FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'

Go down 
+23
miler
Zlatko Todorović
Darko1959
mladen33
franci1
dpuric
sava amidzic
GROM
tumdor
dojran
ivanino
Max Blitz
Mobilos
jure17
safet
Mile
mailman
frank
mgalic2
Vojdinovski Goce
goce
mad-max
Nino
27 posters
AutorPoruka
Nino
Gušter
Gušter
Nino


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2009-05-06
DOB : 62
M(j)esto Kragujevac

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Kragujevac VP 8080   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime07.05.09 0:00

Izgleda da sam barem negde prvi, ali ne mari, pozdrav svima iz Kragujevačke baze
Na vrh Go down
mad-max
Vodnik
Vodnik
mad-max


Veteran Foruma Spomenica Prvoborca
Forumska Spomenica 2009 FS
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 403
ČLAN OD: : 2009-05-01
DOB : 56
M(j)esto zagreb hrvatska

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime07.05.09 0:01

pozdrav i tebi
Na vrh Go down
goce
Gušter
Gušter
goce


BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2010-03-06
DOB : 53
M(j)esto Ohrid

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Kragujevac Septembar 1989/1990god   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime06.03.10 23:24

mad-max (citat):
pozdrav i tebi

Zdravo drugovi vojnici.Pozdrav cete Vojne policje kasarne "Radomir Putnik"Kragujevac,ja se nadam da ce neko da javi  na moj poziv iz klase Septembra 89/90.
Na vrh Go down
Vojdinovski Goce
Gušter
Gušter
Vojdinovski Goce


BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2010-03-06
DOB : 53
M(j)esto Ohrid

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Kasarna 'Radomir Putnik'- Kragujevac 1989/1990   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime07.03.10 0:00

Vojna Posta :"2831".Ceta VOJNE POLICIJE,Kasarna "Radomir Putnik"-Kragujevac.Ja se nadam da ce se neko javiti iz klase Septembra 1989/1990 god.Prijatno SEPTEMBAR

_________________
Uvek spremni za JNA
VP:2831
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime07.03.10 10:02

Goce, dobrodošao!
Na vrh Go down
Vojdinovski Goce
Gušter
Gušter
Vojdinovski Goce


BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2010-03-06
DOB : 53
M(j)esto Ohrid

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Bolje Vas nasao   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime07.03.10 12:35

mgalic2 (citat):
Goce, dobrodošao!

Ja se nadam da ce ovaj forum postati najbolji uz nasu pomoc....da se pronadzemo

_________________
Uvek spremni za JNA
VP:2831
Na vrh Go down
Vojdinovski Goce
Gušter
Gušter
Vojdinovski Goce


BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2010-03-06
DOB : 53
M(j)esto Ohrid

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime07.03.10 14:09

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Uvek spremni za JNA
VP:2831
Na vrh Go down
frank
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2010-04-05
DOB : 64
M(j)esto Mežica, slo

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime05.04.10 22:14

u ovoj zgradi bio sam januarska klasa 82.godine
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime05.04.10 23:02

frank, dobro nam došao! Smile
Na vrh Go down
mailman
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2010-05-09
M(j)esto Slowenia

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime09.05.10 23:22

Najprije pozdrav svima .
Ja sam u toj kasarni boravio od jula 83 do decembra 83 .Sad neznam više tačno dali je to zgrada gde su bili artiljerci ili pešadinci ?
Na vrh Go down
frank
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2010-04-05
DOB : 64
M(j)esto Mežica, slo

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: pozdrav   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime10.05.10 8:58

82.godine u tim zgradama kasarne nije bilo pešadinaca. Bila je samo gardna artilerija. Inače ovo je prva zgrada od vanskog puta i male nizke ograde, onda trpezarija, druga zgrada a iza omiljena kantina.
Na vrh Go down
Mile
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2010-05-22

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime22.05.10 23:50

Dali je neko bio u kasarni GROSNICA u Kragujevcu i radio u pekaru 84 godine koja se tada zatvorila i dobili smo prekomandu u Beograd u kasarnu Banjica
Na vrh Go down
Nino
Gušter
Gušter
Nino


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2009-05-06
DOB : 62
M(j)esto Kragujevac

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Odgovor Miletu   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime01.08.10 13:26

Pekara koju spominješ je pretvorena u kantinu i tako je ostalo sve dok je radila radionica (u tvoje vreme TTR) i vešeraj a hleb se dovozio iz Svilajnca, a odžak (dimnjak) je služio za uništavanje papira.
Pozdrav Nino.
Na vrh Go down
safet
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-06-04

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime04.06.11 13:15

veliki pozdrav svima
generacija 90/91
kasarna u gradu kragujevac preko puta dom armije neznam kako se kasarna zove vojna pošta 9166/3 vod zvukovnog izviđanja ,komanda puka
volio bih da to proširimo na društvenu mrežu facebook
ipak su to bila VREMENA
ja sam na facebook-u safet valentić
Na vrh Go down
jure17
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2013-05-07
M(j)esto Zagreb

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime08.05.13 11:33

Pozdrav Goceu i ostalima!
Ja sam septembarac 1988/89 iz 24. bataljona (čete) Vojne policije koji se nalazio u kasarni Vojvoda Radomir Putnik.
Komandant bataljona KIk Vitomir Milosavljević, komandir čete KIk Čedo Dragojević, komandir voda vodnik Ik Zoran Radivojević. Goce zvuče li ti poznato?
Na vrh Go down
Mobilos
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-08-20

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime21.08.13 8:16

Ja sam bio septembarac 1986/87 u toj kasarni. Tada je tu bio artiljerijski divizion haubica 155 mm. 3 baterije + jedna komandna baterija, gdje sam ja bio vezista. Komandant diviziona je bio neki major Djuran. Zaboravio sam mu ime. Uvijek zamisljen lik. Nije bio los. Moj kapetan se zvao Zoran Ramovic, pa onda zastavnik Velickovic kod nas vezista i jos jedan zastavnik kod izvidjaca i racunaca cijeg imena ne mogu da se sjetim. Neko je spominjao kapetana Soldatovica. Izfrustriran tip, sve po PS. Njegov zastavnik, jedan mali debeljuskasti, zaboravio sam mu ime. Hodao sa pistaljkom na pisti i stalno vristao. Bio je smijesan. Teren na Pasuljanskim Livadama, pa onda novo streliste negdje izvan  Kragujevca. Ne znam kako se zvalo. U pola restorana i kafica u gradu vojsci nisu dali da udje, valjda zbog nereda, sta li. Tada nije bilo vojne policije pa je straza isla u patrolu u gradu i hapsila pijane vojnike zajedno sa dezurnim oficirom. Jedan mali zatvor je bio u strazari.

Na vrh Go down
jure17
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2013-05-07
M(j)esto Zagreb

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime19.09.13 9:30

Mobilos (citat):
Ja sam bio septembarac 1986/87 u toj kasarni. Tada je tu bio artiljerijski divizion haubica 155 mm. 3 baterije + jedna komandna baterija, gdje sam ja bio vezista. Komandant diviziona je bio neki major Djuran. Zaboravio sam mu ime. Uvijek zamisljen lik. Nije bio los. Moj kapetan se zvao Zoran Ramovic, pa onda zastavnik Velickovic kod nas vezista i jos jedan zastavnik kod izvidjaca i racunaca cijeg imena ne mogu da se sjetim. Neko je spominjao kapetana Soldatovica. Izfrustriran tip, sve po PS. Njegov zastavnik, jedan mali debeljuskasti, zaboravio sam mu ime. Hodao sa pistaljkom na pisti i stalno vristao. Bio je smijesan. Teren na Pasuljanskim Livadama, pa onda novo streliste negdje izvan  Kragujevca. Ne znam kako se zvalo. U pola restorana i kafica u gradu vojsci nisu dali da udje, valjda zbog nereda, sta li. Tada nije bilo vojne policije pa je straza isla u patrolu u gradu i hapsila pijane vojnike zajedno sa dezurnim oficirom. Jedan mali zatvor je bio u strazari.

Točno! 24. bataljon VP je prije (koliko ja znam) bio u Smederevu ili u Smederevskoj Palanci, pa je 1987. ili 1988. preseljen u Kragujevac u kasarnu Radomir Putnik.
Koliko ja znam vojska je u moje vrijeme mogla ući u svaki kafić ili restoran...u stvari ne samo da sam mogao ući, nego ne bi mogao izaći, a da me ne čase pićem.

Na vrh Go down
jure17
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2013-05-07
M(j)esto Zagreb

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime05.01.14 21:31

Uh kako se to nekad sjajilo!  Very Happy  U kasarni "Radomir Putnik" sam bio 1988/89, VP 2831, 24. bataljon vojne policije.
Na vrh Go down
Mobilos
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-08-20

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime17.01.14 12:30

Septembar 1986/87. Veza. Kapetan Zoran Ramovic. Zastavnik Velickovic. 1. Gardijski artiljerijski puk.
Komandant puka major Djuran. Bile su 3 baterije haubica 155mm, jedna bat. VBR Plamen i komandna baterija sa vezistima, izvidjacima i racunacima. U drugoj zgradi je bio jedan bataljon pjesadije, sa kojima nismo imali nekakve veze.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime20.01.14 4:53

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kasarna 'Radomir Putnik'
Na vrh Go down
Mobilos
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-08-20

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime22.01.14 9:15

Jeste, to je ta. Kako je samo oronula, prozori polupani. A bila je relativno dobro odrzavana. Zidovi debeli 1 metar. Moglo se lijepo sjediti na prozorima, toliko su bili siroki.
Na vrh Go down
ivanino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-02-10
M(j)esto OSIJEK

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime17.02.14 18:35

da,čudo da nije bilo vojne policije..patrola straže je obilazila grad.a ne znam da se nije smjelo u neke lokale...
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime17.02.14 18:59

ivanino (citat):
da,čudo da nije bilo vojne policije..patrola straže je obilazila grad.a ne znam da se nije smjelo u neke lokale...

Pozdrav Ivanino,ovdje onda napiši što želiš,koga želiš pronaći i slično....možda netko naleti....
Na vrh Go down
ivanino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-02-10
M(j)esto OSIJEK

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime17.02.14 19:30

ako neko ima slike vojarne/kasarne Milan Blagojević bilo bi lijepo da ih postavi..da malo škicnem..
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime17.02.14 23:42

ivanino (citat):
ako neko ima slike vojarne/kasarne Milan Blagojević bilo bi lijepo da ih postavi..da malo škicnem..

Ovdje sam nešto stavio za sad:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ivanino, otvori temu o tvom služenju u Kragujevcu s jasnim nazivom (kasarne), ako ti ne odgovaraju postojeće teme.  Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime18.02.14 0:30

[You must be registered and logged in to see this image.]

Članak od prije cca tri godine:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
tumdor
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-04-18

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime18.04.15 18:37

Mobilos (citat):
Septembar 1986/87. Veza. Kapetan Zoran Ramovic. Zastavnik Velickovic. 1. Gardijski artiljerijski puk.
Komandant puka major Djuran. Bile su 3 baterije haubica 155mm, jedna bat. VBR Plamen i komandna baterija sa vezistima, izvidjacima i racunacima. U drugoj zgradi je bio jedan bataljon pjesadije, sa kojima nismo imali nekakve veze.
 
Septembar 1988-1989  3. baterija haubica 155 mm kapetan Soldatović (stvarno je radio sve po PS),zastavnik Gojko (mislim da Mihailović).
Mi smo bili VP 9166/9.  Došlo je do smene komandira. Kapetan Soldatović otišao u komandnu bateriju, zastavnik Gojko sa njim  a dobili smo kapetana Antića ( Pero Antić) i vodnika Parezanovića. U divizionu bile su 3. baterije, komandir diviziona bio je u to vreme kapetan prve klase Radojkovič (u vreme mog služenja dobio je čin majora).  Neko je več spomenuo zastavnika sa pištaljkom. U to vreme je bio Trki (zastavnik Trnavac) u 2. bateriji.
Na vrh Go down
GROM
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-06-14

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime16.06.15 9:59

POZDRAV svima
evo par slika iz 1984
baterijatop-haubica  152 mm "NORA"

1. kapetan Soldatović za komandirima odelenja
[You must be registered and logged in to see this image.]

2. PASULJANSKE LIVADE
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
sava amidzic
Gušter
Gušter
sava amidzic


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-09-26
DOB : 52
M(j)esto vrbas

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime26.09.15 19:08

Pozdrav svima ja sam generacija septembar 90/91 kasarna Vojvoda Radomir Putnik vp 9166/2 izvidjac komandne baterije drugog diviziona 152mm Nora
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime26.09.15 19:09

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
sava amidzic
Gušter
Gušter
sava amidzic


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-09-26
DOB : 52
M(j)esto vrbas

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime07.10.15 13:24

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
franci1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-12-27
M(j)esto SLOVENIJA

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime27.12.15 18:44

Mile (citat):
Dali je neko bio u kasarni GROSNICA u Kragujevcu i radio u pekaru 84 godine koja se tada zatvorila i dobili smo prekomandu u Beograd u kasarnu Banjica

Ja sam bio v grošnici 198o godine Laughing
Na vrh Go down
franci1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-12-27
M(j)esto SLOVENIJA

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: franci1   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime27.12.15 18:56

Ima itko generacija april 79 Radomir Rutnik komandna baterija puka???
Izviđač ili vezista, računač, topograf Question
Na vrh Go down
franci1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-12-27
M(j)esto SLOVENIJA

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime28.12.15 11:25

franci1 (citat):
Ima itko generacija april 1979 Radomir Rutnik komandna baterija puka???
Izviđač ili vezista, računač, topograf...Kapetan je bio Stojan, vodnik Ristič ostale sam zaboravio.

Ako ima koga na tom forumu molim nek se mi javi? Question
Na vrh Go down
mladen33
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-01-10

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime10.01.16 21:41

aaaa
Na vrh Go down
franci1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-12-27
M(j)esto SLOVENIJA

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime10.01.16 22:04

mladen33 (citat):
aaaa
zdravo Mladen kad si sužio salutiranje
Na vrh Go down
mladen33
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-01-10

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime10.01.16 22:10

pozdrav služio sam 1984 -85 kragujevac zoran soldatovič nam je bio komandir a gojko mihajlović stari vodnik 1kla artiljerac 155 milimtara a ove slike  su iz naše baterije
Na vrh Go down
franci1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-12-27
M(j)esto SLOVENIJA

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime10.01.16 22:15

mladen33 (citat):
pozdrav služio sam 1984 -85 kragujevac zoran soldatovič nam je bio komandir a gojko mihajlović stari vodnik 1kla artiljerac 155 milimtara a ove slike  su iz naše baterije
pozdav ja sa služio 1979 komandn abterija puka
Na vrh Go down
Darko1959
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-03-17

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime17.03.16 12:19

Oktobarac 1980/81. Komandir voda veze Suljanović Sabahudin. Te godine (81.) je provedena reorganizacija. Prethodno je svaka baterija imala komandni vod, nakon reorganizacije došlo je do podjele na vatrene baterije i komandnu bateriju koja je po potrebi davala ljude vatrenima.
Uvedene nove oznake činova - umjesto "krpica" i podoficiri su dobili zvjezdice (u kombinaciji s "krpicama").
Vjetrovke smo dobivali samo za izlazak u grad (to je bio relativno novi "modni detalj"), a šinjele smo nosili na obuku dok se nisu poderali.
Osim kapetana Soldatovića bio je i major Milojko Soldatović, vrlo, vrlo zaje..n tip.
Pukovnik Mosić (Milorad?) - pozdravljao je Titovu sliku kada je prolazio pored nje. Smile 
Kapetan 1. klase Dragi Dimitrovski zvani Pane (nadimak dolazi od riječi panika jer je stalno paničario kada je dolazio netko od pretpostavljenih i stajao je "mirno" kada ga je zvao netko od šefova).
Pukovnik Vlahušić bio komandant kasarne.
Tereni: Pasuljanske livade, Kalinovik, Pešter.


Darko1959: komentar modifikovan dana: 17.03.16 12:50; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime17.03.16 12:45

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Zlatko Todorović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-09-29

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime29.09.17 9:41

safet (citat):
veliki pozdrav svima
generacija 90/91
kasarna u gradu kragujevac preko puta dom armije neznam kako se kasarna zove vojna pošta 9166/3 vod zvukovnog izviđanja ,komanda puka
volio bih da to proširimo na društvenu mrežu facebook
ipak su to bila VREMENA
ja sam na facebook-u   safet valentić
Pozdrav svima a mom klasiću poseban. 9166/13, Klasa 90/91, Pozadina, komandir poručnik Voja, zvali ga Voja pican
Na vrh Go down
Mobilos
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-08-20

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime14.01.18 16:19

tumdor (citat):
Mobilos (citat):
Septembar 1986/87. Veza. Kapetan Zoran Ramovic. Zastavnik Velickovic. 1. Gardijski artiljerijski puk.
Komandant puka major Djuran. Bile su 3 baterije haubica 155mm, jedna bat. VBR Plamen i komandna baterija sa vezistima, izvidjacima i racunacima. U drugoj zgradi je bio jedan bataljon pjesadije, sa kojima nismo imali nekakve veze.
 
Septembar 1988-1989  3. baterija haubica 155 mm kapetan Soldatović (stvarno je radio sve po PS),zastavnik Gojko (mislim da Mihailović).
Mi smo bili VP 9166/9.  Došlo je do smene komandira. Kapetan Soldatović otišao u komandnu bateriju, zastavnik Gojko sa njim  a dobili smo kapetana Antića ( Pero Antić) i vodnika Parezanovića. U divizionu bile su 3. baterije, komandir diviziona bio je u to vreme kapetan prve klase Radojkovič (u vreme mog služenja dobio je čin majora).  Neko je več spomenuo zastavnika sa pištaljkom. U to vreme je bio Trki (zastavnik Trnavac) u 2. bateriji.
A gdje li je onda otisao moj kapetan Ramovic Zoran iz komandne beterije? Jeste, Trki, sad sam se sjetio. Zvao se Tomislav Trnavac. Major Djuran je onda negdje prekomandovan?! Puno stvari se tada mijenjalo za kratko vrijeme.
Na vrh Go down
Mobilos
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-08-20

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime14.01.18 16:21

GROM (citat):
POZDRAV svima
evo par slika iz 1984
baterijatop-haubica  152 mm "NORA"

1. kapetan Soldatović za komandirima odelenja
[You must be registered and logged in to see this image.]

2. PASULJANSKE LIVADE
[You must be registered and logged in to see this image.]


Na ovoj prvoj slici je kapetan Soldatovic. Sad sam ga se sjetio. Bio je dobar covjek u sustini. Pazio na svoje vojnike.
Mislim da znam kod kojeg fotografa su se slikali. Imam sliku sa istim crvenim zastorom Very Happy .
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime18.02.18 19:47

mladen33 (citat):
pozdrav služio sam 1984 -85 kragujevac zoran soldatovič nam je bio komandir a gojko mihajlović stari vodnik 1kla artiljerac 155 milimtara a ove slike  su iz naše baterije
Pozdrav ''mladen33'',
sećašlli se nekog vojnika vozača iz tog perioda (iz tvoje jedinice ili neke druge jedinice iz tvoje kasarne).
Na vrh Go down
Vecko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2020-02-19

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime19.02.20 15:23

Taman nešto gledam i naletim na ovaj forum. Vidim da je bilo i ekipe iz slične generacije, haubica 155, kapetan Radojković. A i ludi Gojko je još bio tamo.
Na vrh Go down
Vecko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2020-02-19

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime19.02.20 15:24

Zaboravio napisat, generacija 1985.
Na vrh Go down
Vecko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2020-02-19

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: GROŠNICA   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime19.02.20 15:34

Vidim da se spominje i Grošnica ali nema teme s tim nazivom. Doduše nisam bio u pekari nego u skladištu, st. vodnik Boriša Jović ako se dobro sjećam. Frajer je bio lud ko šlapa. Da provjeri da li smo dobro savladali obuku davao nam je lovu da odemo u dućan u kupimo litru pelinkovca, naravno to smo morali izvesti neprimjetno usred dana. Mrak ...  Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
MEDISONGARDEN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2020-06-15

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime15.06.20 18:36

Pozdrav svima!

Vinkovčanin, 
Septembarac 87/88


Radio u vojničkom klubu, puštao glazbu, a prije toga bio u drugoj bateriji artljerijskog diviziona haubica 155 mm

Druga baterija:
kap. Mile Trajanovski
zast. Tomislav Trnavac-Trki iz Nevesinja

Potpukovnik Milojko Soldatović pomoćnik komandanta za politički rad u to vrijeme...

Bilo je to dobro vrijeme....
Na vrh Go down
Kucurski Branislav
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-02-15
M(j)esto Sombor

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime15.02.21 22:47

Pozdrav svima!


Baterija VBR-a, septembarac 87/88
kapetan Milan Radojković
potporučnik Tutunović

posle obuke radio na prijavnici
Na vrh Go down
Branislav Mihajlović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-02-20

Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime20.02.21 19:14

Pozdrav, ima li koga septembar 86/87, teleprinter?
Na vrh Go down
Sponsored content





Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'   Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik' Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kragujevac kasarna 'Radomir Putnik'
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Kragujevac VP 9166 komanda puka
» Osmi putnik-Glasno, glasnije
» Kasarna u Baru septembar 1986.
» Nikšić VP 6523 izviđači
» Nikšić kasarna '13. jul'

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: