FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Share

TEHNIČKA OBJAŠNJENJA

Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
AutorPoruka
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
Stazio

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5098
REPUTACIJA : 567
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 52
M(j)esto HN

TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Empty
KomentarNaslov komentara: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime16.06.13 22:54

Obavještavamo članove foruma da je uvedeno vremensko ograničenje  za izmjene na predhodno napisanim odgovorima.

Mogućnost da izvršite izmjenu u sopstvenim tekstovima ograničena je na 7 (sedam) dana.

Ukoliko postoji opravdana potreba za izmjenom nekog starijeg teksta moguće se obratiti nadležnim moderatorima.

Tehnička služba GŠ FBPNJNA
Na vrh Go down
Gicko Prasić
Gušter
Gušter
Gicko Prasić

BROJ POSTOVA: : 36
REPUTACIJA : 7
ČLAN OD: : 2013-05-21
DOB : 48

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime16.06.13 22:56

A sto to tako?

Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime16.06.13 23:04

7 dana je dovoljno da neko razmisli o greškama u svojem pisanju i ispravi to. Problem može biti samo nekome ko ima drugačije namjere. Very Happy
Na vrh Go down
Gicko Prasić
Gušter
Gušter
Gicko Prasić

BROJ POSTOVA: : 36
REPUTACIJA : 7
ČLAN OD: : 2013-05-21
DOB : 48

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime16.06.13 23:20

Upravu si. Zahvaljujem na odgovoru. Dobri ste i za svaku pohvalu.
Na vrh Go down
Zemunac
Vodnik
Vodnik
Zemunac

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
BROJ POSTOVA: : 410
REPUTACIJA : 15
ČLAN OD: : 2013-07-19
M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime01.08.13 1:07

Imam 1 teh.pitanje. Kad pristupim forumu sa telefona, u clasic verziji polje za odgovor je uzano samo 2 reda teksta pa ga tesko listam gore-dole. I nema sličica dodatnog alata npr za ubacivanje fotki. Na racunaru nema problema.
Da li tako treba i moze li se proširiti to polje? Mobilna verzija je bolja po tom Pitanju ali nema preview.
Na vrh Go down
stepa
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 26
REPUTACIJA : 0
ČLAN OD: : 2013-06-24
DOB : 55
M(j)esto kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime01.08.13 13:32

kako se fotodrafije mogu prebaciti na računar.Imam 10-ak fotografija što iz Raške što iz Zadra
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
purger

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4446
REPUTACIJA : 557
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 54
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime01.08.13 13:47

@Zemunac (citat):
Imam 1 teh.pitanje. Kad pristupim forumu sa telefona, u clasic verziji polje za odgovor je uzano samo 2 reda teksta pa ga tesko listam gore-dole. I nema sličica dodatnog alata npr za ubacivanje fotki. Na racunaru nema problema.
Da li tako treba i moze li se proširiti to polje? Mobilna verzija je bolja po tom Pitanju ali nema preview.
Kada nađeš vremena probaj proučit aplikaciju Tapatalk (ako imaš androidni telefon)
Ovaj forum nema mogućnost korištenja te aplikacije.

purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime01.08.13 13:48

@stepa (citat):
kako se fotodrafije mogu prebaciti na računar.Imam 10-ak fotografija što iz Raške što iz Zadra
Od kuda da se prebace?

Vodnik
Vodnik
Zemunac

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
BROJ POSTOVA: : 410
REPUTACIJA : 15
ČLAN OD: : 2013-07-19
M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime01.08.13 16:01

Purger zahvaljujem na odgovoru. Ipak ću nastaviti po starom- pišem post u Note Pad na tel pa kopiram u polje za odgovor. Ako imam foto, imam rok od 7 dana da ubacim sa računara.
Mislim da sam razumeo stepu.
To mogu ja odgovoriti . Nadam se da se nećete ljutiti što se mešam u teh. poslove
Stepo ,ti verovatno imas slike na papiru i moras da ih prebaciš u digitalni format. Najlakše je onako po '' seljački'' da ih fotografišeš digitalnim aparatom, pa sa aparata prebaciš u računar. Druga kvalitetnija varijanta je skener (skeniranje-snimanje fotografije)Imaju ga sve nove foto radnje koje se bave obradom fotografija ( možda i neki tvoj prijatelj ga ima kod kuće) . Treba ti jos '' nešto'' da preneseš te fotografije do svog račanara a to je USB stik memorija( nisu skupe 1GB - a to je mnogo fotografija, oko 400-800 zavisno od kvaliteta, cena oko 5 e)
Kada prebaciš slike u svoj računar dalja procedura oko postavljanja na forum je već detaljno objašnjena.
Na vrh Go down
stepa
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 26
REPUTACIJA : 0
ČLAN OD: : 2013-06-24
DOB : 55
M(j)esto kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime01.08.13 22:21

Hvala na informacijama.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac

BROJ POSTOVA: : 1140
REPUTACIJA : 530
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime01.08.13 22:36

@Zemunac (citat):

ako je OS na telefonu Android, instaliraj Google Chrome browser.
kad ti ucita mobilnu verziju foruma, postoji opcija "Request desktop site"; onda je prikaz identican prikazu na racunaru
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase
lacoš

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
BROJ POSTOVA: : 4005
REPUTACIJA : 16
ČLAN OD: : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime01.10.13 11:01

U posljednje vrijeme kod otvaranja foruma aktivira mi se virusna zaštita,pa i poslije pošto sam uključen na forumu.Postoji li mogučnost da se nekako proba očistit server foruma od virusa?
Na vrh Go down
purger
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime01.10.13 13:43

Teško da se radi o tome što si rekao.
Za prvu ruku očisti "kolačiće" stisni ovo Delete the forum cookies kad otvoriš forum.

Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime01.10.13 21:11

Lacoš, da je u pitanju server našeg foruma to bi se pokazalo još kod nekoga. Tvoj AV software najverovatnije reaguje na nešto lokalno u računaru.
Nemoj se samo oslanjati na antivirus, "preskeniraj" računar nekim anti malware software-om (n. pr. Malwarebytes anti malware koji je besplatan a odličan).
http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/  ili ovaj takođe besplatan program za "čišćenje" Spybot S&D http://www.safer-networking.org/mirrors16/

Very Happy
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase
lacoš

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime02.10.13 7:19

@Stazio (citat):
Lacoš, da je u pitanju server našeg foruma to bi se pokazalo još kod nekoga. Tvoj AV software najverovatnije reaguje na nešto lokalno u računaru.
Nemoj se samo oslanjati na antivirus, "preskeniraj" računar nekim anti malware software-om (n. pr. Malwarebytes anti malware koji je besplatan a odličan).
http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/  ili ovaj takođe besplatan program za "čišćenje" Spybot S&D http://www.safer-networking.org/mirrors16/

Very Happy
Stazio imam instalirana 3 antivirusna programa.Nod je kupljen licenciran,Antimalware i Superantispyware su instalirani besplatno.Čudno mi je zbog čega se aktiviraju samo kad mi je otvorena stranica foruma,možda je nešto lokalno u komp.Nadam se da neču morati ponovo preformatirati komp.tj izgubiti sve podatke.
Na vrh Go down
Minolovac
Desetar
Desetar
Minolovac

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
BROJ POSTOVA: : 290
REPUTACIJA : 45
ČLAN OD: : 2013-03-09
DOB : 59
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime02.10.13 9:32

Pređi na Linux. Uopće nemam antivirus, a već 5 godina koristim Ubuntu bez problema.Very Happy 
Na vrh Go down
Stazio
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime02.10.13 13:30

Lacoš, NOD AV baš i na cijenim previše ali, u principu, sve licencirane verzije "rade posao".
Ovo ostalo nisu AV programi nego slčno onom što sam ti predlagao, pokušaj ih ukloniti i isprobati što sam ti savjetovao sa Malwarebyte-om. To je sigurno lakše od nove instalacije. Very Happy 
Još jedna napomena (za svaki slučaj): Nikad nemoj instalirati dva (ili više) AV programa zajedno jer onda nijedan neće raditi kako treba!!!

@Minolovac (citat):
Pređi na Linux. Uopće nemam antivirus, a već 5 godina koristim Ubuntu bez problema.
I sam razmišljam da jedan od računara skroz prebacim na Ubuntu, Microsoft će nas svojom poslovnom politikom uskoro "natjerati" da pobjegnemo od njih. geek
Na vrh Go down
Minolovac
Desetar
Desetar
Minolovac

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime02.10.13 17:20

Kad je više antivirusa, jedan drugog prepoznaju kao virus. To je kao dvije gazdarice u kući. Jao belaja-bom 
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase
lacoš

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime03.10.13 7:41

Nemogu ukloniti NOD,firma ga je platila i ako se nedaj bože što desi jao meni.Slažem se svama oko svega što ste napisali,ali interesantno je to što mi se antivirus aktivira kad sam na internetu samo na forumu,na bilo kojoj drugoj stranici ne.
Možda je KOS još uvijek aktivan pa me ometaju LaughingLaughing
Na vrh Go down
Minolovac
Desetar
Desetar
Minolovac

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime03.10.13 8:42

Pogledaj oko sebe kakve su im oči. Neprijatelj nikad ne spava. Lako ga prepoznaješ jer ima velike podočnjake.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase
lacoš

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime03.10.13 8:47

Minolovac misliš da podočnjaci otkrivaju,da vidiš nas poslije bele ujutro, rekao bi sve sami špijuni Laughing
Na vrh Go down
Stazio
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime03.10.13 12:07

Možda te firma "prati" što radiš na računaru u radno i slobodno vrijeme. Cool 

lol! lol!
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase
lacoš

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime03.10.13 12:16

@Stazio (citat):
Možda te firma "prati" što radiš na računaru u radno i slobodno vrijeme. Cool 

lol! lol!
Možda Stazio,pa mi zbog toga ubacuju viruse kad sam na forumu Batine  bounce
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Major
Major
Vojnik Graničar

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 5569
REPUTACIJA : 252
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 49
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Boje teksta - Linka.   TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime19.10.13 12:17

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo jedan prijedlog pa neka stručnjaci o tome malo razmisle.

Slika 1.
Vidio sam nekidan kada sam postavio link do teksta na Internetu koji me je zanimao, da se taj tekst tj. link na stranicama foruma JNA jako slabo vidi.
Da ga nisam podcrtao ne bi se ni vidio.
Druga stvar na što bi upozorio.
To je da svi oni koji nisu prijavljeni na forum ne mogu aktivirati taj link već se moraju registrirati da bi to vidjeli kud ih taj link vodi.

Slika 2.
Postavio sam sliku konkurencije na Internetu, radi se o vojnom forumu koji se zovu "Paluba".
Pogledajte kako se njihov link ističe na njihovim stranicama.
I ono naj važnije pristupiti tom linku mogu svi članovi i svi oni koji nisu članovi "Palube".
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™

BROJ POSTOVA: : 2062
REPUTACIJA : 101
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime19.10.13 13:41

JNA-sfrj forum je phpBB forum, po mom mišlenju jedan od najboljih besplatnih foruma.

Paluba je SMF forum. Isto besplatan, ali sigurno su druga rešenja i prikazivanje stvari.

Pitanje je još kako administratori nameste neke stvari, ali sigurno nije isto za sve, i kao što poslovica kaže - poklonjenom konju se ne gleda u zube.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: TEHNIČKA OBJAŠNJENJA    TEHNIČKA OBJAŠNJENJA  Icon_minitime

Na vrh Go down

TEHNIČKA OBJAŠNJENJA
Na vrh 
Stranica 1/11Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next