FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Hadžići - vojno skladište Žunovnica

Go down 
5 posters
AutorPoruka
tealenka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-07-13
M(j)esto Crvenka

Hadžići - vojno skladište Žunovnica Empty
KomentarNaslov komentara: Hadžići - vojno skladište Žunovnica   Hadžići - vojno skladište Žunovnica Icon_minitime13.07.13 20:11

Kasarna Žunovnica-januar-septembar 1987. Oficiri:Božović,Vukušić,Šarkanović,Funarić,Jelavić,Ćorev,Krsmanović.....Klasići:Bardak,Drobnjaković,Buntić,Todorović i nezaboravni ludi Džo Australijanac.
Na vrh Go down
lalegator
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-11-22
DOB : 52
M(j)esto beograd

Hadžići - vojno skladište Žunovnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadžići - vojno skladište Žunovnica   Hadžići - vojno skladište Žunovnica Icon_minitime10.04.14 14:21

ja sam bio VOM (vod odrzavanja municije) kod potporicnika funarica od marta do septembra `91, JNA.
funaric mi je ostao u secanju kao OK oficir.
Na vrh Go down
http://www.earthissmall.com
odisey
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 51
M(j)esto tuzla

Hadžići - vojno skladište Žunovnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadžići - vojno skladište Žunovnica   Hadžići - vojno skladište Žunovnica Icon_minitime21.06.16 17:48

pozz   klaso  suzio  sam jna  u  hadzicima od  juna  91  do   25 marta 92  u kasarni  zunovnica ako  ste tu javite mi se..pzz svima
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Hadžići - vojno skladište Žunovnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadžići - vojno skladište Žunovnica   Hadžići - vojno skladište Žunovnica Icon_minitime22.06.16 0:19

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum. Nasalost vreme koje si naveo( od  juna  91  do   25 marta 92  ) prema pravilima foruma nije vise vreme postojanja JNA. Tako da to imas u vidu prilikom daleg ucesca na forumu.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Hadžići - vojno skladište Žunovnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadžići - vojno skladište Žunovnica   Hadžići - vojno skladište Žunovnica Icon_minitime22.06.16 22:37

[You must be registered and logged in to see this link.], procitaj pravila foruma!
Na vrh Go down
odisey
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 51
M(j)esto tuzla

Hadžići - vojno skladište Žunovnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadžići - vojno skladište Žunovnica   Hadžići - vojno skladište Žunovnica Icon_minitime25.06.16 11:08

pravila..???
Na vrh Go down
odisey
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 51
M(j)esto tuzla

Hadžići - vojno skladište Žunovnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadžići - vojno skladište Žunovnica   Hadžići - vojno skladište Žunovnica Icon_minitime25.06.16 16:35

znaci  JNA   je prestala biti   od  18  jula  91...a sta cemo sa onima koji su dosli  13 marta  91..
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Hadžići - vojno skladište Žunovnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadžići - vojno skladište Žunovnica   Hadžići - vojno skladište Žunovnica Icon_minitime25.06.16 21:44

UREDBA O DATIRANJU KRAJA POSTOJANJA JNA

Uistinu je malo delikatno odrediti stvarni datum prestanka postojanja JNA. Postoji jedan de jure datum, a to je 20. 05. 1992 kad je JNA i službeno prestala postojati. No samim povlačenjem JNA iz Slovenije ona de facto prestaje biti svejugoslavenska pa se upravo taj događaj ovdje uzima kao odrednica, a to je 18. 07.1991 kada je Predsjedništvo SFRJ donijelo odluku o povlačenju JNA iz Slovenije. Dakle svi oni koji su prije toga datuma stupili u JNA se mogu smatrati pripadnicima stvarne JNA.


Shodno ovom pravilu svako komentarisanje dogadjaja na tlu bivse SFRJ posle navedenog datuma NIJE DOZVOLJENO
Na vrh Go down
odisey
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 51
M(j)esto tuzla

Hadžići - vojno skladište Žunovnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadžići - vojno skladište Žunovnica   Hadžići - vojno skladište Žunovnica Icon_minitime26.06.16 10:38

ma  drug ne mislim  ovde se   ono raspravljati...samo mi  glupo....barem  meni...po meni  je  JNA  prestala da postoji  u decembru 91   ondasnjom  odlukom....a   meni je bio cilj da nadjem  ljude    ...moju klasu  koji su  sluzili  JNA u  zunovnici..pa  ako   ih ima  volio bih da priocamo o tim  ljepim...barem  meni  ljepim   danima....naseg   zadnjeg  sretnog  zivota....slazes se?? a  neko  je spomenuo   ove  oficie a volio bih da znam sta je bilo sa njima i sa  vojnicima koji su  ostali  poslje   marta  92..??
Na vrh Go down
odisey
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 51
M(j)esto tuzla

Hadžići - vojno skladište Žunovnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadžići - vojno skladište Žunovnica   Hadžići - vojno skladište Žunovnica Icon_minitime26.06.16 10:41

lalegator (citat):
ja sam bio VOM (vod odrzavanja municije) kod potporicnika funarica od marta do septembra `91, JNA.
funaric mi je ostao u secanju kao OK oficir.
i ja sam bio u   VOM-u od  juna  91 do kraja marta  92....oficiri   funaric....major   skipina sretko..krsmanovic...mislim gojko...dzokovc   radomir...)lud 100%)a poslej dolaska  jna  iz  slo  bio je  jedan  porucnok   meho.....idiot....malterito sve  nas  vojnike....
Na vrh Go down
kozelj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-02-03

Hadžići - vojno skladište Žunovnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadžići - vojno skladište Žunovnica   Hadžići - vojno skladište Žunovnica Icon_minitime03.02.17 11:41

Pozdrav! U Hadjice sam dosao krajem 85 god i ostao do pocetka avgusta kada sam premesten u Blazuj.Najvise sam vremena proveo na strazi Krupanjska reka.Tada je kapetan bio Skipina Sretko a komandir straze Pupovac Milan.Prosle godine sam se cuo sa jednim koji je takodje bio tada,Mladen Stanesic.
Na vrh Go down
lalegator
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-11-22
DOB : 52
M(j)esto beograd

Hadžići - vojno skladište Žunovnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadžići - vojno skladište Žunovnica   Hadžići - vojno skladište Žunovnica Icon_minitime18.02.17 0:52

odisey (citat):
lalegator (citat):
ja sam bio VOM (vod odrzavanja municije) kod potporicnika funarica od marta do septembra `91, JNA.
funaric mi je ostao u secanju kao OK oficir.
i ja sam bio u   VOM-u od  juna  91 do kraja marta  92....oficiri   funaric....major   skipina sretko..krsmanovic...mislim gojko...dzokovc   radomir...)lud 100%)a poslej dolaska  jna  iz  slo  bio je  jedan  porucnok   meho.....idiot....malterito sve  nas  vojnike....
june
matucec
barbulj
labudovic
krstic
tegeltija
zemo 

Smile
Na vrh Go down
http://www.earthissmall.com
odisey
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 51
M(j)esto tuzla

Hadžići - vojno skladište Žunovnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadžići - vojno skladište Žunovnica   Hadžići - vojno skladište Žunovnica Icon_minitime22.02.17 19:48

lalegator (citat):
odisey (citat):
lalegator (citat):
ja sam bio VOM (vod odrzavanja municije) kod potporicnika funarica od marta do septembra `91, JNA.
funaric mi je ostao u secanju kao OK oficir.
i ja sam bio u   VOM-u od  juna  91 do kraja marta  92....oficiri   funaric....major   skipina sretko..krsmanovic...mislim gojko...dzokovc   radomir...)lud 100%)a poslej dolaska  jna  iz  slo  bio je  jedan  porucnok   meho.....idiot....malterito sve  nas  vojnike....
june
matucec
barbulj
labudovic
krstic
tegeltija
zemo 

Smile

hejjjj znam ih sve ..labudovic zoran ako se ne varam..tegeltija goran..... itd.....mozda se znamo
Na vrh Go down
lalegator
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-11-22
DOB : 52
M(j)esto beograd

Hadžići - vojno skladište Žunovnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadžići - vojno skladište Žunovnica   Hadžići - vojno skladište Žunovnica Icon_minitime27.02.17 21:54

imas privatnu poruku Smile
Na vrh Go down
http://www.earthissmall.com
Sponsored content





Hadžići - vojno skladište Žunovnica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hadžići - vojno skladište Žunovnica   Hadžići - vojno skladište Žunovnica Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Hadžići - vojno skladište Žunovnica
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Vojno skladište Čepin VP 5530 Osijek 1991.
» skladiste i streliste Jarebino
» Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor
» Nekad bilo skladište JNA kod Malog Lošinja - FOTKE
» VIS Avanture

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR BOSNA I HERCEGOVINA-
Idi na: