FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar

Go down 
+18
Ljulje
Novica 66
Čedomir Bosić
SasaK
SveJug
Tadic
posavljak
mornar71
Dudic
Stazio
ZAGORAC
Pero™
Senad
TomasCE
dinosaurus
Kemo Specijalac
Vojnik Graničar
GRANIČAR DPŠ
22 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Tadic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2014-12-31
DOB : 60
M(j)esto DERVENTA R,SRPSKA ( BIH)

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime02.01.15 15:56

[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime02.01.15 16:03

Tadic (citat):
,tad sam prvi put jeo neku lisnatu travu sa jajima bilo super mi smo ih uvijek obilazili i oni su takorekuci bili granicari.

Mozda je to bila  Pita sa spanaćem i sirom? Zove se jos zeljanica.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Tadic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2014-12-31
DOB : 60
M(j)esto DERVENTA R,SRPSKA ( BIH)

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime02.01.15 16:08

[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
Tadic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2014-12-31
DOB : 60
M(j)esto DERVENTA R,SRPSKA ( BIH)

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime02.01.15 16:21

[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime02.01.15 16:25

Evo da i ja, kao neko ko je u to vreme ziveo tamo blizu (Zajecar), pozdravim granicara Tadica..

Izgleda da su table " Oko i Uho" bile ceste na tom delu bugarske granice; da podsetim, postavljam sliku sa jedne bliske karaule:

[You must be registered and logged in to see this image.]


Sto se obilaska karaule tice, ne znam da li ju je policija uzela pod svoje ili je napustena; ali se o tome mogu raspitati, posto jos uvek imam prijatelje koji zive i rade u Knjazevcu. Samo mi potvrdi da li je lokacija karaule ovde: [You must be registered and logged in to see this link.]

S obzirom da se tamo otvara novi granicni prelaz Kadibogaz, tamo bi trebalo biti vrlo zivo, sto se ne bi moglo reci za sela, koja, odlaskom vojske, polako umiru...narocito selo Novo KorIto (sa naglaskom na I u lokalnom govoru)
Na vrh Go down
Tadic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2014-12-31
DOB : 60
M(j)esto DERVENTA R,SRPSKA ( BIH)

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime02.01.15 17:10

Ja mislim da je ta lokacija.
Na vrh Go down
GRANIČAR DPŠ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2014-02-04

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime02.01.15 19:12

I ja sam prvi puta vidio planinski način života koji se jako razlikuje od života u ravnici.Prijatelju Tadić drago mi je da si se javio i podjelio svoje uspomene sa svima koje i ja dijelim.Dodao bih prostorija u kojoj si peglao a bio je i gramafon zvali smo vojnički klub.I ja sam kad je bila velika hladnoća a snijeg do pojasa išao spavati u POJATE,a kad je bilo lijepo išli smo do prvog izvora ili samo na vrh Laćevine a usput smo sa vojničkim nožem na debelim bukvama ispisivali svoje ime,grad i npr."sitno 005" itd.Pored karaule živio je deda Ranko sa babom i imali su svinje,kokoši i dr. iako su imali kuću u Koritu.Kad smo imali proslavu Dana Graničara rekli su nam da svako ko je bio graničar ima pravo uz predhodnu najavu da posjeti svoju karaulu zato što je to ponosno zaslužio. Ja bih volio vidjeti svog komandira karaule Dragana Gajića koji je bio odličan komandir a i Čovjek!Pozdrav svima.
Na vrh Go down
SasaK
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2014-09-10

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime02.01.15 20:21

Karauli DPS je promenjeno ime u Kadibogaz.Bio sam tamo u decembru 93 u sklopu obuke poslat iz Pirota.
Po zadnjim informacijama sada je tamo granicna policija.Mozda je i bolje,jer nije napustena za razliku od vecine karaula na bugarskoj granici koje su osudjene na propadanje.
Na vrh Go down
Tadic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2014-12-31
DOB : 60
M(j)esto DERVENTA R,SRPSKA ( BIH)

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime03.01.15 13:52

Graničar DPŠ, Pozdrav takodje i ja sam dosta puta prespavo u onoj pojati prema gore kad ides od karaule na desnu stranu, neznam kako je se zvala ona gore stara napustena karaula pa smo jos dalje od nje isli u patrolu toim putem kad ides od karaule prodjese kraj kamena pise sfrj i broj na krivini prema gore,Kakva je bila dobra ekipa na karauli bilo muslimana iz bosne hrvata iz zagreba,solina,makarske iz makedonije makedonaca albanaca iz vojvodine madjara,slovenaca  najmanj je bilo nas srba nijednog trenutka nije bilo trzavic bili smo ko jedan.Sjecam se dobili smo tad najsavremeniji nocni dvogled.Sjecam se sad i ja kad ste spomenuli onog Ranka uz granicu.Na karauli smo sijali luk i krompir ispod puta u ulazu u karaulu,a jedan je makedonac ranio svinje.Vidim ovu sliku od karaule tu gdje su ta dva bicikla tu je bila kucica od kera tobija a spavaona mi je bila drugi prozor .U ono vrijeme nije bilo telefona pa smo pisali Leksikone neke pjesmice ljubavne.Sjecam se dolazim ti ja u moju DERVENTU na odsustvo na autobuskoj stanic puno djevojaka moji poznanika a ja faca sa granicarskom znackom mislim nemoze meni niko nista pa skino kapu sa glave i stojim sa svojom simpatijom,kad dodje autobus na peron iz slavonskog broda i izadje kapetan i prema meni i na mene MIRNO I ja stado mirno kadpoce galamiti sto sam skino kapu a mene sramota prvo moje simpatije pa onda ostali kolega to su bila stara dobra vremena.Eto toliko od mene zasad VELIKI POZDRAV SVIMA.
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime22.01.15 14:29

Zemo drago mi je da imaš lijepe uspomene iz graničarskih dana samo je taj kapetan je upskao stvar jer je to mogao uraditi na korektan i ljudski način npr sa riječima u prolazu "Vojniče kapa" i sve bi bilo uredno a ne izigravati pred narodom neku silu. Ali nažalost i među starešinama JNA, kao i u svakoj branši, je bilo onih koji ne znaju kad i kako nastupiti prema podređenome u cilju postizanja najracionalnijih i najsvrsishodnijih rešenja.
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime12.02.15 16:55

Gledao sam malo na kartu i vidim da tvoja karaula DPŠ nije bila puno udaljena od karaule Mali Jasenovac u kojoj sam ja služio, možda nekih 20 do 30 km. Bili smo u istom graničarskom odsjeku ali ti si bio desno od Zaječara a je lijevo posmatrajući iz pravca Zaječara prema bugarskoj granici.
Na vrh Go down
SasaK
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2014-09-10

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime27.02.15 20:43

Rejon D.P.S.


[You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime02.06.15 3:08

jos jedna slika bivse karaule Dusan Petrovic Sane (Kadibogaz)

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
GRANIČAR DPŠ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2014-02-04

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime02.06.15 11:11

Prijatelju hvala ti za ovu sliku!Cijelo jutro moja žena ima "granično predavanje" o mojem životu na karauli.Pa zar nitko ili kako već se čuva granica jer vidim da je pusto a od Aldinca(SPK) do Ramadana je predaleko i nemoguće pokrivati područje? Da i još nešta te molim da mi kažeš tamo pored ograde poviše karaule živio je deda Ranko i njegova baba koji su već onda bili stari  dali si slučajno vidio tu kuću.cheers
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime02.06.15 13:29

Nema nama ništa bez našeg Keme specijalca. Kao pravi starešina šta god treba on je tu da obezbedi.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime02.06.15 14:08

[quote="GRANIČAR DPŠ" Da i još nešta te molim da mi kažeš tamo pored ograde poviše karaule živio je deda Ranko i njegova baba koji su već onda bili stari  dali si slučajno vidio tu kuću.cheers[/quote]

Moracu da te razocaram...

Sliku nisam ja slikao; nisam nikada ni bio tamo; sliku sam nasao na netu, u hrpi puno slika sa sabora na Kadibogazu...

To podrucje je izgleda tesko pokriti i fotografijama; retke su i tesko se nalaze na netu...dosta karaula je preuzela policija, pa ih je zabranjeno slikati (npr karaula RTB BOR Vrska Cuka, prva u nizu od Zajecara).

a za deda Ranka cemo
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime18.05.16 9:30

Obzirom na težinu provedene obuke u streljačkoj pješadiji na kursu za komandire odjeljenja za mene je odlazak na karaulu bilo nagradno bez obzira na odgovornosti i složenost obaveza koje je služenje JNA na karauli podrazumijevalo.
Na vrh Go down
TomasCE
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-01-01
DOB : 59
M(j)esto Celje, Slovenija

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime04.10.16 20:37

Hvala za slike. Ubacio sam ih u memoare. Kad sastavljam sliku tih dana moram reći, da sam kao prvo ponosan što sam bio graničar (iako je mnogima čudno da sam došao na karaulu kao mlađi vodnik), a drugo kao što sam več rekao, bio sam u odličnom društvu.
Pošto sam iz Slovenije navikao sam na brda i bilo mi je fino šetati po terenu. Imalo smo i odličnog kuhara. Zvao se Huso. Ostali članovi "posade" bili su takođe odlični drugovi i kad sam obavljao posao komandira (poslepodne i noću) gotovo nikada nije bilo nikakvog problema.
Ali ne znam zaštu su neki išli u selo s puškama. Mi smo šetali slobodno do deda Ranka i do seoske gostionice.
Na vrh Go down
Čedomir Bosić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-10-21

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime21.10.16 14:01

Pozdrav svima.
Ja sam služio vojsku u Zaječaru u februaru 1992 god. Posle obuke poslan sa na karaulu u mestu Aldinac na kraju sela se nalazila karaula. Tada se karaula zvala da li po nekakvom narodnom heroju muškom ili ženskom ne znam. Na google mape nađem sve ali na internetu ne nađem ni jednu sliku. Na žalost na karauli sam bio samo 10 dana i bilo mi je super. Pošto je bio rat došlo je naređenje da se svi koji nisu iz Srbije vraćaju na svoja područja bosanci u Bosnu a ja sam tada bio iz SAO Krajine sada Hrvatska pa smo se vratili nazad.
Želja mi je ponovo otići gore da se prisetim vojničkih dana.
Da li neko zna stanje te karaule.
To je karaula koja je bila udaljena od patrolne staze nekakvih 6-7 km i onda tek dolazi patrolna staza  ili rejon koji je bio nekakvih 30 km. Na polovici puta do patrolne staze nalazila se i ljetna karaula koja u to vreme nije bila u funkciji.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
GRANIČAR DPŠ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2014-02-04

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime20.11.16 7:53

Čedomir Bosić (citat):
Pozdrav svima.
Ja sam služio vojsku u Zaječaru u februaru 1992 god. Posle obuke poslan sa na karaulu u mestu Aldinac na kraju sela se nalazila karaula. Tada se karaula zvala da li po nekakvom narodnom heroju muškom ili ženskom ne znam. Na google mape nađem sve ali na internetu ne nađem ni jednu sliku. Na žalost na karauli sam bio samo 10 dana i bilo mi je super. Pošto je bio rat došlo je naređenje da se svi koji nisu iz Srbije vraćaju na svoja područja bosanci u Bosnu a ja sam tada bio iz SAO Krajine sada Hrvatska pa smo se vratili nazad.
Želja mi je ponovo otići gore da se prisetim vojničkih dana.
Da li neko zna stanje te karaule.
To je karaula koja je bila udaljena od patrolne staze nekakvih 6-7 km i onda tek dolazi patrolna staza  ili rejon koji je bio nekakvih 30 km. Na polovici puta do patrolne staze nalazila se i ljetna karaula koja u to vreme nije bila u funkciji.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Pozdrav prijatelju! Ako se ne varam ta karaula zvala se po narodnom heroju Slobodanu Penazić-Krcunu,a mi smo je zvali SPK.
Na vrh Go down
Čedomir Bosić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-10-21

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime20.11.16 12:32

Znači SPK. Nisam zapamtio ime karaule pošto sam se na njoj zadržao 10 dana. Odradio sam 5 patroliranja i dobio poziv da se vratim nazad tada u RSK. ratne godine i svi vojnici koji su služili u tada JA dobili su naređenje da se vraćaju svojim kućama i tamo da nastave služenje, Bosanci u Bosnu mi u sada Hrvastku. Ali tih 10 dana mi je bilo fenomenalno, verovatno zato što nisam čitav vojni rok proveo tamo ali jedno predivno iskustvo.
Da li je ta karaula u funkciji ili je kao većina napuštena?
Imam jako dobre prijatelje u Zaječaru možda kada odem do njih posetim i karaulu, nikad se nezna.
Na vrh Go down
Novica 66
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-11-23

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime23.11.16 7:36

Vojnik Graničar (citat):
GRANIČAR DPŠ (citat):
Evo i mene!
Jeli je netko bio graničar na karauli DPŠ (Dušan Petrović Šane) selo Novo Korito a komandir Poručnik Dragan Gajić?
Prva karaula u Zaječarskoj graničnoj komandi je SPK (Slobodan Penazić-Krcun) druga je DPŠ, a treća Ramadan........ mislim da je bilo 12 karaula.
A prije toga kasarna u Knjaževcu prvi Vod 3. Četa kap.
Peitl Davor.Mitraljezac nišandžija M84 prva posluga.
I da ne zaboravim pozdrav svima od "januarca".

Graničar DPŠ.
Dobro došao na F.B.P.N. JNA.
Nisi nam napisao koje si godine bio u karauli "DPŠ", koja je bila vojna pošta, da nam napišeš nešto o toj karauli, o graničarima ....
Mislim da si ti ovdje jedini koji je bio u karauli "Dušan Petrović Šane" - granični odsjek Zaječar.
Možda se ipak još netko javi kad si otvorio temu o svojoj karauli.

A za generale koji ovo čitaju.
Neka netko otvori na stranicama Srbije posebnu temu za karaulu "Dušan Petrović Šane" - granični odsjek Zaječar, a sa njom premjestite i ovo što sam napisao.

Evo mene i ja sam bio na karauli Ramadan 1986 godine a na obuci u Knjazevac druga ceta kod kapetana Nikolica
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime13.01.17 12:33

Pozdrav za graničare DPŠ !!!
Na vrh Go down
Ljulje
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-11-12

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Zajecar Dusan Petrovic Sane 1991/92   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime12.11.17 2:01

Komandir karaule Ardalic Slavisa,kerovi na karauli Ramon i Reks.Nek napise ko je bio.
Na vrh Go down
Ljulje
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-11-12

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime12.11.17 2:04

Pozdrav,bio sam 1991/92.
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime21.11.17 12:26

Čedomire odakle si rodom. Da nemaš neke rodbinske veze sa područja Dervente....  Very Happy
Na vrh Go down
aronija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 88
ČLAN OD: : 2017-02-12
DOB : 70
M(j)esto Čapljina

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime24.02.18 20:57

1973/74 G.O.Zaječar imao je 7. karaula,a 1985/86 12. onda je izgrađen 5. karaula.Pozdrav graničarima.
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime26.02.18 15:10

"aronija" kojih novih 5 karaula je urađeno ?
Na vrh Go down
aronija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 88
ČLAN OD: : 2017-02-12
DOB : 70
M(j)esto Čapljina

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime26.02.18 18:40

Graničar D.P.Š.go.to page 1.piše da je kada je on služi bilo 12. karaula.Možemo pokušati nabrojati.
1.Krčun2.Novo Korito.3.Vratarnica.4.-- 5.VrškA Čuka6.Halovo7.Gradskovo8.M.Jasenovac9,Braćevac10.Stanko Paunović11.Mokranje12.Kobišnica
Ja mislim dio spojen od Knjaževca,pa je poslje susjedni g.o. bio Pirot.
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime05.03.18 15:01

"aronija" ova četvrta karaula bi mogla biti na području sela Avramica. Vidim na Guglu da imaju neki objekti blizu bugarske granice koji bi mogli biti objekti karaule a nalazi se otprilike na sredini rastojanja između Vratarnice i Vrške Čuke. Prilažem sliku.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime20.09.19 11:20

"Graničar DPŠ"...nema te dugo na forumu...kakvo je stanje na bugarskoj granici... Very Happy affraid...
Na vrh Go down
RudiFridrih
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2020-12-01

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime01.12.20 21:31

Ima li ko da je  bio na karauli Stanko Paunovič Veljko u Rajcu godine 1987. Komandir je bio podporučnik Dragan Gajić.
Na vrh Go down
graničar2002
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-04-17

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime17.04.21 20:02

Evo par slika sa karaule Aldinac. Tamo sam služio 2002-03. Primetite teglu u podnožju GK-358. Tamo smo zapisivali vreme kada smo u patroli prolazili tu. Da li je to bila praksa i na ostalim karaulama?  


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
privorac
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2017-02-16
DOB : 70
M(j)esto Čapljina BiH

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime08.01.24 12:57

Gdje ste sada graničari stari Sretna Nova 2024.
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Karaula "Božidar Crnatović - Besko" 1986/1987 - 28. granični odsjek Prizren
» Karaula 'Kapunar' - granični odsek Maribor
» Karaula Kuzma, granični odsek Murska Sobota
» Karaula 22 "Nikola Hećimović" 66. Granični odsek Maribor
» Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: