FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Share | 

Leskovac 'Kosta Stamenković' klasa septembar 1987

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
MikiJovanovic
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 216
REPUTACIJA : 11
Član od : 2013-12-01
Dob : 43
M(j)esto jug srbije

KomentarNaslov komentara: medja   27.11.14 20:09

Imam dobrog druga oficir k1k po cinu jer na strelistu moraju imati vojne dozvole da bi usli da skupljaju to seno,a moj pretpostavljeni to resava za mene da bih ja to odradio i za njega a i za MENE.Odmah bi te vodio na leskovacki rostilj,priznaj da li postoji bolji rosti od leskovacki,nije bitno sto sam iz tog kraja.
Na vrh Go down
Sinkovac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
REPUTACIJA : 0
Član od : 2016-11-22

KomentarNaslov komentara: Re: Leskovac 'Kosta Stamenković' klasa septembar 1987   22.11.16 18:35

@Pero™ (citat):
Dobrodošao na forum, Damire

Ja sam  bio pešadija u Leskovcu, tačno godinu pre tebe, u januaru smo otišli u prekomandu na granicu, tako da se ni slučajno nismo videli.

Jeste bili na T43 jer drugih tenkova nisam video, a nisam ni imao prilike da razgovaram sa ostalim rodovima vojske što su još služili tamo.

Pozdrav, Pero
Zdravo Pero. I ja sam septembarac 1986. 2. četa, 1. vod.
Pozdrav Sinkovac
Na vrh Go down
Kimih
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2017-05-31

KomentarNaslov komentara: Re: Leskovac 'Kosta Stamenković' klasa septembar 1987   19.06.17 13:21

padobranac
Zdravo ljudi!
Bio sam septembarska klasa 87,1.četa,prvi vod,kap.Milić Pajo.Ceo rok bio u ovoj kasarni.
Pozz svima.
Na vrh Go down
DraganPOČ
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2017-09-28

KomentarNaslov komentara: Re: Leskovac 'Kosta Stamenković' klasa septembar 1987   28.09.17 10:57

@damir1968 (citat):
Sasvim slučajno sam našao ovaj portal, možda ga prati netko iz generacije 'septembar 1987' iz tenkovske jedinice kapetana Sejfe Šarića!
Iako je od tada prošlo više od 25 godina, sjećanja na dane provedene u Leskovcu su još uvijek živa!
Pozdrav svima,
Damir (Rijeka)
Ja nisam tenkista ali sam septembarac '87. Bio sam paviljon najbliži trpezariji, odmah iznad vas tenkista, protiv-oklopna četa, nišandžija na BST. Nisam išao u prekomandu, sve vrijeme sam bio u kasarni K. Stamenković , Donje Sinkovce. 
Pozdrav, klasići  salutiranje
Na vrh Go down
Begi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2016-11-14
M(j)esto Cerklje na Gorenjskem

KomentarNaslov komentara: Re: Leskovac 'Kosta Stamenković' klasa septembar 1987   07.10.17 15:38

@DraganPOČ (citat):
@damir1968 (citat):
Sasvim slučajno sam našao ovaj portal, možda ga prati netko iz generacije 'septembar 1987' iz tenkovske jedinice kapetana Sejfe Šarića!
Iako je od tada prošlo više od 25 godina, sjećanja na dane provedene u Leskovcu su još uvijek živa!
Pozdrav svima,
Damir (Rijeka)
Ja nisam tenkista ali sam septembarac '87. Bio sam paviljon najbliži trpezariji, odmah iznad vas tenkista, protiv-oklopna četa, nišandžija na BST. Nisam išao u prekomandu, sve vrijeme sam bio u kasarni K. Stamenković , Donje Sinkovce. 
Pozdrav klaso,

Ja sam isto bio septembarac 87 u kasarni u Knjaževcu, i bio sam u protivoklopnom vodu nišandžija BST
Prošle godine sam opet sreo takav BST u muzeju u Pivki
Ima mnogo zanimljivih dogadžaja iz obuke BST.
Na vrh Go down
damir1968
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
REPUTACIJA : 3
Član od : 2014-04-29
M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: Leskovac 'Kosta Stamenković' klasa septembar 1987   20.10.17 21:04

@DraganPOČ (citat):
@damir1968 (citat):
Pozdrav svima,
Damir (Rijeka)
Nakon puno vremena evo me opet na ovom forumu!
U tom paviljonu bio je i moj prijatelj Nenad iz Rijeke - ista generacija (IX/87), ali je on otišao u prekomandu...
Pozdrav!
Na vrh Go down
DraganPOČ
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Leskovac 'Kosta Stamenković' klasa septembar 1987   02.11.17 15:06

Damire, ako misliš na paviljon koji sam ja pominjao, nije sa mnom u četi bio niko iz Rijeke pa ni pomenuti Nenad. Mi smo dijelili paviljon sa minobacačlijama (MMB - ako se ne varam) pa je moguće da je bio u tom bataljonu.
Na vrh Go down
BLEKSON
Gušter
Gušter

Član od : 2016-11-17

KomentarNaslov komentara: Re: Leskovac 'Kosta Stamenković' klasa septembar 1987   10.11.17 14:17

Zdravo Klaso ,

od januara 88 do Septembra 88 , Pozadinska Ceta , Kjato u Tehnicku radionicu ( civilni majstori za opravku vozila ) , Zlatko iz Skopje.
Isto ko Damir , nisam isao na postrojavanje , imao izlaz 24 h , tusiranje u radionicu kod mene Smile , itd. itd .  malo drugacije za vojnicki zivot.
Bio jedan od retkih 20 ljudi koji nisu otisli na teren kad je bila cela kasarna Smile 

Ne secam se imena Komandira kasarne, Pozadinske cete , Tehnicke radionice ?
Ako neko nesto zna nek pise .

Pozdrav
Na vrh Go down
Kimih
Gušter
Gušter

Član od : 2017-05-31

KomentarNaslov komentara: Re: Leskovac 'Kosta Stamenković' klasa septembar 1987   17.11.17 2:22

Komandir kasarne je bio,tada potpukovnik Lazarević,zamenik major Milan Kotur.Zlatko,verujem da se znamo.Bio sam od sept.87 do sept.88,ceo rok u pozadinskoj četi,u magacinu kod zastavnika Samjuela Krajčija.To je na 20metara od tehn.radionice.
Komandir pozadinske čete je bio kap.I klase Žarić.Čovek - LJUDINA!
Na vrh Go down
BLEKSON
Gušter
Gušter

Član od : 2016-11-17

KomentarNaslov komentara: Re: Leskovac 'Kosta Stamenković' klasa septembar 1987   15.01.18 15:22

@Kimih (citat):
Komandir kasarne je bio,tada potpukovnik Lazarević,zamenik major Milan Kotur.Zlatko,verujem da se znamo.Bio sam od sept.87 do sept.88,ceo rok u pozadinskoj četi,u magacinu kod zastavnika Samjuela Krajčija.To je na 20metara od tehn.radionice.
Komandir pozadinske čete je bio kap.I klase Žarić.Čovek - LJUDINA!
komandir tehnicke radionice je bio Ljubomir Stojanovic ???
i nisi rekao kako se zoves i odakle si mozda se setim...
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik
Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 470
REPUTACIJA : 9
Član od : 2013-04-08
Dob : 56
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Leskovac 'Kosta Stamenković' klasa septembar 1987   15.01.18 16:54

Niko ne priča o leskovačkom roštilju...nije se tada imalo novca za roštilj i pivu .... Very Happy
Na vrh Go down
DraganPOČ
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Leskovac 'Kosta Stamenković' klasa septembar 1987   29.01.18 12:00

@posavljak (citat):
Niko ne priča o leskovačkom roštilju...nije se tada imalo novca za roštilj i pivu .... Very Happy
Leskovački roštilj je krivac što sam dobio 20kg za pola godine. Najbolja pljeska bila u kafani "Složna braća", inače prva na spisku zabranjenih za vojsku. Zabranjeno voće najslađe.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Leskovac 'Kosta Stamenković' klasa septembar 1987   

Na vrh Go down

Leskovac 'Kosta Stamenković' klasa septembar 1987
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Leskovac 'Kosta Stamenković' klasa septembar 1987
» Leskovac 'Kosta Stamenković' klasa novembar 1984/85
» KASARNA SINKOVCI LESKOVAC KLASA SEPTEMBAR 1986.
» Leskovac, kasarna 'Južni logor', klasa septembar 91/92, predislokacija iz Skoplja 'Gjorče Petrov'
» Klasa Septembar 89/90 Ohrid V.P. 7059/11