FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 MUZIL - PULA

Go down 
+95
goran9030
Brkakougar
anves
dunja963
Zoran I
Berač šparuga na utvrdama
PT104
BojanPla
Bucko1812
drzarkoff
Anubis
Janez125
KORISNIK
IGORP
arcibald01
POOPVIĆ ZORAN
PORUCNIK
Kiki Lončar
Medobrunda
smcagic
Milan Vranješ
Ica Nina
bosancerosss
Prodanici.1
alojzij
Mad Max
MIODRAG Mikovanovic
Habek88KL
ROBIS
goncz
Giovanni Damjanović
rock83
Scorpio
podmornicar
boror
almanaha
bije
jazbac
VP 5053
mornar53klasa
mariborcan
Radivoj
Vojnik Graničar
Suljić Irfan
tomerc
bog
Mornar971
Kuhar-Debar.
tunelski
Kuhar1
boban.stojanov
teo31
neven64
Gringo
pera84
Zoran Francuski
kulja
ercov54
Edyklasa43
Mikoyan
more6
dtm215
HogarViking
blackbarry
komodor
pukovnik
darko d
miro-miro
dejan-deki
milutins
bajapedja
janeztrdi
Matrix
mornar71
bojnik
Max Blitz
Stazio
dpuric
Jozo Trklja
flexi
SveJug
missar
jure
alexandar
ZAGORAC
jun91 osijek
jesen
stole
mgalic2
purger
Ivanm
dragan koja
BUNKERMAN
szlatko
Spyra
99 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime31.05.13 12:42

Da u pravu si, izlaz sa trajekta u Lepetanima, trenutno nisam našao bolju sliku. Very Happy


Stazio: komentar modifikovan dana: 01.06.13 11:41; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dejan-deki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-05-31

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime01.06.13 0:31

Ooo, trajekt Lepetane - Kamenari
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime01.06.13 7:07

Stazio (citat):
Lepetane su druga strana zaliva, kolega. Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]

Malo ste me zbunili,poprilicno se zaboravila geografija C Gore.Znaci ova slika su Kamenari??Da li je Bijela sa ove strane zaliva,ili sa lepetanske?Kontam da je sa kamenarske??

Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime03.06.13 10:42

Ovo u svezi purger je zato što smatram bez obzira na moje južnjačko porjeklo da onaj koji 30 godina živi u Zagrebu nemož pobjeć od toga da je na neki način ipak Zagrebčanin
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime03.06.13 16:08

Jozo Trklja (citat):
Ovo u svezi purger je zato što smatram bez obzira na moje južnjačko porjeklo da onaj koji 30 godina živi u Zagrebu nemož pobjeć od toga da je na neki način ipak Zagrebčanin

Nasmijao si me Jozo! Very Happy
Da na neki način.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime03.06.13 20:30

Možda se istom smijemo ali to je tako priznali mi ili ne
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime05.06.13 22:35

Na Fizeli 71god a i pre je bila ceta Titove garde koja je imala u svom sastavu 4voda.Tu je bila cista pesadiska obuka i teza nego li na kursu za desetare.Tu sam bio 3dana u zgradi na maloj uzvisini.Imate li neku sliku.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime05.06.13 22:39

mornar71 (citat):
Na Fizeli 71god a i pre je bila ceta Titove garde koja je imala u svom sastavu 4voda.Tu je bila cista pesadiska obuka i teza nego li na kursu za desetare.Tu sam bio 3dana u zgradi na maloj uzvisini.Imate li neku sliku.

To je vjerovatno bilo za potrebe protokola na Brijunima.

Na vrh Go down
miro-miro
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-06-05

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Brod se danas zove Faust Vrancic   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime06.06.13 0:13

Muzil - Pula, 02. 1991., potom Divulje, potom Sibenik, nadam se da ima nekog iz ove klase, bilo bi mi drago. Wink
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime06.06.13 0:24

Dobrodosao miro... Very Happy
Vidim da si u naslovu posta stavio naziv bivseg ratnog broda JRM PS-12 Spasilac....cija je sadasnja maticna luka Split?!
Sluzio si na njemu???!!! Very Happy
Na vrh Go down
miro-miro
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-06-05

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Muzil - Pula, Split - Divulje, Sibenik   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime06.06.13 11:14

Jeste, bio sam na brodu Spasilac PS 12, to mi je bio maticni brod posle obuke na Muzilu u Puli 1991., plovidba Galebom do Splita , potom barkasom do broda u Divulje, par plovidbi , kracih, morao je brod na remont u Sibenik. Ja sam se iskrcao u Sibeniku i vratio u komandu u Divulje , jer sam dobio prevremeni otpust. Lepe su to uspomene za mene. sunny
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime06.06.13 11:21

Lepa iskustva......verujem da ces ih podeliti sa ostalim clanovima foruma Very Happy
Na vrh Go down
miro-miro
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-06-05

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Mirno more!   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime06.06.13 14:14

Za pocetek, voz na relaciji Beograd - Pula, '91. 02. mesec - Februar. Razgledao sam Grad Pulu i uvece se javio u Kasarnu u Centru, a potom Nas prevezose na Muzil, gde je obuka trajala nesto manje od 2 meseca, bilo je predivno vreme, za mene koji sam dosao iz Srema vrlo prijatno. Kao sto napisah u prethodnom postu, prekomandu sam dobio u Divulje na brod Spasilac PS 12, brodom je komandovao Miro Vukasovic, pomenut je negde na forumu, (licno sam ga kontaktirao sms porukom posle vise od 20 godina). Na brodu svakodnevne vojnicke obaveze, ali hrane preobilno sto se mene ticalo. Brod nije bio dovoljno sposoban da plovi redovno, ali smo povremeno popustali vezove da bi barkase isplovile. Nakon sto je camac za spasavanje sa mornarem pao u more (nije bio povredjen), doneta je odluka da brod ode na remont u Sibenik. U danasnje vreme stekao sam tri sertifikata iz oblasti racunara, trenutno koristim bezicnu vezu interneta i rado cu se oglasiti kada bude mogao. Mirno more!

Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime06.06.13 14:25

Meni je Vukasović bio zapovjednik na minolovcu ML 151 kad sam ja došao na njega a onda je negdje u travnju 1986 prešo na spasioc kasnje je prešao u HRM a danas je najvjerojatnje u mirovini
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime06.06.13 23:02

Miro koja si ti klasa i koja pripadnost.
Na vrh Go down
darko d
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-06-06
DOB : 67
M(j)esto Čačak,Srbija

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime06.06.13 23:43

KAO I DRUGI I JA SAM IZ PULE KRENUO GALEBOM 22.SEPTEMBRA 1980 KA SPLITU GDE SAM DALJE SLUŽIO U JRM
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime06.06.13 23:47

darko d (citat):
KAO I DRUGI I JA SAM IZ PULE KRENUO GALEBOM 22.SEPTEMBRA 1980 KA SPLITU GDE SAM DALJE SLUŽIO U JRM

Šta ti se Caps lock zaglavio. scratch

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime07.06.13 0:49

miro-miro (citat):
Jeste, bio sam na brodu Spasilac PS 12, to mi je bio maticni brod posle obuke na Muzilu u Puli 1991., plovidba Galebom do Splita, potom barkasom do broda u Divulje, par plovidbi, kracih, morao je brod na remont u Sibenik.

[You must be registered and logged in to see this image.]

PS-12 'Spasilac' bio je jedinstven brod u JRM, namijenjen za spašavanje podmornica i podmorničara, dizanje potonulih objekata, gašenje požara, tegljenje, izvođenje podvodnih radova i istraživanja podmorja, itd. Nalazio se u sastavu Pomorskog odreda za spašavanje, a matična baza bila mu je Divulje.
'Spasilac' je izgrađen u brodogradilištu 'Tito' u Beogradu 1976., kao zamjena za stari spasilački brod PS-11 'Spasilac'. Bio je prvi od ukupno tri izgrađena spasilačka broda i jedini koji je uvršten u flotnu listu JRM. Druga dva broda su izgrađeni za RM Libije i Iraka.


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 05.06.14 1:31; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime07.06.13 9:06

Sudjelovo je u vađenju Brigite Montanari iz Jadrana to je onaj Talijan što je potonuo pun vinilmonomera
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime12.06.13 21:53

Jozo secas li se imena ostalih staresina 3ceta 3bat.
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime14.06.13 15:35

Sjećam se još onog PBB Cizlera i Sakić je bio komandir cijele kasarne čini mi se. Pozdravljam klasiće s kojim sam proveo zajedno dio života
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime14.06.13 15:37

Koyo i je sam bio artiljerac ali mislim 2 četa 2 bataljon i bili smo u onoj zgradi pokraj kuvara i vas
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime20.06.13 17:50

Zgrada u koju se silazi stepenicama 71god.je bila kao mornarski klub, ali za to niko nije imao vremena za druženje.Preko puta trpezarije u prizemlju je bila moja 3ceta 2bat. asa leve strane je bila kantina odnosno prodavnica u kojoj je bas tog leta pocela prodaja piva odnosno stvaralo sporodične probleme sa pijanim regrutima.
Na vrh Go down
komodor
Gušter
Gušter
komodor


BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-06-19

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime27.06.13 10:32

17.12.1986/87 došao na Muzil nakon toga Šibenik "Minerska" ima li tko iz te klase??
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime14.07.13 20:03

E ja sam pronašao starijeg mornara od mene.Služio je od 10-1948god do 1951god ukupno tri god.Kao regrut bio je na Katarini, a zatim kao motorista promenio je tri broda.Najviše je bio u Kuboru na remorkeru koji je prevozio putnike iz Herceg Novog,Meljine,Zelenike sve do Tivta a popodne nazad.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime14.07.13 21:35

mornar71 (citat):
E ja sam pronašao starijeg mornara od mene.Služio je od 10-1948god do 1951god ukupno tri god.Kao regrut bio je na Katarini, a zatim kao motorista promenio je tri broda.Najviše je bio u Kuboru na remorkeru koji je prevozio putnike iz Herceg Novog,Meljine,Zelenike sve do Tivta a popodne nazad.

Ako ima neku dobru priču iz svog vremena, bilo bi mi drago da je podjeli sa nama. Meni bi bilo posebno zanimljivo iz Kumbora, ako se još sjeća. cheers
Na vrh Go down
blackbarry
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-07-17

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime17.07.13 20:02

Spasilac PS 12 je sada BS-73 Faust Vrančić i evo ga prošlo ljeto ispred Visa

[You must be registered and logged in to see this image.]



alexandar: komentar modifikovan dana: 18.07.13 23:35; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : RESIZE!)
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime17.08.13 0:14

Dok je bio regrut na Katarini 1949god.zapamtio je kad su dovukli Galeb iz Rječkog zaliva i pravo u brodogradilište Uljanik.Popravka je dugo trajala i on je često odlazio na obuku za motoristu.
Na vrh Go down
HogarViking
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2012-06-24

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime24.08.13 16:06

73:a klasa, Muzil 07.10.1983-24.12.1983, prekomanda u RRF, Novi Sad, vozom.
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime13.09.13 21:26

pozdrav Hogar.Kako si ti sredio prekomandu u RRF.Sećam se regruta mornara mislim da je bio iz Požarevca koji je u potrebio sva moguća srestva da dobije prekomandu za Veliko Gradište.Iu tome je uspeo a mislim da se prezivao Mirkovic.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime25.09.13 2:22

Muzil:

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 12.07.14 3:11; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime27.09.13 14:57

Ko da sad hodam od kantine do poligona
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime27.09.13 22:39

Jozo Trklja (citat):
Ko da sad hodam od kantine do poligona
 
 
Kreni od početka, od prijavnice: Very Happy 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
HogarViking
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2012-06-24

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime29.09.13 11:09

Hvala Max na fotografijama. Samo nedostaje zvuk onih goveda sto su se setale po Muzilu.
Na vrh Go down
Gost
Gost




MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime30.09.13 11:37

U Puli i okolini sam bio od jula 1983. pa do juna 1984. godine. Posle Muzila sam bio na Barbarigi (prekomanda). Posle mi je otkomanda bila na Svetici. Na Muzilu je tada bila i prva klasa žena mornara. Zasad ovoliko.
Pozdrav članovima foruma Muzil!
Na vrh Go down
dtm215
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-10-06

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime06.10.13 4:27

Muzil Oktobarska 1986 - prekomanda u Sibenik na DTM215

vojničina

Na vrh Go down
dtm215
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-10-06

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime09.10.13 14:50

Sjecam se sljedece epizode: Pozarni sam, oko 3 satra ujutro cujem jako glasno metalno lupanje izvana. "Usro" se skoro - nikada se nista nije dogadalo a sad ta galama. Sta da kazem;scratch  2 krave poharale na kante za smece. Te krave su bile stvarno jedna jako posebna stvar na Muzilu. Cak kada sam isao na vanjski WC znalo se desiti da mi ude krava u WC i pogleda Embarassed u mene kako izvrsavam nuzdu. Specijalitet je i bio da nijedan WC nije imao vrata! Wink
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime09.10.13 15:21

dtm215 (citat):
2 krave poharale na kante za smece. Te krave su bile stvarno jedna jako posebna stvar na Muzilu.
 
 
Bio sam tamo na obuci, tj. na Fizeli, ali ne mijenja puno na stvari. Krava je bilo svuda, i nakon kraćeg vremena smo se na njih toliko navikli ko' da smo svi cijeli dotadašnji život živjeli s njima. Laughing 
Ne znam kako nigdje ne mogu pronać ni jednu jedinu sliku tih krava, barem jedne. Surprised
Na vrh Go down
dtm215
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-10-06

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime10.10.13 21:04

Max Blitz (citat):
dtm215 (citat):
2 krave poharale na kante za smece. Te krave su bile stvarno jedna jako posebna stvar na Muzilu.
 
Bio sam tamo na obuci, tj. na Fizeli, ali ne mijenja puno na stvari. Krava je bilo svuda, i nakon kraćeg vremena smo se na njih toliko navikli ko' da smo svi cijeli dotadašnji život živjeli s njima. Laughing 
Ne znam kako nigdje ne mogu pronać ni jednu jedinu sliku tih krava, barem jedne. Surprised

Svake je slika u doba JNA jedna  od samog sebe ili puske i takve stvari, da budes kao koji Rambo vojničina na sliki ...-...Neutral  nes ti pokazati kod kuce kako si bio u vojsci sa kravama...Very Happy

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime10.10.13 21:08

dtm215 (citat):
Svake je slika u doba JNA jedna  od samog sebe ili puske i takve stvari, da budes kao koji Rambo na sliki ...-...Neutral  nes ti pokazati kod kuce kako si bio u vojsci sa kravama...Very Happy 
 
 

Ma, sad bi mi takve slike bile najbolje!! Very Happy 
I stvarno, kad se priča o Muzilu svi spominju i krave, ima svakakvih slika, al' nigdje krava!! Laughing Laughing
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime10.10.13 22:01

dtm215 (citat):
Svake je slika u doba JNA jedna  od samog sebe ili puske i takve stvari, da budes kao koji Rambo ... 

Ovaj komentar ti je pun pogodak "Detekaš". Very Happy 
Imaš plus.
Na vrh Go down
dtm215
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-10-06

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime11.10.13 12:10

U ozbiljnom kontekstu JNA nije bila u stanju da kosi travu na tom velikom poluotoku. Posto je imala strah od diverzanata sa druge strane Jadrana , krave su bile idealna stvar; kosu travu po cili dan i nisu agresivne - IDEALNA STVAR -
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime11.10.13 14:07

TE 1985 godine u 10 mjesecu bilo je na stotine krava dolje je bilo pojilište pa uveče kad se okupe oko vode onda se vidi koliko ih je
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime11.10.13 15:24

Te "famozne" krave su vam bile ratna rezerva svježeg mesa. Very Happy 
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime11.10.13 15:46

Na onoj klupi na slici sam pijan spavo nakon povratka iz grada
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime11.10.13 16:23

Jozo Trklja (citat):
Na onoj klupi na slici sam pijan spavo nakon povratka iz grada.
 
 
Ta klupa onda zaslužuje da je bolje vidimo: Smile 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime14.10.13 15:26

Baš ta klupa i nisam bio sam bio mi je jedan klasić iz vinkovaca zlatko se zvao a zamisli iznad gore je bila stražarnica i dežurni oficir i niko nije naišao
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime01.11.13 22:05

U moje vreme nije bilo govornice ali je navratimaone zgrade pisalo Prodavaona napolitanke i Jupi sok, pivo je kasnije pušteno u promet i to UNION.Tog leta sam prvi put pio crno pivo sa klasnim drugom Nurijom Ožegovićem rodom iz Kladuše.NJega nisam uspeo kontaktirati.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime30.11.13 16:06

Postoji li još zgrada ili bolje reći kuća prije glavnog ulaza u Muzil gdje su sredinom 80 tih bile
smještene tzv. mornarke tj. žene u vojsci ?
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime02.12.13 0:15

Još jedna zanimljiva scena sa tim kravama a događa se u prostorijama dežurnog operativnog u
komandi 5. VP sektora .Bio sam na dužnosti u centru OSOJ a a kako smo bili zajedno sa dežurnim i
njegovim pomočnikom čuli bi kojekakve pozive kad je dežurni uključio interfon vezu pa se sve ćulo.
Poziv s Muzila javlja se pomočnik dežurnog operativnog MT major Kiro Taleski s druge strane iz
Muzila zove dežurni desetar nećega,i kaže:Druže majore krava je upala u neku jamu i polomila
nogu.A major Taleski drekne na njega: Što mene zoveš ? Šta da joj ja radim, da je j...m?Možete
misliti koja je to smjeh nastao .Inaće taj Kiro Taleski bio je živa provala bilo je još zanimljivih
scena sa njim kad je bio dežurni.
Na vrh Go down
Sponsored content





MUZIL - PULA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
MUZIL - PULA
Na vrh 
Stranica 3/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Muzil VP1159
» MUZIL SLIKE DANAS
» MUZIL SLIKE DANAS
» Muzil 87. klasa 1987/88
» Pula, Karlo Rojc 1986/87

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Ratna mornarica-
Idi na: