je bio i vodnik prve klase pa skoro maloljetni dečko sa Krka...zaboravio sam mu ime.
Za sada toliko.
 
Pozzz.
[You must be registered and logged in to see this image.]stariji vodnik Vračar Zoran, kapetan Kotur Milan, kapetan I klase Vasilevski Andon, kapetan I klase Rajković Predrag, majstor kuvarstva Kirovski Vlado. Rajković Predrag
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter
vandi


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-01-22
DOB : 67
M(j)esto Beograd

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime08.01.17 12:29

Drugovi, da cestitam Novu godinu, da zazelim svima zdravlje i srecu, da pronadju sto vise klasica.
Vandi 76/77 ABHO 1228/4   santa
Na vrh Go down
Goran65
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-02-02
DOB : 58
M(j)esto Zemun

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime03.02.17 16:21

veljko (citat):
panon (citat):
sine-valter (citat):
ali kako se zvali onaj oficir šta često je znao biti dežurni kasarne imao neki nadimak kao neki njemački oficir iz 2 svijeskog rata , bio je jako strog ?!

da nije kapetan  ABHO cete dekontaminatora , ona ceta u prizemlju  ABHO paviljona.....a da ga nisu zvali Kriger ?
Tako je, to je bio moj kom.cete .Zvao se Macuzic Dobrivoje a ja sam sluzio cijeli vojni rok kod njega. Ja sam bio dec.83 1228/5.
ABHO, 1228/5, kep Mačužić Dobrivoje. Klasa avgust 84. Decembarac, mora da se znamo. Pozdrav
Na vrh Go down
veljko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-11-23
M(j)esto Banja Luka & Dordrecht Holland

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime03.02.17 19:14

Goran65 (citat):
veljko (citat):
panon (citat):
sine-valter (citat):
ali kako se zvali onaj oficir šta često je znao biti dežurni kasarne imao neki nadimak kao neki njemački oficir iz 2 svijeskog rata , bio je jako strog ?!

da nije kapetan  ABHO cete dekontaminatora , ona ceta u prizemlju  ABHO paviljona.....a da ga nisu zvali Kriger ?
Tako je, to je bio moj kom.cete .Zvao se Macuzic Dobrivoje a ja sam sluzio cijeli vojni rok kod njega. Ja sam bio dec.83 1228/5.
ABHO, 1228/5, kep Mačužić Dobrivoje. Klasa avgust 84. Decembarac, mora da se znamo. Pozdrav
Pozdrav Gorane,ja mislim da bi se trebali znati posto smo bili ista ceta samo sto sam ja bio malo starija.Ja sam bio desetar kod zastavnika neznam mu vise ime a bio je I por.Denic.
Na vrh Go down
Goran65
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-02-02
DOB : 58
M(j)esto Zemun

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime04.02.17 0:01

Kako su te zvali kao desetara?
Na vrh Go down
veljko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-11-23
M(j)esto Banja Luka & Dordrecht Holland

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime04.02.17 10:40

Goran65 (citat):
Kako su te zvali kao desetara?
Koliko me pamcenje sluzi neki su me zvali Munja.
Na vrh Go down
Goran65
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-02-02
DOB : 58
M(j)esto Zemun

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime04.02.17 16:16

Ja sam bio u 3 vodu kod zastavnika ( ne mogu da se setim imena), a sećam se des. Hodžića i brke.
Na vrh Go down
veljko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-11-23
M(j)esto Banja Luka & Dordrecht Holland

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime04.02.17 17:05

Goran65 (citat):
Ja sam bio u 3 vodu kod zastavnika ( ne mogu da se setim imena), a sećam se des. Hodžića i brke.
Tacno,bili smo isti vod.Hodzica se sjecam a brko je Raso negdje iz Banata.Za sve ove godine nisam uspio ni sa kim da stupim u kontakt.
Na vrh Go down
Goran65
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-02-02
DOB : 58
M(j)esto Zemun

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime04.02.17 17:10

Tako je Raša iz Banata, a "Munje" ne mogu da se setim. Ja takodje nisam video nikog iz klase, sem ljudi koji su kao i Ja iz Zemuna.
Na vrh Go down
veljko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-11-23
M(j)esto Banja Luka & Dordrecht Holland

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime04.02.17 19:45

Goran65 (citat):
Tako je Raša iz Banata, a "Munje" ne mogu da se setim. Ja takodje nisam video nikog iz klase, sem ljudi koji su kao i Ja iz Zemuna.
Jel se sjecas mozda staziste vodnika,tamnoput I mislim da je bio okolina BG.
Na vrh Go down
Goran65
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-02-02
DOB : 58
M(j)esto Zemun

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime04.02.17 20:14

Sećam se staže koji je bio mojoj klasi, glupson do bola. Možda si mi Ti bio desetar?
Na vrh Go down
veljko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-11-23
M(j)esto Banja Luka & Dordrecht Holland

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime04.02.17 20:40

Goran65 (citat):
Sećam se staže koji je bio mojoj klasi, glupson do bola. Možda si mi Ti bio desetar?
Jeli imo malo klempave usi
Na vrh Go down
MikiNS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-12-24

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime20.01.18 20:12

Zayron (citat):
Pozdravljam sve iz Kasarne Djorče Petrov, naročito pionire iz 3218/3 martovske klase 86/87.
Pozdrav Zayron i svi inženjerci iz kasarne Đorđe Petrov. Moja klasa je bila avgust 1985/86 u VP 3218/3. Zayrone pošto si ti bio martovska klasa 86/87, pretpostavljam da je neko iz moje klase bio desetar tvog odeljenja. Sećam se da su Heleg Mirsad iz Zenice i Krstić  iz Pančeva bili destari i ostali u kasarni, pošto smo mi od marta `86 otišli na teren u Debar a potom u Kičevo, kao prava inženjerija. Bilo bi lepo da se javi još neko iz naših klasa. Pozdrav svima.
Na vrh Go down
migal1ko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2018-01-30

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime31.01.18 8:23

I ja sam pionir avgustovac klase 85/86. A vidim da je MikiNS isto ta klasa. Sjećam se i ja ovog desetara Helega iz Zenice.
Na vrh Go down
MikiNS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-12-24

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime01.02.18 18:19

migal1ko (citat):
I ja sam pionir avgustovac klase 85/86. A vidim da je MikiNS isto ta klasa. Sjećam se i ja ovog desetara Helega iz Zenice.
Pozdrav migal1ko, drago mi je da se javio neko iz naše klase. Voleo bih da vidim objavu još nekog iz pionirske čete.
Lepo je setiti se:
Orlić Dean, gitarista iz Senja, ako ne grešim prezime,
Melnik Mladen iz Osjeka, sa idejama van svog vremena,
Tome iz Kavadaraca i
Kočan Isad iz Nikšića, dva nerazdvojna lika,
Galić Dinko iz Zagreba, fan Cibone i veliki poznavalac košarke,
Ratić, četni evidentičar,
Staža, komandir voda, mislim da je bio iz Sente,
Škaljić Suad, desetar, iz Rijeke
Janez iz Domžala,
Dečko iz Jesenica, zvali smo ga "Mojca" zbog devojke,
Krstulović iz Pančeva, DJ u vojničkom klubu.

i mnogi drugi kojima sam zaboravio ime.
Na vrh Go down
migal1ko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2018-01-30

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime01.02.18 20:10

Drago mi je nakon ovoliko godina prisjetiti se tih lijepih vojničkih dana. Ova imena sto si naveo nekih se sjećam a nekih ne. Ali kad procitam ime koje si napisao dođe mi slika.
Petelka Slaven iz Osijeka volio je nogomet
Budanko Teo iz Splita...već onda bio ćelav
Slovenac se zvao Marko Kmetič oz Domžala.
Pavlović Predrag kasnije kuhar al nisam siguran da je on avgustovac.
Mitrović Dragan mislim iz Pančeva-atletičar.
Eh kad se samo sjetim...
P.S. nisam cesto po forumima pa ne znam kako citat objaviti na ovo tvoje mikiNS..al može i ovako. Ja sam vozač poslije pješ.obuke bio.
Na vrh Go down
MikiNS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-12-24

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime01.02.18 20:51

migal1ko (citat):
Ja sam vozač poslije pješ.obuke bio.
Mislim da su bila dvojica vozača, koji su završili doobuku u Kičevu. Jednog se sećam, mislim da se zvao Galić, bio je iz Hercegovine, ako se ne varam iz Lištice, vrlo sposoban dečko, vozio je FAP 2218. Iz takvog kamiona smo iskakali sa 4 protivtenkovske mine, vrlo nezgodna radnja.

Momke koje si pomenuo, vrlo dobro ih se sećam, nadam se da su svi dobro.
Na vrh Go down
migal1ko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2018-01-30

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime01.02.18 21:34

Ej MikiNS...a u 4 mine 26 kg...zeznuto je to bilo. Nisam ime odmah pisao al vidim dobro se sjećaš. Ja sam taj vozač bio ...Miroslav Galić. Dobri..sad već stari FAP , mislim oznake 2026. Koliko smo zajedno kilometara prevalili. Najugodnije mi bilo vozit kad je sa mnom bio onaj stariji zastavnik...jel moguće da se prezivao Reljić...legenda od zastavnika. A iz tvog imena na forumu ne mogu dokučiti pravo ime ???
Sto se tice gore pobrojanih nemam baš nikakav kontakt s njima a volio bih neke čuti. I ja se nadam da su svi dobro i zdravo.
Na vrh Go down
MikiNS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-12-24

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime01.02.18 22:56

Drago mi je Miroslve da smo se na ovaj način "sreli" nakon tolikih godina. Ja sam Milko Bošnjačić, do marta '86 sam bio u kasarni a kada je otoplilo otišli smo u Debar sa četom mehanizacije. Gradili smo terene za armijske sportske igre, nakon toga, mislim  krajem maja u Kičevo, odkle sam se u avgustu '86 i skinuo.
Zastavnika Reljića se sećam voleo je "rajku" više nego majku.
Poneke ljude  sretnem zbog posla, a i to sve ređe, ipak život čini svoje.
Na vrh Go down
stanislavk
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 100
ČLAN OD: : 2013-04-29
DOB : 56
M(j)esto Pula

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime26.02.18 11:51

LIJEPI POZDRAV KLASIĆI ....
 ja sam bio s vama ali u pontonjeriji 85/86 - sjećam se ovog iz splita ( bez kose) često je svirao gitaru ...
Na vrh Go down
tobra
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-01-23
DOB : 57
M(j)esto Beograd

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime27.02.18 22:19

Pozdrav svima, V.P. 7644 02.07.85 -> 12.05.86 to je bila prekomanda iz Strumice. Izdvojena kasarska straža selo Orman.
Na vrh Go down
stanislavk
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 100
ČLAN OD: : 2013-04-29
DOB : 56
M(j)esto Pula

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime28.02.18 12:00

pozdrav Tobra. 
daj nam malo objasni tu prekomandu ? Da li si došao iz Strumice u skopje ili obratno ....
lp
Na vrh Go down
stanislavk
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 100
ČLAN OD: : 2013-04-29
DOB : 56
M(j)esto Pula

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime28.02.18 12:02

Mi smo inače davali stražu po 7 dana u  Bardovcima - vojna skladišta
Na vrh Go down
tobra
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-01-23
DOB : 57
M(j)esto Beograd

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime28.02.18 17:36

stanislavk (citat):
pozdrav Tobra. 
daj nam malo objasni tu prekomandu ? Da li si došao iz Strumice u skopje ili obratno ....
lp
Lepo sam napisao iz Strumice. To je bila prekomanda posle obuke koja je trajala pet meseci i dvadeset tri dana, mislim da je toliko bilo možda koji dan gore ili dole, pogledaću u vojnoj knjižici.
Ja sam bio na održravanju internog vodovoda na vojnom magacinu u selo Orman. Vojska se smenjivala svakih sedam dana, samo smo ostajali ja, protivpožarac i trpezarac, hrana je dolazila iz kasarne Maršal Tito. Koliko se ja sećam iz ove kasarne se išlo na stražu magacin Volkovo i magacin Orman gde sam i bio, za Bardovce nisam siguran, možda je bilo ali se ja ne sećam.
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 15 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna Gjorče Petrov Skopje
Na vrh 
Stranica 15/16Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje, klasa 1969 februarska
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
» GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
» Aprilska međuklasa 90/91 kuvari, Skopje Gjorče Petrov

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: