FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Križevci '81.

Go down 
+5
igabiba
Pedja70
Max Blitz
more6
Stefan21
9 posters
AutorPoruka
Stefan21
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-02-02

Križevci '81. Empty
KomentarNaslov komentara: Križevci '81.   Križevci '81. Icon_minitime19.02.14 0:44

Stefanovski, Bitolj,  bio sam  oktobarska klasa 81 u Krizevcima, protivtenkovska artiljerija, kod kap. Milenkovica....
Htio bi da iskontaktiram sa nekim iz moje klase...zasad pozdravljam sve clanove ovog foruma.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Križevci '81. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Križevci '81.   Križevci '81. Icon_minitime05.03.14 20:39

Šteta što ti se nitko ne javlj ali da ti dam par obavijesti o tvojoj bivšoj kasarni.Još uvijek je čitava,unutar kasarne nasuprot onih stambenih zgrada izgrađen je lijepa zgrada za učenike srednjih škola.U prizemlju glavne zgrade sad je uređen dječji vrtić,bivši restoran gdje ste ručali i sad ima istu funkciju naime uređen je u simpatični restoran gdje se može jeftino nešto pojesti i popiti,gradi se i starački dom.Zgrada bivšeg doma JNA sad se renovira i bit će gradska knjižnica.Inaće sam grad Križevci puno se je promjenio od te 1981.godine jako bi se iznenadio.Pozdrav!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Križevci '81. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Križevci '81.   Križevci '81. Icon_minitime06.03.14 1:01

more6 (citat):
Još uvijek je čitava, unutar kasarne nasuprot onih stambenih zgrada izgrađen je lijepa zgrada za učenike srednjih škola, gradi se i starački dom. Zgrada bivšeg doma JNA sad se renovira i bit će gradska knjižnica.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ex-Dom JNA, sada knjižnica


[You must be registered and logged in to see this image.]

Temelji doma za starije u bivšoj kasarni


[You must be registered and logged in to see this image.]

Učenički dom


[You must be registered and logged in to see this image.]

Renoviranje učeničkog doma
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Križevci '81. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Križevci '81.   Križevci '81. Icon_minitime06.03.14 1:07

Bravo Max Blitz brži si od brzine svijetlosti.Kolegi će biti drago kad sve ovo vidi.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Križevci '81. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Križevci '81.   Križevci '81. Icon_minitime06.03.14 1:39

more6 (citat):
Inaće sam grad Križevci puno se je promjenio od te 1981. godine jako bi se iznenadio.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Križevci iz paraglejdera


[You must be registered and logged in to see this image.]

Križevci 1935.


Novouređeni centar grada

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Križevci '81. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Križevci '81.   Križevci '81. Icon_minitime06.03.14 1:45

Max Blitz (citat):
more6 (citat):
Inaće sam grad Križevci puno se je promjenio od te 1981. godine jako bi se iznenadio.

Križevci iz paraglajdera
Križevci 1935.
Novouređeni centar grada

Još jedna pohvala tebi !

Na vrh Go down
Stefan21
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-02-02

Križevci '81. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Križevci '81.   Križevci '81. Icon_minitime26.03.14 16:09

Puno Hvala, kolegama Max Blitza i More 6, na ovaj fini izvestaj o gradu u kome sam proveo godinu dana i mogu samo da se pohvalim da sam se dobro te ljepo proveo ... Bas mi je fino doslo od ovag izvestaj i fotografije ovg ljepog grada, koji kako mogu da zakljucim otisao dosta napred...Jos jednom PUNO HVALA I VELIKI POZDRAV KOLEGAMA,
ps posto i ja poslom u jednu gradjevinsku firmu radim na izgradnju Bitoljske kasarne u civilne svrhe, potrudicu se da postavim neku fotografiju kako bi nekom od kolega doslo fino oko srca ....pozdrav.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Križevci '81. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Križevci '81.   Križevci '81. Icon_minitime28.03.14 9:28

Drago mi je da se golega Stefan 21 malo podsjetiš starih dana.Grad se naravno dosta izmjenio i dogradio.Možda te kad posao dovede i u ove krajeve pa da i sam vidiš.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Križevci '81. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Križevci '81.   Križevci '81. Icon_minitime03.05.14 13:02

Skladišni prostor u šumi Široko Brezje, na periferiji Križevaca, članak iz 2011.

LINK

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Pedja70
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-09-19
M(j)esto Kula

Križevci '81. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Križevci '81.   Križevci '81. Icon_minitime19.09.15 23:16

Bio sam u Krizevcima od maja 1990 do novembra iste godine. Služio sam u komandi stana kod st. vod. Širjan Stjepana. Da li neko zna njegovu dalju sudbinu.
Na vrh Go down
igabiba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-01-13

Križevci '81. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Križevci '81.   Križevci '81. Icon_minitime13.01.17 21:40

Napravicu copy/paste iz druge teme:

Pozdrav

Moje ime je Sasa i ja sam iz Slovenije, a sluzio u toj istoj kasarni Kalnik 88/89  [You must be registered and logged in to see this image.]
U biti sve tamo u Krizevcima je imalo ime Kalnik (brdo visoko cca 300m gde su se nalazile antene i odasiljaci JNA). Znaci hotel (100m od kasarne na uzvisici) je bio Kalnik, kasarna se zvala Kalnik trgovina Kalnik....ma jel neko rekao rec Kalnik danas?? [You must be registered and logged in to see this image.]
Inace sam bio septembarac 88/89, VP se ne secam al nesta slicno 6892...Artiljerija. Zgrada iznad tebe tamo gde je bila tel. centrala. Sa vanjske strane te zgrade je bila tel. govornica...
Tih oficira se ja ne secam niti jednog. Moj kapetan baterije je bio Grgic Mitja, koji je jos uvjek aktivan u Beogradu jako visoko po rangu. Barem lani je jos bio...Njegov zamjenik je bio Graovac Momir a koji je na zalost poginuo u prokletom ratu...
Secam se jos recimo zastavnika Tutu. Tako smo ga zvali. Tuto bugarin. Inace je bio Tutko ako se ne varam. Prezime nikad nisam ni upamtio, hehe. On je bio za magacine hrane, kuhinje, veseraja,, kupaone, kiselog kupusa (bemti kiseli kupus....). U kuhinji je nio vodnik Šukić Jovan. Za ime nisam siguran. Mali sitni vrag, dosadan ko tesne gace.
Nadalje se secam civilnog kuvara Slavka. Njega sam video na tv za vreme rata. Kuhao je vojnicima, hehe. Onda secam se sledecih prezimena, za cinove nisam siguran...
Kapetan Gagič - od druge baterije. Veciti rival sa mojim kapetanom koja ce bit bolja baterija
Major Trbojević - osto mi u sjecanju kao malkice nizi pocelavi covek. Bio je dobar, jako dobar covek

Secam se faca dosta ali imena mi nisu ostala. Mozda se setim jos kojeg. Znam da je bio taj Tuta vise manje pijan. Par generacija prije moje generacije povukao na vojnika pistolj. Imao zabranu nosenja oruzja, osim na vezbama, hehe. Porucnika od pozadine se secam po faci, malkice duze a tanje lice. Uvek nosio aktovku. I bio jako brz na pozdravljanju. Ono energicno, brzo....zum zum gotovo.
E sad. Secam se izdvojene straze. Mislim da se zvalo Brezje. Tamo je bilo podosta magacina koje smo cuvali.
Secam se i naprimer kuca...na puno njih je pisalo RACAK. Valjda je to znacilo da se rodila kci. Hmmmm il je bio sin? Po imenu bi trebo bit sin valjda.
E sad kada meni nabubri mozak, pa se mozda setim i kojih drugih imena ili prezimena ja cu napisat ovde. Ja se nadam da ti ovde svratis svake toliko pa cu ja pisat koliko toliko, hehe.

Lep pozdrav od mene za vas...
Na vrh Go down
Perica Jokić
Gušter
Gušter
Perica Jokić


BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2017-06-06
DOB : 62
M(j)esto Berane (Ivangrad), Crna Gora

Križevci '81. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Križevci '81.   Križevci '81. Icon_minitime15.06.17 20:24

[You must be registered and logged in to see this image.]
Iz slovenačkog Šentvida (blizu Ljubljane) prekomandovan sam 28.12.1981. u Križevce. 

U Križevcima sam tokom 1982. služio vojni rok, do septembra (rujna) kada sam se "skinuo" (rečeno vojničkom terminologijom), zapravo, kada sam završio sa vojnikovanjem. Dakle, u Križevcima sam u vojničkoj uniformi proveo punih devet mjeseci. 

Bio sam pozadinac, mehaničar za izvore, i mjesto zanimanja bila mi je Akumulatorska stanica (AKS). Broj vojne pošte bio je VP 1634/2. 

Starješina mi je bio, izvjesni kapetan Pavičić (mislim da se zvao Slavoljub, negdje je iz Srbije, a imao je brkove). Komandir garnizona, pukovnik Mergon. Ne sjećam se njegovog imena.

Majstor (civilno lice) sa kojim sam radio sa akumulatorima zvao se Selthofer Ljudevit. 

Želio bih da znam ima li nas još iz te generacije, gdje smo, šta smo i šta pamte iz tih dana. Na primjer, kako se zvalo mjesto (ili poligon) gdje smo išli na obradu (branje) vrbovog pruća. Za sada toliko. Pozdrav svima iz ove kasarne.
Na poklon Vam šaljem jednu fotografiju iz kruga križevačke kasarne. Ja sam onaj skroz desno. 

(Perica Jokić)
Na vrh Go down
Avgust 1984
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-03-04

Križevci '81. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Križevci '81.   Križevci '81. Icon_minitime31.03.21 1:31

Bio sam Avgustovska klasa ‘84.. VP 6892/7  Kapetan Miloš Poštić, mnogo smešan i nezgrapan čovek. Stariji vodnik - stažista u početku Šuvajlo Đorđe iz Hadžića kod Sarajeva a kasnije potporučnik Graovac Momir (baš mi žao da je poginuo u ratu) negde dole od Knina.. Sećam se i gore pomenutih zastavnika “Tute” i tog malog picopevca Šukića kada je prvo došao u kasarnu... Pukovnik Rade Keča je bio komandant kasarne. 
Kada sam došao evidentičar- ćata je bio Bojan - Slovenac koji me je nekako zagotivio i predložio kapetanu za njegovog zamenika kada se on skinuo.. Onda je i počelo mojih 8 meseci uživanja jer sam imao celo blokče dozvola za izlazak u grad koje sam sakrio od kapetana a pošto mu je potpis bio smešno lak, svaki vikend sam bio u gradu... Na sve načine pokušavam da se setim kako se zvao kafić u kojem sam stalno izlazio ali se zato sećam 3 Križevčanke sa kojima sam postao super “ortak” u pijandurisanju i super tulumima... Suzana, Sabina i Mihaela (njeni su živeli u ulici Cvjetna...) su mi sigurno ulepšale moje JNA dane... Ako kolega Vodnik ili Max Blitz možda poznaju neku od njih molim vas da mi javite.. 
Pošto sam pravio raspored smena za požarstvo dosta imena od moje “generacije” mi je ostalo u glavi... bilo bi mi drago da se neko od njih javi ako pročita ovaj tekst: Voštinić Predrag, Smiljanić Nebojša, Rajić Željko, Matić Dragan, Ivanović Mladen, Remškar Andrej, Šabani Emšija, Dodaj Palj, Marevci Enver, Bulić Nesib, Kunovski Sašo... Par meseci sa nama je bio i pokojni Dino Dvornik pre nego su ga prekomandovali, sećam se da mu je na zakletvu došao otac Boris...
Na vrh Go down
Bajram
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2022-02-22

Križevci '81. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Križevci '81.   Križevci '81. Icon_minitime22.02.22 22:30

Ja sam bio u istoj generaciji (avgust'84.) Dobro se sjećate imena ali ja se zovem Bajram a ne Enver.

Avgust 1984 voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13122
ČLAN OD: : 2009-05-01

Križevci '81. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Križevci '81.   Križevci '81. Icon_minitime22.02.22 22:37


Dobro došao Bajram! salutiranje

_________________
Bit će ovo sve dobro!
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Avgust 1984
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-03-04

Križevci '81. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Križevci '81.   Križevci '81. Icon_minitime07.02.23 1:44

Bajram (citat):
Ja sam bio u istoj generaciji (avgust'84.) Dobro se sjećate imena ali ja se zovem Bajram a ne Enver.
Bajrame, oprosti mi na lapsusu… Bio je i jedan Enver ali vidiš njegovog prezimena se ne sećam.. Ja sam Goran Pilipovic a zvali ste me Pile.. Gde si sada, tj gde živiš!? Ja sam u Engleskoj još od 1988! Pozz i javi se ..

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





Križevci '81. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Križevci '81.   Križevci '81. Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Križevci '81.
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» KRIŽEVCI, VP 1634/2
» Križevci 4. novembar obuka varaždin kalnički partizani vod veze

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: