FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)

Go down 
+22
konjevodac
AleksKs
alexandar
liman kaba
mirko bratuš
013gonzo
SveJug
VBČ
duci64
Prke
terrra
Vojnik Graničar
vargas
Gringo
Djida
dinosaurus
Max Blitz
ZAGORAC
mornar71
Pero™
lacoš
ercov54
26 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next
AutorPoruka
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime07.08.14 23:55

Ma plašili su i nas. Možda su mislili da čemo time dobiti malo ozbiljnosti. 

Ali ja sam se pomirio sa sudbinom. Ako če neko stvarno hteti da me ubije (od neprijatelja) mogao bi da me nekde sačeka i napuca.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime08.08.14 0:03

Pero™ (citat):
Ma plašili su i nas. Možda su mislili da čemo time dobiti malo ozbiljnosti.

Dobro, ali je realno bila nekakva bar mala teoretski moguća opasnost od incidenta ili je bila ranije na kopnenim granicama s Bugarskom i Albanijom, ali ovo s Talijanima je smjehotresno.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime08.08.14 1:24

[You must be registered and logged in to see this image.]Rostuski han-Sa ovog mesta pocelo moje bitisanje na karauli -Bituse-
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime08.08.14 1:45

Ercov,da li je lokal sa slike radio u to vreme?! ...kafana...prodavnica??
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime08.08.14 17:09

dinosaurus (citat):
Ercov,da li je lokal sa slike radio u to vreme?! ...kafana...prodavnica??
Tu je Drug Ercov cepnuo pivo,pa uhvatio pravac ka njegovoj karauli Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy 
                                stražar
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime08.08.14 20:12

Da samo jedno.....dva za obje noge!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime08.08.14 21:21

Gringo (citat):
Da samo jedno.....dva za obje noge!!!!
Tako je Druže Gringo,toga se nisam setio Exclamation
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime08.08.14 23:34

dinosaurus (citat):
Ercov,da li je lokal sa slike radio u to vreme?! ...kafana...prodavnica??
Ni tada lokal nije radio,bar koliko mene secanje sluzi,a vec sam rekao kakvo osecanje izgubljenosti imao kad iz Sumadije dodjes u Debar,gde ti nos stipa nekakav sasvim drugi miris sa kojimse pre nisam sretao affraid
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime08.08.14 23:43

Djida (citat):
dinosaurus (citat):
Ercov,da li je lokal sa slike radio u to vreme?! ...kafana...prodavnica??
Tu je Drug Ercov cepnuo pivo,pa uhvatio pravac ka njegovoj karauli Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy 
                                stražar
Nema pivo,nas dvojica sisli sa busa sa komplet opremom i naoruzanjem,a bejahu nekakvi automati,pojma nema koji model,samo znam da bili sa drvenim kundacima,dok drugovi staresinski kadar,imali sa sklapajucim kundakom stražar,ovu tematiku oko naoruzanja verovatno desetar zna,ali negostuje on odavno ovde,tako da cekamo nekog drugog,a imam u najavi momka koga nasao na nekom drugom forumu,jako mladje generacije,ali najbitnije da bio na Bitusi sunny
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime08.08.14 23:59

Ako nije bilo piva bile su NAPOLITANKE.
Jesteli iz Palanke nosili te automate i ostalu ratnu opremu.
Mornari iz Pule su isli brodom Galeb u prekomandu i to sve klase do 91god.Bili smo pravi putnici na tom
lepom brodu.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime09.08.14 0:17

mornar71 (citat):
Ako nije bilo piva bile su NAPOLITANKE.
Jesteli iz Palanke nosili te automate i ostalu ratnu opremu.
Mornari iz Pule su isli brodom Galeb u prekomandu i to sve klase do 91god.Bili smo pravi putnici na tom
lepom brodu.
U prekomandu poneli samo uniformu na sebi,a sve ostalo zaduzili u novoj komandi u Debru,a kad krenulu i prekomandu bio pun voz vojnika koji otisli na razne strane,samo ja i jos dvojica momaka otisli u Debar.Ja i Lakovic otisli na Bitusu.a Kobal Marino,sjajan momak iz Kopra,otisao u Zirovnicu!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime13.08.14 23:35

 Ливада во подножјето на Дешат над с.Битуше / Meadow o...[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime20.08.14 22:36

Prijatelju kakav je to zastoj na Bituši??
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime20.08.14 23:05

Nije zastoj cekamo da ercov trimerom pokosi ovo malo trave pa da mi balirkom pokupimo.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime21.08.14 21:45

Prijatelju,zamor materijala Wink ,potrosio svu rezervu od podataka,sav net pretumbao,dostavna sluzba nesto zatajila,a da je pritezem,bijimse bice sasvim drugaciji efekat.Nema nikog od klase,a i ovaj sto povremeno svracao,i njega nestalo.Neznam bejase nekakvih poplava,da ga Ibar ne odnese,ali culobise to da nestalo Rada,djece onaku gromadu od coveka odneti,njega ni kramer nemoze pomeriti sa mesta,koliko taj covek stamen i postojan.Ali imam ja vas moje drugove i prijatelje,ima tu i mornara izvidjaca granicara,nekao budemo izgurali do kraja! Twisted Evil
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime21.08.14 21:56

ercov54 (citat):
Prijatelju,zamor materijala Wink ,potrosio svu rezervu od podataka,sav net pretumbao,dostavna sluzba nesto zatajila,a da je pritezem,bijimse bice sasvim drugaciji efekat.Nema nikog od klase,a i ovaj sto povremeno svracao,i njega nestalo.Neznam bejase nekakvih poplava,da ga Ibar ne odnese,ali culobise to da nestalo Rada,djece onaku gromadu od coveka odneti,njega ni kramer nemoze pomeriti sa mesta,koliko taj covek stamen i postojan.Ali imam ja vas moje drugove i prijatelje,ima tu i mornara izvidjaca granicara,nekao budemo izgurali do kraja! Twisted Evil
Koji zamor? Wink Graničar pa se umorio,neče proči ta prića Very Happy .
Moraču ja malo pogurat svoje Bitušane,pa makar morao poslati čokoladu da ih oraspoložim Wink .
Sad im je prošla slava,pa nek se malo potrude I love you

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime21.08.14 22:18

lacoš (citat):
ercov54 (citat):
Prijatelju,zamor materijala Wink ,potrosio svu rezervu od podataka,sav net pretumbao,dostavna sluzba nesto zatajila,a da je pritezem,bijimse bice sasvim drugaciji efekat.Nema nikog od klase,a i ovaj sto povremeno svracao,i njega nestalo.Neznam bejase nekakvih poplava,da ga Ibar ne odnese,ali culobise to da nestalo Rada,djece onaku gromadu od coveka odneti,njega ni kramer nemoze pomeriti sa mesta,koliko taj covek stamen i postojan.Ali imam ja vas moje drugove i prijatelje,ima tu i mornara izvidjaca granicara,nekao budemo izgurali do kraja! Twisted Evil
Koji zamor? Wink Graničar pa se umorio,neče proči ta prića Very Happy .
Moraču ja malo pogurat svoje Bitušane,pa makar morao poslati čokoladu da ih oraspoložim Wink .
Sad im je prošla slava,pa nek se malo potrude I love you
Postovanje prijatelju lacose,ocekujem i ja ovog momka da nesto odradio,obecaoje nesto poradit.Toje taj praznik koga se ja secam da je prilicno naporan bio za nas granicare,bas za preobrezenje jer tad kolektivno izlaze na planinu i granicu,a mi dobili instrukcije da mora sve da bude pod budnim okom granicara,svaki civil i njegovo kretanje,kao da ce taj neko da predje u takvu tadasnju jadnu i bednu komsijsku drzavu scratch ,a ti bi mogao prijatelju da skines sadasnje trenutno stanje karaule i mesta koje vec odradjeno za novu crkvu,a koliko ja primetih da crkvu prave na mestu odbojkaskog igralista.Danima tj nocima pokusavam ja to da odradim ,ali kad covek glup,pa nikako da mi to podje za rukom study
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime21.08.14 22:54

[You must be registered and logged in to see this image.]
Поглед кон врвот Голем Крчин од Веливар
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime22.08.14 1:25

Ercove, nema odmora, dok traje obnova Exclamation 

Ti mora da si tu na straži, ali i da nadgledaš rejone drugih karauli. Nači če se nešto pa ti uskoči. Uvek ima neka sitnica da se doda. 

Inače prema ovim ''tvojim'' brdima, ja se osečam kao mali miš u Vojvodini, pa iako sam imao do skoro 1800 nadmorske.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime23.08.14 0:01

Pero™ (citat):
Ercove, nema odmora, dok traje obnova Exclamation 

Ti mora da si tu na straži, ali i da nadgledaš rejone drugih karauli. Nači če se nešto pa ti uskoči. Uvek ima neka sitnica da se doda. 

Inače prema ovim ''tvojim'' brdima, ja se osečam kao mali miš u Vojvodini, pa iako sam imao do skoro 1800 nadmorske.
 Very Happy  Laughing Stose tice obnove moj druze Pero,to bi ti bilo kao zidanje  Skadra na Bojani,sto preko dana napravis,to preko noci poruse,pa tako i NASA obnova,ali mismo imali nase vreme,e vec uveliko drugo poluvreme odavno traje,a jasam odavno kraj aut linije,samo posmatram utakmicu,ali sudeci po igri,sumoran rezultat bude affraid
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime25.08.14 11:04

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime25.08.14 11:07

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime25.08.14 21:44

Sta reci,kad u startu vidim da prijatelj Lacos bo u Bitusi,to znaci da bez poklona nije dosao,a ja kao i celog svog zivota ziveo skromno i uvek raspolagao sa skromnim sredstvima,tako da nicim nemogu da se revansiram osim sa +,ali ja mislim da nisam potrosio svo moje vreme predvidjeno za zivljenje,tako da mislim da bude i nekih prakticnih opipljivih poklona,bar uz kaficu,domacu rakijicu i nesto za prezalogajiti:sunny:
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime26.08.14 11:49

ercov54 (citat):
Sta reci,kad u startu vidim da prijatelj Lacos bo u Bitusi,to znaci da bez poklona nije dosao,a ja kao i celog svog zivota ziveo skromno i uvek raspolagao sa skromnim sredstvima,tako da nicim nemogu da se revansiram osim sa +,ali ja mislim da nisam potrosio svo moje vreme predvidjeno za zivljenje,tako da mislim da bude i nekih prakticnih opipljivih poklona,bar uz kaficu,domacu rakijicu i nesto za prezalogajitisunny
Uto ime prijatelju evo još jedna sličica,zimska idila Very Happy,ali gore,na Krčinu
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime26.08.14 22:30

ercov54 (citat):
Sta reci,kad u startu vidim da prijatelj Lacos bo u Bitusi,to znaci da bez poklona nije dosao,a ja kao i celog svog zivota ziveo skromno i uvek raspolagao sa skromnim sredstvima,tako da nicim nemogu da se revansiram osim sa +,ali ja mislim da nisam potrosio svo moje vreme predvidjeno za zivljenje,tako da mislim da bude i nekih prakticnih opipljivih poklona,bar uz kaficu,domacu rakijicu i nesto za prezalogajiti☀
Zovite i nas vojnike Prizrena na kaficu,domaću rakicu i naravno pršutu.Muziku dovodimo ja i Dinosaurus Exclamation
Pozdrav drugovi Exclamation
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime26.08.14 22:33

Djida (citat):
ercov54 (citat):
Sta reci,kad u startu vidim da prijatelj Lacos bo u Bitusi,to znaci da bez poklona nije dosao,a ja kao i celog svog zivota ziveo skromno i uvek raspolagao sa skromnim sredstvima,tako da nicim nemogu da se revansiram osim sa +,ali ja mislim da nisam potrosio svo moje vreme predvidjeno za zivljenje,tako da mislim da bude i nekih prakticnih opipljivih poklona,bar uz kaficu,domacu rakijicu i nesto za prezalogajiti☀
Zovite i nas vojnike Prizrena na kaficu,domaću rakicu i naravno pršutu.Muziku dovodimo ja i Dinosaurus Exclamation
Pozdrav drugovi Exclamation
Pa u svakoj kombinaciji i VI obavezni ucesnici,sto bi rekli nasi stariji,i u dobru i u zlu budimo zajedno cheers
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime26.08.14 22:46

Djida (citat):

Zovite i nas vojnike Prizrena na kaficu,domaću rakicu i naravno pršutu.Muziku dovodimo ja i Dinosaurus Exclamation
Pozdrav drugovi Exclamation

A zna se i koji bend !!!! lol! .....
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime26.08.14 23:01

dinosaurus (citat):
Djida (citat):

Zovite i nas vojnike Prizrena na kaficu,domaću rakicu i naravno pršutu.Muziku dovodimo ja i Dinosaurus Exclamation
Pozdrav drugovi Exclamation

A zna se i koji bend !!!! lol! .....
A zna se i koja pevaljka.
Neka mlada pa ako je i lepa lol!
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime26.08.14 23:03

Vi pocnite svirku a ja cu povesti retko kolo, a moze i stara cacanka, ako i to ne ide igramo vlasko kolo,pa kom opanci a kom obojci.Imam ja dva granicara pa cu i njih povesti na rakiju i meze ako Ercov zakolje neko Zlatiborsko jagnje.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime26.08.14 23:12

[You must be registered and logged in to see this image.]


  •   Почетна

  • Фото галерија

  • Библиотека

  • Духовна ризница

  • Видео

  • Аудио

  • Вести од светот

  • Настани

  • Фељтон

  • Линкови

  •  Контакт  


[You must be registered and logged in to see this image.]


  • Манастир

  • Обнова

  • Метоси и скитови

  • Галерија на икони

  • Мисија на Манастирот

  • Богослужби и бденија

  • Магерница

  • Ракоделие

  •    пребарувај...   


[You must be registered and logged in to see this image.]

2014 - 2014 година


Вечер
21 јули 2014

Бигорски го разбуди Битуше 







[You must be registered and logged in to see this image.]
ПОД КРЧИН СО ПОЛНА ПАРЕА СЕ ГРАДИ МАНАСТИРСКИОТ КОМПЛЕКС "СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ"




 Иако се работи само еден месец, караулата полека почнува да наликува на древните манастирски конаци на Бигорскиот манастир, кој се наоѓа отспротива на Бистра планина

Старата караула архитектонски ќе наликува на Бигорскиот манастир

Мирот и спокојот во подножјето на Крчин планина веќе еден месец се прекинува од звукот на мистриите и лопатите на вредната тајфа велешки мајстори. Со полна пареа ја реконструираат старата напуштена караула во селото Битуше, која наскоро ќе прерасне во вистински манастирски конак. Заедно со црквата, чии темели беа удрени неодамна, ќе е дел од манастирскиот комплекс Св. Кирил и Методиј" скит на Бигорскиот манастир. Една од намените на комплексот ќе биде летен камп за православна веронаука за деца.

Двокатната војничка зграда, каде што последниот војник замина откако полицијата ги презеде ингеренциите за гранична контрола, со години беше празна и напуштена, па како што се случува со сѐ што нема стопан, на неа останаа само ѕидовите. Ја празнеле кој како ќе стигнел. Мајсторите велат дека просториите биле буквално соголени. Но, сега, иако се работи само еден месец, караулата полека почнува да наликува на древните манастирски конаци на Бигорскиот манастир, кој се наоѓа отспротива на Бистра планина.

- Работиме многу, но сѐ е тоа без умор. Знаете, кога се работи на вакви благословени објекти, работата ни е како уживање. Ако на тоа се додаде мирот и спокојот што владее, потоа и убавиот збор на мештаните, кои се радуваат на сѐ што се работи... Навистина, работата убаво ни оди - ни рече главниот мајстор.

Бидејќи не бевме претходно најавени, тој најпрво побара благослов од архимандритот на манастирот, отец Партениј, па потоа не покани внатре во објектот за да ни покаже што е сѐ сработено. Внатрешниот дел на објектот е речиси целосно реновиран. Електричната и водоводната инсталација се изградени, извршено е и проширување на првиот кат, а почнато е и преградувањето на балконите. Ни појаснија дека изградбата е според стандардите за енергетска ефикасност.

Наскоро, велат мајсторите, ќе почне и отстранувањето на кровната конструкција и објектот ќе порасне за еден кат. Тие ни открија дека доколку се оди според предвидената динамика, би требало зградата до септември да биде пуштена во употреба.

Посебна градба што уште повеќе го оплеменува местото ќе биде црквата посветена на македонските просветители, светите Кирил и Методиј, на која неодамна со голема црковна церемонија    беше удрен камен-темелник. Храмот се гради на иницијатива на архимандритот Партениј, а со донација на семејството Џиковски од Скопје.

Отец Партениј, кого го слушнавме телефонски, ни потврди дека овој објект ќе биде детско верско одморалиште, место за одмор иверска едукација на најмладите. Престојот ќе биде бесплатен за сите.

- Ретки се местата како што е Битуше, каде што штедрата рака на Творецот излеала посебна убавина и несекојдневна енергија. Со Божја помош тука наскоро ќе се слуша детски џагор и целото место ќе заживее. Домот ќе биде отворен преку целата година, па поради климата и острите зими, овде


планираме да ангажираме домаќини - брачен пар кој ќе се грижи за објектот. Битуше е прекрасно село, а мештаните се многу срдечни. Затоа, наша намера за понатаму е да инвестираме и во реконструкција на старото училиште, кое би можело да биде одличен музеј на мијачката и реканската традиција - ни најави отец Партениј.

А задоволни се и битушани што во нивното село никнува еден таков прекрасен манастир. Сега тие веќе гледаат како се оплеменува и еден дел од селото се претвора во детски верски центар. Особено се горди на црквата, која е посветена на Сесловенските Просветители, патрони на образованието и просветните работници. И не без причина, бидејќи Битуше некогаш беше познато село на учители. Сите битушани со гордост ќе ви кажат дека во еден период по Втората светска војна од ова село имало седумдесетина дипломирани учители кои работеле во училиштата низ реканскиот и мијачкиот крај. (Е.А.)

Практична настава во Бигорски и Рајчица

И деца од други религии се запознаа со Христовото учење
[You must be registered and logged in to see this image.]

Четириесетина ученици од Центарот за православна христијанска веронаука Св. Јован Богослов" од Битола, предводени од нивните вероучители, биле дел од неколкудневната летна школа во манастирите Св. Јован Бигорски" и Рајчица". Ова е една своевидна подготовка, дел од програмата на бигорскиот скит Св. Кирил и Методиј" во село Битуше, каде што во иднина ќе се одржуваат ваквите летни катихетски кампови.

-Во неколкуте изминати денови исполнети со радост и веселие децата имаа можност преку личен опит добро да се запознаат со животот во манастирот; ги посетуваа светите богослужби, земаа активно учество во нив и заедничареа со Христа, причестувајќи се со Неговите Свети Тајни; работеа на разни послушанија заедно со монасите и монахињите, учеа византиско пеење и секако, ги збогатуваа своите знаења за нашата православна вера на редовните часови по веронаука. Радоста која се отсликуваше на нивните лица, љубовта што ја ширеа насекаде беше најсилно сведоштво за нивното задоволство од срдечниот и гостопримлив престој во манастирот - вели отец Кирил. Тој додава дека на школата присуствувале и деца од друга религија кои уживале во вероучението и заедничката дружба со монасите и монахињите. За тоа, вели отец Кирил, говорат и нивните лични впечатоци. Дванаесетгодишната Валдета Лумановска изјавила: Мили сестри и отец Партениј! Јас сум од друга религија, но многу ми се допадна пеењето на црковни песни и обредите во црквата. Од нив научив да ширам мир и љубов кон сите мои другарчиња, иако се од друга религија. Вие бевте добри кон нас. Ве сакам". Слични импресии имале и сите останати ученици.

Школата се одржала со благослов на митрополитот преспанско-пелагониски, г. Петар, игуменот на Бигорскиот манастир, архимандрит Партениј, а со поддршка на хуманитарната организација Утешител".






Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime26.08.14 23:27

Bas dobra raspodela obaveza i duznosti.Vi mladjani oko muzike,a vidim Djida se bas dobro razume u muziku,doduse ima i da predlozi pravu prestavnicu branse,a nista manje i Dinosaurus ne zaostaje,a Mornar oko igre,hvala bogu za to je kvalifikovan,a moja malenkost oko ica i pica,sto i nije tako lose,jer bilo koja druga oblast da mi poverena,verovatno bi omanuo:roll:Twisted Evil
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime26.08.14 23:51

Za kulturnu nadogradnju teme i uporan sistematski rad na karauli Bituše,sledi + za prijatelja Ercova king ....

A sabora u Čajetini možda i bude,pa da vidimo kako Mornar vodi kolo... Laughing
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime27.08.14 21:23

Kako vidim ima nas za jedan mini bus pa da krenemo za Bituse ako to ne ide idemo za Cajetinu.Samo me brine da u Cajetini nema vise starih kafana a ni trubaca sve se pretvorilo u savremene mesare.
Opanke cu podmazati pa dakrenemo sa valjevskom podvalom odnosno trojancem.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime27.08.14 21:34

mornar71 (citat):
Kako vidim ima nas za jedan mini bus pa da krenemo za Bituse ako to ne ide idemo za Cajetinu.Samo me brine da u Cajetini nema vise starih kafana a ni trubaca sve se pretvorilo u savremene mesare.
Opanke cu podmazati pa dakrenemo sa valjevskom podvalom odnosno trojancem.
Vi valjevci cak i kolo nazivate podvalom,zar ste uistinu takvi,skloni podvalama i ostalim neosoljenim salama.Sudeci po ovoj dvojici sa kojima imao cast da se neki period druzim,nisam stekao utisak da su takvi,pogotovu za Matica.Trojanac je jako dobro kolo,ali znas da neizostavno uvek bude kolo-makazice-ti kao poznavalac te tematike sigurno znas o cemuse radi.A dve klasicne stare kafane ima u Cajetini Twisted Evil
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime27.08.14 21:40

dinosaurus (citat):
Za kulturnu nadogradnju teme i uporan sistematski rad na karauli Bituše,sledi + za prijatelja Ercova king ....

A sabora u Čajetini možda i bude,pa da vidimo kako Mornar vodi kolo... Laughing
Sto bi ti prijatelju rekao,sluzimo narodu,samo moje sluzenje malo predugose oteglo,nikad kraja sluzenju.A i bilobi traumaticno sad prestati sa sluzenjem,jer moze da se diobije stres iznenadnom promenom u zivotu Wink
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime27.08.14 21:51

Pa de sada da nas napustas kad si nas navikao da gledamo lepe slike sa tvoje Bituse i drugih karaulai Ja skoro zbog tebe vec promenio vojni VES toliko mi se dopadaju granicari.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime29.08.14 21:07

mornar71 (citat):
Pa de sada da nas napustas kad si nas navikao da gledamo lepe slike sa tvoje Bituse i drugih karaulai Ja skoro zbog tebe vec promenio vojni VES toliko mi se dopadaju granicari.
Nema napustanja Mornaru,jasam jako tvrdoglavo stvorenje.Ono sto resim to i uradim,a cena po kojoj to dobijem za mene manje vazna,bitno dusevno zadovoljstvo.Imam najavu nekih novih slika koje momak odradio kad sad za vreme praznika bili na plnini.Nisam smeo da ga pitam dali nesto odradio oko granicnog kamena,tj dali ga uslikao,jer i decaku malo smesno tolika opsednutost tim prostorima scratch
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime29.08.14 21:13

A da je bio tamo u danima mladosti shvatio bi, no za 30-setak godina i on će se shvatiti zašto!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime29.08.14 21:19

Gringo (citat):
A da je bio tamo u danima mladosti shvatio bi, no za 30-setak godina i on će se shvatiti zašto!!
Upravo tako,nasa sreca sto taj period svi od nase generacije tako proziveli,a sad da ne sitnicarim,desetak godina manje vise nebitno kad ko sluzio,ali sto neko napisa na forumu,bilami cast da budem vojnik J.N.A. salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime02.09.14 22:11

[You must be registered and logged in to see this image.]
Golem Krcin
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime02.09.14 22:15

[You must be registered and logged in to see this image.]
Golem Krcin,vidise patrolna staza,iliti vec staza planinara,ali nigde nema tog famoznog granicnog kamena!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime02.09.14 22:54

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime02.09.14 22:56

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime02.09.14 22:57

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime03.09.14 14:51

Slike su ti doista impoznatne....svaka čast!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime03.09.14 21:58

predeo je predivan ali samo za jednu setnju.E sad me interesuje dali je tvoja patrola isla uvek istim stazama ili ste mogli naci precicu odnosno ne izaci na onaj golem Krcin pa se sjuriti u toplu karaulu popiti caj i odremati do novog zadatka.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime03.09.14 22:04

Gringo (citat):
Slike su ti doista impoznatne....svaka čast!!!!
Predeo jeste zaista impozantan.Dobiosam nesto svezih fotki jos zescih,tako da ovih dana bice na uvidu!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime03.09.14 22:26

mornar71 (citat):
predeo je predivan ali samo za jednu setnju.E sad me interesuje dali je tvoja patrola isla uvek istim stazama ili ste mogli naci precicu odnosno ne izaci na onaj golem Krcin pa se sjuriti u toplu karaulu popiti caj i odremati do novog zadatka.
Uvek su isle dve patrole,svaka u poseban deo reona odgovornosti,tako da u tom slucaju pokrivali ceo reon.Granicari to znaju,ali ti kao mornar neznas,da dobijali plan rada za celu smenu na reonu,tako da u svakom trenutku morali se naci na mestu koje planom predvidjeno,i u odredjenim vremenskim terminima  davali izvestaj sa nekakve male rupovke o stanju na reonu,a doduse sve bilo pokriveno siframa.Doduse desetar Rade rece da potpisao da cuva tajnu deset godina,a vec proslo 40,a vise nema drzave koju cuvali, Evil or Very Mad ,a koliko mene pamcenje sluzi nekako ovako bi tekao podnosenje izvestaja sa reona.Da sad ne ulazim u detalje kao npr-orao zove goluba-,ali znam da operater iliti vezista na karauli pita;jedan jedan jedan,sto bi znacilo,imali sta novo.A sa siframa bili pokriveni svi eventualni moguci dogadjaji,ali uvek je bio odgovor sa reona;nula nula nula,sto bi znacilo,nista novo,stanje redovno,a povratkom u karaulu vodja patrole,a uvek to bio stariji vojnik,pisao detaljan izvestaj svih zapazanja za vreme patroliranja na reonu.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime03.09.14 22:36

ercov54 (citat):
Uvek su isle dve patrole,svaka u poseban deo reona odgovornosti,tako da u tom slucaju pokrivali ceo reon.Granicari to znaju,ali ti kao mornar neznas,da dobijali plan rada za celu smenu na reonu,tako da u svakom trenutku morali se naci na mestu koje planom predvidjeno,i u odredjenim vremenskim terminima  davali izvestaj sa nekakve male rupovke o stanju na reonu,a doduse sve bilo pokriveno siframa.Doduse desetar Rade rece da potpisao da cuva tajnu deset godina,a vec proslo 40,a vise nema drzave koju cuvali, Evil or Very Mad ,a koliko mene pamcenje sluzi nekako ovako bi tekao podnosenje izvestaja sa reona.Da sad ne ulazim u detalje kao npr-orao zove goluba-,ali znam da operater iliti vezista na karauli pita;jedan jedan jedan,sto bi znacilo,imali sta novo.A sa siframa bili pokriveni svi eventualni moguci dogadjaji,ali uvek je bio odgovor sa reona;nula nula nula,sto bi znacilo,nista novo,stanje redovno,a povratkom u karaulu vodja patrole,a uvek to bio stariji vojnik,pisao detaljan izvestaj svih zapazanja za vreme patroliranja na reonu.

Prijatelju,pre će biti da je desetar i zaboravio sve to odavno ,nego što ga potpis obavezuje... Rolling Eyes ...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime03.09.14 22:44

dinosaurus (citat):
ercov54 (citat):
Uvek su isle dve patrole,svaka u poseban deo reona odgovornosti,tako da u tom slucaju pokrivali ceo reon.Granicari to znaju,ali ti kao mornar neznas,da dobijali plan rada za celu smenu na reonu,tako da u svakom trenutku morali se naci na mestu koje planom predvidjeno,i u odredjenim vremenskim terminima  davali izvestaj sa nekakve male rupovke o stanju na reonu,a doduse sve bilo pokriveno siframa.Doduse desetar Rade rece da potpisao da cuva tajnu deset godina,a vec proslo 40,a vise nema drzave koju cuvali, Evil or Very Mad ,a koliko mene pamcenje sluzi nekako ovako bi tekao podnosenje izvestaja sa reona.Da sad ne ulazim u detalje kao npr-orao zove goluba-,ali znam da operater iliti vezista na karauli pita;jedan jedan jedan,sto bi znacilo,imali sta novo.A sa siframa bili pokriveni svi eventualni moguci dogadjaji,ali uvek je bio odgovor sa reona;nula nula nula,sto bi znacilo,nista novo,stanje redovno,a povratkom u karaulu vodja patrole,a uvek to bio stariji vojnik,pisao detaljan izvestaj svih zapazanja za vreme patroliranja na reonu.

Prijatelju,pre će biti da je desetar i zaboravio sve to odavno ,nego što ga potpis obavezuje... Rolling Eyes ...
Ne da si malo u pravu prijatelju,vec total sigurno da je tako sto ti rece,a za ovo sto me ovako slatko nasmejao +,znam da nije nesto,ali valda dodje vreme za kaficu i domacu rekijicu cheers
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)
Na vrh 
Stranica 1/20Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
»  Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: