FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Share | 

Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
dpuric
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3372
REPUTACIJA : 562
Član od : 2012-10-22
Dob : 52
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   12.03.16 13:50

@zombi1101 (citat):
@dpuric (citat):
@zombi1101 (citat):
@Dušan Medić (citat):
A, je li, Zombi 1101, koje si odeljenje bio? Moje? Smile
Pa dobro, bre, Mediću, jesi već zaboravio 'zeme' sa karaule?!  Very Happy Ti si bio mart 95/96, a ja septembar 95/96. Sećaš li se šta si pričao (ja to nikad neću zaboraviti Very Happy ) "Brate, kad se skinem, pa dođem kući, pa kad zavijem jedan Enterpriser!"? Hahahahaha!!!  lol!

P.S.. Zoran Arsenović
Ovo bi moglo da se tretira kao informacija. U pravilima foruma (ako si ih procitao) komentarisanje dogadjaja koji ne pripadaju periodu postojanja JNA  NIJE DOZVOLJENO!

Iskreno, nisam pročitao. Ali ne vidim da je iko ranije regaovao na post Fri 15 Jan 2016 - 18:43. U svakom slučaju hvala na obaveštenju. Nema potrebe za uzvičnicima. Osim ako niste ex-oficir JNA/VJ ili bilo koje vojske u kom slučaju bi to bilo normalno. Pozdrav!
Nema potrebe ni za sarkazmom/ironijom. Primedba nema veze sa pripadnoscu nekoj od armija na tlu bivse drzave vec iskljucivo sa pravilima foruma.
Na vrh Go down
iskrenović
Gušter
Gušter

Broj komentara : 15
REPUTACIJA : 0
Član od : 2016-11-08
Dob : 49
M(j)esto Niš

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   08.11.16 20:39

Zdravo Drugovi Vojnici. Ka sam vaš komšija sa Morine i Molića, Bio sam i na vašoj Karauli da odnesem poštu, Imali ste loše uslove ali ste zato dobri bili i ko prava porodica. Sećam se kad je rađena voda za vašu karaulu. I znao sam jednog visokog  krupnog i plavog, vojnika,. A 88 kad je pao sneg Vojni buldožer je bio zavejan 4 metra snegom, do vas se nije moglo doći sa vozilom i hranom pa su to činili konji.
Na vrh Go down
iskrenović
Gušter
Gušter

M(j)esto Niš

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   08.11.16 20:48

@Kaseta (citat):
Ja sam bio na karavli od 87 do maj 88. Obuku sam imao u Peći. Iz kasarne smo došli na karavlu Boro Vukmirović  na teren, kopali smo kanale za cevi za vodu, 87 je dobila karavla vodu sa izvora.
Do tada su vozili vodu sa kamionom iz Djakovice.

Sječam se Maksa i Billiya. Gornji rejon bio je težak.
Zdravo kaseta, Bio sam sa tvojim Majcima 88 god na tvojoj karauli, ja sam sa Morine , jel se sećaš nekogiz tvoje klase. Imali smo desetara Stankovića iz sela Veliki Šiljegovac, Jednog iz sela Jabukovac kod Negotina, oni su iz Peći došli
Na vrh Go down
hunter
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2017-02-15

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   15.02.17 12:46

Pozdrav. Novi sam na forumu,ali od svih trenutno na ovoj temi stariji.85-86
Na vrh Go down
PetreJaskovMakedonija
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2017-05-15

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   15.05.17 14:47

Drugovi generacija 84/85 koji su bili granucari na karauli boro vukmirovic djakovica ako Ima neko neka pise. Zovem se Petre Jaskov is makedonjja. Duzio Sam pas Billy I onaj ko je duzio posle men neka pise
Na vrh Go down
SasaK
Gušter
Gušter

Broj komentara : 17
Član od : 2014-09-10

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   16.05.17 13:07

Na vrh Go down
slavisajovanovic481
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2017-12-24
Dob : 48
M(j)esto Krusevac

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   24.12.17 15:19

@MATKO (citat):
Ja sam tu bio do 9 mj 89.dosta toga sam zaboravio ali bilo nam je super.bio sam "kerovođa".bila su tri pasa u to vrijeme.poligon za pse je bio negdje malo lijevo kda se izlazi iz karaule.neznam sada jeli to prema sjeveru.povise karaule je ta betonska kućica s koje smo gledali neko selo i dalje se vidio bajram curi neznam kako se piše.bio je gornji i donji rejon.gornji je bio duzi i tezi.ta nova karaula se je negdje u ovo vrijeme počela raditi.ja sam se u devetom mjesecu skidao i već je padao snijeg.ti si bio u novoj karauli ili ovoj?
I ja sam bio na istoj karauli gde si i ti sluzio samo sto sam ja bio starija klasa ti si doso u januaru 89 na karauli su bila tri vucjaka i to BILLI MAXS I LESI dal se secas njih ja sam imao nadimak BRKA
Na vrh Go down
slavisajovanovic481
Gušter
Gušter

M(j)esto Krusevac

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   24.12.17 18:03

@MATKO (citat):
pozz,
Da te susjedne karaule su se isto zvale.Sjećam se još onih potočića,divljih kupina,malina...bačelara(na gornjem rejonu) ma čudo! Volio bi nekad to viditi.Jeli to uopće moguće doći do gore?Tada smo imali jedan aparat pa smo potajno slikali.Komandir je tada bio albanac Hot Hanefije.Dali si možda cuo to ime i prezime kada si sluzio.Odakle si?Ja sam iz Baške Vode(pored Makarske).Ovo će možda neko pročitati od bivših kolega pa se možda javi.U kontaktu sam s kolegom iz Srbije koji je bio sa mnom gore i kažu da su se tu vodile najveće borbe.Koliko ste pasa tada imali?jeli bio netko iz Dalmacije?
da te karaule su se zvale isto tada te davne 88 89 ja sam na karaulu doso iz Pec u septembru 88 a ti si doso u januar 89 jeste komandir karaule je bio porucnik Hanefija Hot i nije albanac vec je po nacionalnosti musliman iz okoline Sjenice. Ne znam kolko ce da ti znace ova imena Brka, DJole ( inace on je bio mladji vodnik iz moje klase) pa iz tvoje klase Borivoje Bora desetar iz Splita bio je i Gajic iz Vojvodine vezista je bio Slovenac Balazic ne znam kako se zvao pa pekar Tomaz Troha.Da bila su i tri prelepa vucjaka Maks Bili i Lesi.Znam o kome se radi necu da ti ime i prezime objavljujem.Ne znam dal smo ja i ti bili na veliku osmatracnicu kad je tad nas avion kao prelete u Albaniju pa smo morali da pisemo izjavu bezbednjaku
Na vrh Go down
slavisajovanovic481
Gušter
Gušter

M(j)esto Krusevac

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   25.12.17 18:01

@MATKO (citat):
Ovaj ljetnikovac mi je poznat.Ja sam dužio isto takvog psa dugodlaki njemački ovčar.Zvao se Billy.Poslije mene ga je zaduzio jedan momak iz Međugorja Šego.Takoder su bila 3 pasa Billy,Maks i trečeg se ne sjećam..Šta ovo berete?
Ne mogu se sjetiti sada. Kraj karaule je bila protorija s oruzjem i municijom.Jeli ona bila malo odvojena od karaule ili u sklopu?Ispred karaule je bio neki spomenik di smo se slikali .
pa treci pas je Lesi a prostorija gde je bila  smestena municija bio  je smesten Maks a iza kucice bio je grudobran.Inace ja sam sluzio septembar 88 do maja 89
Na vrh Go down
slavisajovanovic481
Gušter
Gušter

M(j)esto Krusevac

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   25.12.17 18:07

@MATKO (citat):
Ja sam tu bio do 9 mj 89.dosta toga sam zaboravio ali bilo nam je super.bio sam "kerovođa".bila su tri pasa u to vrijeme.poligon za pse je bio negdje malo lijevo kda se izlazi iz karaule.neznam sada jeli to prema sjeveru.povise karaule je ta betonska kućica s koje smo gledali neko selo i dalje se vidio bajram curi neznam kako se piše.bio je gornji i donji rejon.gornji je bio duzi i tezi.ta nova karaula se je negdje u ovo vrijeme počela raditi.ja sam se u devetom mjesecu skidao i već je padao snijeg.ti si bio u novoj karauli ili ovoj?
dragi prijatelju i ja sam sluzio na istoj karauli 88-89 kerovodje su bili (Lesi) Zoran Petrovic iz Petrovca na Mlavi (Bili) Secej ne znam mu ime i (Maks) ne znam ime al bio je iz Slovenije inace moj nadimak je Brka
Na vrh Go down
slavisajovanovic481
Gušter
Gušter

M(j)esto Krusevac

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   25.12.17 18:17

@MATKO (citat):
pozdrav,
Ti imaš dosta slika.Voda je vjerovatno ista.Neznam.Reci mi u kakvom je stanju bila karaula?Jeli bila zapuštena ili neko skladište?Kolika je udaljenost izmeu karaula?Kako ste salazili doli u selo?Kako se je zvalo?Ponoševac ili je bilo još neko manje selo.Znam da smo dugo isli pješke.Po onome snijegu samo je pincgauer mogao doći do karaule.Ja sam došao u Dakovicu u 9 mj 88 onda u Peć a iz Peći na karaulu.Prvi mjeseci su bili da se ubiješ.One stare đombe su nas rasturale.U patroli moraš ga pratiti a nemaš kondicije!On pići i nema stajanja,ne šljivi te dva posto a mi tek došli i nemozeš ni kilometar napraviti.Umirali smo.Čudo sta su nam radili.Osta mi je u pameti neki Petrović Zoran iz Zemuna.Crn ko cigo.Prca nas ko lud.Kako si ti tu došao?
i ja sam iz Peci doso na karaulu u septembru 88 ne ja kad sam doso na karaulu bio je jedan Zoran Petrovic a iz prethode klase nije bilo sa takvim imenom i prezimenom taj Zoran Petrovic je iz Petrovca na Mlavi
Na vrh Go down
FranićD
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2018-02-06
M(j)esto Kula

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   06.02.18 22:47

pozdrav svima...nov sam na ovom forumu i delim sa vama isto lepe uspomene sa karaule Boro Vukmirovic...ja sam 87 u septembru sluzio u Peci kasarna Miladin Popovic obuku a posle tri meseca obuke u januaru 88 smo dosli na kratku obuku u Djakovicu pa sam odatle dosao na karaulu Boro Vukmirovic i tu ostao do septembra 88...predivan predeo leti dok je ta zima 88 obilovala velikom kolicinom snega...na slici sam ja sa legendarnim Maksom koga su svi voleli...dok su druga dva psa bila opasnije naravi...komandir mi je bio Hot Hanefija i mislim da je bio musliman a ne albanac koliko me pamcenje sluzi...ukoliko ima mojih klasica nek mi se jave na PP...imam jos par slika sa nekima a ne zelim bez njihovih odobrenja da ih postavljam

FranićD: komentar modifikovan dana: 08.02.18 23:01; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Kaseta
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-06-26

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   08.02.18 12:36

Pozdrav!

Moje ime je Peter. Ja sam bio na karavli Boro V. do maj 1988. Komandir bio Hot. Svi smo voljeli Maksa.
Dali  se sečaš vojnika Handanagić, Sedmak, Milanovski, to su bili tvoja klasa? 

Lp, Peter
Na vrh Go down
FranićD
Gušter
Gušter

M(j)esto Kula

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   08.02.18 16:17

Da Hot je bio komandir i meni.Samo meni je puno toga u magli sto se tice imena i prezimena...Sedmaka se secam jer smo cesto igrali basket u slobodno vreme...Handanagica se isto secam i mislim da imam sliku sa njim zajedno dok se Milanovskog nesto nesecam..nadam se da cu ih nekako pronaci da se zajedno prisetimo lepih trenutaka jer reon oko karaule Boro Vukmirovic bio stvarno prelep pogotovo onaj gornji
Na vrh Go down
SasaK
Gušter
Gušter

Broj komentara : 17
Član od : 2014-09-10

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   12.02.18 20:27

Na vrh Go down
iskrenović
Gušter
Gušter

M(j)esto Niš

KomentarNaslov komentara: Zdravo, Ja se sećam njih. oni su moja klasa. handanagić je bio krupan i plav. Starao se o konju, na karauli   16.03.18 7:13

@Kaseta (citat):
Pozdrav!

Moje ime je Peter. Ja sam bio na karavli Boro V. do maj 1988. Komandir bio Hot. Svi smo voljeli Maksa.
Dali  se sečaš vojnika Handanagić, Sedmak, Milanovski, to su bili tvoja klasa? 

Lp, Peter
Na vrh Go down
iskrenović
Gušter
Gušter

M(j)esto Niš

KomentarNaslov komentara: Zdravo Klasiću. PREPOZNAO SAM TE. Javi mi se na meil. hercpivo@gmail.com. Ja sam na Morini bio ali sam vise puta dolayio kod vas a ja i ti smo ilali obuku i u Djakovici po 10 dana za snajperistu. Kako si gde zivis   16.03.18 7:18

@FranićD (citat):
pozdrav svima...nov sam na ovom forumu i delim sa vama isto lepe uspomene sa karaule Boro Vukmirovic...ja sam 87 u septembru sluzio u Peci kasarna Miladin Popovic obuku a posle tri meseca obuke u januaru 88 smo dosli na kratku obuku u Djakovicu pa sam odatle dosao na karaulu Boro Vukmirovic i tu ostao do septembra 88...predivan predeo leti dok je ta zima 88 obilovala velikom kolicinom snega...na slici sam ja sa legendarnim Maksom koga su svi voleli...dok su druga dva psa bila opasnije naravi...komandir mi je bio Hot Hanefija i mislim da je bio musliman a ne albanac koliko me pamcenje sluzi...ukoliko ima mojih klasica nek mi se jave na PP...imam jos par slika sa nekima a ne zelim bez njihovih odobrenja da ih postavljam
Na vrh Go down
iskrenović
Gušter
Gušter

M(j)esto Niš

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   16.03.18 7:20

Ovo je slika sa C3 granicnog kamena.
 Molim te posalji mi fotografije sa karaule. Tu mi je ostala dusa.
Na vrh Go down
FranićD
Gušter
Gušter

M(j)esto Kula

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   16.03.18 11:14

iskrenoviću ljudino...svakako ti pisem na email...naravno svima nam je dusa tamo ostala takvo drugarstvo,puno lepih dozivljaja...tako je isli smo na obuku za snajperiste...VELIKO HVALA ADMINIMA OVOG FORUMA...divna vam je ideja bila da spojite i pomognete da se nadju stari drugovi iz JNA
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   

Na vrh Go down

Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica
» Karaula Mali Jasenovac (kod Negotina)
» Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina
» Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.