FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Gornji Milanovac

Go down 
+72
Željka Vračević
Krmar
PORUCNIK
ruski68
Monopoli
posavljak
zuka-laza
boki68
Nedzad 90/91
Simo Babić
Tole
sarajevo1
Slavco
Mile Gacesa Nidzo
milan košir
Mikula 67
ZaraDerventaa
JanezC
guca 83/84
SveJug
Koselj
09-86-87
davorinmesaric
Dejan_Stojičić
lacoš
Goran Banovic
013gonzo
neno64
ser_dex
Gringo
ZAGORAC
Sasko
salebgd
mojesunebovezalizicom
UltraEra
11807
sarics
RRU-9B
Joško
Ferdo
file1979
MI6
z.z.tom
ZOKA
ZIKASID
martovac 87/88
GARDA
SandiŠ-5659/7
veljo-051
dcveles
Kukuriku
dpuric
žare
Kemo Specijalac
Merc-Pjevač
Max Blitz
Gashi
janeztrdi
sloiztok
alexandar
missar
ljuba1
petar 5659
Perikle
radiorelejac
Lale0201
okigor
staradžomba
crnogorac
purger
mgalic2
mailman
76 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime20.09.12 18:56

U Bijeljini "bezbednjak " je bio kapetan Martić. I sad kad se setim njega ,ladno mi oko srca. Bio zaheban lik. affraid
Pozz cheers
Na vrh Go down
ljuba1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2012-09-20

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime20.09.12 18:58

Moguce da je to taj. Ovo je bilo 4 godine kasnije i rekao je da je dosao iz prekomande iz Bijeljine. Jako zajeban lik. Ja napisao 3 mala slova na zidu pored govornice, a zid je bio isaran gore nego americki geto i oni me nasli na osnovu 3 slova koja nemaju veze sa mojim imenom i prezimenom.
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime20.09.12 19:24

Ma, garant je on,nema ko drugi osim njega. Nego , ti si još i dobro prošao, ja bi odmah priznao za ceo zid. Laughing
Otkucao te neko od vojnika, potpisujem.
pozz cheers
Na vrh Go down
ljuba1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2012-09-20

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime20.09.12 19:45

Ko zna, mada je bila noc. A spaslo me to sto je dosao iz Bijeljine i slucajno kroz pricu se ispostavi da je moj najbolji drug sluzio tamo i igrao za garnizon tako da sam prosao dobro.
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac 83   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime20.09.12 20:10

Onda si dobro prošao. Nego, ne reče mi koji si VES bio. Cool
Pozz cheers
Na vrh Go down
ljuba1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2012-09-20

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime20.09.12 20:11

Ne secam se stvarno.

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime20.09.12 21:26

ljuba1 (citat):
Ne secam se stvarno.

Piše ti u vojnoj knjižici ,ukoliko je nisi izgubio. Misliš da bi ja posle toliko godina to pamtio, da nije knjižice.  Smile
Telefonista si , pretpostavljam. (ili nešto drugo ).
Pozz    cheers
Na vrh Go down
ljuba1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2012-09-20

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime20.09.12 21:29

Da, telefonista. Radio na centrali u Uzicu kasnije.
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac 83   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime20.09.12 22:09

Čestitam ljuba1,reputacija ti je skočila na 1. Ovo mora da si pohvaljen od Generala Obradovića. Very Happy
Bogami da se ja pitam,gulio bi ti požarstvo noćas od ponoći do 5 ujutro,samo da znaš. Laughing
Vadi te to što si vezista, ne mogu protiv svojih.Ako imaš nekih fotografija iz JNA, postavi na forum.
Pozz cheers

ljuba1 voli ovaj upis

Na vrh Go down
ljuba1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2012-09-20

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime20.09.12 22:13

Naci cu nocas kuci pa suta postavljam. Mozda se neko i prepozna.
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime20.09.12 22:32

Ima jos clanova missar....ja cu dati ocenu posle inf.razgovora i ujutru kada zaduzi uniformu ,da vidimo kako mu stoji Wink
Dobrodosao ljuba1.... cheers a sve pohvale missaru za lep i srdacan docek ...... Very Happy
Na vrh Go down
ljuba1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2012-09-20

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime20.09.12 22:33

Hvala obojici. Vec se osecam kao poludzomba Cool
Na vrh Go down
sloiztok
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-01-05

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime05.01.13 18:59

ZDRAVO PRIJATELJI
INAČE SAM IZ SLOVENIJE A VOJNI ROK SAM SLUŽIO U GORNJEM MILANOVCU,GENERACIJA JANUAR 1982g.BIO SAM RADIOTELEGRAFISTA.1.bataljon-komandir kap.RADOVANOVIĆ.LJEPE SU TO USPOMENE NA KASARNU I NA SAM GRAD.AKO IMA MOŽDA NEKO KO JE BIO TAMO,MOLIM PUNO DA MI SE JAVI
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime06.01.13 8:43

Pozdravljen sloiztok,upam da nađeš nekoga koga znaš,lp Janez
Na vrh Go down
sloiztok
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-01-05

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime06.01.13 11:20

janeztrdi a si tud ti biu u milanovcu'
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime06.01.13 11:24

ne,nisem bil u milanovcu ampak upam da najdeš kakšnega ki sta skupaj služila.
kako si se imel ti v vojski,a maš lepe spomine?Jaz sem služilo v petrovcu na mlavi.Zaboravio pa pisao u slovenščini,pozdrav svima
Na vrh Go down
Gashi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Prishtina

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime06.01.13 22:28

Pozdrav prijatelji

Zluzio sam od avgusta do januar 1984 god. u Gornjrm Milanovcu 5659/13 radio relejna ceta. Kap Ajdari Amet i stari vod Pasic Milorad. Prekomanda u Batjnici. Posdrav mojoj vojnoj generaciji a posbno mojoj ceti. Generacijo javite se. Gashi Prishtina
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime06.01.13 23:59

Pozdrav Gashi i dobro došao na forum! Very Happy
Nisam služio u Gornjem Milanovcu, ali mi je svejedno drago da si na forumu i da je ovdje netko iz Prištine. Slobodno se uključi i na ostale teme koje te zanimaju, dok čekaš klasiće. Nemoj biti previše razočaran ako ti se ne jave brzo, ipak treba nešto vremena, ali nikad ne znaš.
Živio! cheers
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime07.01.13 0:02

sloiztok (citat):
ZDRAVO PRIJATELJI
INAČE SAM IZ SLOVENIJE A VOJNI ROK SAM SLUŽIO U GORNJEM MILANOVCU,GENERACIJA JANUAR 1982g.BIO SAM RADIOTELEGRAFISTA.1.bataljon-komandir kap.RADOVANOVIĆ.LJEPE SU TO USPOMENE NA KASARNU I NA SAM GRAD.AKO IMA MOŽDA NEKO KO JE BIO TAMO,MOLIM PUNO DA MI SE JAVI

Sloiztok, kao i Gashija, srdačno te pozdravljam i dobro došao na forum! Very Happy
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime07.01.13 1:47

Gashi (citat):
Pozdrav prijatelji
Zluzio sam od avgusta do januar 1984 god. u Gornjrm Milanovcu 5659/13 radio relejna ceta. Kap Ajdari Amet i stari vod Pasic Milorad. Prekomanda u Batjnici. Posdrav mojoj vojnoj generaciji a posbno mojoj ceti. Generacijo javite se. Gashi Prishtina

Gashi, dobrodošao na forum. Ako se ne varam ,ovo je bila tvoja kasarna. Ne vidi se baš previše , ali bolje išta nego ništa.  Laughing
pozdrav cheers 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Merc-Pjevač
Gušter
Gušter
Merc-Pjevač


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-01-17
DOB : 56
M(j)esto Čapljina

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime17.01.13 17:34

Pozdrav ekipa!

Jel ima tko iz Martovske 1987/88 god?

Ja sam tada pjevao uz svoj orkestar,zvali su me Merc Laughing

5659/9 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime17.01.13 17:47

Merc-Pjevač (citat):
Pozdrav ekipa!
Jel ima tko iz Martovske 1987/88 god?
Ja sam tada pjevao uz svoj orkestar,zvali su me Merc Laughing

Zdravo Merc i dobro došao na forum! Very Happy
Osjećaj se na ovom forumu kao da si jučer stigao u JNA! Laughing
Naš drug Kemo Specijalac ti je kolega muzičar vidim! Čekaj samo da te on detektira, pa ćeš čut svašta... Very Happy
Ne čekaj puno druge forumaše s pitanjima, slobodno sam započni pričati zanimljive zgode!
Na vrh Go down
Merc-Pjevač
Gušter
Gušter
Merc-Pjevač


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-01-17
DOB : 56
M(j)esto Čapljina

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime17.01.13 20:34

Kolega Max drago mi je da ću imati sa nekim podjeliti sjećanje na te dane..bili su nezaboravni.
Sjećam se jedne prilike da sam išao sa svojim dečkima svirati u neki Motel na nekom brdu,a gosti su bili
8 Generala majora i gospodin Spirkovski glavna faca za cijelo Beogradsko područje.Došli su sa 3 helića
sletili od nas 50m tako da smo morali držati rukama suncobrane,jeli pili pjevali sa nama..vele idemo u
obilazak granica Jugoslavije.Eto toliko za sada..volio bi da mi se javi kolega Kemo Specijalac Very Happy
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime18.01.13 0:24

Kolega vojni pevac Merc-Pjevač , dobrodosao na forum...

ocekujem tvoje price iz nase strucne sluzbe u JNA Smile
verujem da si bolje prosao u Srbiji nego ja u Sloveniji kao muzicar vojnog orkestra, pa jos i pevac...Smile

ja sam moj orkestar (pomalo) opisao na temi [You must be registered and logged in to see this link.]
ocekujem slicna pisanja i na nekoj tvojoj temi tipa Vojni orkestar GM Smile

vidim da smo u slicno vreme bili u JNA...ti u martu, a ja septembar 87/88


ps...bio sam u tvojim krajevima sluzbeno, i to jako skoro Smile
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime18.01.13 7:40

Dobrodošao Merc-Pjevač
tek došao i odmah nam ispričao zanimljivu zgodu,samo tako dalje

Pozdrav
Na vrh Go down
Merc-Pjevač
Gušter
Gušter
Merc-Pjevač


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-01-17
DOB : 56
M(j)esto Čapljina

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime18.01.13 12:12

Kemo! Vjerujem da sam prošao bolje od tebe,jer sam počeo pjevati na samom početku službe.
Pjevao sam čak na svojoj zakletvi ispred kantine,sa orkestrom,naravno Very Happy
U koje si moje krajeve dolazio kolega?
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime18.01.13 14:01

Svejedno, nije bitno ko je pre ili kasnije bolje prosao, bitno je da je sve bilo OK i da smo se tamo bavili nasim uobicajenim poslom Smile Smile Smile


a tvoji krajev...bio sam u Posusju. Lepa i dobra diskoteka, i dobar narod tamo, za svaku pohvalu
Na vrh Go down
Merc-Pjevač
Gušter
Gušter
Merc-Pjevač


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-01-17
DOB : 56
M(j)esto Čapljina

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime19.01.13 0:28

Mislio sam kolega na Srbiju,tamo su više poštivali vojnike,krivo sam se izrazio Very Happy
To što sam odmah bio primljen u sastav,to mi je dosta značilo u mojim prvivim utiscima na JNA.
Mislim da si i ti dobro prošao sa svojim sastavom.
Ja sam u ljeto pjevao u bašti doma JNA,znali smo se vraćati u Kasarnu u 2 iza ponoći Very Happy.
Jednom sam se vratio toliko nacvrcan da me je dežurni oficir,kapetan prve klase odveo u
spavaonu..veli bre Merc,šta vi radite tamo?.jel vi svirate il ločete..ujutro me zajebavo na doručku,morat
ćeš da otpevaš nešto za mene kad navratim u dom JNa..svakako druže kapetane,i bila je pjesma od
Tozovca-ja sam negdje rujno vino pio.
A ta diskoteka u Posušju,nisam bio tamo ali sam čuo da je dobro.
Ja sam bio nedavno u Banjoj Luci 2 dana oduševio sam se gradom i narodom,išli smo na muziku u
Staru Adu,bilo je odlično.. Wink
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime19.01.13 9:19

mi smo precutnim internim dogovorom zabranili alkohol...bilo bi steta da se tako lako izgube tesko stecene dobre pozicije...

jedan clan naseg orkestra vise puta je isterivan i vracan nazad...prvo zbog produzenog spavanja za vreme uzbune Smile (opisao sam to tamo na temi), a posle zbog raznih drugih stvari...orkestar je bio puno kontrolisan; polovina njih koja je odlucivala o nasoj sudbini jedva je cekala neki prestup pa da rasturi tu "bandu" Smile ; dok nam je druga polovina, ukljucujuci i komandanta, uvek drzala stranu, ali i sugerisala ponasanje shodno propisima JNA i reprezentovanju iste u javnosti grada Maribora i okoline...tako da nije bilo alkohola, neorganizovanih poseta zabranjenim mestima i sl Smile

Mi nismo radili u basti Doma JNA, jer (mislim da) isti nije imao bastu Smile ; ali smo prolece i rano leto 88 skoro svako vece radili u nekom drugom ugostiteljskom objektu Maribora i okoline; najcesce vatrogasni domovi, domovi kulture...ponekad i priredba popodne, pa veselica uvece, bilo je i svadbi mladjih oficira JNA...

pokusaj da otvoris temu o tvom orkestru...ja sam ih skupio skoro sve na svojoj temi...


i jos nesto, s obzirom da si pevac, a ne instrumentalista, da li su i tebe slali kuci po mikrofon kad i ostale po instrument?

Naseg pevaca nisu, jer se kasnije ukljucio u orkestar (on je na audiciji konkurisao za gitaristu, pa je propao, kasnije smo ga mi predlozili i doveli kao pevaca); mi ostali smo dobili po 5 +/- 2 dana u tu svrhu, otprilike 40-ti dan u JNA.

Na vrh Go down
žare
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-02-03
DOB : 63
M(j)esto Ljubljana

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime03.02.13 4:06

Pozdrav vezistima iz G. Milanovca

Ja sam bio aprilska klasa 82 godine kod k-dira kapetana Šljukića i k-dira voda Stankovića (jedan od blizanaca). Inače sam svirao u Domu JNA harmoniku. Da li se neko seća tih dana?
Završio sam na objektu nad Ulcinjem - Mavrijan .
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac    Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime03.02.13 4:49

žare, dobro došao na forum. Ovih dana prava navala muzičara, Laughing Pretpostavljam da imaš puno toga da nam ispričaš.
Upoznaj se malo sa "kasarnom" a onda tastaturu u ruke i "piši".
Pozdrav, vezista iz Bijeljine 79 g.
cheers
Na vrh Go down
žare
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-02-03
DOB : 63
M(j)esto Ljubljana

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime03.02.13 10:23

hvala za dobrodošlicu. Da ima puno toga da se priča - davna i lepa vremena. Najlepši utisak ostavili su na mene ljudi iz okoline - lepo je bilo bit vojnik u G. Milanovcu.
Sećam se kad sam imao rođendan, a mi krenuli negde da pretovarujemo krompir iz velikih džakova u male. Za vreme pauze ja da častim drugove kafom. Taman dobismo kafu, a prišao je još jedan drug. Da ne bi čekao na kafu, jedan invalid reče konobarici, da njapre da vojniku kafu, pa onda njemu da donese. Počesmo malo priču i ja htedoh i njega počastiti, a on ne dade već plati celu rundu uz reči: "Ja sam invalid i nikada neću biti vojnik, zato vojsku poštujem i zato tebe i tvoje drugove častim za tvoj rođendan. Neka ti je sa srećom." I danas me stegne u grlu, ikad se toga setim.

Inače, u bendu smo imali dobre muzičare. Generaciju pre pevao je tamo Marinko Rokvić. Gitaru je svirao Sandi Duraković, danas poznati giarista iz Mostara, kasnije nam se pridružio Vladimir Babin, danas poznati jazz pianista. Vodio nas je jedan Kumanovac, Zoki. Nije bilo loše. kad smo svirali u Domu JNA, imali smo za večeru roštilj. A neko vreme smo svirali skoro svaki dan.

Moram da prestanem, jer bih mogao da pišem tri dana, ostaviću nešto i za kasnije. Ima li neko iz aprilske klase 82, radioteleprinterska četa komandira kapetana Šljukića, neka se javi!

Na vrh Go down
Merc-Pjevač
Gušter
Gušter
Merc-Pjevač


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-01-17
DOB : 56
M(j)esto Čapljina

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime25.02.13 20:25

Želim da se pohvalim da sam pukim slučajem pronašao svog dobrog prijatelja Sašu Stamenkovića,zahvaljujući njegovom sinu koji mi je poslao poruku preko FB Very Happy
Živi u Babušnici kraj Niša i nadam se da ćemo se uskoro naći i prelistati s Laughing ve lijepe događaje iz tih dana
Na vrh Go down
žare
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-02-03
DOB : 63
M(j)esto Ljubljana

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime27.02.13 23:37

Da li netko zna, šta je sa blizancima stamković oba su bili poručnici jedan kod Šljukića (moj k-dir čete, ""četvorka), drugi odmah do nas - mislim, da su bili RR-četa. A voleo bih da znam i šta je sa tada kapetanom Šljukićem.
Da li je istina, da je taddašnjji k-dant kasarne (puk Milićević ili slično) napravio samoubistvo?
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime28.02.13 4:11

žare, pozdrav i dobrodosao na forum...

namnozilo se muzikanata, moci cemo da osnujemo vojnicki klub i narodni orkestar Smile


reci mi, je li orkestar egzistirao kao samostalna jedinica ili ste spavali po jedinicama, a svirali po potrebi?
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime28.02.13 6:36

I to veliki narodni orkestar,
Na vrh Go down
žare
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-02-03
DOB : 63
M(j)esto Ljubljana

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime01.03.13 2:56

Bubnjar je bio Skomrak Mladen i bio je moj drug iz voda, Danas poznati gitarista Sandi Duraković je bio iz drugog voda iste čete (5659/4, "četvorka"), basgitarista (Savić) je bio isto iz mog voda a klaviaturista je najpre bio Makedonac Jovanovski iz susedne čete (RR, mi smo bili RTP) pevač je bio pojma nemam odakle, rekli smo mu Mujo iako mislim da uopšte nije bio ni Bosanac. Posle je u orkestar došao danas poznati zagrebački pianista Vladimir Babin.
Inače, ne krijem moje puno ime je Vojinović Žarko, kad sam već spomenuo ostale po imenu.

Sećam se jednom, kad smo svirali za dan veze (26.09.) u Domu JNA. Oficiri su došli sa svojim gospođama, među njima i stariji vodnik brko iz "petice". A njegova gospođa - rasna 30-godišnjakinja. I, kada smo počeli da sviramo "kćeri moja Aliji dal' da te dam" oni izašli da plešu. Vodnik se klatio, a njgova gospođa počela da meša svime što je imala - a imala je čime. Ja imam sreću te sviram harmoniku, tako da su je kaiševi zadržali, da mine padne iz ruku. A jadni Mujo! skoro je pojeo mikrofon, koliko je zinuo. I još za vreme pripeva, Savić počeo da se dere: "Mujo, Mujo! Pomeri se da gledam!" Svima otpale oči. Tada smo rekli:"Nema loše ženske za vojnika, ali ova..."

Bilo je i drugih anegdota. Pesma "Ne silazi sa čardaka" mi se skoro zgadila - jedno veče mislim da smo je svirali brat bratu 15 puta - šta je mnogo, mnogo je. I "Bosno moja".

Ali - svaka svirka u Domu JNA značila je večeru. Roštilj.

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime01.03.13 6:43

Dobro ste vi muzicari prilazili
Na vrh Go down
Kukuriku
Razvodnik
Razvodnik
Kukuriku


BROJ POSTOVA: : 227
ČLAN OD: : 2013-03-07

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime07.03.13 20:18

'85 avgust Gornji Milanovac-radio-telgrafija,od početka '86 Užička Požega
rad na najstarijoj telcentrali na svetu,poznata iz filma Užička republika kad
Kockica traži vezu"halo Požega".
Zanimljivo iskustvo što neko reče puno raznih ljudi,sticanje novih prijatelja
Kasnije oblačenje uniforme nije za javnost.

_________________
Pero, stvarno ne znam zašto, valjda neki tehnički problemi. By Max Blitz
Na vrh Go down
dcveles
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-03-11

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime11.03.13 20:50

Dragan Cvetkovic, generacija 88/89 septembar, koliko se ja secam, Kapetan Pesic Dragisa, vodnik Blagoja Graororski, vodnik Senad Zahirovic.....

dosta toga sam i pozaboravljao

Prvi vod, ostao ceo vojnik rok GM !
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime11.03.13 20:52

Dobro dosao na forum dcveles
Na vrh Go down
Lale0201
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2011-04-28
DOB : 53

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime11.03.13 23:12

dcveles (citat):
Dragan Cvetkovic, generacija 88/89 septembar, koliko se ja secam, Kapetan Pesic Dragisa, vodnik Blagoja Graororski, vodnik Senad Zahirovic.....

dosta toga sam i pozaboravljao

Prvi vod, ostao ceo vojnik rok GM !

Dragane ti si bio kad i ja samo sam ja bio u drugom vodu kod por.Branka Maksimovića.

Na vrh Go down
dcveles
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-03-11

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime11.03.13 23:20

Lale0201 (citat):
dcveles (citat):
Dragan Cvetkovic, generacija 88/89 septembar, koliko se ja secam, Kapetan Pesic Dragisa, vodnik Blagoja Graororski, vodnik Senad Zahirovic.....

dosta toga sam i pozaboravljao

Prvi vod, ostao ceo vojnik rok GM !
Dragane ti si bio kad i ja samo sam ja bio u drugom vodu kod por.Branka Maksimovića.

malo previse vremena je proslo, ali se vredi podsetiti !

Na vrh Go down
sloiztok
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-01-05

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime12.03.13 21:00

dobro došao GASHI.ja sam bio u milanovcu 82.godine.januarac.bio sam telagrafista.mislim da smo bili isti bataljon i da su bili relejci sprat ispod nas.lepe uspomene.pozdrav
Na vrh Go down
veljo-051
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-03-31

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime31.03.13 23:11

pozdrav iz Rijeke, Brusnica kod G.Milanovca 85/86
Na vrh Go down
SandiŠ-5659/7
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-04-07

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime07.04.13 20:49

Lale0201 (citat):
dcveles (citat):
Dragan Cvetkovic, generacija 88/89 septembar, koliko se ja secam, Kapetan Pesic Dragisa, vodnik Blagoja Graororski, vodnik Senad Zahirovic.....

dosta toga sam i pozaboravljao

Prvi vod, ostao ceo vojnik rok GM !
Dragane ti si bio kad i ja samo sam ja bio u drugom vodu kod por.Branka Maksimovića.

Pozdrav svim saborcima u GM, a posebno Draganu i Laletu!

Lale0201 - ti i ja bili smo U ISTOM VODU Shocked , kod por. Maksimovića - odličan čovjek. I ja sam septembarac 88/89, telefonista.
Jedini Slovenac u vodu - Sandi, moraš me se sjetiti.
Kako ti je ime i odakle si? Možeš na pp

A i Dragana bi se verovatno setio, kad bi ga video na slici. Prvi i drugi vod smo često bili zajedno na nekim vežbama. Sjećam se vodnika Senada Zahirovića...

Na vrh Go down
žare
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-02-03
DOB : 63
M(j)esto Ljubljana

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: GORNJI MILANOVAC 1981   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime09.04.13 1:22

zdravo, druže. vidim da kasnim skoro godinu dana, ali prezime šljukić me primoralo da se javim iako sam bio godinu dana iza tebe, aprilska 82
Na vrh Go down
GARDA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-04-11

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Gornji Milanovac / Aprilska 1981 / Telefonista   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime11.04.13 7:50

U Gornjem Milanovcu bio u Aprilskoj 1981. Telefonista. Sandor Karas tada bio porucnik! Predivan lik! U aprilskoj klasi samnom bio i Marinko Rokvic. Nakon mesec dana on presao u komandu stana i tu kao drzao obezbedjenje a ustvari pevao navece u Domu JNA a i nama u krugu kasarne. Ja nakon mesec dana dobio posao u komandi stana kao cata... (imao lep rukopis a to tada bilo dovoljno za tu funkciju). Hteli me aktivirati i zadrzati u JNA ali nisam hteo. Prekomandovan u septembru 1981 u Beograd u SSNO i Generalstab JNA. Radio mesec dana na vojnoj centrali a onda OPET ha ha zbog lepog rukopisa dobio funkciju CATE a ubrzo i funkciju IKZR-a (INSTRUKTOR ZA KULTURNO ZABAVNI RAD). U Zgradi u Nemanjinoj u Beogradu bio do maja kraja maja 1982. Bio pri gardiskom bataljonu. Tada savezni sekretar bio general Nikola Ljubicic a nacelnik generalstaba admiral Branko Mamula. Komandant beogradske armijske oblasti bio general pukovnik Petar Gracanin. U Gornjem Milanovcu ipak bilo predivno tih sest meseci. Trcanje i izlezavanje po Senjaku. Bezanje preko zice u piceriju... jednu i jedinu u Milanovcu. Sa prozora spavaone mahao i muvao cure sa druge strane ulice u zgradama. Moji najbolji drugari u G. Milanovcu.... Fahrudin Hasic iz Bijeljine, Gogov Zoran iz Strumice, Kogoj Igor iz Nove Gorice..., Klicek Ivan Varazdin...., Imenkovic Sanjin Rijeka..., Budimir Jaksa Split......, Omeragic Ramo... Gornji Vakuf................ gde su svi ti ljudi.... ??????

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime11.04.13 8:15

GARDA - dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
ljuba1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2012-09-20

Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime19.04.13 19:52

Dobrodosao Garda. Ima vec otvorena tema za Gornji Milanovac. Mozda bi moderatori mogli da premeste ovaj upis tamo da ne pisemo na dva razlicita mesta.
Inace da ti kazem da se slazem sa tobom u veizi Sandora Karasa. Veliki covek i fenomenalan oficir. Bilo je zadovoljstvo sluziti ga.
Na vrh Go down
Sponsored content





Gornji Milanovac - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Gornji Milanovac
Na vrh 
Stranica 1/6Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Gornji Milanovac 78/79
» Gornji Milanovac 1983/1984
» Gornji Milanovac 5656/14 - 8 mj. 1984 - do 1ili 2 mjeseca 1985
» Karaule JNA - Slovenija

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: