FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Vozač tenka

Go down 
+11
Slobodan.
Srdjan Radovanov
SveJug
lacoš
pera84
East&West
Max Blitz
vladimir
pukovnik
Gringo
omega12345
15 posters
AutorPoruka
Slobodan.
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 233
ČLAN OD: : 2014-04-28
DOB : 54
M(j)esto Vojvodina

Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime17.06.14 0:44

Da li ste ikad vozili dva kilometra vezanih ociju. Very Happy 



Na vrh Go down
Stanko1
Podporučnik
Podporučnik
Stanko1


JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1880
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 74
M(j)esto Zagreb

Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime17.06.14 18:45

U svojim uspomenama iz JNA pisao sam da sam služio u 15. mptad koji se sastojao od 1. ptlob, 2. ptlob, 3. sob i moje pt čete. Treća baterija je imala samohotke 90 mm M-36 Jackson, koje su već prikazane u ovoj temi. Između ostalog korištene su i za obuku nas protutenkovaca gdje su glumile tenkove.
Jednom je samohotka kružila kroz kasarnu, a mi iz pt čete smo je, kao, napadali iz zasjeda. Sjećam se da smo koristili plastične tromblone i ručne bacače s nekim vježbovnim metkićima, a ja sam morao baciti bocu s vodom (fol molotov-koktel) s krova jedne zgrade.
Vozač samohotke je bio neki Smangalijev, inače zabavan tip koga smo znali svi u divizionu. Ostavio je poklopac vozačkog mjesta otvorenim, virio iz samohotke i dobro se zabavljao. U jednom trenutku je nešto tresnulo o oklop blizu njegove glave i dok si rekao uš čulo se ''klang!'' - to je on zatvorio poklopac.
Kasnije smo mi iz pt čete morali očistiti samohotku koja je bila sva blatnjava, a čast da perem gusjenice zapala je i mene.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime18.06.14 20:11


Nije iz JNA, ali se direktno odnosi na naslov teme...

Na vrh Go down
zokika
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 607
ČLAN OD: : 2013-10-10
DOB : 66
M(j)esto SG - SLO

Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime18.06.14 20:39

Slobodan. (citat):
Da li ste ikad vozili dva kilometra vezanih ociju. Very Happy 


Koliko mi je poznato, taj film su snimali u Deliblatskoj peščari. U te predele smo iz Kovina išli na terensku vožnju sa kamionima. Nismo baš vozili zavezanih očiju ali ipak je bilo zanimljivo...

Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 432
ČLAN OD: : 2013-12-16

Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime25.10.14 8:52

Kolege vozači T72/M84, kako vam se svidelo vožnja sa PPV2? Meni je prvi put bilo frka, posle sam se uhodao.
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 138
ČLAN OD: : 2010-04-09
DOB : 73
M(j)esto Ljubljana

Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime26.11.14 3:06

Ja sam se na Slunju , na bojevom gađanju četa u napadu okrenuo na bok , upadom jedne gusjenice u vrtaću , pa smo usled probe samoizbavljivanja iz rupe,  u nju još više upali i na kraju završili na 60 stepeni nagnuća na bok,  sa levom gusjenicom u zraku i sa patosem nasjednutim  na zemlju. 
Moj punioc , pošto smo tako i tako mislili odmah upotrebiti sve granate , koje je on stavio u saću i radi toga nije jih ni zakljućao-fiksirao. . Kad smo se nagnuli , meni nije više mogla  el žiroskopska komanda kupole nju više držati , jer je cev sa granatom , pritiskala prema zemlji i bojeći se,  da ne udari u zemlju , naredio stažisti , da koći kupolu i da isti tren javi kada to ućini , da ja  ugasnim el.komande. Uspjeli smo cev zadržati u vodoravnom položaju uspoređujući sa zemljom na naši desni. E kad smo izašli i kad sam pogledao u punioćev deo , vidjeo sam da smo mogli svi odleteti u zrak, jer su ostale granate izašle za 30cm iz saća i da nismo , neznajući za to,  zakoćili kupolu sa razlogom,  da sa cevju ne udarimo u zemlju ,  postolje topa bi u unutrašnjosti vrteći se  desno sa cevju padajućoj prema zemlji ,  porezalo svih 5 čauri iz saća virećih granata.
Neznam dal sam dobro objasnio al suština svega je bila odjednom dužina  i težina cjevi ,  koja je stvarala moment vrtnje na kupolu, a koje elektromotori nisu mogli više držati .
Došla je radiona, izvlakać, te još jedan tenk i pešadijsi vod , koji je napravio put iz vrtače , te su ga onako nasjeloga i potonuloga u zemlju jedva izvukli. Odmah je napravljen servis na planetarnim sklopovima , sve pregledano al je ipak kasnije , jer je ostao na poligonu još za obuku jednoga bataljona , ne našega , otišla dihtunga glave motora, tenku koji je imao 35 m/č
Zašto smo upali , razlog je ogromno visoka trava , kiks netaćnoga skretanja sa ceste na bojno polje iako smo ga dan prije oznaćili . Sa osmatraćnice gledali generali , a ja sam morao u knjige i izvještaj upisati gubitak jednoga tenka i to svoga ! Skoro sam plakao !
Da bude stvar još gora , tenk je vozio najbolji vozać bataljona , jer su iz dve ćete napravili jednu od najbolje prošlih u samoj nastavi, koja je trajala nećete vjerovati 13.5 meseca.
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 432
ČLAN OD: : 2013-12-16

Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime03.11.15 7:43

čato (citat):
Ja sam se na Slunju , na bojevom gađanju četa u napadu okrenuo na bok , upadom jedne gusjenice u vrtaću , pa smo usled probe samoizbavljivanja iz rupe,  u nju još više upali i na kraju završili na 60 stepeni nagnuća na bok,  sa levom gusjenicom u zraku i sa patosem nasjednutim  na zemlju. 
Moj punioc , pošto smo tako i tako mislili odmah upotrebiti sve granate , koje je on stavio u saću i radi toga nije jih ni zakljućao-fiksirao. . Kad smo se nagnuli , meni nije više mogla  el žiroskopska komanda kupole nju više držati , jer je cev sa granatom , pritiskala prema zemlji i bojeći se,  da ne udari u zemlju , naredio stažisti , da koći kupolu i da isti tren javi kada to ućini , da ja  ugasnim el.komande. Uspjeli smo cev zadržati u vodoravnom položaju uspoređujući sa zemljom na naši desni. E kad smo izašli i kad sam pogledao u punioćev deo , vidjeo sam da smo mogli svi odleteti u zrak, jer su ostale granate izašle za 30cm iz saća i da nismo , neznajući za to,  zakoćili kupolu sa razlogom,  da sa cevju ne udarimo u zemlju ,  postolje topa bi u unutrašnjosti vrteći se  desno sa cevju padajućoj prema zemlji ,  porezalo svih 5 čauri iz saća virećih granata.
Neznam dal sam dobro objasnio al suština svega je bila odjednom dužina  i težina cjevi ,  koja je stvarala moment vrtnje na kupolu, a koje elektromotori nisu mogli više držati .
Došla je radiona, izvlakać, te još jedan tenk i pešadijsi vod , koji je napravio put iz vrtače , te su ga onako nasjeloga i potonuloga u zemlju jedva izvukli. Odmah je napravljen servis na planetarnim sklopovima , sve pregledano al je ipak kasnije , jer je ostao na poligonu još za obuku jednoga bataljona , ne našega , otišla dihtunga glave motora, tenku koji je imao 35 m/č
Zašto smo upali , razlog je ogromno visoka trava , kiks netaćnoga skretanja sa ceste na bojno polje iako smo ga dan prije oznaćili . Sa osmatraćnice gledali generali , a ja sam morao u knjige i izvještaj upisati gubitak jednoga tenka i to svoga ! Skoro sam plakao !
Da bude stvar još gora , tenk je vozio najbolji vozać bataljona , jer su iz dve ćete napravili jednu od najbolje prošlih u samoj nastavi, koja je trajala nećete vjerovati 13.5 meseca.

Ovo je strašno, ali svakako je trebao da odgovara neko za to. Ja sam jednog vojnika koji je izgubio (Bog zna kako) čep od rezervoara, imao nameru da ga kaznim kako dolikuje (jer je ugrozio borbenu gotovost), par dana pritvora i produzenje v. roka, medjutim nije proslo, odmah mi je sugerisano da uradim neku kaznu druge prirode, te je bilo požarni, jedan dan je čuvao drvo, a drugi čuturicu ako se dobro sećam.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime03.11.15 13:17

pera84 (citat):
Ako me sjecanje ne vara, prvo moras da pocnes kao kondukter, a onda malo po malo..... Laughing

Točno tako kolega Pero prvo mora krenuti od konduktera jer postati vozač tenka nije lako a pogotovo T-34 sjećam se dečki iz Zalužana s obuke uvijek im radni kombinezoni bili prljavi i masni..
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 432
ČLAN OD: : 2013-12-16

Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime03.11.15 13:33

slavonski brod (citat):
pera84 (citat):
Ako me sjecanje ne vara, prvo moras da pocnes kao kondukter, a onda malo po malo..... Laughing

Točno tako kolega Pero prvo mora krenuti od konduktera jer postati vozač tenka nije lako a pogotovo T-34 sjećam se dečki iz Zalužana s obuke uvijek im radni kombinezoni bili prljavi i masni..
Ah drug Slavonski brod, i ako poštjem i cenim vaše postove koji su izuzetno zanimljivi, ja sam odavno bio kondukter, ako je potrebno mogu vam poslati svu dokumentaciju poštom, ili mailom, pošto na privatnu poruku nemam mogućnost, pa vi sami ustanovite koliko sam bio perač, koliko sam bio kondukter, vozač itd itd. Nemojte tako paušalno, a opet bio bi red da onda i vi meni pošaljete koliko ste vi bili kondukter, vozac, da bi postali inzenjer prometa, jer sam inzenjer prometa ta vasa diploma nije za krunu ako se knjiga samo ucila a ne zivilo to sto se radi. Hvala Vam na opaski
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime03.11.15 17:18

Srdjan Radovanov (citat):
slavonski brod (citat):
pera84 (citat):
Ako me sjecanje ne vara, prvo moras da pocnes kao kondukter, a onda malo po malo..... Laughing

Točno tako kolega Pero prvo mora krenuti od konduktera jer postati vozač tenka nije lako a pogotovo T-34 sjećam se dečki iz Zalužana s obuke uvijek im radni kombinezoni bili prljavi i masni..
Ah drug Slavonski brod, i ako poštjem i cenim vaše postove koji su izuzetno zanimljivi, ja sam odavno bio kondukter, ako je potrebno mogu vam poslati svu dokumentaciju poštom, ili mailom, pošto na privatnu poruku nemam mogućnost, pa vi sami ustanovite koliko sam bio perač, koliko sam bio kondukter, vozač itd itd. Nemojte tako paušalno, a opet bio bi red da onda i vi meni pošaljete koliko ste vi bili kondukter, vozac, da bi postali inzenjer prometa, jer sam inzenjer prometa ta vasa diploma nije za krunu ako se knjiga samo ucila a ne zivilo to sto se radi. Hvala Vam na opaski

Vidi kolega Srdjane ne poznaješ šale jer ovo je forum gdje nema ljutnje. Evo ti kratka moja biografija SSS prometni tehničar-vozač, instruktor vožnje i dipl.ing.prometa kasnije pukovnik u pričuvnom sastavu a ako si se našao uvrijeđen oprosti ja niti jedan posao ne omalovažavam. Što se tiče tvoje diplome dosta mi je i moje tuđe poštujem i cijenim svaka čast na postignutim ciljevima, Još jednom oprosti ako si se našao uvrijeđen jer nisam takav tip čovjeka koji nije u stanju pomoći ako imam mogućnosti. Lijepi i drugarski pozdrav!!
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 432
ČLAN OD: : 2013-12-16

Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime03.11.15 17:34

slavonski brod (citat):
Srdjan Radovanov (citat):
slavonski brod (citat):
pera84 (citat):
Ako me sjecanje ne vara, prvo moras da pocnes kao kondukter, a onda malo po malo..... Laughing

Točno tako kolega Pero prvo mora krenuti od konduktera jer postati vozač tenka nije lako a pogotovo T-34 sjećam se dečki iz Zalužana s obuke uvijek im radni kombinezoni bili prljavi i masni..
Ah drug Slavonski brod, i ako poštjem i cenim vaše postove koji su izuzetno zanimljivi, ja sam odavno bio kondukter, ako je potrebno mogu vam poslati svu dokumentaciju poštom, ili mailom, pošto na privatnu poruku nemam mogućnost, pa vi sami ustanovite koliko sam bio perač, koliko sam bio kondukter, vozač itd itd. Nemojte tako paušalno, a opet bio bi red da onda i vi meni pošaljete koliko ste vi bili kondukter, vozac, da bi postali inzenjer prometa, jer sam inzenjer prometa ta vasa diploma nije za krunu ako se knjiga samo ucila a ne zivilo to sto se radi. Hvala Vam na opaski

Vidi kolega Srdjane ne poznaješ šale jer ovo je forum gdje nema ljutnje. Evo ti kratka moja biografija SSS prometni tehničar-vozač, instruktor vožnje i dipl.ing.prometa kasnije pukovnik u pričuvnom sastavu a ako si se našao uvrijeđen oprosti ja niti jedan posao ne omalovažavam. Što se tiče tvoje diplome dosta mi je i moje tuđe poštujem i cijenim svaka čast na postignutim ciljevima, Još jednom oprosti ako si se našao uvrijeđen jer nisam takav tip čovjeka koji nije u stanju pomoći ako imam mogućnosti. Lijepi i drugarski pozdrav!!

Poštovanje,

Računajući da sam poslednji pisao na temu tenk T72, videvši vaš post u vidu citata, koji glasi kako glasi, i uzimajući u obzir da sam dosta mladji od vas, to sam shvatio kao pokušaj ponižavanja. Nisam ja neki Bog zna neki, ali pakni tako loš kako glasi citat. Sigurno ću u životu počinjati iznova i iznova, čovek pada i raste. I ako sam koliko vidim, inače ne bolujem od toga, primetio da imam 1-2-3 minusa od poslednjeg mog posta, tj, na repliku vama, mene to ne dotiče. Nikada se ne bih ovako poneo. Ne zameram ništa, u redu je za šalu. Hvala Vam
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime03.11.15 18:18

Srdjan Radovanov (citat):
[quote=[You must be registered and logged in to see this image.]]
Za kolegu tenkistu Srdjana!! cheers
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime03.11.15 20:24

omega12345 (citat):
Da li mi možete reči kako mogu postati vozač tenka? Very Happy

pera84 (citat):
Ako me sjecanje ne vara, prvo moras da pocnes kao kondukter, a onda malo po malo..... Laughing

slavonski brod (citat):
pera84 (citat):
Ako me sjecanje ne vara, prvo moras da pocnes kao kondukter, a onda malo po malo..... Laughing

Točno tako kolega Pero prvo mora krenuti od konduktera jer postati vozač tenka nije lako a pogotovo T-34 sjećam se dečki iz Zalužana s obuke uvijek im radni kombinezoni bili prljavi i masni..

Srdjane, nije te niko ni pomenuo, a jos manje vrijedjao.

Evo kako je sve islo.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime03.11.15 20:52

pera84 (citat):
omega12345 (citat):
Da li mi možete reči kako mogu postati vozač tenka? Very Happy

pera84 (citat):
Ako me sjecanje ne vara, prvo moras da pocnes kao kondukter, a onda malo po malo..... Laughing

slavonski brod (citat):
pera84 (citat):
Ako me sjecanje ne vara, prvo moras da pocnes kao kondukter, a onda malo po malo..... Laughing

Točno tako kolega Pero prvo mora krenuti od konduktera jer postati vozač tenka nije lako a pogotovo T-34 sjećam se dečki iz Zalužana s obuke uvijek im radni kombinezoni bili prljavi i masni..

Srdjane, nije te niko ni pomenuo, a jos manje vrijedjao.

Evo kako je sve islo.
Druže generale nismo tu da nekoga vrijeđamo već smo tu da se sjetimo lijepih uspomena iz JNA i kolega koji su bili s nama. Lijepo je upoznati i druge kolege ili drugove bez obzira na kojemu su dijelu i prostoru SFRJ služili časno i pošteno, te lijepo molim da se kolegi ne daju sankcije. ipak sam je godinama bio starješina, oficir ili časnik te u moje vrijeme nije lijepo bilo kazniti vojnika ili starješinu nižega čina. Pozdrav generalu salutiranje
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime03.11.15 21:07

slavonski brod (citat):
Druže generale nismo tu da nekoga vrijeđamo već smo tu da se sjetimo lijepih uspomena iz JNA i kolega koji su bili s nama. Lijepo je upoznati i druge kolege ili drugove bez obzira na kojemu su dijelu i prostoru SFRJ služili časno i pošteno, te lijepo molim da se kolegi ne daju sankcije. ipak sam je godinama bio starješina, oficir ili časnik te u moje vrijeme nije lijepo bilo kazniti vojnika ili starješinu nižega čina. Pozdrav generalu salutiranje
lol!

SB,

nije niko pomenuo kaznjavanje jer nema nista kaznjivo. Samo sam pokusao objasniti kako je doslo do tvoje replike jer da je kolega Radovanov procitao sve od pocetka vidio bi da se tvoja replika ne odnosi na njega.
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 432
ČLAN OD: : 2013-12-16

Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime03.11.15 21:10

Drugovi, ja sam dao svoje vidjenje stvari. Priznajem da nisam toliki majstor da nekome i danas dan budem šegrt, al sam mnogima u penziji gurao u rikverc. Znam da su nova pravila na forumu, sa kojima mi ne pada na pamet da se upoznajem, ali ako imaju veze minusi il plusevi, onda šta da radim, mada mislim da to nebi smelo imati veze. Drug Slavonski Brod nije imao opciju za privatnu poruku inače bih ja to tim načinom probao da rešim, i ako nikada nisam bežao od javnoga načina. Čovek je rekao na kraju što je rekao, priznajem grešku ako sam pogrešio. Hvala Vam
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime04.11.15 11:48

Za kolege tenkiste: " Što će nama tenkistima vina kad imamo nafte i benzina ". Lijepi i drugarski pozdrav svim pripadnicima oklopno-mehaniziranih jedinica JNA!! cheers
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime04.11.15 11:55

[You must be registered and logged in to see this image.]

Za kolege tenkiste koji su služili JNA u najboljem tenku M-84 na prostorima SFRJ!!
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 138
ČLAN OD: : 2010-04-09
DOB : 73
M(j)esto Ljubljana

Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime11.01.16 0:37

Vidim , da se vi ovdje sprdate sa mojim vozaćem ! Neće moći , jer je u JNA stupio sa ispitom A,B, C i E  i automehanićara. Posle JNA je vozio u KOMPAS-u turistićke autobuse , a to su mogli voziti samo najbolji šoferi. A i u bataljonu je prepoznat kao najbolji vozać . Jože iz LJ - Vevče , a obuku završio u BL.
Kod raspoređivanja sa prilazne ceste , levo na svoju borbenu putanju i mete,  il smo zakasnili ili skrenuli prije , pa smo kroz šikaru levo od ceste došli na neko generalno udubljenje jedno 200m u promeru iznad koga je išao put , a u samoj sredini tog udubljenja je bila još i pomenuta vrtača , koja se nije vidjela od ogromno visoke trave na tom djelu . Tu nitko vozio nikada nije nit kosio ! Kad nas je tražio komandant Belinac sa đipom,  dva puta je zaokružio oko nas , pa nas nije vidjeo ,  stažista se u šoku nije osudio javiti. Kad sam se mu ja javio i kad nas je pronašao , poludjeo je , jer je pretpostavljao , da smo se okrenuli , al skroz naglavačke  i da se radi antene u zemlji ne možemo javiti , a da sami mi sjedimo naglavaćke ili priklješetni od kupole.
I nemojte se puno hvaliti sa nekim zvanjima ala prometni strućnjak , kao prigodan za vozaća tenka. Još najbolji za vozaća je bio  buldožerista , jer su komande bile na poluge a ne na đojstik kao danas .
Na vrh Go down
Sponsored content





Vozač tenka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vozač tenka   Vozač tenka - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Vozač tenka
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Nikšić VP 6523 izviđači
» Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'
» Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak
» GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
» VOZAČ SAMOHODNOG TOPA (SAMOHOTKA)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Kopnena vojska-
Idi na: