FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza

Go down 
5 posters
AutorPoruka
NeShop
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-03-03
M(j)esto Beograd

Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza Empty
KomentarNaslov komentara: Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza   Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza Icon_minitime03.03.15 18:19

Pozdrav svima.Ima li ko da je služio u Južnom logoru u navedenom periodu,u četi veze?

Komandir čete je bio kapetan Stjepan Miloš,zvani Buzgo.
Komandir 1.voda(radisti) je bio poručnik,malo kasnije kapetan,Nusret Mujkić
Komandir 2.voda(relejci,moj vod) je bio vječiti st.vodnik 1.klase,Ramo Badić
Komandir 3.voda(telefonci) je bio potporučnik,malo kasnije poručnik,Ismet Imširović
 
Sjećam se pomalo još nekih podoficira:vodnik 1.kl.Dragojević,st.vodnik 1.kl.Filipović,tek pridošli vodnik Panić
i Milovanović,ne sjećam se čina.
Od starije klase bili su Milanko Dujo(desetar),Lužija Zoran,Knapek Tihomir,Lojna Ivica,Doljak Uroš,desetar Marić(ime sam zaboravio),desetar Ećim Josip,Koprčina Luka,Gere Ištvan...
Od moje klase(oni kojih se sjećam) tu su bili Horvat Igor,Vehabović Hasan,Parić Mato,braća blizanci Banjac,Karamehić Renato,Belčević Vladan,Stanišljević Zoran,Bogosavljević Dragiša,Filipović iz Niša(zaboravio sam ime),Anđelković zvani Piroćanac,Prakicov Todor,Janevski Đino,vozač Lipotić Mario,ćato Vuković Milan.
To su momci koji su mi pali na pamet u ovom trenu.

Ako neko od navedenih ili neko ko poznaje nekog od njih vidi ovo,neka se javi.Hvala.
Na vrh Go down
Ciro KS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-09-29

Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza   Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza Icon_minitime01.10.15 20:49

Pozdrav za autora ovog posta koji me je istinski prijatno iynenadio.
Ja sam Ciro iz Krusevca, a u Juznom sam sluzio ceo vojni rok 1981/82. od 8 jula jedanaest meseci.
I tada je ;eta formacijski pripadala Lukavici/Sarajevo, ali je bila posebna VP2857 , a po zadatku je bila ceta veza SIV/a. sa ratnom lokaciom u podzemnom sklonistu u Konjicu, koje se sada koristi kao turisticka atrakcija u BiH.
Ceta je imala TT /teleprintersko telefonski/ vod, komandir Hilmo Kovac, st.vod.
RTG vod sa komandirom Savom Manojlovicem, st.vod /cuo sam da je umro/
RR vod  sa komanadirom Ramom Badicem st.vod.
Komandir cete je bio isti Stjepan Milos, a pored navdenih staresina koje su bili I moje staresine da navedem jos neke.
U tt vodu Cuca Branko st.vod, Braco Stamenic vod., Juro Martinovic st.vod. Nikolic zast.
Jos da dodam da je ceta bila namenjena za obezbedjenje veza ya SIV /savezna vlada/ i predsednika
Jugoslavije .
Par putaa sam u povratku sa mora svratio u kasarnu, a danas i dalje postoji i nije porusena u ratu
kao druge vec je renovirana i u njoj se nalazi bolnica muslimanskog kantona u Mostaru.
Porusena je samo prijavnica i garaza i akumulatorska stanica gde su uredjene ulice i park.
U ovoj kasarni sam proveo vrlo prijatne trenutke iako sam imao porodicu u to vreme, a ceta je tada
bila najbolja u okviuru 7. armije, jer su vise od pola vojnika polozili dopunske vesove i bili vrhunski osposobljeni vezisti.
U mojoj klasi je bilo oko 60 vojnika od cega 27 ozanjenih, 11 sa decom, 35 fakultetski obrazovanih
starosti uglavnom preko 23 godine.
Sa dosta drugova sam se dugo sretao posle vojske jer su vecinom bili iz srbije /Siptara nije bilo, Slovenac je bio samo jedan /
 
Molim sve koji su iz te klase da se jave .
Pozivam clana ovog foruma "Goran Senka" dse javi jer mi je klasic
Pozdrav svim clanovima ovog foruma i svim bivsim vojnicima, podoficirima i oficirima od
Cira Rajevica iz Krusevca.
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza   Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza Icon_minitime02.10.15 0:56

Dobrodosao na Forum Ciro KS cheers
Na vrh Go down
Šestović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2022-09-26

Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza   Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza Icon_minitime26.09.22 14:37

Svemu prodje vrijeme, pa i nasoj mladosti, pozdrav generaciji avgust 84-te iz Mostara vp 1519/20, kao i svim staresinama i ostalim klasama u citavoj bivsoj SFRJ. Na zalost proslo je vrijeme odavno  i toj prelijepoj drzavi, koju su nam ukrali a da nismo ni mogli odrzati svecanu zakletvu koju smo svi dali.
Ja cu pomenuti koga se sjecam, i koliko se sjecam, neka mi niko ne zamjeri ako nesto pogrijesim, neka je pokoj dusi svima onima koji nisu s nama danas, skuplja se ekipa i gore, jednom cemo je svi kompletirati svakako.

Bio sa u III vodu, telefonac, kao sto rece Sopalovic, Imsirovic Ismet je bio komandir, imali smo divnog starijeg vodnika Gajica, zaboravio sam ime, to je bila ljudina i dusa od covjeka. Kasnije je dosao Katanec vodnik iz skole, ali sam ga malo zakacio, cuo sam da je kasnije bio dobar starjesina. Da tu je i neizostavni Branko Ćuća, malo je mucao ali je bio dobar covjek, ynao je ujutro da mi kaže, ...kakav si ko da te poplava izbacila
Imali smo desetare iz starije klase,ali mozak ne pamti sve nego samo nesto interesantno pa makar bilo i lose.Secam se Hrubik Janka, iz Sida, mislim da je bio, baraba, mangup, ali eto upamtio sam ga .Zelim mu sve najbolje . Bio je jos jedan stariji desetar ali sam mu zaboravio ime, bio je vrijedan i poslusan.
Od generacije u telefonskom vodu cu po sjecanju : 
- Goran Milosevic , igrao za Slobodu, poslije su ga negdje prekomandovalli, iz Tuzle
- Garovic , iz Leskovca , kosarkas iako ne visok, igrao za Zdravlje
- Sulejmanovic Halid iz Bijeljine mislim, velika ramena i mala glavica, komedijas, dobar momak bio.
- Dugonjic Mladen, bio kasnije desetar, pametan mislim da je kasnije zavrsio nesto
- Kajic Renato, radio kao konobar u Salunu u Zagrebu, krupan visok, momak bio.
- Hrovatin Ciril  , slovenac, jednom smo cak kasnije i mail razmijenili
- Bio je jedan klasic Cvetic ili vec kako, crn, on je bio isto desetar isto negdje iy Bijeljine ja mislim ili Bihaca, i ozbiljno je shvatao to.
- ......
Eto moga doprinosa za sad, otvorio sam ova sjecanja, nadam se da ces jos tog nadoci.... pa da se vratim opet ... mozda se neko javi dodatno...
Svima puno zdravlja i mira želim, i lične sreće

SveJug and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza   Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza Icon_minitime26.09.22 17:30

Dobro nam došao na forum kolega Šestoviću. 
Hvala za krasan prvi post, a nadam(o) se da će ih biti još, te ako imaš i još poneku sliku... superrrrr. 
Slobodno nam se pridruži i na drugim temama koje bi te mogle zanimati. Ako ti nešto nije jasno, ako imaš pitanja, iskušaj nas. Možda ćemo naći i odgovore Smile
Naravno, i tebi kao i svim ostalim vezistima na forumu i van njega čestitam dan roda veze.

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Sponsored content





Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza   Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Mostar 87/88 južni logor
» avgustovska 85-te Mostar Sjeverni logor
» Sarajevo - Lukavica, kasarna 'Slobodan Princip Seljo' VP 8711 i VP 1519 78/79 veza
» Mostar Severni logor 89/90
» Mostar, Severni logor ARJ PVO januar '88.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR BOSNA I HERCEGOVINA-
Idi na: