FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Gornji Milanovac

Go down 
+72
Željka Vračević
Krmar
PORUCNIK
ruski68
Monopoli
posavljak
zuka-laza
boki68
Nedzad 90/91
Simo Babić
Tole
sarajevo1
Slavco
Mile Gacesa Nidzo
milan košir
Mikula 67
ZaraDerventaa
JanezC
guca 83/84
SveJug
Koselj
09-86-87
davorinmesaric
Dejan_Stojičić
lacoš
Goran Banovic
013gonzo
neno64
ser_dex
Gringo
ZAGORAC
Sasko
salebgd
mojesunebovezalizicom
UltraEra
11807
sarics
RRU-9B
Joško
Ferdo
file1979
MI6
z.z.tom
ZOKA
ZIKASID
martovac 87/88
GARDA
SandiŠ-5659/7
veljo-051
dcveles
Kukuriku
dpuric
žare
Kemo Specijalac
Merc-Pjevač
Max Blitz
Gashi
janeztrdi
sloiztok
alexandar
missar
ljuba1
petar 5659
Perikle
radiorelejac
Lale0201
okigor
staradžomba
crnogorac
purger
mgalic2
mailman
76 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime19.09.13 11:02

Ferdo, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
Joško
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-10-25

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime25.10.13 15:33

Pozdrav svima. Ja sam dalmatinac koji je bio u G.Milanovcu klasa 1988/89. Teleprinterist. Komandir čete je bio Dragiša Pešić, a stariji vodnik (zaboravio sam ime), sijedi, jako dobar čovjek, stalno je govorio ajmo Mićo, bit će sve OK. Mislim da se bezbjednjak zvao Ivica Đorić (hebo mamu svoju), vrlo gadan tip. Sjećam se puno ljudi kao što su bili: Jozo Ivančević iz Špionice, Mihajlo Surla iz Sarajeva, Omerčić Sadmir iz Gračanice, Ramiz Jašarević, Đevad Pajaziti, Teodor Šundić iz Beograda, Ivica Dominiković iz Zagreba, legenda Delić Idriz iz Bihaća, Bicaj Ilir iz Crne Reke, Srećko Vukić iz Samobora. Otišao u prekomandu u Donji Milanovac.
Na vrh Go down
dcveles
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-03-11

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime25.10.13 16:22

Joško (citat):
Pozdrav svima. Ja sam dalmatinac koji je bio u G.Milanovcu klasa 1988/89. Teleprinterist. Komandir čete je bio Dragiša Pešić, a stariji vodnik (zaboravio sam ime), sijedi, jako dobar čovjek, stalno je govorio ajmo Mićo, bit će sve OK. Mislim da se bezbjednjak zvao Ivica Đorić (hebo mamu svoju), vrlo gadan tip. Sjećam se puno ljudi kao što su bili: Jozo Ivančević iz Špionice, Mihajlo Surla iz Sarajeva, Omerčić Sadmir iz Gračanice, Ramiz Jašarević, Đevad Pajaziti, Teodor Šundić iz Beograda, Ivica Dominiković iz Zagreba, legenda Delić Idriz iz Bihaća, Bicaj Ilir iz Crne Reke, Srećko Vukić iz Samobora. Otišao u prekomandu u Donji Milanovac.

ista klasa, kapetan Dragisa Pesic je sad u penziji, ja sam bio u prvom vodu 88/89 Josko i porucnik Planojevic Nedeljko je bio komandir voda dok je on sada komadant garnizona !!! Poslavicu sliku celog prvog voda u medjuvremenu !
 
Very Happy Very Happy Very Happy

Na vrh Go down
Joško
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-10-25

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime25.10.13 16:27

Zaboravio sam spomenuti Zorana Tunteva iz Ohrida. Ostali smo jako dobri i čujemo se povremeno i dan danas.
Na vrh Go down
RRU-9B
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-10-27

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime27.10.13 9:40

radiorelejac (citat):
Pozdrav svima

ja sam sluzio u Gornjem Milanovcu 90/91 (Septembarac). Ne sjecam se koje su konkretno cete bile ali su bili zapovjednici Kapetan Zoran Jankovic i poručnik Milorad Pašić. Sjecam se jos zastavnika Jugovica.

Neko je spomenuo Lazarevica. U moje doba je bio "gadan lik" tj. obavjestajac.
 
bio sam ista ta klasa, javi se na [You must be registered and logged in to see this link.], Srećko - Koprivnica.

Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime11.11.13 22:37

Evo još jedan septembarac 86/87- 5659/3 radiorelejac kod Zorana Jankoviča.Pozdrav Merdžanu kojeg znam ali neznam tko je MI6 a bili smo skupa 6 mjeseci u istoj spavaonici.
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime13.11.13 22:54

žare (citat):
Da li netko zna, šta je sa blizancima stamković oba su bili poručnici jedan kod Šljukića (moj k-dir čete, ""četvorka), drugi odmah do nas - mislim, da su bili RR-četa. A voleo bih da znam i šta je sa tada kapetanom Šljukićem.
Da li je istina, da je taddašnjji k-dant kasarne (puk Milićević ili slično) napravio samoubistvo?

Stankovići su u ljeto 87 postali kapetani par dana prije nego sam se ja skidao
Na vrh Go down
ljuba1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2012-09-20

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime25.11.13 23:08

Ajd kad vidim da svi nabrajaju klasice, da probam i ja da vidim ima li neko iz Julske 1983. Desetari su bili Djordjevic i Petrovic, komandant legenda Sandor Karas, a neki od drugova cijih se imena secam:
 
Kolja Krasnic - Hrvatska
Anto Matic - Bosna
Goran Mustapic - Hrvatska
Safet Smajic - Bosna
Braca Petrovic - Srbija, kasnije neki funkcioneri u DS
Selimovic - Bosna, fudbaler, igrao za Radnik iz Bijeljine
Volk - Slovenija
Balmazovic - Srbija, igrao kosarku u BASK-u
Hetemi Dukadjin - Urosevac
Hetemi Besim  -  Urosevac

Na vrh Go down
11807
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2010-09-22

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime26.11.13 7:50

... blizu. Pa da se i ja oglasim, pratim forum vec neko vrijeme u tisini.
Januarac 1983, relejac. Puno vremena je proslo, ali mislim da je bio kapetan (nesto prije je postao prve klase) Popovic, nastavu nam je drzao stariji vodnik Babic, pukovnik je bio Milicevic... sjeca li se tko legendarnog kapetana Hapsa? Postrojavanja uz Billy Jean, stalna nestasica vode, u kantini pive u bilo koje doba dana...
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime05.12.13 22:07

11807 (citat):
... blizu. Pa da se i ja oglasim, pratim forum vec neko vrijeme u tisini.
Januarac 1983, relejac. Puno vremena je proslo, ali mislim da je bio kapetan (nesto prije je postao prve klase) Popovic, nastavu nam je drzao stariji vodnik Babic, pukovnik je bio Milicevic... sjeca li se tko legendarnog kapetana Hapsa? Postrojavanja uz Billy Jean, stalna nestasica vode, u kantini pive u bilo koje doba dana...

86/87 piva je bilo u svako doba dana,samo što nisi imao vremena za cuganje osim popodne
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime05.12.13 22:25

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Evo slike od prije par mjeseci,koliko smo puta mi iz drugog bataljona zbrisali u oval mali dućančić

Na vrh Go down
11807
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2010-09-22

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime07.12.13 12:00

u sezoni zima-proljece '83 veceralo se u nekoj pizzeriji u blizini...
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime07.12.13 16:06

Neznam gdje je to,tu preko u zgradama ??
Na vrh Go down
Merc-Pjevač
Gušter
Gušter
Merc-Pjevač


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-01-17
DOB : 56
M(j)esto Čapljina

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime22.12.13 19:14

Gdje si našao ovu sliku Sarics vidi se spavaona!
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime23.12.13 22:30

To je slika sa skyscrapercity-ja a ima ih još kao ova

[You must be registered and logged in to see this image.]

Preko puta prijavnice

Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime23.12.13 22:33

Ili ova,točno preko puta tvoje spavaonice

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime23.12.13 22:40


[You must be registered and logged in to see this image.]


Kemo Specijalac: komentar modifikovan dana: 23.12.13 22:52; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime23.12.13 22:50

Pogled sa hotela Šumadija


sarics: komentar modifikovan dana: 24.12.13 15:29; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Merc-Pjevač
Gušter
Gušter
Merc-Pjevač


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-01-17
DOB : 56
M(j)esto Čapljina

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime24.12.13 12:24

Dole iz biblioteke koju sam ja zadužio,ja i moj kolega desetar Stamenković stali bi na prozr i dobcivali curkama koje bi bile na stajalištu za bus preko puta...kad se sjetim..uf!
Na vrh Go down
Merc-Pjevač
Gušter
Gušter
Merc-Pjevač


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-01-17
DOB : 56
M(j)esto Čapljina

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime24.12.13 12:26

Ako imaš još koju sliku od naših objekata...stavi ih..da mi se vrati sjećanje!
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime24.12.13 15:19

A koliko smo samo snijega očistili,ti možda ne jer si došao u 3.mjesecu ali mi septembarci ćemo pamtiti zimu 86/87.Evo još jedna zimska sa pogledom na kasarnu

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pogled na komandu i prvi bataljon

Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime24.12.13 15:27

Evo još jedna ljetna (komanda i prvi bataljon) senjak u pozadini

[You must be registered and logged in to see this image.]


purger: komentar modifikovan dana: 29.04.14 19:48; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : purger resize-obratiti pažnju na veličinu slike,mora biti max. 800*600)
Na vrh Go down
ljuba1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2012-09-20

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime04.02.14 16:33

11807 (citat):
u sezoni zima-proljece '83 veceralo se u nekoj pizzeriji u blizini...

Tu su mene izveli cetvrti dan na klopu. Moj prijatelj je bio aprilska 1983, a ja julska i cim sam dosao odmah me odveli preko zice. Jbg, ko ce da ceka zakletvu  Very Happy 
 
A pizzeria je bila sasvim dobra. Odmah preko zice na juznoj strani, na onoj nizbrdici.

Na vrh Go down
SandiŠ-5659/7
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-04-07

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime12.02.14 13:16

Poznata lokacija: [You must be registered and logged in to see this link.]

Hoće li biti u Srbiji uskoro Google street view?
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime12.02.14 22:09

Iz koje godine 5659/7 ?
Na vrh Go down
SandiŠ-5659/7
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-04-07

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime13.02.14 8:56

Septembar 88/89

5659/9 voli ovaj upis

Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime13.02.14 11:11

Ti si bio u prvom bataljonu,ja sam bio u drugom radiorelejac kod Stankovića,Jankovića i Jugovića dvije godine prije tebe
Na vrh Go down
UltraEra
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-04-29

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime29.04.14 18:42

Pozdrav svim bivšim vojnicima VP5659!
Slučajno sam nabasao na ovaj forum, a služio sam u GM-u 88/89 u 4.  vodu TT čete, koji je tada vodio potporučnik Selver Nuhiu, tek pristigao sa Akademije. Vodnici su bili Maksimović i Jaćović Dragan, a od " braće po oružju" sećam se Siniše Verića, Ozrena Iljadice, Džebe Dragana, Dragiše Nedeljkovića, Alda Rojnića, Miroslava jebemligakakosepreziva, Mitoševića,Boža Vujičića, primernog vojnika Laughing .Mada, bila dobra ekipa i u ostalim vodovima, sećam se Splića, Kiša, onih ludih bosanaca što su svud zajedno išli Delić i onaj drugi, Tibor Szarka koji se skinuo ranije... Nažalost, saznao sam da je naš dobri karikaturista Edwin Biuković, majstor stripa i karikature, preminuo... Verovatno se seća neko njegovih stripova- zidnih novina...
Pozdrav svim ljudima dobre volje, ako neko zna kakva je situacija, šta je sa ljudima, nek napiše!!!
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime29.04.14 21:03

Dobro nam došao
Na vrh Go down
mojesunebovezalizicom
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-05-09

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime09.05.14 8:49

Momci, 

zajebavanje je bilo mnogo dobro, narocito dok smo radili u jukebox-u. da li ima neko ko se uklapa u podatke ispod?

Vesa 

klasa: Octobar '83
bataljon: drugi (valjda? zgrada bliza kantini)
ceta: radio relejna (hahahaha svi pacenici)
vod: drugi  (nisam siguran ali znam da su bila 2)
Kapetan: Pop (valjda je Popovic)
porucnik: nemam pojma ime ali zvali smo ga Prcko i imao je brata blizanca ali u drugoj ceti
vodnik: Jugoslav (ili Jugovic prezime, ne mogu da se setim ali zvali smo ga Juga za svaki slucaj)
desetar: Ladocki Laslo i Stjepan (zaboravih prezime ali mnogo dobar lik)
Na vrh Go down
mojesunebovezalizicom
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-05-09

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime09.05.14 9:00

.....jos nesto...u podrumu zgrade drugog bataljona (koji je uvek bio poplavljen nekom vodom) uz ogromnu kolicinu Vekije (Vecchia Romagna)...slusali smo Film...Koja, Macak, Edo, Bajra...mnogo dobar lik iz Novog Sada (ne znam ime jbg-a)...
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime09.05.14 22:20

Bio si tri godine prije mene kod poručnika Stankovića(blizanca) i vodnika Miroslava Jugovića.Popovića nije bilo tada i neznam gdje je otišao a u podrumu je moja generacija napravila odličnu teretanu  Very Happy
Na vrh Go down
mojesunebovezalizicom
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-05-09

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime10.05.14 1:21

svaka cast majstore za teretanu. mi smo samo trenirali jetru u podrumu ;-)

hvala za imena. tako je, Stankovic i Jugovic!
Na vrh Go down
salebgd
Gušter
Gušter
salebgd


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2014-05-23
DOB : 59
M(j)esto Beograd

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime23.05.14 16:04

Pozdrav svim pripadnicima bivše JNA.
Ja sam Aleksandar Jovanović, iz Beograda, januarska klasa '84, prvo 5659/13 (RR) pa prekomanda ali ne daleko u 5659/14. Desetar sam bio ali ne po zasluzi nego zbog RR sale kod telegrafista. Drago bi mi bilo da mi se neko javi iz te generacije... Prvi kapetan u 13ci mi je bio Ajdari Amet, a kod telegrafista Lazarević. Ne zna se ko je od njih bio manji ali znam koji je bio opasniji. Ovaj drugi:)
Staviću kasnije i neke slike....
Na vrh Go down
salebgd
Gušter
Gušter
salebgd


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2014-05-23
DOB : 59
M(j)esto Beograd

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime30.05.14 22:46

Evo i par obecanih slika... Pa ko se prepozna posle 30 godina...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
MI6
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-08-24
M(j)esto Makedonija

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime02.06.14 23:59

Pozdrav Saricsu,
Zdravko Jancevski iz Skoplja
Secam se nekih imena drugova iz moje cete:
Mujkic Muris, Tezak Martin, Trkulja Damir, Kiril Boshkov, Alismir Jugo,Zoran Rasic.
Mislim da jos cuvam sliku cete sa zakletve, ako je pronadzem stavicu je .
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime04.06.14 20:43

Zatim Bec Bojan,Stojanović Goran,Ilić Zoran,Vertačnik Jurij,Medved Ivica ,itd,itd
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime05.06.14 11:04

A desetari Mustafic Edhem,Stefanovic Dragan,Matosevic Drago jeli tako drugar ?
Na vrh Go down
MI6
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-08-24
M(j)esto Makedonija

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime05.06.14 16:07

Tako je.Da li si se sad setio mene?Ja ipak na osnovu tvog psevdonima ne mogu te se setiti. 
Ja sam spavao na gornjem spratu kreveta a ispod mene spavao je koliko se secam Jure ili Kire.
Sa Tezak Martinom smo zajedno bili na Zlatiboru u prekomandi na chuki Chigota.Prosli smo super.Dali si to ti desno na slici tvog profila.Gde si ti produzio vojni rok nakon prekomande? Dali znas ko su iz naseg voda ostali desetari u Gornjem Milanovcu?
Pozdrav.
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime05.06.14 18:22

Desetari ostali u G.Milanovcu su Mujkic Muris,Zoran Ilic i ja.Naravno da te se sijecam kad smo proveli 6 mjeseci zajedno.Bas mi je drago da sam nasao nekoga od svoje klase jer poslije JNA jedino sam sreo vozaca iz Stekoviceve cete(spavaonica do nas) .Poslao sam ti pp
Na vrh Go down
Merc-Pjevač
Gušter
Gušter
Merc-Pjevač


BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-01-17
DOB : 56
M(j)esto Čapljina

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime08.06.14 10:23

Kojeg si vozača sreo iz štekovićevog voda?
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime08.06.14 15:17

Badrov Ivicu a  možda i tebe  Very Happy
Na vrh Go down
Sasko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-06-09

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime09.06.14 10:41

z.z.tom (citat):
...popravljeno...
 
TRAŽE SE DRUGOVI IZ 14 (avgust 1984 - 5659/14):
 
Smiljkić Božidar (Grocka)
Koščević Nenad (?)
Jovičić Nikica (Bosna, Kalesije)
Ercegovac (ili Hercegovac) Ante (Hrvatska, Našice? Slavonija?)
Karakulev Saško (Makedonija)
Joveski Toni (Makedonija)
Taraku Behar (Kosovo, Peć ili Priština)
Gorani Besim (Peć ili Priština)
Osmanagić Samir - Ossa (Bosna)
Frigan Želimir -Žac (Hrvatska, Zagreb)
Đurovič Darko (Crna gora, Podgorica?)
Marković Željko (Crna gora, Podgorica?)
Seitz ... (Hrvatska, Zagreb)
Milaković Davor (Hrvatska, Zagreb)
Ćuk Vladeta (Srbija, Beograd)
Vlaškalić Miloš (Srbija ili Vojvodina)
Banović Goran - muzičar (Vojvodina, Novi Sad)
Prenkpaljaj Prenk (Kosovo, Peć)
Taqi Lutfi (Kosovo)
Sinadinović Goran??? (Srbija, Beograd)
Velagič Zdenko (Hrvatska, Zagreb?)
Trento Ecio (Hrvatska, Rovinj?)
Mujezinović Emrus (Bosna, Višegrad)
drug ... (najstariji-31) zvani Ćale (iz Like, Gospić) Prljača?? Prpić?
Vilibić Vedran (Hrvatska, Split)
mitraljezac Dimitroski??? (Makedonija) Paco???
Filipič (Filipčič?) Bogomir (Slovenija, Škofja Loka)
Turkić Farid (Bosna, Tuzla)
Kuzmanić Igor (Hrvatska, Zagreb)
Petijević Aleksandar (Novi Sad?)
Krstenić (Krstinić, Kršinić?) Nikica?? (Crna gora, Herceg novi)
Milić Slaviša (Leposavić, Kosovo? Srbija?)
Apostoloski (Makedonija) Saško???
desetar Gaber ... (Slovenija, Celje)
Vujović ... - Kolašinac (Crna gora, Kolašin)
čato "Piročanac" (Srbija, Pirot)
 
Imam kontakt sa:
 
Lojevec Igor (Slovenija, Ljubljana)
Bagari Ludvig (Slovenija, Murska Sobota/Ljubljana)


Evo i mene. Sasko Karakulev (neki su me zvali Kaki). Telegrafista iz Makedonije. Veoma mi je drago shto sam naleto na ovja forum. Puno hvala Dejanu Sinadinovicu.
Radio Chtea ZBOR!!!
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime09.06.14 10:45

Sasko,dobro došao!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime09.06.14 15:32

Pozdrav Saško i [You must be registered and logged in to see this image.]
Koliko vidim memorija ti je dobra a neke potraži putem telonskog imenika T-com u HR možda uspiješ!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime09.06.14 19:41

Ime i prezime redom u facebook i prepoznaš mnoge,čestu ćelavije,punašnije i sijede  Very Happy
Na vrh Go down
ser_dex
Gušter
Gušter
ser_dex


BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-06-09
M(j)esto Beograd

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav radio ceti iz Beograda   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime09.06.14 21:49

z.z.tom (citat):
 cheers ...popravljeno...
 
TRAŽE SE DRUGOVI IZ 14 (avgust 1984 - 5659/14):
 
Smiljkić Božidar (Grocka)
Koščević Nenad (?)
Jovičić Nikica (Bosna, Kalesije)
Ercegovac (ili Hercegovac) Ante (Hrvatska, Našice? Slavonija?)
Karakulev Saško (Makedonija)
Joveski Toni (Makedonija)
Taraku Behar (Kosovo, Peć ili Priština)
Gorani Besim (Peć ili Priština)
Osmanagić Samir - Ossa (Bosna)
Frigan Želimir -Žac (Hrvatska, Zagreb)
Đurovič Darko (Crna gora, Podgorica?)
Marković Željko (Crna gora, Podgorica?)
Seitz ... (Hrvatska, Zagreb)
Milaković Davor (Hrvatska, Zagreb)
Ćuk Vladeta (Srbija, Beograd)
Vlaškalić Miloš (Srbija ili Vojvodina)
Banović Goran - muzičar (Vojvodina, Novi Sad)
Prenkpaljaj Prenk (Kosovo, Peć)
Taqi Lutfi (Kosovo)
Sinadinović Goran??? (Srbija, Beograd)
Velagič Zdenko (Hrvatska, Zagreb?)
Trento Ecio (Hrvatska, Rovinj?)
Mujezinović Emrus (Bosna, Višegrad)
drug ... (najstariji-31) zvani Ćale (iz Like, Gospić) Prljača?? Prpić?
Vilibić Vedran (Hrvatska, Split)
mitraljezac Dimitroski??? (Makedonija) Paco???
Filipič (Filipčič?) Bogomir (Slovenija, Škofja Loka)
Turkić Farid (Bosna, Tuzla)
Kuzmanić Igor (Hrvatska, Zagreb)
Petijević Aleksandar (Novi Sad?)
Krstenić (Krstinić, Kršinić?) Nikica?? (Crna gora, Herceg novi)
Milić Slaviša (Leposavić, Kosovo? Srbija?)
Apostoloski (Makedonija) Saško???
desetar Gaber ... (Slovenija, Celje)
Vujović ... - Kolašinac (Crna gora, Kolašin)
čato "Piročanac" (Srbija, Pirot)
 
Imam kontakt sa:
 
Lojevec Igor (Slovenija, Ljubljana)
Bagari Ludvig (Slovenija, Murska Sobota/Ljubljana)

POZDRAV RADIO CETO, I, II, III vod!!! Ja sam Sinadinovic Dejan iz Beograda...

Na vrh Go down
ser_dex
Gušter
Gušter
ser_dex


BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-06-09
M(j)esto Beograd

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime09.06.14 21:51

Danas sam uspeo da nadjem Saska Karakuleva, naravno uz pomoc FB-a. Hvala Aleksandru Jovanovicu, bio nam je desetar, dosao je iz 13-ice, te 1985... Do dana danasnjeg smo ostali nerazdvojni. Nadam se da cu da pronadjem " sve vas "... I kao sto Sasko kaze, RADIO CETA ZBOR!
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime09.06.14 21:57

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
ser_dex
Gušter
Gušter
ser_dex


BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-06-09
M(j)esto Beograd

Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime10.06.14 18:02

salebgd (citat):
Pozdrav svim pripadnicima bivše JNA.
Ja sam Aleksandar Jovanović, iz Beograda, januarska klasa '84, prvo 5659/13 (RR) pa prekomanda ali ne daleko u 5659/14. Desetar sam bio ali ne po zasluzi nego zbog RR sale kod telegrafista. Drago bi mi bilo da mi se neko javi iz te generacije... Prvi kapetan u 13ci mi je bio Ajdari Amet, a kod telegrafista Lazarević. Ne zna se ko je od njih bio manji ali znam koji je bio opasniji. Ovaj drugi:)
Staviću kasnije i neke slike....


E a da ga vidite sada, podseca na Deda Mraza, koliko je posedeo!
Na vrh Go down
Sponsored content





Gornji Milanovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gornji Milanovac   Gornji Milanovac - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Gornji Milanovac
Na vrh 
Stranica 3/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Gornji Milanovac 78/79
» Gornji Milanovac 1983/1984
» Gornji Milanovac 5656/14 - 8 mj. 1984 - do 1ili 2 mjeseca 1985
» Karaule JNA - Slovenija

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: