FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu

Go down 
+19
Gogi 89
djura ar
Minolovac
vp1935/1 87/88
sarics
NELE.R
vojniks
stevan makedonac
013gonzo
Dejan Jovanovic
SveJug
kapiten
more6
Max Blitz
mirko bratuš
Stazio
Jozo Trklja
flexi
Vojnik Graničar
23 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime12.12.13 13:27

Da se ova tema ne provlači svugdje po F.B.P.N. JNA otvaram novu temu.

Pošto su neki pripadnici JNA jedan dio svoga života proveli u "Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu", evo da otvorim posebnu temu o tom objektu.
Bivša zgrada vojno - pomorske oblasti u Splitu danas izgleda ovako.
Slikano 10.12.2013. god. utorak oko 13:30 sati.
Ovo je južna strana bivše komande vojno - pomorske oblasti u Splitu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime13.12.13 0:12

bravo vojnik granicar , ja cu malo doprineti temi mada nemam svojih fotografija idnosno imam neke ali unutar zgrade
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime13.12.13 0:16

[You must be registered and logged in to see this image.]

glavni ulaz komande i park ispred

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime13.12.13 0:18

[You must be registered and logged in to see this image.]

terasa komande

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime13.12.13 0:25

KVPO glavna vojna ekspedicija vp 5437-1 Split
da pomenem i vojnike i mornare na slici  , sleva na desno vojnik koji stoji je vozač Osmanović on je bio vojnik po ugovoru iz BIH  , onda sam ja pa do mene vojnik Borović Bruno iz Zagreba ,pa onda mornar Lapić Miodrag iz Vukovara , pa onda mornar Menciger Franc iz Murske Subote i mornar koji stoji Mrklić Zoran iz Zagreba i mornar koji čuči  Jullijan Planšek iz nekog mesta u Vojvodini ali neznam tačno kojeg mozda Ruski Krstur ili tako nekako

[You must be registered and logged in to see this image.]


flexi: komentar modifikovan dana: 14.12.13 10:36; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime13.12.13 17:33

Slikano 10.12.2013. god. utorak oko 13:30 sati.
Ovo je zapadna strana bivše komande vojno - pomorske oblasti u Splitu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime13.12.13 19:21

Gledano ovako kako je vojnik granicar slikao , levo je bila zgrada vojnog tuzilastva tu su radile mnogo zgodne i lepe žene a tu pored isto levo niz ulicu mozda 20-30 metara bila jedna mala pošta sa tri govornice tu sam upoznao fudbalera Zlatka Vujovića 1991 u leto i jedan Bobisov kafe bar tu sam svracao po neki put .   U komandi je bilo puno oficira uglavnom mornaričkih mada bilo je i MT sluzbe i zelenih odnosno kopnene vojske sećam se nekih , moj pretpostavljeni je bio poručnik bojnog broda Zoran Jerić ne bih o njemu nista lepo rekao zato to preskačem onda zastavnici sef vojne ekspedicije Djuro Mikec i  Ivan Skale  pa onda u kinoteci zastavnik Svetozar Marlović  , pa Čedo Miljević ..... i jos neki ali ko ce se setiti . pa kapetan Matosević Mate . Od visokih oficira dolazio sam u neku neobaveznu komunikaciju sa kontra admiralom Ercegom onda kapetanima bojnog broda Vid Stipetić pa Milan Radović i jos mnogima inače komadant VPO je bio viceadmiral Mile Kandić vidjao sam ga u sobi čini mi se 208 to je bila glavna soba , tamo sam jednom nedeljno nosio topografsku kartu cele SFRJ koju sam sklapao i pravio u kartoteci ili sta god su naručili neki deo vojno pomorske oblasti .


flexi: komentar modifikovan dana: 18.12.13 14:17; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime14.12.13 9:31

Slikano 10.12.2013. god. utorak oko 13:30 sati.
Ovo je zapadna strana bivše komande vojno - pomorske oblasti u Splitu.
Ako se ne varam ovo je bio i glavni ulaz u zgradu vojno - pomorske oblasti.
Ovu sliku ne bi mogao ni postaviti na F.B.P.N. JNA da je ona srednja zastava stajala normalno, he he he he, vjetar je malo zamotao tako da ova slika može proći.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime14.12.13 10:41

da glavni ulaz u komandu a sta ima veze za zastavu , zastava ko zastava svaka republika je imala svoju zastavu koje su sad drzavne nisam znao da je zabranjeno na forumu postaviti neki znak ili grb . Odavde sam izasao prvog septembra u ranim jutarnjim časovima oko 6 ujutru i pošao kući ni sam ne znam kako bih stigao kući ali naisao pbb Jerić sa vozačem i prebacio me do Lore
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime15.12.13 0:12

Slikano 10.12.2013. god. utorak oko 13:30 sati.
Ovo je istočna strana bivše komande vojno - pomorske oblasti u Splitu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime16.12.13 15:41

Slikano 10.12.2013. god. utorak oko 13:30 sati.
Ovo je sjeverna strana bivše komande vojno - pomorske oblasti u Splitu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime16.12.13 20:12

ma ti znas sta treba slikati ali to je dozvoljeno kao Dracevac Smile





Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime16.12.13 20:52

A jeste bili vojska svaka čast godinu dana zajebancije u Banovini
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime16.12.13 21:43

pa iskreno Jozo bilo tako do pola godine te 90/91 a posle bas "zajebancija" zesća ali u pravu si pre toga bilo uzivanje mada koliko sam ja video nisu svi to znali da koriste pa ja sam koristio od pocetka do kraja


flexi: komentar modifikovan dana: 17.12.13 14:38; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime17.12.13 6:54

Evo komande vojno - pomorske oblasti u Splitu i iz ove pozicije.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime19.12.13 17:31

Evo komande vojno - pomorske oblasti u Splitu i iz ove pozicije.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Glavna pošta u gradu Splitu i Caffe bar Semafor.   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime19.12.13 17:52

flexi (citat):
...... i samo jedno pitanje vezano za Split jel jos postoji kafe Semafor preko puta glavne pošte........

Flexi.
Samo za tebe iz centra grada Splita....
Caffe bar Semafor u kojem si nekada davno pio piće....

[You must be registered and logged in to see this image.]


I evo ti glavna pošta u gradu Splitu (lijevo gdje su ovi stupovi) a desno od nje (onaj natkriveni prostor) je Caffe bar Semafor (kada si ti bio ovdje tog natkrivenog predprostora nije bilo).

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime19.12.13 23:00

tačno tako , ulica je mi je poznata i sve ali kafe ne bih prepoznao proslo dosta godina sve se menja Smile ali tu je bio i ostao , nisam hteo postaviti ali ajde jedina slika iz semafora postavicu je kad je skeniram
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime19.12.13 23:21

Vojnik Graničar (citat):
flexi (citat):
...... i samo jedno pitanje vezano za Split jel jos postoji kafe Semafor preko puta glavne pošte........

Flexi.
Samo za tebe iz centra grada Splita....
Caffe bar Semafor u kojem si nekada davno pio piće....

Nisi samo flexija obradovao, i mi smo u "Semaforu" proveli dosta vremena u jesen '85.

 cheers
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime20.12.13 13:34

Jedinica komande stana KVPO je brojala oko 40 mornara - vojnika od toga njih 15-tak su bili vozači , postojao je vozni park od nekoliko vozila bio je jedan autobus nekoliko kombija i putničkih automobila za visoke oficire mislim da su bile opel vektre , vozni park je bio u dva dela jedan u kasarni na Dračevcu a drugi na terasi komande , svi smo bili stacionirani na Dračevcu osim dispečera i trpezarca i jos jednog mornara koji su stalno boravili u komandi tek krajem jula 91 smo svi prešli u komandu . Ostali mornari su bili kuriri postojalo je dva odelenja . Jedno je bilo vojna ekspedicija koja je razvrstavala i nosila i delila svu poštu koja je dolazila i odlazila iz Splita , drugo je bilo za sve ostalo sta se trebalo raditi u komandi , ja sam recimo radio i u vojnoj ekspediciji nosio sam poštu na relaciji Split-Pula i Split - Kumbor , onda sam radio i u kartoteci a kasnije i obezbedjenje zgrade i ostalo , u komandi je stalno bila jedinica vojne policije i PT čete koja je isto vršila obezbedjenje , kasnije od mislim aprila meseca brojno stanje nam je poraslo jer su nam poslali u prekomandu 20 vojnika sa Visa i Lastova pešadinci
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime20.12.13 13:57

fina ova mala na drugoj slici sto izlazi iz kafea semafor  Smile  splićanke su uvek bile jedne od najlepših žena ako ne i najlepše na prostoru bivše države SFRJ
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime20.12.13 14:04

[You must be registered and logged in to see this image.]


Evo jedne slike iz kafića Semafor godina 1991 mesec neki zimski februar ili mart , na slici trojica momaka su iz Bosne ne secam im se imena a jedan moj drug iz detinjstva  odrasli smo zajedno trojica su bili kuvari a momak drugi po redu u smb uniformi je bio iz čete veze , moj drug prvi u smb zamisli drug ti kuvar a spavaona do spavaone sta ces bolje u vojsci

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime20.12.13 16:05

flexi (citat):
Jedinica komande stana KVPO je brojala oko 40 mornara - vojnika od toga njih 15-tak su bili vozači , postojao je vozni park   od nekoliko vozila bio je jedan autobus  nekoliko kombija i putničkih automobila za visoke oficire mislim da su bile opel vektre , vozni park je bio u dva dela jedan u kasarni na Dračevcu a drugi na terasi komande , svi smo bili stacionirani na Dračevcu osim dispečera i trpezarca i jos jednog mornara koji su stalno boravili u komandi tek krajem jula 91 smo svi prešli u komandu.
Ostali mornari su bili kuriri postojalo je dva  odelenja.
Jedno je bilo vojna ekspedicija koja je razvrstavala i nosila i delila svu poštu koja je dolazila i odlazila iz Splita , drugo je bilo za sve ostalo sta se trebalo raditi u komandi , ja sam recimo radio i u vojnoj ekspediciji nosio sam poštu na relaciji Split-Pula i Split - Kumbor , onda sam radio i u kartoteci a kasnije i obezbedjenje zgrade i  ostalo , u komandi je stalno bila jedinica vojne policije i PT čete koja je isto vršila obezbedjenje , kasnije od mislim aprila meseca brojno stanje nam je poraslo jer su nam poslali u prekomandu 20 vojnika sa Visa i Lastova pešadinci  

Flexi.
Je li ovo terasa ispred komande vojno - pomorske oblasti u Splitu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

I danas su tu parkirani automobili visoke klase ali ovaj put od župana Splitsko - Dalmatinske županije i za njegovu odabranu ekipu.!

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime20.12.13 16:11

flexi (citat):
Fina ova mala na drugoj slici sto izlazi iz kafea semafor  Smile  splićanke su uvek bile jedne od najlepših žena ako ne i najlepše na prostoru bivše države SFRJ

Flexi.
Znaš što se dogodilo.
Stao ti ja ispred kafića "Semafor" i namjestio ti ja aparat da ga slikam kad sam pritisnuo okidač  tu se stvorila ona prva cura.
Hajde dobro kažem ja.
Tako ja opet namjestio aparat i hajde da drugi put slikam kad ono se pojavi i druga cura.
Onda sam odustao od slikavanja.
Dosta su dvije slike.
Tko zna tko bi izišao i treći put da sam pokušao slikati.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime21.12.13 1:55

da , vojnik graničar to je terasa komande bar smo je mi tako zvali mada bila su nekad neka vozila parkirana i ispred glavnog ulaza .

A sto se tiče kafe Semafora dobro si prošao treći put je mogao izaći neki frajer 2 puta 2 metara i onda ... Smile bounce 
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime21.12.13 15:08

Slikano 10.12.2013. god. utorak oko 13:30 sati.
Ovo je istočna strana bivše komande vojno - pomorske oblasti u Splitu.
Ova troja bijela vrata u prizemlju bivše VPO, taj prostor sada koristi gradsko komunalno poduzeće "Parkovi i nasadi".
Nema više ni V od vojske.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime22.12.13 18:58

flexi (citat):
Gledano ovako kako je vojnik granicar slikao , levo je bila zgrada vojnog tuzilastva tu su radile mnogo zgodne i lepe žene a tu pored isto levo niz ulicu mozda 20-30 metara bila jedna mala pošta sa tri govornice tu sam upoznao fudbalera Zlatka Vujovića 1991 u leto i jedan Bobisov kafe bar tu sam svracao po neki put.
U komandi je bilo puno oficira uglavnom mornaričkih mada bilo je i MT sluzbe i zelenih odnosno kopnene vojske sećam se nekih , moj pretpostavljeni je bio poručnik bojnog broda Zoran Jerić ne bih o njemu nista lepo rekao zato to preskačem onda zastavnici sef vojne ekspedicije Djuro Mikec i  Ivan Skale  pa onda u kinoteci zastavnik Svetozar Marlović  , pa Čedo Miljević ..... i jos neki ali ko ce se setiti . pa kapetan Matosević Mate.
Od visokih oficira dolazio sam u neku neobaveznu komunikaciju sa kontra admiralom Ercegom onda kapetanima bojnog broda Vid Stipetić pa Milan Radović i jos mnogima inače komadant VPO je bio viceadmiral Mile Kandić vidjao sam ga u sobi čini mi se 208 to je bila glavna soba , tamo sam jednom nedeljno nosio topografsku kartu cele SFRJ koju sam sklapao i pravio u kartoteci ili sta god su naručili neki deo vojno pomorske oblasti .

Flexi.
Samo za tebe iz Splita.
Još je tu "Bobis" i čekaju te konobarice da dođeš na piće.!!!
A u daljini oko 50-ak metara je Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime22.12.13 19:25

Koliko se sečam,zgrada je imala u sredini neki mali vodomet I dosta cveča. Na Silvestrovo 67-68 sam bio od 19-01 dežurni v ABHO,gdje smo imali,da svaka dva sata primamo podace o vremenu duž celog Jadrana I otokov.Pored mene u kancliji su bili još I mornari,a oni su imali drugačke zadatke.U susednjoj sobi je bio dežurni 4.AO,obično pukovnik. Smenjivali smo se na šest sati.Znači četiri smene,u petak I svetak.
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime23.12.13 12:14

bravo , bravo vojnik graničar za sve fotografije čini mi se da je lepo vreme u Splitu a Bobis i dalje radi e bilo bi lepo jos jednom popit piće tamo ali tesko ostvarljivo mada bio sam letos samo 216 km od Splita u Dubrovniku . E sad se setih u komandi je postojala i kantina bila je sa severne strane u prizemlju vide se na slici prozori levi ugao zgrade
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime24.12.13 17:49

flexi (citat):
Gledano ovako kako je vojnik granicar slikao , levo je bila zgrada vojnog tuzilastva tu su radile mnogo zgodne i lepe žene a tu pored isto levo niz ulicu mozda 20-30 metara bila jedna mala pošta sa tri govornice tu sam upoznao fudbalera Zlatka Vujovića 1991 u leto i jedan Bobisov kafe bar tu sam svracao po neki put.
U komandi je bilo puno oficira uglavnom mornaričkih mada bilo je i MT sluzbe i zelenih odnosno kopnene vojske sećam se nekih , moj pretpostavljeni je bio poručnik bojnog broda Zoran Jerić ne bih o njemu nista lepo rekao zato to preskačem onda zastavnici sef vojne ekspedicije Djuro Mikec i  Ivan Skale  pa onda u kinoteci zastavnik Svetozar Marlović  , pa Čedo Miljević ..... i jos neki ali ko ce se setiti . pa kapetan Matosević Mate.
Od visokih oficira dolazio sam u neku neobaveznu komunikaciju sa kontra admiralom Ercegom onda kapetanima bojnog broda Vid Stipetić pa Milan Radović i jos mnogima inače komadant VPO je bio viceadmiral Mile Kandić vidjao sam ga u sobi čini mi se 208 to je bila glavna soba , tamo sam jednom nedeljno nosio topografsku kartu cele SFRJ koju sam sklapao i pravio u kartoteci ili sta god su naručili neki deo vojno pomorske oblasti .

Flexi.
Samo za tebe iz Splita.
Evo tu i pošta u koju si dolazio na telefon i ugostiteljski objekt "Bobis".!!!
A u daljini oko 50-ak metara je Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime24.12.13 18:24

da da a i vespe su tu uvek je bilo raznih motora a najvise vespi ,skupljali su se malo niže niz ulicu tako mi se nesto ucrtalo u secanju
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime24.12.13 18:58

evo vojnik graničar jedne turističke  mape Splita koju posedujem ostala kao uspomena ima i red voznje gradskih autobusa  verovatno nije više tako

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime24.12.13 19:14

evo jedne slike sa terase komande , razvodnik u sredini  iz moje jedinice  moj klasić iz Skoplja Stojkovski Zoran mislim   da  je tada bio vožač kontraadmirala Ercega načelnika staba a ostala trojica su vojni policajci sede na vojnom vozilu PUH

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime31.12.13 1:22

[You must be registered and logged in to see this image.]

desantno -jurišni čamac JRM , 1991 ispred komande VPO

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime01.01.14 3:47

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime01.01.14 20:25

U taj semafor je navraćala sva vojska u Splitu
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime04.01.14 0:52

flexi (citat):
  U komandi je bilo puno oficira uglavnom mornaričkih mada bilo je i MT sluzbe i zelenih odnosno kopnene vojske sećam se nekih , moj pretpostavljeni je bio poručnik bojnog broda Zoran Jerić ne bih o njemu nista lepo rekao zato to preskačem onda zastavnici sef vojne ekspedicije Djuro Mikec i  Ivan Skale  pa onda u kinoteci zastavnik Svetozar Marlović  , pa Čedo Miljević ..... i jos neki ali ko ce se setiti . pa kapetan Matosević Mate . Od visokih oficira dolazio sam u neku neobaveznu komunikaciju sa kontra admiralom Ercegom onda kapetanima bojnog broda Vid Stipetić pa Milan Radović i jos mnogima inače komadant VPO je bio viceadmiral Mile Kandić vidjao sam ga u sobi čini mi se 208 to je bila glavna soba , tamo sam jednom nedeljno nosio topografsku kartu cele SFRJ koju sam sklapao i pravio u kartoteci ili sta god su naručili neki deo vojno pomorske oblasti .

Zaboravio sam pomenuti jos nekoliko podoficira svaki od njih je bio zaduzen za neko odelenje mornara/vojnika  , kad sam stigao u Split na Dračevac odnosno u komandu VPO prvi pretpostavljeni nam je bio zastavnik prve klase bas pred penzijom tako mi se čini , nemogu se setiti prezimena znam da je bio Makedonac i ziveo je na Visu mozda Georgijevski ili tako nekako ali kasnije ga nije bilo čuli smo da je bio bolestan i zamenio ga je stariji vodnik Mihalj Kokaj bio je rodom iz Zrenjanina bas dobar lik on je ziveo u Sinju i cudio se kako je dospeo kod nas jer po njegovoj priči bio je izvidjač-diverzant a to se i videlo da je bio sposoban podoficir o njemu sve najbolje . Tu je bio i šef vožača u komandi zastavnik Biber , s njim sam imao mali konflikt ali kasnije ni njega nije bilo samo se izgubio i zamenio ga mladi poručnik ne secam se imena .

Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime05.01.14 17:46

Poštovane kolege dali je netko slučajno zalutao u komandu VPO-a onako bez "veze" u prekomandu.
Nemojte mi zamjeriti nije provokacija.Ja sam inaće isto drugi dio vojnog roka bio u komandi 5-og
VPS u Puli u centru OSOJ-a gdje smo davali smjene ali nismo bili stalno stacionirani u zgradi.
Poznavao sam sve momke u komandi od trpezarca,kurira i svih vozaća,poštara itd.Znam jedino da
su neki vozaći došli iz Čapljine slučajno ali ostali....hm.Pa onda pitam kako je bilo kod vas.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime07.01.14 12:29

flexi (citat):
Gledano ovako kako je vojnik granicar slikao , levo je bila zgrada vojnog tuzilastva tu su radile mnogo zgodne i lepe žene a tu pored isto levo niz ulicu mozda 20-30 metara bila jedna mala pošta sa tri govornice tu sam upoznao fudbalera Zlatka Vujovića 1991 u leto i jedan Bobisov kafe bar tu sam svracao po neki put.
U komandi je bilo puno oficira uglavnom mornaričkih mada bilo je i MT sluzbe i zelenih odnosno kopnene vojske sećam se nekih , moj pretpostavljeni je bio poručnik bojnog broda Zoran Jerić ne bih o njemu nista lepo rekao zato to preskačem onda zastavnici sef vojne ekspedicije Djuro Mikec i  Ivan Skale  pa onda u kinoteci zastavnik Svetozar Marlović  , pa Čedo Miljević ..... i jos neki ali ko ce se setiti . pa kapetan Matosević Mate.
Od visokih oficira dolazio sam u neku neobaveznu komunikaciju sa kontra admiralom Ercegom onda kapetanima bojnog broda Vid Stipetić pa Milan Radović i jos mnogima inače komadant VPO je bio viceadmiral Mile Kandić vidjao sam ga u sobi čini mi se 208 to je bila glavna soba , tamo sam jednom nedeljno nosio topografsku kartu cele SFRJ koju sam sklapao i pravio u kartoteci ili sta god su naručili neki deo vojno pomorske oblasti .

Flexi.
Što se tiče te tri telefonske govornice sa kojih si telefonirao kući iz pošte, njih u pošti više nema.
Pošast mobitela hara svijetom.!!!
Tako su i te tri telefonske govornice u pošti uklonjene.
Ali su ostavili ovu jednu telefonsku govornicu u nju možeš ući samo izvana i nalazi se s lijeve strane ulaznih vrata pošte.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime07.01.14 13:13

flexi (citat):
..................................., slika je južna strana komande sto si slikao desni ugao unutra a ja sam iz ............... nije tajna bio sam u Splitu u toku vojnog roka pozdrav

Flexi.
Ova tvoja slika me izludila.
Dođem ti ja jednoga dana da slikam tu poziciju kad ulazim u bivšu komandu vojno pomorske oblasti i tu odmah s lijeve strane zateknem portira (zaštitara) i ja njega pitan gdje je slikana ova fotografija.
On je pogleda i kaže odmah tu nasuprot ove portirnice.
Kažem ja mogu li sada slikati tu istu poziciju.
On me gleda pa vrti glavom .... kaže slušaj hajde pitaj ovog drugog što radi kod onog drugog službenog ulaza.
Hajde pitam ja njega kaže on meni hajde pitaj onog mog pretpostavljenoga.....!!!???
Vidim ja da oni mene vozaju hajde ovamo, hajde tamo, hajde ovo, hajde ono...
A u sadašnjoj banovini nigdje nikoga od stranaka sam ja.
I tako ti je odem kući neobavljena posla.
A ona pade meni na pamet ma što ja imam njih pitati, nije to više vojni objekat a naj kasnije nema nigdje upozorenja da je zabranjeno fotografirati.
I tako ti ja dođem ponovno drugom prilikom kada je bila naj veća gužva, uđem ja unutra pun sebe i slikam ja sve redom bez pitanja i može li ovo može li ono...
I evo ti pa usporedi kako izgleda mjesto na kojem si se slikao 1991 godine a kako izgleda danas 2014 godine.

Sada je na tom mjestu napravljen nekakav šalter - blagajna gdje se plaćaju nekakvi računi za komunalnu naknadu ili tako nešto.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ovu fotografiju sam slikao kroz šalter staklo i s bočne strane.
Kao što vidiš tu je još radijator.!!!

[You must be registered and logged in to see this image.]


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 09.01.14 13:35; prepravljeno ukupno 4 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime07.01.14 15:20

Sve pohvale vojnik granicar na upornosti i na fotografijama tacno to je mesto gde smo se fotografisali pre 22 godine to je taj ugao , bravo jos jednom  Very Happy
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime07.01.14 15:30

more6 (citat):
Poštovane kolege dali je netko slučajno zalutao u komandu VPO-a onako bez "veze" u prekomandu.
Nemojte mi zamjeriti nije provokacija.Ja sam inaće isto drugi dio vojnog roka bio u komandi 5-og
VPS u Puli u centru OSOJ-a gdje smo davali smjene ali nismo bili stalno stacionirani u zgradi.
Poznavao sam sve momke u komandi od trpezarca,kurira i svih vozaća,poštara itd.Znam jedino da
su neki vozaći došli iz Čapljine slučajno ali ostali....hm.Pa onda pitam kako je bilo kod vas.

 Veoma dobro pitanje ha ha pa ja cu ti ovako odgovoriti tacno je da su neki dolazili preko neke veze ali nisu mogli svi .Mene su kad sam dosao odmah to pitali ko mi je veza i tako to ja sam bio zbunjen jer nikakvu vezu nisam imao, U Puli pred prekomandu ko razduzi cizme ide na brod a ja ih nisam bio razduzio ali nisam znao gde idem , meni je bilo namenjeno mesto trpezarca posto sam zavrsio ugostiteljsko-turisticku skolu ali izvukao sam se jer to nisam zeleo da budem trpezarac i dispecer u komandi su najgora mesta a tacno je da su svi vozaci dolazili iz Capljine tamo je bio centar za obuku , Ipak bilo je mornara i vojnika koji su dolazili preko veza to sigurno

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu    Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime09.01.14 13:53

flexi (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Desantno - jurišni čamac JRM , 1991 ispred komande VPO u Splitu.

Flexi.
Mislim da taj "desantno jurišni čamac" nikada nije bio usidren ispred komande vojno pomorske oblasti u Splitu.
Ja sam ga ima prilike vidjeti jednom u životu da je ušao u gradsku luku te je krenuo prema zgradi komande vojno pomorske oblasti u Splitu.
Tada sam se nalazio na suprotnoj strani luke tj. kod glavnog svjetionika na lukobranu gradske luke.
I to me je iznenadio kada sam ga vidio da ulazi u luku i kreće prema komandi vojno pomorske oblasti.
Ako se ne varam to je bilo negdje u 10 ili 11 mjesecu 1991 godine.
Nikada više nešto tako nisam imao prilike vidjeti.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime09.01.14 14:31

To je uvijek tako bilo kod takvih prekomandi kolega flexi.Najbolje mi je bilo mjesto glavnog
kurira komandanta 5.VPS u puli admirala Vjekoslava Čulića.Momak sa debelom generalskom
vezom iz Beograda to smo svi znali,a ima stalnu obavezu skoro cijeli dan kod admirala,sve i
svašta raditi.Praktično ni u grad nije mogao tek tako a da ne nađe zamjenu na onih par
sati izlaska.I to bi dakle bila neka elitna prekomanda.
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime10.01.14 13:03

Vojnik Graničar (citat):
flexi (citat):
Desantno - jurišni čamac JRM , 1991 ispred komande VPO u Splitu.

Flexi.
Mislim da taj "desantno jurišni čamac" nikada nije bio usidren ispred komande vojno pomorske oblasti u Splitu.
Ja sam ga ima prilike vidjeti jednom u životu da je ušao u gradsku luku te je krenuo prema zgradi komande vojno pomorske oblasti u Splitu.
Tada sam se nalazio na suprotnoj strani luke tj. kod glavnog svjetionika na lukobranu gradske luke.
I to me je iznenadio kada sam ga vidio da ulazi u luku i kreće prema komandi vojno pomorske oblasti.
Ako se ne varam to je bilo negdje u 10 ili 11 mjesecu 1991 godine.
Nikada više nešto tako nisam imao prilike vidjeti.

pa i nije bio nikad usidren ispred komande vidis da je u prolazu cak sta vise mislim da je ova slika u 10 ili 11 mesecu kako ti kazes da si ga vidio ovu sliku sam skinuo sa drugog foruma i mislim da je postavio covek iz Splita.

Na vrh Go down
kapiten
Gušter
Gušter
kapiten


BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2011-01-07
DOB : 65
M(j)esto Bijeljina

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime12.01.14 19:20

Vojsko,
Moram da se umiješam u podsjećanja i evociranja uspomena na bivšu komandu VPO.
I ja sam svojevremeno (od decembra 1982. do jula 1983. godine) skoro svakodnevno ulazio kao vojnik u tu zgradu i odrađivao svoju smjenu. Bio sam telefonista i radio sam na telefonskoj centrali, šifrovane oznake "RUDNIK". Preko te centrale spajali smo veze sa svim komandama i kasarnama u bivšoj SFRJ. Nisam spavao u komandi nego u kasarni na Visokoj. Svakodnevno sam putovao iz Visoke u komandu. Centrala je u to vrijeme bila stara sa onim gajtanima, pa se potrudi da ubodeš u pravu rupu. Centrala je bila na drugom spratu komande. 
Slike zgrade komande su izvrsne. Svaka čast za trud "Vojniku graničaru".
U blizini komande nalazi se otvoreni bazen za kupanje, u kojem sam se u mojim popodnevnim smjenama kupao.
Na mjestu voljno!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu    Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime12.01.14 19:54

flexi (citat):
Pa i nije bio nikad usidren ispred komande vidis da je u prolazu cak sta vise mislim da je ova slika u 10 ili 11 mesecu kako ti kazes da si ga vidio ovu sliku sam skinuo sa drugog foruma i mislim da je postavio covek iz Splita.

Nažalost nisam uspio vidjeti koja je njegova namjera tada bila.
Vjerojatno su sa broda nešto ukrcali ili nešto iskrcali.
I mislim da je ova slika skinuta sa nekog video materijala, uglavnom nije načinjena fotoaparatom.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu    Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime12.01.14 20:04

kapiten (citat):
Vojsko,
Moram da se umiješam u podsjećanja i evociranja uspomena na bivšu komandu VPO.
I ja sam svojevremeno (od decembra 1982. do jula 1983. godine) skoro svakodnevno ulazio kao vojnik u tu zgradu i odrađivao svoju smjenu.
Bio sam telefonista i radio sam na telefonskoj centrali, šifrovane oznake "RUDNIK".
Preko te centrale spajali smo veze sa svim komandama i kasarnama u bivšoj SFRJ.
Nisam spavao u komandi nego u kasarni na Visokoj.
Svakodnevno sam putovao iz Visoke u komandu.
Centrala je u to vrijeme bila stara sa onim gajtanima, pa se potrudi da ubodeš u pravu rupu.
Centrala je bila na drugom spratu komande.
Slike zgrade komande su izvrsne.
Svaka čast za trud "Vojniku graničaru".
U blizini komande nalazi se otvoreni bazen za kupanje, u kojem sam se u mojim popodnevnim smjenama kupao.
Na mjestu voljno!

Kapiten.
Hajde da i tebe malo obradujem sa kojom slikom iz zgrade Vojno pomorske oblasti u Splitu.
Uglavnom sada stranke u (bivšu zgradu VPO) ulaze samo kroz vrata sa južne strane.
Sa istočne i sa zapadne strane ulaze samo oni koji su tu zaposleni.
Evo jedan slika iz sadašnje Banovine slikana je odmah sa vrata kad uđeš u nju sa južne strane.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Desno od ovoga mjesta gdje sam slikao ovu fotografiji slikao se je Flexi.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime13.01.14 14:02

bravo jos jednom vojnik granicar , imam sliku i sa ovih stepenica a ove dole stepenice vode u suturen imam i odatle nekih slika postavicu jednu od vojnih policajaca , znaci kad sidjes dole stepenicama pa levo tu je slika nastala , odnosno vojnici stoje ispod ovih srednjih stepenica  


[You must be registered and logged in to see this image.]


flexi: komentar modifikovan dana: 16.01.14 1:02; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime13.01.14 14:15

evo jos dve fotke slikano na istom mestu kao prethodna u avgustu 1991


[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Sponsored content





Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu
Na vrh 
Stranica 1/8Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Lora - Split
» Split - Dračevac 1990/91
» Tito u Splitu 1952,komanda vpo ,dolazak 6 flote
» Vojno odmaralište Kupari
» Strumica 1979/1980

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: