FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov

Go down 
+38
Goran65
Renato Gila
veljko
milutins
Ljubisa_Prnjavor
čilezenica
kiza
Pitino
humka83
Matrix
ercov54
makedonec
Slovenac Igor
vucitrn
tojaga
vandi
radle
abho 72/73
Edo114
GEX222
zareta
Dirty Harry
dpuric
Dragan Nikolic
kaporit
Mića
jelen pivo
peki bosanac
rijecan
rsgjanez
Gasha
1228/1
tafa
sego
purger
mad-max
mgalic2
panon
42 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
Dirty Harry
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-05-22
DOB : 56
M(j)esto RIJEKA

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime24.05.13 16:17

stanislav k (citat):
ja se sječam tog Protića kako je vikao na vojnike pogotovo u auto-parku ako kampanjola nije bila čista ...

naš je auto-park bio nasuprot vašeg (pontonjerska inžinjerija) , ako se netko sječa ....

Sječam se ga i ja dobro. Otišao Petrović na bolovanje mjesec prije skidanja zvog mene jer ga nisam šmirglao dva posto Very Happy
Na vrh Go down
zareta
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2013-04-06
M(j)esto Kosovska Mitrovica

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime25.05.13 22:13

Dirty Harry dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
GEX222
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2013-08-05
DOB : 59
M(j)esto SREMSKA MITROVICA

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime21.08.13 19:16

Ja bio 1228/4 avgust 1984.Komandir kapetan Protić Zoran.
Na vrh Go down
zareta
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2013-04-06
M(j)esto Kosovska Mitrovica

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime23.08.13 22:10

Gex dobrodosao na forum. Secas li se dali je tada bio i porucnik Stamenkovic iz nisa. Ja sam sluzio avgusta 85.
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime24.08.13 22:51

GEX222 (citat):
Ja bio 1228/4 avgust 1984.Komandir kapetan Protić Zoran.
jesu Protica zvali mozda macak?
Na vrh Go down
Edo114
Gušter
Gušter
Edo114


BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-09-19
DOB : 59
M(j)esto Radenci, Slovenija

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime22.09.13 21:11

Ne, Mačak (Mačuđić ?) je bio neko drugi. 1228/5 čini mi se, crni, na dugim nogama.
Na vrh Go down
abho 72/73
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-10-13
DOB : 72
M(j)esto Leskovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav! Desetar Draza Stojanovic ABHO 1228 1972/73   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime13.10.13 0:58

panon (citat):
rsgjanez (citat):
Pozdravljeni, fantje ABHO-jevci, a posebno 1228/1 , pošto sam se sad kad sam pročitao njegovo poruku i ja sjetio za moje vreme kapetana I.razreda Terzića ...Čak mu je moj kolega Hađo kuhao kavu, baš je bil tada komandant naše 1228 u godini 72/73 ! Ali pretražio sam ovaj forum gore i dole i još neke druge forume i nema nikog iz moga "davnoga" vremena, kao je napisao Sego ...Stvarno je več dugo ono od 72 godine....

Pozudrav iz Maribora
konacno neko od mojih ABHO-vca
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime27.11.13 14:25

Pozdrav svima na forumu.
Ja sam u Skoplje, u kasarnu Gjorče Petrov došao negde 20. septembra 1985 godine. Prvo sam bio nekih mesec i po dana na obuci za vozača u Kičevu. Inače sam u JNA stupio 02. avgusta 1985 godine.
Skinuo sam se 13. septembra 1986 godine.
Bio sam u V.P. 1228/9, kod kapetana Petrović Žarka-Žareta, vodnik nam je bio Popović Milan-Pop. Bili smo u zadnjem paviljonu u nizu, na trećem spratu. U istom hodniku su bili i 1228/6, ako se ne varam.
Njih sam zatekao i ostavio na tim mestima. Vidim ovde na forumu da je kasnije Petrović Žarko otišao u "četvorku" kod izviđača.
Sećam se kapetana Protića, sećam se poručnika Stamenkovića. Na Krivolaku smo bili 2 puta. Prvi put u rano proleće, nekih 10-tak dana a posle na leto 1986 godine i bili smo 30 dana.
Naš vod je imao najmanje vojnika, negde oko 20-tak.
Sa mnom u četi su bili (koliko mogu da se setim): Aleksandar Caran iz Pančeva, Siniša Cvetković iz Beograda, Bujar Bajraktari sa Kosova, Subašić Jasmin iz Doboja (kasnije je prekomandovan za vodiča pasa), Davidović Siniša iz Foče, Nebojša Pavlović Necer iz Niša, Renato Miler (desetar) iz Osijeka, Žust Tomaž iz Slovenije (Maribor ako se ne varam) (desetar), Dragan Maros iz Travnika (desetar), Kuruc Stevan iz Sonte (ćata), Rašiti Afrim Rale iz Uroševca, Haramina Renato iz Zagreba...itd..
Klasa mi je bio i lik Štulić Edvard iz Beograda. On se rodio u Štokholmu, tamo završio osnovnu školi i počeo srednju pa je posle završio u Beogradu. Valjda mu je ćale radio u ambasadi u Štokholmu. Njemu su od prvog dana dali da nosi ručni bacač tešak 12 kg. Posle sam skontao da su to uradili namerno.
Sa nama je bio i neki lik koji je bio stariji po klasi, tu sam ga i zatekao. Bio je iz Dubrovnika, pobegao kući zbog cure, skembala ga vojna policija i izgubio skraćenje. Po ceo dan se vukao kao olinjali mačak po kasarni, niko ga nije dirao. Odslužio puni vojni rok, otišao kući negde 3 meseca posle svojih klasića.
Povukla me nostalgija pa nađoh ovaj forum.
Mislim da imam jednu sliku, ja i Rašiti Afrim. Ostale slike mi izgorele sa kućom.


radle: komentar modifikovan dana: 27.11.13 22:20; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime27.11.13 14:50

[You must be registered and logged in to see this link.], dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime27.11.13 15:14

Hvala, bolje vas našao.
Na vrh Go down
rsgjanez
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2011-08-18
M(j)esto Maribor

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime27.11.13 20:37

radle, dobrodošao ! I reci mi-ako se možda sjetiš-je bio u tvoje vreme još kapetan Terzič ?
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime27.11.13 22:07

Ja mislim da jeste bio kapetan Terzić, nije bio moj kapetan, ali sam video da se ovde pominje pa sam se setio da je i on bio tada.
Meni je kapetan bio Petrović Žarko-Žare.

Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime27.11.13 22:08

Znam da je poručnik Stamenković bio u četi kojom je komandovao kapetan prve klase Protić-Prota.
Sećam se jednom, čekali smo u redu na kupanje, bio je četvrtak pošto je tada bio dan za kupanje našeg voda, čujemo neku galamu i skontamo da se to dere Prota...došli sa nekog terena na kojem su bili ceo dan i ispostavi se su izgubili 2 automatske puške. Jaoj, dere se Prota, preti i slično. Sutra čujemo da su našli te AP-e.
Inače, Prota nije bio loš za svoju četu, uvek im je obezbeđivao sve najbolje, brinuo se o njima i znao je na Krivolaku da im postavi logor na najboljem mestu. U suštini nije bio loš lik, voleo je da se dere i galami ali smo skontali da na taj način "preti" da bi ga poštovali.
Ovaj naš Petrović Žarko bio mnogo čudan lik...nikada nisi znao da li treba da se treseš pred njim ili da si opušten.
Znam da je jednom iz auto-parka nestala neka boja, mislim da je bila masna farba, nekih 50 kg. Nas postrojio u hodnik i pretio vojnim sudom da će sve da nas otera pošto smi mi davali požarstvo tamo. Posle se ispostavilo da je boja bila u nekom kamionu, da je uopšte nisu istovarili pa zbog toga požarni nije ni video te kante a kamoli da ih mazne, a i koji će mu đavo 50 kg masne farbe i kako će da je iznese napolje.
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime07.12.13 19:34

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime07.12.13 19:35

Na prvoj slici sam ja a na drugoj slici sam ja desno a levo je Rašiti Afrim Rale iz Uroševca.
Na vrh Go down
Gost
Gost




ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime08.12.13 10:57

Dobro došao klaso. Bili smo u isto vrijeme u kasarni ...
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime08.12.13 12:20

Hvala klaso!
Gde si bio, u kojoj jedinici?
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime16.12.13 9:37

dobro dosao u kasarnu radle
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime16.12.13 10:09

Razumem druže desetaru!
Hvala, bolje vas našao!
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime31.12.13 9:07

Abehajci srecna Vam nova 2014. godina,narocito onima koji sudezurni ,  na strazi i pozarni kod soski i autoparku.. salutiranje
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime31.12.13 9:12

Hvala klaso. I tebi neka je sretna Nova godina.
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter
vandi


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-01-22
DOB : 67
M(j)esto Beograd

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime22.01.14 15:26

Da li imaneko iz klase 1976 ABHO izvidjac/ kod Proke / 1228/4 ili /6 Golce Petrov  salutiranje
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter
vandi


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-01-22
DOB : 67
M(j)esto Beograd

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime22.01.14 16:43

Pozdrav drugari,

Ja sam sluzio  kao izvidjac  davne 1976/77 prvo u 1228/4 pa prekomanda 1228/6. Prvo kod Mitevskog pa kod Krstica. Prota je tada bio potporucnik, isto se drao na svakog a poseban razlog nije mu trebao.Ne znam ali sam ga se resio tako sto sam jedno jutro posle njegovog dranja na mene pitao da li mu zena nije dala p***e pa se izivljava nadamnom. Naravno sankcija odlazak kod psihijatra na VMA u Skoplje i prekoredna pozarstva. ALI NIKAD SE VISE NIJE DRAO NA MENE. Tada je bio jedan stariji vodnik prve klase Riki - Dusa od coveka, na Crnom Vrhu za vreme vezbe zajedno sa nama nosio je rupovku i tabanao po gudurama u januaru mesecu na -20. salutiranje
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime22.01.14 16:45

[You must be registered and logged in to see this link.], dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime05.05.14 11:22

ABH-ajci,jeste li se svi potrovali...nema Vas
Na vrh Go down
rsgjanez
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2011-08-18
M(j)esto Maribor

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime17.05.14 14:41

Panon, evo mene posle dužeg odsustva... I ja  vidim, da skoro nema više ABHO-jevca...ili su otišli na  redovno odsustvo...
Pozdrav svima !
Na vrh Go down
tojaga
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2012-05-01
DOB : 57
M(j)esto Mostar BiH

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime10.07.14 23:26

dpuric (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.], dobrodosao na forum!
sjećam se vas dvojice sa slike,sjećam se kako ste uvjek zezali Kuruca -ćatu i kako ste se uvjek zvali "zeme"i često ste znali pričat na albanskom,ja sam bio martovac 86 a ti si bio septembar 85.Takođe se sjećam i Subašića kojeg sam jednom davno vidio u Sarajevu.Miler,Tomaž i Maros su meni bili desetari.Još se sjećam momka koji je meni ostao u sjećanju mislim da se zvao LJušković i da je bio neka među klasa i da se skinuo negdje u maju 86 bio je vozač iz Crne gore.
Žare je i nama bio komandir negdje do 9 mjeseca kad ga je zamjenio por.Stamenković.
Na vrh Go down
vucitrn
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-07-16

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime16.07.14 18:41

Zdravo drugari, danas slucajno naleteh na ovaj sajt pa reko da vas sve pozdravim,Ja sam jedan od onih koji je vojni rok sluzio u ovoj kasarni ABHO-izvidjac VP 1228 1989-1990 god goce delcev
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime16.07.14 19:16

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime17.07.14 16:59

dobro dosao vucitrn
Na vrh Go down
Slovenac Igor
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-11-07

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime07.11.14 21:35

Lijep pozdrav,i ja sam služio u kasarni goce delčev,klasa jun 1987-88,ima li koga?
Na vrh Go down
rsgjanez
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2011-08-18
M(j)esto Maribor

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime29.01.15 12:34

Pozdrav svima ABHO-jevcima! Opet posle dužeg vremena, jer nekako sam skoro bacio puško u kukuruz, jer posle više pokušaja nikako  nisam uspeo pronači  nekog  od genracije julska 73/74 vp. 1228/9

E, danas sam razgovarao telefonom sa kolegom  Dražom Stojanovičem, koji  bio nekoliko mjeseci izpred mene ali konačno barem  jedan, sa kojim hodali smo u isto vreme  na smotru na pisti i u kantinu na pivo i napolitanke ii...  A što je bilo za mene največe  iznenadjenje- moj desetar Slavoljub  Saviču , zvani i Brko, bio je generacija kolega Stojanoviča iz Leskovca.

Tada oboji sječamo se kapetana Iliča valjda doma iz Prokuplja, i vodnika Milana Ličina...

Ako kome koriste ove infomacije, neka se javi, a još bolje ako ima nekog iz generacije, da se javi.
Potražit ču i fotografije i kad jih nadžem,  naljepit ču jih na ovaj moderni internetni "stenčas"

Pozdrav Janez iz Maribora
Na vrh Go down
makedonec
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2012-11-26

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime14.03.15 23:51

Pozdrav do site  koi sluzea vojni rok vo kasarnata Goce Delcev VP 1228/9 ABHO generacija 90/91.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime15.03.15 0:35

makedonec (citat):
Pozdrav do site  koi sluzea vojni rok vo kasarnata Goce Delcev VP 1228/9 ABHO generacija 90/91.
Od svih podataka,samo zajednicki rod ABHO,ali bar nesto zajednicko Wink !Dobro da ima momaka iz Makedonije,mozda svrati neki i iz moje klase Twisted Evil
Na vrh Go down
tojaga
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2012-05-01
DOB : 57
M(j)esto Mostar BiH

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime15.03.15 0:37

prije 28 godina na današnji dan sam stigao kući sa odsluženja vojnog roka iz Skoplja,a sjećam se kao da je juče bilo.Pozgrav svima na forumu.Volio bi da mi se neko javi od mojih drugova koji su samnom služili u 1228/9 mart 86/87.Tojaga(Gajo)
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime15.03.15 2:07

Dobro nam došao tojaga.Pričekaj javiće se već naš Panon.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime15.03.15 20:13

Matrix (citat):
Dobro nam došao tojaga.Pričekaj javiće se već naš Panon.
Evo javlja se i panon.....tojaga ti ode kuci a ja dosao u 1228/4,naime sutra 16.03 ce biti godisnjica ili 28 godina od kako sam presao taj poznati nadvoznjak .i stupio u sasvim drugi svet,Svet zrelosti ,svet novih obaveza,svey suzivota ,svet nove porodice ......svet nove i najzasluznije skole zivota.Bilo je svakakvih momenata ,i tuge i radosti ,teskih trenutaka ,pa i dana radosti i veselja.....kao u svakoj porodici,Nije mi zao sto sam prove tamo godinu dana moje mladosti.Mnogo sam naucio ,a najvise da zivim zivot.Ovom prilikom pozdravljam sve staresine i vojnike koji su sluzbovali i sluzili narodu u ovoj kasarni.
 Zivi bili


a ovom pesmom su me na danasnji dan ispratili drugari iz mog gradica u vojsku      
Na vrh Go down
tojaga
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2012-05-01
DOB : 57
M(j)esto Mostar BiH

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime03.04.15 23:04

Pitanje za Panona:Samnom  je služio Baranji Ištvan-Pištica,koliko se sjećam i on je bio iz Bačkog Petrovca.Možda se poznajete.Volio bi se sa njim čuti.Bili smo dobri drugovi(najbolji).Još čuvam slike sa njim iz JNA.ali ih neznam stavit.
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime04.04.15 2:37

tojaga (citat):
prije 28 godina na današnji dan sam stigao kući sa odsluženja vojnog roka iz Skoplja,a sjećam se kao da je juče bilo.Pozgrav svima na forumu.Volio bi da mi se neko javi od mojih drugova koji su samnom služili u 1228/9 mart 86/87.Tojaga(Gajo)

Ja sam otišao iz 1228/9 dana 13. septembra 1986 godine. Kapetan mi je bio Petrović Žarko-Žare a vodnik Popović Milan-Pop.
Šta je bilo sa njima?
Na vrh Go down
tojaga
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2012-05-01
DOB : 57
M(j)esto Mostar BiH

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime05.04.15 16:05

Žare je otišao u 1228/4 a kod nas je došao poručnik Stamenković, vodnik Pop je i dalje bio tu.Ovako je bilo do marta 87 kada sam ja otišao.
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime05.04.15 16:19

radle (citat):
tojaga (citat):
prije 28 godina na današnji dan sam stigao kući sa odsluženja vojnog roka iz Skoplja,a sjećam se kao da je juče bilo.Pozgrav svima na forumu.Volio bi da mi se neko javi od mojih drugova koji su samnom služili u 1228/9 mart 86/87.Tojaga(Gajo)

Ja sam otišao iz 1228/9 dana 13. septembra 1986 godine. Kapetan mi je bio Petrović Žarko-Žare a vodnik Popović Milan-Pop.
Šta je bilo sa njima?
Žare Petrović je bio 87dme i 88sme  u 1228/4 s činom kapetana a tu je još bio i stariji vodnik (mislim i prve klase) Dreca Rasim.
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime05.04.15 16:25

tojaga (citat):
Pitanje za Panona:Samnom  je služio Baranji Ištvan-Pištica,koliko se sjećam i on je bio iz Bačkog Petrovca.Možda se poznajete.Volio bi se sa njim čuti.Bili smo dobri drugovi(najbolji).Još čuvam slike sa njim iz JNA.ali ih neznam stavit.
tojaga....moram te razočatati,li neznam coveka s takvim prezimenom a da živi u Bačkom Petrovcu.Da nije to možda Bački Brestovac?Ajde probaj staviti slike ove pa ćemo lakše pronaći tvoga prijatelja.Imaš ovde uputstvo kako da staviš slike.
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime05.04.15 17:47

tojaga (citat):
dpuric (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.], dobrodosao na forum!
sjećam se vas dvojice sa slike,sjećam se kako ste uvjek zezali Kuruca -ćatu i kako ste se uvjek zvali "zeme"i često ste znali pričat na albanskom,ja sam bio martovac 86 a ti si bio septembar 85.Takođe se sjećam i Subašića kojeg sam jednom davno vidio u Sarajevu.Miler,Tomaž i Maros su meni bili desetari.Još se sjećam momka koji je meni ostao u sjećanju mislim da se zvao LJušković i da je bio neka među klasa i da se skinuo negdje u maju 86 bio je vozač iz Crne gore.
Žare je i nama bio komandir negdje do 9 mjeseca kad ga je zamjenio por.Stamenković.
Buraz, nemoj da se ljutiš, ali sam te zaboravio. Onu mlađu vojsku sam zaboravio. Zaboravio sam i svoju klasu, eto setio sam se onih koje sam pomenuo u par posteva kada sam došao na forum.
Žust Tomaž je bio onaj plavi dugajlija od 2 metra. Maros Dragan je bio baš cool lik. Kada sam došao (ja sam prekomandovan iz Kičeva kao vozač) on je bio baš druželjubiv prema meni u tim prvim danima.
Jasmina Subašića sam našao na facebook-u, konktaktirao ga ali mi nikada nije odgovorio.
Našao sam i Stevana Kuruca na facebook-u.
Vozača kojeg se sećaš zvao se Ljušković Ervin iz Berana (ako se ne varam) i bio poprilično prgav lik koji je voleo da se posvađa sa svakim i da se pobije. Sa svojim desetarom se potukao jednom zbog neke bezazlene sitnice. Ti ne možeš da se setiš toga jer je taj desetar otišao pre tvog dolaska.
Inače, ja sam avgustovska klasa 1986, ali sam u Skoplje došao po prekomandi.
Daj još pojedinosti kojih se sećaš, ja već počeo da zaboravljam.
Na vrh Go down
tojaga
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2012-05-01
DOB : 57
M(j)esto Mostar BiH

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime05.04.15 22:38

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime06.04.15 6:12

tojaga, ova slika mala pa se ništa i ne vidi. Mislim da na forumu imaš objašnjenje kako se postavljaju slike.
Daj vidi uredi to.
Na vrh Go down
tojaga
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2012-05-01
DOB : 57
M(j)esto Mostar BiH

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime06.04.15 14:10

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
tojaga
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2012-05-01
DOB : 57
M(j)esto Mostar BiH

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime06.04.15 14:16

Stoje:Lijevo Krajnc Andrej i Baranji Ištvan -Pištica,ja dole čučim 
Ovo je slikano kod piste koliko se mogu sjetiti negdje u aprilu-maju 86 dok smo bili žestoki gušteri
Na vrh Go down
tojaga
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2012-05-01
DOB : 57
M(j)esto Mostar BiH

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime06.04.15 14:25

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
tojaga
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2012-05-01
DOB : 57
M(j)esto Mostar BiH

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime06.04.15 17:37

Ovo je slika sa zakletve koja je bila koje li slučajnosti tačno na današnji dan 06.04.1986 god.
U gornjem redu stoje:Maros Dragan(desetar,Savić Milan(kasnije bio ćata),Mandžukić Elvir,Bitići ...,Ibrahimi Zenun,ovom momku se zaista nesjećam imena ni prezimena znam da je bio moj zemljak iz Prijedora,Alić Izet,Ilija makedonac neznam mu prezime bio je dosta stariji od nas.Ova beba na slici je njegova.
Donji red:Žust Tomaž(desetar)Aleksandar-Aco iz nesjećam mu se prezimena iz Kruševca,Baranji Ištvan-Pištica,Tojaga Mirsad(ja),Krajnc Andrej.Žabić Fikret i ovo je momak mislim da je bio iz Bjelovara ime mu je bilo Boško neznam prezime.
Na vrh Go down
radle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-11-27

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime06.04.15 17:44

Jaoj sada se sećam ovog Krajnc Andreja.
Na donjoj slici sam se setio zadnji desno stoji (onaj popunjen)...bio je iz Velesa, bio je oženjen i mislim da je imao ćerkicu. Znam da je od dežurnog uvek tražio da ga budi 10 min ranije zbog brijanja, morao je da se brije svaki dan. Imao je okruglo 27 godina ako se dobro sećam.
Donji red, drugi zdesna mislim da je bio iz Bosne i zvao se Fikret (ako se dobro sećam), zar ne?
Mislim da je kasnije, posle vas nekih 2 meseca, došao i vozač, bio je iz Lukavice kraj Tuzle, bio dugajlija, zaboravio sam mu ime.
Na vrh Go down
Sponsored content





ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
Na vrh 
Stranica 2/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» AVGUST 1984. - GJORČE PETROV - IZVIĐAČI ABHO
»  GJORČE PETROV SKOPJE VP 1228/6 ABHO dekontaminatori klasa 86/87
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje
» Aprilska međuklasa 90/91 kuvari, Skopje Gjorče Petrov
» GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: