FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarne u centru Karlovca

Go down 
+12
East&West
svejk
boyan64
PORUCNIK
vuki
kiselasaso
Stazio
purger
semsudin
miler
Max Blitz
buce
16 posters
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u centru Karlovca   Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Icon_minitime25.05.15 16:41

svejk (citat):
Kao 24-godišnjak teško sam prihvaćao vojnički dril. Puno lakše su to podnosili mlađi pitomci, oni od 19 i 20 godina.

Pozdrav Švejk i dobro došao na forum.

Sve si rekao s ovim rečenicama, samu bit i suštinu.  Wink

Ne može kraće i jasnije.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u centru Karlovca   Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Icon_minitime25.05.15 21:03

Evo ti švejk za dobrodošlicu jedan plus, i ti Max-e osim pohvale mogao si i plus dati. Nije kasno imaš fore. Wink

Primer kako treba da izgleda učlanjenje u forum study


_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
svejk
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2015-05-25
DOB : 74
M(j)esto Zagreb

Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u centru Karlovca   Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Icon_minitime26.05.15 13:50

Služim narodu(sa velikim N) ! Hvala na pohvalama.A jel' može sad nagradno ?A ćin ? Tek kad vam ispričam događaje, npr prva janjetina u Staroj Korani u siječnju 1975. Pa kad čekam a janjac se vrti, pa vrti, pa vrti...a sline cure k'o pasu.Pa konjak između razvijača i fiksira u foto klubu.Pa rešo za grijanje kemikalija i kuhanje kave po vlastitom ukusu.Pa naresci suhomesnate robe u hladnom dijelu našeg foto kluba...Pa klizanje van kad nemaš auzvajs...Pa susreti sa mjesnim stanovnicama...Ma bilo je lijepo.Jedino ono kopanje zaklona i ono ležanje u zasjedi na minus 7 celzijevaca, pa tako 2 sahata.Pa onaj marš od 38 km kada je poručnik Petrović u 02.30 počeo na stojećki spavati i sanjati kada smo već bili u kasarni i kada mi se moj vojnički krevet činio najboljim krevetom na svijetu, ma kakva A kategorija, 5 zvjezdica + LUX kategorija, a brzi tuš u, naravno, grupnom tuširanju kao wellnes 1975 u siječnju/veljači, pa u čiste plahte/čaršave...
A onda, na stažiranju u Puli, usred ljeta, iznenada, kičma se ukočila, pa nekoliko dana brufeni, pa poslije, istog ljeta, upala krajnika, pa dr Radovan iz pulskog stacionara i 10 streptomicina poslije kojih se više nikad krajnici nisu upalili, sve do danas, 40 godina poslije toga.Uuuuh, pa cijeli život je već iza mene.
Imam za pričati i o vježbi Bilogora 77 i o vježbi na Slunju 81.Ma imam svašta.Treba se samo sjetiti...
Hajde da vam ispričam o hvatanju ubačene diverzantsko terorističke grupe lipanj 76 u Istri.Dobijem ja sektor od 2 km zračne linije za pokriti i pretresti sa 13 vojnika.A teren ispresijecan-same vrzine...Kurir mi lipsa odmah, RUP mi ne pomaže, i ja gore dolje po vrzinama.PO meni 3 remena sa svake strane-disanje otežano.Temperatura jedno 38 u hladu a na suncu tko zna koliko.Znoj se cijedi i ne rashlađuje pregrijano tijelo.Odjednom vrtoglavica i mučnina.Znam simptome toplotnog udara.To je to.Na sreću jedan vojnik je imao vode i malo hladovine i to malo vode je pomoglo.Na dosegnutoj liniji postavljamo zasjedu, cijelu noć.Znam zaspati će odmah ako ih stavim pojedinačno.Zato po dvoje.Jedan da spava a drugi da je budan, pa na smjenu.I ja sa jednim desetarom isto tako.Odspava desetar 2 sata, sad ću ja...
Probudi me kapetan, komandir čete:Tako druže vodniče, spavate ...isprehlađivati ćete se na toj zemlji(a gdje mi je što drugo-dolje tvrdo, gore visoko).Skočim i ostanem budan do jutra.Moj desetar produžio dulje od svoja 2 sata i zato nas je kapetan zaskočio.Ipak, ljudi u selu Krnica su častili vinom.I to dobrim, crnim vinom.A mi nismo smjeli puno.Takva je vojnička disciplina.A diverzante su uhvatili drugi.Mi smo samo čuli za njih...
Na vrh Go down
miklovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-05-26

Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u centru Karlovca   Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Icon_minitime26.05.15 21:32

U Karlovcu je bilo 36 Vojnih pošti. Služio sam VP u Petrovoj gori, 1986 staža, kod poručnika Ceranića sada pokojnog, poručnika Džanko Kema, stariji vodnik Torma , Šarenac, Glamočak,
Na vrh Go down
Nenad.nis
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-07-11

Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u centru Karlovca   Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Icon_minitime11.07.15 2:58

Sluzio sam u kasarni Marko Oreskovic u Karlovcu 90/91 godine. Bili smo reprezentativci tadasnje JNA.
Sta je sada sa tom kasarnom? Jos tada je to bila neka stara zgrada iz valjda drugog svetskog rata, mozda i pre. Karlovac, jako lep grad, vreme provedeno tamo, je nesto prelepo.... Ako ima koga iz tog doba neka se javi...
Na vrh Go down
soch
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-04-28

Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u centru Karlovca   Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Icon_minitime10.01.17 20:02

Max Blitz (citat):
Buce, koja kasarna je ova na slikama, u članku se naziva 'Oružana'?

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ova zgrada je g.1987 bila Centralni vojni zatvor (za sve kasarne koje nisu bile u stanju izvršiti "kasarkog") Karlovac. Zbog spavanja na straži i tučnjave sa kaplarom, boravio sam tu 15 dana.
Bilo je zanimljivo. 9 cigana i ja.
Na vrh Go down
buce
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2014-04-07

Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u centru Karlovca   Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Icon_minitime11.01.17 20:21

Soch hvala ti. Ja sam tu prolazio 8 meseci 1981. skoro svaki dan i nikada nisam video vojsku, a zvali smo je oružana. Možda poneki vojnik. Služio sam u centru veze. Tada je CV bio u zgradi desno na drugoj slici. Mi smo bili smešteni u Ivo Lola Ribar levo od oružane niz ulicu jedno 200 metara. Tada je tamo bila letnja bašta JNA, a iza kasrna Marko Orešković
Na vrh Go down
Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Gorica 660


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 989
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 53
M(j)esto Brčko dc, BiH

Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u centru Karlovca   Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Icon_minitime31.01.17 10:37

Novi Dom JNA izgrađen pored kasarne "Robert Domani" koja je poznatija bila kao kasarna Luščić...

[You must be registered and logged in to see this image.]
........

_________________
"Bolje hrabro pobjeći sa fronta nego kukavički poginuti !"  [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Gorica 660


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 989
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 53
M(j)esto Brčko dc, BiH

Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u centru Karlovca   Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Icon_minitime31.01.17 10:41

Kasarna "Petrova Gora" 1991 godine, jedinice vojne policije u zadnjim pripremama za napuštanje kasarne...

[You must be registered and logged in to see this image.]
..............

_________________
"Bolje hrabro pobjeći sa fronta nego kukavički poginuti !"  [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
buce
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2014-04-07

Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u centru Karlovca   Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Icon_minitime15.08.18 23:59

Listam ove stare pootove i se prisećam. Pre neki dan me je moj klasić, koga sam našao na FB potsetio da je na slici gde je trg sa česmom, levo ta oružana, gde u moje vreme nije bilo vojske, a desno je kasarna Ivo Marinković gde je bio smešten centar veze i komanda. On je tu bio, a nijednom se nismo sreli posle prekomande, a ulazio u tu kasarnu milion puta.
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u centru Karlovca   Kasarne u centru Karlovca - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarne u centru Karlovca
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Kamensko, Karlovac
»  Kruševac, januar '84.
» Artiljerijski školski centar Zadar
» Strumica 1988/1989
» Split - Dračevac 1990/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: