FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Share

HOBI I SLOBODNO VRIJEME

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
MLVODNIK
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 62
REPUTACIJA : 3
ČLAN OD: : 2012-12-28
M(j)esto Ljubljana

HOBI I SLOBODNO VRIJEME - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: HOBI I SLOBODNO VRIJEME   HOBI I SLOBODNO VRIJEME - Page 4 Icon_minitime21.01.19 12:24

Odlično, ostajem bez rječi. Znam da je split sunčan grad, ma da je meni zbog služenja ljubši Hecegnovi. A prvi posao obečali su mi u VB Split. Pozdrav u Split.

---------------------------------
link sam izabrao slučajno, ima jih još - novijih
https://www.vecer.com/veter-in-sneg-tudi-na-avtocesti-zagreb-split-6638257
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Major
Major
Vojnik Graničar

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 5590
REPUTACIJA : 252
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 49
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: HOBI I SLOBODNO VRIJEME   HOBI I SLOBODNO VRIJEME - Page 4 Icon_minitime21.01.19 12:38

@MLVODNIK (citat):
Odlično, ostajem bez rječi. Znam da je split sunčan grad, ma da je meni zbog služenja ljubši Hecegnovi. A prvi posao obečali su mi u VB Split. Pozdrav u Split.

---------------------------------
link sam izabrao slučajno, ima jih još - novijih
https://www.vecer.com/veter-in-sneg-tudi-na-avtocesti-zagreb-split-6638257
Pretpostavljam.
Ne vjeruj novinarima. Suspect
Pogledaj što piše ispod slike """Fotografija je ilustrativna""" tko zna gdje je ovo slikano.
Ove godine nije bilo snijega ovdje.
I bolje.
Nije to za nas iz Dalmacije.  Very Happy
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Sloba1
Poručnik
Poručnik
Sloba1

Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2593
REPUTACIJA : 86
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 56
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: HOBI I SLOBODNO VRIJEME   HOBI I SLOBODNO VRIJEME - Page 4 Icon_minitime23.01.19 20:20

Što se tiče hobija u smislu skupljanja značaka, salveta, razglednica... to beše u mladosti, sada je sve drugačije. Radim u obezbeđenju, i to ovaj mesec po 12 sati. Danas od 18/06, sutra slobodan, ali već sledeći dan od 06/18, pa opet naredni od 18/06 i tako... Nemam vremena za hobije, jer sam preumoran a inače pišem na blogu tekstove i za dva portala. Tako da se time bavim, ako se to može nazvati hobijem.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8197
REPUTACIJA : 124
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 57
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: HOBI I SLOBODNO VRIJEME   HOBI I SLOBODNO VRIJEME - Page 4 Icon_minitime23.01.19 20:36

@Sloba1 (citat):
Što se tiče hobija u smislu skupljanja značaka, salveta, razglednica... to beše u mladosti, sada je sve drugačije. Radim u obezbeđenju, i to ovaj mesec po 12 sati. Danas od 18/06, sutra slobodan, ali već sledeći dan od 06/18, pa opet naredni od 18/06 i tako... Nemam vremena za hobije, jer sam preumoran a inače pišem na blogu tekstove i za dva portala. Tako da se time bavim, ako se to može nazvati hobijem.
Dvanaest/dvadesčetiri, rekli bi kod nas. Bez vikenda... Ima to i dobrih i loših strana...

Sloba1
Poručnik
Poručnik
Sloba1

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: HOBI I SLOBODNO VRIJEME   HOBI I SLOBODNO VRIJEME - Page 4 Icon_minitime23.01.19 20:42

Tako dođe. Inače fali 1 kolega a da je on tu, išlo bi drugačije. On bi radio samo od 6-14 a Mi iz agencije od 14-22 i 22-06 a vikende bi radili od 18-06 i 6-18... Međutim, pošto smo samo trojica onda "cepamo" svaki dan od po 12 sati, te ne znam dokle ćemo izdržati.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: HOBI I SLOBODNO VRIJEME   HOBI I SLOBODNO VRIJEME - Page 4 Icon_minitime23.01.19 20:49

@Sloba1 (citat):
Tako dođe. Inače fali 1 kolega a da je on tu, išlo bi drugačije. On bi radio samo od 6-14 a Mi iz agencije od 14-22 i 22-06 a vikende bi radili od 18-06 i 6-18... Međutim, pošto smo samo trojica onda "cepamo" svaki dan od po 12 sati, te ne znam dokle ćemo izdržati.
Koji su uslovi, lako bi se našlo ako ima leba.

Sloba1
Poručnik
Poručnik
Sloba1

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: HOBI I SLOBODNO VRIJEME   HOBI I SLOBODNO VRIJEME - Page 4 Icon_minitime23.01.19 20:53

Ako ubacimo još jednog onda biće više odmora, tj. dva dana odmora ali malo sati i slaba zarada jer mi ne radimo za fiksnu platu već na sat, pa broj sati puta minimalac, ali džaba gomila sati kada ne možemo taj ritam izdržati.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: HOBI I SLOBODNO VRIJEME   HOBI I SLOBODNO VRIJEME - Page 4 Icon_minitime23.01.19 21:03

@Sloba1 (citat):
Ako ubacimo još jednog onda biće više odmora, tj. dva dana odmora ali malo sati i slaba zarada jer mi ne radimo za fiksnu platu već na sat, pa broj sati puta minimalac, ali džaba gomila sati kada ne možemo taj ritam izdržati.
Jel obezbijeđenje napolju? kolika je satnica, ako nije tajna?

Sloba1
Poručnik
Poručnik
Sloba1

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: HOBI I SLOBODNO VRIJEME   HOBI I SLOBODNO VRIJEME - Page 4 Icon_minitime23.01.19 22:14

I unutar i spoljni obilsci ovde gde radim. Cena radnog sata od januara je 155 d i biće na plati u februaru mesecu pa puta broj sati ali i da hoćemo više sati na svoju ruke, ne može, jer nije po zakonu i firma neće da plati preko neke mere koja nije potrebna. Leti tolerišu i preko 250 sati jer su zamene zbog odmora ali ovako u optimalnim uslovima od 180-200 sati je neki prosek pa to puta 155 dinara. Problem je i kada si slobodan, da nisi posve siguran, jer ako neko iskoči i ne dođe na posao ili se razboli onda vataju nas koji imamo slobodan dan, i tako nam uzmu taj dan, što govori da nikad nismo sigurni kada će koga cimnuti i zvati, te tako ni planirati obaveze ne možemo.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: HOBI I SLOBODNO VRIJEME   HOBI I SLOBODNO VRIJEME - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down

HOBI I SLOBODNO VRIJEME
Na vrh 
Stranica 4/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4