FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula Janković

Go down 
+20
dojran23
brcko
Lala Basaid
željko hr
stari FAZAN
Mirso
djani
Surogat
dojran
humka83
Pero™
SveJug
ZAGORAC
semsudin
lacoš
Matrix
alexandar
Kemo Specijalac
GRANIČAR DOJRAN
milutins
24 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Karaula Janković - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: re   Karaula Janković - Page 4 Icon_minitime09.07.18 12:48

Vojnik Graničar (citat):
joska (citat):
Pozdrav svima, bivsim vojnicima i granicarima.
Nov sam i nemojte mi zamerit ako slucajno nesto pogresno napisem.Bio sam 9 lepih meseci na karauli Jankovic od 1983decembar do 1984 august (inace julska 1983 prekomanda iz Stip-a).Komandir karaule je bio Niko Krnjic, mislim Vodnik.
Zvali su me Madjar , rodom iz Subotice/Palic , sad zivim u Svedkoj.
Secam se puno stvari, drugarstva, reone,kobilu, vucjaka itd.itd.
Narocito vikendom kad Vodnik nije dosao onda smo bili kao raspustena banda.
Evo  ovoliko od mene za prvi put. pozdrav svima

Ha ha ha ha....Very Happy
Tako je bilo na svakoj karauli.
A naročito na onima karaulama koji su bile daleko od komande graničnog odsjeka jer su rijetko dolazile kontrole oficira i podoficira a
i daleko od mjesta gdje je živio komandir karaule. Very Happy
Moj komandir karaule je živio od karaule u kojoj sam ja bio jedno 1 kilometar udaljenosti.
Tako je znao često doći do nas i po danu i po noći imao nas je "na oku" skoro uvijek.  
Jesi li bio u novoj ili staroj zgradi karaule..u moje vrijeme 1973 bila je stara karaula skroz gore na nekom platou, neposredno kraj nje je bio granicni kamen i zvali smo je TROMEĐA -JANKOVIĆ..
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Janković - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 4 Icon_minitime09.07.18 13:46

Vojnik Graničar (citat):
joska (citat):
Pozdrav svima, bivsim vojnicima i granicarima.
Nov sam i nemojte mi zamerit ako slucajno nesto pogresno napisem.Bio sam 9 lepih meseci na karauli Jankovic od 1983decembar do 1984 august (inace julska 1983 prekomanda iz Stip-a).Komandir karaule je bio Niko Krnjic, mislim Vodnik.
Zvali su me Madjar , rodom iz Subotice/Palic , sad zivim u Svedkoj.
Secam se puno stvari, drugarstva, reone,kobilu, vucjaka itd.itd.
Narocito vikendom kad Vodnik nije dosao onda smo bili kao raspustena banda.
Evo  ovoliko od mene za prvi put. pozdrav svima

Ha ha ha ha....Very Happy
Tako je bilo na svakoj karauli.
A naročito na onima karaulama koji su bile daleko od komande graničnog odsjeka jer su rijetko dolazile kontrole oficira i podoficira a
i daleko od mjesta gdje je živio komandir karaule. Very Happy
Moj komandir karaule je živio od karaule u kojoj sam ja bio jedno 1 kilometar udaljenosti.
Tako je znao često doći do nas i po danu i po noći imao nas je "na oku" skoro uvijek.  
kosic drago (citat):
Jesi li bio u novoj ili staroj zgradi karaule..u moje vrijeme 1973 bila je stara karaula skroz gore na nekom platou, neposredno kraj nje je bio granicni kamen i zvali smo je TROMEĐA -JANKOVIĆ..


Drago ovdje moraš paziti koga citiraš.
Jer sad ovdje ja kao "Vojnik Graničar" i "Joska"  moramo se misliti koga si želio pitati mene ili Joska.!?
Naj bolje bi bilo da onoga koga ne pitaš da ga izbaciš iz citata jer ovako zbunjuje.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Karaula Janković - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 4 Icon_minitime09.07.18 14:34

Vojnik Graničar (citat):
Vojnik Graničar (citat):
joska (citat):
Pozdrav svima, bivsim vojnicima i granicarima.
Nov sam i nemojte mi zamerit ako slucajno nesto pogresno napisem.Bio sam 9 lepih meseci na karauli Jankovic od 1983decembar do 1984 august (inace julska 1983 prekomanda iz Stip-a).Komandir karaule je bio Niko Krnjic, mislim Vodnik.
Zvali su me Madjar , rodom iz Subotice/Palic , sad zivim u Svedkoj.
Secam se puno stvari, drugarstva, reone,kobilu, vucjaka itd.itd.
Narocito vikendom kad Vodnik nije dosao onda smo bili kao raspustena banda.
Evo  ovoliko od mene za prvi put. pozdrav svima

Ha ha ha ha....Very Happy
Tako je bilo na svakoj karauli.
A naročito na onima karaulama koji su bile daleko od komande graničnog odsjeka jer su rijetko dolazile kontrole oficira i podoficira a
i daleko od mjesta gdje je živio komandir karaule. Very Happy
Moj komandir karaule je živio od karaule u kojoj sam ja bio jedno 1 kilometar udaljenosti.
Tako je znao često doći do nas i po danu i po noći imao nas je "na oku" skoro uvijek.  
kosic drago (citat):
Jesi li bio u novoj ili staroj zgradi karaule..u moje vrijeme 1973 bila je stara karaula skroz gore na nekom platou, neposredno kraj nje je bio granicni kamen i zvali smo je TROMEĐA -JANKOVIĆ..


Drago ovdje moraš paziti koga citiraš.
Jer sad ovdje ja kao "Vojnik Graničar" i "Joska"  moramo se misliti koga si želio pitati mene ili Joska.!?
Naj bolje bi bilo da onoga koga ne pitaš da ga izbaciš iz citata jer ovako zbunjuje.
Nije škoda ako mu obojica odgovorite... study

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
joska
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-08-10
DOB : 59
M(j)esto subotica

Karaula Janković - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 4 Icon_minitime02.09.18 19:52

Pozdrav svima. 
@kosic drago. 1983 je jos bila stara zgrada, u jednom planu. Iza karaule je bio kao neki fudbalski teren , a Preko puta karaule, stala sa nekim magacinom. Neznam za ime, ali cuvena desetka ( Kamen broj 10) se nalazilo 10 km uzbrdo od karaule. Patrola je morala mahati vodniku sa 10-e , a vodnik je gledao dvogledom patrolu  u dato vreme.
Zgrada je bila malo uzvisena(par stepenica), odmah desno prva vrata mali magacin, posle druga desno vodnikova kancelarija. Sa leve prva jedna velika soba, spavaca za sve nas( 20-25 osoba), sami smo lozili sa drvima. Posle u zadnjem delu je bila ucionica/kantina a pored kupatilo. Kuhijna je imala poseban ulaz i samo mali otvor za izdavanje hrane u delu za vojnike.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Janković - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 4 Icon_minitime02.09.18 23:09

joska (citat):
Pozdrav svima. 
@kosic drago. 1983 je jos bila stara zgrada, u jednom planu. Iza karaule je bio kao neki fudbalski teren , a Preko puta karaule, stala sa nekim magacinom. Neznam za ime, ali cuvena desetka ( Kamen broj 10) se nalazilo 10 km uzbrdo od karaule. Patrola je morala mahati vodniku sa 10-e , a vodnik je gledao dvogledom patrolu  u dato vreme.
Zgrada je bila malo uzvisena(par stepenica), odmah desno prva vrata mali magacin, posle druga desno vodnikova kancelarija. Sa leve prva jedna velika soba, spavaca za sve nas( 20-25 osoba), sami smo lozili sa drvima. Posle u zadnjem delu je bila ucionica/kantina a pored kupatilo. Kuhijna je imala poseban ulaz i samo mali otvor za izdavanje hrane u delu za vojnike.
joska dali si ti bio na karaulu Jankovic i koje godine kada je napravljena nova karaula ja sam bio na karauli nikolic redovno sam dolazio na Jankovic jer nam je to bio reon tojest patrola 2 ja sam bio 1987
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Karaula Janković - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 4 Icon_minitime04.09.18 14:00

Lala Basaid (citat):
joska (citat):
Pozdrav svima. 
@kosic drago. 1983 je jos bila stara zgrada, u jednom planu. Iza karaule je bio kao neki fudbalski teren , a Preko puta karaule, stala sa nekim magacinom. Neznam za ime, ali cuvena desetka ( Kamen broj 10) se nalazilo 10 km uzbrdo od karaule. Patrola je morala mahati vodniku sa 10-e , a vodnik je gledao dvogledom patrolu  u dato vreme.
Zgrada je bila malo uzvisena(par stepenica), odmah desno prva vrata mali magacin, posle druga desno vodnikova kancelarija. Sa leve prva jedna velika soba, spavaca za sve nas( 20-25 osoba), sami smo lozili sa drvima. Posle u zadnjem delu je bila ucionica/kantina a pored kupatilo. Kuhijna je imala poseban ulaz i samo mali otvor za izdavanje hrane u delu za vojnike.
joska dali si ti bio na karaulu Jankovic i koje godine kada je napravljena nova karaula ja sam bio na karauli nikolic redovno sam dolazio na Jankovic jer nam je to bio reon tojest patrola 2 ja sam bio 1987

A JA SAM BIO 1973....
Na vrh Go down
GRANIČAR DOJRAN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-08-07

Karaula Janković - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 4 Icon_minitime12.08.19 13:21

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
GRANIČAR DOJRAN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-08-07

Karaula Janković - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 4 Icon_minitime12.08.19 13:37

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
GRANIČAR DOJRAN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-08-07

Karaula Janković - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 4 Icon_minitime12.08.19 13:38

Septembarska generacija 89/90
Na vrh Go down
GRANIČAR DOJRAN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-08-07

Karaula Janković - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 4 Icon_minitime12.08.19 13:42

Neki smo došli januar 1990, a neki mart 1989
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Janković - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 4 Icon_minitime12.08.19 23:03

GRANICAR DOJRAN pozdrav ja sam dolazio na karaulu Jankovic redovno ja sam bio na karauli Nikolic od maja 1987 do januara 1988 dali ti je komandir bio niko zupanc slike su dobre da se malo prisetim
Na vrh Go down
joska
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-08-10
DOB : 59
M(j)esto subotica

Karaula Janković - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 4 Icon_minitime08.02.20 21:43

@ Lala Basaid Bio sam julska 1983 . Tako da sam dosao sa prekomande iz Stipa na Jankovic u decembru ”83 do augusta ”84. Tada jos je karaula bila u jednom planu i kad su renovirali ne bih znao reci.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Janković - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 4 Icon_minitime09.02.20 17:58

joska poz ja sam bio na Nikolic karaulu 1987 onda je karaula Jankovic vec bila u novom izdanju kada su je izgradili neznam dali ti je komandir bio Niko Zupanc nasa patrola 2 je morala da dodje do vas na karauli
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Janković - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 4 Icon_minitime11.02.20 13:22

GRANIČAR DOJRAN (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Kod tebe je u karauli bilo veselo.!!! lol!
Šteta što slike nisi postavio veće. Suspect
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Sponsored content





Karaula Janković - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Janković   Karaula Janković - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula Janković
Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Graničari Gevgelija '83.
» Karaula Nikolić Dojransko jezero
» Karaula Kostin Dol
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula DUB

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: