FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac

Go down 
+20
Kuhar82
Mrcela
dojran1
Bojan Rad
daviddaso
oktobar1977
disconinja
Zurkolomac
strahinja
sremskioklop
dg 4653
SveJug
Zupi
trblo
lomi1
PORUCNIK
expert1976
Mikula 67
Max Blitz
Čarls Viki
24 posters
AutorPoruka
Čarls Viki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-03-06
DOB : 51
M(j)esto mesto stanovanja Beograd, mesto rođenja Kraljevo

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime11.03.15 22:49

01.08.2013.   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac

Stražarsko mesto broj 2

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]


pera84: komentar modifikovan dana: 26.09.20 3:39; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
Čarls Viki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-03-06
DOB : 51
M(j)esto mesto stanovanja Beograd, mesto rođenja Kraljevo

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime12.03.15 17:29

01.08.2013.

Stražarsko mesto broj 3 (blizu je prolaz iz kasarne na poligon). Sve ovo će biti interesantno, kao i u slučaju ostalih vojnih objekata, samo onima koji su bili ovde na služenju vojnog roka. Kako je samo obraslo u rastinje...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Čarls Viki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-03-06
DOB : 51
M(j)esto mesto stanovanja Beograd, mesto rođenja Kraljevo

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime12.03.15 17:37

01.08.2013.

Glavni ulaz u kasarnu i stražarsko mesto broj 1. Sa leve strane je bila montažna zgrada gde je bio stacionar, a sa desne zgrada komande.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Čarls Viki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-03-06
DOB : 51
M(j)esto mesto stanovanja Beograd, mesto rođenja Kraljevo

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime12.03.15 17:45

U ovoj kasarni su uglavnom bili tenkisti, koje ja nisam zatekao u septembru 1991., kada sam došao na odsluženje vojnog roka (bio sam graničar). Tada su oni (uveliko) bili u Slavoniji, a graničari su imali jednu zgradu unutar kasarne. U ovim zgradama koje se vide, bili su tenkisti. Kada sledeđi put budem išao u Vršac, pokušaću da uđem unutra i napravim još neku fotografiju .

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime12.03.15 18:11

Čarls Viki, pozdrav!

Stavljaj slike na forum max velike 800x600!
Moderator je prethodne već morao smanjivati, razvlače format foruma na ekranu!
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime12.03.15 22:45

Čarls Viki, pozdrav.
U toj kasarni je moj pok. matori službovao 15 godina, normalno bio tenkista.
Sad kad pogledam ove slike, tuga jedna...

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
Čarls Viki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-03-06
DOB : 51
M(j)esto mesto stanovanja Beograd, mesto rođenja Kraljevo

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime13.03.15 20:29

Sad baš i nisam siguran od koje godine su se u Vršcu obučavali graničrari, ali kao da sam čuo da je to od 1990. Do tada, graničari su se obučavali u Zemunu. Pre nego što sam došao u Vršac u JNA (septembar 1991.), raspitao sam se koja jedinica je u kasarni i saznao da je Vršac bio poznat po tenkistima. Ipak ja sam bio raspoređen u graničare, VP 1090. Kao što rekoh, tenkiste nisam zatekao, a u toku leta 1992. vratili su se i pričalo se da je iz Banjaluke bio prebačen neki školski centar. Možda bi neko drugi znao o čemu je reč. Poligon iza kasarne, pored puta prema Beloj Crkvi, bio je očigledno njihov, ali smo ga i mi koristili. Inače, mi smo kao gušteri čistili zgrade u kojima su bili tenkisti i mogu da kažem da je dosta tužno izgledalo. Rasute fotografije i pisma po kasetama...Njihova VP je bila 2845 ili nešto slično, sad sam zaboravio.
Na vrh Go down
expert1976
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-04-12

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime12.04.15 15:47

Mikula 67 (citat):
Čarls Viki, pozdrav.
U toj kasarni je moj pok. matori službovao 15 godina, normalno bio tenkista.
Sad kad pogledam ove slike, tuga jedna...
Druze,ja sam ovde sluzio 1995 klasa Sepembar:Bio sam vozac na T-55 tenku.Kako ti se zvao pokojni otac?Meni je komandir cete bio Dejan Veljkovic a komandant bataljona Slvisa Vit.
Na vrh Go down
expert1976
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-04-12

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime12.04.15 15:49

Max Blitz (citat):
Čarls Viki, pozdrav!

Stavljaj slike na forum max velike 800x600!
Moderator je prethodne već morao smanjivati, razvlače format foruma na ekranu!
Ako me secanje sluzi posle 20 godina,ove tri slike dole bi treblae biti iza paviljona OKB-a Very Happy
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime12.04.15 22:01

expert1976 (citat):

Druze,ja sam ovde sluzio 1995 klasa Sepembar:Bio sam vozac na T-55 tenku.Kako ti se zvao pokojni otac?Meni je komandir cete bio Dejan Veljkovic a komandant bataljona Slvisa Vit.

To je već kasno, ćale je dobio prekomandu 1983 god. a mi smo odselili iz Vršca 1986 god.
tako da su i ljudi koje pominješ verovatno kasnije došli jer mi njihova imena nisu poznata.
Veliki pozdrav.

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime12.04.15 22:18

Mikula 67 (citat):


To je već kasno, ćale je dobio prekomandu 1983 god. a mi smo odselili iz Vršca 1986 god.
tako da su i ljudi koje pominješ verovatno kasnije došli jer mi njihova imena nisu poznata.
Veliki pozdrav.
Ti si bio bebac, kad sam ja stazirao u mehanizovanom bataljonu (te, ako se sjecam, oklopno-mehanizovane brigade). K-dir voda mi je bio stariji vodnik Palo A.
Njega tvoj stari, svakako, zna.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime12.04.15 22:40

PORUCNIK (citat):

Ti si bio bebac, kad sam ja stazirao u mehanizovanom bataljonu (te, ako se sjecam, oklopno-mehanizovane brigade). K-dir voda mi je bio stariji vodnik Palo A.
Njega tvoj stari, svakako, zna.

Eh sad, bebać Laughing Laughing a samo si 4 godine stariji...
Verovatno ga je znao, mada sam i ja generalno sve znao
ali se njega nesećam.

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime12.04.15 22:50

Mikula 67 (citat):
PORUCNIK (citat):

Ti si bio bebac, kad sam ja stazirao u mehanizovanom bataljonu (te, ako se sjecam, oklopno-mehanizovane brigade). K-dir voda mi je bio stariji vodnik Palo A.
Njega tvoj stari, svakako, zna.

Eh sad, bebać Laughing Laughing a samo si 4 godine stariji...
Verovatno ga je znao, mada sam i ja generalno sve znao
ali se njega nesećam.
E izvini, drug moj!
Htjedoh pogledati tvoje godine pa vidjeh '38' a to je reputacija. matori porucnik obnevidio skroz Embarassed
Onda si, vjerovatno, prizeljkivao da navratis u disko "Rupa". Bila je prilicno kvalitetna muzika. Ili si jos bio premlad?

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime12.04.15 23:05

PORUCNIK (citat):

E izvini, drug moj!
Htjedoh pogledati tvoje godine pa vidjeh '38' a to je reputacija. matori porucnik obnevidio skroz Embarassed
Onda si, vjerovatno, prizeljkivao da navratis u disko "Rupa". Bila je prilicno kvalitetna muzika. Ili si jos bio premlad?

Laughing Laughing  u "Rupi" sam bio DJ sa 16 godina, moraš priznati puštao se dobar rock a i Tuborg je bio odličan...
a ovde sam stanovao
[You must be registered and logged in to see this image.]
a verovatno se i o ovoga sećaš...
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime12.04.15 23:18

Mikula 67 (citat):


Laughing Laughing  u "Rupi" sam bio DJ sa 16 godina, moraš priznati puštao se dobar rock a i Tuborg je bio odličan...

a verovatno se i o ovoga sećaš...
[You must be registered and logged in to see this image.]
1981.si bio premlad za D.J. Tamo je islo nas nekoliko pitomaca, ljubitelja rocka, nismo igrali, samo smo sjedili i uzivali u muzici, onako - u uniformama. Naravno, bili smo zapazeni (kako i ne bismo). Nas trojica-cetvorica bismo usli sa pola litra 'zvecevo' konjaka i cirkali. Tuborg nismo konzumirali... Ipak nam je dzeparac bio ogranicen.
Inace, tamo nije bilo dozvoljeno vojnicima da odlaze. Kad su pokusali da nas sprijece, za malo je izbio incident, pa su nas pustili. Kad su vidjeli da ne pravimo frku. kasnije nije bilo problema.
Poslije nekoliko vikenda pocele su i djevojke da nam prilaze, navodno, da se ogrebu za  gutljaj konjaka.

Kule se bas ne sjecam, ali mislim da je bila na Bregu.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Čarls Viki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-03-06
DOB : 51
M(j)esto mesto stanovanja Beograd, mesto rođenja Kraljevo

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime21.04.15 22:35

Za one koji su bili u Vršcu...

Kula na Vršačkom bregu
[You must be registered and logged in to see this image.]

U centru grada
[You must be registered and logged in to see this image.]

Spomenik Žarku Zrenjaninu - Uči u centru grada (iza je bio Dom JNA)

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime22.04.15 9:40

Čarls, imaš + za ove divne slike.


[You must be registered and logged in to see this image.]

T34 na kome je nekad vršena obuka tenkista u Vršcu a koji je Ministarstvo odbrane
poklonilo gradu.

Članak iz novina:
Tenk će biti uređen i ofarban, a brigu o njemu preuzeće Turistička organizacija.
U sklopu Vršačke kasarne se nalazio centar za obuku tenkista poznat širom nekadašnje SFRJ.
"Tenk je deo Vršačke istorije. Na njemu je 2. oktobra 1944. godine "sloboda došla" u Vršac.
To što nije pretopljen je jedan znak zahvalnosti Vršačkog pokoljenja oslobodiocima Vršca".

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
Čarls Viki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-03-06
DOB : 51
M(j)esto mesto stanovanja Beograd, mesto rođenja Kraljevo

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime22.04.15 18:07

Možda je neko od nekadašnjih vojnika izvodio devojke na ovaj vidikovac...

[You must be registered and logged in to see this image.]

U daljini se vidi put prema rumunskoj granici, tj. graničnom prelazu Vatin, gde je bila karaula Žarko Zrenjanin - Uča (baš kao što se zvala i kasarna)... Inače, ja sam bio na toj karauli.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Put za Belu Crkvu (kod kuća u daljini, ne vidi se baš najbolje). Često su vozači iz Bele Crkve imali obuku i vozili kamione sve do Vršca. Sa desne strane, iza kuća, bio je magacin municije Mesić (naziv po obližnjem potoku i manastiru), a pre Mesića i poligon na kome su najviše vežbali tenkisti, ali i mi graničari. Poligon, ali i magacin se ne vide, ali ko je bio tu zna o čemu pišem.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
lomi1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-07-07

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime08.07.15 11:51

Pozdrav svim ratnim drugovima iz svih republika nekadašnje Jugoslavije!
U kasarnu Žarko Zrenjanin (V.P. 2875) u Vršcu sam došao iz Ljubljane, 19. juna 1986 i bio sam tamo do 18. juna 1987. Bio sam u raketnom odeljenju, operator Polk-a 9K11 s činom desetara. Komandir čete je bio poručnik Zlatić Milisav, komandant kasarne major Ljubinko Đinđić, sječam se i poručnika Mrčele i civilnog majstora - električara Elčić Nikole. Da li zna neko nešto o tim ljudima?
Iduče godine biče 30 godina odkada je ušla ''junska'' generacija u JNA i možda posle svih tih godina sretnem tu na forumu nekog ''ratnog drugara''.
Sječam se i imena nekih drugova s kojima sam bio zajedno u odeljenju ... Pa i Mesića, Deliblatske peščare, Pasuljanskih livada....
Na vrh Go down
Čarls Viki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-03-06
DOB : 51
M(j)esto mesto stanovanja Beograd, mesto rođenja Kraljevo

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime09.07.15 15:26

Kapetan Milisav Zlatić je bio komandir druge čete graničara (karaule od broja 6 Markovac, do broja 10 Boka), a sedište mu je bilo na karauli broj 8 - Žarko Zrenjanin Uča kod Vatina (granični prelaz). Ja sam bio na karauli kod Vatina od januara do septembra 1992. god.
Na vrh Go down
trblo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-09-18
DOB : 54
M(j)esto Križevci

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime18.09.15 22:11

Pozdrav svima !!

Služio u Vršcu od 17.12.1988 - do 15.12.1989 .  V.P. 2875/ 15E  

mč/ 2.OKB   mislim da je kratica mehanizovana četa drugog oklopnog bataljuna

Volio bih kad bi se netko javio mozda da je sluzio zajedno samnom.

Imam i nešto slika iz tog vremena pa bi volio to staviti ovdje da ih otrgnem zaboravu.
Molio bi admine da me kontaktiraju mailom ako je moguče.
Hvala.....
Na vrh Go down
trblo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-09-18
DOB : 54
M(j)esto Križevci

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime27.09.15 23:38

Pozdrav svima !!

Služio u Vršcu od 17.12.1988 - do 15.12.1989 .  V.P. 2875/ 15E  

mč/ 2.OKB   mislim da je kratica mehanizovana četa drugog oklopnog bataljuna

Volio bih kad bi se netko javio mozda da je sluzio zajedno samnom.

Imam i nešto slika iz tog vremena pa bi volio to staviti ovdje da ih otrgnem zaboravu.
Molio bi admine da me kontaktiraju mailom ako je moguče.
Hvala.....
NASTAVAK :Bio sam pripadnik 51.motorizirane brigade.Malo sam guglao i više da se podsjetim svega ipak je prošlo mnogo godina.
Komandir ćete mi je bio tada poručnik Branislav Dobraš (ima facebook),sječam se majora Cvetković a ( ime neznam) -tenkista je bio nisam uspio naći ništa o njemu.Majora Jovana Jankulova se sjećam dosta dobro jer se jednom izderačio na mene naravno s razlogom.Taso Enes je bio potpukovnik ako se dobro sječam i komandant.Poručnik Mrčela ( ima facebook ) mi je poznat ali se ne sječam jesam li ga viđao u kasarni.Tada 88/89 godine došao je i ml.vodnik Mehmed Delkić ( ima facebook).Poručniku Branislavu sam poslao zahtjev na facebooku i nadam se da će se javiti.
Dosta informacija sam sakupio ovdje:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Tako mi se vratilo dosta sječanja tj. prepoznao sam dosta starešina i prisjetio se imena.
Opet molim admine da me kontaktiraju ako je moguće.  hvala...

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Zupi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-10-23

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime23.10.15 17:51

Pozdrav svima

I ja sam služio u Vršcu od dec.88 do dec 89
mč 2 okb komanndant poručnik Dobraš.Ako netko se još sjeća neka se javi.
Na vrh Go down
trblo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-09-18
DOB : 54
M(j)esto Križevci

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime23.10.15 18:48

Zupi daj neke podatke od kuda si,ime i prezime, slika ili nešto.  Hvala !!
Na vrh Go down
Zupi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-10-23

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime23.10.15 18:54

Mlađi vodnik Župetic Predrag Zagreb
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime23.10.15 22:56

Zupi (citat):
Mlađi vodnik Župetic Predrag Zagreb

Dobro nam došao! cheers

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime04.01.16 13:51


_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime04.01.16 13:52


_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
dg 4653
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-01-15

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime25.01.16 9:37

Pozdravljam sve tenkiste sa jednom velikom molbom. Ako iko zna nesto o VOJU TRAJKOVSKOM, da mi pomogne da dodjem do njega. Vojo je inace kada sam ga zadnji put video bio MAJOR tenkista u Bjelovaru, posle desavanja u Hrvatskoj prebacen je bas u Vrsac, tada je mozda napredovao cin gore, to ne znam. Uglavnom godinama pokusavam da ga nadjem, pitao sam mnoge oficire, sadasnje i bivse, ali bezuspesno... Slucajno sam nasao ovaj forum i ukljucio se, samo sto sam ja na forumu Slovenija (Ljubljana). Mnogo bi mi znacilo ako neko nesto zna o njemu da napise i da dobijem neku smernicu gde da ga trazim. Hvala vam puno.
Na vrh Go down
sremskioklop
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-02-01

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Da li je Dobraš prihvatio ponđeno prijateljstvo???    Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime13.03.16 18:54

Laughing
trblo (citat):
Pozdrav svima !!

Služio u Vršcu od 17.12.1988 - do 15.12.1989 .  V.P. 2875/ 15E  

mč/ 2.OKB   mislim da je kratica mehanizovana četa drugog oklopnog bataljuna

Volio bih kad bi se netko javio mozda da je sluzio zajedno samnom.

Imam i nešto slika iz tog vremena pa bi volio to staviti ovdje da ih otrgnem zaboravu.
Molio bi admine da me kontaktiraju mailom ako je moguče.
Hvala.....
NASTAVAK :Bio sam pripadnik 51.motorizirane brigade.Malo sam guglao i više da se podsjetim svega ipak je prošlo mnogo godina.
Komandir ćete mi je bio tada poručnik Branislav Dobraš (ima facebook),sječam se majora Cvetković a ( ime neznam) -tenkista je bio nisam uspio naći ništa o njemu.Majora Jovana Jankulova se sjećam dosta dobro jer se jednom izderačio na mene naravno s razlogom.Taso Enes je bio potpukovnik ako se dobro sječam i komandant.Poručnik Mrčela ( ima facebook ) mi je poznat ali se ne sječam jesam li ga viđao u kasarni.Tada 88/89 godine došao je i ml.vodnik Mehmed Delkić ( ima facebook).Poručniku Branislavu sam poslao zahtjev na facebooku i nadam se da će se javiti.
Dosta informacija sam sakupio ovdje:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Tako mi se vratilo dosta sječanja tj. prepoznao sam dosta starešina i prisjetio se imena.
Opet molim admine da me kontaktiraju ako je moguće.  hvala...

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
trblo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-09-18
DOB : 54
M(j)esto Križevci

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime13.03.16 20:54

Pozdrav   !!!
Nažalost nije prihvatio mada ja čekam i nadam se da hoće.I ne mogu ti opisati koliko mi je žao zbog toga.
Na vrh Go down
strahinja
Gušter
Gušter
strahinja


BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2016-07-05
DOB : 50
M(j)esto Vršac

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime05.07.16 8:33

Mikula 67 (citat):
expert1976 (citat):

Druze,ja sam ovde sluzio 1995 klasa Sepembar:Bio sam vozac na T-55 tenku.Kako ti se zvao pokojni otac?Meni je komandir cete bio Dejan Veljkovic a komandant bataljona Slvisa Vit.

To je već kasno, ćale je dobio prekomandu 1983 god. a mi smo odselili iz Vršca 1986 god.
tako da su i ljudi koje pominješ verovatno kasnije došli jer mi njihova imena nisu poznata.
Veliki pozdrav.
Pozdrav svima.

Iako nisam služio u JNA (bio sam prva ili druga generacija VJ septembar 1992. godine) radio sam kao VPU u Vršcu. Takođe, sin sam vojnog lica (ćale je u penziji od 1999. godine a na službi u VŠ je bio od 1968. godine) tako da se sećam dosta vojnih lica i njihovih porodica. Napiši tvoje prezime, možda se sećam.  Shocked
Na vrh Go down
strahinja
Gušter
Gušter
strahinja


BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2016-07-05
DOB : 50
M(j)esto Vršac

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime05.07.16 8:38

Čarls Viki (citat):
U ovoj kasarni su uglavnom bili tenkisti, koje ja nisam zatekao u septembru 1991., kada sam došao na odsluženje vojnog roka (bio sam graničar). Tada su oni (uveliko) bili u Slavoniji, a graničari su imali jednu zgradu unutar kasarne. U ovim zgradama koje se vide, bili su tenkisti. Kada sledeđi put budem išao u Vršac, pokušaću da uđem unutra i napravim još neku fotografiju .

[You must be registered and logged in to see this image.]
U ovom paviljonu, na prvom spratu su bili graničari do 2006. godine. ČOG (četa za obuku graničara), PV (pozadinski vod) i OV (odeljenje veze).
Na vrh Go down
strahinja
Gušter
Gušter
strahinja


BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2016-07-05
DOB : 50
M(j)esto Vršac

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime05.07.16 8:43

Čarls Viki (citat):
01.08.2013.

Glavni ulaz u kasarnu i stražarsko mesto broj 1. Sa leve strane je bila montažna zgrada gde je bio stacionar, a sa desne zgrada komande.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sada se bivša zgrada stacionara rekonstruiše i u pola zgrade će biti dečiji vrtić a u drugoj polovini civilna ambulanta.

Na poslednjoj slici ne postoji više taj zid - ograda, tu je sada otvorena ulica za saobraćaj, a bivši sportski poligon (iza ambulante) je dat opštini koja je tu podigla DIS tržni centar.  Crying or Very sad Evil or Very Mad
Na vrh Go down
strahinja
Gušter
Gušter
strahinja


BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2016-07-05
DOB : 50
M(j)esto Vršac

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime05.07.16 9:09

trblo (citat):
Pozdrav svima !!

Služio u Vršcu od 17.12.1988 - do 15.12.1989 .  V.P. 2875/ 15E  

mč/ 2.OKB   mislim da je kratica mehanizovana četa drugog oklopnog bataljuna

Volio bih kad bi se netko javio mozda da je sluzio zajedno samnom.

Imam i nešto slika iz tog vremena pa bi volio to staviti ovdje da ih otrgnem zaboravu.
Molio bi admine da me kontaktiraju mailom ako je moguče.
Hvala.....
NASTAVAK :Bio sam pripadnik 51.motorizirane brigade.Malo sam guglao i više da se podsjetim svega ipak je prošlo mnogo godina.
Komandir ćete mi je bio tada poručnik Branislav Dobraš (ima facebook),sječam se majora Cvetković a ( ime neznam) -tenkista je bio nisam uspio naći ništa o njemu.Majora Jovana Jankulova se sjećam dosta dobro jer se jednom izderačio na mene naravno s razlogom.Taso Enes je bio potpukovnik ako se dobro sječam i komandant.Poručnik Mrčela ( ima facebook ) mi je poznat ali se ne sječam jesam li ga viđao u kasarni.Tada 88/89 godine došao je i ml.vodnik Mehmed Delkić ( ima facebook).Poručniku Branislavu sam poslao zahtjev na facebooku i nadam se da će se javiti.
Dosta informacija sam sakupio ovdje:



Tako mi se vratilo dosta sječanja tj. prepoznao sam dosta starešina i prisjetio se imena.
Opet molim admine da me kontaktiraju ako je moguće.  hvala...

Branislava Dobraša se sećam, odselio se iz Vršca negde oko 2000 godine ili malo ranije. Major Cvetković je umro pre 5-6 godina, bio je komandant kasarne u činu pukovnika, kasnije penzionisan. Aleksandrija mu je bilo ime. Jovan Jankulov je penzionisan u činu potpukovnika, sada je penzioner, inače kum na večanju mog oca i majke. Taso Enes je (iz priča, nisam ga poznavao lično) dobio čin pukovnika i napredovao čini mi se za komandanta 51.mtbr. Mrčela je takođe pokojni, pre jedno 4-5 meseci srčani udar. Pre toga nekoliko godina je bio u penziji, mislim da je penzionisan u činu majora.

Možda se sećaš mog ćaleta, tada je bio u činu st.vodnika ili st. vodnika I klase Slobodan Živković, tehničar, radio u tenkovskoj radionici, kasnije prešao kod graničara, penzionisan 1999. godine i još uvek se seća dana kada je proveo u 51.mtbr?

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Zurkolomac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-07-11

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime14.07.16 4:06

Ja sam sluzio u Vrscu 1984/1985. Oficir mi je bio neki Rumun, Musesku Petru.
Bio sam cesto na strazi u selu Mesic.

Pozdrav, Goran
Na vrh Go down
disconinja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-10-16

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime16.10.16 14:41

Septembar 91 ,graničar ,Mesec dana cuvao strazu na Mesicu.kasnije presao u Plandiste,jedno vreme sluzio na karauli Markovac.Kad pogledam oronule zgrade i u korov zaraslu pistu .. tuga golema.Vonici su nozicima cupali travu izmedju ploca na pisti.
Na vrh Go down
oktobar1977
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-12-11

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime11.12.16 13:34

Vrsac oktobarska klasa 77, volio bih da mi se neko javi. mozda smo sluzili zajedno. prva mehanizovana ceta kurs desetara komandir Ljubisic Stevan ako se dobro sjecam.
Na vrh Go down
daviddaso
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-12-25

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime25.12.16 23:00

Mikula 67 (citat):
Čarls Viki, pozdrav.
U toj kasarni je moj pok. matori službovao 15 godina, normalno bio tenkista.
Sad kad pogledam ove slike, tuga jedna...
Ja sam sluzio u Vršcu Jan80/Okt81 Druga tenkovska !Volio bih ako možeš da mi daš sliku od tvog oca ili ako imaš nešto više u vezi tog perioda.Ja sam rodom iz Prnjavora BiH , živio do rata u Vogošći  pa mi sve uspomene iz JNA nestale.Poz.Goran
Na vrh Go down
Bojan Rad
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-02-21
DOB : 59
M(j)esto Beograd

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime21.02.17 2:10

Bojan Radulovic, razvodnik, evidenticar (cata), generacija avgust 85/86, kod kapetana Kuralic Dzevada. Ima li koga generacijo?

robi55 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime22.02.17 0:06

strahinja (citat):
Iako nisam služio u JNA (bio sam prva ili druga generacija VJ septembar 1992. godine) radio sam kao VPU u Vršcu. Takođe, sin sam vojnog lica (ćale je u penziji od 1999. godine a na službi u VŠ je bio od 1968. godine) tako da se sećam dosta vojnih lica i njihovih porodica. Napiši tvoje prezime, možda se sećam.  Shocked

Strahinja, verovatno se tvoj matori seća mog starog jer je i on došao na službu u Vršac 1968.god. tada su se i uselili u "dvanaestospratnicu" ime starog je Vlada Mikić.

daviddaso (citat):
a sam sluzio u Vršcu Jan80/Okt81 Druga tenkovska !Volio bih ako možeš da mi daš sliku od tvog oca ili ako imaš nešto više u vezi tog perioda.

Evo našao sam jednu sliku, trebalo bi da je iz tog vremena...

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime02.11.17 4:12

Kad sam došao na stažiranje u Vršac, našao sam starog vojnika da mi pokaže "izlaz B" iz kasarne.
Gostomirova skica na stranici dnevnika: rupa je između zgrada oklopnog bataljona i pozadine.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
dojran1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-11-24
DOB : 57
M(j)esto Tuzla

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime24.11.17 0:50

Pozdrav. Naletih na ovaj forum. Sluzio na karauli Vatin kao vezista '87 1090/8 Ovo je ekipa koja je bila u toj "septembarskoj klasi". 
Ako se neko prepozna nek se javi. 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime24.11.17 17:10

Dobrodošao, dojran1!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Mrcela
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2020-09-26

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime26.09.20 3:03

Zdravo, iskreno ne znam ni kada ste vi svi ovo pisali niti da li odgovaram kako treba, ali... Moj otac je bio Tomislav Mrcela. Nije umro od srcanog udara vec mu je tromb zacepio glavnu plucnu arteriju. Al ni to nije bilo bitno. Ove sam... Pa nisam ni sama sigurna bas do kraja zasto... Ali lepo je videti da ga se neki ljudi ipak secaju, pored porodice.... Ako neko ima neke fotografije ili price... Volela bih da ih cujem/vidim. Hvala. Izvinite ako mi nije mesto ovde.

sremskioklop, Mikula 67, PORUCNIK, goran9030, Doktor Živago and Rok vole ovaj upis

Na vrh Go down
Kuhar82
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2020-10-16

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime18.10.20 3:34

Poz svima, ja sam bio Aprilska Klasa 81-82  , Bio sam Kuhar , kom je bio Zoran djordjevski , ali je proslo dosta vremena da se ne setim vise , ali ipak je bilo dobro ,.
Na vrh Go down
robi55
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-01-19

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime19.01.21 15:37

Bojan Rad (citat):
Bojan Radulovic, razvodnik, evidenticar (cata), generacija avgust 85/86, kod kapetana Kuralic Dzevada. Ima li koga generacijo?
Ima generacijo...Robert Gavranović iz Zenice...augustovska klasa 85-tenkista kod Kuralić Dževada

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Border
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-10-26

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime26.10.21 6:29

Vršac, septembar 1979, kapetan Vučkovac Novak....

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime26.10.21 10:05

Mrcela (citat):
Zdravo, iskreno ne znam ni kada ste vi svi ovo pisali niti da li odgovaram kako treba, ali... Moj otac je bio Tomislav Mrcela. Nije umro od srcanog udara vec mu je tromb zacepio glavnu plucnu arteriju. Al ni to nije bilo bitno. Ove sam... Pa nisam ni sama sigurna bas do kraja zasto... Ali lepo je videti da ga se neki ljudi ipak secaju, pored porodice.... Ako neko ima neke fotografije ili price... Volela bih da ih cujem/vidim. Hvala. Izvinite ako mi nije mesto ovde.
Pozdrav!
Forumaš "trblo" je svoj post pisao prije pet godina. Prošlo je poprilično vremena i od njegove zadnje posjete, malo više od dvije godine. 
Naravno da ti je mjesto ovdje i drago nam je da si se pridružila. 
Predlažem da forumašu sa nadimkom "trblo" pošalješ PP, a nadam se da nije isključio obavijesti sa ovog foruma. 
Možeš sa nama podijeliti slike ili fotografije na ovoj temi, i siguran sam da će se vremenom pojaviti netko tko je služio u isto vrijeme i u istoj kasarni sa tvojim ocem.

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Rok
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2022-11-11

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime11.11.22 15:56

Mrcela (citat):
Zdravo, iskreno ne znam ni kada ste vi svi ovo pisali niti da li odgovaram kako treba, ali... Moj otac je bio Tomislav Mrcela. Nije umro od srcanog udara vec mu je tromb zacepio glavnu plucnu arteriju. Al ni to nije bilo bitno. Ove sam... Pa nisam ni sama sigurna bas do kraja zasto... Ali lepo je videti da ga se neki ljudi ipak secaju, pored porodice.... Ako neko ima neke fotografije ili price... Volela bih da ih cujem/vidim. Hvala. Izvinite ako mi nije mesto ovde.
Zdravo,
Iskreno mi je žao, da Mrki nije više među nama. Bio je dobar čovek i iako mi je bio komandir, mogu reči, da mi je bio i prijatelj.
Bio sam Jun 88 klasa, to je bila prva godina kada je Mrki dobio svoju četu i ja sam imao sreće, da me je izabrao za svoga ćatu od samog početka. Bio sam i kod vas u stanu kad je Mrki slomio nogu i nije mogao da dodje u kasarnu, pa sam mu ja doneo neke službene stvari. Naučio sam od njega da pišem ona njegova lepa slova - stvarno je volio da mu je Raspored obuke i rada, kao i dnevna zapovest izgledala[You must be registered and logged in to see this image.] uredno i lepo. Puno smo lepih i zanimivljih stvari doživeli skupa i sa ostalim vojnicima. Još čuvam puno tih uspomena, pisao sam dnevnik svakoga dana, tako da imam dosta priča. Imam i nekoliko slika, ali samo 1 ili 2 od Mrkija.

SveJug and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Zrenjanin Maj '85. (tenkisti)
» Zrenjanin avgust 1984.
» Zrenjanin septembar 1968. sanitet
» Pritivvazdušna odbrana, 30/2, Zrenjanin avgust 1984.
» Kasarna u Baru septembar 1986.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP VOJVODINA-
Idi na: