FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 NPBPN JNA je sad i na Facebook-u

Go down 
+23
fordmondeo
Max Blitz
VP 2033
Maks1969
stepa
bortchy
Zemo
tose
dragnik
sego
Patrick
Matrix
FORMICA
inzenjerac
pera84
k2neno
misha
malena
Rodic Zeljko
Marduk
Crni
purger
VBČ
27 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
fordmondeo
Gušter
Gušter
fordmondeo


BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2013-12-13
DOB : 57
M(j)esto Nis

NPBPN JNA je sad i na Facebook-u - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NPBPN JNA je sad i na Facebook-u   NPBPN JNA je sad i na Facebook-u - Page 6 Icon_minitime13.12.13 19:15

Ima ili nema stranice na fb ?
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

NPBPN JNA je sad i na Facebook-u - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NPBPN JNA je sad i na Facebook-u   NPBPN JNA je sad i na Facebook-u - Page 6 Icon_minitime13.12.13 19:22

Jedno vrijeme je nešto bilo ali ne u organizaciji FBPNJNA.
Kako nisam nikada bio član te facebook grupe doista neznam o njenom postojanju danas.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
fordmondeo
Gušter
Gušter
fordmondeo


BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2013-12-13
DOB : 57
M(j)esto Nis

NPBPN JNA je sad i na Facebook-u - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NPBPN JNA je sad i na Facebook-u   NPBPN JNA je sad i na Facebook-u - Page 6 Icon_minitime13.12.13 19:24

Ok  Smile 
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

NPBPN JNA je sad i na Facebook-u - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NPBPN JNA je sad i na Facebook-u   NPBPN JNA je sad i na Facebook-u - Page 6 Icon_minitime15.12.13 23:52

Zemo (citat):
E sad, slažem se sa (eventulanim) brisanjem ove moje poruke od strane urednika ovog foruma ali neka mi poslije toga ipak ne zamjere ovaj moj post. Ovaj sajt sam shvatio kao (još) jedan od sajtova koji nas, makar na ovaj način vračaju u doba naše mladosti i tadašnjih obaveza koje nam i nisu bile obaveze, uzimajući u obzir samo značenja te riječi. To je period u kome smo manje-više sazrijevali kao ljudi i sticali prva saznanja u životu. Znači, prema meni, najbitniji period ove naše generacije. Ovo namjerno apostrofiram da se vidi kako ja to mislim a vjerujem da uredništvo ima isti ili približno isti stav.
Isto tako, taj period obuhvača i Omladinske Radne Akcije kao jedan od bitnijih segmenata tadašnjeg perioda. Ja sam čan jednog sajta koji je aktivan još od 2007. godine i naziv sajta je......"ora bilten sfrj" i tu ima više od 2000 članova uglavnom simpatizera ili učesnika jedne ili više Omladinskih Radnih Akcija u našoj Jugi. Kada posjetite taj "naš" sajt vidječete koliko tu ima aktivnosti, počeli smo organizovati druženja "starih" akcijaša, prvo druženje je bilo u Kikindi 2008, poslije idu još druženja širom naše bivše Juge. Ide Kikinda svake godine, pa Beograd, Sarajevo i niz druženja po cijeloj Jugi..
Trenutno je u Zenici druženje akcijaša inicirano tim našim forumom kroz manifestaciju "Zenička čimburijada 2012" period odražavanja manifestacije 17-18.03.2012.
Zašto ja to pominjem sada? Služenje  u JNA je bila jedna od karakteristima tog našeg perioda. Na susretima akcijaša su se pominjala i služenja u JNA, ko je gdje, osim učešća na akcijama, služio u JNA. Možda bi se tu mogla ostvariti neka "interakcija" jer mi svi pripadamo jednoj te istoj generaciji.

Bilo mi zadovoljstvo citati komentar salutiranje

Na vrh Go down
Saša Nikolić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2014-02-22
M(j)esto Srbija

NPBPN JNA je sad i na Facebook-u - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NPBPN JNA je sad i na Facebook-u   NPBPN JNA je sad i na Facebook-u - Page 6 Icon_minitime09.04.14 14:28

Odnedavno sam član ovog foruma. Iako nisam imao priliku da vojni rok služim u JNA, po godinama pripadam generacijama koje pamte sve ono dobro što nam se događalo u SFRJ, a o čemu mlađi mogu samo da maštaju. Još dugo će generacije živih Jugoslovena prenositi uspomene na jaku i u svetu poštovanu državu koja je brinula o svakom svom pojedincu. 


Pripadam onima koje vraćanje u prošlost opušta i udaljava od surove realnosti. Želeo bih da nas ovde ima što više. Zato mislim da bi bilo poželjno napraviti Facebook stranicu foruma. Ta stranica bi dobro poslužila popularizaciji ovog sajta. Svi vole da pričaju o svojim vojničkim danima, ali nemaju uvek priliku za to. Milsim da bi se preko Facebook stranice mnogi naši prijatelji uključili u rad foruima i doprineli da bude dinamičniji, zanimljiviji i posećeniji
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 56
M(j)esto Šabac

NPBPN JNA je sad i na Facebook-u - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NPBPN JNA je sad i na Facebook-u   NPBPN JNA je sad i na Facebook-u - Page 6 Icon_minitime30.09.15 18:10

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
šapka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 46
ČLAN OD: : 2015-01-30

NPBPN JNA je sad i na Facebook-u - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NPBPN JNA je sad i na Facebook-u   NPBPN JNA je sad i na Facebook-u - Page 6 Icon_minitime22.12.15 10:22

Pa moji dragi drugovi i drugarice,svi koji ste radili u JNA,bivši oficiri i vojnici srećan vam dan JNA.Da se prisetimo sve ono šta smo dali za naš narod i našu Jugoslaviju, za sva ona srećna sastajanja i veselja, za svu onu pomoć u svim nedaćama koja su nas zadesili,leteli smo bez straha i bojazni za svoj život.Znam ima ih koji će da nas osude,samo smo hteli da branimo ono za koje su mnogi živote dali, za kojima se niti spomenik nesme da zna, ali to je narod hteo,pa neka mu je srećno.Lićno za mene je MOJ NAROD CELA BIVŠA JUGOSLAVIJA.
Na vrh Go down
šapka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 46
ČLAN OD: : 2015-01-30

NPBPN JNA je sad i na Facebook-u - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NPBPN JNA je sad i na Facebook-u   NPBPN JNA je sad i na Facebook-u - Page 6 Icon_minitime31.12.15 9:15

Sve najlepše što se poželeti može u Novoj 2016.god.svim bivšim oficirima, GL. vojnicima  JNA i celoj TITOVOJ  Jugoslaviji,  zdravlja,sreće,ljubavi,berićeta,da se svi volimo i cenimo kao nekada bez da se delimo na ove ili one, od srca želi vam TITOVA šapka.
Na vrh Go down
Sponsored content





NPBPN JNA je sad i na Facebook-u - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NPBPN JNA je sad i na Facebook-u   NPBPN JNA je sad i na Facebook-u - Page 6 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
NPBPN JNA je sad i na Facebook-u
Na vrh 
Stranica 5/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Subotica 89/90
» Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)
» Smederevska Palanka

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Vojna Historija / Vojna Povijest / Војна историја-
Idi na: