FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Share | 

Nikšić kasarna '13. jul'

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Goran Vujović
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
REPUTACIJA : 0
Član od : 2017-11-23

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić kasarna '13. jul'   Thu 23 Aug 2018 - 10:08

Bio sam septembarska klasa 1986, kod poručnika Slomo Marinka, prvi vod, mitraljesko odeljenje. Naravno se sečam uzbune, jutarnjeg brijanja, uvek sam se digao iz kreveta 10 minuta prije 5, da sam u miru sredio sve što je trebalo, sečam se , da je bila veoma hladna zima 1986-1987, kao dežurni sam usred noči išao da sečem drva i nosim jih u sobu, gde je bila peč, koja je grijala 30-orico vojnika moga voda. Sečam se Kuniva i streljanja tamo, te pjesme koja se uvijek čula, kada smo išli maršem natrag u kasarnu.
Na vrh Go down
Goran Vujović
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2017-11-23

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić kasarna '13. jul'   Thu 23 Aug 2018 - 10:08

Bio sam septembarska klasa 1986, kod poručnika Slomo Marinka, prvi vod, mitraljesko odeljenje. Naravno se sečam uzbune, jutarnjeg brijanja, uvek sam se digao iz kreveta 10 minuta prije 5, da sam u miru sredio sve što je trebalo, sečam se , da je bila veoma hladna zima 1986-1987, kao dežurni sam usred noči išao da sečem drva i nosim jih u sobu, gde je bila peč, koja je grijala 30-orico vojnika moga voda. Sečam se Kuniva i streljanja tamo, te pjesme koja se uvijek čula, kada smo išli maršem natrag u kasarnu.
Na vrh Go down
BucoKarlovac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2018-12-02
M(j)esto KARLOVAC

KomentarNaslov komentara: Niksic kasarna 13. jul...ima li tko da je sluzio u Niksicu 90/91...   Mon 3 Dec 2018 - 2:25

Ja sam sluzio JNA u kasarni 13. jul 90/91... bio sam cato komande stana od marta  do septembra 91.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić kasarna '13. jul'   

Na vrh Go down

Nikšić kasarna '13. jul'
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88
» Decembar 86 Niš-Komren kasarna Mija Stanimirović VP1575
» IZVIĐAĆI - KARLOVAC - Kasarna Petrova Gora i Luščić 87/88/89