FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Granični vod 66 graničnog odseka Maribor

Go down 
+19
vlada malinoa
miran cvilak
Max Blitz
PORUCNIK
Nik
sarics
lacoš
Četni evidentičar
East&West
vidan
šepa
konjevodac
halo 92
vargas
Vojnik Graničar
013gonzo
zokika
Kemo Specijalac
zeljoni
23 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime24.11.14 20:12

U jeku treninga za armijsko takmičenje , a bili smo oslobođeni svih dužnosti , dođe po mene dežurni i reče da se javim zastavniku odmah. . Već sam video levi reon Kapunara . Uđem unutra  ceo vod stoji mirno zastavnik drži nešto u ruci i taman htede da mi pruži ruku ali vide me u šorcu i majici te mi naredi da obučem košulju.Tog momenta sam shvatio da ćemo Božo i ja dobiti značke primernog vojnika. Pored onih famoznih 15 dana značka me je spasila jednog obilaska granice. E tih dana se skinula junska ili majska klasa a vod osta bez tri desetara , što i nije bilo loše prvih dana . Jednog od sledećih čitanja dnevne zapovesti bio sam pozvan kod zastavnika pa kod kapetana da mi saopšte da preuzimam vršenje dužnosti dežurnog u graničnom odseku. Ceo vojni rok sam se trudio da nemam tu vrstu odgovornosti , jedan sam od retkih koji je odbio da bude desetar a sad me to snašlo , em značka em dežurni. Sad sve ovo pišem da bih povezao sa pitanjem za ovaj pritvor u Mariboru . Negde polovinom jula ili početkom avgusta "ispratio " sam jednog mog prijatelja iz voda na sedmodnevni odmor. Usput smo svratili na kriglu hladnog piva , sve sa naoružanjem . Obično se vojnici prevoze , ali ne kod Slađe ,dežurni i jedan vojnik sprovode. U povratku se išlo u Astoriju opet na pivce za živce. Nastaviće se
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar



BROJ POSTOVA: : 280
ČLAN OD: : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime24.11.14 22:10

zeljoni (citat):
U jeku treninga za armijsko takmičenje , a bili smo oslobođeni svih dužnosti , dođe po mene dežurni i reče da se javim zastavniku odmah. . Već sam video levi reon Kapunara . Uđem unutra  ceo vod stoji mirno zastavnik drži nešto u ruci i taman htede da mi pruži ruku ali vide me u šorcu i majici te mi naredi da obučem košulju.Tog momenta sam shvatio da ćemo Božo i ja dobiti značke primernog vojnika. Pored onih famoznih 15 dana značka me je spasila jednog obilaska granice. E tih dana se skinula junska ili majska klasa a vod osta bez tri desetara , što i nije bilo loše prvih dana . Jednog od sledećih čitanja dnevne zapovesti bio sam pozvan kod zastavnika pa kod kapetana da mi saopšte da preuzimam vršenje dužnosti dežurnog u graničnom odseku. Ceo vojni rok sam se trudio da nemam tu vrstu odgovornosti , jedan sam od retkih koji je odbio da bude desetar a sad me to snašlo , em značka em dežurni. Sad sve ovo pišem da bih povezao sa pitanjem za ovaj pritvor u Mariboru . Negde polovinom jula ili početkom avgusta "ispratio " sam jednog mog prijatelja iz voda na sedmodnevni odmor. Usput smo svratili na kriglu hladnog piva , sve sa naoružanjem . Obično se vojnici prevoze , ali ne kod Slađe ,dežurni i jedan vojnik sprovode. U povratku se išlo u Astoriju opet na pivce za živce. Nastaviće se

Hoćeš li malo pobliže opisati šta je to podrazumevalo, pošto te "funkcije" nije bilo u moje vreme.
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime25.11.14 9:49

U GV i pozadini su bili dežurni kao i svugde , jedino zanimljivo je da nedeljom odnosno vikendom kada nema aktivnih oficira upravo taj dežurni je odgovoran za ceo granični odsek , bar je tako tad bilo. Naravno da bi u slučaju neke veće opasnosti to preuzeo neko od dežurnih oficira u kasarni dok se ne pojave naši. A ja sam za "svog mandata" imao dva slanja vozila do karaule po bolesnog vojnika , i mislim još jednom je nošena neka hrana ili nešto slično. Dakle imao sam vezu sa svim karaulama i morao sam da podnesem raport ponedeljkom o stanju na celom graničnom odseku. Sreća desetari su brzo prošli obuku i ja sam opet bio samo vojnik hehee.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime25.11.14 13:12

zeljoni (citat):
U jeku treninga za armijsko takmičenje , a bili smo oslobođeni svih dužnosti , dođe po mene dežurni i reče da se javim zastavniku odmah.
Već sam video levi reon Kapunara .
Uđem unutra  ceo vod stoji mirno zastavnik drži nešto u ruci i taman htede da mi pruži ruku ali vide me u šorcu i majici te mi naredi da obučem košulju.
Tog momenta sam shvatio da ćemo Božo i ja dobiti značke primernog vojnika.
Pored onih famoznih 15 dana značka me je spasila jednog obilaska granice.
E tih dana se skinula junska ili majska klasa a vod osta bez tri desetara , što i nije bilo loše prvih dana .
Jednog od sledećih čitanja dnevne zapovesti bio sam pozvan kod zastavnika pa kod kapetana da mi saopšte da preuzimam vršenje dužnosti dežurnog u graničnom odseku.
Ceo vojni rok sam se trudio da nemam tu vrstu odgovornosti , jedan sam od retkih koji je odbio da bude desetar a sad me to snašlo , em značka em dežurni.
Sad sve ovo pišem da bih povezao sa pitanjem za ovaj pritvor u Mariboru .
Negde polovinom jula ili početkom avgusta "ispratio " sam jednog mog prijatelja iz voda na sedmodnevni odmor.

Usput smo svratili na kriglu hladnog piva , sve sa naoružanjem .
Obično se vojnici prevoze , ali ne kod Slađe ,dežurni i jedan vojnik sprovode.
U povratku se išlo u Astoriju opet na pivce za živce. Nastaviće se
Zeljoni.
Preskoči nam ovo najbitbnije.
Zašto je taj junak dobio 7 dana odmora i tko mu je dao tih 7 dana nagradnoga.!!!???
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime25.11.14 13:25

A i ja da pitam u vezi tog "odmora" :

jesi li ga sproveo u Klavoru ili negde na drugo mesto?
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime25.11.14 15:38

Pa sad ne sećam se tačno u koju kasarnu sam ga vodio , zato sam pitao gde je bio "apartman". Bio je to vojnik zadnje prispele generacije u G.V .Veoma ne disciplinovan , inatdžija , jednom rečju beogradski mangup. Ja sam s druge strane bio u jako dobrim odnosima sa njim. Ispala je tuča u gradu ispred jednog kafića , gde su bila napadnuta dva vojnika . Naišli su momci iz G.V  a među njima je bio i Momir , naš turista , i krenula je opšta tuča .Nisam bio prisutan ali sećam se kasnijih reakcija kako se naš junak pokazao kao vrlo nezgodan protivnik. Naročito dobro je vladao sa palicom te su tom prilikom stradale ruke i noge nekih civila . Nisam siguran jesu li ih vojni policajci ili civilni priveli , uglavnom posle par dana stiže presuda : desetak dana strogog zatvora . Momir se nije popravio u svom ponašanju , naime znao je da ostane u krevetu do deset sati , a za to vreme svi mi bi trčali .Naravno da smo sa njim imali jedan drugarski razgovor i otvoreno mu zapretili da će pasti ćebovanje . I malo se primirio ali zato svaki njegov izlazak u grad je bio visoko rizičan . On doduše i nije nešto mnogo izlazio redovno , zato je bežao skoro svaki drugi dan . Jedna poprilično nezgodna ličnost, Ni njega nisam nikada više video .
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime25.11.14 16:46

Ako je to taj dogadjaj koga se secam, jedan civil je ostao da lezi na parkingu kod tog kafica, a vinovnici tuce su dobili po 30 dana pritvora. Lezali u Klavori.

Inace, pritvor se nalazio na mestu ove zgrade u kasarni Slava Klavora, pogled je iz pravca KPS:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime25.11.14 17:04

zeljoni (citat):
Pa sad ne sećam se tačno u koju kasarnu sam ga vodio , zato sam pitao gde je bio "apartman".
Bio je to vojnik zadnje prispele generacije u G.V .
Veoma ne disciplinovan , inatdžija , jednom rečju beogradski mangup.
Ja sam s druge strane bio u jako dobrim odnosima sa njim.
Ispala je tuča u gradu ispred jednog kafića , gde su bila napadnuta dva vojnika .
Naišli su momci iz G.V  a među njima je bio i Momir , naš turista , i krenula je opšta tuča .
Nisam bio prisutan ali sećam se kasnijih reakcija kako se naš junak pokazao kao vrlo nezgodan protivnik.
Naročito dobro je vladao sa palicom te su tom prilikom stradale ruke i noge nekih civila .
Nisam siguran jesu li ih vojni policajci ili civilni priveli , uglavnom posle par dana stiže presuda : desetak dana strogog zatvora .
Momir se nije popravio u svom ponašanju , naime znao je da ostane u krevetu do deset sati , a za to vreme svi mi bi trčali.
Naravno da smo sa njim imali jedan drugarski razgovor i otvoreno mu zapretili da će pasti ćebovanje.

I malo se primirio ali zato svaki njegov izlazak u grad je bio visoko rizičan .
On doduše i nije nešto mnogo izlazio redovno , zato je bežao skoro svaki drugi dan .
Jedna poprilično nezgodna ličnost, Ni njega nisam nikada više video .
Zeljoni.
Pa kako to da mu komandir graničnog voda zastavnik Sladojević Milenko zvani "Slađo" nije stao ukraj nego ste vi preuzeli stvari u svoje ruke tj. zaprijetili mu ćebovanjem.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime25.11.14 17:20

Vojnik Graničar (citat):
zeljoni (citat):
Pa sad ne sećam se tačno u koju kasarnu sam ga vodio , zato sam pitao gde je bio "apartman".
Bio je to vojnik zadnje prispele generacije u G.V .
Veoma ne disciplinovan , inatdžija , jednom rečju beogradski mangup.
Ja sam s druge strane bio u jako dobrim odnosima sa njim.
Ispala je tuča u gradu ispred jednog kafića , gde su bila napadnuta dva vojnika .
Naišli su momci iz G.V  a među njima je bio i Momir , naš turista , i krenula je opšta tuča .
Nisam bio prisutan ali sećam se kasnijih reakcija kako se naš junak pokazao kao vrlo nezgodan protivnik.
Naročito dobro je vladao sa palicom te su tom prilikom stradale ruke i noge nekih civila .
Nisam siguran jesu li ih vojni policajci ili civilni priveli , uglavnom posle par dana stiže presuda : desetak dana strogog zatvora .
Momir se nije popravio u svom ponašanju , naime znao je da ostane u krevetu do deset sati , a za to vreme svi mi bi trčali.
Naravno da smo sa njim imali jedan drugarski razgovor i otvoreno mu zapretili da će pasti ćebovanje.

I malo se primirio ali zato svaki njegov izlazak u grad je bio visoko rizičan .
On doduše i nije nešto mnogo izlazio redovno , zato je bežao skoro svaki drugi dan .
Jedna poprilično nezgodna ličnost, Ni njega nisam nikada više video .
Zeljoni.
Pa kako to da mu komandir graničnog voda zastavnik Sladojević Milenko zvani "Slađo" nije stao ukraj nego ste vi preuzeli stvari u svoje ruke tj. zaprijetili mu ćebovanjem.!?
To je zanimljivo , bio je trajno kažnjen sa nekoliko "zanimanja" , poput čišćenja wc , naj nepopularnijeg hodnika sa onim hrapavim pločicama i još nekoliko ne sećam se . I sve to on je stoički izdržao , odradio ali opet sa druge strane terao je po svom . Ćebovanje možda i ne bi ostavilo neki utisak kao pretnja na njega da i on sam nije učestvovao u jednom , u Celju .        Kemo ne mogu sa sigurnošću reći da je to taj događaj , ali mislim da je ta kasarna. Još nešto mi pade na pamet , znao je petkom posle ručka da ode u Ljubljanu , tamo je navodno imao devojku i vratio bi se u nedelju u ponoć. Nekad bez posledica , češće su ga hvatali na ulazu i opet ćorka. Čovek jednostavno nije trpio autoritet. Zajedno smo igrali basket , svirao je gitaru , vrlo zanimljivu spiku je imao ali kad se ustaje kad treba čistiti krug šta da vam kažem, ja sam znao za to pa ga nisam ni postavljao na ta zanimanja , za vreme mojih dežurstava . Bolje sprečiti nego lečiti. I da , na karaulama i reonima bio je od poverenja , ne bih ostavio druga nema para . Eto to je moj gene Momir
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar



BROJ POSTOVA: : 280
ČLAN OD: : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime25.11.14 18:58

zeljoni (citat):
U GV i pozadini su bili dežurni kao i svugde , jedino zanimljivo je da nedeljom odnosno vikendom kada nema aktivnih oficira upravo taj dežurni je odgovoran za ceo granični odsek , bar je tako tad bilo. Naravno da bi u slučaju neke veće opasnosti to preuzeo neko od dežurnih oficira u kasarni dok se ne pojave naši. A ja sam za "svog mandata" imao dva slanja vozila do karaule po bolesnog vojnika , i mislim još jednom je nošena neka hrana ili nešto slično. Dakle imao sam vezu sa svim karaulama i morao sam da podnesem raport ponedeljkom o stanju na celom graničnom odseku. Sreća desetari su brzo prošli obuku i ja sam opet bio samo vojnik hehee.

Reci mi kako si ostvarivao vezu sa karaulama? Da li si imao direktnu vezu sa komandirima karaula (ili dežurnim u karaulama) ili si dobijao izveštaj po kome si morao da postupiš?
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime25.11.14 19:10

Ih sad me mnogo pitaš , negde u glavi mi stoji da smo u okviru voda pozadine imali odeljenje veze , možda nisam siguran . Znam da sam imao neke šifre i da sam mogao uz pomoć vezista da uspostavim direktnu vezu. Tako je bilo i kad se taj vojnik razboleo , napad slepog creva ili bruh nešto slično . hitno je upućeno vozilo .Neke konkretnije komunikacije nije bilo , nije bilo ni potrebe hehe. Razvodniče nadam se da ste zadovoljni hehe
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar



BROJ POSTOVA: : 280
ČLAN OD: : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime25.11.14 19:18

zeljoni (citat):
Ih sad me mnogo pitaš , negde u glavi mi stoji da smo u okviru voda pozadine imali odeljenje veze , možda nisam siguran . Znam da sam imao neke šifre i da sam mogao uz pomoć vezista da uspostavim direktnu vezu. Tako je bilo i kad se taj vojnik razboleo , napad slepog creva ili bruh nešto slično . hitno je upućeno vozilo .Neke konkretnije komunikacije nije bilo , nije bilo ni potrebe hehe. Razvodniče nadam se da ste zadovoljni hehe

Pošto sam radio na dežurnom telefonu "92", znam da su sve, ali apsolutno sve informacije išle preko nas, pa i takvi zahtevi sa karaula da se ili nešto hitno dostavi ili da se pošalje vozilo po nekog vojnika, zato sam ti postavio pitanje misleći da li se nešto promenilo za tih sedam-osam godina razlike. Očogledno je da se ništa nije promenilo i da si ti kao dežurni GV ustvari dobijao informacije sa "92" o nekom zahtevu sa karaula i da si ti kao dežurni bio odgovoran da se taj zahtev ispuni.
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime25.11.14 19:23

Baš tako , samo iskren da budem jako malo se sećam bilo čega u vezi tih poziva.
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar



BROJ POSTOVA: : 280
ČLAN OD: : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime25.11.14 19:27

zeljoni (citat):
Baš tako , samo iskren da budem jako malo se sećam bilo čega u vezi tih poziva.

Zato što ih je bilo malo. Takve pozive sa karaula smo dobijali baš u izuzetnim situacijama, kada je neka preka potreba.
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime30.11.14 15:14

Jedna od najposećenijih prostorija u zgradi graničnog voda je bio tavan , potkrovlje.Ako ste očekivali da je gore bilo nešto uređenog prostora za nekakve aktivnosti , grešite .Stari tavan sa jednom starom kasetom i jednim ajde nazovimo krevetom.Gore bi se osamilo nas par i u miru i tišini popilo ili pojelo nešto. Sve je to bilo dobro dok jednog dana Slađo ne reče : inspekcija tavana . Da li je neko cinkario , ili je nekom bilo krivo , tavan je pregledan sve uzeto i uništeno , krevet rasformiran a odlazak na tavan dozvoljen samo uz dozvolu zastavnika ili vojnika zaduženog za njegovo održavanje . Dalje sam uživao sam na tavanu hehe. Nastaviće se
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime30.11.14 17:41

zeljoni (citat):
Jedna od najposećenijih prostorija u zgradi graničnog voda je bio tavan , potkrovlje.
Ako ste očekivali da je gore bilo nešto uređenog prostora za nekakve aktivnosti , grešite.
Stari tavan sa jednom starom kasetom i jednim ajde nazovimo krevetom.
Gore bi se osamilo nas par i u miru i tišini popilo ili pojelo nešto.

Sve je to bilo dobro dok jednog dana Slađo ne reče : inspekcija tavana.
Da li je neko cinkario , ili je nekom bilo krivo , tavan je pregledan sve uzeto i uništeno , krevet rasformiran a odlazak na tavan dozvoljen samo uz dozvolu zastavnika ili vojnika zaduženog za njegovo održavanje.
Dalje sam uživao sam na tavanu hehe.
Nastaviće se

Koliko ste vi u graničnom vodu imali tih pogodnosti.!
Bojler, topla voda, hrana, tavan sa skrivenim krevetom.....
Ja jednom iskoristio priliku kad je bio SDO pa ušao u jedan parkirani kamion da nešto pojedem u miru božjem.
Kad evo ti do mene stražar koji se bio tu u blizini (sad nisam siguran da li je on baš bio zadužen i za čuvanje voznog parka) pa mi kaže iziđi iz kamiona, ne možeš tu biti.
Tako propade moja "osama i u miru i tišini" da nešto pojedem.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime30.11.14 19:05

Vojnik Graničar (citat):
zeljoni (citat):
Jedna od najposećenijih prostorija u zgradi graničnog voda je bio tavan , potkrovlje.
Ako ste očekivali da je gore bilo nešto uređenog prostora za nekakve aktivnosti , grešite.
Stari tavan sa jednom starom kasetom i jednim ajde nazovimo krevetom.
Gore bi se osamilo nas par i u miru i tišini popilo ili pojelo nešto.

Sve je to bilo dobro dok jednog dana Slađo ne reče : inspekcija tavana.
Da li je neko cinkario , ili je nekom bilo krivo , tavan je pregledan sve uzeto i uništeno , krevet rasformiran a odlazak na tavan dozvoljen samo uz dozvolu zastavnika ili vojnika zaduženog za njegovo održavanje.
Dalje sam uživao sam na tavanu hehe.
Nastaviće se

Koliko ste vi u graničnom vodu imali tih pogodnosti.!
Bojler, topla voda, hrana, tavan sa skrivenim krevetom.....
Ja jednom iskoristio priliku kad je bio SDO pa ušao u jedan parkirani kamion da nešto pojedem u miru božjem.
Kad evo ti do mene stražar koji se bio tu u blizini (sad nisam siguran da li je on baš bio zadužen i za čuvanje voznog parka) pa mi kaže iziđi iz kamiona, ne možeš tu biti.
Tako propade moja "osama i u miru i tišini" da nešto pojedem.!
Da budem iskren za sada se sećam samo lepih stvari , mada polako "nadolaze " i one ružne .U zgradi levo od naše , takođe sam par puta bio ali ovaj put u podrumima , na "pikniku" hehe.
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime01.12.14 12:38

A jedan od tih ružnih događaja desio se pred sam kraj mog dežurstvovanja. Jedno popodne , bila je subota , skupilo se društvo u učionici pozadine i malo se zapilo. Pazio sam ja na njih , bolje sprečiti nego lečiti , ali kad nešto hoće onda hoće i bog. Dotrči do mene Trajče Makedonac i sav zadihan kaže : brzo potuće se .Dok smo stigli zaplet je prošao i već su ih razdvajali . Kako uvek biva malo alkohola malo i brige , mnogo alkohola problema na sve strane . Dva vojnika iz GV jedan drugom ma.. ovu i ma.. onu gurkanje , teške reči ... Imao sam neku vrstu autoriteta te sam uspeo da ih nekako vratim za sto . Nekoliko minuta se nastavila prepirka , a onda sam zamolio da nas ostave nasamo , kako bih pokušao ne moguće. Malo su strasti pale , rekao sam im da ja neću ništa reći na raportu i da ih molim ako neko od njih želi da se obrati zastavniku , da nikako ne preskoči mene kao dežurnog jer će se stvar jako iskomplikovati .Nemaš brige Jaša , zagrlimo se i odvedem ih na spavanje a ja odem da popričam sa ostatkom ekipe . Konačno svi su "zaboravili" šta se desilo.


zeljoni: komentar modifikovan dana: 01.12.14 13:12; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime01.12.14 12:57

Ponedeljak ujutro , postrojavanje , obično je tu i Kapetan , ovaj put i Potpukovnik .Malo ozbiljnija situacija , meni nešto igra u stomaku , mirno , na mestu voljno obraća se Kapetan sa pričom o bratstvu i jedinstvu o JNA kao jedinstvenoj celini , daje reč Potpukovniku koji počinje oštro da sukobima u jedinicama nema mesta , u tom momentu zastavnik me besno , tiho pita : šta se to dešavalo za vikend . posle smotre na raport.Jao meni , šta sad , ko je šta rekao , i sad me spopadnu neki trnci kad se setim . I taman da krenemo kod zastavnika u kancelariju kapetan naređuje : zastavniče povedite vojnike , moja dva pijanca kod njega u kancelariju na raport. Pa nešto mi bi lakše , možćda su mene izostavili jer i nisam nešto kriv , mislim se ja .Nije prošlo ni tri minuta koliko su bili kod kapetana , dežurni dolazi da me vodi na raport.E sad sam ugasio , ulazim da se javim  a kapetan svom snagom dere se , šta si ti radio dok ti se društvo napijalo i tuklo.Psuje , grmi , ko ste vi da rušite ugled JNA . Došao vrag po svoje , ćutim , ćutimo svi. Marš napolje i da se ovo više nikad ne ponovi. Izlazimo i znamo da to što nismo kažnjeni još ništa ne znači.Pitam i zahvaljujem se što mi ga uteraše , koji je pitam , ustvari nije ni bitno hvala vam obojici. Ulazimo u prostorije GV čeka nas preki sud , kod Slađe na raport. To da ste čuli , čovek se toliko derao i histerisao kao da smo se sa njim potukli .Ukinuti su nam izlasci , trčali smo tih dana kao konji , obilazili granicu i bili na reonima po dvanaest sati , jedan trenutak slobodnog vremena nismo imali .Ceo vod.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime01.12.14 17:52

zeljoni (citat):
Ponedeljak ujutro , postrojavanje , obično je tu i Kapetan , ovaj put i Potpukovnik .
Malo ozbiljnija situacija , meni nešto igra u stomaku , mirno , na mestu voljno obraća se Kapetan sa pričom o bratstvu i jedinstvu o JNA kao jedinstvenoj celini , daje reč Potpukovniku koji počinje oštro da sukobima u jedinicama nema mesta , u tom momentu zastavnik me besno , tiho pita : šta se to dešavalo za vikend.
Posle smotre na raport.
Jao meni , šta sad , ko je šta rekao , i sad me spopadnu neki trnci kad se setim .
I taman da krenemo kod zastavnika u kancelariju kapetan naređuje : zastavniče povedite vojnike , moja dva pijanca kod njega u kancelariju na raport.
Pa nešto mi bi lakše , možćda su mene izostavili jer i nisam nešto kriv , mislim se ja .
Nije prošlo ni tri minuta koliko su bili kod kapetana , dežurni dolazi da me vodi na raport.
E sad sam ugasio , ulazim da se javim  a kapetan svom snagom dere se , šta si ti radio dok ti se društvo napijalo i tuklo.Psuje , grmi , ko ste vi da rušite ugled JNA .
Došao vrag po svoje , ćutim , ćutimo svi.
Marš napolje i da se ovo više nikad ne ponovi.
Izlazimo i znamo da to što nismo kažnjeni još ništa ne znači.
Pitam i zahvaljujem se što mi ga uteraše , koji je pitam , ustvari nije ni bitno hvala vam obojici.
Ulazimo u prostorije GV čeka nas preki sud , kod Slađe na raport.
To da ste čuli , čovek se toliko derao i histerisao kao da smo se sa njim potukli .
Ukinuti su nam izlasci , trčali smo tih dana kao konji , obilazili granicu i bili na reonima po dvanaest sati , jedan trenutak slobodnog vremena nismo imali .
Ceo vod.


Rekao bi moj komandir II čete u kasarni "Tone Tomšič" poručnik Marijan Šokec kada bi se i moji napili i počeli divljati ili po gradu ili po kasarni ili po četi: "Vi imate viška energije, idemo sa kompletnim naoružanjem i opremom iz centra Maribora pješke na vrh brda Pohorja".
Tako je izgleda i vaš zastavnik Sladojević Milenko zvani "Slađo" derao vas iz graničnog voda.
Pa se sada pitam tko je koga te 1988 godine kopirao zastavnik Sladojević Milenko , poručnika Marjana Šokeca ili obrnuto.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime01.12.14 19:16

Ko je koga kopirao , druže moj , ni nema veze , zna se ko je naje... hehe . A kad pomenu Pohorje i mi smo imali neke vežbe snalaženja u nepoznatom po Pohorju. Po troica - četvorica samo kompas i rukom iscrtana mapa sa azimutom , ili kako se već to zvalo.Sreća u našem , prvom odeljenju je bio Danji Ištvan , dugogodišnji izviđač , ućesnik mnogih sličnih trka , tako da smo bili brži duplo od ostalih.
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime03.12.14 19:59

Nekoliko puta sam pomenuo zabranjeni kafić  u Mariboru za nas pripadnike JNA , zabranjenog zbog čestih tuča , stvaranja lošeg utiska o narodnoj armiji .Zabranjeno voće najslađe voće , te se tako  nas četvorica nađosmo u tom zloglasnom kafiću .Džombe smo bili pa nije red da se ne upišemo i u tu knjigu utisaka. Ispijamo rogonju, i primećujemo kako nas posmatraju sa susednog stola njih dvojica "matoraca" . Mislim da su bili mojih sadašnjih godina . Situacija se zagreva , šalju turu , i odmah jedan od njih dolazi i seda pored.Šta je vojsko , evo tura za narodnu armiju. Donosi Snežana flašu viskija i on sipa , vidim ja odneo vrag šalu , biće vrućih utisaka.Priča čovek ne zatvara kako je bio u Londonu na koncertu sa princezom od Velsa i , kad je to rekao ja sam morao da se nasmejem , sa Bregom , kako su išli jahtom , tu smo već bili na pola viskija , preko Atlantika , pa se tamo negde nasukali na kita. Gledamo mi i onako pripiti mislimo samo si nam ti falio u životu. Ustade čovek kao opečen i reče: ne verujete , e sad će frka, sad ću ja . I ode , nislimo se mi dal da glumimo heroje il da junački čekamo pa šta Bog da.Vraća se čovek i nosi četiri albuma slika .Ljudi moji ajd što je stvarno bio sa Bregom , vidi se i neka jahta ali Princeza , mislim da ćemo se celog života sećati nečeg nestvarno lepog , ili je to vojnička želja ili je viski bio loš , ja u životu nešto lepše nisam video .prođe i ponoć , kad već kasnimo da popijemo još po jednu pa idemo .Promenusmo tel i adrese , čak smo dobili i br od princeze hehe . Nastaviće se
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime12.12.14 19:39

Jedno jutro pod hitno se upućuje prvo odeljenje graničnog voda , pojačano sa dva snajpera na karaulu , malo mi pomozite , koja je imala na svom levom reonu kafanu na samoj graničnoj liniji. Naravno zabranjenu za "upotrebu". Čim smo stigli bili smo raspoređeni u zasedu , sećam se, nešto strašno dugo, po troica . Kao i svaki put znali smo da se to neće završiti smo jednim izlaskom na reon . Po povratku u karaulu vidimo nema našeg pinca , rekoše nam da smo do daljnjeg tu. Baš lepo , ni šta poneli nismo od sredstava za ličnu higijenu a o vešu i rezervnim košuljama da ne pričam .Sedimo tako uveče i pričamo sa našim starim prijateljima , no nekako se osećala neka napetost u karauli. Pitamo šta se dešava , navodno par vojnika se razbolelo pa smo mi popuna , što je i bio naš zadatak. Ali nikad nismo išli tako hitno dobro naoružani sa snajperima . Sledećih dana susretnemo se sa financima , onim poznatim "šumarima"  austrijskim , te u nekoj priči saznamo sledeće: baš onda kad smo mi stigli te noći oni su jurili neke tipove po okolini , navodno švercere a ovi im pobegli na našu stranu , kao i uvek , pa nek mi kažu da im mi nismo čuvali granicu hehe. E tu nastupaju naši graničari i hladnokrvno privode jednog od njih. Ispostavilo se daje dotični bio prpadnik crvenih brigada , terorista , našeg porekla , naoružan nožem , pištoljem .Pa dobro mislim se ja mi smo tu ako naiđe i tenk , pa šta . E onda su nam naši prijatelji rekli da je "crveni"  izjavio da je mogao da vrlo lako eliminiše naše momke nego se malo raznežio . On se raznežio njih pet dobili odsustvo a nas osam deset dana reona .Jao crveni da te sad sretnem  ...
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar



BROJ POSTOVA: : 280
ČLAN OD: : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime12.12.14 20:44

zeljoni (citat):
Jedno jutro pod hitno se upućuje prvo odeljenje graničnog voda , pojačano sa dva snajpera na karaulu , malo mi pomozite , koja je imala na svom levom reonu kafanu na samoj graničnoj liniji. Naravno zabranjenu za "upotrebu". Čim smo stigli bili smo raspoređeni u zasedu , sećam se, nešto strašno dugo, po troica . Kao i svaki put znali smo da se to neće završiti smo jednim izlaskom na reon . Po povratku u karaulu vidimo nema našeg pinca , rekoše nam da smo do daljnjeg tu. Baš lepo , ni šta poneli nismo od sredstava za ličnu higijenu a o vešu i rezervnim košuljama da ne pričam .Sedimo tako uveče i pričamo sa našim starim prijateljima , no nekako se osećala neka napetost u karauli. Pitamo šta se dešava , navodno par vojnika se razbolelo pa smo mi popuna , što je i bio naš zadatak. Ali nikad nismo išli tako hitno dobro naoružani sa snajperima . Sledećih dana susretnemo se sa financima , onim poznatim "šumarima"  austrijskim , te u nekoj priči saznamo sledeće: baš onda kad smo mi stigli te noći oni su jurili neke tipove po okolini , navodno švercere a ovi im pobegli na našu stranu , kao i uvek , pa nek mi kažu da im mi nismo čuvali granicu hehe. E tu nastupaju naši graničari i hladnokrvno privode jednog od njih. Ispostavilo se daje dotični bio prpadnik crvenih brigada , terorista , našeg porekla , naoružan nožem , pištoljem .Pa dobro mislim se ja mi smo tu ako naiđe i tenk , pa šta . E onda su nam naši prijatelji rekli da je "crveni"  izjavio da je mogao da vrlo lako eliminiše naše momke nego se malo raznežio . On se raznežio njih pet dobili odsustvo a nas osam deset dana reona .Jao crveni da te sad sretnem  ...

Što je apsolutno tačno. Naši momci na granici su bili "na izvolte" svakome sa one strane crte. Vraćam se ponovo na pitanje šta smo mi uopšte radili na toj granici i od koga i za koga smo je čuvali, ili "čuvali". Ausatriji i dobrom delu Zapadne Evrope smo činili ogromnu uslugu, jer smo bili kakav-takav filter za sve one koji su tamo bili nepoželjni, a to su početkom osamdesetih bili Pakistanci, Turci i svi koji su u svojim zemljama dobijali pasoše, ali ih Zapad nije hteo. Zatim, činili smo uslugu Istočnom bloku, jer smo sve njihove "pobegulje" vraćali nazad u pakao komunističkoj raja. Koliko smo bili u mogućnosti da sprečimo terorističke grupe da se ubace u našu tadašnju zemlju najbolje svedoči događaj iz 72. Svako ko je bio bio polupismen i poluobučen za bilo kakve divrzijske akcije, mogao je da za 24 sata ukapira gde i kada može proći bez nekih problema. Zato je meni posebno bilo smešno kada smo dobijali poruke o kretanju tih finansa sa austrijske strane, kao da je to bilo nešto posebno važno. Pogotovo kada bi se poruka završila "...a onda je seo u svoj automobil marke folksvagen i udaljio se od granične linije". Znam da se svake godine održavao međudržavni sastanak Austrije i SFRJ, gde su sa naše strane obevezno prisustvovali oficiri za bezbednost i na kojima je pretresano sve vezano za granicu. Tako da, ako slučajno sretneš tog crvenog, izljubi ga kao najrođenijeg, jer je nekome spasao život od naših graničara.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime14.12.14 1:04

zeljoni (citat):
Nekoliko puta sam pomenuo zabranjeni kafić  u Mariboru za nas pripadnike JNA , zabranjenog zbog čestih tuča , stvaranja lošeg utiska o narodnoj armiji .
Zabranjeno voće najslađe voće , te se tako  nas četvorica nađosmo u tom zloglasnom kafiću .
Džombe smo bili pa nije red da se ne upišemo i u tu knjigu utisaka.
Ispijamo rogonju, i primećujemo kako nas posmatraju sa susednog stola njih dvojica "matoraca" .
Mislim da su bili mojih sadašnjih godina .
Situacija se zagreva , šalju turu , i odmah jedan od njih dolazi i seda pored.
Šta je vojsko , evo tura za narodnu armiju.
Donosi Snežana flašu viskija i on sipa , vidim ja odneo vrag šalu , biće vrućih utisaka.
Priča čovek ne zatvara kako je bio u Londonu na koncertu sa princezom od Velsa i , kad je to rekao ja sam morao da se nasmejem , sa Bregom , kako su išli jahtom , tu smo već bili na pola viskija , preko Atlantika , pa se tamo negde nasukali na kita.
Gledamo mi i onako pripiti mislimo samo si nam ti falio u životu.
Ustade čovek kao opečen i reče: ne verujete , e sad će frka, sad ću ja .
I ode , nislimo se mi dal da glumimo heroje il da junački čekamo pa šta Bog da.
Vraća se čovek i nosi četiri albuma slika .
Ljudi moji ajd što je stvarno bio sa Bregom , vidi se i neka jahta ali Princeza , mislim da ćemo se celog života sećati nečeg nestvarno lepog , ili je to vojnička želja ili je viski bio loš , ja u životu nešto lepše nisam video.
Prođe i ponoć , kad već kasnimo da popijemo još po jednu pa idemo .
Promenusmo tel i adrese , čak smo dobili i br od princeze hehe .
Nastaviće se
Zeljoni.
Jesi li se ikada nakon vojske sa tim "svjetskim putnikom" sreo, telefonirao jedan drugoga, dobio pismo - razglednicu.!?
Ili ste se sreli samo tu noć u tom zabranjenom kafiću prvi i zadnji put u životu.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime14.12.14 1:19

zeljoni (citat):
Jedno jutro pod hitno se upućuje prvo odeljenje graničnog voda , pojačano sa dva snajpera na karaulu , malo mi pomozite , koja je imala na svom levom reonu kafanu na samoj graničnoj liniji.
Naravno zabranjenu za "upotrebu".

Čim smo stigli bili smo raspoređeni u zasedu , sećam se, nešto strašno dugo, po troica .
Kao i svaki put znali smo da se to neće završiti smo jednim izlaskom na reon .
Po povratku u karaulu vidimo nema našeg pinca , rekoše nam da smo do daljnjeg tu.
Baš lepo , ni šta poneli nismo od sredstava za ličnu higijenu a o vešu i rezervnim košuljama da ne pričam .
Sedimo tako uveče i pričamo sa našim starim prijateljima , no nekako se osećala neka napetost u karauli.
Pitamo šta se dešava , navodno par vojnika se razbolelo pa smo mi popuna , što je i bio naš zadatak.
Ali nikad nismo išli tako hitno dobro naoružani sa snajperima .
Sledećih dana susretnemo se sa financima , onim poznatim "šumarima"  austrijskim , te u nekoj priči saznamo sledeće: baš onda kad smo mi stigli te noći oni su jurili neke tipove po okolini , navodno švercere a ovi im pobegli na našu stranu , kao i uvek , pa nek mi kažu da im mi nismo čuvali granicu hehe.
E tu nastupaju naši graničari i hladnokrvno privode jednog od njih.
Ispostavilo se daje dotični bio prpadnik crvenih brigada , terorista , našeg porekla , naoružan nožem , pištoljem .
Pa dobro mislim se ja mi smo tu ako naiđe i tenk , pa šta .
E onda su nam naši prijatelji rekli da je "crveni"  izjavio da je mogao da vrlo lako eliminiše naše momke nego se malo raznežio .
On se raznežio njih pet dobili odsustvo a nas osam deset dana reona.
Jao crveni da te sad sretnem...
Karaula "Ceršak" na lijevom (zapadnom) rejonu nije imala kafanu, bila je sama šuma.
Karaula "Šentilj" također na lijevom (zapadnom) rejonu nije imala kafanu, bila je sama šuma.
Za ostale karaule ne znam.

A što se tiče nagradnog za graničare odsustvo a vama iz graničnog voda na ispomoći 10 dana rajona.!
A što da kažem.
To je sve po zalugama.
Ti si dobio značku primjeran vojnik.
Pa se nitko nije bunio.
A sada se buniš za 10-ak dana rajona.
Kakav si ti to graničar, ha ha ha ha ha ha...
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime14.12.14 7:39

Vojnik Graničar (citat):
zeljoni (citat):
Nekoliko puta sam pomenuo zabranjeni kafić  u Mariboru za nas pripadnike JNA , zabranjenog zbog čestih tuča , stvaranja lošeg utiska o narodnoj armiji .
Zabranjeno voće najslađe voće , te se tako  nas četvorica nađosmo u tom zloglasnom kafiću .
Džombe smo bili pa nije red da se ne upišemo i u tu knjigu utisaka.
Ispijamo rogonju, i primećujemo kako nas posmatraju sa susednog stola njih dvojica "matoraca" .
Mislim da su bili mojih sadašnjih godina .
Situacija se zagreva , šalju turu , i odmah jedan od njih dolazi i seda pored.
Šta je vojsko , evo tura za narodnu armiju.
Donosi Snežana flašu viskija i on sipa , vidim ja odneo vrag šalu , biće vrućih utisaka.
Priča čovek ne zatvara kako je bio u Londonu na koncertu sa princezom od Velsa i , kad je to rekao ja sam morao da se nasmejem , sa Bregom , kako su išli jahtom , tu smo već bili na pola viskija , preko Atlantika , pa se tamo negde nasukali na kita.
Gledamo mi i onako pripiti mislimo samo si nam ti falio u životu.
Ustade čovek kao opečen i reče: ne verujete , e sad će frka, sad ću ja .
I ode , nislimo se mi dal da glumimo heroje il da junački čekamo pa šta Bog da.
Vraća se čovek i nosi četiri albuma slika .
Ljudi moji ajd što je stvarno bio sa Bregom , vidi se i neka jahta ali Princeza , mislim da ćemo se celog života sećati nečeg nestvarno lepog , ili je to vojnička želja ili je viski bio loš , ja u životu nešto lepše nisam video.
Prođe i ponoć , kad već kasnimo da popijemo još po jednu pa idemo .
Promenusmo tel i adrese , čak smo dobili i br od princeze hehe .
Nastaviće se
Zeljoni.
Jesi li se ikada nakon vojske sa tim "svjetskim putnikom" sreo, telefonirao jedan drugoga, dobio pismo - razglednicu.!?
Ili ste se sreli samo tu noć u tom zabranjenom kafiću prvi i zadnji put u životu.
Par dana kasnije u nekoj priči sa Slovencem iz naše pozadine saznali smo da je on bio nešto kao producent , menadžer Bregi , u to vreme .Pokušao sam da nekako uspostavim kontakt , nažalost nemam više ni ime a ni br, tel. Ili je te lepe noći zaista  bio pravi viski, hehe
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime14.12.14 7:46

Vojnik Graničar (citat):
zeljoni (citat):
Jedno jutro pod hitno se upućuje prvo odeljenje graničnog voda , pojačano sa dva snajpera na karaulu , malo mi pomozite , koja je imala na svom levom reonu kafanu na samoj graničnoj liniji.
Naravno zabranjenu za "upotrebu".

Čim smo stigli bili smo raspoređeni u zasedu , sećam se, nešto strašno dugo, po troica .
Kao i svaki put znali smo da se to neće završiti smo jednim izlaskom na reon .
Po povratku u karaulu vidimo nema našeg pinca , rekoše nam da smo do daljnjeg tu.
Baš lepo , ni šta poneli nismo od sredstava za ličnu higijenu a o vešu i rezervnim košuljama da ne pričam .
Sedimo tako uveče i pričamo sa našim starim prijateljima , no nekako se osećala neka napetost u karauli.
Pitamo šta se dešava , navodno par vojnika se razbolelo pa smo mi popuna , što je i bio naš zadatak.
Ali nikad nismo išli tako hitno dobro naoružani sa snajperima .
Sledećih dana susretnemo se sa financima , onim poznatim "šumarima"  austrijskim , te u nekoj priči saznamo sledeće: baš onda kad smo mi stigli te noći oni su jurili neke tipove po okolini , navodno švercere a ovi im pobegli na našu stranu , kao i uvek , pa nek mi kažu da im mi nismo čuvali granicu hehe.
E tu nastupaju naši graničari i hladnokrvno privode jednog od njih.
Ispostavilo se daje dotični bio prpadnik crvenih brigada , terorista , našeg porekla , naoružan nožem , pištoljem .
Pa dobro mislim se ja mi smo tu ako naiđe i tenk , pa šta .
E onda su nam naši prijatelji rekli da je "crveni"  izjavio da je mogao da vrlo lako eliminiše naše momke nego se malo raznežio .
On se raznežio njih pet dobili odsustvo a nas osam deset dana reona.
Jao crveni da te sad sretnem...
Karaula "Ceršak" na lijevom (zapadnom) rejonu nije imala kafanu, bila je sama šuma.
Karaula "Šentilj" također na lijevom (zapadnom) rejonu nije imala kafanu, bila je sama šuma.
Za ostale karaule ne znam.

A što se tiče nagradnog za graničare odsustvo a vama iz graničnog voda na ispomoći 10 dana rajona.!
A što da kažem.
To je sve po zalugama.
Ti si dobio značku primjeran vojnik.
Pa se nitko nije bunio.
A sada se buniš za 10-ak dana rajona.
Kakav si ti to graničar, ha ha ha ha ha ha...
Mislim da je to bila neka od karaula koja je imala za graničnu liniju takozvanu Vinsku cestu . Negde sam već pročitao na nekoj od tema .Zanimljivo da je sama granična linija  išla kroz kafanu. Tu su navodno Financi  slikali naše graničare kako piju vopi a puške naslonjene na zid kafane.Znamo svi da je to bila čista propaganda , takva su vremena bila . A za zasluge , pa nije nama tu bilo loše , brzo se vojnik navikne , još ako ima malo vremena da spava i dobro jede  eto nama pravog specijalca hehehe
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime14.12.14 22:16

zeljoni (citat):

Par dana kasnije u nekoj priči sa Slovencem iz naše pozadine saznali smo da je on bio nešto kao producent , menadžer Bregi , u to vreme .
Pokušao sam da nekako uspostavim kontakt , nažalost nemam više ni ime a ni br, tel.
Ili je te lepe noći zaista  bio pravi viski, hehe
Nakraju će ispasti da si sve sanjao.!!!??? ha ha ha ha ha....
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime14.12.14 22:25

zeljoni (citat):

Mislim da je to bila neka od karaula koja je imala za graničnu liniju takozvanu Vinsku cestu.
Negde sam već pročitao na nekoj od tema .
Zanimljivo da je sama granična linija  išla kroz kafanu.
Tu su navodno Financi  slikali naše graničare kako piju vopi a puške naslonjene na zid kafane.
Znamo svi da je to bila čista propaganda , takva su vremena bila .
A za zasluge , pa nije nama tu bilo loše , brzo se vojnik navikne , još ako ima malo vremena da spava i dobro jede  eto nama pravog specijalca hehehe
Što se tiče vinske ceste javi se graničaru Šepi kod njega je bilo vinograda i vinskih cesta pa možda on zna gdje bi to moglo biti.

Daj mi reci za ovo što su austrijski Financi slikali JNA graničare u kafiću sa puškama naslonjenim na zid.
Je li to istina ili je to nagađanje.!?
Ajde ako ti nije problem možeš li negdje na internetu pronaći sliku uniformiranog Austrijskog Financa.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime14.12.14 22:54

Pokusavam da iskopam nesto o tom slovencu sa kojim ste pili viski...

Definitivno da nije bio sa Bregom preko Atlantika...na jedrilicii "Kamarad" u decembru 87 na tom putu bili su samo Brega i njegova tadasnja devojka, a danas zena, Dzenana Sudzuka:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Glavni menadzer Dugmeta u to vreme bio je Raka Maric, Sarajlija...ovaj sagovornik je verovatno bio ili lokalni saradnik, ili saradnik u vezi prve privatne diskografske kuce "Kamarad", koju su u Domzalama, Slo, osnovali nesto ranije Brega i Colic.

Da bar imam neku naznaku u vidu imena, nekako bih i nasao o kome se radi...
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime15.12.14 8:13

Vojnik Graničar (citat):
zeljoni (citat):

Mislim da je to bila neka od karaula koja je imala za graničnu liniju takozvanu Vinsku cestu.
Negde sam već pročitao na nekoj od tema .
Zanimljivo da je sama granična linija  išla kroz kafanu.
Tu su navodno Financi  slikali naše graničare kako piju vopi a puške naslonjene na zid kafane.
Znamo svi da je to bila čista propaganda , takva su vremena bila .
A za zasluge , pa nije nama tu bilo loše , brzo se vojnik navikne , još ako ima malo vremena da spava i dobro jede  eto nama pravog specijalca hehehe
Što se tiče vinske ceste javi se graničaru Šepi kod njega je bilo vinograda i vinskih cesta pa možda on zna gdje bi to moglo biti.

Daj mi reci za ovo što su austrijski Financi slikali JNA graničare u kafiću sa puškama naslonjenim na zid.
Je li to istina ili je to nagađanje.!?
Ajde ako ti nije problem možeš li negdje na internetu pronaći sliku uniformiranog Austrijskog Financa.
Na našem rejonu prema Šentilju, ako gledaš prema Austriji desni a prema Jugi lijevi rejon, na Vinskoj cesti je bila kafana, restoran sa velikim parkingom gdje su se zaustavljali i turistički autobusi, i ona je bila na samoj graničnoj liniji. Restoran je bio na vrhu brda a za nas na kraju najtežeg uspona na rejonu gdje si bukvalno hodao četveronoške prema terasi restorana sa koje se pružao pogled prema dolini na našoj strani. E sad zamisli situaciju penješ se kao divokoza uzbrdo a gosti pijuckaju piće i posmatraju te. To mjesto je bilo zanimljivo jer je granična linija prolazila između dva objekta udaljena 3-4 metra, restoran u Austriji a privatna kuća u Sloveniji i svaki vlasnik je imao jarbol u dvorištu sa državnim zastavama Austrije i Jugoslavije.Tu nam se često dešavalo da gosti šetaju preko crte ali ja takve nisam privodio samo bih im pokazao put nazad.
[You must be registered and logged in to see this image.]
OVAKO TO IZGLEDA NA TERENU SAMO OVIM TROKUTOM NIKADA NISMO PROLAZILI NEGO BI SJEKLI REJON DESNO UZ VINSKU CESTU
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime15.12.14 18:47

šepa (citat):
Vojnik Graničar (citat):
zeljoni (citat):

Mislim da je to bila neka od karaula koja je imala za graničnu liniju takozvanu Vinsku cestu.
Negde sam već pročitao na nekoj od tema .
Zanimljivo da je sama granična linija  išla kroz kafanu.
Tu su navodno Financi  slikali naše graničare kako piju vopi a puške naslonjene na zid kafane.
Znamo svi da je to bila čista propaganda , takva su vremena bila .
A za zasluge , pa nije nama tu bilo loše , brzo se vojnik navikne , još ako ima malo vremena da spava i dobro jede  eto nama pravog specijalca hehehe
Što se tiče vinske ceste javi se graničaru Šepi kod njega je bilo vinograda i vinskih cesta pa možda on zna gdje bi to moglo biti.

Daj mi reci za ovo što su austrijski Financi slikali JNA graničare u kafiću sa puškama naslonjenim na zid.
Je li to istina ili je to nagađanje.!?
Ajde ako ti nije problem možeš li negdje na internetu pronaći sliku uniformiranog Austrijskog Financa.
Na našem rejonu prema Šentilju, ako gledaš prema Austriji desni a prema Jugi lijevi rejon, na Vinskoj cesti je bila kafana, restoran sa velikim parkingom gdje su se zaustavljali i turistički autobusi, i ona je bila na samoj graničnoj liniji. Restoran je bio na vrhu brda a za nas na kraju najtežeg uspona na rejonu gdje si bukvalno hodao četveronoške prema terasi restorana sa koje se pružao pogled prema dolini na našoj strani. E sad zamisli situaciju penješ se kao divokoza uzbrdo a gosti pijuckaju piće i posmatraju te. To mjesto je bilo zanimljivo jer je granična linija prolazila između dva objekta udaljena 3-4 metra, restoran u Austriji a privatna kuća u Sloveniji i svaki vlasnik je imao jarbol u dvorištu sa državnim zastavama Austrije i Jugoslavije.Tu nam se često dešavalo da gosti šetaju preko crte ali ja takve nisam privodio samo bih im pokazao put nazad.
[You must be registered and logged in to see this image.]
OVAKO TO IZGLEDA NA TERENU SAMO OVIM TROKUTOM NIKADA NISMO PROLAZILI NEGO BI SJEKLI REJON DESNO UZ VINSKU CESTU
Da to je to , hvala ti .
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime15.12.14 18:51

Kemo Specijalac (citat):
Pokusavam da iskopam nesto o tom slovencu sa kojim ste pili viski...

Definitivno da nije bio sa Bregom preko Atlantika...na jedrilicii "Kamarad" u decembru 87 na tom putu bili su samo Brega i njegova tadasnja devojka, a danas zena, Dzenana Sudzuka:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Glavni menadzer Dugmeta u to vreme bio je Raka Maric, Sarajlija...ovaj sagovornik je verovatno bio ili lokalni saradnik, ili saradnik u vezi prve privatne diskografske kuce "Kamarad", koju su u Domzalama, Slo, osnovali nesto ranije Brega i Colic.

Da bar imam neku naznaku u vidu imena, nekako bih i nasao o kome se radi...
Pokušaću da nađem barem ime , jedino čega se sećam je da nas je vozio Opel askonom , hehe , nisam siguran da je ova devojka bila na slikama  ali da nam je pokazao mnogo slika sa Bregom  na raznim koncertima i jahtama jeste. Meni je jako teško da bilo šta napravim jer mi se niko od mojih prijatelja iz armije ne javlja . One koje još i čujem , a to je njih dva , ne sećaju se .
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime15.12.14 18:57

Vojnik Graničar (citat):
zeljoni (citat):

Par dana kasnije u nekoj priči sa Slovencem iz naše pozadine saznali smo da je on bio nešto kao producent , menadžer Bregi , u to vreme .
Pokušao sam da nekako uspostavim kontakt , nažalost nemam više ni ime a ni br, tel.
Ili je te lepe noći zaista  bio pravi viski, hehe
Nakraju će ispasti da si sve sanjao.!!!??? ha ha ha ha ha....
drunken Very Happy
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime27.12.14 20:08

Dok smo obilazili reone naših karaula imali smo i zadatak da obilazimo i neko granično kamenje koje se nije nalazilo na samoj stazi kojom smo se kretali. Tako jedne prilike po naređenju našeg zastavnika prvo odeljenje dobije upravo takav zadatak . Taj kamen se nalazio baš na nekom  nepristupačnom mestu te smo morali ići okolo . E u tom "okolišanju" odosmo mi malo dalje od tog kamena , bilo nam je odmah sumljivo jer smo već petnaest minuta neuspešno pokušavali da ga nađemo . Već smo i odustali i krenuli  nazad , tako smo bar mislili , kad ispred nas čovek popravlja traktor , a registracija austrijska. Pa znali smo da ima i na našoj strani  traktora sa A tablama i nismo se baš nešto zabrinuli dok nam taj dobri čikica nije objasnio da smo debelo ušli u teritoriju Austrije .Lepo on nas uputi prema Yugi i mi sretni idemo nazad , vidimo veliki znak da napuštamo Austriju a i iza znaka stoji naš zastavnik sa pištoljem u ruci . Daj lozinku , odakle idete , bilo vrlo nezgodno . Jao šta će biti majko mila , raport normalno , predavanje , o kazni da ne pričam , orjentacija u prirodi ovaj put na Pohorju , tri dana , da ne zalutamo opet . Hehehe , nastaviće se
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor    Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime28.12.14 6:50

zeljoni (citat):
Dok smo obilazili reone naših karaula imali smo i zadatak da obilazimo i neko granično kamenje koje se nije nalazilo na samoj stazi kojom smo se kretali. Tako jedne prilike po naređenju našeg zastavnika prvo odeljenje dobije upravo takav zadatak .
Taj kamen se nalazio baš na nekom  nepristupačnom mestu te smo morali ići okolo .
E u tom "okolišanju" odosmo mi malo dalje od tog kamena , bilo nam je odmah sumljivo jer smo već petnaest minuta neuspešno pokušavali da ga nađemo .
Već smo i odustali i krenuli  nazad , tako smo bar mislili , kad ispred nas čovek popravlja traktor , a registracija austrijska.
Pa znali smo da ima i na našoj strani  traktora sa A tablama i nismo se baš nešto zabrinuli dok nam taj dobri čikica nije objasnio da smo debelo ušli u teritoriju Austrije .
Lepo on nas uputi prema Yugi i mi sretni idemo nazad , vidimo veliki znak da napuštamo Austriju a i iza znaka stoji naš zastavnik sa pištoljem u ruci .
Daj lozinku , odakle idete , bilo vrlo nezgodno .
Jao šta će biti majko mila , raport normalno , predavanje , o kazni da ne pričam , orjentacija u prirodi ovaj put na Pohorju , tri dana , da ne zalutamo opet .
Hehehe , nastaviće se
Zeljoni.
Nigdje nisi naveo koliko vas je ušlo u teritorij Austrije.
Najgora stvar je poslati vojsku na teren koji ne poznaju.
Naročito u granični pojas.
Ako ne znaš područje i ne znaš gdje su granična kamenja postavljena nije ni čudo da se zaluta.
Zanimljivo je u svemu tome kako vas je komandir graničnog voda olako pustio da švrljate uokolo iako je mogao znati da možete greškom ući u Austriju zbog nepoznavanja terena.
I ono naj važnije nisi spomenuo a to je da ste napravili međunarodni incident.
Kod nas bi se to reklo teža povreda državne granice.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime28.12.14 12:46

Nas osam ili devet , od toga pola su bili džombe , desi se , taj kamen smo kasnije znali zatvorenih očiju da nađemo. Inaće to je bila redovna praksa da obilazimo sve oznake linije državne granice. Majko mila kako sam se tada uplašio kad je on izašao sa pištoljem , ni njemu nije bilo lako, možete misliti zalutala mu vojska u Austriju . No svaka se škola plaća u životu jednog vojnika pa i ova.
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime28.12.14 12:50

Kasnije smo saznali da se to već dešavalo i , nemogu da se setim kojoj karauli pripada taj reon, te da nismo baš mnogo zabrazdili , već smo bili u okviru dozvoljenog . Kaznu smo ipak dobili , jer to je najbolji način da se nešto dovede do savršenstva Very Happy
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime28.12.14 17:13

Vojnik Graničar (citat):
zeljoni (citat):
Dok smo obilazili reone naših karaula imali smo i zadatak da obilazimo i neko granično kamenje koje se nije nalazilo na samoj stazi kojom smo se kretali. Tako jedne prilike po naređenju našeg zastavnika prvo odeljenje dobije upravo takav zadatak .
Taj kamen se nalazio baš na nekom  nepristupačnom mestu te smo morali ići okolo .
E u tom "okolišanju" odosmo mi malo dalje od tog kamena , bilo nam je odmah sumljivo jer smo već petnaest minuta neuspešno pokušavali da ga nađemo .
Već smo i odustali i krenuli  nazad , tako smo bar mislili , kad ispred nas čovek popravlja traktor , a registracija austrijska.
Pa znali smo da ima i na našoj strani  traktora sa A tablama i nismo se baš nešto zabrinuli dok nam taj dobri čikica nije objasnio da smo debelo ušli u teritoriju Austrije .
Lepo on nas uputi prema Yugi i mi sretni idemo nazad , vidimo veliki znak da napuštamo Austriju a i iza znaka stoji naš zastavnik sa pištoljem u ruci .
Daj lozinku , odakle idete , bilo vrlo nezgodno .
Jao šta će biti majko mila , raport normalno , predavanje , o kazni da ne pričam , orjentacija u prirodi ovaj put na Pohorju , tri dana , da ne zalutamo opet .
Hehehe , nastaviće se
Zeljoni.
Nigdje nisi naveo koliko vas je ušlo u teritorij Austrije.
Najgora stvar je poslati vojsku na teren koji ne poznaju.
Naročito u granični pojas.
Ako ne znaš područje i ne znaš gdje su granična kamenja postavljena nije ni čudo da se zaluta.
Zanimljivo je u svemu tome kako vas je komandir graničnog voda olako pustio da švrljate uokolo iako je mogao znati da možete greškom ući u Austriju zbog nepoznavanja terena.
I ono naj važnije nisi spomenuo a to je da ste napravili međunarodni incident.
Kod nas bi se to reklo teža povreda državne granice.
Ne bih da kažem nešto loše okolegama iz graničnog voda, ali iz iskustva sa njima( a dolazili su nam par puta u ispomoć za vrijeme pojačanog obezbjeđenja) mogu reći da su svaki put kad bi došli na naš rejon napravili neki incident. Naravno najteži je bio onaj sa pucnjavom i ranjavanjem prelaznika koje su prvo uhvatili (ali ne i vezali), pa su im ti isti prelaznici pobjegli, pa su ih onda izrešetali rafalima pa su sve novine u Mariboru pisale o tome, a mi nismo više zbog lokalnog stanovništva izlazili dugo u grad, jer su nas gledali kao da smo na njih pucali. Ulaziti na teritoriju Austrije smo znali i mi ali smo to činili kasno noću kada smo "sjekli" rejon ili nam "đavo nije dao mira", a mi smo znali gdje i kako možemo
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime28.12.14 18:46

zeljoni (citat):
Dok smo obilazili reone naših karaula imali smo i zadatak da obilazimo i neko granično kamenje koje se nije nalazilo na samoj stazi kojom smo se kretali. Tako jedne prilike po naređenju našeg zastavnika prvo odeljenje dobije upravo takav zadatak .
Taj kamen se nalazio baš na nekom  nepristupačnom mestu te smo morali ići okolo .
E u tom "okolišanju" odosmo mi malo dalje od tog kamena , bilo nam je odmah sumljivo jer smo već petnaest minuta neuspešno pokušavali da ga nađemo .
Već smo i odustali i krenuli  nazad , tako smo bar mislili , kad ispred nas čovek popravlja traktor , a registracija austrijska.
Pa znali smo da ima i na našoj strani  traktora sa A tablama i nismo se baš nešto zabrinuli dok nam taj dobri čikica nije objasnio da smo debelo ušli u teritoriju Austrije .
Lepo on nas uputi prema Yugi i mi sretni idemo nazad , vidimo veliki znak da napuštamo Austriju a i iza znaka stoji naš zastavnik sa pištoljem u ruci .
Daj lozinku , odakle idete , bilo vrlo nezgodno .

Jao šta će biti majko mila , raport normalno , predavanje , o kazni da ne pričam , orjentacija u prirodi ovaj put na Pohorju , tri dana , da ne zalutamo opet .
Hehehe , nastaviće se
Zeljoni.
Daj mi ovo objasni.
Zašto je komandir graničnog voda vadio pištolj.!?
Koja svrha toga i koja svrha traženja lozinke.!?
Naj kasnije lozinka se traži samo noću.
A u ovome tekstu nigdje ne vidim da si spomenio koje je doba dana bilo.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime28.12.14 18:50

Pa nisam baš imao nameru da steknete ovako loš utisak o GV. Samo uzmite u obzir da smo morali biti prisutni na reonima svih karaula i relativno dobro ih znati , Sad da je bilo kako kažete incidenata , jeste , kao što je bilo uveren sam i na karaulama, no namera mi je bila da u nekom "lakšem" žanru ispričam po neki zanimljiv događaj . Iskren da budem malo su me dirnule vaše reči: mogu reći da svaki put kad bi došli na naš reon napravili bi neki incident.Mislim da bi ste se i vi loše osećali da sam rekao da smo na karaule išli svaki put kada se desi incident , što nije istina .Voleli smo otići na neke karaule jer su nam tamo bili prijatelji iz Celja  sa kojima smo se viđali kada siđu do Maribora. Sa ove tačke gledišta sve je to bilo dobro i jako se lepo osećam čitajući naše "ispovesti" iz tih dana .
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime28.12.14 18:52

šepa (citat):

Ne bih da kažem nešto loše okolegama iz graničnog voda, ali iz iskustva sa njima( a dolazili su nam par puta u ispomoć za vrijeme pojačanog obezbjeđenja) mogu reći da su svaki put kad bi došli na naš rejon napravili neki incident.
Naravno najteži je bio onaj sa pucnjavom i ranjavanjem prelaznika koje su prvo uhvatili (ali ne i vezali), pa su im ti isti prelaznici pobjegli, pa su ih onda izrešetali rafalima pa su sve novine u Mariboru pisale o tome, a mi nismo više zbog lokalnog stanovništva izlazili dugo u grad, jer su nas gledali kao da smo na njih pucali.
Ulaziti na teritoriju Austrije smo znali i mi ali smo to činili kasno noću kada smo "sjekli" rejon ili nam "đavo nije dao mira", a mi smo znali gdje i kako možemo
Šepa, to sam ovdje i objasnio.
Naj gora stvar je slati vojsku (JNA graničare) u područje koje ne poznaju dobro ili ga ne poznaju nikako.
Zato se ovo i dogodilo.
Za pretpostaviti je bilo da bi JNA graničari koji ne poznaju taj dio državne granice mogli zalutati u teritorij Austrije.
Za ovaj međunarodni incident tj. ovu situaciju je bio odgovoran komandir graničnog voda zastavnik Milenko Sladojević i nitko drugi.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime28.12.14 19:09

Vojnik Graničar (citat):
šepa (citat):

Ne bih da kažem nešto loše okolegama iz graničnog voda, ali iz iskustva sa njima( a dolazili su nam par puta u ispomoć za vrijeme pojačanog obezbjeđenja) mogu reći da su svaki put kad bi došli na naš rejon napravili neki incident.
Naravno najteži je bio onaj sa pucnjavom i ranjavanjem prelaznika koje su prvo uhvatili (ali ne i vezali), pa su im ti isti prelaznici pobjegli, pa su ih onda izrešetali rafalima pa su sve novine u Mariboru pisale o tome, a mi nismo više zbog lokalnog stanovništva izlazili dugo u grad, jer su nas gledali kao da smo na njih pucali.
Ulaziti na teritoriju Austrije smo znali i mi ali smo to činili kasno noću kada smo "sjekli" rejon ili nam "đavo nije dao mira", a mi smo znali gdje i kako možemo
Šepa, to sam ovdje i objasnio.
Naj gora stvar je slati vojsku (JNA graničare) u područje koje ne poznaju dobro ili ga ne poznaju nikako.
Zato se ovo i dogodilo.
Za pretpostaviti je bilo da bi JNA graničari koji ne poznaju taj dio državne granice mogli zalutati u teritorij Austrije.
Za ovaj međunarodni incident tj. ovu situaciju je bio odgovoran komandir graničnog voda zastavnik Milenko Sladojević i nitko drugi.
Polako , polako , nismo bili na  nepoznatom , nismo bili bez iskusnih vojnika , naš zastavnik znao je te predele kao svoj džep , nisam ovo ispričao da bih srušio ugled Graničnog voda kome sam pripadao , bio sam na mnogo drugih zadataka koji su bili izazvani mnogo gorim incidentima  vojnika koji nisu bili pripadnici GV čak ni graničari,  nije naj gora stvar slati vojnike na reon koji ne poznaju jer je ovo imalo za ishod mnogo revnosniji odnos prema službi . Mi smo i dalje obilazili sve reone i dolazili na ispomoć jer nam je to bila glavna zadaća. A poseta Austriji kako kaže Šepa nekad vrag tera po svom , a i šta bi mi sad i o čemu raspravljali . Very Happy
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime29.12.14 7:34

zeljoni (citat):
Pa nisam baš imao nameru da steknete ovako loš utisak o GV. Samo uzmite u obzir da smo morali biti prisutni na reonima svih karaula i relativno dobro ih znati , Sad da je bilo kako kažete incidenata , jeste , kao što je bilo uveren sam i na karaulama, no namera mi je bila da u nekom "lakšem" žanru ispričam po neki zanimljiv događaj . Iskren da budem malo su me dirnule vaše reči: mogu reći da svaki put kad bi došli na naš reon napravili bi neki incident.Mislim da bi ste se i vi loše osećali da sam rekao da smo na karaule išli svaki put kada se desi incident , što nije istina .Voleli smo otići na neke karaule jer su nam tamo bili prijatelji iz Celja  sa kojima smo se viđali kada siđu do Maribora. Sa ove tačke gledišta sve je to bilo dobro i jako se lepo osećam čitajući naše "ispovesti" iz tih dana .
Hajde ne ljuti se, nisam imao namjeru uvrijediti tebe ili drugove iz graničnog voda, i sam sam imao prijatelja u graničnom vodu. Pa rekao sam na početku da ne bih loše da govorim o momcima iz graničnog voda ali tih nekoliko susreta sa njima bili su takvi. Naravno, mi smo bolje poznavali rejon i stekli neku rutinu, dok su oni koji su dolazili kod nas recimo imali tremu.Ako si pročitao moju priču o "Italijanu" koji je napravio taj incident, mogao si pročitati da sam tu grešku pripisao komandiru karaule, jer je u patrolu stavio dva vojnika iz graničnog voda, iako su momci po nekom nepisanom pravilu bili nama pratioci. U svakom slučaju, izvinjavam se!
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime29.12.14 8:58

šepa (citat):
zeljoni (citat):
Pa nisam baš imao nameru da steknete ovako loš utisak o GV. Samo uzmite u obzir da smo morali biti prisutni na reonima svih karaula i relativno dobro ih znati , Sad da je bilo kako kažete incidenata , jeste , kao što je bilo uveren sam i na karaulama, no namera mi je bila da u nekom "lakšem" žanru ispričam po neki zanimljiv događaj . Iskren da budem malo su me dirnule vaše reči: mogu reći da svaki put kad bi došli na naš reon napravili bi neki incident.Mislim da bi ste se i vi loše osećali da sam rekao da smo na karaule išli svaki put kada se desi incident , što nije istina .Voleli smo otići na neke karaule jer su nam tamo bili prijatelji iz Celja  sa kojima smo se viđali kada siđu do Maribora. Sa ove tačke gledišta sve je to bilo dobro i jako se lepo osećam čitajući naše "ispovesti" iz tih dana .
Hajde ne ljuti se, nisam imao namjeru uvrijediti tebe ili drugove iz graničnog voda, i sam sam imao prijatelja u graničnom vodu. Pa rekao sam na početku da ne bih loše da govorim o momcima iz graničnog voda ali tih nekoliko susreta sa njima bili su takvi. Naravno, mi smo bolje poznavali rejon i stekli neku rutinu, dok su oni koji su dolazili kod nas recimo imali tremu.Ako si pročitao moju priču o "Italijanu" koji je napravio taj incident, mogao si pročitati da sam tu grešku pripisao komandiru karaule, jer je u patrolu stavio dva vojnika iz graničnog voda, iako su momci po nekom nepisanom pravilu bili nama pratioci. U svakom slučaju, izvinjavam se!
Very Happy santa Very Happy
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime30.12.14 1:25

zeljoni (citat):

Polako , polako , nismo bili na  nepoznatom , nismo bili bez iskusnih vojnika , naš zastavnik znao je te predele kao svoj džep , nisam ovo ispričao da bih srušio ugled Graničnog voda kome sam pripadao , bio sam na mnogo drugih zadataka koji su bili izazvani mnogo gorim incidentima  vojnika koji nisu bili pripadnici GV čak ni graničari,  nije naj gora stvar slati vojnike na reon koji ne poznaju jer je ovo imalo za ishod mnogo revnosniji odnos prema službi .
M i smo i dalje obilazili sve reone i dolazili na ispomoć jer nam je to bila glavna zadaća.
A poseta Austriji kako kaže Šepa nekad vrag tera po svom , a i šta bi mi sad i o čemu raspravljali . Very Happy
Zeljoni.
Eeeeee ovo si dobro rekao.
Kažeš niste bili na nepoznatome i bez iskusnih vojnika.!?
Pa kako ste onda zalutali u austrijski teritorij kad niste bili na nepoznatome i sa iskusnim vojnicima.!?
Za zastavnika nisam ni sumljao da je poznavao to područje jer mu očito to nije prvi put da tu vojsku vodi u obilazak granice.


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 30.12.14 10:56; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime30.12.14 1:37

šepa (citat):

Hajde ne ljuti se, nisam imao namjeru uvrijediti tebe ili drugove iz graničnog voda, i sam sam imao prijatelja u graničnom vodu.
Pa rekao sam na početku da ne bih loše da govorim o momcima iz graničnog voda ali tih nekoliko susreta sa njima bili su takvi.
Naravno, mi smo bolje poznavali rejon i stekli neku rutinu, dok su oni koji su dolazili kod nas recimo imali tremu.
Ako si pročitao moju priču o "Italijanu" koji je napravio taj incident, mogao si pročitati da sam tu grešku pripisao komandiru karaule, jer je u patrolu stavio dva vojnika iz graničnog voda, iako su momci po nekom nepisanom pravilu bili nama pratioci.
U svakom slučaju, izvinjavam se!

Šepa.
O ovome sam i govorio.
Koliko god Granični vod 66 graničnog odsjeka Maribor, obilazio graničnu liniju granični odsjek Maribor nikada nisu mogli poznavati teren i imati iskustva kao mi koji smo bili po karaulama.
Zna se da bi nekada nešto uradili namjerno a bilo je i nepredviđenih situacija kao ovaj ulazak u Austriju jer nisu znali gdje je granična linija.
Jer siguran sam da od (možda) 100 kilometara granične linije koliko je dužio granični odsjek Maribor nisi mogao znati uvijek gdje se nalazi granična linija.
Da i mene prebace na neku drugu karauli i ja bi bio izgubljen dok mi ne pokažu i dok ne upoznam graničnu liniju.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime30.12.14 9:50

Vojnik Graničar (citat):
šepa (citat):

Hajde ne ljuti se, nisam imao namjeru uvrijediti tebe ili drugove iz graničnog voda, i sam sam imao prijatelja u graničnom vodu.
Pa rekao sam na početku da ne bih loše da govorim o momcima iz graničnog voda ali tih nekoliko susreta sa njima bili su takvi.
Naravno, mi smo bolje poznavali rejon i stekli neku rutinu, dok su oni koji su dolazili kod nas recimo imali tremu.
Ako si pročitao moju priču o "Italijanu" koji je napravio taj incident, mogao si pročitati da sam tu grešku pripisao komandiru karaule, jer je u patrolu stavio dva vojnika iz graničnog voda, iako su momci po nekom nepisanom pravilu bili nama pratioci.
U svakom slučaju, izvinjavam se!

Šepa.
O ovome sam i govorio.
Koliko god Granični vod 66 graničnog odsjeka Maribor, obilazio graničnu liniju granični odsjek Maribor nikada nisu mogli poznavati teren i imati iskustva kao mi koji smo bili po karaulama.
Zna se da bi nekada nešto uradili namjerno a bilo je i nepredviđenih situacija kao ovaj ulazak u Austriju jer nisu znali gdje je granična linija.
Jer siguran sam da od (možda) 100 kilometara granične linije koliko je dužio granični odsjek Maribor nisi mogao znati uvijek gdje se nalazi granična linija.
Da i mene prebace na neku drugu karauli i ja bi bio izgubljen dok mi ne pokažu i dok ne upoznam graničnu liniju.
Na nekim mjestima je bilo tako uobičajeno da se ne prati granična linija u patrolama, da na tim mjestima nisam bio više od 2-3 puta za cijelo vrijeme provedeno na granici, pa kad bi nekada odlučio da idem baš od kamena do kamena znalo se desiti da imam osječaj da sam zalutao, niti je staza bila ugažena niti je bilo ikakvih aktivnosti na tim dijelovima granične linije i osječao bi se nekako nesigurno. Imali smo takvih dijelova nekoliko na obje strane rejona obično gdje se linija lomi u oštrom uglu tako da obje strane(katete) svakako vidiš, ali bilo je i mjesta koja su bila jako naporna za penjanje pa smo izbjegavali na sve moguće načine.
Na primjer ovim uglom ispred Austrijskog restorana osim kad nas je komandir upoznavao sa rejonom, više nikada nisam prošao. Zamisli na što to liči prolaziš naoružan do zuba kroz dvorište i parking Austrijskog restorana.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime30.12.14 13:07

Negde sam već pisao da smo zaista provodili dosta vremena na reonima svih karaula . Na nekim smo bili po više dana , kao na primer Špičnik i Šentilj naročito. Sad kad bolje razmislim uvek smo bili u kombinaciji sa nekim sa karaule dok smo na reonu. Kada smo izvodili vežbe normalno sami smo išli u patrole u zasede i šta smo već radili. Odgovorno mogu reći da smo poznavali sasvim korektno sve reone , normalno statistički smo bili prisutniji na "prometnijim" reonima . Dane i noći smo ostavili baš tada kad ste vi na karaulama mislili da sad baš nema nikoga na reonima .Znam da smo par puta bili nešto dalje raspoređeni i gledali kako naši prijatelji sa karaula patroliraju. Dok sam ja bio u GV bilo je što kažete svakojakih situacija , baš kako ih i opisujem , ali smo bili za razliku od vas pod vrlo strogim režimom. Da je bilo propusta jeste , ali ovo je bila formacija sa vrlo jasnim zadatkom , pomoći graničarima u svakom momentu , kao u fudbalu klupa  rezervnih igrača , koja trenira isto kao i oni koji su u prvom timu hehe. Na Šentilju sam proveo više od mesec dana , a na ostalim karaulama po desetak dana.
Na vrh Go down
Sponsored content





Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Granični vod 66 graničnog odseka Maribor
Na vrh 
Stranica 3/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Karaula 'Sladki Vrh'
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Karaula 'Kapunar' - granični odsek Maribor

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: