FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar

Go down 
+18
Ljulje
Novica 66
Čedomir Bosić
SasaK
SveJug
Tadic
posavljak
mornar71
Dudic
Stazio
ZAGORAC
Pero™
Senad
TomasCE
dinosaurus
Kemo Specijalac
Vojnik Graničar
GRANIČAR DPŠ
22 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
GRANIČAR DPŠ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2014-02-04

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime15.02.14 16:33

Evo i mene!Jeli je netko bio graničar na karauli DPŠ(Dušan Petrović Šane) selo Novo Korito a komandir Poručnik Dragan Gajić?Prva karaula u Zaječarskoj graničnoj komandi je SPK(Slobodan Penazić-Krcun) druga je DPŠ,a treća Ramadan........ mislim da je bilo 12 karaula.
A prije toga kasarna u Knjaževcu prvi Vod 3. Četa kap. Peitl Davor.Mitraljezac nišandžija M84 prva posluga
I da ne zaboravim pozdrav svima od "januarca"
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Dušan Petrović Šane" - granični odsjek Zaječar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime15.02.14 19:14

GRANIČAR DPŠ (citat):
Evo i mene!
Jeli je netko bio graničar na karauli DPŠ (Dušan Petrović Šane) selo Novo Korito a komandir Poručnik Dragan Gajić?
Prva karaula u Zaječarskoj graničnoj komandi je SPK (Slobodan Penazić-Krcun) druga je DPŠ, a treća Ramadan........ mislim da je bilo 12 karaula.
A prije toga kasarna u Knjaževcu prvi Vod 3. Četa kap.
Peitl Davor.Mitraljezac nišandžija M84 prva posluga.
I da ne zaboravim pozdrav svima od "januarca".

Graničar DPŠ.
Dobro došao na F.B.P.N. JNA.
Nisi nam napisao koje si godine bio u karauli "DPŠ", koja je bila vojna pošta, da nam napišeš nešto o toj karauli, o graničarima ....
Mislim da si ti ovdje jedini koji je bio u karauli "Dušan Petrović Šane" - granični odsjek Zaječar.
Možda se ipak još netko javi kad si otvorio temu o svojoj karauli.

A za generale koji ovo čitaju.
Neka netko otvori na stranicama Srbije posebnu temu za karaulu "Dušan Petrović Šane" - granični odsjek Zaječar, a sa njom premjestite i ovo što sam napisao.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
GRANIČAR DPŠ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2014-02-04

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime16.02.14 0:13

Hvala na prijemu!
Zaboravih reći važno da smo čuvali rajon od graničnog kamena 358-374 1990. godine,a VP u Knjaževcu za vrijeme obuke bio mi je 5568/4.Komandant granične komande bio je major Marko Rosić.Na karauli sam bio kerovođa i snajperista.Sjećam se da su na Bugarskoj strani bili gradovi Belogradček i Vidin a karaula preko je bila karaula Salaš.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime16.02.14 7:04

Pozdrav Granicaru DPS i od mene...

Nisam sluzio JNA u granicarima, ali sam detinjstvo, osnovnu u srednju skolu proveo u gradu Zajecaru.
Kao deca smo puno puta gledali vojnike sa psima (korpe na njusci obavezno) kako ih vode ulicom; verovatno kod veterinara ili na obuku.
Jedina karaula za koju znam u blizini je Vrska Cuka, kod istoimenog granicnog prelaza sa Bugarskom; tamo su nas vodili na drzavni praznik, da se upoznamo sa zivotom i radom vojnika na granici, i kojom prilikom su oni za nas izvodili metodsko pokazne vezbe hvatanja ilegalnih prelaznika.

malo si me zbunio napisom da je tvoja karaula DPS bila u selu Novo Korito..

pronasao sam sliku koju je jedan staresina JNA stavio na net kao svoju prvu sluzbu:
Kemo Specijalac (citat):
opet malo u Timocku krajinu...ovo bi trebala biti slika karaule "Ramadan Agusi", selo Novo Korito, bugarska granica, Knjazevac / GO Zajecar...

[You must be registered and logged in to see this image.]


ovo bi trebala da bude karaula Ramadan Agusi koju si pomenuo kao susednu tvojoj, na fotografiji je navedeno selo Novo Korito; mozda je postojalo vise karaula u planinskom selu Novo Korito kod Knjazevca.

a karaula koju si pomenuo, Krcun, je bila kod sela Aldinac...neko kaze prva, neko zadnja...koliko sam procitao, prva posle GO Pirot, a zadnja gledano od Zajecara Smile uglavnom, od kamena 346-358 Smile

Na vrh Go down
GRANIČAR DPŠ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2014-02-04

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime16.02.14 8:06

Da,Novo Korito ja sam bio i kurir išao sam svaki drugi dan   po poštu u selo i usput u dućan po potrebštine za vojsku. U selo je dolazio kod djeda i bake jedan mladić Bojan mislim da je živio u Zaječaru. A na telefon smo išli kod jednog čovjeka Gradeta koji mi je rekao gdje stoji ključ od njegove kuće i da samo otključam i telefoniram a to pokazuje koliko su ti ljudi volili vojsku.A odma uz karaulu je živio jedan deda sa babom koji se zvaše "deda Ranko".Sad sam završio sa poslom u farmi pa idem na skupštinu uzgajivača konja jer to je jednom godišnje a navečer ili najkasnije sutra stavljam i fotografije iz karaule i iz Knjaževca.Ima toga puno lijepoga u uspomeni po malo pa ćemo o svemu.
Pozdrav svima!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime16.02.14 9:11

GRANIČAR DPŠ (citat):
Hvala na prijemu!
Zaboravih reći važno da smo čuvali rajon od graničnog kamena 358-374 1990. godine, a VP u Knjaževcu za vrijeme obuke bio mi je 5568/4. Komandant granične komande bio je major Marko Rosić.
Na karauli sam bio kerovođa i snajperista.
Sjećam se da su na Bugarskoj strani bili gradovi Belogradček i Vidin a karaula preko je bila karaula Salaš.

Graničar DPŠ.
Ne znam da li je to slučajnost ili pravilo ali i u mojoj karauli je kerovođao bio vojnik Saša Radenković iz Srbije i on je bio snajperista.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
GRANIČAR DPŠ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2014-02-04

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime16.02.14 16:34

Evo je drugovi zaboravih se malo pohvaliti sa gađanja u Zaječaru moja medalja Odličnom strelcu!
[You must be registered and logged in to see this image.] 
Pozdrav svima!!!
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime16.02.14 17:25

U Zaječaru sam proveo 30 dana na kursu za desetara.Došlo je nas 15-ak sa Kosova i bili smo smešteni u izvidjačkoj jedinici iz Zaječara..komandir je bio kap.Gatarić Dušan...
Obuku smo izvodili na Kraljevici...
Često sam preskakao ogradu i odlazio u prodavnicu preko puta kasarne..beše jedna jako dobra crnka za kasom..
Na vrh Go down
GRANIČAR DPŠ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2014-02-04

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime20.02.14 16:25

Evo jedne slike sa zakletve iz Knjaževca 02.02.1990.[You must be registered and logged in to see this image.]
I nekoliko slika sa karaule DPŠ.
[You must be registered and logged in to see this image.]11.imagebam.com/30926/2865de309251508.jpg" />

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime20.02.14 21:06

GRANIČAR DPŠ (citat):

Evo je drugovi zaboravih se malo pohvaliti sa gađanja u Zaječaru moja medalja Odličnom strelcu! 
Pozdrav svima!!!

Graničar DPŠ.
Mogao si nam ispričati kako si dobio tu medalju "Odličar strelac".!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime20.02.14 21:26

Taman dok se Graničar DPŠ ne javi i ne odgovori na pitanje o medalji, imao bih i ja da ga pitam...da li se seca gde je tacno gadjao kad je dobio tu medalju?

Gde se nalazilo to streliste?

Preko puta kasarne "Vasilije Djurovic - Zarki" na Kraljevici sigurno nije...tu je bio samo poligon za obuku, a u septembru se tu tradicionalno odrzavao vasar Smile

Postojalo je jedno streliste gde smo mi srednjoskolci isli na gadjanje iz predmeta Ono i Dsz puskom M48...malo van grada, na putu ka Knjazevcu , ili ka bugarskoj granici

Na vrh Go down
GRANIČAR DPŠ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2014-02-04

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime21.02.14 9:54

Ne znam ni naziv ni mjesto gdje je to strelište bilo,znam samo da smo doveženi kamionom i da je to bilo u nekoj udolini i da to nije uopće bilo pravo strelište. Gađali smo mete 200,400,600 i 800 metara.Mete su bile pojasne,i pokretne ka kopsu.Na kraju kad smo došli u kasarnu u Zaječar postrojeni smo i onda su nam pročitali rezultate i podjelili medalje. A mi u Knjaževcu smo išli u g, Zuniče na gađanje a tamo je bilo pravo strelište sa svime što je potrebno za gađanje(objekat za nadzor gađanja,ležišta za vojnike prilikom gađanja,stolovi za čišćenje oružja i bunker od betona za bacanje bombi sa bazenom u slučaju da se vojnik uplaši)Pozdrav svima!.
Na vrh Go down
TomasCE
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-01-01
DOB : 59
M(j)esto Celje, Slovenija

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime18.05.14 20:35

Evo i mene. Ja sam iz Slovenije došao na karaulu DPŠ u novembru 1985 kao stažista - mlađi vodnik. U to vreme komandir karaule je bio Mile Milkovski, vodnik.
Sečam se mnogo tih stvari. Stvarno su u selu bili ćika Ranko i baka (ne znam joj ime), koji su bili veoma gostoljubivi i pošteni. Uvijek smo se zaustavili kod njih i oni bi nam pripremili jednu kavu i jednu rakijicu. Uvijek. Ali samo jednu. Tako su bili dogovoreni sa komandom.
Na karauli sam bio (sa kraćim odsustvima) do 6. 6. 1986.
Bilo bi mi stvarno drago, da dobijem koju sliku karaule i još koji podatak.
Pozdrav svima graničarima sa DPŠ.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime18.05.14 22:02

TomasCE (citat):
Evo i mene.
Ja sam iz Slovenije došao na karaulu DPŠ u novembru 1985 kao stažista - mlađi vodnik.
U to vreme komandir karaule je bio Mile Milkovski, vodnik.
Sečam se mnogo tih stvari.
Stvarno su u selu bili ćika Ranko i baka (ne znam joj ime), koji su bili veoma gostoljubivi i pošteni.
Uvijek smo se zaustavili kod njih i oni bi nam pripremili jednu kavu i jednu rakijicu.
Uvijek.
Ali samo jednu.
Tako su bili dogovoreni sa komandom.
Na karauli sam bio (sa kraćim odsustvima) do 6. 6. 1986.
Bilo bi mi stvarno drago, da dobijem koju sliku karaule i još koji podatak.
Pozdrav svima graničarima sa DPŠ.

TomasCE.
Dobrk došao na stranice F.B.P.N. J.N.A.
Imaš zanimljiv uvod.
Komandir karaule je bio vodnik a ti došao u karaulu "Dušan Petrović - Šane" kao mlađivodnik.!?
Ovo prvi put čujem da je mlađi vodnik došao u karaulu.!
Je li to u tvom graničnom odsjeku bilo uobičajno da mlađe vodnike šalju po karaulama.!?


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 19.05.14 18:39; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Senad
Džomba
Džomba
Senad


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2012-12-03

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime19.05.14 6:52

Nagradno, možda??
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime19.05.14 18:40

Senad (citat):
Nagradno, možda??
Senade.
Nije se išlo na karaule za nagradu.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Senad
Džomba
Džomba
Senad


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2012-12-03

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime19.05.14 19:22

Znam, zato i kažem jer iz moje jedinice su po kazni išli na granicu, a nisu išli tamo kao vezisti!! affraid
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime19.05.14 21:28

Dobrodošao na forum   Tomas CE

Inače i ja sam iz Slovenije, ali trudim se upotebrljavati S-H jezik da se svi razumemo. Kao u JNA. 

Ja sam slično bio na bugarskoj granici '87 ali ispod tebe, sasvim malo iznad Makedonije. Kod nas nije bilo nagradnog služenja na granici u sarkastičnom smislu reči. Cela četa je otišla na granicu, osim nekoliko desetara što su ostali u kasarni.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime19.05.14 22:07

Po predhodnim komentarima ispada da se na granicu išlo po kazni. To bi trebalo značiti da su na granicu išli problematični i oni koji nisu valjali.
Niste u pravu.
Isto tako je točno da se nije moglo smatrati nagradom odlazak na granicu.
Govorim o "mom"vremenu a vi izvucite relevantan zaklučak,barem bi trebali jer ste bili vojnici ili ste
to trebali biti.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime19.05.14 23:34

ZAGORAC (citat):
Po prethodnim komentarima ispada da se na granicu išlo po kazni.
To bi trebalo značiti da su na granicu išli problematični i oni koji nisu valjali.
Niste u pravu.
Isto tako je točno da se nije moglo smatrati nagradom odlazak na granicu.
Govorim o "mom"vremenu a vi izvucite relevantan zaključak, barem bi trebali jer ste bili vojnici ili ste to trebali biti.

Nismo rekao da smo išli na granicu po kazni.
Ali nije se ni išli dobrovoljno.
Onaj tko je mogao taj je ostajao u kasarnama, u gradu tamo gdje je mogao da dobije bolje radno mjesto, lakši posao, češće izići u grad, provesti se itd..
A oni koji nisu bili te sreće su išli po šumama i gorama.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime19.05.14 23:36

Ne slažem se da se je išlo na grnicu zbog kazne. Možda moja kartoteka nije baš bila najbolja, ali kartoteke mojih drugova su bile sasvim uredne. Cela kasarna je otišla na granicu. Ne mogu da kažem da su svi bili problematični, a ni ja nikad nisam odbijao da izvršavam naređenja. 

Da ne kažem da je 10-20 procenta vojnika otišlo na granicu.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime19.05.14 23:41

Pero™ (citat):
Ne slažem se da se je išlo na grnicu zbog kazne.
Možda moja kartoteka nije baš bila najbolj, ali krtoteke mojih drugova su bile sasvim uredne.
Cela kasarna je otišla na granicu.
Ne mogu da kažem da su svi bili probllematični, a ni ja nikd nisam odbijao da izvršavam naređenja. 

Da ne kažem da je 10-20 procenta vojnika otišlo na granicu.

Nitko nije ni rekao da se je išlo po kazni.!
Ali dolazak u karauli i posao sa kojim smo se bavili nije bio baš divan i krasan za razliku od ostalih JNA poslova.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
TomasCE
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-01-01
DOB : 59
M(j)esto Celje, Slovenija

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime20.05.14 12:00

Dosta nas iz ŠRO u Ljubljani su slali po granicama cjele Juge. Sve u svemu za pešadiju je karaula stvarno bila nagradno. Ekipa koja je bila na toj karauli u to vrijeme bila je stvarno odlična.
A to, da sam došao kao mlađi vodnik na karaulu na kojoj je bio komandir vodnik bilo je stvarno malo neobično, jer smo posle mjesec dana (ili dva) obojica bili vodnici. Nije bilo baš najbolje ali preživjeli smo obojica.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime20.05.14 13:00

Logično je da stažista iz ŠRO dođe u jedinicu kao mlađi vodnik i odsluženje završi kao vodnik, takav je bio sistem školovanja rezervnih oficira. Čudno mi je da su graničnu jedinicu povjeravali aktivnom starješini koji nema bar 3-4 godine staža i komandirske prakse u trupi.  scratch
Na vrh Go down
Senad
Džomba
Džomba
Senad


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2012-12-03

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime20.05.14 14:26

Iz moje jedinice,desetine poslali su po kazni jednog koji tamo nije trebao biti niti pod razno, bio je obučen za vrlo važan VES, ali je bio neodgovoran, i sve samo ne disciplinirani vojnik, ....drugi su bježali kad se radilo o prekomandi na granicu, uglavnom svi su se grebali, o tko zna koga sve ne??? da ostanu u jedinicama, naravno bilo je i onih koji su htjeli ići, eto to je sličica iz mojeg služenja, ništa lažno!!!
Pa je moj zaključak da se na granicu išlo i po kazni, u Strumici je vrijedilo da svi oni koji su lošije prošli obuku išli na granicu, i rijetko se je tko izvukao!!
A ovaj forum služi na bismo na njemu iznjeli svoje doživljaje, zar ne??
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime20.05.14 14:47

Senad (citat):
Iz moje jedinice,desetine poslali su po kazni jednog koji tamo nije trebao biti niti pod razno, bio je obučen za vrlo važan VES, ali je bio neodgovoran, i sve samo ne disciplinirani vojnik, ....drugi su bježali kad se radilo o prekomandi na granicu, uglavnom svi su se grebali, o tko zna koga sve ne??? da ostanu u jedinicama, naravno bilo je i onih koji su htjeli ići, eto to je sličica iz mojeg služenja, ništa lažno!!!
Pa je moj zaključak da se na granicu išlo i po kazni, u Strumici je vrijedilo da svi oni koji su lošije prošli obuku išli na granicu, i rijetko se je tko izvukao!!
A ovaj forum služi na bismo na njemu iznjeli svoje doživljaje, zar ne??


Ne tvrdim da je bilo što od tvojih komentara lažno,ne znam o kojim godinama se radi?
Meni je nelogično da problematičnog i nesposobnog pošalješ na granicu,daš mu pušku i bojevo streljivo a sposobnog i obučenog
ostaviš u centru za obuku da češe jaja.  scratch
Na vrh Go down
Senad
Džomba
Džomba
Senad


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2012-12-03

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime20.05.14 15:20

Gdje počinje vojska, tu prestaje logika, uglavnom!!
Na vrh Go down
TomasCE
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-01-01
DOB : 59
M(j)esto Celje, Slovenija

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime20.05.14 15:44

Svakako po mom mišljenju karaula DPŠ nije bila nikakva kaznena jedinica, niti je bio komandir karaule niži oficir bez iskustva. U glavnom je bio dobar čovjek i niti je on imao sa nama niti mi sa njim problema. Odgovoran, ponekad i previše. Mi smo proveli odlična vremena tako gore ili dole, kako hočete. Veoma se rado sječam tih vremena i planiram, da jednom obiđem barem selo, karaule vjerovatno više nema. Ali ako itko posjeduje koju fotografiju, veoma bi me radovalo, da je objavi.
Na vrh Go down
Senad
Džomba
Džomba
Senad


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2012-12-03

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime20.05.14 19:01

Drago mi je da je to za tebe bilo jedno predivno vrijeme, no ipak moram priznati da je to vrlo čudno i da do sada nikad nisam čuo slično, tj da bi stažo bio raspoređen na granicu!!
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime20.05.14 21:35

Pre nego sam otišao u vojsku jedan prijatelj mi je rekao, odlaziš u Leskovac, ali ako ''zadužiš'' karulu Božica, onda je to kaznena karaula. Dali je to istina neznam, ali večina je imala čiste kartoteke. Neko je morao da odradi i taj posao. 

Dali je istina o satžama, i karaulama neznam. Kod nas je bilo dosta desetara, pa su oni odradili posao zamenika KK. Nekoliko jih je i ostalo u kasarni!. Verovatno je i neki stažo zvršio na karauli.

Dali sam se imao dobro? Da i ne.  Doživeo sam stvari što jih gradska vojska nije. Sigurno nije bilo isto kao u gradu. Nekog grada nisam ni video, u selo sam mogo samo zadnjih 4 meseci jednom na 3-4 nedelje. Izgubio sam dva vikenda zbog univerzijade. U selo sam odlazio sa puškom, verovatno zbog toga da me ne napucaju, uvek smo išli svugde sa municijom, mnogo neprespavanih noči, hiljade prehodanih kilometara...

Tada bi verovatno izbrao služenje u gradu, sada mi nije žao da sam bio na granici. Opet bi otišao, ipak je to bio nezaboravan događaj.
Na vrh Go down
Senad
Džomba
Džomba
Senad


BROJ POSTOVA: : 125
ČLAN OD: : 2012-12-03

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime21.05.14 19:10

salutiranje
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime21.05.14 19:59

Zanima me gde je bila karaula Dusan Petrovic - Sane, u odnosu na toponim Kadibogaz?

Lokaciju tog mesta sam oznacio u donjem linku, a i tu bi trebalo da je jedna karaula
[You must be registered and logged in to see this link.]


Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime21.05.14 22:07

Vojnik Graničar (citat):
ZAGORAC (citat):
Po prethodnim komentarima ispada da se na granicu išlo po kazni.
To bi trebalo značiti da su na granicu išli problematični i oni koji nisu valjali.
Niste u pravu.
Isto tako je točno da se nije moglo smatrati nagradom odlazak na granicu.
Govorim o "mom"vremenu a vi izvucite relevantan zaključak, barem bi trebali jer ste bili vojnici ili ste to trebali biti.

Nismo rekao da smo išli na granicu po kazni.
Ali nije se ni išli dobrovoljno.
Onaj tko je mogao taj je ostajao u kasarnama, u gradu tamo gdje je mogao da dobije bolje radno mjesto, lakši posao, češće izići u grad, provesti se itd..
A oni koji nisu bili te sreće su išli po šumama i gorama.

Neko je morao da odradi i taj posao. Neravno da smo mnogi mislili da smo to dobili po kazni, ali trebalo je da se skupi toliko i toliko vojnika. 

U stvari mi smo imali priliku da biramo, pre odlaska na granicu imali smo IQ i psihološki tekst. Ispitivač nas je posle uzeo 5-6 na ispitivanje i pitao dali neko ne želi na granicu. Naravno da niko nije rekao ne, nismo hteli da ispadnemo izdajice. 

Nije nam bilo lako, ni vreme nije bilo baš dobro, u selo smo odlazili sa puško, uvek je bila mogučnost da nas na terenu napucaju, kao što kažeš, nije bilo izlaska u grad i provoda, kafana, itd...

Tada bi verovatno izabrao grad, ali sada mi je dobro iskustvo da sam bio bogu iza nogu. To što sam tada proživeo, neču nikad više. Nekako sam ponosn da sam branio onu bivšu zemlju, iako nisam ništa odradio. Nije bilo lako, ali zbog toga imam više ponosa na ono što sam tamo proživeo.
Na vrh Go down
TomasCE
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-01-01
DOB : 59
M(j)esto Celje, Slovenija

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime22.05.14 18:02

Kemo Specijalac (citat):
Zanima me gde je bila karaula Dusan Petrovic - Sane, u odnosu na toponim Kadibogaz?

Lokaciju tog mesta sam oznacio u donjem linku, a i tu bi trebalo da je jedna karaula
[You must be registered and logged in to see this link.]


To je bil karaula DPŠ. Barem mislim da, jer tada još nismo imali GPS koordinata. Koliko znam jedina karaula na području sela Novo Korito bila je DPŠ.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime22.05.14 21:48

TomasCE (citat):
Kemo Specijalac (citat):
Zanima me gde je bila karaula Dusan Petrovic - Sane, u odnosu na toponim Kadibogaz?

Lokaciju tog mesta sam oznacio u donjem linku, a i tu bi trebalo da je jedna karaula
[You must be registered and logged in to see this link.]


To je bil karaula DPŠ. Barem mislim da, jer tada još nismo imali GPS koordinata. Koliko znam jedina karaula na području sela Novo Korito bila je DPŠ.

Na satelitskom snimku se na tom mestu vidi gradjevina koja iz vazduha lici na karaulu... karaula se posle JNA zvala Kadibogaz, na internetu postoje fotografije ali nisu za ovaj forum (vojnici na slici nisu JNA) ...


Na linku je mesto gde ce se otvoriti novi granicni prelaz Kadibogaz...inace su tu cesto organizovani susreti ljudi iz mesta oko granice, a planira se i granicni prelaz.



Postojala je jos jedna karaula koja je gravitirala selu Novo Korito - karaula "Ramadan Agusi" . Ne znam tacnu lokaciju dok ne obelezi neko ko je tamo sluzio ili radio.
Na vrh Go down
GRANIČAR DPŠ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2014-02-04

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime22.05.14 22:14

Malo da se ubacim u raspravu.Mislim da ovo gore što je kolega kemo specijalac stavio nije DPŠ .Mi smo pripadali selu N.Korito a SPK(Slobodan Penatzić Krcun) selu Aldinac.Mi na DPŠ-U smo imali rejon granice od  g. kamena 358-374. 358 nam je bio od karaule SPK i tu stranu smo zvali po mjestima laćevina,prvi izvor,drugi izvor i spoj.A druga strana prema g. kamenu 374 bila je prema Ramadanu a izlaz iznad karaule zvali smo šljiva i spoj.Naj lakše je kako sam ja išao a to je na satelitu se nađe Novo Korito pa asvaltom prema Bugarskoj.Kako sam rekao bio sam kurir za poštu i za kupovanje u dućanu kome je šta trebalo.Prvi dućan bio je odmah pri spuštanju u selo a drugi u selskom domu na centru sela ispred kojeg je bio spomenik Generalu i narodnom heroju Živojinu Mišiću.Posebno mi je drago da se javljaju ljudi koji su bili graničari na karauli DPŠ!
Na vrh Go down
TomasCE
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-01-01
DOB : 59
M(j)esto Celje, Slovenija

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime23.05.14 1:23

Kemo Specijalac (citat):
TomasCE (citat):
Kemo Specijalac (citat):
Zanima me gde je bila karaula Dusan Petrovic - Sane, u odnosu na toponim Kadibogaz?

Lokaciju tog mesta sam oznacio u donjem linku, a i tu bi trebalo da je jedna karaula
[You must be registered and logged in to see this link.]


To je bil karaula DPŠ. Barem mislim da, jer tada još nismo imali GPS koordinata. Koliko znam jedina karaula na području sela Novo Korito bila je DPŠ.

Na satelitskom snimku se na tom mestu vidi gradjevina koja iz vazduha lici na karaulu... karaula se posle JNA zvala Kadibogaz, na internetu postoje fotografije ali nisu za ovaj forum (vojnici na slici nisu JNA) ...


Na linku je mesto gde ce se otvoriti novi granicni prelaz Kadibogaz...inace su tu cesto organizovani susreti ljudi iz mesta oko granice, a planira se i granicni prelaz.



Postojala je jos jedna karaula koja je gravitirala selu Novo Korito - karaula "Ramadan Agusi" . Ne znam tacnu lokaciju dok ne obelezi neko ko je tamo sluzio ili radio.
Ramadan je bila susjedna karaula, ako se pravo sječam desno od DPŠ (gledano prema Bugarskoj).
Na vrh Go down
GRANIČAR DPŠ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2014-02-04

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime23.05.14 6:51

SPK,DPŠ,Ramadan,... 12 u Zaječarskom graničnom odsjeku. A komandant svih 12 bio je General Marko Rosić.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime23.05.14 23:51

GRANIČAR DPŠ (citat):
Mi na DPŠ-U smo imali rejon granice od  g. kamena 358-374.

evo kamena 374
[You must be registered and logged in to see this image.]



GRANIČAR DPŠ (citat):
Naj lakše je kako sam ja išao a to je na satelitu se nađe Novo Korito pa asvaltom prema Bugarskoj.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo mape...jedini asfaltni put koji se ovde vidi, ide iz sela Novo Korito i zavrsava se kod bugarske granice na mestu Kadibogaz. U tacki na slici gde se vide koordinate, nalazi se, na slici, gradjevina koja podseca na karaulu, a, po mom saznanju, karaula koja se kasnije nazivala Kadibogaz.
Probaj, ako ti nije tesko, na ovoj slici da obelezis mesto gde se nalazila tvoja karaula.

ps. prema poslednjoj informaciji, kamen kod karaule Kadibogaz je bio broj 367.


GRANIČAR DPŠ (citat):
na centru sela ispred kojeg je bio spomenik Generalu i narodnom heroju Živojinu Mišiću.

[You must be registered and logged in to see this image.]

evo i tog spomenika, da se podsetis, ako ga vec nisi negde video ranije, na slici ili uzivo.
Na vrh Go down
GRANIČAR DPŠ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2014-02-04

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime24.05.14 15:09

Hvala @Kemo!
Na vrh Go down
Dudic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-05-02

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime05.09.14 22:36

[You must be registered and logged in to see this image.]

    Karaula "Kadibogaz",a susedna se zvala "Aldinac".U obe se dolazilo
    iz sela Novo Korito.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime05.09.14 23:14

Pozdrav clanu Dudic..i hvala za sliku karaule Kadibogaz, koju nisam uspeo nigde da pronadjem.

Tvoj prvi post je od mene nagradjen jednim plusom.

ps. jesi li ti ili neko tvoj slikao ovu fotografiju?

Na vrh Go down
Dudic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-05-02

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime06.09.14 19:48

Sliku sam dobio preko fejsa od jednog clana jedne grupe,mislim da je on slikao.Karaule su isle sledecim redom(ako ne gresim) TIMOK,KADIBOGAZ,ALDINAC.Inace ovaj profil sam napravio za komsiju,covek je bio mornarica u JNA.Zalio mi se da ne moze da se uloguje,pa sam usao umesto njega da vidim u cemu je problem.Citajuci naisao sam na molbu clana DPS za slikom karaule pa sam je postavio.Znam kako bi meni bilo da nemam sliku karaule na kojoj sam sluzio vojsku.Ja sam sluzio u VJ 93 godine,tako da ne znam da li bi bilo prikladno da se ovde registrujem,ipak je ovo JNA forum.Ako sam uradio nesto protiv pravila foruma izvinjavam se.
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime06.09.14 23:04

Nisi nista pogresio .Dobro nam dosao na forum,naucices puno stvari.
Nego daj tog mornara nek se javi.
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime09.12.14 14:09

Kada je u pitanju rod pješadija mlađi vodnici su u pravilu bili upućivani u kasarne za taktičku obuku mlade vojske u čemu su bili neprikosnoveni. Ni ja nisam čuo da je neki mlađi vodnik bio prekomandovan na karaulu, što reče "Senad" da nije bilo "nagradno" kolega "TomasCE".
Na vrh Go down
Tadic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2014-12-31
DOB : 60
M(j)esto DERVENTA R,SRPSKA ( BIH)

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime31.12.14 14:49

[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
[You must be registered and logged in to see this image.]" />


Tadic: komentar modifikovan dana: 02.01.15 16:01; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Tadic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2014-12-31
DOB : 60
M(j)esto DERVENTA R,SRPSKA ( BIH)

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime31.12.14 15:40

POZDRAV ADMINISTRATORU I SVIM CLANOVIMA FORUMA,SLUCAJNO SAM NASAO OVU STRANICU TRAZIO SAM NA GOOGLU KARAULA D:P:S TU SU MI BILI NAJ LJEPSI TRENUCI U VOJSCI OBUKU SAM ZAVRSIO U NEGOTINU A NA KARAULI SAM PROVEO 8 MJESECI OD 12 mjeseca 83 DO KRAJEM 8 84 JOS SE SJECAM KUVARA ZVAO SE NIKICA IZ DALMACIJE KEROVI SU BILI SADO STAR 12 GODINA ATOBI JE BIO DVIJE GODINE,NOSIO SAM TITOVU STAFETU U MINICEVU NOVO KORITO MINICEVO KARAULA NAJLJEPSE USPOMENE AKO ZNATE IMENA TE GENERACIJE POSALJITE.PUNO POZDRAVA:
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime31.12.14 15:45

Tadic (citat):
POZDRAV ADMINISTRATORU I SVIM CLANOVIMA FORUMA,SLUCAJNO SAM NASAO OVU STRANICU TRAZIO SAM NA GOOGLU KARAULA D:P:S TU SU MI BILI NAJ LJEPSI TRENUCI U VOJSCI OBUKU SAM ZAVRSIO U NEGOTINU A NA KARAULI SAM PROVEO 8 MJESECI OD 12 mjeseca 83 DO KRAJEM 8 84 JOS SE SJECAM KUVARA ZVAO SE NIKICA IZ DALMACIJE KEROVI SU BILI SADO STAR 12 GODINA ATOBI JE BIO DVIJE GODINE,NOSIO SAM TITOVU STAFETU U MINICEVU NOVO KORITO MINICEVO KARAULA NAJLJEPSE USPOMENE AKO ZNATE IMENA TE GENERACIJE POSALJITE.PUNO POZDRAVA:

Pozdrav Tadicu i dobro nam dosao! Za postavljenu sliku i opis +. Sve najbolje u novu godinu i postavi jos puno opisa od tvog sluzenja.

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Tadic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2014-12-31
DOB : 60
M(j)esto DERVENTA R,SRPSKA ( BIH)

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime31.12.14 15:52

I JA VAM SVIMA ZELIM SRETNU NOVU GODINU MNOGO ZDRAVLJ I SRECE.
Na vrh Go down
Tadic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2014-12-31
DOB : 60
M(j)esto DERVENTA R,SRPSKA ( BIH)

Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime02.01.15 15:54

Pozdrav svima i Sretna Vam Nova Godina, evo da vam malo opisem kako je bilo na granici,Prvo da vam kazem da sam cuo od starijih da su granicari bili najbolji vojnici a to i ja smatram.Obuku sam zavrsio u Negotinu gdje mi je i tamo bilo lijepo sjecam se u Negotin kad sam dosao u 12sat noci docekala me je vojska i sprovela do kasarne na ulazu u kasarnu na strazi je bijo moj zemljak iz Dervente Dragan Mamic i tako smo se upoznali on je bio starija generacija itako dami je on dosta pomogao.Bilo je super obuka je bila teska duzio  sam RB,posle sam otisao na granicu gdje smo od Miniceva do karaule isli pjeske sa transportnim vrecama sjecam se bio je velik snjeg cinim se da je bijo decembar.kad smo dosli na karaulu cinim se da je bilo nas od 30 do 40 vojnika,karaula je imala cinim se dvije spavaone prostorija za vezu magacin  kuhinja jedna soba gdje smo peglali i trepezarija velika gdje smo najvise vremena sprovodili imali smo i gramofon,sjecam se tad je izasla lp ploca od serifa kojnevica exstra sam iso u knjazevac uzeti tu plocu,tad je bila olimpijada u sarajevu pa nam je dosao komandir karaule i rekao da moramo pripaziti na granicu.isli smo u patrolu po dvojica nocu od 12 do 6 ujutro kad je runo vrijemo i snjegovi veliki mi se samo odmaknemo od karaule 500 metara i zavucemo se sjeno sta sam puta presedio u snjegu i nista nikad nisam bio bolestan.zaboravi sam imena na desnu stranu od karaule 5km na vrhu bila je jedna stara kuca tu smo se odmarali i odozgo vidis belogradcik bugarski grad evo jedne moje slike na tom put bio je jedan izvor i tu sam se slikao.A na lijevu stranu prema Ramadan karauli jedno 3km od nase karaule tu su zivjeli baba i djed u jednoj staroj kuci unutr su bile i dvije ovce i jagnje,tad sam prvi put jeo neku lisnatu travu sa jajima bilo super mi smo ih uvijek obilazili i oni su takorekuci bili granicari.U slobodno vrijeme smo igrali fudbal na poligonu ili gore povru karaule na njivi.Sta sam puta otisao pjeske od Novog Korita do karaule tad sam prvi put vidio da krave voze kola i da imaju plocice na papcima.Kad je kerovodja odsluzio vojni rok onda sam ja prisao keru Tobi se zvao bilo je problema dok me je upoznao onda sam posle ga ja hranio i isao snjim u patrolu.Najbolji mi je kolega bijo Lutvo Huseinovic od TUZLE.84 godine nosio sam titovu stafetu ispred Ramadan i DPS KARAULE samom je bijo jos jedan vojnik sa Ramadan karaule i tako da telijepe trenutke na karauli nemogu zaboraviti zelja me vuce da posjetim Novo Korito i karaulu DPS ali neznam kakva je procedura od 90 godine nalazim se u Austriji pa bih mozda na godisnji dosao tamo na par dana.Izvinite malo na pravopis sve vas pozdravljam.
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar   Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula "Dusan Petrovic -Sane " granicni odsek Zajecar
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Karaula "Božidar Crnatović - Besko" 1986/1987 - 28. granični odsjek Prizren
» Karaula 'Kapunar' - granični odsek Maribor
» Karaula Kuzma, granični odsek Murska Sobota
» Karaula 22 "Nikola Hećimović" 66. Granični odsek Maribor
» Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: