FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)

Go down 
+25
Stazio
Gringo
missar
purger
stari FAZAN
humka83
milutins
Nikola-lav
oficir s ruzom
dražen
duci64
ercov54
emir
šepa
miran cvilak
SveJug
Max Blitz
ćato2
alexandar
dojran
kukulje
Pero™
lacoš
ZAGORAC
Vojnik Graničar
29 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next
AutorPoruka
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime25.01.14 12:34

Kad smo došli do mjesta gdje trebamo čekati autobus,stavio sam Binu brnjicu i odveo ga do mostića.
U biti to su bile betonske cijevi ispod ceste kojima je oticala voda potoka iz sela Modrić.
Rekao sam mu:"čekaj" i otkopčao remen i otišao sam malo dalje te stao uz rub ceste.
Za divno čudo on je čekao,vjerojatno zato što sam mu bio u vidokrugu i dosta blizu(negdje oko 15 m).
Nakon 15-20 minuta došao je autobus,sjećam se da je to bio mercedes 303(zbog vrata na zrak).
Autobus je stao,otvorila su se zadnja vrata,ja sam se lijevom rukom uhvatio za onu štangu od vrata
i dozvao Bina.
On je u punom trku uskočio pored mene u autobus i stao u hodniku odmah uz stepenice.
Autobus nije odmah krenuo,kondukter je došao do nas i pokušao mi objasniti da Bin ne može u autobus. Nakon krače prepirke on je odustao,Stavio sam Binu opet remen("vodilicu"),izvadio okvir iz puške i sjeo na sjedalo do hodnika odmah uz zadnje stepenice.Bin je sjeo na hodniku gdje je od prvog momenta i bio.
Autobus je krenuo,na svim idućim stanicama putnici su izlazili i ulazili na prva vrata.Svi su nas pogledavali,bilo im je zanimljivo a mi smo se malo i pravili važni.  Laughing   
Sve smo uradili točno onako kako mi je savjetovao "Barba".
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime25.01.14 12:40

Zar i u autobus prema Debru sa bojevom municijom.Zbog čega?
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime25.01.14 12:45

Sigurnosti radi,svaki kurir koji je išao u Debar nosio je osobno naoružanje i borbeni komplet streljiva.
Tako je onda bilo.
Posljedica koje kakvih situacija onda.
Izuzetak je bio snajperist koji je onda kad je on trebao ići uzeo oružje i komplet dežurnog.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime25.01.14 12:49

ZAGORAC (citat):
Sigurnosti radi,svaki kurir koji je išao u Debar nosio je osobno naoružanje i borbeni komplet streljiva.
Tako je onda bilo.
Posljedica koje kakvih situacija onda.
Izuzetak je bio snajperist koji je onda kad je on trebao ići uzeo oružje i komplet dežurnog.

Niste dužili neko kratko oružje za takve potrebe,kud s puškom u autobus među civile.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime25.01.14 13:01

Ne,nikakvo kratko oružje nismo dužili.
Na jednoj od stranica ove teme(dio koji je zaključan) opisao sam kako smo "sprovodili" komandira
Angelovskog od autobusne stanice do Drenka i obrnuto.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime25.01.14 13:47

Na vađenje okvira iz puške u autobusu,trgovinama i sl. upozoreni smo svi od strane "Gavre",ja sam
se toga držao,vjerujem i ostali.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Drenok - V.P. 6052/9 - 1982/1983.   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime25.01.14 18:01

ZAGORAC (citat):
Nakon par dana trebao sam ići u Debar kao kurir.
"Barba" mi je objasnio gdje trebam čekati autobus iz Struge, savjetovao mi je da Bin (ako će slušati), bude sakriven ispod mostića.
Rekao je da se znalo desiti da vozač nije želio stati ako je sa vojnikom bio i pas.
ZAGORAC (citat):

Autobus je stao, otvorila su se zadnja vrata, ja sam se lijevom rukom uhvatio za onu štangu od vrata i dozvao Bina.
On je u punom trku uskočio pored mene u autobus i stao u hodniku odmah uz stepenice.
Autobus nije odmah krenuo, kondukter je došao do nas i pokušao mi objasniti da Bin ne može u autobus.
Nakon kraće prepirke on je odustao,Stavio sam Binu opet remen ("vodilicu"), izvadio okvir iz puške i sjeo na sjedalo do hodnika odmah uz zadnje stepenice.

Bin je sjeo na hodniku gdje je od prvog momenta i bio.
Autobus je krenuo, na svim idućim stanicama putnici su izlazili i ulazili na prva vrata.

Zagorac.
Kakav bi bio tvoj plan da je vozač uspio vidjeti da si sa JNA psom (Binom) i da ti sa njim ne daju ući u autobus.!?

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime25.01.14 23:54

ercov54 (citat):
Pero™ (citat):
Ercov, morao bi neko drugi da ga hrani uz prisustvo kerovođe več nekoliko nedelja ranije. Slično je bilo kad smo dobili i drugog, buduči kerovođa je otišao nekoliko nedelja na drugu karaulu po njega pre nego je došao natrag. Pošto je to bilo malo pre mog skidanja, nisam puno radio sa njim, samo sam malo pomagao kerovođi sa savetima.

U pravu si Pero,samo sto kod nas bio slucaj da jedan pas nikako nije hteo prihvatiti drugog vojnika osim svog kerovodje,a kerovodja bese slovenac,nije bilo vojnika kome nisu potekle suze prilikom rastanka njih dvojice.Pas zavija a vojnik zagrlio psa i place! Sad

Ercov, ja sam psa nezvanično zadužio, jer onaj što je bo zvanični kreovođa je radije prespavao, nego da ujutru hrani psa. Tako da sam polako počeo da ga hranim, i pas je stekao poverenje u menene.

I ja bi plakao da sam bio 8 meseci sa njim. Mislio sam da ču posle jna otiči po njega. Ali u stvari nije bio ni slučajno sposoban za civilstvo. JNA smb uniforme je još podnosio, al nije voleo ni maskirne bele uniforme, ni kuvara, ni civile... Jednog dana se razboleo pa sam ja i onaj što ga je zvanično dužio, odnesli u selo u šatorskom krilu, pa ga je KK odvezo u komandu, tamo je kao bio i veterinar.

I sada bi želeo da imam takvog psa, samo malo manje oštrog do civila.

Kad god sam imao slobodnog vremena, i kad je bilo lepo vreme, voleo sam da se malo ''igram''sa njim. Najviše se mi je sviđala komanda čuvaj. Stavio si pušku M70 pred njega. I da je došao neko od vojnika, počeo bi da pokazuje zube, i da renči na njega (neznam dali je pravi izraz). Bio je pametan pas, žao mi je da je bilo previše snega, pa ga zimi nismo vodili na teren.

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 0:12

ZAGORAC (citat):
Kad sam došao 25.lipnja 82" u popodnevnim satima na karaulu Drenak,dočekao nas je "Gavro",postrojio ispred karaule,zaželio dobrodošlicu i upoznao sa nekim stvarima.
Između ostalog,upozorio nas je da se ne približavamo psu koji je iznad grudobrana a to je bio Bin.
Raspoređeni smo po spavaonama i negdje oko 17 sati smo zadužili naoružanje i streljivo.
Iza 19 sati,poslije večere,jedan po jedan išli smo kod "Gavre" ispitivao nas je sve i svašta.
Valjda je htio usporediti naše priče sa "papirima" koji su došli sa nama.
Sljedećih 7 dana smo imali doobuku u vidu postupanja na granici i imali samo dužnosti stražara kod karaule.Za sve to vrijeme samo
je kuhar prilazio Binu kad mu je nosio hranu i vodu,nitko drugi.
Kad god bi patrola išla na rejon 1 i 2 i vodila Rexa,Bin bi digao glavu i uši,ispratio ih pogledom,legao i glavu položio na prednje noge.
Nakon doručka a prije moje prve patrole(rejon2),uzeo sam šnitu prepečene tirolke i uputio sam se prema Binu.....


ostalo slijedi.

Kad su nas oddužili iz karaule, išli smo prvo jedan malo veči grad, kde smo zadužili druge uniforme, pa onda u komandu graničnog odseka, tu smo dobili prvu ''političku'' obuku, valjda izabrali mene da me je komandant okseka, prvo pitao: šta ti Slovenac misliš o JNA... pa kako je znao da sam baš ja slovenac, očigledno su išle i kartoteke sa slikama prije nas.

Kad su nas vratili na put prema karauli, dočekao nas u selu oficir i dva desetara. Dali su nam jednu transportku sa našim odelima, i drugu sa zalihama hrane za karaulu. Desetari su otišli sa nama, KK nije. Iako sam bio u dobroj kondiciji, nije bilo lako po snegu sa svom opremom do karaule. Več sam napisao, ali tad kad sam došao, starija generacija je bila još ljudska, kuvar nam je pripremio fenomenalnu boraniju... Stvarno je bilo super. Ne mogu da kažem da je u kasarni bilo loše, ali ovo je bilo fenomenalno.

Oficir (KK) nije imao nikakvih ličnih razgovora. Nikad, uopšte nikad.

Što se psa tiče imali smo ili jednog ili ništa. A dugo vremena smo bili i brez.

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 0:15

Pero™ (citat):
Ercov, ja sam psa nezvanično zadužio, jer onaj što je bo zvanični kreovođa je radije prespavao, nego da ujutru hrani psa. Tako da sam polako počeo da ga hranim, i pas je stekao poverenje u menene.

I ja bi plakao da sam bio 8 meseci sa njim. Mislio sam da ču posle jna otiči po njega. Ali u stvari nije bio ni slučajno sposoban za civilstvo. JNA smb uniforme je još podnosio, al nije voleo ni maskirne bele uniforme, ni kuvara, ni civile... Jednog dana se razboleo pa sam ja i onaj što ga je zvanično dužio, odnesli u selo u šatorskom krilu, pa ga je KK odvezo u komandu, tamo je kao bio i veterinar.

I sada bi želeo da imam takvog psa, samo malo manje oštrog do civila.

Kad god sam imao slobodnog vremena, i kad je bilo lepo vreme, voleo sam da se malo ''igram''sa njim. Najviše se mi je sviđala komanda čuvaj. Stavio si pušku M70 pred njega. I da je došao neko od vojnika, počeo bi da pokazuje zube, i da renči na njega (neznam dali je pravi izraz). Bio je pametan pas, žao mi je da je bilo previše snega, pa ga zimi nismo vodili na teren.

koliko se secam kod nas je bilo cetiri psa,jednog sam vec opisao,koji je bio jako vezan za svog vodica,osatli su bili malo miroljubiviji.Bese jedna kucka ima par fotki snjom,e ona je sve bila,samo nije bila ono stoje trebala da bude,tj sluzbeni pas.Bila jako opustena miroljubiva mazna,nesto se nesecam dali cesto isla na reon,trebalo bi to desetar da zna,a vidim da jako volis pse,i ja sam takav!

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 0:49

Mi smo imali samo po jednig, očigledno su bila druga vremena. Imali smo dve kučice, dojagonalno. Ipak samo jedan pas, a pola godine bez psa. Prvi je umro nekde, marta-aprila, drugog smo dobili krajem augustaili početkom septembra. 

Da u pravu si, volim životinje. I kučne ljubimce, i one što jih ispečeš. Kuči kde sam preko dana imao sam 2 mačke, sada razmišljam da bi nabavio psa čuvara, a sad kad ovo pišem kod žene imam na ruci mačku, tako da izvini za greške u pisanju.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 0:56

Pero™ (citat):
Mi smo imali samo po jednig, očigledno su bila druga vremena. Imali smo dve kučice, dojagonalno. Ipak samo jedan pas, a pola godine bez psa. Prvi je umro nekde, marta-aprila, drugog smo dobili krajem augustaili početkom septembra. 

Da u pravu si, volim životinje. I kučne ljubimce, i one što jih ispečeš. Kuči kde sam preko dana imao sam 2 mačke, sada razmišljam da bi nabavio psa čuvara, a sad kad ovo pišem kod žene imam na ruci mačku, tako da izvini za greške u pisanju.

 Very Happy  Laughing To macka na ruci,malo dvosmisleno Razz ali ti znas sta drzis na ruci,to je bitno! Embarassed
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 1:03

Nije u ''onom'' smislu reči, prava mačka sa brkovim, repom... EEEE da bi onu držao bilo ni bolje. Nemam te sreče, več mi spava, a i nije više toliko laka da ju držim na jadnoj ruci, ili sam ja več star... Sad
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 11:37

Vojnik Graničar (citat):
ZAGORAC (citat):
Nakon par dana trebao sam ići u Debar kao kurir.
"Barba" mi je objasnio gdje trebam čekati autobus iz Struge, savjetovao mi je da Bin (ako će slušati), bude sakriven ispod mostića.
Rekao je da se znalo desiti da vozač nije želio stati ako je sa vojnikom bio i pas.
ZAGORAC (citat):
Autobus je stao, otvorila su se zadnja vrata, ja sam se lijevom rukom uhvatio za onu štangu od vrata i dozvao Bina.
On je u punom trku uskočio pored mene u autobus i stao u hodniku odmah uz stepenice.
Autobus nije odmah krenuo, kondukter je došao do nas i pokušao mi objasniti da Bin ne može u autobus.
Nakon kraće prepirke on je odustao,Stavio sam Binu opet remen ("vodilicu"), izvadio okvir iz puške i sjeo na sjedalo do hodnika odmah uz zadnje stepenice.

Bin je sjeo na hodniku gdje je od prvog momenta i bio.
Autobus je krenuo, na svim idućim stanicama putnici su izlazili i ulazili na prva vrata.

Zagorac.
Kakav bi bio tvoj plan da je vozač uspio vidjeti da si sa JNA psom (Binom) i da ti sa njim ne daju ući u autobus.!?

Zaustavio bih prvi kombi ili kamion.

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 11:57

ZAGORAC (citat):
Zaustavio bih prvi kombi ili kamion.

Pun okvir pa da šofer ne stane radi cucka Smile ,dao bi on i svoj gablec cucku samo da mu gume ostanu čitave Laughing
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 12:02

lacoš (citat):
Pun okvir pa da šofer ne stane radi cucka Smile ,dao bi on i svoj gablec cucku samo da mu gume ostanu čitave Laughing

I još četiri u RAP-u.  vojničina
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 12:38

ZAGORAC (citat):
I još četiri u RAP-u.  vojničina

Koliko se napatio da doneseš taj teret do autobusa i sad da te ostavi,nebu išlo Very Happy
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 12:42

lacoš (citat):
Koliko se napatio da doneseš taj teret do autobusa i sad da te ostavi,nebu išlo Very Happy

Lako je bilo do autobusa,samo mali uspon od sela Drenak do onog zavoja,ostalo sve nizbrdo.  Very Happy 
Natrag pa sve uzbrdo.  No 
Vidi na satelitu.....
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 12:58

O tom zavoju govoriš

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 13:13

Da,ako možeš stavi cijelu dionicu do ceste Struga-Debar.
Označiti ću mjesto gdje sam u povratku morao ostaviti Bina.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 13:55

Jesi li išao direktno prema jezeru ili na Modič pa prema cesti.

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Drenok - V.P. 6052/9 - 1982/1983.   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 15:02

ZAGORAC (citat):
Kad smo došli do mjesta gdje trebamo čekati autobus,stavio sam Binu brnjicu i odveo ga do mostića.
U biti to su bile betonske cijevi ispod ceste kojima je oticala voda potoka iz sela Modrić.
Rekao sam mu:"čekaj" i otkopčao remen i otišao sam malo dalje te stao uz rub ceste.
Za divno čudo on je čekao,vjerojatno zato što sam mu bio u vidokrugu i dosta blizu(negdje oko 15 m).
Nakon 15-20 minuta došao je autobus,sjećam se da je to bio mercedes 303 (zbog vrata na zrak).
Autobus je stao,otvorila su se zadnja vrata,ja sam se lijevom rukom uhvatio za onu štangu od vrata
i dozvao Bina.
On je u punom trku uskočio pored mene u autobus i stao u hodniku odmah uz stepenice.
Autobus nije odmah krenuo, kondukter je došao do nas i pokušao mi objasniti da Bin ne može u autobus.
Nakon krače prepirke on je odustao.
Stavio sam Binu opet remen("vodilicu"), izvadio okvir iz puške i sjeo na sjedalo do hodnika odmah uz zadnje stepenice.
Bin je sjeo na hodniku gdje je od prvog momenta i bio.
Autobus je krenuo,na svim idućim stanicama putnici su izlazili i ulazili na prva vrata.
Svi su nas pogledavali,bilo im je zanimljivo a mi smo se malo i pravili važni.  Laughing   
Sve smo uradili točno onako kako mi je savjetovao "Barba".

Zagorac.
Kako je tekla prepirka između tebe i konduktera u autobusu.!

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 15:44

lacoš (citat):
Jesi li išao direktno prema jezeru ili na Modič pa prema cesti.

Samo slijedi put sa gornje snimke,na jednom mjestu se taj put račva za Modrič i dalje prema cesti Struga-Debar.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 15:47

Vojnik Graničar (citat):
Zagorac.
Kako je tekla prepirka između tebe i konduktera u autobusu.!

On me je pokušao uvjeriti da izađem sa psom, a ja sam mu objašnjavao da idem službeno.
Nisam popustio,pa je on odustao.
Nije bilo teških riječi.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 15:51

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 15:56

Znam da gnjavim,daj ako može u više dijelova,da bude kao ono gornje.
Bude vidljivije i vidjet će se raskršće Modrič-Drenak.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 16:08

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Drenok - V.P. 6052/9 - 1982/1983.    Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 17:13

ZAGORAC (citat):
On me je pokušao uvjeriti da izađem sa psom, a ja sam mu objašnjavao da idem službeno.
Nisam popustio,pa je on odustao.
Nije bilo teških riječi.

Trebao si mu kazati, slušajte druže, evo vam "Bin" pa njega nagovorite da iziđe iz autobusa, pa kad iziđe "Bin" izlazim i ja, he he he he he....
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 21:12

Lacos,ekspert si za ove nebeske snimke,smemli moliti da okrenes satelit malo i na moju temu Very Happy  Rolling Eyes ,a nisam ni sumnjao Zagorac da svojom sposobnoscu komunikacije ostvaris svoje planove u vezi "Bina" Wink
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime26.01.14 21:18

ercov54 (citat):
Lacos,ekspert si za ove nebeske snimke,smemli moliti da okrenes satelit malo i na moju temu Very Happy  Rolling Eyes ,a nisam ni sumnjao Zagorac da svojom sposobnoscu komunikacije ostvaris svoje planove u vezi "Bina" Wink

Ercov za tebe uvijek još dok imam vezu u NASA Laughing .Ti samo zaželi i ja ču se potruditi.Najbolje pošalji što te interesira na pp i bit će ispunjena.
Iako nije to nikakav kumst,instalirat program i radiš-vidiš što očeš.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime03.02.14 9:18

Kad smo u Debru izašli iz autobusa pozvao sam konduktera i vozača na piće,odbili su.Krenuli smo prema
kasarni,na ulazu sam pitao stražara gdje je tu veterinar,nije znao,uputio me da pitam dalje.
Nakon nekog vremena našli smo veterinara,taj je pitao svašta,ime psa,sa koje smo karaule,kada je cijepljen,gdje je njegova knjižica(nisam je dobio od Todorovskog).Bio je dosta ljut,pitao je tko je 
Binov kerovođa(nije bio nitko),tko je komandir karaule i još svašta.
Kako nisam imao Binovu knjižicu on je nešto tražio među onim kartonima formata A5. Stavio je jedan papir na stol,površno pregledao i rekao da će to biti nekako riješeno.
Rekao je da Bina čvrsto uhvatim za okovratnik i opkoračim tako da Binove prve noge budu između mojih.
Pogledao mu je zube,rekao da ostanemo tako je će ga cijepiti,piknuo ga je iznad desnog ramena.
Nakon toga popunio je knjižicu bijele boje koja se sastojala od dva lista i rekao da istu treba donijeti
kad drugi put dođemo sa psom u ambulantu.
Otišli smo u komandu,podigao sam poštu i pravac u grad,u nabavu  stvari za kolege.
Popis baš i nije bio veliki.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime03.02.14 9:32

Zagorac gdje ti je bila kasarna u Debru?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime03.02.14 9:42

[You must be registered and logged in to see this image.]

Označeno crvenim,mislim da nisam promašio.

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime03.02.14 20:16

ZAGORAC (citat):
Kad smo u Debru izašli iz autobusa pozvao sam konduktera i vozača na piće,odbili su.Krenuli smo prema
kasarni,na ulazu sam pitao stražara gdje je tu veterinar,nije znao,uputio me da pitam dalje.
Nakon nekog vremena našli smo veterinara,taj je pitao svašta,ime psa,sa koje smo karaule,kada je cijepljen,gdje je njegova knjižica(nisam je dobio od Todorovskog).Bio je dosta ljut,pitao je tko je 
Binov kerovođa(nije bio nitko),tko je komandir karaule i još svašta.
Kako nisam imao Binovu knjižicu on je nešto tražio među onim kartonima formata A5. Stavio je jedan papir na stol,površno pregledao i rekao da će to biti nekako riješeno.
Rekao je da Bina čvrsto uhvatim za okovratnik i opkoračim tako da Binove prve noge budu između mojih.
Pogledao mu je zube,rekao da ostanemo tako je će ga cijepiti,piknuo ga je iznad desnog ramena.
Nakon toga popunio je knjižicu bijele boje koja se sastojala od dva lista i rekao da istu treba donijeti
kad drugi put dođemo sa psom u ambulantu.
Otišli smo u komandu,podigao sam poštu i pravac u grad,u nabavu  stvari za kolege.
Popis baš i nije bio veliki.

 Very Happy Koja memorija,svaki detalj pamtis,bolji si od kompa cheers

Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime03.02.14 20:21

Postoje stvari koje nikad ne zaboraviš,ima toga dosta.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime03.02.14 20:26

ZAGORAC (citat):
Postoje stvari koje nikad ne zaboraviš,ima toga dosta.

Poneke stvari se ne zaboravljaju,mislio sam da sve imam u memoriji,ali od kada sam ovde,tek vidim da puno toga ostalo van memorije,ali i razumeti jer godina proizvodnje svoje ucinila Evil or Very Mad
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime04.02.14 17:49

Nema puno zgrada.piše da je to sad Univerzitet Tetovo.Ima slika i iz unutrašnjosti koja je uređena kao učione.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime04.02.14 18:07

Da,koliko mene secanje sluzi Rolling Eyes ,napred je komanda,a dole sasvim na kraju magacini,tu su nas zaduzivali i razduzivali,ako gresim reci Batine
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime04.02.14 20:21

Ercov,ovako je otprilike izgledalo i u tvoje vrijeme?
Komanda je bila ova prva zgrada od ulaza ili ova druga veća?

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime04.02.14 21:42

lacoš (citat):
Ercov,ovako je otprilike izgledalo i u tvoje vrijeme?
Komanda je bila ova prva zgrada od ulaza ili ova druga veća?

Da to sam vec registrovao,mislim da je ta veca,uostalom tu je Zagorac,taj bre pamti bolje od kompa,a ti si fenomen,baratas sa tim satelitima kao da si astronaut Very Happy
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime05.02.14 8:38

[You must be registered and logged in to see this image.]

1.Komanda
2.Paviljon sa vojskom(granični vod i ostali)
3.Veterinar
4.Skladišta

Tako je to bilo lipanj 82" do Ožujak 83"

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime05.02.14 8:46

Znači veterinar je bio vojni?Ja sam te razumio da si bio kod civilnog veterinara. Very Happy
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime05.02.14 8:52

lacoš (citat):
Znači veterinar je bio vojni?Ja sam te razumio da si bio kod civilnog veterinara. Very Happy

Vojni,civilni,nemam pojma,samo znam da je bio tu gdje je označeno.
Ne znam dali je tako bilo stalno,govorim za "moj" period.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime10.02.14 14:37

Kad sam pokupovao žilete,pastu za zube,brijanje i čizme,pisma i ostalo sa popisa za ostatak novca sam kupio mastiku i ostale "tekuće" potrepštine.
Borbeni ranac je bio pun i krenuli smo po burek.Poslušao sam "Barbin" savjet,za Bina uzeo hladni a sebi vrući.
Nakon toga otišli smo u dom JNA,ja na pivo,Bin na vodu.Lutali smo gradom i oko 15 sati smo došli na
autobusni kolodvor.
Bez obzira što je u ono vrijeme bilo dozvoljeno zalaziti samo u dom JNA,mi smo uredno po stepenicama krenuli na kat,ravno u "Čardak". Kad smo ušli,svi su nas samo gledali u tišini.Kad sam naručio pivo,sve je postalo normalno kao i prije našeg dolaska. Sjećam se da sam popio tri pive,platio nisam ništa.Častili gosti. Zamolio sam konobara da mi da malo vode za Bina,nije bilo problema,čovjek je donio vodu u zdjelici bijeloj i čistoj kao snijeg.Rekao je da je to nakon dugo vremena prvi puta da je došao u "Čardak" vojnik i još naoružan i sa psom.Zato su na početku šutjeli.
Nakon otprilike 45 minuta napustili smo "Čardak",da sam htio piti koliko su htjeli častiti još bih bio dolje.
Odveo sam Bina u smjeru nekog starog groblja da obavi fiziološke potrebe. Sjećam se da je to groblje bilo neograđeno,samo trava kao livada i nešto kamenih obilježja.
Kad smo se vratili na kolodvor,autobus za Strugu je bio na peronu. Bin je bio vidno umoran i malo nervozan. Potražio sam vozača i konduktera i bez ikakvih problema smo zauzeli "naše" mjesto do stepenica kod zadnjih vrata.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Drenok - V.P. 6052/9 - 1982/1983.   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime10.02.14 14:53

ZAGORAC (citat):
Nakon otprilike 45 minuta napustili smo "Čardak", da sam htio piti koliko su htjeli častiti još bih bio dolje.

Zagorac.
Vidim da ti se omililo u gradu, he he he he....
Da je trebalo još koji put voditi psa mislim da bi se svaki put ti javio...
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime10.02.14 14:55

Što da ti velim,dobro je bilo!
Meni i Binu nije to bilo zadnji put.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Drenok - V.P. 6052/9 - 1982/1983.   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime10.02.14 14:58

ZAGORAC (citat):
Kad smo se vratili na kolodvor,autobus za Strugu je bio na peronu.
Bin je bio vidno umoran i malo nervozan.
Potražio sam vozača i konduktera i bez ikakvih problema smo zauzeli "naše" mjesto do stepenica kod zadnjih vrata.

Kako sada nitko od vozača i konduktera nije prigovarao na JNA psa u autobusu.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Drenok - V.P. 6052/9 - 1982/1983.   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime10.02.14 15:01

ZAGORAC (citat):
Nakon otprilike 45 minuta napustili smo "Čardak",da sam htio piti koliko su htjeli častiti još bih bio dolje.
Odveo sam Bina u smjeru nekog starog groblja da obavi fiziološke potrebe.
Sjećam se da je to groblje bilo neograđeno, samo trava kao livada i nešto kamenih obilježja.

Vidim da si svoje "fiziološke potrebe obavio na skromnom mjestu, he he he he....
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime10.02.14 15:01

Rekao sam da se vračamo na karaulu,zamolio da nam stanu kod mosta i nije bilo nikakvih problema.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Drenok - V.P. 6052/9 - 1982/1983.   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime10.02.14 15:03

ZAGORAC (citat):
Rekao sam da se vračamo na karaulu, zamolio da nam stanu kod mosta i nije bilo nikakvih problema.

Za voziti JNA psa u autobusu je tu vrijedila ona 100 ljudi 100 čudi.!!


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 10.02.14 15:03; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Sponsored content





Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 6 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)
Na vrh 
Stranica 6/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (prvi dio teme)
»  Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: