FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 VP5990 Grosuplje

Go down 
+3
semsudin
East&West
borac
7 posters
AutorPoruka
borac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-03-31
M(j)esto tuzla

VP5990 Grosuplje Empty
KomentarNaslov komentara: VP5990 Grosuplje   VP5990 Grosuplje Icon_minitime01.04.15 22:06

Interesuje me zašto na čitavom forumu nema ništa o VP5990 Grosuplje.Inače Grosuplje se nalazi 15-ak km od Ljubljane,tu sam služio vojni rok 1984 god. pa ako ima neko iz tih dana volio bih da mi se javi....Pozdrav


alexandar: komentar modifikovan dana: 01.04.15 22:45; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : naziv teme...)
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

VP5990 Grosuplje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP5990 Grosuplje   VP5990 Grosuplje Icon_minitime01.04.15 22:20

Eto sada već ima nešto o toj VP, a kada ima jedan javiće se još koji. I još da napišeš rod-služba, VES, gde si završio osnovnu obuku, i tako to......
pozzzzzz

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
borac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-03-31
M(j)esto tuzla

VP5990 Grosuplje Empty
KomentarNaslov komentara: Grosuplje   VP5990 Grosuplje Icon_minitime02.04.15 22:25

U Grosuplje sam došao poslije obuke u Ljubljani VP 2480/6/1 VES 12126 El. meh.za izvore istosmjerne struje.Poslije obuke odlazim u Grosuplje,VP5990 i dužim akumulatorsku stanicu u kasarni je bila večinom pješadija koja je cjepala stražu kod mag municije kojih je bilo 26 (valjda) i mali teh, vod najviše nas je bilo oko16.svi su bili mehaničari za min i mes osim mene i kuhara.Obišli smo sve kasarne u Sloveniji i naravno sve karaule.Nač kom. voda je bio por.Vujovič Đorđe a kom kasarne neki kap. zaboravio sam ime.Kasarna se nalazila u po šume ukupno oko 100 vojnika pa tako da nam je bilo super Nikakve discipline,zajebancije i tako toga.Stvarno bih volio kad bi se neko javio od te raje.Pozdrav...
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

VP5990 Grosuplje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP5990 Grosuplje   VP5990 Grosuplje Icon_minitime03.04.15 21:24

borac (citat):
U Grosuplje sam došao poslije obuke u Ljubljani VP 2480/6/1 VES 12126 El. meh.za izvore istosmjerne struje.Poslije obuke odlazim u Grosuplje,VP5990 i dužim akumulatorsku stanicu u kasarni je bila večinom pješadija koja je cjepala stražu kod mag municije kojih je bilo 26 (valjda) i mali teh, vod najviše nas je bilo oko16.svi su bili mehaničari za min i mes osim mene i kuhara.Obišli smo sve kasarne u Sloveniji i naravno sve karaule.Nač kom. voda je bio por.Vujovič Đorđe a kom kasarne neki kap. zaboravio sam ime.Kasarna se nalazila u po šume ukupno oko 100 vojnika pa tako da nam je bilo super Nikakve discipline,zajebancije i tako toga.Stvarno bih volio kad bi se neko javio od te raje.Pozdrav...
Pozdrav druže.Forum je dosta opsežan i širok pa prolistaj i naćićeš dosta interesantni tema pa se priključi u pisanju.Sigurno u Šentvidškoj kasarni je bilo doživljaja pa kreni od nje pa nadalje kroz kantinu i slike ako posjeduješ možeš postaviti.Takođe sam prošao kroz Boris Kidrič ali 2 godine kasnije.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

VP5990 Grosuplje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP5990 Grosuplje   VP5990 Grosuplje Icon_minitime04.04.15 10:27

U Grospulju su bile dve jedinice: skladište municije i radionica za srednji remont municije, obe u sklopu tehničke baze, tako da su trebale biti dve vojne pošte.
Na vrh Go down
borac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-03-31
M(j)esto tuzla

VP5990 Grosuplje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP5990 Grosuplje   VP5990 Grosuplje Icon_minitime05.04.15 0:06

Pješadija koja je davala stražu imala je svoju VP a mi smo bili tehnička služba i imali smo sviju VP a to je VP5990.Ovi moji iz voda bavili su se pregledom i uništavanjem MIN i MES-a večinom su obilazili skladišta ikaraule kao i neke kasarnei ja sam često bio sa njima na terenu tako da sam obišao čitavu Sloveniju uzduž i poprijeko
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

VP5990 Grosuplje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP5990 Grosuplje   VP5990 Grosuplje Icon_minitime05.04.15 10:08

Znači, vi ste bili radionica za srednji remont municije.
Skladište je u svojoj formaciji imalo vod za obezbeđenje i opsluživanje i to je ta pešadijska jedinica koju spominješ.
Istoj takvoj jedinici u Mokronogu sam bio komandir dve godine.
Na vrh Go down
borac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-03-31
M(j)esto tuzla

VP5990 Grosuplje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP5990 Grosuplje   VP5990 Grosuplje Icon_minitime05.04.15 23:12

Tako nekako,ja lično sam bio električar i nisam radio isto što i oni,tek na lični zahtjev nekad sam išao sa njima na teren jer ostanem sam u spavaoni pa dosadno.Komandir  teh. voda bio je por.Vujevič Đorđe možda ste ga poznavali ? Pozdrav..
Na vrh Go down
omer
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-06-26
DOB : 56
M(j)esto Vlasenica, BiH

VP5990 Grosuplje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP5990 Grosuplje   VP5990 Grosuplje Icon_minitime26.06.17 5:27

U Grosuplje sam stigao 14.09.1987. nakon zavrsene obuke u Vipavi. Bio sam u VP 3484 ili Pomocni vod koji je davao strazu na 5 strazarskih mjesta obezbjedjujuci vojne magacine kojih je bilo preko 20.
Komandir Pomocnog voda je bio vodnik prve klase Radovan Smitran iz Banjaluke,a komandir kasarne porucnik,a kasnije kapetan Djordje Vujovic iz Cacka. Vod je brojao oko 50 vojnika.
U kasarni je takodje bila VP 5990, vod Radionice za srednji remont municije koji smo mi vojnici kratko nazivali ''Tehnika''. Njih je bilo tek 20tak. Komandir im je bio stari vodnik prve klase Meredit koga je nekoliko mjeseci kasnije zamijenio potporucnik kome se,nazalost ne sjecam imena.
Nije nimalo lose bilo sluziti vojni rok u tom mjestu. Bili su organizovani kvizovi na temu ''Tito,partija,revolucija'',zahvaljujuci cemu sam kao pobjednik dva ta kviza dobio ukupno 11 dana nagradnog odsustva,dok je moj kolega Vojin Pribakovic iz Aleksandrovca dobio 2 dana vise.
Spomenuo bih neka imena vojnika  koji su tada bili sa mnom u Pomocnom vodu: desetari Dragutin Petrovic i Subija Sainovski,zatim Slobodan Lukic (cetni evidenticar),zatim razvodnici straze Ramiz Lugonjic, Milan Licina,Ratko Grujovic i Momir Bojat. Onda kerovodje Dusko Tovilovic i Raman Bajrami, zatim kantinjeri Fadilj Fazliu i Radoslav Markovic, magacioneri Mehmed Delkic i Pero Jovic. Na prijavnici su bili Zdenko Sinko, Jozo Mikulic, Zoran Stojkovic,a na kraju je tu zavrsio i Vanko Trifunov. A na strazi su pored mene bili:Said Cuskic,Zoran Obradovic Bambi,Muhamet Saliti,Muhamet Hasani,Zoran Miletic,Matija Saric,Nedeljko Djukic,Zivko Angelovski,Gligor Georgijev,Omer Halilcevic,Avdulah Ajredini i jos njih kojima se ne sjecam imena. Kotlovnicar je bio Dragan Vince,a kuhari Kruno Djelekovcan,Vilijam Davidija,Zoran Krsteski i Renato kome sam zaboravio prezime.
Od vojnika iz VP 5990 se sjecam razvodnika Zlatka Vesica i Branislava Bajica koji su nagradjeni znackama ''Primjeran vojnik'',a tu su jos bili Vinko Maric,Veselko Maric,Anto Bilic,Darko Radic,Boro Kraljevic,Ivo Filipovic,Tomislav Raseta,Zeljko Gajic,Nedeljko Nezic,Zoran Pesic i jos nekolicina kojima sam zaboravio imena. Volio bih kad bi se neki od gorespomenutih javili i podijelili sa mnom sjecanja i uspomene na taj period sluzenja JNA u Grosuplju 1987/88. Naravno,i oni kojima sam zaboravio imena.
Na kraju,pozdrav svim korisnicima ovog foruma koji je za svaku pohvalu.
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

VP5990 Grosuplje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP5990 Grosuplje   VP5990 Grosuplje Icon_minitime26.06.17 15:16

"omer-e" jesil imao koga klasića iz Dervente BiH ?
Na vrh Go down
omer
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-06-26
DOB : 56
M(j)esto Vlasenica, BiH

VP5990 Grosuplje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP5990 Grosuplje   VP5990 Grosuplje Icon_minitime26.06.17 16:21

Nije bilo nikoga iz Dervente,ali su bila dvojica Posavaca sa mnom u vodu: Matija Saric iz Gradacca i Blaz Kesedzic iz Odzaka.
Na vrh Go down
Slobodan Lukic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2018-03-11

VP5990 Grosuplje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP5990 Grosuplje   VP5990 Grosuplje Icon_minitime19.03.18 22:44

omer (citat):
U Grosuplje sam stigao 14.09.1987. nakon zavrsene obuke u Vipavi. Bio sam u VP 3484 ili Pomocni vod koji je davao strazu na 5 strazarskih mjesta obezbjedjujuci vojne magacine kojih je bilo preko 20.
Komandir Pomocnog voda je bio vodnik prve klase Radovan Smitran iz Banjaluke,a komandir kasarne porucnik,a kasnije kapetan Djordje Vujovic iz Cacka. Vod je brojao oko 50 vojnika.
U kasarni je takodje bila VP 5990, vod Radionice za srednji remont municije koji smo mi vojnici kratko nazivali ''Tehnika''. Njih je bilo tek 20tak. Komandir im je bio stari vodnik prve klase Meredit koga je nekoliko mjeseci kasnije zamijenio potporucnik kome se,nazalost ne sjecam imena.
Nije nimalo lose bilo sluziti vojni rok u tom mjestu. Bili su organizovani kvizovi na temu ''Tito,partija,revolucija'',zahvaljujuci cemu sam kao pobjednik dva ta kviza dobio ukupno 11 dana nagradnog odsustva,dok je moj kolega Vojin Pribakovic iz Aleksandrovca dobio 2 dana vise.
Spomenuo bih neka imena vojnika  koji su tada bili sa mnom u Pomocnom vodu: desetari Dragutin Petrovic i Subija Sainovski,zatim Slobodan Lukic (cetni evidenticar),zatim razvodnici straze Ramiz Lugonjic, Milan Licina,Ratko Grujovic i Momir Bojat. Onda kerovodje Dusko Tovilovic i Raman Bajrami, zatim kantinjeri Fadilj Fazliu i Radoslav Markovic, magacioneri Mehmed Delkic i Pero Jovic. Na prijavnici su bili Zdenko Sinko, Jozo Mikulic, Zoran Stojkovic,a na kraju je tu zavrsio i Vanko Trifunov. A na strazi su pored mene bili:Said Cuskic,Zoran Obradovic Bambi,Muhamet Saliti,Muhamet Hasani,Zoran Miletic,Matija Saric,Nedeljko Djukic,Zivko Angelovski,Gligor Georgijev,Omer Halilcevic,Avdulah Ajredini i jos njih kojima se ne sjecam imena. Kotlovnicar je bio Dragan Vince,a kuhari Kruno Djelekovcan,Vilijam Davidija,Zoran Krsteski i Renato kome sam zaboravio prezime.
Od vojnika iz VP 5990 se sjecam razvodnika Zlatka Vesica i Branislava Bajica koji su nagradjeni znackama ''Primjeran vojnik'',a tu su jos bili Vinko Maric,Veselko Maric,Anto Bilic,Darko Radic,Boro Kraljevic,Ivo Filipovic,Tomislav Raseta,Zeljko Gajic,Nedeljko Nezic,Zoran Pesic i jos nekolicina kojima sam zaboravio imena. Volio bih kad bi se neki od gorespomenutih javili i podijelili sa mnom sjecanja i uspomene na taj period sluzenja JNA u Grosuplju 1987/88. Naravno,i oni kojima sam zaboravio imena.
Na kraju,pozdrav svim korisnicima ovog foruma koji je za svaku pohvalu.

Pozdrav Omere, tek sam sad video ovaj vas komentar, i drago mi je sto ste se setili detalja iz naseg sluzenja u Grosuplju. Zivot nas je odveo razlicitim putevima, na sta mi nismo ni uticali, ali mi je drago da ste me bar na trenutak podsetili na te srecnije dane. Pozdrav od cetnog evidenticara Slobodana Lukica Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content





VP5990 Grosuplje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP5990 Grosuplje   VP5990 Grosuplje Icon_minitime

Na vrh Go down
 
VP5990 Grosuplje
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: